رفتن به مطلب
King Robert

حکومت خاندان تارگرین ، صلح یا هرج و مرج ؟!

Recommended Posts

نگار تو هم ؟!!!!!!

به اندازه کافی سر "حق" صحبت شده تو این فروم.

اگه بهشون بر نخوردی بگو بعد فوتبال دوباره مفصلاً بگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
++ البته تارگرین ها یه جورایی بر حق هستن! قبل از خاندان تارگرین که حکومت مرکزی واحد وجود نداشت و هر منطقه واسه خودش شاه داشت! اگان اومد و همه رو متحد کرد و یه حکومت به وجود آورد پس موسس این پادشاهی هفت قلمرویی اگان و خاندان تارگرین بوده! در نتیجه وارث بر حق هفت پادشاهی!!!! تارگرین ها هستند

بله شما درست میگید ؛ اگان هفت پادشاهی رو متحد کرد ، دقیقا کاری که رابرت کرد.

در زمان شورش ، رابرت وفاداری خاندان های استارک ، براتیون ، تالی و ارن رو داشت. در اخر تایون بارانداز رو غارت کرد و دخترشو داد به رابرت و رابرت وفاداری یه قلمرو دیگه رو هم به دست اورد. بعد هم که میس تایرل زانو زد. دوران به اصطلاح باهوش هم نقشه های خودش رو داشت ، ولی بازم حکومت رابرت رو قبول کرد. گریجوی ها هم که جز هفت پادشاهی نبودن.

میبینید ، رابرت هم یه پادشاهی تیکه تیکه رو متحد کرد.

و از اونجایی که وراثت ارثی هست ، پس بعد از رابرت باید استنیس پادشاه بشه.

و اگر این رو قبول ندارید ؛ استنیس هم داره کاری که اگان و رابرت کردن رو انجام میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » جمعه تیر 13, 93 9:29 pm[/url]"]نگار تو هم ؟!!!!!!

به اندازه کافی سر "حق" صحبت شده تو این فروم.

اگه بهشون بر نخوردی بگو بعد فوتبال دوباره مفصلاً بگم.

ببین من به کارهایی که تارگرین تو سیصد سال کردن اصلا کاری ندارم! حرف من سر اینه که وقتی داریم بحث می کنیم از اون مقطعی که مورد بحث هست همه چی رو در نظر بگیریم!

+ وقتی در مورد حق هفت پادشاهی ( متحد) و نه هفت قلمروی وستروس (به طور مستقل و هر قلمرو با پادشاه مختص به خودش) داره صحبت میشه دیگه به اینکه قبلش کی بود و چی شد رو کاری ندارم!

اگان از خاندان تارگرین موسس و پایه گذار حکومت واحد مرکزی بود! حکومتی که هفت قلمروی وستروس رو تحت سلطه ی یک نفر در آورد!

حالا اگان به زور و غصب و اژدها این کار رو کرد! ولی نمی تونی نگی که موسس و پایه گذار اتحاد هفت قلمرو نبوده می تونی؟؟

+بهشون برخوردم اتفاقا! حق رو کسی داره که زورش بیشتره چه در واقعیت و چه در نغمه!

+سیصد سال تارگرین ها بعد براتیون ها الانم لنیسترها! دارن به هفت قلمرو حکومت می کنن! قلمرویی که تارگرین ها متحدش کردن ( به نحوه اتحادش کاری ندارم) این اتحاد هم میراث خاندان تارگرین در وستروس هست! چه خوب و چه بد هنوزم هم همین روند رو داره معلومم نیست که دوباره به شکل قبلیش برگرده که خیلی بعیده!

جوری کسل » جمعه تیر 13, 93 9:50 pm[/url]"]
++ البته تارگرین ها یه جورایی بر حق هستن! قبل از خاندان تارگرین که حکومت مرکزی واحد وجود نداشت و هر منطقه واسه خودش شاه داشت! اگان اومد و همه رو متحد کرد و یه حکومت به وجود آورد پس موسس این پادشاهی هفت قلمرویی اگان و خاندان تارگرین بوده! در نتیجه وارث بر حق هفت پادشاهی!!!! تارگرین ها هستند

بله شما درست میگید ؛ اگان هفت پادشاهی رو متحد کرد ، دقیقا کاری که رابرت کرد.

در زمان شورش ، رابرت وفاداری خاندان های استارک ، براتیون ، تالی و ارن رو داشت. در اخر تایون بارانداز رو غارت کرد و دخترشو داد به رابرت و رابرت وفاداری یه قلمرو دیگه رو هم به دست اورد. بعد هم که میس تایرل زانو زد. دوران به اصطلاح باهوش هم نقشه های خودش رو داشت ، ولی بازم حکومت رابرت رو قبول کرد. گریجوی ها هم که جز هفت پادشاهی نبودن.

میبینید ، رابرت هم یه پادشاهی تیکه تیکه رو متحد کرد.

و از اونجایی که وراثت ارثی هست ، پس بعد از رابرت باید استنیس پادشاه بشه.

و اگر این رو قبول ندارید ؛ استنیس هم داره کاری که اگان و رابرت کردن رو انجام میده.

رابرت هفت پادشاهی رو متحد نکرد! مگه زمان رابرت هر منطقه برای خودش شاه داشت که شما میگی رابرت متحدشون کرد؟؟

رابرت و ادارد و جان ارن قیام کردن! علیه شاه! هفت پادشاهی از هم نپاشیده بود که رابرت بخواد با هم متحدشون کنه جوری جان!

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نگار جان اصلا گول این دشمنان حق خور رو نخور! این افراد برای تخریب خاندان تارگرین به هر کاری دست میزنن! یه دلایلی برای کوبوندن خاندان تارگرین میارن که اگه به مارتین نشونشون بدیم از شدت تعجب ده تا شاخ درمیاره! دو سه تا دلیل قابل قبول هم دارن که هرچی ما میگیم این مشکلات رو قبول داریم، باز به خرجشون نمیره و اصرار دارن که ما این دلایل رو نمی پذیریم!

کلا همیشه اینجوری بوده. همیشه به خاندان مظلوم تارگرین و لنیستر ظلم شده و حقشون خورده شده. ما که دیگه به این حرف ها عادت کردیم!

البته بگم اگه دنریس بخواد حق مسلمه اگان رو بخوره خودم میشم دشمن شماره یکش!

جوری:

بیخیال! رابرت هیچ پادشاهی ای رو متحد نکرد! رابرت تخت پادشاهی ای رو بدست آورد که اگان با یکی کردن هفت تا پادشاهی واقعی اونو درست کرده بود! رابرت یک پادشاهی و سه خاندان اصلی و پرچمداراشونو شکست داد! اما اگان شش پادشاهی رو شکست داد! رابرت پادشاه مملکتی شد که اگان یکپارچش کرده بود!

این هم از اون دلایل تعجب برانگیز بودا!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رابرت هفت پادشاهی رو متحد نکرد! مگه زمان رابرت هر منطقه برای خودش شاه داشت که شما میگی رابرت متحدشون کرد؟؟

رابرت و ادارد و جان ارن قیام کردن! علیه شاه! هفت پادشاهی از هم نپاشیده بود که رابرت بخواد با هم متحدشون کنه جوری جان!

شاه نداشت ، ولی تیکه تیکه بود.

گریجوی ها در تمام مدت بی طرف موندن.

لنیستر ها و فری ها تا اخر جنگ بی طرف بودن.

شورشیان (استارک ، براتیون ، تالی و ارن) با هم متحد بودن.

وفاداران به حکومت (تایرل ، مارتل ، Crownlands) و بعضی از لرد های استورم لندز ، ریورلندز و ویل هم با هم بودن.

خوب این میشه از هم پاشیده دیگه. نمیشه؟!؟

در زمان اگان همون اول تالی ها به اگان پیوستن ، الانم استارک ، تالی و ارن به رابرت پیوستن.

رابرت پادشاه مملکتی شد که اگان یکپارچش کرده بود!

این هم از اون دلایل ت

استاد مطمئنید زمان شورش کل کشور یک پارچه بود؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری کسل » جمعه تیر 13, 93 10:15 pm[/url]"]

شاه نداشت ، ولی تیکه تیکه بود.

گریجوی ها در تمام مدت بی طرف موندن.

لنیستر ها و فری ها تا اخر جنگ بی طرف بودن.

شورشیان (استارک ، براتیون ، تالی و ارن) با هم متحد بودن.

وفاداران به حکومت (تایرل ، مارتل ، Crownlands) و بعضی از لرد های استورم لندز ، ریورلندز و ویل هم با هم بودن.

خوب این میشه از هم پاشیده دیگه. نمیشه؟!؟

در زمان اگان همون اول تالی ها به اگان پیوستن ، الانم استارک ، تالی و ارن به رابرت پیوستن.

رابرت پادشاه مملکتی شد که اگان یکپارچش کرده بود!

این هم از اون دلایل ت

استاد مطمئنید زمان شورش کل کشور یک پارچه بود؟؟؟

اتفاقا شاه داشت و تا چند وقت قبل از شورش رابرت هم شخص قدرتمندی مثل تایوین لنیستر دست پادشاه بود! اگر جایی حمله ای به قلمرویی صورت می گرفت اون نیروی متجاوز درهم کوبیده میشد! ( دقیقا فرق زمانیکه اگان به وستروس حمله کرد با زمان شورش رابرت همین بود! ) اگان اگه به استورم لندز حمله می کرد فقط با قوای استورم لندز و پرچم دارانش طرف بود ولی رابرت وقتی شورش کرد با تایرل ها از ریچ! مارتل از دورن و ارتش سرزمین های سلطنتی طرف شد یعنی با ارتش سه منطقه ی مختلف!!! ) چرا با این سه تا ارتش طرف شد؟؟ چون هفت قلمرو با هم زیر یک پرچم بودن! زمان اگان هر قلمرو شاه خودش رو داشت ارتش در خدمت قلمروی خودش بود اگر حمله ای صورت می گرفت ارتش همون منطقه باید دست به کار میشد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رابرت حمایت چهار خاندان بزرگ رو داشت! یعنی حمایت کامل نیمی از پادشاهی! اکثر پرچمدارهای تالی طرف رابرت بودن! لنیستر ها هم که دیگه دودستی تخت شاهی رو تقدیمش کردن! رابرت فاتح تخت آهنین و مملکتی بود که یک شاه داشت و اون شاه بعد از ایریس رابرت بود! من موندم چطوری کار رابرت رو با یکی کردن هفت پادشاهی و تبدیلشون به یک پادشاهی یکسان میدونی! زمان شروع قیام، در طول مدت قیام و در زمان پایان قیام فقط یک پادشاهی وجود داشت! بیخودی داری سر این قضیه بحث میکنی!

اگه بخوای رابرت رو با این منطق یکی کننده ی هفت پادشاهی تصور کنی پس اگان و دیرون دوم هم فاتح هفت تا پادشاهین! هرچی نباشه اونا هم در جنگ های بسیار سخت تر از قیام رابرت پیروز شدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب، دوباره بریم سراغ حق.

من چند جور بحث کنم.

اول اینکه "پادشاهی" بالذات با "حق" در تضاده.

از نظر من تو وستروس از "حق" حرف زدن محلی از اعراب نداره.

کسی که می خواد بیاد پادشاه شه بیخود می کنه از "حق" حرف بزنه. می تونی بگیر نمی تونی هم نابود شو، دیگه این مسخره بازیا چیه.

حالا فرض کنیم اصلاً من "حق" تو وستروس رو پذیرفتم.

بریم سراغ شاهکار اگان فاتح و ببینیم حقی برای نوادگانش ایجاد می کنه یا نه.

اگان نیومده ایده مملکت یکپارچه که فلان مزایا ازش ناشی می شه رو بده که، بقیه زورشون می رسید به یک، دو یا سه قلمرو حکومت کنن، اگان زورش رسید به 6 تا حکومت کنه.

خاندان هور قبل اگان چندین قلمرو رو یکی کرده پس حق اختراع به نام اوناس و اونا به حق اند.

با دید های دیگه ای هم می شه این بر حق دونستن تارگرین ها رو رد کرد.

ببینم در جواب اینا چی گفته می شه.

پ.ن: استاد اینو کاملاً دوستانه و خیرخواهانه دارم می گم، صفت "مظلوم" رو کنار "تارگرین" نذار. یه جور خودزنیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوشحالم میبینم افراد دیگه ای هم هستن که تا ساعت سه و نیم صبح بیدارن!!!

معلومه که اگان زورش میرسیده و 6 تا قلمرو رو یکی کرده و ازشون یک پادشاهی ساخته. خاندان هور فقط دوتا منطقه ی ریورلندز و جزایر آهن رو به طور کامل گرفت و بخش هایی از استورم لندز رو هم داشت ولی هیچوقت وستروس رو تبدیل به یک پادشاهی نکرد. هر خاندانی که در آینده ی نزدیک و دور حکومت وستروس رو در دست بگیره درواقع به حکومتی رسیده که اگان و خواهرهاش ساختن و نواده هاشون به طور کامل یکپارچش کردن و به واقع هفت تا پادشاهی رو یکی کردن. درواقع به قول مانوئل حکومتی که تارگرین ها ساختن رو به ارث میبره.

کیوان نظرت درباره ی صفت های قدرتمند و با ابهت و پر جلال و جبروت در کنار نام تارگرین چیه؟ از نظر خودم که خیلی پر معنین

پ.ن: بچه ها کسی حرف اکسل فلورنت رو درباره ی اون یارو شاهزاده ی تارگرینی به طور دقیق یادشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » شنبه تیر 13, 93 3:37 am[/url]"]خوشحالم میبینم افراد دیگه ای هم هستن که تا ساعت سه و نیم صبح بیدارن!!!

معلومه که اگان زورش میرسیده و 6 تا قلمرو رو یکی کرده و ازشون یک پادشاهی ساخته. خاندان هور فقط دوتا منطقه ی ریورلندز و جزایر آهن رو به طور کامل گرفت و بخش هایی از استورم لندز رو هم داشت ولی هیچوقت وستروس رو تبدیل به یک پادشاهی نکرد. هر خاندانی که در آینده ی نزدیک و دور حکومت وستروس رو در دست بگیره درواقع به حکومتی رسیده که اگان و خواهرهاش ساختن و نواده هاشون به طور کامل یکپارچش کردن و به واقع هفت تا پادشاهی رو یکی کردن. درواقع به قول مانوئل حکومتی که تارگرین ها ساختن رو به ارث میبره.

کیوان نظرت درباره ی صفت های قدرتمند و با ابهت و پر جلال و جبروت در کنار نام تارگرین چیه؟ از نظر خودم که خیلی پر معنین

پ.ن: بچه ها کسی حرف اکسل فلورنت رو درباره ی اون یارو شاهزاده ی تارگرینی به طور دقیق یادشه؟

منظورت اینه که ما کار و زندگی نداریم ؟؟!

اگان با زور به وستروس حاکم شد.

هر کی هم الان به وستروس حکومت کنه زور و قدرتش رو داره.

اگان این کار رو جا انداخته وساده اش کرده، این "حق" ایجاد نمی کنه.

اینایی که گفتی به هیچ وجه واسه خاندان تارگرین کاربرد ندارن.

من که اصن چنین مکالمه یا دیالوگی یادم نیست، چه برسه به دقیق.

قضیه چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه کار و زندگی داری پس چرا ساعت چهار صبح داری با من سر بر حق بودن یا نبودن تارگرین ها بحث می کنی؟

مهم اینه که اگان پایه گذار حکومت مرکزی بود و نواده هاش این حکومت رو گسترش دادن. به طوری که الان هر مدعی ای پیدا بشه دیگه کل وستروس رو میخواد نه مثل گذشته فقط یک یا دو منطقه.

بیخیال این بحث حق و ناحق! خودمو و خودت میدونیم نمیتونیم هم دیگه رو قانع کنیم!

نظرت درباره ی صفات فرهیختگان و شجایان چیه؟ از نظر من که خیلی خوبن!

خود منم زیاد چیزی یادم نیماد ولی منظورم همون حرفیه که در رابطه با شاهزاده ی دیوانه ای میزنه که لباس بچه هاش رو تن یه میمون میکرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میبینم که آتش زیر خاکستر رو شعله ور کردم

استاد!!! واقعا که تارگرین اصلی. لنسترهای مظلوم؟!! به حق هفت.

بچه ها دارن پیجم میکنن. جایی نریدا برمیگردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همونطور که قبلا گفتم هیچ خاندانی با خودشون درگیر نبودن و همدیگه رو نمیکشتن به جز تارگرینها. البته رنلی و استنیس هم باهم درگیر شدن و رنلی کشته شد که دلیلش برمیگرده به خون تارگرینهایی که در رگشون جریان داره. درمورد رنلی باید گفت خون تارگرینیش به براتیون بودنش میچربید واین باعث خیانتش به استنیس شد و استنیس جز کشتن رنلی چاره ای نداشت.

موضوع دیگر شباهت بسیار زیاد دنریس به پدر دیوانه اش: چند مثال میارم:

1)سوزوندن زن جادوگر که انتقام به حقش رو از کال دروگو گرفته بود.

2) اوردن هدایای شاهزاده یونکای و هدیه دنریس به وی:( هدیه شاهزاده:طلا شراب ناب کشتی و مهمان نوازی مردم یونکای.

هدیه دنریس:جون شاهزاده).این مسئله ادم رو یاد محاکمه بوسیله مبارزه بین پدر ند و ایریس میندازه (مبارز ایریس:آتش).

3)برخورد با سرجورا و اعتماد به باریستان.

4)و.....

نگار: اگه متولد شدن اژدها از تخمهای فسیل شده×رسیدن به کارث و بطور مسخره ای خلاص شدن از بند جادوگر کارث×صاحب شدن لشکر پاک و فرزندان دوم بصورت آبکی×گرفتن یونکای و میر بدون جنگ و......زوری نیست پس چیه؟!!

آخه کدوم یک از اشخاص داستان انقدر الکی و آبکی موفق بودن؟؟!! اینا زور نیست؟!!

:اتفاقا دنریس کاملا وحشی و خونخواره.ندیدی چطور قلب اسبه رو با ولع خورد.نجیبزاده های میر که به صلیب کشید چی؟(حتما میگی مقابله به مثل کرد.دیگه بدتر.جواب بدی با بدی؟).

واما شاهکار اگان: اگه اژدها نداشت میتونست؟!!.درصورتی که رابرت اژدهایی نداشت و تونست.

درکل باتوجه به روایات و تاریخ این خاندان حکومتشون هرج و مرج ویرانی کشتار و نابودی بوده.حالا من نمیدونم این دنریس حقش در سلطنت چیه؟پدر وخاندانش چه گلی به سر مردم زدند که دیگه این میخواد بزنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیتمن » شنبه تیر 14, 93 4:19 pm[/url]"]همونطور که قبلا گفتم هیچ خاندانی با خودشون درگیر نبودن و همدیگه رو نمیکشتن به جز تارگرینها. البته رنلی و استنیس هم باهم درگیر شدن و رنلی کشته شد که دلیلش برمیگرده به خون تارگرینهایی که در رگشون جریان داره. درمورد رنلی باید گفت خون تارگرینیش به براتیون بودنش میچربید واین باعث خیانتش به استنیس شد و استنیس جز کشتن رنلی چاره ای نداشت.

موضوع دیگر شباهت بسیار زیاد دنریس به پدر دیوانه اش: چند مثال میارم:

1)سوزوندن زن جادوگر که انتقام به حقش رو از کال دروگو گرفته بود.

2) اوردن هدایای شاهزاده یونکای و هدیه دنریس به وی:( هدیه شاهزاده:طلا شراب ناب کشتی و مهمان نوازی مردم یونکای.

هدیه دنریس:جون شاهزاده).این مسئله ادم رو یاد محاکمه بوسیله مبارزه بین پدر ند و ایریس میندازه (مبارز ایریس:آتش).

3)برخورد با سرجورا و اعتماد به باریستان.

4)و.....

نگار: اگه متولد شدن اژدها از تخمهای فسیل شده×رسیدن به کارث و بطور مسخره ای خلاص شدن از بند جادوگر کارث×صاحب شدن لشکر پاک و فرزندان دوم بصورت آبکی×گرفتن یونکای و میر بدون جنگ و......زوری نیست پس چیه؟!!

آخه کدوم یک از اشخاص داستان انقدر الکی و آبکی موفق بودن؟؟!! اینا زور نیست؟!!

:اتفاقا دنریس کاملا وحشی و خونخواره.ندیدی چطور قلب اسبه رو با ولع خورد.نجیبزاده های میر که به صلیب کشید چی؟(حتما میگی مقابله به مثل کرد.دیگه بدتر.جواب بدی با بدی؟).

واما شاهکار اگان: اگه اژدها نداشت میتونست؟!!.درصورتی که رابرت اژدهایی نداشت و تونست.

درکل باتوجه به روایات و تاریخ این خاندان حکومتشون هرج و مرج ویرانی کشتار و نابودی بوده.حالا من نمیدونم این دنریس حقش در سلطنت چیه؟پدر وخاندانش چه گلی به سر مردم زدند که دیگه این میخواد بزنه.

جالبه ها هر کار بدی که براتیون ها کردن ربطش میدین به خون تارگرینیشون ولی وقتی پای به تخت نشستن که میرسه به خاطر همون خون تارگرینیشون میشن کسی که بیشترین شایستگی رو برای به تخت نشستن داره! سر کارهای خوبشون هم میشن از نسل والای دارندون ها و آندال ها .. بی خیال بابا

هر خاندان دیگه ای هم به جز تارگرین ها همین شرایط (داشتن اژدها-قدرت طلبی بی حد و اندازه- و صد البته دوجین بچه حلال زاده و ناحلال زاده - ازدواج های خانوادگی (برزگترین اشتباه تارگرین ها همین ازدواج هاشون بوده ) ) رو طی سیصد سال داشتن همین بلاها رو سر هم می آوردن! حالا از شانس خوب یا بد این تارگرین ها بودن که تخم اژدها رو تو آتشفشان پیدا کردن!

من اصلا در مورد دنریس بحث نمی کنم چون به شدت ازش بدم میاد و ترجیح میدم آدرها به وستروس سلطه کنن ولی دنریس با این شرایطی که در پیش گرفته اصلا نوک پاش هم به خاک وستروس نرسه! ضمن اینکه با توجه به علاقه ای که به قول خودتون مارتین به تارگرین ها داره مطئمنا دنریس تنها تارگرین داستان نبوده و نخواهد بود (امید آن است جهیریس اولی مجددا ظهور بنماید شوخی بود جدی نگیرید!)

ضمن اینکه اگر فکر می کنی در آینده ( چون تو مرز اسپول نوشتی کتاب نمی خونم ) هم تو کتاب هم تو سریال به دنریس خیلی خوش می گذره سخت در اشتباهی

دنریس الان سه تا اژدها داره (مثل اگان زور فتح وستروس رو داره ) ولی به قول کیوان یا زورش میرسه و مجددا فتحش می کنه یا در راه فتحش شکست می خوره و نابود میشه! چون مسلما خاندان های وستروس به خاطر نون و نمک سیصد ساله تارگرین ها نمیان وستروس رو دو دستی تقدیم دنریس کنن و شعار all hail the pure blood of old valyria سر بدن! منم اگه گفتم وارث هفت پادشاهی با هم تارگرین ها هستن به خاطر همون کاری که اگان و خواهراش کردن گفتم نه اینکه بخوام از کارهای دنریس دفاع کنم!

در مورد اگان برای چندمین بار چون اژدها داشت زورشم داشت تونست و فتح کرد اونم هر هفت (در اصل شش ) تا قلمروی وستروس رو کاری که هرن سیاه و آرگیلاک با اون ابهتشون نتونستن انجامش بدن! مسلما اگه هر کدوم از خاندان های وستروس اژدها داشتن بهت قول میدم از فتح وستروس دریغ نمی کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیتمن » شنبه تیر 14, 93 3:19 pm[/url]"]

روایات که نمیتونی بهشون مطمئن باشی دوستاشون تعریف میکنن و دشمناشون بد میگن

در کل مردم عادی زیادم ناراضی نبودن به جز چند مورد مثلاً همون دوره رقص. بیشتر لرد های زیاده خواه بودن که با تارگرین ها مشکل پیدا می کردن

و میرسیم به حق سلطنت اصولاً حق تو وستروس به صورت موروثی چندان معنایی نداره و این زوره که حق میاره هرکسی تواناییه فتح رو داشته باشه میتونه پادشاه بشه سیصد سال پیش اگان زورشو داشت پادشاه شد 17 سال پیش رابرت زورش رو داشت پادشاه شد بعدش لنیستر ها زورش رو داشتن و به قدرت رسیدن حالا هم دنریس زورش رو داره و میخواد پناه بر رلور ملکه کل وستروس بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سامیانو: تاریخش رو جا انداختی.دنریس هروقت اومد و با تمام وستروس جنگید اونوقت معلوم میشه که زورشو داره یانه.استنیس و ژاکین و بلک فیش و روس بولتون همین گروه 4نفره در مقابل دنریس و لشکرش کافیه.البته رمزی رو هم واسه بعد جنگ اضاف میکنم.

والا دیگه به هرطریق و روش و با استناد به تاریخ و....... نظرمن اینه که حکومتشون هرج و مرج بوده حالا اصلا میگیم تارگرینها برحق(دور از اینجا) ولی این که باعث نمیشه حکومتشون به صلح تبدیل بشه. اصلا میگیم به زور و اینکه قدرتشو داشتن(( (عمرا. اخه کسی نبوده که باهاشون مقابله کنه.مردم دیگه ازجنگ و خونریزی خسته شده بودن به همین خاطر گفتن بیایین حکومتو بدیم اینا.ولی بازم غیرت دورنی ها واقعا دمشون گرم ثابت کردن اژدها هم نمیتونه باعث قدرت باشه) )) بازم دلیلی بر حکومت صلح نیست.

اصلا این بحث دیگه داره تکراری میشه . کسی دلیل جدیدی نداره؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیتمن » دوشنبه تیر 15, 93 2:01 am[/url]"]سامیانو: تاریخش رو جا انداختی.دنریس هروقت اومد و با تمام وستروس جنگید اونوقت معلوم میشه که زورشو داره یانه.استنیس و ژاکین و بلک فیش و روس بولتون همین گروه 4نفره در مقابل دنریس و لشکرش کافیه.البته رمزی رو هم واسه بعد جنگ اضاف میکنم.

والا دیگه به هرطریق و روش و با استناد به تاریخ و....... نظرمن اینه که حکومتشون هرج و مرج بوده حالا اصلا میگیم تارگرینها برحق(دور از اینجا) ولی این که باعث نمیشه حکومتشون به صلح تبدیل بشه. اصلا میگیم به زور و اینکه قدرتشو داشتن(( (عمرا. اخه کسی نبوده که باهاشون مقابله کنه.مردم دیگه ازجنگ و خونریزی خسته شده بودن به همین خاطر گفتن بیایین حکومتو بدیم اینا.ولی بازم غیرت دورنی ها واقعا دمشون گرم ثابت کردن اژدها هم نمیتونه باعث قدرت باشه) )) بازم دلیلی بر حکومت صلح نیست.

اصلا این بحث دیگه داره تکراری میشه . کسی دلیل جدیدی نداره؟!

استنیس؟؟؟؟ : استنیس هنوز نتونسته دستشو به تخت آهنین بزنه بذار اول پاش به دربار برسه بعد!

جاکن هاگار هم که کلا کاری به وستروس نداره! مردان بی چهره احتمالا هدفشون نابودی اژدهاهاست پس بازم ؟؟؟ ...

اسپویل کتاب 4 و5

بلک فیش؟؟؟ بلک فیش نه ارتشی داره نه پشتیبانی کسی رو داره به خاطر حکمی که تامن مهرش کرده از تمام سرزمین ها و حقوقش برکنار شده!!

روس بولتون هم تو کتاب پنجم و ششم رلور حسابی دهنشو مسواک می کنه پس زیاد امیدی به اون و حر/وم زاده ی سادیسمیش نداشته باش

++ لشکر دنریس 8000 تا آنسالید داره که تمام عمرشون رو برای جنگیدن آموزش دیدن! بی خیال بابا.. حالا شما از دنریس و تارگرین ها خوشت نمیاد چرا همه چی رو بهم می دوزی

(عمرا. اخه کسی نبوده که باهاشون مقابله کنه.مردم دیگه ازجنگ و خونریزی خسته شده بودن به همین خاطر گفتن بیایین حکومتو بدیم اینا.

آهان واسه اینکه مردم حکومتو دادن دست تارگرین ها حتما اگانم زده زیر دلش با بالریون رفته هارنهال رو ذوب کرده دیگه؟؟

++ دقیقا با استناد به کدوم مدارک تاریخی؟؟ اگر حکومتشون همش هرج و مرج بود سیصد سال( با وجود جنگ های بزرگی که داشتن) دوام نمی آورد! احتمالا الان میگین قبل اونا قلمروها در صلح بودن و وستروس گل و بلبل بوده!! اما متاسفانه باید بگم بیشتر این قلمروها اکثر اوقات با هم در جنگ بودن

The Westeros of Aegon’s youth was divided into seven quarrelsome kingdoms, and there was hardly a time when two or three of these kingdoms were not at war with one another.

بعدم شما احیانا اداره یک قلمرو با وسعت کمتر رو با هفتا قلمرو با فرهنگ و رسوم متفاوت یکی که نمی کنی؟؟

شاید صلح مطلق در دوره تارگرین ها نبوده باشه ولی دوران آرامش و صلح هم داشتن!!

+++ دورنیش ها به خاطر موقعیت سرزمینشون که صحرایی و کوهستانی بود از این موقعیت نهایت استفاده رو بردن و به جای اینکه جنگ رو در رو انجام بدن کمین و حمله می کردن! حملات سریع انجام میدادن بعدم سریع از راه کوهستان یا بیابان برمی گشتن که اژدها نتونه دنبالشون کنه!

ناظر : اسپویلتون توی تگ اسپویلر قرار گرفت . بیشتر توجه کنید .

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دقیقا با استناد به کدوم مدارک تاریخی؟؟ اگر حکومتشون همش هرج و مرج بود سیصد سال( با وجود جنگ های بزرگی که داشتن) دوام نمی آورد

همین یعنی هرج ومرج دیگه.

اون گروه 4نفره +رمزی رو هم واسه شوخی گفتم .

میشه انقدر داستان رو اسپویل نکنی

دلیل جدیدی هم که واسه هرج ومرج نبودن حکومت تارگرینها نیووردی

والا تاریخ این خاندان همش جنگه.حتی خودت هم داری میگی با توجه به جنگهایی که داشتن.

دوران ثباتشون هم فقط دوره ایریس بوده اونم به خاطر اینکه دیوونه بوده اما جدا ازشوخی به خاطر زحمات تایوین و بعدش هم جان ارین بوده.حتی ریگار مثلا کاردان هم هیچ فعالیت مفیدی نداشته البته ناگفته نماند که ایجاد شورش رابرت ازجانب ریگار بسیار مفید بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خود شما که داری همون حرف های قبلیت رو تکرار میکنی که بهشون جواب داده شده بود. شما چه حرف جدیدی داری که ما دلایل جدید بهتون بدیم؟ همش که دارید یه حرف رو تکرار میکنید و دلایل بقیه رو نشنیده میگیرید.

پ.ن: اون حرف اکسل رو یادتونه که دربارش میپرسیدم؟ کاشف به عمل اومد که حرفی بوده که آلستر زده نه اکسل.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » دوشنبه تیر 16, 93 6:12 pm[/url]"]

پ.ن: اون حرف اکسل رو یادتونه که دربارش میپرسیدم؟ کاشف به عمل اومد که حرفی بوده که آلستر زده نه اکسل.

بابا یه همتی بکن بگرد پیدا کن ببینیم اعضای خاندان "مظلوم" تون چه شاهکاری کرده بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » دوشنبه تیر 16, 93 5:22 pm[/url]"]
استاد آمون » دوشنبه تیر 16, 93 6:12 pm[/url]"]

بابا یه همتی بکن بگرد پیدا کن ببینیم اعضای خاندان "مظلوم" تون چه شاهکاری کرده بودن.

کمترینش ساختن راه شاهیه، آرامش در زمان جیهیریس و دیرون دوم. بیخودی که لقب " خوب " رو به اینا ندادن!

همیشه وقتی درباره ی ظلم تارگرین ها حرفی به میون میاد دل من برای بیلور بریک اسپیر کباب میشه. (درباره ی مرگش سخنرانی نکن لطفا).

دوره ی میکار هم خوب بوده. (اقتدار رو حال میکینی؟ )

اینا نمونه های اصلیش بودن. میخوای ریز تر هم میگم.

منم قبول دارم تارگرین ها حکومت های داغونی هم داشتن اما اینکه بگیم همشون از دم بی مصرف بودن بی انصافیه.

یادم رفت بگم که خرابی های پس از جنگ ها رو هم به خوبی ترمیم و بازسازی کردن. این یعنی مهر تاییدی بر صلاحیت اگان سوم، دیرون دوم، اگان پنجم، ایریس دوم و جیهیریس اول.

پ.ن: کیوان! فصل جدید منتشر شده از جهان نغمه ای از یخ و آنش رو خوندی؟ بعد از منتشر شدن این فصل شایعه شده دیرون پسر ایمون بوده. یعنی ادعای دیمون به حق بوده!

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیتمن » دوشنبه تیر 16, 93 5:33 pm[/url]"]
دقیقا با استناد به کدوم مدارک تاریخی؟؟ اگر حکومتشون همش هرج و مرج بود سیصد سال( با وجود جنگ های بزرگی که داشتن) دوام نمی آورد

همین یعنی هرج ومرج دیگه.

اون گروه 4نفره +رمزی رو هم واسه شوخی گفتم .

میشه انقدر داستان رو اسپویل نکنی

دلیل جدیدی هم که واسه هرج ومرج نبودن حکومت تارگرینها نیووردی

والا تاریخ این خاندان همش جنگه.حتی خودت هم داری میگی با توجه به جنگهایی که داشتن.

دوران ثباتشون هم فقط دوره ایریس بوده اونم به خاطر اینکه دیوونه بوده اما جدا ازشوخی به خاطر زحمات تایوین و بعدش هم جان ارین بوده.حتی ریگار مثلا کاردان هم هیچ فعالیت مفیدی نداشته البته ناگفته نماند که ایجاد شورش رابرت ازجانب ریگار بسیار مفید بود

+ قبل اینکه چیزی بگم یه عذرخواهی بکنم از ریگار.. نمی دونستم تو این تاپیکم باید تو اسپویل بذاریم! ( در مورد بلک فیش اسپویل نبودا ! چون اون حکم و مهر و امضا کردنش تو کتاب سوم اتفاق می افته! )

دلیلش رو شما یه نگاه به عکسایی که از تاریخچه تارگرین ها هست نگاه کنی متوجه میشی که اینا همش تو جنگ نبودن!

* از سال 48 تا سال 129 به جنگی اشاره نشده = 81 سال

*رقص اژدهایان دو سال طول می کشه از129-131 ..از سال 131 تا سال 157 بازم جنگی نیست تا فتح دورن-شورش دورن- پیوستن به شش پادشاهی وستروسه! کل این پروسه از سال 157 تا سال 171 طول می کشه! = 26 سال

*سال 171 تا سال 195 جنگی نیست! تا سال 196 نبرد چمن زار خونین!=24 سال

*از بعد نبرد چمن زار خونین تا سال 221 که دومین شورش بلک فایر رخ میده بازم جنگی وجود نداره!=25 سال

* از سال 233 تا سال 256 که جنگ ناین پنی گینکز که بلک فایرها به طور کامل سرکوب میشن=23 سال

*از سال 258 تا 279 جنگ نداریم تا سال 280 = 21 سال

سال 281 هم تورنمنت هارنهال بعدشم شورش رابرت و سرنگونی سلسله!

خدا رو شکر جمع کردنم که همه بلدیم اون سال هایی که بعد مساوی با هم گذاشتم جمعشون میشه 200 سال! یعنی از 280 سال فقط 80 سال جنگ بوده.

حالا شما بیا توضیح بده چطوری حساب کردی که حکومت تارگرین = هرج و مرج!

پ.ن: کیوان! فصل جدید منتشر شده از جهان نغمه ای از یخ و آنش رو خوندی؟ بعد از منتشر شدن این فصل شایعه شده دیرون پسر ایمون بوده. یعنی ادعای دیمون به حق بوده!

یه سوال تا حالا چندتا فصلش منتشر شده؟ از کجا می تونم بگیرم؟

من فقط فتح اگانو خوندم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خود شما که داری همون حرف های قبلیت رو تکرار میکنی که بهشون جواب داده شده بود. شما چه حرف جدیدی داری که ما دلایل جدید بهتون بدیم؟ همش که دارید یه حرف رو تکرار میکنید و دلایل بقیه رو نشنیده میگیرید.

خب استاد عزیز منم دارم همینو میگم که. والا دیگه کلا بحث تکراری شده و چیز جدیدی نیست.

نگار: اون سالهایی که جنگ نبوده رو قبلا دلیلش رو گفتم ولی بازم میگم: اخه کسی نمونده بوده که بخوان با تارگرینها مقابله کنن.تارگرینها زدن از دم تمام دوستان و دشمنان رو شل وپل کردند رفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیتمن » دوشنبه تیر 16, 93 6:49 pm[/url]"]

خب استاد عزیز منم دارم همینو میگم که. والا دیگه کلا بحث تکراری شده و چیز جدیدی نیست.

نگار: اون سالهایی که جنگ نبوده رو قبلا دلیلش رو گفتم ولی بازم میگم: اخه کسی نمونده بوده که بخوان با تارگرینها مقابله کنن.تارگرینها زدن از دم تمام دوستان و دشمنان رو شل وپل کردند رفت.

شما انگار کلا علاقه ای به ارائه توضیحات نداری

میشه توضیح بدی این « دوستان و دشمنان رو زدن شل و پل!!! کردن » از کجا در اومده؟ منظورت چیه دقیقا؟ من نمی فهمم توضیح بده ممنونت میشم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه از اول همین تاپیک و تاپیک بحث شخصیتها (مال ریگار) پستهای دوستان و حتی پستهای خودم رو بخونی متوجه میشی.

پ . ن :میگم خاندانتو اشتباهی انتخاب نکردی؟!

نگار و استاد:دوستان دارن داستان رو اسپویل میکنن و این اصلا قابل قبول نیست

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری