رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی 12 : عنوان "نغمه یخ و آتش" به چه چیزی اشاره دارد؟

Recommended Posts

شاه به حق وستروس؟ زمانی که شما به پادشاه بحقتون خیانت کردید شرافتتون کجا بود؟ شاهی که قسم خورده بودید ازش پیروی کنی. حالا رابرت سر نامزدش قیام کرد شما واسه چی قسمتون رو شکستید؟

این حرف که دیگه خیلی مسخره است . یه خاندان که تا ابد روی کار نمی مونند نکنه انتظار داشتید تارگارین ها تا ابد حکومت کنند . ایریس داشت به مردم ظلم می کرد و برادرم مردم رو از دست ظالم نجات داد . مثل کاری که سر جیمی کرد و شاهی رو که قسم خورده بود ازش محافظت کنه رو کشت. هرچند که کاری که سر جیمی کرد قابل مقایسه با کاری که برادرم کرد نیست . سر جیمی قسم خورده بود از شاه در مقابل همه ی خطرات با جانش محافظت کنه ولی من یا برادرم همچین قسمی نخوردیم

استاد عزیز تو جنگ حلوا خیرات نمی کنند . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پس با این وجود شما هم که انتظار ندارین براتیون ها تا ابد حکومت کنن که؟ کسایی که قوی ترن جای اونا رو میگیرن چون اگه قرار به حق باشه حکومت بعد ایریس و ریگار باید به ویسریس میرسید.

شما شوالیه هستید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته اگه تارگرینا رو حساب نکنیم استنیس لایق ترین شاهه!

و رفتنش به دیوارم اینو ثابت کرد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در این که شکی نیست ولی من یه تارگرینم و به طور قطع از خاندانم دفاع میکنم. ولی من این قدر دوست دارم دنی با استنیس متحد بشه. فکر کنم باید این آرزو رو به گور ببرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا همه به گزینه اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک رای میدید ؟!

نغمه یخ و آتش حتی قبل تر از تولد این بچه احتمالی خلق شده پس رسما میشه این نظر رو رد میکنیم.

از طرف دیگه ظهور شاهزاده موعود داده شده تو این نظر سنجی نیستش که باعث میشه من این نظر سنجی رو تحریم کنم :دی

چون ظهور این شاهزاده با خونده شدن شعر به همین نام هستش.پس این نظر های موجود کاملا فقط به حال و داستان های ابتدای ربط داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد یه سئوال منظور از نغمه یخ و آتش ، مجموعه کتاب های مارتین هستش یا مفهوم کلی این کلمه تو دنیا وستروس ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واسه اینکه از لحاظ معنایی این درست تره!

نغمه های یخ و آتش! جداش کنیم میشه نغمه یخ، و نغمه ی آتش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پس با این وجود شما هم که انتظار ندارین براتیون ها تا ابد حکومت کنن که؟ کسایی که قوی ترن جای اونا رو میگیرن چون اگه قرار به حق باشه حکومت بعد ایریس و ریگار باید به ویسریس میرسید.

شما شوالیه هستید؟

حرف شما درسته من همچین انتظاری ندارم ولی انتظار هم نداشتم که یه حرام زاده جای برادرم روی تخت بشینه و جای من رو غصب کنه . لنیستر ها به اسم براتیون ها حکومت رو غصب کردن . 

فکر کنم یه بار سر قسم شوالیه ها باهاتون بحث کرده باشم . اون ها هم قسم می خورن از شاه پیروی کنن و هم از مردم مظلوم . ولی بعضی جا ها نمی شه هر دو تا رو عمل کنن . مگه لنیستر های فروم از سر جیمی به خاطر کشتن شاه حمایت نکردن و نگفتن که اون با کشتن شاهی که براش قسم خورده بود از مردم مظلوم دفاع کرده و اون ها رو از دست شاه ظالم خلاص کرده . حالا چطور شده که برادرم و همه ی کسانی رو که علیه شاه ظالم قیام کردن رو به شکستن قسم به شاه متهم می کنید . برادرم هدف های مختلفی برای قیام داشت و یکیش هم پایان دادن به ظلم های شاه دیوانه بود 

کاری که براتیون ها با تارگارین ها کردن خیلی متفاوت با کاری بود که لنیستر ها با مخالفانشون انجام دادند . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه به حق وستروس؟ زمانی که شما به پادشاه بحقتون خیانت کردید شرافتتون کجا بود؟ شاهی که قسم خورده بودید ازش پیروی کنی. حالا رابرت سر نامزدش قیام کرد شما واسه چی قسمتون رو شکستید؟

حرف استنیس درسته. چطور زمانی که شاه کش بخاطر نجات مردم شاه دیونه رو کشت کارش درست بود ولی کار رابرت و استنیس شکستن قسم محسوب میشه.

در ضمن خود شماها وقتی استنیس با برادرش همراه شد گفتین قسمش رو شکسته ولی مطمعا اگر بر علیه برادرش بر می خواست شما ها میگفتین که تمام براتیون ها خویشاوند کشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جانم استنیس که هوای برادرش رو هم داره.

ما شر تارگرین های بیگانه و متجاوز و ظالم و ستمگر و نامرد و ناموس دزد و آدم کش و جنایت کار و خائن رو از سر وستروس کم کردیم. بنابراین حق پادشاهی باید تا ابدالدهر به ما برسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حرف استنیس درسته. چطور زمانی که شاه کش بخاطر نجات مردم شاه دیونه رو کشت کارش درست بود ولی کار رابرت و استنیس شکستن قسم محسوب میشه.

در ضمن خود شماها وقتی استنیس با برادرش همراه شد گفتین قسمش رو شکسته ولی مطمعا اگر بر علیه برادرش بر می خواست شما ها میگفتین که تمام براتیون ها خویشاوند کشند.

بله آریا استاد سعی داره از معلوماتش توی سیتادل برای تضعیف جبهه ی ما استفاده کنه.

به نظرم با توجه به این که استاد قسمش رو شکونده یکی از خود شما استارک ها باید کار استاد رو تموم کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در این که شکی نیست ولی من یه تارگرینم و به طور قطع از خاندانم دفاع میکنم. ولی من این قدر دوست دارم دنی با استنیس متحد بشه. فکر کنم باید این آرزو رو به گور ببرم.

خیلی خوب می شه اگه استنیس با دنریس علیه لنیستر ها متحد بشه ولی با این شناختی که من از خودم دارم تقریبا محاله

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ما شر تارگرین های بیگانه و متجاوز و ظالم و ستمگر و نامرد و ناموس دزد و آدم کش و جنایت کار و خائن رو از سر وستروس کم کردیم. بنابراین حق پادشاهی باید تا ابدالدهر به ما برسه.

شما شر این دنریسِ از خودراضیِ، خود بزرگ بینِ (حتی تو مایه های سرسی )، به غایت خوش شانسِ ... رو هم کم کنین، من خودم به شخصه می دم رو آیرن ترون نشان گوزن برثیون رو حک کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در واقع رلور کاری نکرده بلکه ملیساندر و تونوس اون کارا رو کردن! اونم با جادوگری که فقط به خاطر اژدهاهای دنریسه!! اگه اون نبود اینا نمی تونستن کاری کنن!!!

تازه اگه اینجوری حساب کنیم که جادوگران خدایان قدیم فرزندان جنگل بودن و معدودی از انسان ها!! که وارد جنگ نشدن!! راهبای مذهب هفتم که فقط بلدن رنگین کمون بسازن!!!!!:))

خدایان قدیم به نظرم قدرت زیادی دارن، خراب کردن رابط بین وستروس و ایسوس (هر چند دیر) ، توانایی نفوذ به جسم هر موجود زنده (فکر کن بتونن اژدهاهای دنریس رو کنترل کنن) و ... فقط Dignity شون رو حفظ کردن خیلی سر هر مساله ای اعمال قدرت نمی کنن منم اینو بیشتر می پسندم تا ول کردن امثال توروس رو که هر کاری می خوان بکنن.

فکر کن کتلین به خاطر قدرت اینا زنده شده، دیگه کار از این شنیع تر می شه؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد من میگم لنیسترها و تارگرین ها تو این فروم حسابی مظلوم شدن شما بگید نه.

استنیس جان من از شما فقط یه سوال پرسیدم. شما شوالیه هستید یا نه. اون موقع یه نکته دیگه ای به ذهنم رسیده بود و منظورم قسم شما نبود.

آریا جان من خودم از ایریس خوشم نمیاد ولی من میگم استنیس میتونست با ریگار که از پدرش صد کفن بهتر بود متحد بشه تا هیچ کدوم از قسمت های قسمش رو نشکنه.

تارگرین ها شدن متجاوز؟ ظالم؟ من دیگه با کینگ رابرت حرفی ندارم!!!!!!!!

حیف اون همه خخیری که از تارگرین ها به براتیون ها و مردم وستروس رسید. حالا یه دیوانه پیدا شد هممون شدیم بد؟

کینگ عزیز نقشه قتل یه پیرمرد مهربون غم زده فداکار رو میکشی؟ آیا شرافت شما همراه با پدرتان مرده است؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله خوب با خویشاوندکشی (عملی قبیح از نظر خدایان جدید و قدیم) و با استفاده از نسب خونی ای که با همین متجاوزها داشتین این حق پادشاهی رو تا ابدالدهر بدست آوردین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون بحث جیمی به نظرم فرق میکنه!

جیمی شاه ظالمو کشت!

ولی رابرت وارث لایق و به حق پادشاهیو کشت!

بعد حتی قاتلای وارثای وارث به حقو هم تنبیه نکرد!

اینا صد درصد با هم فرق می کنن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بعد من میگم لنیسترها و تارگرین ها تو این فروم حسابی مظلوم شدن شما بگید نه.

استنیس جان من از شما فقط یه سوال پرسیدم. شما شوالیه هستید یا نه. اون موقع یه نکته دیگه ای به ذهنم رسیده بود و منظورم قسم شما نبود.

آریا جان من خودم از ایریس خوشم نمیاد ولی من میگم استنیس میتونست با ریگار که از پدرش صد کفن بهتر بود متحد بشه تا هیچ کدوم از قسمت های قسمش رو نشکنه.

تارگرین ها شدن متجاوز؟ ظالم؟ من دیگه با کینگ رابرت حرفی ندارم!!!!!!!!

حیف اون همه خخیری که از تارگرین ها به براتیون ها و مردم وستروس رسید. حالا یه دیوانه پیدا شد هممون شدیم بد؟

کینگ عزیز نقشه قتل یه پیرمرد مهربون غم زده فداکار رو میکشی؟ آیا شرافت شما همراه با پدرتان مرده است؟

استنیس چرا باید با دزدی که با دزدیدن نامزد برادرش به خانواده ی استنیس توهین کرده بود، متحد می شد؟ شما جای استنیس بودی همچین کاری می کردی؟

متجاوز! استاد شما به یک نیروی خارجی که وارد یک کشور دیگه می شه و به زور اون کشور رو تسخیر می کنه چی می گین؟

شکستن قسم نایت واچ دیگه پیر و جوون نمی شناسه. استاد ما که بهتون بارها و بارها هشدار دادیم که این استارک ها سر این مساله خیلی حساسند. الان که آب از سر گذشته هم فکر نکنم دیگه هیچ کاری فایده ای داشته باشه.

بله خوب با خویشاوندکشی (عملی قبیح از نظر خدایان جدید و قدیم) و با استفاده از نسب خونی ای که با همین متجاوزها داشتین این حق پادشاهی رو تا ابدالدهر بدست آوردین

ما با تارگرین کشی که اقدامی شریف و مورد تایید تمام خدایان جدید و قدیمه به پادشاهی رسیدیم.

اون بحث جیمی به نظرم فرق میکنه!

جیمی شاه ظالمو کشت!

ولی رابرت وارث لایق و به حق پادشاهیو کشت!

بعد حتی قاتلای وارثای وارث به حقو هم تنبیه نکرد!

اینا صد درصد با هم فرق می کنن!

وارث به حق؟؟؟ رابرت یه راهزن خبیث رو کشت. کسی که جاده های وستروس رو برای زن و ناموس مردم ناامن کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما شر این دنریسِ از خودراضیِ، خود بزرگ بینِ (حتی تو مایه های سرسی )، به غایت خوش شانسِ ... رو هم کم کنین، من خودم به شخصه می دم رو آیرن ترون نشان گوزن برثیون رو حک کنن.

واقعیتش این کار خارج از توانایی های هر کدم از شخصیت های کتابه. چون هر چقدر هم نقشه ات و شرایطت برای کشتن دنریس بزرگ باشه امداد غیبی از جانب مارتین می رسه و این ازخود راضی رو نجات می ده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعیتش این کار خارج از توانایی های هر کدم از شخصیت های کتابه. چون هر چقدر هم نقشه ات و شرایطت برای کشتن دنریس بزرگ باشه امداد غیبی از جانب مارتین می رسه و این ازخود راضی رو نجات می ده.

بلاخره یه وجه مشترک پیدا کردیم لامصب ابر و باد و مه و خورشید و فلک و مارتین در کارن تا دنریس صحیح و سالم بمونه و راهشو به سمت وستروس باز کنه

ما با تارگرین کشی که اقدامی شریف و مورد تایید تمام خدایان جدید و قدیمه به پادشاهی رسیدیم.

خون و آتش

فعلاً که تارگرین ها زندن و روز به روز داره به تعدادشون اضافه میشه ولی شما ها اگه برادر عزیزتون اقدامی نکنه منقرض میشین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بلاخره یه وجه مشترک پیدا کردیم لامصب ابر و باد و مه و خورشید و فلک و مارتین در کارن تا دنریس صحیح و سالم بمونه و راهشو به سمت وستروس باز کنه

خون و آتش

فعلاً که تارگرین ها زندن و روز به روز داره به تعدادشون اضافه میشه ولی شما ها اگه برادر عزیزتون اقدامی نکنه منقرض میشین

من که می دونستم تو این قضیه بخاری از برادرام بلند نمی شه اقدامات پیشگیرانه رو کردم. حداقل تا هزار سال آینده نسل من یکی منقرض نمی شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وارث به حق؟؟؟ رابرت یه راهزن خبیث رو کشت. کسی که جاده های وستروس رو برای زن و ناموس مردم ناامن کرده بود.

آها پس حالا ریگار شد راهزن خبیث!!!!

طوری میگی انگار که هر روز تو جاده ها گشت میزده زنا رو میدزدیده!!

هنوزم که مدرکی که نشون بده لیانا ناراضی بوده یافت نشده!

حالا ما میگیم ریگار گناهکار!

ویسریس مگه نبود!!؟؟؟

حالا میگیم اونم نه! بچه های ریگار چی؟

همشون راهزن بودن!!؟

غاصبی دیگه!! تمام تلاشتو میکنی تا حکومتتو موجه جلوه بدی!

راستی دقت کردین بحثامون خیلی به این تاپیک ربط نداره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرمن قیام رابرت از همون اولش اشتباه بود. یه چند سال صبر می دادن این پیرمرد دیوونه می مرد، همه چی دوره طبیعی خودشو سپری می کرد، ریگار پادشاه می شد، دیگه هیچ کدوم از این بدبختیا هم پیش نمی اومد.قبول دارم ایریس پادشاه بدی بود، شاید بدترین پادشاهی که وستروس به خودش دیده ولی دیگه آخرای پادشاهیش بود. این چند سال چه فرقی به حال وستروس می کرد؟ اونا که این همه تحمّل کردن یکی دو سال دیگم روش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به نظرمن قیام رابرت از همون اولش اشتباه بود. یه چند سال صبر می دادن این پیرمرد دیوونه می مرد، همه چی دوره طبیعی خودشو سپری می کرد، ریگار پادشاه می شد، دیگه هیچ کدوم از این بدبختیا هم پیش نمی اومد.قبول دارم ایریس پادشاه بدی بود، شاید بدترین پادشاهی که وستروس به خودش دیده ولی دیگه آخرای پادشاهیش بود. این چند سال چه فرقی به حال وستروس می کرد؟ اونا که این همه تحمّل کردن یکی دو سال دیگم روش.

یعنی چی؟ اون کسی که باباش رو سوزونده بودند و برادرش رو خفه کرده بودند باید صبر می کرد تا این پادشاهیش تموم شه و بعد نوبت به اون کسی برسه که خواهرش رو دزدیده؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی چی؟ اون کسی که باباش رو سوزونده بودند و برادرش رو خفه کرده بودند باید صبر می کرد تا این پادشاهیش تموم شه و بعد نوبت به اون کسی برسه که خواهرش رو دزدیده؟؟؟

احتمالا بعد از این که ایریس اونا رو می سوزونه ریگار میخاد یه شورا درست کنه و بعدش ایریسو یا خلع کنه یا محدودش کنه! که یه دفه تو پیدات میشه و اون مجبور میشه بره جنگ!

ریگار هر چی باشه پادشاه لایقی میشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری