رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی 12 : عنوان "نغمه یخ و آتش" به چه چیزی اشاره دارد؟

Recommended Posts

البته خدایان کهن همونطور که یه بار اوشا به برن گفت تو شمال و مکان هایی که هنوز درختای چهره وجود دارن، خیلی خوب عمل می کنن و به دعا پاسخ می دن. اما تو جنوب که دیگه درخت چهره ای نیست اونا قدرتی ندارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
با این حساب چرا کسایی که به رلور اعتقاد دارن متحمل شکست های سنگینی در مقابل پیروان مذهب هفت شدن؟

استنیس تو نبرد بلک واتر به دو دلیل شکست خورد : 

یکی این که لشکر تایرل با لشکر تایوین متحد شدن و از پشت لشکر استنیس رو شکست دادن ولی دلیل اصلی شکست استنیس نبودن ملیساندر همراه لشکره اگه اون بود حتما استنیس شهر رو می گرفت 

تو بقیه ی جنگ ها هم که استنیس خیلی خوب عمل کرد من شکست سنگین دیگه ای رو به یاد ندارم 

شاید پیروان رالور در جنگ شکست خوردن ولی حداقل زنده هستن ولی پیروان خدایان دیگه دونه دونه دارن می رن اون دنیا .

یادتون نرفته که رالور چه جوری شاه های دروغین رو سرنگون کرد و از کل هفت پادشاهی محافظت کرد

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
با این حساب چرا کسایی که به رلور اعتقاد دارن متحمل شکست های سنگینی در مقابل پیروان مذهب هفت شدن؟

استنیس تو نبرد بلک واتر به دو دلیل شکست خورد : 

یکی این که لشکر تایرل با لشکر تایوین متحد شدن و از پشت لشکر استنیس رو شکست دادن ولی دلیل اصلی شکست استنیس نبودن ملیساندر همراه لشکره اگه اون بود حتما استنیس شهر رو می گرفت 

تو بقیه ی جنگ ها هم که استنیس خیلی خوب عمل کرد من شکست سنگین دیگه ای رو به یاد ندارم 

شاید پیروان رالور در جنگ شکست خوردن ولی حداقل زنده هستن ولی پیروان خدایان دیگه دونه دونه دارن می رن اون دنیا . یادتون نرفته که رالور چه جوری شاه های دروغین رو سرنگون کرد و از کل هفت پادشاهی محافظت کرد

خودتون گفتید به خاطر نبود ملیساندره. استنیس با وجود یه کاهنه می تونست برنده بشه ولی پیروان مذهب بدون وجود هیچ جادوگری پیروز شدن. چه بسا اگه اونا هم یک کاهنه داشتن پیروزی های بیشتری نسیبشون میشد.

ما که هنوز نمیدونیم استنیس تونست از بولتون ها پیروز بشه یا نه ولی احتمال خیلی کمی هست که اون پیروز شده باشه. اگه اون شکست خورده باشه کار پیروان رلور تو وستروس تقریبا تمومه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد بر چه اساسی می گی احتمال پیروزیش کمه؟

براساس نامه رمزی. براساس خیانت کاراسترک ها. شما بر چه اساسی میگید احتمال پیروزیش زیاده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

براساس نامه رمزی. براساس خیانت کاراسترک ها. شما بر چه اساسی میگید احتمال پیروزیش زیاده؟

بر اساس فصلی از «بادهای زمستان» که مارتین تو یه مراسمی خونده و تو اون مشخص شده که نامه ی جان به استنیس می رسه و اون از خیانت کاراستارکا مطلع میشه، با نماینده بانک اهنین مذاکره می کنه و جین پول رو به تصور اینکه آریا استارکه با محافط نزد جان اسنو می فرسته. مدخل استنیس رو تو ویکی بخونید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بر اساس فصلی از «بادهای زمستان» که مارتین تو یه مراسمی خونده و تو اون مشخص شده که نامه ی جان به استنیس می رسه و اون از خیانت کاراستارکا مطلع میشه، با نماینده بانک اهنین مذاکره می کنه و جین پول رو به تصور اینکه آریا استارکه با محافط نزد جان اسنو می فرسته. مدخل استنیس رو تو ویکی بخونید.

این طوری که عالیه. پس هنوز من امید دارم که استنیس با دنریس متحد بشه. ولی با این وجود نمیشه مطمئن بود که استنیس از بولتون ها برده. اصلا جنگی بین اون ها درگرفته؟ یا همه چیز زیر سر استنیسه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر می کنم داره واسه جنگ آماده میشه ولی اینکه نتیجه چی میشه رو نمیدونم. ولی روس بولتون رمزیو از جلو فرستاده و خودشو و نیروهاش عقب تو وینترفل موندن. داره از همون تکنیکی که تو ترایدنت و هارنهال امتحان کرده بود، استفاده می کنه.

در کل شانس استنیس خوبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از طرفی امداد های غیبی مارتین هم نباید فراموش کنیم

جنگ که شروع شد پنج تا پادشاه وجود داشت که استنیس کمترین شانس و کمترین نیرو رو داشت ولی تنها کسی که هنوز زندست و داره یکی یکی پبه ها رو میره بالا استنیس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در مقایسه با رالور اون ها خیلی ضعیف تر عمل کردن . همین بس که اکثر کسایی که به اون ها اعتقاد داشتند الان مردن مثل تعدادی از استارک ها و لنیستر ها ولی معتقدین به رالور زنده اند مثل استنیس و توروس و داستان هم نشون داده که رالور قدرت زیادی داره

به نظر من این که یک خدا زیاد توی امورات دنیا دستکاری کنه به منزله ی برحق بودنش یا قوی تر بودنش نیست. برای مثال توی سرزمین میانه ملکور خیلی بیشتر از ایلوواتار اعمال نفوذ می کرد ولی خدای حقیقی ایلوواتار بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در واقع رلور کاری نکرده بلکه ملیساندر و تونوس اون کارا رو کردن! اونم با جادوگری که فقط به خاطر اژدهاهای دنریسه!! اگه اون نبود اینا نمی تونستن کاری کنن!!!

تازه اگه اینجوری حساب کنیم که جادوگران خدایان قدیم فرزندان جنگل بودن و معدودی از انسان ها!! که وارد جنگ نشدن!! راهبای مذهب هفتم که فقط بلدن رنگین کمون بسازن!!!!!:))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من به گزینه ی ۲ رای دادم با توجه به این که

استنیس شاه واقعی هفت پادشاهی و نماینده ی رالور ارتش منس رایدر و وحشی ها رو شکست داد

من فکر می کنم رالور واقعی ترین و موثر ترین خدای این مجموعه است چون خیلی کار ها انجام می ده ولی خدایان قدیم و جدید هیچ کار مفیدی انجام ندادند

بعد هم به گزینه ی ۶ رای میدم البته این بیشتر چیزیه که طرفداران این مجموعه دوست دارند اتفاق بیافته و داستان رو جذاب تر می کنه

استنیس جان میدونی، من اگه تو این نغمه فقط و فقط از یک چیز مطمئن باشم، اون اینه که شما یقینا آزور آهایی نیستید!

خود ملیساندره هم که اولین بار اینو گفت ظاهرا الان داره شک میکنه که این طور نباشه!

(اینو به خاطر اون عبارت "نماینده رالور" که گفتید گفتم!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در مقایسه با رالور اون ها خیلی ضعیف تر عمل کردن . همین بس که اکثر کسایی که به اون ها اعتقاد داشتند الان مردن مثل تعدادی از استارک ها و لنیستر ها ولی معتقدین به رالور زنده اند مثل استنیس و توروس و داستان هم نشون داده که رالور قدرت زیادی داره

به نظر من این که یک خدا زیاد توی امورات دنیا دستکاری کنه به منزله ی برحق بودنش یا قوی تر بودنش نیست. برای مثال توی سرزمین میانه ملکور خیلی بیشتر از ایلوواتار اعمال نفوذ می کرد ولی خدای حقیقی ایلوواتار بود.

ایلوواتار اختیارات رو به والار داده بود و این والار بودن که به دنیا شکل دادن که ملکور هم یکی از اونا بود و مثل بقیه شون تو دنیا دستکاری می کرد

اتفاقا خدایی که بیشتر در دنیا نقش داره از همه قوی تره مثل واقعیت دنیای ما . تنها یک خدا هست و او همه ی اتفاقات دنیا رو کنترل می کنه و حتی برگی از درخت بدون اجازه ی او نمی افته ولی خدایان دیگه چی ، خدایان یونانی مثلا چی کار می کنن ایا هیچ اراده دارند . در دنیای نغمه هم همین طوره ، من فکر می کنم که رالور بیشترین اراده و قدرت رو داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در واقع رلور کاری نکرده بلکه ملیساندر و تونوس اون کارا رو کردن! اونم با جادوگری که فقط به خاطر اژدهاهای دنریسه!! اگه اون نبود اینا نمی تونستن کاری کنن!!!

تازه اگه اینجوری حساب کنیم که جادوگران خدایان قدیم فرزندان جنگل بودن و معدودی از انسان ها!! که وارد جنگ نشدن!! راهبای مذهب هفتم که فقط بلدن رنگین کمون بسازن!!!!!:))

ملیساندر و توروس ابزار هایی هستند برای ارتباط دادن رالور با بقیه ی مردم مثل پیامبر ها . اونا جادوگر نیستند . بعدشم شما از کجا می گی کار هاشون به خاطر اژدها های دنریسه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از وقتی اژدهایان دنریس به دنیا اومدن اینقدر توروس و ملیساندره قدرت پیدا کردن. (تو سریال یا کتاب دقیقا یادم نیست کدوم) ملیساندره از توروس می پرسه تو نباید این قدرت رو داشته باشی (منظورش احیا کردنه) از کی پیداش کردی؟ توروس هم جواب میده تازگی ها اینجوری شده.

این تازگی ها از زمانی شروع شد که بریک به انجمن برادری پیوست که مصادف بود با به دنیا اومدن اژدهایان دنریس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
از وقتی اژدهایان دنریس به دنیا اومدن اینقدر توروس و ملیساندره قدرت پیدا کردن. (تو سریال یا کتاب دقیقا یادم نیست کدوم) ملیساندره از توروس می پرسه تو نباید این قدرت رو داشته باشی (منظورش احیا کردنه) از کی پیداش کردی؟ توروس هم جواب میده تازگی ها اینجوری شده.

این تازگی ها از زمانی شروع شد که بریک به انجمن برادری پیوست که مصادف بود با به دنیا اومدن اژدهایان دنریس.

این ها می تونن اتفاقی باشن استاد عزیز

شاید هم افزایش قدرت ملیساندر و توروس به خاطر ظهور ازور اهای باشه که من معتقدم احتمال زیاد همون استنیسه

رالور خدایی نیست که قدرتش رو از چند تا اژدها وام بگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ظهور آدرها پس از هزاران سال. بدنیا اومدن سه اژدها پس از چند صد سال. زیاد شدن قدرت ملیساندره و توروس. همه ی این اتفاق ها در یک زمان رخ دادن پس حتما یه چیزی بیشتر از اتفاقا و یه جورایی به هم ربط دارن.

من اوایل فکر میکردم که استنیس همون آزور آشاییه ولی بعد که کتاب جلوتر رفت هم من و هم ملیساندره متوجه شدیم که این قهرمان ممکنه یکی دیگه باشه.

ه تا اژدها میتونن درجا ازور آشایی رو به خاکستر تبدیل کنن. حالا کدومشون قدرت بیشتری دارن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ظهور آدرها پس از هزاران سال. بدنیا اومدن سه اژدها پس از چند صد سال. زیاد شدن قدرت ملیساندره و توروس. همه ی این اتفاق ها در یک زمان رخ دادن پس حتما یه چیزی بیشتر از اتفاقا و یه جورایی به هم ربط دارن.

من اوایل فکر میکردم که استنیس همون آزور آشاییه ولی بعد که کتاب جلوتر رفت هم من و هم ملیساندره متوجه شدیم که این قهرمان ممکنه یکی دیگه باشه.

ه تا اژدها میتونن درجا ازور آشایی رو به خاکستر تبدیل کنن. حالا کدومشون قدرت بیشتری دارن؟

بله می تونن به هم مرتبط باشن ولی دلیل افزایش قدرت ملیساندر و توروس اژها های دنریس نیستند  

شاید اژدها ها بتونن ازور اشایی رو خاکستر کنن ولی قدرتشون به رالور نمی رسه  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله می تونن به هم مرتبط باشن ولی دلیل افزایش قدرت ملیساندر و توروس اژها های دنریس نیستند  

شاید اژدها ها بتونن ازور اشایی رو خاکستر کنن ولی قدرتشون به رالور نمی رسه  

چطور شد که تا اژدهاهای دنریس به دنیا اومدن ملیساندر فهمید که استنیس آزور آهایه!!!؟

ینی قبل از اون آزور آهای نبود!!؟

تو آشائی پر از جادوگره!! کارایی که ملیساندر انجام دادو اونا هم میتونن بکنن!! حالا شاید نوع متفاوتشو!

مثلا همین کارای توروس و ملیساندر که با هم فرق میکنه! ولی هر دوشون قوین!!

حالا که مارتین جادوگرای زیادیو تو دید نیاورده دلیل نمیشه که بگیم این کارای جادویی معجزات رلوره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استنیس بدون سرباز به جنگ نرو!!

اینجا ما بیشتریم!!!

من کی بدون سرباز رفتم جنگ

کجا شما بیشترید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینجا ما بیشتریم!!!

کجا شما بیشترید

الانو میگم!(خودت منظورمه نه استنیس داستان!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این ها می تونن اتفاقی باشن استاد عزیز

شاید هم افزایش قدرت ملیساندر و توروس به خاطر ظهور ازور اهای باشه که من معتقدم احتمال زیاد همون استنیسه

رالور خدایی نیست که قدرتش رو از چند تا اژدها وام بگیره

اگه یادت باشه تو کتاب دوم تو کارث کوایته این رو به دنریس گفت. گفت (نقل به مضمون) از موقعی که اژدهاهای تو به دنیا اومدن جادو دوباره جان گرفته و تو کل دنیا قدرت جادو بیشتر شده. تو آشایی جادوگرها کارهایی میتونن انجام بدن که تا الان سال ها بود موفق به انجامشون نمیشدن. بعد همون جا چندتا دوره گرد رو بهش نشون میده و میگه اینا تا پارسال کار خاصی ازشون برنمیومد، اما حالا که اژدهاهای تو متولد شدن اینا میتونن کارهایی بکنن که ازجادوی واقعی نشات گرفته.

حالا ملیساندره نه، اما خود توروس هم یه جایی گفت که تا الان هر کاری میکرده حقه و شعبده بوده (مثل شمشیرش) اما تو یک سال اخیر ناگهان قدرت زیادی پیدا کرده و تونسته اون کارها رو انجام بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینجا ما بیشتریم!!!

کجا شما بیشترید

الانو میگم!(خودت منظورمه نه استنیس داستان!)

اگر تمام افراد دنیا طرف باطل باشن و فقط خودم طرف حق باشم باز هم دست از تلاش برنمی دارم

درود بر استنیس شاه دریای باریک ، شاه روی دیوار و شاه به حق هفت پادشاهی

پرچم براتیون ها بالاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاه به حق وستروس؟ زمانی که شما به پادشاه بحقتون خیانت کردید شرافتتون کجا بود؟ شاهی که قسم خورده بودید ازش پیروی کنی. حالا رابرت سر نامزدش قیام کرد شما واسه چی قسمتون رو شکستید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری