رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی 12 : عنوان "نغمه یخ و آتش" به چه چیزی اشاره دارد؟

Recommended Posts

آقا چه بحثی میکنید شما ها شش صفحه سر بر حق بود براتیون ها نظر دادید ؟!

ولی خدایش براتیون ها نشان کامل مشکلات اخلاقی و جنسی در خودشون دارن.کلا فکر کنم مارتین میخواست قسمت زشت زندگی رو نشون بده براتیون ها رو درست کرده.

خود براتیون ها حرمزاده های تارگرین ها هستن ، اون طرف رابرت براتیون که فــ احشه باز معروف و بیشترین تعداد حرمزاده ها بعد از مارتل ها داره ، از اون طرف استنیس مشکل جنسی داره بچه پسر نمیتونه به دنیا بیاره ، در خصوص برادر کوچکشون رنلی هم چیزی نگیم بهتر هستش

کلا همه خاندان از پایه داری یه مشکلی هستن.حالا در خصوص بر حق بودنش ، رابرت اگر پای لیانا استارک وسط نمیومد هنوز داشت شمشیر میزد و فــ احشه بازیش رو میکرد.استنیس هم من ازش خوشم میاد حداقل لیاقتش از دوتای دیگه بهتر هستش ولی بر حق نیستش.لااقل دیگه دوران تصاحب کل وستروس گذشته.یعنی استنیس خودش بکشه بدون اژدها فقط شاید بتونه فقط تا نزدیک کینگز لندینگ بره جلو وگرنه بیشتر از اون شکست محض هستش.

بله ۶ صفحه است داریم در مورد بر حق بودن براتیون ها بحث می کنیم چون واقعا بر حق هستند . اگه بر حق نبودند که اینقدر دوستان لنیستری و تارگارینی برای خراب کردن ما تلاش نمی کردند ، اگه بر حق نبودند که لنیستر ها به اسم براتیون ها حکومت رو غصب نمی کردند . برای بر حق بودن براتیون ها همین بس که لرد ادارد استارک که از نظر من یکی از شرافتمندترین اشخاص داستانه همیشه حامی براتیون ها بوده . به نظر شما کی بر حقه . حرامزاده ی لنیستری ، بالون گریجوی که هر وقت می بینه اوضاع مملکت درهم و برهمه شورش می کنه

یا دنریس تارگارین که با دوز و کلک لشکر انسالید ها رو در اختیار گرفت و با کمک ۳ تا اژدها و ابر و باد و مه و خورشید و فلک و مارتین و ... قصد داره وستروس رو بگیره . راستی اگه دنریس وستروس رو بگیره بعدا کی جانشینش می شه

اما بریم سراغ اتهاماتی که به خاندان ما زدید . این که موسس براتیون ها حرامزاده ی تارگارین ها بوده مگه تقصیر خودشه ، مگه خودش خواسته بوده حرام زاده باشه . بعد در مورد استنیس شما از کجا می گی مشکل جنسی داره و نمی تونه صاحب پسر بشه ، اینو کجای داستان گفته . درثانی بر فرض هم که همچین مشکلی باشه مگه دخترش نمی تونه جانشینش بشه ، بر فرض که همچین مشکلی باشه مگه تقصیر خودشه که این مشکل رو داره ، مگه خودش خواسته بوده . اما در مورد رابرت ، اگه رابرت فاحـ*ـه بازی کرده مگه به کسی ظلم شده ، مگه مردم ناراضی بودن ، ایا این طور نبود که در دوران رابرت کشور بیش از هر وقت دیگری در صلح و ارامش بود و همین که حرام زاده ی سرسی و جیمی روی تخت برادرم نشست مملکت رو به اشوب کشید

و با کار هاش بهش لقب دیوانه دادند مثل ایریس .

و در مورد رنلی هم بگم که اون قضیه ای که بهش اشاره کردید متاسفانه افتضاح سریاله و در هیچ جای کتاب حداقل تا جایی که من خوندم چیزی در این مورد گفته نشده

در مورد تارگارین ها هم بگم که اکثر شاه هاشون حرامزاده بودن . حالا اگه ازدواج برادر و خواهر توشون رسم بوده که دلیل نمی شه درست باشه .

جیمی هم از اون ها یاد گرفته و برای همین از خواهرش می خواد که بی پروا در ملا عام اعلام کنند که می خوان با هم ازدواج کنن . تازه جالب این جاست که جیمی و سرسی از بچگی با هم رابطه ی جنسی داشتند . اصلا جیمی به خاطر این که با خواهرش باشه و پدرش مجبورش نکنه با شخص دیگه ای ازدواج کنه به گارد شاهی پیوست و به خاطر این که هدفش از همون اول فاسد بود راحت شاه رو کشت .

حالا شما بگو کدوم خاندان بیشتر نشان دهنده ی قسمت زشت زندگیه ، لنیستر یا تارگارین

در مورد قیام رابرت هم قبلا گفتم که یکی از اهداف رابرت پس گرفتن نامزدش از پرنس ریگار نامرد بود و هدف دیگرش نجات دادن مردم از دست شاه دیوانه بود .

استنیس هم کاری رو کرد که وظیفه اش بود و از مردم هفت پادشاهی در مقابل حمله ی وحشی ها دفاع کرد ولی بقیه ی کسانی که ادعای شاهی داشتن فقط دنبال از بین بردن هم دیگه بودن و در اخر هم سر همین کش و قوس ها رفتن اون دنیا

شما فکر کردی مظلوم گیر اوردی . ما تا اخرین نفس از خاندانمون در مقابل دشمنان دفاع می کنیم . 

پرچم براتیون ها و استارک ها بالاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یا دنریس تارگارین که با دوز و کلک لشکر انسالید ها رو در اختیار گرفت و با کمک ۳ تا اژدها و ابر و باد و مه و خورشید و فلک و مارتین و ... قصد داره وستروس رو بگیره . راستی اگه دنریس وستروس رو بگیره بعدا کی جانشینش می شه

اگه کتاب چهارو نخوندی اینو نخون!

اینجانب ینی اگان ششم مگه چیکاره ست!!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تارگرینا هم همون طور که یکی(که یادم نمیاد کی بود!) گفت: هر وقت که یه تارگرین به دنیا میاد خدایان سکه میندازن تا مشخص بشه این باید دیوونه بشه یا نه!!!

ایریس از اول دیوونه بود! ریگار چی؟

متاسفانه همیشه سکه طوری می افتاد که تارگرین ها دیونه می شدن.

ریگار هم هنوز وقت داشت دیونه بشه.

یعنی خوشم میاد بزنه لیانا با خواست خودش رفته باشه اونوقت قیافه شما دیدن داره.

این کارا تو خون ما استارک ها نیست.

این شاههای قلابی رو که در نهایت برادر عزیزم استنیس خدمتشون می رسه.

امیدوارم منظورتون برادر من نباشه. برادر من خودشو شاه وستروس خطاب نکرد , بلکه شاه شمال(اونم خودش نگفت پرچم دار امبر ها برای اولین بار گفت)

اگه خون والریاییتون افتخاره پاشین برین تو همون خرابه های خودتون حکومت کنین.

ما وستروسی ها از همون اول جنگجو بودیم ولی والریایی ها چیزی جز چوپون نبودند. فکرنکنم افتخاری داشته باشه.

دست از سر وستروس بر دارین. چون هیچ رقمه مال شما نیست.

رابرت و پدرم وستروسو از شر شاه دیونه و ریگار افسرده نجات داد و مردم یک نفس راحت کشیدند. حالا خانوم بلند شده میگه وستروس حقه منه (منظورم دنرییسه). افتخار هم میکنه و میگه خون والریا کبیر تو بدن منه. بدترین قسمتش اینکه هرجا میره میگه "من دنریس استورن بورن هستم" وقتی اینو میشنوم دلم میخواد سرمو بکوبونم به دیوار.

خاندان هایی که خدایان قدیم رو می پرستن شوالیه ندارن چه برسه به لرد شوالیه

چون ما شمالی ها اون خدایان دروغی شما رو قبول نداریم و اون مراسم مسخره قسم خوردن.

تو اون مراسم چیز های زیادی میگین از جمله دفاع از مظلومین. ما شمالی ها 8317 ساله که این کارو داریم می کنیم لازم نیست که قسم بخوریم.

بعد مثلا اوناییه که قسم خورده بودند چیکار کردند؟!؟!؟!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قلبم ایستاد. نصفه شبی یه صفحه بحث کردید!!!!!!!!

به استنیس:

شش صفحه لنیسترها و تارگرین ها دارن درباره برحق نبودن براتیون های سوء استفاده کن حرف میزنن تا به همه بفهمونن شما برحق نیستید.

به آریا:

راستش ما هم هیچوقت خون طلایی والریایی مون رو با بقیه مخلوط نمیکنیم. دورنی ها چون خودشون اصیل بودن باهاشون مدام ازدواج میکردیم. ریگار هم ....... نظری ندارم که چرا این کار رو کرد. شاید لیانا مجبورش کرده باشه!!! (امیدوارم کسی این حرفم رو جدی نگیره)

به کینگ رابرت:

رابرت جان ما هر مشکلی داشته باشیم شما هم یه نمه ازش رو داری چون به هرحال از نسل مایی. اگه ما بیگانه ایم و باید از اینجا بریم و با وستروس کاری نداشته باشیم پس شما هم بیگانه اید و باید بساطتون رو جمع کنید و با ما از وستروس برید.

به مسعود:

این جناب که خودش احتمال داره بلک فایر باشه. ولی اگه پسر ریگار باشه فکر کنم با لیاقت تر از دنی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خودم این نظر سنجی رو نوشتم اما احتمالا جز آخرین نفر ها باشم که بهش رای میدم چون خیلی طول کشید تا بتونم گزینه مورد نظرم رو انتخاب کنم. من گزینه ای رو انتخاب کردم که به نظر محال میرسه اما تراژدی ترین حالت ممکن رو به وجود میاره . نبرد بازماندگان تارگرین و استارک ! و این همون چیزیه که مارتین دوست داره ببینه ! این که بین دوراهی بمونیم که طرف کی رو بگیریم ! نمیدونم چطور ممکنه این دو گروه رو در روی هم قرار بگیرن، اما چیزی که ازش مطمعن هستم اینه که استارک ها پاک نهادتر از اونین که بخوان طوری تغییر کنن که جهتشون عوض بشه . منتهی نقطه قوت و سستی دنی اژدهاهاشه و ممکنه با مرگ اونها اون هم تغییر کنه و به دشمنی هولناک برای همه تبدیل بشه .

اینم بگم که این گزینه اگر محقق بشه، رضایت خاطر زیادی برای من به همراه میاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به مسعود:

این جناب که خودش احتمال داره بلک فایر باشه. ولی اگه پسر ریگار باشه فکر کنم با لیاقت تر از دنی باشه.

بلک فایر واسه چی؟ بچه ریگاره دیگه! و از کودکیشم واسه سلطنت تربیت شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به مسعود:

بلک فایر واسه چی؟ بچه ریگاره دیگه! و از کودکیشم واسه سلطنت تربیت شده!

آخه طبق گفته کی ممکنه باشه؟ واریس و ایلیریو؟ اینا که خودشون تو شهر های آزاد وردل بلک فایر ها بودن. ممکنه ایلیریو با اونا باشه. بعد از همه اینا من فکر نکنم گلدن کمپانی به راحتی با یه تارگرینی که برای مبارزه با خاندانش بوجود اومده متحد بشه. یه ذره این مسئله واسه من مشکوکه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هدف دیگرش نجات دادن مردم از دست شاه دیوانه بود .

این تصور غلط که رو نمیدونم کی به خواننده ها داده

ایریس دیوانه بود بله چندتایی از لرد ها هم آتیش زد درست ولی مردم به مدت بیست سال توی صلح و صفا و نعمت و فراوانی داشتن زندگی می کردن ایریس این دیوانه بازی هاش آخرای حکومتش دیگه به خیلی افتضاح شده بود اگه مردم رو فقط همون چندتا اشراف زاده میدونید بله بهشون ظلم می شد ولی اگه منظور از مردم عوام زاده هاست (مردم واقعی) زندگی مرفه و خوبی داشتن

چون ما شمالی ها اون خدایان دروغی شما رو قبول نداریم و اون مراسم مسخره قسم خوردن.

تو اون مراسم چیز های زیادی میگین از جمله دفاع از مظلومین. ما شمالی ها 8317 ساله که این کارو داریم می کنیم لازم نیست که قسم بخوریم.

بعد مثلا اوناییه که قسم خورده بودند چیکار کردند؟!؟!؟!؟

اصلا متوجه شدین من چی گفتم؟؟؟ استنیس گفت: همه لرد ها شوالیه هم هستن اگر اشتباه میکنم بهم بگین.

منم بهش توضیح دادم اونایی که خدایان قدیم رو می پرستن شوالیه ندارن

(استارک ها زود عصبانی میشن دیر فکر می کنن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اصلا متوجه شدین من چی گفتم؟؟؟ استنیس گفت: همه لرد ها شوالیه هم هستن اگر اشتباه میکنم بهم بگین.

منم بهش توضیح دادم اونایی که خدایان قدیم رو می پرستن شوالیه ندارن

(استارک ها زود عصبانی میشن دیر فکر می کنن)

من منظورتون رو متوجه شدم ولی شما طوری بیان کردید که انگار دارید شمالی ها رو تحقیر می کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من منظورتون رو متوجه شدم ولی شما طوری بیان کردید که انگار دارید شمالی ها رو تحقیر می کنید.

نه من گفتم اصلا شوالیه ندارن که بخوان لرد شوالیه داشته باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با این شوالیه هایی که تو کتابه اگه بگن شوالیه نیستین که بهتون احترامم گذاشتن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد اون سوال هم بگم که فکر می کنم هر کسی که لرد باشه حتما شوالیه هم هست اگه اشتباه نمی کنم بهم بگید. 

خاندان هایی که خدایان قدیم رو می پرستن شوالیه ندارن چه برسه به لرد شوالیه

استنیس به خدایان قدیم و جدید اعتقادی نداره و پیرو رالوره و کاری هم به فکر مردم نداره . اون لرد دراگون استونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این کارا تو خون ما استارک ها نیست.
فقط اونایی که خون گرگ ندارن! مث ند!

منظورتونو متوجه نشدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد دراگون استون؟ فکر میکردم شما پادشاهید!!!!!!!!!!!!!!!!!

قبل پادشاه شدنم رو می گم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
منظورتونو متوجه نشدم

برندون و لیانا خون گرگ داشتن! ینی خون گرمتر بودن!

پس با ند تفاوتای زیادی داشتن! و خیلیم ازش بعید نیست!

البته همه ی اینا حدس و گمانه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قبل پادشاه شدنم رو می گم

ولی آخه شما وقتی علنا به رلور ایمان آوردید که مدعی پادشاهی شده بودید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قبل پادشاه شدنم رو می گم

ولی آخه شما وقتی علنا به رلور ایمان آوردید که مدعی پادشاهی شده بودید.

قبل اون هم به خدایان جدید اعتقاد داشتم و در نتیجه شوالیه هم بودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس چرا به خودتون گفتید لرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مطمئنید اون گوشه گوشه های شرافتتون یه قصدی برای اتحاد با دنریس ندارید؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پس چرا به خودتون گفتید لرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مطمئنید اون گوشه گوشه های شرافتتون یه قصدی برای اتحاد با دنریس ندارید؟؟؟

متوجه منظورتون نشدم . برادرم من رو لرد کرد. هیچ برنامه ای هم برای اتحاد با غاصبین ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله ۶ صفحه است داریم در مورد بر حق بودن براتیون ها بحث می کنیم چون واقعا بر حق هستند . اگه بر حق نبودند که اینقدر دوستان لنیستری و تارگارینی برای خراب کردن ما تلاش نمی کردند ، اگه بر حق نبودند که لنیستر ها به اسم براتیون ها حکومت رو غصب نمی کردند . برای بر حق بودن براتیون ها همین بس که لرد ادارد استارک که از نظر من یکی از شرافتمندترین اشخاص داستانه همیشه حامی براتیون ها بوده . به نظر شما کی بر حقه . حرامزاده ی لنیستری ، بالون گریجوی که هر وقت می بینه اوضاع مملکت درهم و برهمه شورش می کنه

عزیزم ادارد حامی رابرت نبود ، محافظ رابرت بود خود ادارد هم میگه من برای محافظت از رابرت بهش دارم کمک میکنم حامی اون نیستم.وگرنه شاهد بودیم تو شورش رابرت بعد از اون کشتار ابلهانه ای لنیستر ها ارتش خودش به عقب برگردوندن.سر مرگ لیانا استارک بود که باز برگشت.

اما بریم سراغ اتهاماتی که به خاندان ما زدید . این که موسس براتیون ها حرامزاده ی تارگارین ها بوده مگه تقصیر خودشه ، مگه خودش خواسته بوده حرام زاده باشه . بعد در مورد استنیس شما از کجا می گی مشکل جنسی داره و نمی تونه صاحب پسر بشه ، اینو کجای داستان گفته . درثانی بر فرض هم که همچین مشکلی باشه مگه دخترش نمی تونه جانشینش بشه ، بر فرض که همچین مشکلی باشه مگه تقصیر خودشه که این مشکل رو داره ، مگه خودش خواسته بوده . اما در مورد رابرت ، اگه رابرت فاحـ*ـه بازی کرده مگه به کسی ظلم شده ، مگه مردم ناراضی بودن ، ایا این طور نبود که در دوران رابرت کشور بیش از هر وقت دیگری در صلح و ارامش بود و همین که حرام زاده ی سرسی و جیمی روی تخت برادرم نشست مملکت رو به اشوب کشید

و با کار هاش بهش لقب دیوانه دادند مثل ایریس .

من تو پست بعدیم گفتم ، خود ملیساندر هم به استنیس میگه تو قدرت کافی رو نداری ، در مورد حرمزاده بود از تارگرین ها میگم ، کسی با پدرش دعوا نمیکنه . به قول یکی از از فری ها شاه فاحـ*ـه ها بود رابرت نه بیشتر ، وگرنه کل حکومتش داشت به کمک جان ارن سر پا میموند ، جان ارن رو اگر نداشت از دست میداد دیگه حکومتش به یک ماه نمی کشید سقوط میکرد.

ایریس رو شما ها دارید خیلی باهاش بد برخورد میکنید ، با اینکه برندون و ریکارد رو کشت ولی قبل از اون حکومت بسیار خوبی رو داشت اداره میکرد.حتی نمیذاشت لنیستر ها قدرت نمایی کنن.

و در مورد رنلی هم بگم که اون قضیه ای که بهش اشاره کردید متاسفانه افتضاح سریاله و در هیچ جای کتاب حداقل تا جایی که من خوندم چیزی در این مورد گفته نشده

در مورد تارگارین ها هم بگم که اکثر شاه هاشون حرامزاده بودن . حالا اگه ازدواج برادر و خواهر توشون رسم بوده که دلیل نمی شه درست باشه .

جیمی هم از اون ها یاد گرفته و برای همین از خواهرش می خواد که بی پروا در ملا عام اعلام کنند که می خوان با هم ازدواج کنن . تازه جالب این جاست که جیمی و سرسی از بچگی با هم رابطه ی جنسی داشتند . اصلا جیمی به خاطر این که با خواهرش باشه و پدرش مجبورش نکنه با شخص دیگه ای ازدواج کنه به گارد شاهی پیوست و به خاطر این که هدفش از همون اول فاسد بود راحت شاه رو کشت .

در خصوص لنیستر ها گفتم هر چقدر دوست دارید بد بگید ازشون اصلا حرفی براشون ندارم.ولی در خصوص اینکه رنلی واقعا مشکل داشته باید بگم بله داشت خود مارتین در کتابش ذکر کرده ، ولی نه به اون شدت و غلظت داستان سریال ، چون بنده سریال همیشه با کتاب مقایسه میکنم و تفاوت هاش مینوسم به ذکر یه منبع بهتون میگم ، تو زمانی که جیمی در حال برگشتن هستش یه مکالمه ای در خصوص رابطه همجنس گرایانه رنلی میکنه که این مکالمه دقیقا تو کتاب هستش.تو کتاب سوم دقیقا یادم نمیاد کدوم فصل بود

حالا شما بگو کدوم خاندان بیشتر نشان دهنده ی قسمت زشت زندگیه ، لنیستر یا تارگارین

در مورد قیام رابرت هم قبلا گفتم که یکی از اهداف رابرت پس گرفتن نامزدش از پرنس ریگار نامرد بود و هدف دیگرش نجات دادن مردم از دست شاه دیوانه بود .

استنیس هم کاری رو کرد که وظیفه اش بود و از مردم هفت پادشاهی در مقابل حمله ی وحشی ها دفاع کرد ولی بقیه ی کسانی که ادعای شاهی داشتن فقط دنبال از بین بردن هم دیگه بودن و در اخر هم سر همین کش و قوس ها رفتن اون دنیا

قسمت زشت زندگی رو میتونیم تو براتیون ها ببینیم ، کسای که اگان اینطوری معرفی شون میکرده : " سپر من ، بی باکی من " در اخر شدن شمشیر تو دل فرزندان تارگرین ها.

استنیس هم هنوز لیاقتش برای پادشاهی نشون نداده ، اینکه یه فرمانده جنگی خوب باشه ربطی به شاه بودنش نداره

شما فکر کردی مظلوم گیر اوردی . ما تا اخرین نفس از خاندانمون در مقابل دشمنان دفاع می کنیم . 

پرچم براتیون ها و استارک ها بالاست

پرچم تمام استارک ها بالاست من خودم استارکم ولی براتیون ها رو اصلا به عنوان پادشاه درست نمیشناسم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
منظورتونو متوجه نشدم

برندون و لیانا خون گرگ داشتن! ینی خون گرمتر بودن!

پس با ند تفاوتای زیادی داشتن! و خیلیم ازش بعید نیست!

البته همه ی اینا حدس و گمانه!

چرا الزاما خون گرم تر بودن باید به معنی خون گرگ داشتن باشه. جان اسنو بیشتر از همه شبیه ادارده (سردتر و ساکت تر از بقیه ی برادرو خواهراشه) ولی یکی از بهترین روابط رو با گرگش داره.

قسمت زشت زندگی رو میتونیم تو براتیون ها ببینیم ، کسای که اگان اینطوری معرفی شون میکرده : " سپر من ، بی باکی من " در اخر شدن شمشیر تو دل فرزندان تارگرین ها.

استنیس هم هنوز لیاقتش برای پادشاهی نشون نداده ، اینکه یه فرمانده جنگی خوب باشه ربطی به شاه بودنش نداره

بین تارگرین ها و براتیون ها اون کسی که اول خیانت کرد تارگرین ها بودند. شما خودت رو بذار جای رابرت، یکی اومده زنت رو دزدیده برات مهمه 300 سال پیش جد اون طرف به جد تو چی گفته؟

وظیفه ی یک شاه حفاظت از مملکتشه که استنیس انجام داد.

در خصوص لنیستر ها گفتم هر چقدر دوست دارید بد بگید ازشون اصلا حرفی براشون ندارم.ولی در خصوص اینکه رنلی واقعا مشکل داشته باید بگم بله داشت خود مارتین در کتابش ذکر کرده ، ولی نه به اون شدت و غلظت داستان سریال ، چون بنده سریال همیشه با کتاب مقایسه میکنم و تفاوت هاش مینوسم به ذکر یه منبع بهتون میگم ، تو زمانی که جیمی در حال برگشتن هستش یه مکالمه ای در خصوص رابطه همجنس گرایانه رنلی میکنه که این مکالمه دقیقا تو کتاب هستش.تو کتاب سوم دقیقا یادم نمیاد کدوم فصل بود

اگه رنلی واقعا هم تو کتاب اون رابطه رو داشته کسی از اون ماجرا خبری نداشته. هیچ کدوم از اشخاص داخل کتاب واکنشی به این مساله نشون نمی دن. اتفاقا رو این حسابه که همه تعجب می کنن که چرا مارجری هنوز ادعای دوشیزگی می کنه. اگه خبر داشتن که رنلی احیانا هم.جن.س.گر.است که کسی نباید از این قضیه تعجب می کرد.

من تو پست بعدیم گفتم ، خود ملیساندر هم به استنیس میگه تو قدرت کافی رو نداری ، در مورد حرمزاده بود از تارگرین ها میگم ، کسی با پدرش دعوا نمیکنه . به قول یکی از از فری ها شاه فاحـ*ـه ها بود رابرت نه بیشتر ، وگرنه کل حکومتش داشت به کمک جان ارن سر پا میموند ، جان ارن رو اگر نداشت از دست میداد دیگه حکومتش به یک ماه نمی کشید سقوط میکرد.

ایریس رو شما ها دارید خیلی باهاش بد برخورد میکنید ، با اینکه برندون و ریکارد رو کشت ولی قبل از اون حکومت بسیار خوبی رو داشت اداره میکرد.حتی نمیذاشت لنیستر ها قدرت نمایی کنن.

کی ملیساندر تو کتاب به استنیس گفت تو قدرت کافی نداری؟؟؟؟ چرا سریال و کتاب رو قاطی می کنی. ملیساندر فقط یه بار تو کتاب 3 زمانی که داووس توی زندان بود به او کفت شعله ی پادشاه سرد شده ولی تو هوز آتشت می سوزه. که این رو هم می شه صد جور معنی کرد.

دیگه ملاک قضاوت شد حرف فری ها دیگه. فری ها بعد سقوط راب به اون صد تا بد و بیراه نگفتن و مسخرش نکردن؟

خیلی حکومت ایریس خوب که لرد داسکندیل اسیرش کرد دیگه. تو همون دربارش صد تا مشکل برای تایوین بدبخت درست کرد. چندین و چند بار به تایوین بی احترامی کرد. تازه ما قسمت خیلی کمی از رفتار ها و کار های ایریس رو می دونیم. حتی قبل هارن هال هم اوضاع دربار ایریس سیاه بوده.

عزیزم ادارد حامی رابرت نبود ، محافظ رابرت بود خود ادارد هم میگه من برای محافظت از رابرت بهش دارم کمک میکنم حامی اون نیستم.وگرنه شاهد بودیم تو شورش رابرت بعد از اون کشتار ابلهانه ای لنیستر ها ارتش خودش به عقب برگردوندن.سر مرگ لیانا استارک بود که باز برگشت.

ارتشش رو برگردوند؟؟؟؟ ادارد به جنوب رفت و نه به شمال. به جنوب رفت تا محاصره ی استورمز اند رو برداره. این خیلی با برگردوندن ارتش فرق داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ما چیزهای بدی که درباره ایریس میدونیم برمیگرده به بعد از نافرمانی داسکندیل. تا قبل از اون اوضاع خیلی فرق داشت. ایریس بعد از پادشاه شدنش اولین کاری که کرد پیرها و خشک مغز هایی رو که از زمان اگان پنجم تو دربار بودن رو بیرون انداخت و افراد خوش فکرتری مثه تایوین رو سر کار گذاشت. دنیس دارکلین بخاطر این که مالیات نده شورش کرد. ایریس اینجا یه کار تحمقانه کرد و اونم این بود که با تعداد افراد کم و یه شوالیه گارد پادشاه پاشد رفت پیش دنیس تا مالیات رو بگیره. دنیس دارکلین هم هول کرد و ایریس رو انداخت تو زندان. واسه شیش ماه یه آدم سالم رو تو یه سلول تاریک بندازی و مدام تهدید به مرگش کنی دیوانه میشه چه برسه به ایریس که سابقه اش رو هم داشت. بعد از اون هم همش به دیگران مظنون میشه و بقیه داستان. تازه ما این حرف ها رو راجبه ایریس از زبون لردها میشنویم نه مردم. تو کتاب دوم فصل آریا یکی از مردم راجبه حکومت غر میزنه و میگه زمان پادشاه اوضاع خیلی بهتر بود یکی دیگه ازش میپرسه منظورت رابرته میگه نه ایریس.

ایریس اگه هم به کسی مظنون بود درباری ها و لردها و زن و بچه بدبختش بودن و به کسی که بیشترین ظلم رو کرد زنش بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ما چیزهای بدی که درباره ایریس میدونیم برمیگرده به بعد از نافرمانی داسکندیل. تا قبل از اون اوضاع خیلی فرق داشت. ایریس بعد از پادشاه شدنش اولین کاری که کرد پیرها و خشک مغز هایی رو که از زمان اگان پنجم تو دربار بودن رو بیرون انداخت و افراد خوش فکرتری مثه تایوین رو سر کار گذاشت. دنیس دارکلین بخاطر این که مالیات نده شورش کرد. ایریس اینجا یه کار تحمقانه کرد و اونم این بود که با تعداد افراد کم و یه شوالیه گارد پادشاه پاشد رفت پیش دنیس تا مالیات رو بگیره. دنیس دارکلین هم هول کرد و ایریس رو انداخت تو زندان. واسه شیش ماه یه آدم سالم رو تو یه سلول تاریک بندازی و مدام تهدید به مرگش کنی دیوانه میشه چه برسه به ایریس که سابقه اش رو هم داشت. بعد از اون هم همش به دیگران مظنون میشه و بقیه داستان. تازه ما این حرف ها رو راجبه ایریس از زبون لردها میشنویم نه مردم. تو کتاب دوم فصل آریا یکی از مردم راجبه حکومت غر میزنه و میگه زمان پادشاه اوضاع خیلی بهتر بود یکی دیگه ازش میپرسه منظورت رابرته میگه نه ایریس.

ایریس اگه هم به کسی مظنون بود درباری ها و لردها و زن و بچه بدبختش بودن و به کسی که بیشترین ظلم رو کرد زنش بود.

خب همینه از داسکندیل به بعد یه کار مثبت نمی کنه. هش خرابی و ظلم. این رو لال کن. اون رو فلج رو کن. زنت رو کتک بزن.

ضمن این که قضیه توهین هاش به تایوین رو مطمئن نیستم بعد داسکندیل باشه. یکیش که تو روز ازدواج تایوین و جوانا بود، یکی دیگه هم موقع پیش نهاد تایوین برا ازدواج ریگار و سرسی

اون پیرمرده رو هم یادمه. زمانی که کتاب رو می خوندم منو یاد پیر مردهایی انداخت که از دوره ی محمد رضا شاه طوری تعریف می کنند انگار اون زمان ایران بهشت بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری