رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی14:به نظر شما بزرگترین گناه دنیای نغمه یخ و .. چیست؟

Recommended Posts

به کینگ رابرت: دقیقاً مسئله همون حق خداست، نسبت به حق خدا که ادا نمیکنیم امنیت بیشتری حس می کنیم تا حق الناس

به کیوان: باهات موافقم، زنا با محارم با این که عمل شنیعیه ولی یه امر شخصیه دو نفر با اختیار خودشون یه کاری رو انجام میدن تمام نتایجش هم به پای خودشونه.

اما توی باقی موارد نه یه نفر یه کاری رو انجام میده ولی آسیب های ناشی از اون رو دیگران میبینن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
میشه دوستانی که زنا با محارم رو بالای تجاوز قرار دادن بگن دلیلاشون چیه؟ (البته اگه نظر خودشون و از طرف یه وستروسی رتبه بندی نکردن)

دو نفر یه کاری کردن، کاری ندارم درسته غلطه یا ... هر چی هست به خودشون مربوطه، ولی تجاوز یه بدبختی این وسط نابود می شه.

از تجاوز همه سر سری می گذرند بحث زنا با محارم که پیش می یاد خون همه به جوش می یاد.

یه پادشاه می تونه به 1000 نفر تجاوز کنه بدون اینکه جوابی پس بده ولی اگه با خواهرش رابطه برقرار کنه دیگه بنیادش باید بر اندخته شه.

حالا از وستروسی ها انتظاری نمی ره ولی اینجا دیدم تعجب کردم.

این طوری نیست که کسی بگه تجاوز بد نیست یا کم اهمیته، اون هم توی نوع خودش خیلی بده، ولی نسبت به کشتن یک بچه ی معصوم یا یک آدم بی گناه جرم خفیف تری هست. اما زنا با محارم زیر پا گذاشتن قوانین طبیعته. گناهیه که انسان ها معمولا فکر انجامش رو هم به ذهن نمی آرن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دو نفر یه کاری کردن، کاری ندارم درسته غلطه یا ... هر چی هست به خودشون مربوطه

ما که بُعد اجتماعیش رو نمی گیم ، که به خودشون مربوطه یا به کل جامعه. ت.ج.ا.و.ز خیلی فرق میکنه تا اینکه دو محرم با رضایت خودشون همبستر بشن.

منم می دونم خیلی فرق می کنه. اصلاً فرض کنیم تو ذهن شما هیچ کاری بدتر از این نمی گنجه، اوکی؟ وقتی دو نفر این کار رو بکنن رو شما و دیگران که تاثیر نداره.

تو 3 تا گزینه دیگه جان انسان در میونه، تو ششمی هم جسم و روح یک نفر آسیب می بینه، شکستن سوگند هم اصولاً یه ضرری به اون یکی می رسونه.

اصلاً شخص ثالث حق اظهار نظر نداره تو گزینه 4 به نظر من. بحث وستروس خب ولی جداست.

به کینگ رابرت: دقیقاً مسئله همون حق خداست، نسبت به حق خدا که ادا نمیکنیم امنیت بیشتری حس می کنیم تا حق الناس

به کیوان: باهات موافقم، زنا با محارم با این که عمل شنیعیه ولی یه امر شخصیه دو نفر با اختیار خودشون یه کاری رو انجام میدن تمام نتایجش هم به پای خودشونه.

اما توی باقی موارد نه یه نفر یه کاری رو انجام میده ولی آسیب های ناشی از اون رو دیگران میبینن

احسنت، یکی حرف دل من رو زد.

این طوری نیست که کسی بگه تجاوز بد نیست یا کم اهمیته، اون هم توی نوع خودش خیلی بده، ولی نسبت به کشتن یک بچه ی معصوم یا یک آدم بی گناه جرم خفیف تری هست. اما زنا با محارم زیر پا گذاشتن قوانین طبیعته. گناهیه که انسان ها معمولا فکر انجامش رو هم به ذهن نمی آرن.

من کاری به بقیه گزینه ها ندارم، فقط بحثم سر زنا با محارم بود و از این جهت با تجاوز مقایسه اش کردم که یه سری وجوه مشترک دارن و می شه یه سری فاکتور رو کنار گذاشت و مقایسه کرد.

به نظر من که این گزینه آخر باید باشه، دلیلشم خیلی منطقی و 22تا 4 تای ساده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برام عجيبه که خيلی ها شکستن سوگند وفاداری رو بد ميدونند. آقا مثلاً جانوس اسلينت رو در نظر بگيريد. اسلينت به جافری سوگند وفاداری خورد، سپس به دستور او شروع به کشتن حرامزاده های رابرت کرد( که شامل بچه های معصوم هم بوده). مطمئنم همه اين جا جانوس را شخص شروری ميدونند، اما آيا او اشتباهی کرده. به طبق گفته خيلی از دوستان، او کار درست رو هم انجام داده. چرا که به سوگندش وفادار مونده.

من خودم زنا با محارم رو انتخاب کردم چون اين بدترين کاري است که در ذهنم ميگنجه. ربطی هم به اين که بقيه صدمه ميبينند يا نه نداره. سؤال کردن از نظر شما کدوم بدترينه، من هم جواب دادم. الان اگر مجبور باشم زنای با محارم کنم يا به کسی تجاوز کنم، من تجاوز رو انتخاب ميکنم تا از گناه وحشتناکتر دوری کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من کاری به بقیه گزینه ها ندارم، فقط بحثم سر زنا با محارم بود و از این جهت با تجاوز مقایسه اش کردم که یه سری وجوه مشترک دارن و می شه یه سری فاکتور رو کنار گذاشت و مقایسه کرد.

گری کینگ الگوی خوبی رو پیشنهاد داد. اگر مجبور باشیم بین این گناه ها انتخاب کنیم چطور انتخاب می کنیم. از این منظر زنا با محارم آخرین انتخاب منه، یعنی بدترین کاریه که می تونم تصور کنم که خودم می تونم انجام بدم.

البته این طوری هم می شه به قضیه نگاه کرد که اگر یک سری مجرم با این گناه ها جلوی ما نشسته باشند کدوم رو سخت تر می بخشیم و بیشتر سزاوار مجازات می دونیم. از این زاویه دید به نظرم کسی که خیانت بزرگی انجام داده (خیانت به وطن مثلا) و قاتل بچه غیر قابل بخششند و زنای با محارم رو راحت تر می شه بخشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همونطور که گری کینگ گفت اینها نظرات شخصیه، مثلاً اگر من بخوام به مسند قضاوت بشینم زنای محارم رو نسبت به کشتن نوزاد بی گناه یا تجاوز توی رده پایین تری قرار میدم

چیزی که توی این نظر سنجی برای من جالبه اینه که اکثراً دارن به کشتن میهمان رای میدن، که به نظرم انتخاب کاملاً احساسی ایه، چون توی داستان به اون شکل میهمان کشی در حق استارک ها انجام شد بیشتری ها این گزینه رو انتخاب کردن در صورتی که از کنار گزینه های تجاوز یا خویشاوند کشی به سادگی میگذرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در صورتی که از کنار گزینه های تجاوز یا خویشاوند کشی به سادگی میگذرن

اگه خویشاوند کشی بزرگترین گناه باشه ، که لنیستر ها از تمام خاندان ها گناه کارترند.(البته تو موضوع فساد و گناه لنیستر ها شکی نیست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه خویشاوند کشی بزرگترین گناه باشه ، که لنیستر ها از تمام خاندان ها گناه کارترند.(البته تو موضوع فساد و گناه لنیستر ها شکی نیست)

خوب!؟ مگه من چیزی گفتم یا دفاعی کردم!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در صورتی که از کنار گزینه های تجاوز یا خویشاوند کشی به سادگی میگذرن

اگه خویشاوند کشی بزرگترین گناه باشه ، که لنیستر ها از تمام خاندان ها گناه کارترند.(البته تو این موضوع شکی نیست)

البته رتبه ی اول خویشاوند کشی با اختلاف زیاد در اختیار تارگرین هاست و دیگه فکر کنم خودشون هم این رو قبول دارند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری کسل نوشته است:

خوب!؟ مگه من چیزی گفتم یا دفاعی کردم!؟

خوب!؟ مگه من حمله کردم که بخواید چیزی بگید یا دفاع کنید!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب!؟ مگه من حمله کردم که بخواید چیزی بگید یا دفاع کنید!؟

خواستم شفاف سازی بشه

البته رتبه ی اول خویشاوند کشی با اختلاف زیاد در اختیار تارگرین هاست و دیگه فکر کنم خودشون هم این رو قبول دارند.

رابرت عزیز وقعاً چرا!؟ چرا کاری می کنی که من به این نکته که خود شما هم خویشاوند کشی اشاره کنم!؟ واقعاً چرا آدم رو مجبور می کنی!!؟

البته شاید این ژن خویشاوند کشی شما از اجداد تارگرینتون بهتون ارث رسیده باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خواستم شفاف سازی بشه

خواستید چی شفاف سازی بشه

این که در صورت شکل گیری بحث پیرامون خاندان ها، من شروع کننده اش نبودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این که در صورت شکل گیری بحث پیرامون خاندان ها، من شروع کننده اش نبودم

مکر لنیستر، تنها چیزی که دارند!

هر کار بدی که خواستن بکنن ولی به اسم خودشون تموم نشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ویرایش شد

همه گزینه ها رو عصاب و نامردی هستن ولی واقعیت برای من کشتن میهمان در خانه خود خیلی عذاب اور هست ، بزرگتری خیانت تاریخ هست برای خودش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گری کینگ الگوی خوبی رو پیشنهاد داد. اگر مجبور باشیم بین این گناه ها انتخاب کنیم چطور انتخاب می کنیم. از این منظر زنا با محارم آخرین انتخاب منه، یعنی بدترین کاریه که می تونم تصور کنم که خودم می تونم انجام بدم.

البته این طوری هم می شه به قضیه نگاه کرد که اگر یک سری مجرم با این گناه ها جلوی ما نشسته باشند کدوم رو سخت تر می بخشیم و بیشتر سزاوار مجازات می دونیم. از این زاویه دید به نظرم کسی که خیانت بزرگی انجام داده (خیانت به وطن مثلا) و قاتل بچه غیر قابل بخششند و زنای با محارم رو راحت تر می شه بخشید.

مشکل اینجور نگاه کردن که گری کینگ مطرح کرده اینه که شما مثلاً با جیمی فرق داری کلاً، اینجور مقایسه کردن گزینه ها درست نیست.

خیلی جالب نیست بخوام بحث رو باز کنم و بیشتر توضیح بدم.

این اصلاً درست نیست که بگیم خب من کدوم اینا رو با اکراه کمتری انجام می دم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ببخشید تشکر کردم، میخوای لغوش کنم؟

یه حسی بهم میگه داری یه نقشه میکشی تا منو از سایت اخراج کنند!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ببخشید تشکر کردم، میخوای لغوش کنم؟

نگران نباش جوری جان تا کاری خلاف مقررات فروم انجام ندی اخراجت نمی کنن . تازه اگر هم کاری کردی اول بهت تذکر می دن . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کینگ عزیز از نظر شما ما تو هر جنایتی رتبه اول رو داریم!!!

اگه رتبه بندی داشته باشیم، توی همه ی جنایت ها تارگرین ها اولند. بی شوخی می گم.

رابرت عزیز وقعاً چرا!؟ چرا کاری می کنی که من به این نکته که خود شما هم خویشاوند کشی اشاره کنم!؟ واقعاً چرا آدم رو مجبور می کنی!!؟

اتفاقا من می خواستم همین نکته رو در مورد شما بگم. به عنوان خویشاوند کش ترین آدم حاضر توی وستروس و ایسوس (قاتل پدر، مادر، برادر زاده و خواهر زاده ) این غیر طبیعیه که شما لنیستر باشین. لنیستر ها خب شیطنت و بدجنسی های خواص خودشون رو دارند، ولی به وجود آوردن همچین هیولاهای وحشتناکی فقط از خون تارگرین ها بر می آد. یعنی با توجه به این خصلت خویشاوند کشی شما می تونیم اون فرضیه ی تارگرین بودن شما رو هم اثبات (تقویت) کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکل اینجور نگاه کردن که گری کینگ مطرح کرده اینه که شما مثلاً با جیمی فرق داری کلاً، اینجور مقایسه کردن گزینه ها درست نیست.

خب ما هم داریم نظر خودمون رو در مورد این که کدوم گناه بدتره اظهار می کنیم و نه نظر جیمی رو. مطمئنا از دیدگاه جیمی زنا با محارم اصلا گناه نبوده.

نه نقشه کجا بود.

فقط داره شیطنت می کنه تا عصبانیت کنه، تا بعدش بگه استارک ها زود عصبانی می شن و دیر فکر می کنند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کینگ عزیز از نظر شما ما تو هر جنایتی رتبه اول رو داریم!!!

اگه رتبه بندی داشته باشیم، توی همه ی جنایت ها تارگرین ها اولند. بی شوخی می گم.

اتفاقا من می خواستم همین نکته رو در مورد شما بگم. به عنوان خویشاوند کش ترین آدم حاضر توی وستروس و ایسوس (قاتل پدر، مادر، برادر زاده و خواهر زاده ) این غیر طبیعیه که شما لنیستر باشین. لنیستر ها خب شیطنت و بدجنسی های خواص خودشون رو دارند، ولی به وجود آوردن همچین هیولاهای وحشتناکی فقط از خون تارگرین ها بر می آد. یعنی با توجه به این خصلت خویشاوند کشی شما می تونیم اون فرضیه ی تارگرین بودن شما رو هم اثبات (تقویت) کنیم.

اینا همه به این بستگی داره که شما گناه های ما رو چی ببینی. شما میگی ما تو خویشاوند کشی اولیم. خب این یه مورد رو قبول دارم ولی دیگه همه گناه ها یه کم بی انصافیه. تازه خویشاوند کشی مال دودران قبل از دیرون بود. بعدش دیگه کاملا متمدن شدیم. ( لطفا نگید مرگ بیلور و فاجعه سامرهال هم خویشکشیه) 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب ما هم داریم نظر خودمون رو در مورد این که کدوم گناه بدتره اظهار می کنیم و نه نظر جیمی رو. مطمئنا از دیدگاه جیمی زنا با محارم اصلا گناه نبوده.

من هر جوری بخوام بنویسم جالب نمی شه.

فرق این گزینه با تجاوز چیه؟ میل دو طرف.

پس نمی شه خودت رو بذاری تو موقعیت و بگی من این رو با اکراه کمتر انجام می دم یا فلان گزینه.

دیگه بیشتر از این بخوام باز کنم نمی شه.

اگر رسوندم منظورم رو که فبها اگر هم نه که دیگه هیچی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری