رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی 12 : عنوان "نغمه یخ و آتش" به چه چیزی اشاره دارد؟

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 12

به نظر شما عنوان "نغمه یخ و آتش" به چه چیزی اشاره دارد؟

1-نبرد بین اژدهایان دنریس تارگرین با آدر ها

2-نبرد بین رلور؛خداوندگار نور و آدر بزرگ

3-نبرد بین بازماندگان تارگرین و بازماندگان استارک

4-چرخه مداوم تابستان و زمستان در وستروس

5-اتحاد خاندان تارگرین و استارک در مقابل آدرها

6-اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک

7-نبرد میان اژدهایان یخی و اژدهایان آتشین

8-دیگر

لطفا نظرتون رو نسبت به گزینه ها، در این تاپیک بیان کنید.

نظر سنجی های پیشنهادیتون رو برای من بفرستید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به به. چه نظر سنجی خلاقانه ای. خوشمان آمد .

خوب من گزینه دو رو انتخاب میکنم. آدر ها که کلا خیلی مهمن. یه جورایی از اسم کتاب ها هم پیداست. رلور هم قدرتمند ترین خدائه. آزور آشایی هم از همین خدا و دین سرچشمه میگیره. تو خود مذهب رلور هم آدر بزرگ و رلور مدام با هم درگیرن.

انتخاب بعدیم گزینه شیشه. اگه رابطه ریگار با لیانا حقیقت داشته باشه پس حتما منور همینه چون حتی از لحاظ آدر ها و شب طولانی هم میخوره

انتخاب بعدیم گزینه یکه. اینقدر دلم میخواد این اتفاق بیفته. تازه اگه آدرها فقط با آتش از بین میرن پس بعد از آزور آشایی اژدهایان دنی تنها امید ما هستن.

فقط در مورد گزینه هفت یه سوال داشتم. مگه تو وستروس اژدهای یخی هم هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به ترتیب اولویت:

1- نبرد بین اژدهایان دنریس تارگرین با آدر ها

2-اتحاد خاندان تارگرین و استارک در مقابل آدرها

3-اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک

همونطور که در عکس میبینید نغمه ی یخ و آتش احتمال خیلی زیادی داره که گزینه ی 1 باشه و زمستان در راه است.

a_song_of_ice_and_fire_by_irillthedreamer-d659r2n.thumb.jpg.8bde8960a862a29de800c28e23a64705.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به ترتیب:

1-اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک

2-نبرد بین رلور؛خداوندگار نور و آدر بزرگ

ولی اصلا دلم نمی خواهد گزینه 3 اتفاق بیافته. با اینکه دل خوشی از تارگرین ها ندارم ولی ترجیح میدم باهاشون متحد باشیم.

اگه جان فرزند ریگار و لیانا باشد پس دنریس میشه عمه یِ پسر عَمَم. و خدایی نکرده اگه دنریس به سرش نزنه و رگ تارگرینیش گل نکنه جنگی بین ما رخ نمی ده و اگر هم خواستیم بجنگیم اریا و برن سوار بر اژدهای یخی و دنریس هم با اژدهای اتشینش.(چه حالی میده)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نبرد بین رلور؛خداوندگار نور و آدر بزرگ

این گزینه خیلی جامع تره نسبت به باقی گزینه و همه رو شامل میشه ولی باقی گزینه ها اینطوری نیست

گزینه بعدی به نظرم میتونه

اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من انتخاب اولم گزینه ی 8: دیگره . چون من فکر می کنم الان مارتین داره ذهن ما رو به سمت یه چیزی سوق میده بعد یه دفه آخر کتاب یه چیزی که به فکر کسی نمی رسه، رو می کنه.

انتخاب دوم هم فرزند احتمالی ریگار و لیانائه. خیلی ساده لوحانه است ولی شاید این دفه مارتین به دل خواننده هاش بنویسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به گزینه ی ۲ رای دادم با توجه به این که

استنیس شاه واقعی هفت پادشاهی و نماینده ی رالور ارتش منس رایدر و وحشی ها رو شکست داد

من فکر می کنم رالور واقعی ترین و موثر ترین خدای این مجموعه است چون خیلی کار ها انجام می ده ولی خدایان قدیم و جدید هیچ کار مفیدی انجام ندادند

بعد هم به گزینه ی ۶ رای میدم البته این بیشتر چیزیه که طرفداران این مجموعه دوست دارند اتفاق بیافته و داستان رو جذاب تر می کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به ترتیب اولویت:

همونطور که در عکس میبینید نغمه ی یخ و آتش احتمال خیلی زیادی داره که گزینه ی 1 باشه و زمستان در راه است.

دوست عزیز تو اون عکسی که گذاشتی اون دختره با اون مو های قرمزش باید ملیساندر باشه چطور اون رو با دنریس اشتباه گرفتی این عکس قطعا به گزینه ی ۲ اشاره داره 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به اتفاقاتی که تو قلعه ی نامیرا ها افتاد، من می گم فرزند احتمالی ریگار و لیانا:زنی که پیش ریگار بود بهش گفت: « براش نغمه سرایی نمی کنی؟» ریگار گفت:«داره. اون شاهزاده ی وعده داده شدس و نغمه ی یخ و آتشه.» میدونم خیلی واضحه و به قول خانم تالیسا عمو جرج به همین راحتی اصل مطلبو نمی گه ولی نظر من اینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقا تو این قسمت مارتین داستان رو پیچونده اونم بجور.

حالا داریو جان از این حرفت مطمئنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی اگه این حرفت درست باشه ممکنه........

وای ی ی ی خیلی دوست دارم داریو عزیز. یعنی میشه آرزوی من برآورده بشه؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به ترتیب اولویت:

دوست عزیز تو اون عکسی که گذاشتی اون دختره با اون مو های قرمزش باید ملیساندر باشه چطور اون رو با دنریس اشتباه گرفتی این عکس قطعا به گزینه ی ۲ اشاره داره 

بله شما درست میگید، دنریس نیست، جادوگر قرمز ملیساندر هست.

ولی به نظر من 100% این نبرد بین آدر ها (یخ) و دراگون ها (آتش) هست.

که تقریبا گزینه های 1،2 و 5 یک منظور رو دارند و منم همینطور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
با توجه به اتفاقاتی که تو قلعه ی نامیرا ها افتاد، من می گم فرزند احتمالی ریگار و لیانا:زنی که پیش ریگار بود بهش گفت: « براش نغمه سرایی نمی کنی؟» ریگار گفت:«داره. اون شاهزاده ی وعده داده شدس و نغمه ی یخ و آتشه.» میدونم خیلی واضحه و به قول خانم تالیسا عمو جرج به همین راحتی اصل مطلبو نمی گه ولی نظر من اینه.
تفاقا تو این قسمت مارتین داستان رو پیچونده اونم بجور.

حالا داریو جان از این حرفت مطمئنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی اگه این حرفت درست باشه ممکنه........

وای ی ی ی خیلی دوست دارم داریو عزیز. یعنی میشه آرزوی من برآورده بشه؟؟؟؟

نمی خوام بهتون ضد حال بزنم ولی اون اون زنی که تو اون تصویر کنار ریگار بود الیا بود و نه لیانا. اون پسر هم ایگان بود و نه جان. به فرض این که جان فرزند ریگار باشه هم جان بعد مرگ ریگار به دنیا اومده. یکی از نشانه هایی که از روش می گن جان فرزند ریگاره خون آلود بودن بستر لیانا تو اون روزیه که ند می بیندش. این طوری قلمداد می شه که لیانا جان رو به دنیا آورده و خودش مرده.

ضمن این که فکر کنم تو ادامه ی همون تصویری که دنریس می بینه ریگار به اون زن می گه که اسم پسر ایگانه و چه اسمی بهتر از این برای یک پادشاه ( )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولا: شما گفتی نمی خوام ضدّ حال بزنم ولی زدی!

دوما:حرفتون کاملا درسته ولی جان می تونه فقط یه اسمی باشه که ند به پسر ریگار و لیانا داده باشه. اگان خیلی ضایع هست. حالا نمی خوام یه بحث جدیدو باز کنم، همونطور که گفتم این نظر شخصیمه و احتمالش هم کمه ولی بذار حدّاقل تو ذهنم اینجوری باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورم اینه که تو کل هفت پادشاهی کسی که تارگرین نباشه اسم پسرشو نمی ذاره اگان وگرنه اگان خیلی اسم با وقاریه. اگه میشد من اسم بچه ی خودمو می ذاشتم اگان. جدی می گم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اولا: شما گفتی نمی خوام ضدّ حال بزنم ولی زدی!

دوما:حرفتون کاملا درسته ولی جان می تونه فقط یه اسمی باشه که ند به پسر ریگار و لیانا داده باشه. اگان خیلی ضایع هست. حالا نمی خوام یه بحث جدیدو باز کنم، همونطور که گفتم این نظر شخصیمه و احتمالش هم کمه ولی بذار حدّاقل تو ذهنم اینجوری باشه!

مهم نیته که خیر بوده.

این رو هم بگم من این احتمال رو که جان ممکنه نغمه ی یخ و آتش باشه رد نمی کنم. بدم هم نمی آد جان قهرمان داستان باشه. (هر کی به جز دنریس) مارتین یه نشانه هایی رو آورده که جان رو پرنس یا آژورآهای یا یه جور قهرمان نشون می ده. من فقط ایراد اون استدلال رو ذکر کردم. این تداخل اسمی هم چیزی رو ثابت یا رد نمی کنه. اصلا از کی حرف های ریگار سند شده. این مارموز اولش هم فکر می کرد خودش پرنس وعده داده شده است.

در مورد قسمت دوم حرفت هم تا یه حدی موافقم. اگه جان فرزند ریگار و لیانا باشه ممکنه اونا اسم دیگه ای روش گذاشته باشن. مثلا ایگان، ایمون، بیلور یا دیرون، و ند برای این که این قضیه تو چش رابرت نباشه اسم جان رو عوض کرده باشه. ولی این که ریگار که اسم پسر اولش رو گذاشته بوده ایگان اسم پسر دومش رو هم بذاره ایگان یه کم غیر منطقیه. ضمن این که این ایگان دومیه هم حرامزاده بوده و هم کوچیک تر. طبق قانون قرار نیست این شاه بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این ریگار کلا تو توهم این بوده که واسه اگان، یه خواهر بیاره اسمشو بزاره ویسنیا ولی دیگه دست تقدیر بهش پسر داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
منظورم اینه که تو کل هفت پادشاهی کسی که تارگرین نباشه اسم پسرشو نمی ذاره اگان وگرنه اگان خیلی اسم با وقاریه. اگه میشد من اسم بچه ی خودمو می ذاشتم اگان. جدی می گم.

نه این طوری هم نیست که هیچ خاندانی اگان نداشته باشن. ممکنه یه عده واسه خودشیرینی پیش شاه هم که شده این اسم رو رو بچه هاشون بذارن.

مثلا تو خاندان فری فکر کنم دو سه تا اگان داشته باشیم. یکیشون هم همین دیوونه هه بود که کتلی خدمتش رسید. (جینگل بل منظورمه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چشم همه به سمت جانِ و همه جان رو نغمه میدونن ولی تا حالا چندبار دیدین مارتین بر اساس خواسته خواننده ها کارش رو پیش ببره!!!؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عجب نظرسنجی جالب و خلاقانه ای! دست طراحش درد نکنه!

گزینه ها به ترتیب نظر من:

1- نبرد بین رلور؛خداوندگار نور و آدر بزرگ: چون به قول سامیانو این گزینه جامع ترین جوابه و سایر تئوری ها میتونن زیر مجموعه اش باشن!

یادمون هست که اولین چپتر کتاب با آدرها شروع شد، و همواره به نظر میرسه آدرها مهم ترین قسمت داستان هستند که مورد کم توجهی ساکنان وستروس قرار میگیرن. پس یه کفه این ترازو حتما آدرها هستند!

2-نبرد بین اژدهایان دنریس تارگرین با آدر ها: این هم احتمالش زیاده، و با توجه به پاراگراف قبل از نظر من در رتبه دوم قرار میگیره! بلاخره قراره این اژدهایان یه نقشی تو داستان داشته باشن دیگه! تا آخرش اگه بخوان فقط شهر آتیش بزنن و بچه مردم رو بخورن که مسخره میشه!

3-اتحاد خاندان تارگرین و استارک در مقابل آدرها: که خیلی هم با احتمال قبلی تناقض نداره! یعنی میتونن هر دو با هم اتفاق بیفتن! از اون ور برن قراره یه کارایی بکنه از این ور اژدهاهای دنریس وسط هم که جان که معلوم نیست کدوم طرفیه!

4- اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک: خب این تئوری پیوند یخ و آتش جالبه، اما همون طور که کینگ رابرت گفت، تو رویای دنریس تو خونه نامیرایان ریگار گفت اگان نغمه یخ و آتشه نه جان! با وجود این که قضیه مشکوک به نظر میرسه هنوز باید صبر کنیم تا بفهمیم منظور ریگار از این حرف چی بوده و همچنین این قضیه سه سر اژدها چیه!

5- دیگر: تالیسا درست میگه، اصلا از این مارتین بعید نیست که کل این مدت سر کارمون گذاشته باشه! عادتشه خب!

6- نبرد میان اژدهایان یخی و اژدهایان آتشین: خیلی احتمالش کمه. البته درباره اژدهای یخی یه حدس های اسپویل داری میشه زد، اما حتی اگه اون حدس ها و پیش بینی ها به حقیقت بپیوندند هم بعید میدونم این اژدهای یخی احتمالی با آتشینه بجنگه!

7- چرخه مداوم تابستان و زمستان در وستروس: این فصل های عجیب وستروس ممکنه ارتباطی به قضیه نغمه و همچنین آدرها داشته باشند، اما بعید میدونم صرفا این تغییر فصل ها دلیل این نامگذاری باشه!

8- نبرد بین بازماندگان تارگرین و بازماندگان استارک: با وجود این که بعضی از خوانندگان احتمالش رو میدن

که مثلا آریا با دنریس درگیر بشه،

اما من کلا بعید میدونم این مورد رو. تصورم بیشتر اتحاد این دو هست تا نبردشون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خدایان قدیم و جدید هیچ کار مفیدی انجام ندادند

جدیدا به داوس کمک کردن!! شاید الان چندان مهم نباشه ولی در آینده خیلی مهم میشه!

قدیما هم که تا دلت بخاد کمک کردن! تا الان که جان و سم زنده ن! پس کمکشون کردن!

به نظر من فرزند احتمالی لیانا و ریگار باشه! چون میگه "نغمه آتش و یخ"! ینی هم از یخه و هم از آتش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خدایان قدیم و جدید هیچ کار مفیدی انجام ندادند

جدیدا به داوس کمک کردن!! شاید الان چندان مهم نباشه ولی در آینده خیلی مهم میشه!

قدیما هم که تا دلت بخاد کمک کردن! تا الان که جان و سم زنده ن! پس کمکشون کردن!

در مقایسه با رالور اون ها خیلی ضعیف تر عمل کردن . همین بس که اکثر کسایی که به اون ها اعتقاد داشتند الان مردن مثل تعدادی از استارک ها و لنیستر ها ولی معتقدین به رالور زنده اند مثل استنیس و توروس و داستان هم نشون داده که رالور قدرت زیادی داره 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری