رفتن به مطلب

Recommended Posts

به نظر من پرنس دوران خفن ترین شخصیت رمانه

نظر شما چیه؟

احسنت، فقط حیف که مریضه، ترکیب دورَن و ابرین پرفکت بود یعنی. حیف واقعاً.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من کتاب چهارم رو تازه شروع کردم و از پرنس دوران چیز زیادی نمی دونم ولی فکر می کنم شخص منفعلی باشه . امیدوارم یه کار مفیدی بکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ماشالا یه کار فوق مفید انجام داد که به لطف دوتراکی های وحشی و دنریس از پایه و اساس نابود شد.

استاد عزیز فکر کنم باید این پستتون رو توی کادر اسپویلر می اوردید 

ولی اگه پرنس دوران همچین کاری کرده پس دیگه خفن ترین شخصیت داستان نمی تونه باشه . تعجب می کنم که چرا در پست اول این صفحه به عنوان خفن ترین شخصیت ازش یاد شده  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کی من؟ من اسپویل کردم؟ بعید میدونم. تا اون جایی که حافظم یاری میکنه این پستم مختص کتاب چهار فصل آریانه بود نه فصل پنج. یعنی پست اشتباهی زدم؟؟

اتفاقا دوران یکی از خفن ترین و زیرک ترین و باسیاست ترین لرد های وستروسه. هیچوقت جایی نمیخوابه که آب زیرش بره. نقشه ای که با ویلم دری و ابراین کشید عالی بود ولی اون دروگوی وحشی و دنریس احمق با کشتن ویسریس همه چی رو برباد دادن رفت. استنیس جان یه لطفی به من پیرمرد بکن با یکی از اون سایه های ملیساندر بزن این دنریس احمق رو بکش خیال یه ملت رو راحت کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کی من؟ من اسپویل کردم؟ بعید میدونم. تا اون جایی که حافظم یاری میکنه این پستم مختص کتاب چهار فصل آریانه بود نه فصل پنج. یعنی پست اشتباهی زدم؟؟

اتفاقا دوران یکی از خفن ترین و زیرک ترین و باسیاست ترین لرد های وستروسه. هیچوقت جایی نمیخوابه که آب زیرش بره. نقشه ای که با ویلم دری و ابراین کشید عالی بود ولی اون دروگوی وحشی و دنریس احمق با کشتن ویسریس همه چی رو برباد دادن رفت. استنیس جان یه لطفی به من پیرمرد بکن با یکی از اون سایه های ملیساندر بزن این دنریس احمق رو بکش خیال یه ملت رو راحت کن.

نه ببخشید اشتباه از من بود . 

این دنریس دیگه داره خیای اعصاب خرد کن میشه . باید به ملیساندر بگم یه بلایی سرش بیاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم موافقم که دوران سیاستمدار کارکشته و زرنگیه و به قول استاد جایی نمی خوابه که آب زیرش بره. ولی این رو که دوران خفن ترین ادم کتابه قبول ندارم. به نظرم این لقب فقط و فقط مختص لیتل فینگره. دیوانه کننده است این آدم. واریس هم خوبه ولی به نظرم به پای پتایر نمی رسه. من همیشه یه مقایسه تو ذهنم در مورد این دو نفر دارم. به نظرم لیتل فینگر یک شطرنج باز حرفه ایه. پشت سر هم برای وارد کردن ضرباتش نقشه می کشه. وقتی یه نقشه اش نتیجه نمی ده با یه نقشه ی دیگه دوباره شرایط رو به نفع خودش تغییر می ده. ولی واریس به نظرم بیشتر شبیه یه ورق باز متقلبه. می دونه تو دست همه چه برگیه ولی کسی از دست خودش خبر نداره. برا همین حرکت اشتباه انجام نمی ده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه چیزه جالب به نظرم اومد .دوران هم مثله انگشت کوچیکه به هیچ کس اعتماد نداره حتی اقوامش یجوری انگار فوب وحشت از مرگ داره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در وصف دوران همین دوتا نقل قول کافیه

اولیش از تایوین لنیستر کسی که کل هفت پادشاهی ازش میترسن:

(دوران) مردی محتاط، منطقی، لطیف، متفکر و حتی تا حدودی هم سست. او مردی است که از پیش عواقب ناشی از تمام اقدامات و کلمات را می سنجد.

دومیش هم از خوده مارتین که تکلیف رو مشخص میکنه دیگه:

دوران برای بردن بازی می کنه، چه در کایواس و چه در بازی تاج و تخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Robert » یکشنبه شهریور 31, 92 1:53 pm[/url]"]منم موافقم که دوران سیاستمدار کارکشته و زرنگیه و به قول استاد جایی نمی خوابه که آب زیرش بره. ولی این رو که دوران خفن ترین ادم کتابه قبول ندارم. به نظرم این لقب فقط و فقط مختص لیتل فینگره. دیوانه کننده است این آدم. واریس هم خوبه ولی به نظرم به پای پتایر نمی رسه. من همیشه یه مقایسه تو ذهنم در مورد این دو نفر دارم. به نظرم لیتل فینگر یک شطرنج باز حرفه ایه. پشت سر هم برای وارد کردن ضرباتش نقشه می کشه. وقتی یه نقشه اش نتیجه نمی ده با یه نقشه ی دیگه دوباره شرایط رو به نفع خودش تغییر می ده. ولی واریس به نظرم بیشتر شبیه یه ورق باز متقلبه. می دونه تو دست همه چه برگیه ولی کسی از دست خودش خبر نداره. برا همین حرکت اشتباه انجام نمی ده.

منم نظرم اينه كه خفن ترين شخصيت كتاب چهار دوران مارتل بود و ليتل فينگر جايگاه دوم رو در اختيار داره،با حرفت در مورد واريس خيلي موافق نيستم،من به پيتر ايمان دارم ميدونم كه خيلي باهوشه و زيركيش لنگه نداره،اما واريس شباهت عجيبي با دوران مارتل داره،زيركي واريس نوع خاص تريه نسبت به زيركي بيليش،واريس بي نهايت صبوره و با اين صبرش اجازه ميده همه برگاي برنده بازي بشن و اونوقت پيروز نهايي خودش باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خفن ترین شخصیت نمیشه گفت بهش،اما واقعا خیلی حسابگر و دقیقِ.

قدم به قدم کاراشو با برنامه انجام میده و قبل برداشتن قدم به نتیجش نگاه میکنه.

ولی پیتر بیلیش خوش رو برا هر چیزی آماده میکنه و بهترین استفاده رو میبره از موقعیت پیش اومده.

اما دوران فکر نکنم اینطور باشه،همونطور که تو قضیه آریانه معلوم شد.

نقشش که خراب بشه،مثل پیتر با یه حرکت جایگزین کاری انجام نمیده.

مثل داستان لایسا و سقوطش...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم فکر میکنم یه نقطه سستی که پرنس دوران نسبت به پیتر و واریس داره اینه که کسایی تو زندگیش هستن که دوستشون داره و این دوست داشتن تو تصمیم گیریش تاثیر داره، به خاطر علاقه اش به دخترش و این که باور نمیکنه اون میرسلا رو بدزده دست روی دست میزاره تا دخترش نقشه اش رو نسبتا عملی کنه و میرسلا رو تا لبه مرگ میبره .

از طرفی دلش کینه ای رو حمل میکنه، یعنی با توجه به چیزی که به آریانه میگه تصمیماتش همش برای پیشرفت دورن و سوددهی نیست و سمت و سوی شدیدی برای گرفتن انتقام داره .

درسته پیتر هم یه زمانی به خاطر علاقه اش به کتلین جونش رو به خطر میندازه اما به نظر میرسه دیگه تغییر کرده و حتی اگه کسی رو دوست داشته باشه، اون رو در راستای منفعتش برای تصمیمات خودش قرار میده .

یه ایراد دیگه ای که به نظرم دوران نسبت به پیتر داره اینه که پیتر خیلی سریعتر فکر و تصمیم گیری میکنه که این میتونه تو لحظه های حساس خیلی کمکش کنه . پیتر وقتی کتلین رو تو بارانداز میبینه سریع یه سناریو طرح میکنه اما دوران بعد عمل آریانه ( که از قبل هم ازش خبر داشت ) روز ها و هفته ها زمان صرف میکنه تا تصمیم بگیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ریگار » چهارشنبه تیر 17, 93 12:01 am[/url]"]منم فکر میکنم یه نقطه سستی که پرنس دوران نسبت به پیتر و واریس داره اینه که کسایی تو زندگیش هستن که دوستشون داره و این دوست داشتن تو تصمیم گیریش تاثیر داره، به خاطر علاقه اش به دخترش و این که باور نمیکنه اون میرسلا رو بدزده دست روی دست میزاره تا دخترش نقشه اش رو نسبتا عملی کنه و میرسلا رو تا لبه مرگ میبره .

از طرفی دلش کینه ای رو حمل میکنه، یعنی با توجه به چیزی که به آریانه میگه تصمیماتش همش برای پیشرفت دورن و سوددهی نیست و سمت و سوی شدیدی برای گرفتن انتقام داره .

درسته پیتر هم یه زمانی به خاطر علاقه اش به کتلین جونش رو به خطر میندازه اما به نظر میرسه دیگه تغییر کرده و حتی اگه کسی رو دوست داشته باشه، اون رو در راستای منفعتش برای تصمیمات خودش قرار میده .

یه ایراد دیگه ای که به نظرم دوران نسبت به پیتر داره اینه که پیتر خیلی سریعتر فکر و تصمیم گیری میکنه که این میتونه تو لحظه های حساس خیلی کمکش کنه . پیتر وقتی کتلین رو تو بارانداز میبینه سریع یه سناریو طرح میکنه اما دوران بعد عمل آریانه ( که از قبل هم ازش خبر داشت ) روز ها و هفته ها زمان صرف میکنه تا تصمیم بگیره .

در اینکه دورِن با پیتر واریس فرق داره که شکی نیست، همون طور که خود این دو تا با هم فرق دارن.

ولی اون انتقام و دوست داشتن رو قبول ندارم.

اولویت اول دورِن بدون شک "دورن" ه. کسایی که دوستشون داره و انتقام تو رده های بعدی اند.

تو پرنسس و ملکه یادته هر کی کینگزلندینگ رو داشت به ضررش تموم شد؟

خیلی موقع ها داشته بیشتر فقط دست و پا گیره.

پیتر هیچی نداره واسه همین دستش بازه واسه هر حرکتی.

واسه "دارک استار" تئوری ها شکل گرفته پس سر اون خیلی با اطمینان رو اتفاقاتی که افتاده بحث نکن.

حالا با کتاب 5 مستند تر می شه بحث کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری