رفتن به مطلب
S.i.S

دست سرد کیست ؟ و چرا در سریال حذف شد ؟!

Recommended Posts

یه مشکلی هستش من چند وقتی هنوز درگیرش هستم ، تو قسمت های پخش شده جای که ساموئل تارلی و گیلی با وایت ها (تو سریال شدش ادر) درگیر شدش ، و خود شخص ساموئل زدش کشتش.تو کتاب ولی اصلا یک صدم درصد شباهت نداره :

کسی که کتاب سوم خوندن میدونن ، اونجا " دست سرد " به داد ساموئل میرسه و اون گیلی رو تا بلک گیت راهنمایی میکنه.حالا چرا این قسمت اونطوری حذف کردن برام جای سئوال .

ولی از نظر من قضیه وقتی خیلی وخیم میشه که تو کتاب تئوری این مطرح میشه که این شخص دست سرد :

یا نایت کینگ یا بنجان استارک چون اول وقتی ساموئل بهش برمیگیرده میگه "برادر" واکنش میده . از طرف دیگه تیپ ظاهری این شخصیت شباهات زیادی به نایت واچ داره.باز یه تئوری دیگه برای من مطرح میشه این هستش که ظهور کلاغ سه چشم در ذهن برن استارک و مرگ بنجان استارک یکی هستش.

خوب این وسط این شخص تو کتاب پنجم با برن ملاقات میکنه.چطوری این شخص حذف میشه یه دفعه من در جریان نیستم.

بحث اصلی سر این هستش ، واقعا این کسی که نقاب دست سرد زده کی هستش ؟! و آیا در سریال به نمایش گذاشته می شود ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من کتابو به طور کامل نخوندم . فقط چندتا تیکشو خوندم ولی تو همون چندتا تیکه هم کتاب با فیلم زمین تا زیر زمین با هم فرق می کنن.

اینم حتما یکی از اون فرق هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من کتابو به طور کامل نخوندم . فقط چندتا تیکشو خوندم ولی تو همون چندتا تیکه هم کتاب با فیلم زمین تا زیر زمین با هم فرق می کنن.

اینم حتما یکی از اون فرق هاست.

ما همگی سریال دیدم درست هستش.

این قضیه بنجان استارک رو هم دیدن و ناپدید شدنش رو.همه ظهور کلاغ سه چشم رو بعد از ناپدید شدن بنجان استارک دیدن.

حالا بخوان این شخص حذف کنن یه دفع تو کتاب بعدی کاشف به عمل بیاد این اقا همون بنجان هستش و برن رو داره رهبری میکنه برای درست کردن یه ارتش.خوب دیگه رسما سریال به نابودی کشیده میشه بخاطر حذف یه شخصیت کلیدی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظور من بنجن نبود.مثلا چند تا از فرق ها در کتاب:

1-وقتی اریا از هانهال می خواد فرار کنه یک سربازو میکشه.

2-اریا هم وارگه و موقع فرار از چشم گورگش میبینه که گرگش به افرادی که دنبالش بودن حمله میکنه.

3-دنریس قبل از این که سرباز های پاکان رو بگیره با دو شخصیت همراه میشه.

4-برن و ریکون در وینتر فل از هم از هم جدا میشن.

حتی خود مارتین هم گفته بود که سریال با فیلم فرق میکنه.

من که گفتم کتابو کامل نخوندم ورگرنه کلی فرق بینشون رو برات می گفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
منظور من بنجن نبود.مثلا چند تا از فرق ها در کتاب:

1-وقتی اریا از هانهال می خواد فرار کنه یک سربازو میکشه.

2-اریا هم وارگه و موقع فرار از چشم گورگش میبینه که گرگش به افرادی که دنبالش بودن حمله میکنه.

3-دنریس قبل از این که سرباز های پاکان رو بگیره با دو شخصیت همراه میشه.

4-برن و ریکون در وینتر فل از هم از هم جدا میشن.

حتی خود مارتین هم گفته بود که سریال با فیلم فرق میکنه.

من که گفتم کتابو کامل نخوندم ورگرنه کلی فرق بینشون رو برات می گفتم.

خوب از موضوع سریال بیام بیرون

نظرتون در خصوص اینکه دست سرد کی میتونه باشه چی هستش ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینام که گفتی همچین بیراهم نیست (تا حدودی منطقیه) ولی من راجع به دست سرد نمی تونم نظری بدم.

ولی یه چیزی رو که میدونم اینه که تهیه کننده ها و کارگردان های اصلی سریال از پایان کتاب (کتاب هفتم) خبر دارن برا همینم هر تغییراتی تو سریال می دن که چندان تاثیرگذار نیست و بعدا گندش در نمیاد. پس اگه الان دست سرد رو حذف کردن، مطمئنا در آینده مشکلی پیش نمیاره. نهایتا اگه حضورش خیلی واجب باشه مثه خیلی از کارکترهای دیگه فصل های بعدی اضافش می کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باز رفتم فصل اخر رو دیدم.با قاطعیت میگم دست سرد رو اینبار نشون دادن.

تو کتاب اومده که دست سرد همراه خودش لشگری از کلاغ ها رو حمل میکنه.درست زمانی که یک ادر به ساموئل و گیلی حمله کرد دیدم که کل اطرافشون پر کلاغ شدش ، بعد هم که کلاغ ها بهشون حمله کردن و وادرشون کردن که به سمتی فرار کنن.

پس نتیجه میگیرم برای کمتر خرج تراشیدن این فصل اومدن این قضیه رو خلاصه کردن در دیدن کلاغ ها و فراری دادن اونها با کمک کلاغ ها.پس حذف نشده فقط کم رنگ شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یا نایت کینگ یا بنجان استارک چون اول وقتی ساموئل بهش برمیگیرده میگه "برادر" واکنش میده .

این که دست سرد عضوی از نگهبانان شب (Night's Watch) بوده، می شه گفت قطعیه.

حالا بخوان این شخص حذف کنن یه دفع تو کتاب بعدی کاشف به عمل بیاد این اقا همون بنجان هستش و برن رو داره رهبری میکنه برای درست کردن یه ارتش.خوب دیگه رسما سریال به نابودی کشیده میشه بخاطر حذف یه شخصیت کلیدی.

جرج مارتین قبلاً همه ی اتفاقات اصلی کتاب های باقیمونده رو با سازنده های سریال درمیون گذاشته که همچین مشکلی پیش نیاد. اگه دست سرد تو سیزن بعدی هم نباشه و کلاً از سریال حذف شه، به این معنیه که شخصیت تاثیرگذاری نیست.

الان نظر خودم رو هم می نویسم، البته من حروف فارسی رو کیبورد لپتاپم ندارم و در نتیجه فارسی نوشتن مصیبتیه واسم، اینه که مجبورم توضیحاتمو تا جای ممکن خلاصه کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد این که Coldhands یا همون دست سرد کیه (با فرض اینکه اون کسیه که ما می شناسیم)، 4تا کاندیدا وجود داره:

بنجن استارک، پادشاه شب (Night's King)، سر ویمار رویس و ویل (2تا رنجری که تو مقدمه کتاب اول کشته شدن)

برندن ریورز (Bloodraven) رو هم می شد جزو کاندیداها حساب کرد، ولی فکر می کنم دیگه این قطعیه که برندن همون Three-Eyed Crow یا کلاغ سه چشمه که برن اون سوی دیوار باهاش ملاقات می کنه.

در مورد پادشاه شب، از اونجایی که می دونیم که شکست حورده و اسمش به کلی از تاریخ حذف شده، احتمالش خیلی زیاده که سوزونده شده باشه (به خاطر رابطه اش با Others).

در مورد بنجن، ویمار رویس و ویل هم جمله ی یکی از Children of Forest یا همون فرزندان جنگل که می گه دست سرد خیلی وقت پیش کشته شده، این تئوری رو هم باطل می کنه، چون مسلماٌ دو سالی که از گم شدن/کشته شدن این شخصیت ها می گذره برای یکی از فرزندان جنگل که اگه اشتباه نکنم بیشتر از 200 سال سن داره، زمان زیادی نیست.

خلاصه به نظر من دست سرد کسی نیست که ما از قبل باهاش آشنایی داشته باشیم.

من کتابها رو به فارسی نخوندم، در نتیجه سعی کردم در کنار معادل فارسی اصل اسم ها رو هم استفاده کنم (چون ممکنه معادلی که من به کار بردم با معادل تو ترجمه فارسی متفاوت باشه).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید تئوری ظهور کلاغ سه چشم و مفقود شدن بنجان استارک یکی هستش.یعنی در یک مقطعه زمانی شکل میگیره.

چیزی که منو بیشتر به شکل میندازه این هستش که دست سرد صورت خودش رو به طور کامل میپوشنه با پارچه یعنی مانع دیدن شدن توسط افراد میشه . خوب اگر دست سرد یکی از افراد مثل ویمار رویس بود راحت میتونست خودش نشون بده مشکلی نداشت.اینکه خودش مخفی نگه میداره خیلی خیلی ادم به تعجب میندازه.

در کنار اون احتمال وجود نایت کینگ هستش ، هیچ تاریخی ازش در دست نیستش ، اینکه چه کاری کرده ، چطوری مرده و چه اتفاقی براش افتاده.

بعد من یک تئوری دیگه دارم ، ادرها همگی مرده های متحرک هستن قلب سرد دارن ، دست سرد هم مرده ولی حرکت میکنه و حرف میزنه ، خوب دست سرد از نظر شمایل خیلی شبیه یک ادر هستش خصوصا ادر بزرگ !!! نظرتون در این خصوص چی هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به s.i.s

آدر ها مرده ی متحرک نیستند. آدر ها از جنس یخند. اونا می تونند که مرده ها رو به حرکت وادارند. به این مرده ها وایت می گن. اطلاعات بیشتر رو می تونی تو ویکی سایت بخونی. کولد هند نمی تونه آدر باشه، چون سم زمانی که باهاش دست می ده، اشاره می کنه که خیلی دستش سرد بوده و سیاه. به جز این به نکته ی غیرطبیعیه دیگه ای اشاره نمی کنه. در حالی که خیلی تفاوته بین یه گوشت سرد با یخ. ضمن این که مرکبش هم یه گوزن غول پیکره که هیچ اشاره ای هم نه از جانب برن و نه سم به مرده بودنش نمی شه. موجودای زنده از آدر ها فراری اند. در آخر هم این که آدر ها موجب سرد شدن محسوس هوا در اطرافشون می شن، در حالی که برن و سم اشاره ای به سرد بودن غیر طبیعی هوا نمی کنند.

سر ویمار رویس هم که تو مقدمه ی کتاب یک می میره. اگه مثلا سر ویمار کولد هند باشه در اون صورت او یه وایت هم هست و دلیل منطقی برای پوشوندن صورتش داره. ولی من خیلی خیلی احتمال این که سر ویمار کولدهند باشه رو ناچیز می دونم. اول این که شناخت کاملی از دیوار داره، چیزی که با سابقه ی کم سر ویمار توی نایت واچ جور در نمی آد، طوری که از در مخفی ای اطلاع داره که نه تنها منس رایدر (که روزگاری یه گشتی خبره بوده) که هیچ کس دیگه ای توی دیوار از وجودش اطلاع نداره. دوم این که مهارتش توی جنگیدن با اون تعریفی که از سر ویمار می شه جور در نمی آد. و ضمن این که آشنایییش با شمال دیوار مستلزم اینه که یه گشتی با تجربه باشه نه سر ویماری که سر جمع یه بار رفته پشت دیوار. اما مهم ترین دلیل اون جاست که برن بهش می گه که تو یه هیولایی و کولد هند جواب می ده من هیولام ولی هیولای توم برندون استارک. اصلا ریخت سر ویمار به هیولا (monster) بودن نمی خوره.

و به دوست تازه واردمون MysteriousPrince هم خوش آمد می گم. خیلی خوبه یه نفر که کتاب رو کامل خونده به انجمن اضافه شده. امیدوارم توی بحث هایی بیشتری شما رو ببینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به s.i.s

و به دوست تازه واردمون MysteriousPrince هم خوش آمد می گم. خیلی خوبه یه نفر که کتاب رو کامل خونده به انجمن اضافه شده. امیدوارم توی بحث هایی بیشتری شما رو ببینم.

ممنون King Robert عزیز، راستش من همین دیروز کتاب پنجم رو تموم کردم.

من اصولاً آدم کتاب خونی نیستم و اینی هم که این سری ASoIaF رو تموم کردم، خودش نشون دهنده ی اینه که واقعاً عاشق دنیاییم که مارتین توش خلق کرده.

منم مثل خیلی های دیگه، با دیدن فصل اول سریال با داستان آشنا شدم و حتی اون اولا که کسی سریال رو نمی شناخت، برای جلب طرفدار بیشتر واسه سریال یه چنل تو یوتیوب ساختم و یه تیمی از بهترین FanVidderهای یوتیوب رو هم توش جمع کردم که الان بعد از چنل رسمی Game of Thrones تو یوتیوب، بیشترین تعداد subscriber رو در میون چنل های مرتبط با Game of Thrones داره:

ولی خوب متاسفانه/خوشبختانه دامنه ی علاقه مندی هام خیلی گسترده ست، اینه که از اون آدماییم که همیشه سرشون حسابی شلوغه، ولی سعی می کنم هر وقت تایم خالی داشتم بیام اینجا و تو بحثا شرکت کنم.

راستش دیروز که این سایتو پیدا کردم برام خیلی جالب و خوشایند بود که یکی تو ایران پیدا شده که یه همچین جایی رو واسه طرفدارای ایرانی ASoIaF درست کرده که بتونن بیان راجع به این سری کتاب بحث کنن.

به هر حال امیدوارم که همه دست اتدرکاران این سایت و فرومش موفق باشن و سال های سال این محیط رو واسه طرفدارای ایرانی زنده نگه دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به کینگ رابرت :

عزیز من نگفتم ادرها زامبی هستن ، دقت کنی گفتم قلب سرد دارن ، موجودی که قلب سرد داشته باشه بیشتر زنده ای مرده شناخته شده میشه.(لغبی هستش که من تو ذهنم برای ادرها دادم) .این رو در نظر نگرفتم تو تئوری خودم که موجودات زنده از ادرها فرار میکنن.این حرف درستی هستش.پس تئوری ادر بودنش رد میشه.ولی باز ما در خصوص ادر بزرگ هیچ تعریفی نداریم !!! پس فعلا یک در هزار باز میشه این تئوری رو داد که شکل اصلی ادر بزرگ خیلی خیلی فرق میکنه با شکل ادر های دیگه.

دو فرد مقدمه کتاب به هیچ عنوان احتمالش نیستش ، نایت کینگ و بنجان استارک یکی از احتمالی ترین شخصیت های این بحث هستن.حالا ما احتمال بر این میذاریم که اون فرزند جنگل میگه اون خیلی وقت مرده دست سرد.باز احتمال رو شخصیت نایت کینگ میاره.

یه چیز در خصوص بریندن ریورز عجیب هستش ، یک سن زیادش که 125 سال سن داره ، دوم چطوری به اونسوی دیوار رفته و چطوری به اون سطح رسیده که لقب اخرین Greenseer رو گرفته سوم اینکه Greenseer یک وارگ است ،چهارم قدرتش فوق العاده هستش یه وارگ مثل برن بتونه یه انسان رو کنترل کنه خیلی خیلی عجیب هستش ، ولی اینکه یکی بتونه رویای کس دیگه رو کنترل کنه خیلی خیلی عجیب تر هستش و حتی آینده رو هم پیش بینی کنه در خواب برای برن.یه همچین انسانی قدرت خارق العاده اش به نظر من حتی میتونه مرده رو هم به حرکت و حرف زدن وادار کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به کینگ رابرت :

عزیز من نگفتم ادرها زامبی هستن ، دقت کنی گفتم قلب سرد دارن ، موجودی که قلب سرد داشته باشه بیشتر زنده ای مرده شناخته شده میشه.(لغبی هستش که من تو ذهنم برای ادرها دادم) .این رو در نظر نگرفتم تو تئوری خودم که موجودات زنده از ادرها فرار میکنن.این حرف درستی هستش.پس تئوری ادر بودنش رد میشه.ولی باز ما در خصوص ادر بزرگ هیچ تعریفی نداریم !!! پس فعلا یک در هزار باز میشه این تئوری رو داد که شکل اصلی ادر بزرگ خیلی خیلی فرق میکنه با شکل ادر های دیگه.

دو فرد مقدمه کتاب به هیچ عنوان احتمالش نیستش ، نایت کینگ و بنجان استارک یکی از احتمالی ترین شخصیت های این بحث هستن.حالا ما احتمال بر این میذاریم که اون فرزند جنگل میگه اون خیلی وقت مرده دست سرد.باز احتمال رو شخصیت نایت کینگ میاره.

یه چیز در خصوص بریندن ریورز عجیب هستش ، یک سن زیادش که 125 سال سن داره ، دوم چطوری به اونسوی دیوار رفته و چطوری به اون سطح رسیده که لقب اخرین Greenseer رو گرفته سوم اینکه Greenseer یک وارگ است ،چهارم قدرتش فوق العاده هستش یه وارگ مثل برن بتونه یه انسان رو کنترل کنه خیلی خیلی عجیب هستش ، ولی اینکه یکی بتونه رویای کس دیگه رو کنترل کنه خیلی خیلی عجیب تر هستش و حتی آینده رو هم پیش بینی کنه در خواب برای برن.یه همچین انسانی قدرت خارق العاده اش به نظر من حتی میتونه مرده رو هم به حرکت و حرف زدن وادار کنه.

آدر بزرگ (The Great Other) خداییه که پیروان رلور در تقابل با لرد روشنایی (رلور) در نظر می گیرند. اونا معتقدند هر خدای دیگری از جمله خدایان هفت و خدای مغروق و ... بردگان آدر بزرگ هستند. آدر بزرگ خدایی که آدر ها بهش خدمت می کنند. به نظرت کولد هند چقدر با این تعریف تناسب داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آدر بزرگ (The Great Other) خداییه که پیروان رلور در تقابل با لرد روشنایی (رلور) در نظر می گیرند. اونا معتقدند هر خدای دیگری از جمله خدایان هفت و خدای مغروق و ... بردگان آدر بزرگ هستند. آدر بزرگ خدایی که آدر ها بهش خدمت می کنند. به نظرت کولد هند چقدر با این تعریف تناسب داره؟

کاملاً موافقم. حتی اگه توصیفات رو هم در نظر نگیریم، احتمال این که دست سرد همون The Great Other باشه صفره، چون مارتین گفته که قرار نیست هیچ کدوم از خدایان تو داستان حضور فیزیکی داشته باشن (مثل دنیای واقعی خودمون).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب من احتمال یک در هزار دادم ، توضیح دوستمون قانع شدم که گفتن مارتین گفته هیچ خدایی حضور فیزیکی نداره.پس قانع کننده هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنظر من cold hand همون برادر ادارد استارک ، براندونه که برای شناسایی برفت و دیگه برنگشت . به نظر من اون مرده و فرزندان جنگل اونو یه طوری برگردوندن تا به برن کمک کنه .

البته این فقط یه حدسه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بنظر من cold hand همون برادر ادارد استارک ، براندونه که برای شناسایی برفت و دیگه برنگشت . به نظر من اون مرده و فرزندان جنگل اونو یه طوری برگردوندن تا به برن کمک کنه .

البته این فقط یه حدسه .

برندن اونی بود که رفت کینگزلندینگ و کشته شد. اونی که شما میگی بنجنه. اون هم نمیتونه باشه. چون توی متن اومده که "خیلی وقت پیش" مرده. حتی اگه بنجن مرده باشه ، به هیچ وقت خیلی وقت پیش خساب نمیشه.

Tapatalking with an iDevice

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فکر میکنم که دست سرد همون بنجنه . اصن حسی که به من میده همون هست . و اینکه فکر میکنم امکان نداره که دست سردو از سریال حذف کنن . شاید میخوان بذارن برای این فصل یعنی فصل چهارم و بعد با یه سری صحنه ها اضافش کنن . چون یه شخصتی هست که میتونه داستان برن و غار کلاغ سه چشم رو توی فصلای آینده سریال خیلی خیلی قشنگ کنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی بعضی چیزا هم منو به شک میندازه . در مورد این که بنجن باشه . اصن میگم نکنه ریگاره و ما خبر نداریم . فکر کنین ریگار باشه و چه حسی داره . :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سوال درباره دست سرد.آیا دست سرد یه وایت بود؟پس چرا داری شعور بود.یعنی ممکنه فرزندان هم توانایی زنده کردن مرده ها رو داشته باشن ولی مرده هایی که زنده میکنن دارای شعورن ولی مرده هایی که آدرها زنده میکنن فقط میدونن که باید دیگران رو بکشن و به انتقام فکر میکنن؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گویا مارتین خودش فرضیه بنجن استارک بودن کلدهند رو رد کرده .

مقاله کاملش رو اینجا بخونین:

http://winterfell.ir/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D9%82%D8%B5%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DA%98%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%84%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF/

گویا مارتین در جواب ویراستارش که در حاشیه متن کتاب پرسیده کلدهند همن بنجن هست خیلی صریح گفته نه.

اینم عکسش:

Cushing-Coldhands-is-NOT-Benjen-630x472.jpg.c3c662799cf861863cd41d57f5a10940.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چند تا نکته کلیدی در مورد کلد هندز هست که به فهمیدن هویتش کمک میکنه:

- اول نحوه مردنش احتمالا با خفگی یا دار زدن یا مرگ طبیعی بوده چون خود کلدهند میگه دستاش به این علت سیاه شدن که بعداز اینکه قلب از تپش می ایسته خون به سمت دست ها و پاها میره و اونجا راکد میشه و دست و پا سیاه میشه (از فشار و لختگی خون) در حالیکه بقیه بدن سفید و رنگ پریده میشه (به دلیل نبودن خون) پس قطعا کلدهند با شمشیر کشته نشده چون در این صورت خون کامل از بدنش خارج میشد و دیگه تو دستاش جمع نمیشد . پس بنجن استارک یا هیچ کدوم از اون ۳ نایت واچ فصل اول هم نمیتونه باشه چون همگی با شمشیر کشته شدن.(از بنجن هم اسم بردم چون اگه بنجن هم مرده باشه احتمالا ادرها کشتنش) یا هرکس دیگه ای که به ذهن برسه که به نوعی تو جنگ کشته شده باشه .

-دوم کلد هند احتمال زیاد توانایی وارگ داره چون هم کلاغا رو کنترل میکنه و هم تو فصل چهارم کتاب ۵ چند نفر از نگهبانان فراری رو با کمک سه گرگ که همون سه گرگ وارامیر اسکین چینجر بودن کشت . الان ما فقط به عنوان وارگ زنده بچه های باقیمانده استارک رو میشناسیم و بلاد ریون

- سوم کلد هند به برن میگه : im your monster brandon stark و بعد هم زاغا تکرار میکن : yours

و جوجن هم تاکید میکنه ما باید با هیولای برن بریم یا بمیریم .

چرا این همه تاکید میشه رو این که کلدهند هیولای برن هست؟

اینجا به نظر من ۲ تیوری مطرح میشه:

تیوری ضعیف تر: بیاین شکل خوندن جمله من هیولای تو هستم برندون استارک رو تغییر بدیم:

im your monster" brandon stark.

اگر روی جمله من هیولای تو هستم یک مکثی بکنیم بعد بخونیم برندون استارک

این جمله طوریه که انگار کلد هند داره خودش رو معرفی میکنه یعنی داره میگه اسمش برندون استارکه

فقط ما چون ذهنمون رو برن به عنوان برندون استارک متمرکزه و بعد هم زاغا با گفتنyours yours ذهنمون رو بیشتر متوجه قسمت اول جمله میکنه متوجه نمیشیم طرف داره اسمش رو میگه .

ولی کدوم برندون ؟‌چون استارک ها بیشمار برندون داشتن . من فکر میکنم برندون معمار باشه چون این طوری توجیه میشه که چرا اون فرزند جنگل گفت خیلی وقته که مرده یا چرا اون تونل نایت فورد رو میشناخت؟ چون خودش ساخته بودش.

یک احتمال خیلی کمرنگ هم هست که همون برندون عموی برن و برادر ند باشه . چون شیوه مرگش که با ابتکار وحشیانه ایریس مجبور شده خودش خودش رو دار بزنه به شیوه مرگ کلدهند که توضیح دادم میخوره .

تیوری قویتر:

کلد هند چیزی نیست جز یک زره . همون طور که زره بدن شوالیه رو میپوشونه کلد هند هم هویت واقعی صاحبش رو پوشونده . دقت کنید که برن در توصیف دستهای کلدهند میگه دستاش مثل فولاد سرده (اشاره به زره) یعنی مثل یک دستکش فلزی که زیرش یک دست واقعی هست .

کلد هند چیزی نیست جز یک جسد ساده که بلادریون تسخیرش کرده و راهش میبره و از زبانش سخن میگه . لرد بریدان با تسخیر این جسد تونسته خودش شخصا به کمک برن بیاد .

و به برن میگه من هیولای تو هستم چون منظورش اینه که برن هم باید در آینده همین طور اجسادی رو تسخیر کنه یا همین جسدی کهالان بلادریون تسخیر کرده بعدا مال برن میشه .

این تیوری دلیل حذف شدن کلد هند از سریال رو هم توضیح میده: چون خیلی اهمیت نداشته و اگه برن بخواد اجساد رو تسخیر کنه بعدا هم میتونن بدون اشاره به کلدهند این رو تو سریال هم نشون بدن .

جدای از این ها من فکرم مشغول یک چیز دیگه شده :

اون دایر ولف اول کتاب یادتونه که نزدیک وینترفل مرده بود و توله هاش به بچه های ند رسید؟ داخل زخم گردنش یک تکه شاخ گوزن پیدا کردن . جسد گوزن هیچ وقت پیدا نشد ولی تو سریال اول جسد گوزن رو نشون دادن بعد دایرولف رو .

تو کتاب کلدهند سوار یه گوزن به بزرگی هست که میتونه راحت یه دایرولف رو بکشه .

مارتین گفته اولین ایده که کتاب رو باهاش شروع کرده همین تصویر دایرولف کشته شده توسط گوزن و ۶ توله سرگردان دایرولف بوده .

این به نظرم یک نشانه ظریفی هست که تمام اتفاقات کتاب رو بلادریون استارت زده .ولی چه طور؟جای بحث داره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alireader » یکشنبه مرداد 18, 94 7:26 pm[/url]"]چند تا نکته کلیدی در مورد کلد هندز هست که به فهمیدن هویتش کمک میکنه:

- اول نحوه مردنش احتمالا با خفگی یا دار زدن یا مرگ طبیعی بوده چون خود کلدهند میگه دستاش به این علت سیاه شدن که بعداز اینکه قلب از تپش می ایسته خون به سمت دست ها و پاها میره و اونجا راکد میشه و دست و پا سیاه میشه (از فشار و لختگی خون) در حالیکه بقیه بدن سفید و رنگ پریده میشه (به دلیل نبودن خون) پس قطعا کلدهند با شمشیر کشته نشده چون در این صورت خون کامل از بدنش خارج میشد و دیگه تو دستاش جمع نمیشد . پس بنجن استارک یا هیچ کدوم از اون ۳ نایت واچ فصل اول هم نمیتونه باشه چون همگی با شمشیر کشته شدن.(از بنجن هم اسم بردم چون اگه بنجن هم مرده باشه احتمالا ادرها کشتنش) یا هرکس دیگه ای که به ذهن برسه که به نوعی تو جنگ کشته شده باشه .

-دوم کلد هند احتمال زیاد توانایی وارگ داره چون هم کلاغا رو کنترل میکنه و هم تو فصل چهارم کتاب ۵ چند نفر از نگهبانان فراری رو با کمک سه گرگ که همون سه گرگ وارامیر اسکین چینجر بودن کشت . الان ما فقط به عنوان وارگ زنده بچه های باقیمانده استارک رو میشناسیم و بلاد ریون

- سوم کلد هند به برن میگه : im your monster brandon stark و بعد هم زاغا تکرار میکن : yours

و جوجن هم تاکید میکنه ما باید با هیولای برن بریم یا بمیریم .

چرا این همه تاکید میشه رو این که کلدهند هیولای برن هست؟

اینجا به نظر من ۲ تیوری مطرح میشه:

تیوری ضعیف تر: بیاین شکل خوندن جمله من هیولای تو هستم برندون استارک رو تغییر بدیم:

im your monster" brandon stark.

اگر روی جمله من هیولای تو هستم یک مکثی بکنیم بعد بخونیم برندون استارک

این جمله طوریه که انگار کلد هند داره خودش رو معرفی میکنه یعنی داره میگه اسمش برندون استارکه

فقط ما چون ذهنمون رو برن به عنوان برندون استارک متمرکزه و بعد هم زاغا با گفتنyours yours ذهنمون رو بیشتر متوجه قسمت اول جمله میکنه متوجه نمیشیم طرف داره اسمش رو میگه .

ولی کدوم برندون ؟‌چون استارک ها بیشمار برندون داشتن . من فکر میکنم برندون معمار باشه چون این طوری توجیه میشه که چرا اون فرزند جنگل گفت خیلی وقته که مرده یا چرا اون تونل نایت فورد رو میشناخت؟ چون خودش ساخته بودش.

یک احتمال خیلی کمرنگ هم هست که همون برندون عموی برن و برادر ند باشه . چون شیوه مرگش که با ابتکار وحشیانه ایریس مجبور شده خودش خودش رو دار بزنه به شیوه مرگ کلدهند که توضیح دادم میخوره .

تیوری قویتر:

کلد هند چیزی نیست جز یک زره . همون طور که زره بدن شوالیه رو میپوشونه کلد هند هم هویت واقعی صاحبش رو پوشونده . دقت کنید که برن در توصیف دستهای کلدهند میگه دستاش مثل فولاد سرده (اشاره به زره) یعنی مثل یک دستکش فلزی که زیرش یک دست واقعی هست .

کلد هند چیزی نیست جز یک جسد ساده که بلادریون تسخیرش کرده و راهش میبره و از زبانش سخن میگه . لرد بریدان با تسخیر این جسد تونسته خودش شخصا به کمک برن بیاد .

و به برن میگه من هیولای تو هستم چون منظورش اینه که برن هم باید در آینده همین طور اجسادی رو تسخیر کنه یا همین جسدی کهالان بلادریون تسخیر کرده بعدا مال برن میشه .

این تیوری دلیل حذف شدن کلد هند از سریال رو هم توضیح میده: چون خیلی اهمیت نداشته و اگه برن بخواد اجساد رو تسخیر کنه بعدا هم میتونن بدون اشاره به کلدهند این رو تو سریال هم نشون بدن .

جدای از این ها من فکرم مشغول یک چیز دیگه شده :

اون دایر ولف اول کتاب یادتونه که نزدیک وینترفل مرده بود و توله هاش به بچه های ند رسید؟ داخل زخم گردنش یک تکه شاخ گوزن پیدا کردن . جسد گوزن هیچ وقت پیدا نشد ولی تو سریال اول جسد گوزن رو نشون دادن بعد دایرولف رو .

تو کتاب کلدهند سوار یه گوزن به بزرگی هست که میتونه راحت یه دایرولف رو بکشه .

مارتین گفته اولین ایده که کتاب رو باهاش شروع کرده همین تصویر دایرولف کشته شده توسط گوزن و ۶ توله سرگردان دایرولف بوده .

این به نظرم یک نشانه ظریفی هست که تمام اتفاقات کتاب رو بلادریون استارت زده .ولی چه طور؟جای بحث داره .

علی جان تحلیلات واقعا جالب هستن و خیلی دوسشون دارم و اون احتمال قویترت یجورایی قانعم کرد که کلد هند کیه اما مگه بلاد ریون میتونه اجسادو تحت کنترل قرار بده؟اطلاعات دقیقی راجبش ندارم راستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Sr Baristan@

ممنون واقعا لطف داری .

در حد تیوریه .اطلاعات دقیقی که مارتین به همین راحتی بهمون نمیده

ولی به نظر میرسه کسانی هستن که چنین جادوهایی رو ممکنه بلد باشن . مثلا کاری که کیبورن با رابرت استرانگ کرد. یا از اون جالبتر کاریه که وریس با بچه ها یا به قول خودش پرنده های کوچکش کرده .اگه یادت باشه تو کتاب اول همون فصل معروف آریا( ایلریو و وریس تو سردابه رد کیپ ) وریس گفت پنجاه تا دیگه لازم دارم و ایلریو گفت چرا این قدر زیاد . اگر سنشون بیشتر باشه شاید دیرتر از بین برن و وریس گفت نه بجه ها بی خطر ترن .

گذشت تا فصل دوم نیریون تو کتاب ۵ که ایلریو برای تیریون تعریف کرد چه طور وریس از بچه های یتیم و بی سرپرست پنتوس برای جاسوسی و دزدیدن اطلاعات محرمانه اشراف و ثروتمندان استفاده کرده . بعد دوباره تو فصل آخر کتاب ۵ وریس از کودکانی برای کشوندن کوان به تله و کشتنش استفاده کرد . این بچه ها اصلا طبیعی نبودن بیشتر شبیه اجساد متحرک بودن . رنگ پریدگیشون و اینکه در توصیف صورتشون از کلمه white استفاده شده . و به خصوص اینکه چرا وریس خلاص کردن کوان رو به این بچه ها سپرد ودر حالیکه خودش راحت با یک زوبین دیگه کار رو تموم میکرد . انگار بچه ها با کشتن یه جور قدرت کسب میکنن . مشخصه وریس یک جور جادوی سیاه روشون بکار برده .

البته اگر تیوری درباره کلدهند درست باشه جادوی بلادریون خیلی قویتر و بی ماننده. چون تونسته یک جسم مرده رو راه ببره و از گلو و زبانش حرف بزنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری