رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی 13: در دنیای نغمه یخ و آتش پیرو کدام دین می شوید؟

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 13

در دنیای نغمه یخ و آتش پیرو کدام دین می شوید ؟

1-مذهب هفت

2-خدایان کهن

3-خدای مغروق

4-رلور

5-آدر کبیر

6-خدای بینهایت چهره

7-نریان بزرگ (خدای دوتراک ها)

8-خدای طوفان

9-دیگر

این نظر سنجی توسط سر تالیسا طراحی شده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

-مطمئناً رلور چون ثابت کرده واقعا قدرتمنده و کسایی که میپرستنش رو حمایت می کنه

-بعدش خدای بینهایت چهره (این همون خدای جیکن دیگه!!!؟؟؟) کلاً باحاله خوبه مخصوصاً یکی از شخصیتهای محبوبم کم کم داره بهش علاقه مند میشه

دیگه ترجیح میدم بی خدا باقی بمونم تا یکی از اینا رو انتخاب کنم

-هفت مسخره بازیه یه کار مثبت تا حالا انجام نداده

-خدایان کهن هم که وب کم دارن میتونی باهاشون تماس تصویری برقرار کنی ولی متاسفانه این طرف دیوار قدرت کمی دارن

-آدر کبیر هم که سرده خوب من از سرما زیاد خوشم نمیاد

-نریان بزرگ هم مگه بیکارم برم اسب بپرستم

-خدای طوفان و مغروق اصولاً حال نمیکنم باهاشون

جای یکی از خدایان خیلی محبوب این وسط خالیه God of Tits and Wine

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رلور رو که می خوام سر به تن پیروانش نباشه. (حیف استنیس واقعاً)

خدای مغروق، طوفان و نریان بزرگ هم زیادی خشن اند.

آدر بزرگ هم بستگی داره که ربطی به آدر های شمال داره یا نه. اگه ربطی نداشته باشه و فقط مقابل رلور باشه گزینه ی خوبی می تونه باشه.

مذهب هفت هم خیلی شبیه دین های امروزی ه و حال نمی کنم باهاش.

مخصوصاً این سپتون جدیده که سرسی و مارجری رو زندانی کرده و ولش کنی یه چیزی تو مایه های حکومت کلیسا راه می ندازه.

می مونه خدایان کهن و بینهایت چهره، جفتشون جالبن ولی فکر کنم آخرش خدایان کهن رو انتخاب کنم.چون خیلی نمی یان تو متن کار، تو هر جنبه کوچیک و بزرگ زندگی وارد نمی شن و بیشتر یه عقیده پس زمینه اند. البته این برداشت منه شاید اشتباه می کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تشکر از ریگار و تالیسا به خاطر این نظر سنجی 

البته تو نظر سنجی قبل خیلی در مورد خدایان صحبت کردیم 

من که خودم به رالور رای می دم دلیلش هم واضحه

بقیه ی خدایان و مذهب ها هم به درد نمی خورن ترجیح می دم مذهب نداشته باشم تا این که برم سراغ امثال هفت و ...

راستی چرا نظر سنجی هنوز تو سایت قرار نگرفته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظر سنجی جالبیه.

اول از همه خدای بی نهایت چهره. هرکی می پرستتش قدرت های باحالی داره.

دوم خدایان کهن. با توجه به اتفاقاتی که تو کتاب های بعد افتاد به نظرم این خدایان نقش مهمی رو تو آینده ایفا می کنند.

سوم رلور رلور هم پیروانش قدرت زیادی دارن و فکر کنم تنها خدای واقعی بعد از خدایان کهن باشه ولی چون زیادی تو کارای این دنیا دخالت می کنه و خودم به شخصه از ملیساندره خوشم نماد پس میذارمش تو اولویت سوم.

خدای مغروق که پیروانش خلن، نریان بزرگ پیروانش وحشین و مذهب هفت هم که کشکه و خدای طوفان زیادی خشن.

گزینه سایر شامل چه خدایانی میشه؟ خدای والریای کهن و امثال اون؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظر سنجی به زودی میره روی سایت .

با تشکر از سر تالیسای عزیز بابت این نظر سنجی چالشی و حساس .

انتخاب من به ترتیب از این قراره :

رلور : هم قدرت منده ، هم کاهنه های خوبی داره ! :دی / کاری که ملیساندر با رنلی کرد آخرت قدرت و خباثت بود . اگه ملیساندر به من خدمت کنه ، با اشتیاق این خدا رو میپذیرم که هم خداست هم خرما !

خدایان کهن : یه آرامش خاصی تو این ها احساس میکنم . احساس میکنم هرچقدر رلور خشن و سرکشه ، این ها آرام و متین اند ! ( تعبیر سامیانو از این خداها خیلی خوب بود ! وب کم )

خدای بینهایت چهره : حقیقت اینه که چیز زیادی ازش نمیدونم . اما به نظر میرسه کارایی زیادی داره .

خدای مغروق : آیینش به نظر جذاب میرسه . ولی خدای خشکیه . کاهن هاش هم به نظر چندش آور میرسن .

مذهبت هفت: اگه بتونم کاهنی چیزی بشم خوبه . پول و نونی که توشه خوبه :دی

آدر کبیر: به وجودش شک دارم . اما احتمالا بزرگترین نعمتی که از پرستش این خدا بهت میرسه، کشته نشدن به دست آدرهاست

نریان بزرگ (خدای دوتراک ها) : نه بابا ، مثل مذهبت هندویی هستش . هیچ امیدی هم بهش نیست . فکر نکنم هیچ منفعت و ضرری داشته باشه .

خدای طوفان: به نظرم اعتقاد داشتن به این خدا بیشتر ضرر داره تا منفعت . اگه بهش اعتقاد پیدا کنید میزنه قلعه هاتون رو نابود میکنه ! این اصلا شیطانه باووو !

به استاد آمون : منظور همه ادیانی هستی که باقی مونده و ممکنه بهشون بعدا پرداخته بشه ، سر تالیسا این گزینه رو به خاطر ادیان متنوع ایسوس که اطلاعات زیادی درمورشون نیست در نظر گرفتن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سامیانو نمی دونستم از آریا خوشن می آد.

من یه چیزی رو اول اشاره کنم. توی دنیاهای فانتزی و همین طور دنیای واقعی الزاما دخالت بیشتر یک خدا در امورات دنیا و بندگانش به معنی قدرت بیشتر و حقانیت اون خدا نیست. مثالش رو قبلا در مورد آردا ذکر کردم. توی آردا ایلوواتار خدای حقیقیه ولی به اندازه ی ملکور که یک والاست و خدا هم نیست اثر مستقیم نمی ذاره توی داستان. هر چند همه چیز حتی دخالت های ملکور تحت اراده ی او انجام می شه.

توی دنیای واقعی هم خدا زیاد مستقیما تو کار بنده ها دخالت نمی کنه، ولی همه چیز طبق اراده ی او انجام می شه. در حالی که مثلا کسایی که به زئوس و هرا و آپولو و ... اعتقاد داشتند هزاران داستان در مورد دخالت های خدایانشون دارند.

خب این هم نظر من در مورد خدایان مختلف دنیای نغمه:

1- خدایان هفت: من مشکلی که بقیه دارند رو با این خدایان ندارم، یعنی من معتقد نیستم که ساکت نشستن این خدایان به معنی ضعفشونه، ولی خب علاقه ی چندانی هم به خدایان هفت ندارم. دلیلم هم بیشتر به خاطر پیروانشونه. خصوصا سپتون ها که همیشه نوکران حکومت بودند.

2- خدایان کهن: خود خدایان کهن جذابیت زیادی برام ندارند ولی خب خدا یا خدایانی که چنین بنده های خوبی (استارک ها) دارند نمی تونند بد باشند.

3- خدای مغروق: لعنت به خدای مغروق و پیروانشون.

4- رلور: خب حتی اگر به حق هم نباشه، ولی پیروی از رلور به معنی دستیابی به قدرت های زیادیه، برای همین بدم نمی اومد که پیرو رلور بشم.

5- آدر کبیر: کم ترین اطلاعات ممکن رو ما از این خدا داریم. پس زیاد در موردش پیش داوری نمی کنم.

6- خدای بی نهایت چهره:

اگه هیچ دلیل دیگه ای هم نداشتم، نابود کردن والریا باعث می شه تا ابد سپاس گذار این خدا بمونم.

7- نریان احمق: لعنت به نریان احمق و همه ی پیروان احمقش.

8- خدای طوفان: می دونیم که خدای طوفان دشمن خدای مغروقه ولی این خدای طوفان همونی نیست که دارن دخترش رو گرفت و اون هم قلعه های دارن رو تا قبل استورمز اند خراب کرد. اگه همونه که از این خدا خوشم می آد، بنا به دلایلی.

دقت کردین یک گزینه از قلم انداخته شده، براتیون ها؛ دارندون ها و بعدش براتیون ها فرزندان الینا هستند که او هم خودش دختر دو تا خدا بوده. پس این دو خاندان از نسل خدایانند و طبق تمام قوانین خدا محسوب می شن. تعظیم کنید.

راستی اون خدا هم خدای wine و teat بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سامیانو نمی دونستم از آریا خوشن می آد.

آریا دمین شخصیت محبوبمه، حیف آریا که با این همه استعداد یه استارکه

1- خدایان هفت: من مشکلی که بقیه دارند رو با این خدایان ندارم، یعنی من معتقد نیستم که ساکت نشستن این خدایان به معنی ضعفشونه، ولی خب علاقه ی چندانی هم به خدایان هفت ندارم. دلیلم هم بیشتر به خاطر پیروانشونه. خصوصا سپتون ها که همیشه نوکران حکومت بودند.

بعد کاری که با سرسی کردن فکر می کردم فال این لاوشون باشی دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا من باید بیشتر از تو از سرسی بدم بیاد؟ تا جایی که یادم می آدم به رابرت (Vile treacheous morderous dwarf brother) نمی گفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا من باید بیشتر از تو از سرسی بدم بیاد؟ تا جایی که یادم می آدم به رابرت (Vile treacheous morderous dwarf brother) نمی گفت.

سرسی توف سر بالاست آخرش به خاطر جیمی باید تحملش کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه تایپک قبلا برای رلور بچه ها زدن این نظر شخصی من بود اونجا :

مذهب هفت یه چیزی تو مایه های این دین های مثل کاتولیک و پروتستان هستش حداقل شکل مذهب اینطوری میگه خشک مغزی هاشون مثلا شیوه زندگی زناشویی و رابطه داشتن ها رو در شکل های خاصی درست کرده . بعد مثل قرون وسط بهشت میفروشن یه جورایی.

خدایان باستان هم که قدرت فوق العاده داشتن دوتا قدرتشون هنوز داره وستروس میبینه یکیش قسمت نک تو شمال هستش که طی خواسته فرزندان جنگل پتک آب بر سر اون قسمت خوردش تا اونجا از وستروس جدا بشه ولی تبدیل به یه قسمت باتلاقی به اسم نک شدش.قسمت دومش از بین بردن بازو دورن بودش.قدرتشون خیلی قوی بوده.

ولی رولور خیلی خاص هستش من خودم زرتشتی هستم ، وقتی رولور رو میبینم برام خیلی چیزهاش جالب میشه اینکه پیروانش و اینکه کارهای که از دستش بر میاد اگر رولور رو به خدای نور طلقی کنیم پس میتونیم بگیم خدای هستش که همیشه باقی میمونه تا وقتی که روی زمین نور وجود داشته باشه این خدا هم وجود داره ، طوری نیستش که با نابود کردن یه سری درخت و از بین بردن یه سری کنیسه بشه خدا رو از بین برد این خدا همیشه هستش حتی اگر کسی نپرستتش همیشه حاضر و ناظر هستش.این برای من خدای جالبی هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رلور که همون طور که قبلنم گفتم قدرت راهبینش دلیل بر قدرتمند بودنش نمیشه!!

الان یه جادوگری که دینی نداشته باشه هم میتونه کارای اونا رو انجام بده!

این کارا همش برمی گرده به اژدهاها!! فقط تو مذهب رلور روشای جادویی رو یادشون دادن!! که البته خودشونم نمی دونستن که اینا جادو کرده!!!

مث توروس که ناگهانی و سر خاکسپاری فهمید!!

در واقع کار یه خدا راهنمایی کردنه نه اینکه زمین و زمانو بهم بزنه تا راهو واسه راهباش باز کنه!!

نظر من صددرصد رو خدایان باستانیه!

الان که آریا از درختای نیایش دوره کی ازش محافظت میکنه!؟ هفت!!!!؟

در مورد بقیشونم نظر خاصی ندارم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یک سوال مهم. کدوم خدا واسه خودش قربانی می گرفت؟ رلور یا خدای مغروق؟

تقریباً جفتشون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه چیزی رو اول اشاره کنم. توی دنیاهای فانتزی و همین طور دنیای واقعی الزاما دخالت بیشتر یک خدا در امورات دنیا و بندگانش به معنی قدرت بیشتر و حقانیت اون خدا نیست. مثالش رو قبلا در مورد آردا ذکر کردم. توی آردا ایلوواتار خدای حقیقیه ولی به اندازه ی ملکور که یک والاست و خدا هم نیست اثر مستقیم نمی ذاره توی داستان. هر چند همه چیز حتی دخالت های ملکور تحت اراده ی او انجام می شه.

توی دنیای واقعی هم خدا زیاد مستقیما تو کار بنده ها دخالت نمی کنه، ولی همه چیز طبق اراده ی او انجام می شه. در حالی که مثلا کسایی که به زئوس و هرا و آپولو و ... اعتقاد داشتند هزاران داستان در مورد دخالت های خدایانشون دارند.

ایلوواتار اختیارات رو به والار داده و رلور هم اختیارات رو به راهب هاش داده

اتفاقا همون جا هم گفتم که هر خدایی که قوی تر باشه نقش بیشتری در تغییرات دنیا داره مثل دنیای خودمون که خداوند واحد همه چیز رو کنترل می کنه و حتی برگی بدون اذن او از درخت نمی افته . ولی خدایان دیگه در دنیای نغمه اختیاراتشون خیلی کمتره مثلا خدایان کهن در جایی که جنگل خدایان نباشه قدرتی ندارن که همین نشان از محدودیت و ضعف اون ها داره یا مثلا خدای مغروق در مقابل خدای طوفان ضعف نشون میده و مذهب هفت هم که کلا چیز بیخودیه

یونانی ها اعتقاد داشتن که همه ی پدیده های طبیعی توسط خدایانشون انجام می شده ولی ما می دونیم که قوانینی در طبیعت وجود داره و پدیده های طبیعی ناشی از اون ها هستن ولی خوب همه ی این ها به اذن خدا انجام می شه ایا به نظرتون این طور نیست . 

اتفاقا خداوند خیلی جا ها در کار بنده ها دخول می کنه مثل موقعی که رود نیل روی سر فرعون ریخت و خیلی مثال های دیگه . خوب این ها معجزه هستن برای پیامبران و کار هایی هم که رلور می کنه معجزه هایی هستن برای راهب های این مذهب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم قیاس خدایان وستروس با جهان خودمون و استدال کردن بر این اساس چندان درست نباشه . در اصل مارتین خدای وستروسه و اونه که به خدایان حقانیت میده .

باور من اینه که خدای مغروق و طوفان مثل همون خدایان یونان باشن و اسمی برای مظاهر طبیعت !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یک سوال مهم. کدوم خدا واسه خودش قربانی می گرفت؟ رلور یا خدای مغروق؟

تقریباً جفتشون

چه خدایان خشنی!!! اگه دوباره می تونستم رای بدم حتما گزینه دیگر رو انتخاب میکردم. مثله اینکه به همون خدایان باستانی والریایی پایبند بمونم بهتره!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ایلوواتار اختیارات رو به والار داده و رلور هم اختیارات رو به راهب هاش داده

اتفاقا همون جا هم گفتم که هر خدایی که قوی تر باشه نقش بیشتری در تغییرات دنیا داره مثل دنیای خودمون که خداوند واحد همه چیز رو کنترل می کنه و حتی برگی بدون اذن او از درخت نمی افته . ولی خدایان دیگه در دنیای نغمه اختیاراتشون خیلی کمتره مثلا خدایان کهن در جایی که جنگل خدایان نباشه قدرتی ندارن که همین نشان از محدودیت و ضعف اون ها داره یا مثلا خدای مغروق در مقابل خدای طوفان ضعف نشون میده و مذهب هفت هم که کلا چیز بیخودیه

یونانی ها اعتقاد داشتن که همه ی پدیده های طبیعی توسط خدایانشون انجام می شده ولی ما می دونیم که قوانینی در طبیعت وجود داره و پدیده های طبیعی ناشی از اون ها هستن ولی خوب همه ی این ها به اذن خدا انجام می شه ایا به نظرتون این طور نیست . 

اتفاقا خداوند خیلی جا ها در کار بنده ها دخول می کنه مثل موقعی که رود نیل روی سر فرعون ریخت و خیلی مثال های دیگه . خوب این ها معجزه هستن برای پیامبران و کار هایی هم که رلور می کنه معجزه هایی هستن برای راهب های این مذهب

نگاه کن استنیس جان، زمانی که ایلوواتار به آینو ها می گه که ترانه رو بخونند، ملکور شروع می کنه از ریتم اصلی ترانه خارج می شه و آواز خودش رو می خونه، ایلوواتار به لغزش ملکور لبخند می زنه چون می دونه حتی لغزش ملکور هم اراده ی خودش و تقدیری بوده که خودش رقم زده. ایلوواتار والار رو می فرسته آردا تو اون رو برای ورود فرزندانش آماده کنند و هیچ کاری که اون ها انجام می دن خارج از اراده ی ایلوواتار نیست. ملکور توی سرزمین میانه بیش از همه دخالت های مستقیم می کنه ولی در نهایت این اراده ی ایلوواتاره که حاکمه.

توی نغمه هم ممکنه خدایان یا خدای هفت خدای واقعی باشند و رلور فرضا مثل ملکور یک اهریمن باشه که برای تصاحب قدرت و مثلا برده کردن همه ی مردم هر کاری حاضر باشه انجام بده. البته می گم این یک احتمال یا فرضیه و من تعصب خاصی رو این نظر ندارم، فقط می گم این احتمال ممکنه باشه.

چیزی که من و خیلی های دیگه رو در مورد رلور اذیت می کنه اینه که خیلی دخالت مستقیم توی کار دنیا می کنه و قدرت راهبانش زیادتر از اون حدیه که باید باشه. همه ی راهبانش که توی کتاب حضور دارند قدرت های ما ورا طبیعه دارند. در مورد پیامبران گفتی، خب پیامبران تعدادشون محدود بوده و همه شون هم معجزه های بزرگ ندارند. بین پیامبر و راهب تفاوت وجود داره. من مشکلی نداشتم اگه مثلا می گفتند که آزور آهای آدم زنده می کرده یا .... ولی این که کوچک ترین راهبین رلور هم همچین توانایی داشته باشند...

در نهایت هم همون طور که ریگار گفت خدای واقعی این داستان مارتینه و از اون جا که مارتین هم لامذهبه آخرش ممکنه همه به این نتیجه برسیم که اصلا خدایی واقعی توی داستان وجود نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته مارتین شاید آتئیست باشه , ولی این ارتباطی به داستان نداره , هرکاری که می کنه برای جذاب تر شدنه داستانه , در کل , من که به هیچکدوم از این خدا ها اعتقاد پیدا نکردم , همشون مشکوک هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خدایان کهن خیلی خیلی سنتیه . پیروان و خدای نور هم به چشم ساحره میبینم . بیشتر از همه خدای بی چهره و خدای بی نهایت چهره واقعی تر و جالب تر هست . خدای مرگ و خدای بی نهایت چهره خیلی در کل مبحثاب جالبی هستن . از انجمن مردان بی چهره گرفته و تا خونه سیاه و سفید . پس من خدای بی نهایت چهره و خدای مرگ رو ترجیح میدم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب نظر من:

اول رلور، دلیل میخواد، جدا ازم دلیل میخواین؟!

دوم خدایان کهن

سوم خدای بینهایت چهره

بقیه شونم که بیخودن.

من همیشه معتقد بودم که خدایان کهن به پیروانشون کمک می کنن ولی جاهایی که وجود دارن، نه تو جنوب که تمام درختا رو قطع کردن. ولی واقعا فکر نمی کردم تو نظرسنجی جایی داشته باشه ولی الان با صلابت صدر لیست نظرسنجیو به خودش اختصاص داده و از این جهت پدیده این دوره از نظرسنجیه

تشکل خدای بینهایت چهره جالبه ولی خیلی نظام منده یعنی ادم یه حریم شخصی، یه زندگی خصوصی واسه خودش نداره.

رلورم خوب معلومه دیگه چرا. حتی اگه کارایی که پیروانش انجام میدن جادو باشه، بازم کارایی که دیگران نمی تونن انجامش بدن یا لااقل براشون ساده نیست.

در واقع معیار انتخاب من به حق بودن یا نبودن اون خدا نیست. من کاملا مثه یه انسان بدوی نشانه ها و معجزات اون خدا رو می بینم و بهش ایمان میارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب نمی دونم این نظرسنجی مهلت داره یا نه :-'' هنوزم فعاله یا نه :-"

ولی به نظرم جالبه ببخشید اگه تاریخ انقضاش گذشته!

اول خدایان کهن: چون کلا خداهای آروم و خوبیـن. راه ارتباطیشون آسونه و مرموزن. خیلی قدمت دارن و تو زمینه های خودشون قوی هستن. درسته نمی تونن مثل خداهای دیگه کسی رو بکشن ولی توی جادو و خواب های الهامی و اینا خوب عمل می کنن. از زمان سپیده قرون باقی موندن و استارک ها حتمی دلایل خوبی برای پرستیدنشون داشتن! یه جورایی مثل بابابزرگ خداهای دیگن :grin: هرچند تو شمال قدرت بیشتری دارن.

" Old Gods Hear You! "

بعدش خدای بی نهایت چهره که دلیل خاصی نداره، ولی به نظرم قدرتمنده و به بنده هاش کمک می کنه :grin:

هفت؛ مادر، پدر، جنگجو، آهنگر، دوشیزه، عجوزه و غریبه. به نظرم زیاد قدرت ندارن. ولی یه جورایی هفت وجه از به خدا رو نشون میدن. پرستیدنشون شاید جالب باشه. قدرتم که ندارن، فقط کاهنه هاشون کیف می کنن. مثل خدایان مصرن احتمالا!

رلور :roll: قدرتش واقعی و زیاده. اما خشن و پیروانش ترسناکن به نظرم این خدا نباشه، شیطانی چیزی باشه.

آدر کبیر؛ از سرما خوشم میآد تا حدودی :grin: این آدرها هم چیزای جالبی ـن. با وجود اینکه مال آدرهاست، باید قدرت زیادی هم داشته باشه.

خدای مغروق؛ خدایی که هیچ قدرتی نداره، ولی خیلی باد می گیره

نریان بزرگ => وحشی!

دیگر؛ خدایان والریا مثلا.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از رلور أصن خوشم نمياد.

كلا با خدايي كه قرباني بخواد حال نميكنم.

خداي بينهايت چهره.يا خداهاي كهن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دروگو تو یک دوتراکی هستی اونوقت به نریان بزرگ اعتقاد نداری؟وا حیرتا

در مرحله ی اول من رلور رو انتخاب می کنم چون قدرتمند و تاثیر گذاره

بعد از اون تا حدودی مذهب هفت رو می پسندم چون یه جورایی از سبک عبادت و سپت ها ی این مذهب خوشم میاد.

بقیه هم که مسخرن یهمشت دار و درخت و سنگ چطور می تونه خدا باشه،این بیش تر توهمه فرزندان جنگل و شمالی هاست

نریان بزرگ یه اسب رو بپرستیم؟

بقیه ی خدایان هم که اصلا راجع بهش نگیم بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لبته مارتین شاید آتئیست باشه , ولی این ارتباطی به داستان نداره , هرکاری که می کنه برای جذاب تر شدنه داستانه , در کل , من که به هیچکدوم از این خدا ها اعتقاد پیدا نکردم , همشون مشکوک هستن.

دروگو تو یک دوتراکی هستی اونوقت به نریان بزرگ اعتقاد نداری؟وا حیرتا

در مرحله ی اول من رلور رو انتخاب می کنم چون قدرتمند و تاثیر گذاره

بعد از اون تا حدودی مذهب هفت رو می پسندم چون یه جورایی از سبک عبادت و سپت ها ی این مذهب خوشم میاد.

بقیه هم که مسخرن یهمشت دار و درخت و سنگ چطور می تونه خدا باشه،این بیش تر توهمه فرزندان جنگل و شمالی هاست

نریان بزرگ یه اسب رو بپرستیم؟

بقیه ی خدایان هم که اصلا راجع بهش نگیم بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری