رفتن به مطلب
جورامون

کپی رایت تصاویر

Recommended Posts

سلام به همه دوستان

توی ویکی میخوایم کاری رو بکنیم که تا حالا شاید کمتر سایت فارسی کرده باشه(اگه اصلا همچین موردی وجود داشته باشه). اونم اینکه کپی رایت رو در تمام جوانب رعایت کنیم.

متاسفانه کپی رایت توسط ما ایرانی ها اصلا جدی گرفته نمیشه اما واقعیتش اینه که خیلی مهمه. همونطور که خود ما دوست داریم چیزی رو که درست میکنیم تحت اختیار خودمون باشه و هرکس میخواد ازش استفاده کنه بیاد و از ما اجازه بگیره باید همین کار رو برای آثار بقیه هم انجام بدیم.

برای همین شروع کردم به مکاتبه با هنرمندان برای گرفتن اجازه استفاده از نقاشی هاشون در ویکی.

برای همین یه سری الگوهای کپی رایت هم ساخته شده:

رده:کپی رایت

از شما دوستان تقاضا دارم که هر عکسی رو که آپلود میکنید حتما رده هاش رو هم کامل وارد کنید. مخصوصا رده ای که مشخص میکنه این نقاشی اثر چه کسی هست. اون رو هم با فرمت "تصاویر اثر XYZ" وارد کنید و اگه اون هنرمند هنوز صفحه ای نداره براش صفحه ای ایجاد کنید و توی اون صفحه مشخصات هنرمند و [[رده:تصاویر بر اساس هنرمند]] رو بهش اضافه کنید. تا الان 67 هنرمند به این صفحه اضافه شده:

رده:تصاویر بر اساس هنرمند

اینجوری کار برای گذاشتن اطلاعات کپی رایت خیلی راحت میشه.

من به ترتیب با این افراد صحبت میکنم و اجازه رو ازشون میگیرم و اطلاعات کپی رایت رو براشون میذارم. حق امتیاز خیلی از این تصاویر با خود هنرمند نیست. بلکه چون اونو برای کارت های بازی شرکت Fantasy Flight Games طراحی کردن حق امتیازش با این شرکت بود که طبق صحبتی که باهاشون کردم این اجازه رو به ما دادن با این شرط که توی مقالات زیر عکس حتما بنویسیم که کپی رایتش با اوناست(با گذاشتن عبارت © FFG در قسمت توضیحات تصویر). همینطور با Roman Papsuev(متخلص به Amok) هم صحبت کردم و اون هم اجازه رو به ما داد. شاید اینها نصف تصاویر ما رو در بر بگیرن.

من از شما درخواست دارم که موقع آپلود کردن تصاویر اگر جزو این چهار دسته بودن اطلاعات کپی رایت رو توی بخش توضیحات وارد کنید اما اگه جزو این دسته ها نبودن نیازی نیست شما وارد کنید و من بعد از اینکه با هنرمند صحبت کردم خودم این موارد رو وارد میکنم:

1- تصاویر مربوط به FFG: با اضافه کردن الگوی {{FFG}}

2- تصاویر Roman Papsuev: با اضافه کردن الگوی {{amok}}

3- تصاویر مربوط به جلد کتابها: با اضافه کردن الگوی {{book cover}}

4- تصاویر مربوط به اسکرین شات های سریال: با اضافه کردن الگوی {{tv show}}

برای تصاویر جدید لازم نیست اینها رو دستی وارد کنید. تنها کافیه از منوی باز شدنی "اجازه نامه" در زیر قسمت خلاصه استفاده کنید. اما برای ویرایش تصاویری که قبلا آپلود شده ازشون استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جوامون جان فقط یه سری عکس ها هستن که حق کپی رایت ندارن اونارو خودتون میذارید یا خودمون بذاریم؟ راستی یه سری عکسا اسم هنرمند ندارن با اونا چیکار کنیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کپی رایت ندارن؟ میشه لینک بدی؟

تمام نقاشی ها باید اسم هنرمند داشته باشن. تصاویر سریال جداست. اما اگه اسم ندارن دیگه کاری از ما ساخته نیست. همونجوری بذارید. میشه چندتا نمونه اینجوری لینک کنید ببینم چیکار میشه کرد(یا اونها چیکار کردن)؟

ممنون

راستی این مواردی که گفتم فقط در مورد گذاشتن اطلاعات کپی رایت بود نه آپلود کردن عکسها. شما هر تصویری لازم داشتید آپلود بکنید. فقط در مورد اطلاعات کپی رایت بعضی ها رو شما اضافه کنید و بعضی ها رو من میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم سوالمو خیلی بد پرسیدم. منظورم این بود که اگه یه تصاویری باشن که اسم هنرمند و از اینجور چیزا نداشته باشن چیکار کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آهان، معمولا همه اونها این موارد رو دارن. اگر هم نداشتن دیگه کاری از دست شما خارج نیست. شما هر رده ای که وجود داره براش قرار بدید. اگر هم نداره که هیچی.

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان پست اول رو هم ویرایش کردم. برای تصاویر جدید لازم نیست که این کدها رو دستی وارد کنید. تنها کافیه که از کادر باز شدنی "اجازه نامه" گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید. اما برای ویرایش تصاویری که قبلا آپلود شده ازشون استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فعلا هیچی. هنوز باهاش صحبت نکردم. شما رده اش رو بزنید من بعدا اضافه میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بی زحمت TheMico هم به لیست اجازه نامه ها اضاقه کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امروز درخواست رو براش فرستادم. به محض اینکه اجازه رو بده الگو و مجوزش رو میسازم. کسان دیگه ای هم اگه هستن که تعداد اثر زیاد دارن بگید که براشون مجوز جدا بسازم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب به دو دقیقه نکشید که جواب داد! :دی

الگو رو ساختم و به لیست مجوزها هم اضافه شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه تعدادی هستن که تصویر ازشون زیاده. فعلا Marc Fishman، Sir-Heartsalot، Rene Aigner رو اگه بتونی اجازه شونو بگیری خیلی خوب میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تا اونجا که دیدم کپی رایت تمام عکسهای Tomasz Jedruszek متعلق به Fantasy Flight Games هست که الگو و مجوزش رو قبلا ساختیم، نیازی به اجازه گرفتن از خودش نیست.

این الگوهای مجزا رو نمیشه برای همه ساخت چون اون لیست خیلی طولانی میشه. برای کسانی که تصاویر زیاد دارن میسازیم که کار راحت بشه. برای بقیه باید دستی وارد کنیم. احتمالا بتونم با روبات وارد کنم. مثلا میگم تصاویری که رده آثار فلان هنرمند رو دارن این الگو بهش اضافه بشه.(تست نکردم ولی باید جواب بده)

الان اینجا رو ببینید:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Category:Images_By_Artist

Mico حدود 370 اثر داره، Amok حدود 120تا. Marc Fishman‎ و Marc Simonetti‎ بعد از اونها هستن اما بقیه عکسهاشون محدوده و به نظرم نیازی نیست الگوی مجزا داشته باشن. بیشتر اون افرادی هم که یکی دوتا اثر دارن کپی رایتشون مال FFG هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شرمنده، من چند بار پست اول رو خوندم، ولی آخر نفهميدم بايد چيکار کنم . فرضا من تصويری از ffg رو وارد کردم. و بعد اون رو رده گذاری هم کردم. اما بعدش پس از استفاده از اون تصوير در مقاله، چه کار بايد کرد؟ يعنی الگو {{ffg}} رو در قسمت خلاصه وارد کنم؟ اگر يک راهنمايی دقيق تر کنيد ممنون ميشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دو حالت داره:

1- فایلی قبلا آپلود شده و میخواید مجوز رو بهش اضافه کنی:

صفحه اش رو ویرایش کنید و الگوی {{FFG}} رو بهش اضافه کنید.

2- فایل جدیدی آپلود میکنید:

میتونید الگو رو دستی وارد بکنید(در کادر توضیحات) اما راه ساده ترش اینه که مجوز رو از منوی کرکره ای زیر کادر توضیحات انتخاب کنید.

اونجا یه سری از الگوهای مهم گذاشته شده.

پ.ن:

این شرکت ffg یه شرط دیگه هم برامون گذاشته و اینکه وقتی دارید از این تصاویر در مقالات استفاده میکنید توی توضیحات زیر عکس بنویسید که کپی رایتش مال FFG هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ShahryarRB » دوشنبه تیر 30, 93 2:04 pm[/url]"]برای تصاویر Feliche حق کپی نداریم؟

نه فعلا فقط Fllight fantasy game، TheMico، Amok (Roman Papsuev رو داریم. یه تعداد زیادی از هنرمندا هستن که هنوز ازشون اجازه گرفته نشده که فک می کنم باید تو تو اولویت ها و برنامه‌ها سایت قرار بگیره تا بتونیم تا آخر تابستون یه تعداد زیادی شون رو اجازه بگیریم.

فعلا شما هر عکس رو که آپلود می کنید رده هنرمندش رو هم بذارید تا هم بعدا راحتتر بتونیم کپی رایتشون رو بذاریم و هم اینکه اگه کسی خواست بتونه تمامی آثار یک هنرمند رو یکجا ببینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری