رفتن به مطلب
QelThezad

معرفی شمشیر های مهم وستروس

Recommended Posts

عبارت تیغه ی والریانی حتما به گوشتون خورده! برای خاندان های قدرتمند وستروس داشتن یه همچین شمشیری مهم بوده. که ما اینجا بررسیشون میکنیم.

Blackfyre

این یکی از دو شمشیر والریانی خاندان Targaryen هست که متعلق به Aegon اول بوده. این شمشیر بین تمام اعضای خاندان گشته تا به Aegon چهارم رسیده و اون هم شمشیر رو به پسر حرامزاده ی خودش میده که در یک شورش شکست میخوره و شمشیر گم میشه.

سرنوشت این شمشیر هنوز برای ما مشخص نیست!

Brightroar

این شمشیر متعلق به خاندان Lannister بوده ولی زمانی که Tommen دوم شاه کسترلی راک بوده به سمت والریان با کشتی حرکت میکنه ولی هیچوقت برنمیگرده. از اون زمان این شمشیر گم میشه و از اون زمان تا به قدرت رسیدن تایوین لنیستر این خاندان شمشیر والریانی نداشتند.

Dark Sister

دومین شمشیر والریانی متعلق به خاندان Targaryen که متعلق به خواهر و همسر Aegon اول یعنی Visenya Targaryen بوده. اگه یادتون باشه توی سریال آریا زمانی که تو هرنهال به تایوین خدمت میکرد به این شمشیر اشاره کرد! آخرین صاحب این شمشیر Bloodraven بوده و بعد از اون دیگه دیده نشده.

سرنوشت Dark Sister هم مانند Blackfyre هنوز برای ما مشخص نیست.

Ice

این شمشیر میراث خاندان Stark میباشد که آخرین فرد صاحب آن ند استارک بود. زمانی که ند استارک در بارانداز پادشاه اعدام شد این شمشیر نزد خاندان Lannister نگه داشته شد.

Heartsbane

این شمشیر میراث خاندان Tarly هست و در زمان داستان در دست لرد Randyll Tarly بوده.

Lightbringer

این شمشیر که به "شمشیر سرخ قهرمانان" مشهوره از آتش 7 مجسمه ی چوبی خدایان برای Stannis Baratheon ساخته شد (میتونید در اواسط اپیزود نخست فصل دوم سریال ببینید). گفته شده که این شمشیر هنگام سحر درخشش خاصی داشته.

پیشگویی شده که قهرمانی به نام Azor Ahai با این شمشیر به نبرد با Other ها میرود.

Lion's Tooth

این همان شمشیر Joffrey Baratheon هست که آریا در فصل 1 سریال داخل رودخانه انداخت!

Needle

سوزن! بله همون شمشیر نحیف Arya Stark که جان اسنو قبل از رفتن به سمت دیوار به او هدیه داد.

Longclaw

این شمشیر والریانی متعلق به خاندان Mormont بود تا اینکه Jorah Mormont (مشاور و محافظ دنریس) از وستروس تبعید شد. بعد از اینکه جان اسنو فرمانده مورمنت رو از دست وایت نجات داد فرمانده شمشیر رو به جان هدیه داد. البته با دسته ای به شکل گرگ نه خرس!

Brightroar.jpg.c648a74040b6b6810f438616dc726010.jpg

Ice.jpg.737064cfb2578b1123cb5a1d124b08ff.jpg

Lightbringer.jpg.034959883ef28bfb320ba34a4b9f1890.jpg

1196445199_LionsTooth.jpg.cb93f8f78dc36825ee079dd93634574c.jpg

Longclaw.jpg.70db0281af30e03453a21c869dd6a916.jpg

Oathkeeper.jpg.f07cc9b5cce88c42caec664f3e1ee9fa.jpg

1510742461_WidowsWail.jpg.7c1820ad98bd5e4edfbc5bb92b2462c2.jpg

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خیلی خوب بود فقط این که needle و lion's tooth والرین نیستند. شمشیر استنیس هم جایی ذکر نشده که والرینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته من فکر میکنم QelThezad عزیز شمشیر استنیس رو به عنوان یه تیغ والریایی معرفی نکرده، و فقط عنوان اول و ترتیب شمشیر ها این اشتباه رو ایجاد میکنه، چون نیدل و دندان شیر هم والریایی نیستن.

این لانگ کلو از گلوی جان پایین نره ! تایوین جیگرش خون شد تا یکی بخواد بهش شمشیر والریایی بده ، اونوقت این پسر مفت مفت صاحب یکیشون شد .

پ ن : کسی میدونه تیغ های والریایی روی آدر ها تاثیر دارن یا نه ؟

پ ن 2 : لایت برینگر به خاطر شعله ور بودنش باید روی وایت واکر ها تاثیر گذار باشن، درسته ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
البته من فکر میکنم QelThezad عزیز شمشیر استنیس رو به عنوان یه تیغ والریایی معرفی نکرده، و فقط عنوان اول و ترتیب شمشیر ها این اشتباه رو ایجاد میکنه، چون نیدل و دندان شیر هم والریایی نیستن.

این لانگ کلو از گلوی جان پایین نره ! تایوین جیگرش خون شد تا یکی بخواد بهش شمشیر والریایی بده ، اونوقت این پسر مفت مفت صاحب یکیشون شد .

پ ن 2 : لایت برینگر به خاطر شعله ور بودنش باید روی وایت واکر ها تاثیر گذار باشن، درسته ؟!

اصلاً من موندم خاندانی مثل مورمونت چرا باید چنین شمشیری داشته باشه.

دیگه دستش تو این راه سوخت بدبخت، کشتن وایت هم کم کاری نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اصلاً من موندم خاندانی مثل مورمونت چرا باید چنین شمشیری داشته باشه.

خیلی خاندان ها هستن که شمشیر والریایی دارن ولی از خاندان های اصلی منطقه محسوب نمیشن مثل تارلی ها به جاش خاندان هایی مثل تالی، ارن، براتیون، مارتل و تایرل ها از این نوع شمشیر ها ندارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جا داره اشاره ای هم به لیدی فورلورن شمشیر والرین خاندان کوربرای کنیم. گواین کوربرای توی نبرد چمنزار خونین با این شمشیر مقابل دیمون بلک فایر جنگید. توی ترایدنت هم بعد این که یکی از اعضای گارد پادشاهی (اسمشو یادم نیست) لرد کوربرای رو زخمی می کنه، پسرش لین کوربرای شمشیر پدرش رو بر می داره و اون عضو گارد شاهی رو می کشه. این شمشیر بعد مرگ لرد کوربرای بر خلاف سایر و مقام و دارایی های لرد که به پسر ارشدش لیونل کوربرای رسید، به پسر جوان تر لین می رسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تا اونجایی که من میدونم 3 چیز میتونه واسه آدر ها کشنده باشه:

آتش: چیزیه که دشمن آدر ها شناخته شده و بعضی وقتا ممکنه تأثیر گذار نباشه.

ابسیدین (شیشه اژدها): به نظر میرسه خیلی بهتر از آتش باشه، ولی فقط وحشی ها با این سلاح آشنایی دارند و زیاد معروف نیست.

تیغه های والریانی: این هنوز در حد یک تئوری هست و ثابت نشده که میتونه برای آدر ها کشنده باشه یا نه. حالا اگر شعله ور باشه که احتمالش خیلی بیشتر میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آتیش فقط روی وایت ها تاثیر داره و بر روی آدرها موثر نیست. همون طور که تو کتاب سوم وقتی سموئل با اون آدره روبه رو میشه پاول کوچیکه سعی می کنه که آدر رو با آتیش دور کنه ولی آدره با شمشیرش آتیشو خاموش می کنه و پاول رو میکشه.

تو متون کهن نوشته شده که فولاد اژدها می تونه آدرا رو بکشه و یه عده معتقدن منظور از فولاد اژدها، فولاد والریاییه. همه اینا تو مداخل آدرها و وایت ها تو ویکی هست. می تویند مطالعه کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آتیش فقط روی وایت ها تاثیر داره و بر روی آدرها موثر نیست. همون طور که تو کتاب سوم وقتی سموئل با اون آدره روبه رو میشه پاول کوچیکه سعی می کنه که آدر رو با آتیش دور کنه ولی آدره با شمشیرش آتیشو خاموش می کنه و پاول رو میکشه.

تو متون کهن نوشته شده که فولاد اژدها می تونه آدرا رو بکشه و یه عده معتقدن منظور از فولاد اژدها، فولاد والریاییه. همه اینا تو مداخل آدرها و وایت ها تو ویکی هست. می تویند مطالعه کنید.

ببخشید وقتی ما میگیم آدر ها، مگه منظورمون جمعا وایت واکر ها و هم وایت ها نیست؟ چون من بر این اساس کلی راجع به آدر ها نوشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه آدر ها همون هایی هستن که شمشیر ها و زره خیلی خاصی دارن ، وایت واکر ها اونایی اند که ادر ها کشتن یا به دلیل دیگه ای کشته شدن ولی سوزونده نشدن و آدر ها اونها رو زنده کردن ( یه جورایی مثل زامبی اند وایت ها ، مردگان متحرک ) .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نه آدر ها همون هایی هستن که شمشیر ها و زره خیلی خاصی دارن ، وایت واکر ها اونایی اند که ادر ها کشتن یا به دلیل دیگه ای کشته شدن ولی سوزونده نشدن و آدر ها اونها رو زنده کردن ( یه جورایی مثل زامبی اند وایت ها ، مردگان متحرک ) .

وایت واکر White Walker لفظیه که مردم پشت دیوار در مورد آدر ها به کار می برند. وایت ها Wight مرده های متحرکی هستند که آدر ها می سازند.

نوشتار فارسی مشابه white و wight باعث اشتباه می شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مگه شمشير جافرى كه انداختن تو اب والريا بود؟؟؟ من فكر مى كردم اون شمشيرى كه تايوين بهش داد والريا بود

راستى اون شمشير كه كادو گرفت باهاش دفن شد؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Roose Bolton » سه شنبه مرداد 2, 96 12:25 am[/url]"]مگه شمشير جافرى كه انداختن تو اب والريا بود؟؟؟ من فكر مى كردم اون شمشيرى كه تايوين بهش داد والريا بود

راستى اون شمشير كه كادو گرفت باهاش دفن شد؟؟؟

نه عزیز اون شمشیر به تامن برادرش رسید.

کلا یه تعداد شمشیر والرینی هستند که از سرنوشتشون خبری نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری