رفتن به مطلب
ریگار

محاکمه ای از یخ و آتش (صندلی داغ)

Recommended Posts

1-اگر مارتین مثل جاگن هگار جلوت ظاهر میشد میگفت اسم سه نفر رو بگو که تو کتاب ۶ بکشمشون اسم کی ها رو میدادی؟

2-اگر مارتین مثل ابوالهول جلوت ظاهر میشد ۳ تا معما برات طرح میکرد چی جواب میدادی؟(۳ تااز صدها معمای کتاب رو بنویس و خودت هم جوابش رو بده)

3-اگر مارتین دوباره مثل ابوالهول جلوت ظاهر میشد منتها این بار به جای طرح کردن ۳ تا معما بهت میگفت حاضره به سه تا سوالت جواب قطعی بده چی ازش میپرسیدی؟به جای مارتین خودت به سوال جواب بده(جوابی که دوست داری ازش بشنوی)

6-بهترین فیلمی که دیدی؟بهترین کتابی که خوندی؟محبوب ترین نویسنده؟محبوب ترین کتاب؟

7-تو شخصیت های کتاب محبوب ترینهات ؟تو شخصیت های کتاب منفور ترینهات ؟تو بازیگرهای سریال محبوب ترینهات ؟تو بازیگرهای سریال منفور ترینهات؟

8-بهترین کتاب از ۵ تا و بهترین فصل های هر کدوم از ۵ کتاب؟

9-مرموز ترین شخصیت ؟فقط یک نفر

10-دلت برای کدوم شخصیت تو کدوم فصل بیشتر سوخته؟

11-اگر مثل بچه های کتاب نارنیا یک کمد جادویی پیدا میکردی ؛منتها این کمد میبردت به دنیای نغمه واردش میشدی؟(دلیل تصمیمت رو هم بگو)اگر جوابت به سوال مثبته دوست داشتی وارد کدوم دوره و کجا بشی؟

12-اگر کمد نارنیا نبود بلکه باجه تلفن دکتر هو بود و هرجا و هرزمانی یا تو هرکتاب و فیلمی که میخواستی میبردت کجا رو انتخاب میکردی؟

13-اگر جای دنریس بودی به کدوم خواستگارت جواب مثبت میدادی؟ایگان؛کوینتین؛داریو؛سر جوراه؛هیزدار؛...؟چرا؟

14-اگه بخوای سه تا پست تو کل فروم توصیه کنی همه بخونن کدوم ها رو پیشنهاد میدی؟3 تایپک چی؟

15-بهترین پستهایی که نوشتی به نظر خودت کدومه دوباره بخونیمشون؟

16-ده هزارتا لایک راز موفقیتت چیه؟۳تا از لایک هایی که زدی که خیلی خیلی واقعا لایک داشته رو معرفی کن ما هم بخونبم لایک بزنیم

17-روزی چند ساعت متوسط وقتت به نغمه و فروم و حواشیش میگذره؟بیشترین مدتی که تونستی بدون فکر کردن به دنیای نغمه سر کنی چه مدت بوده و کی؟چقدر نگرانی که مارتین فرصت نکنه کار بزرگش رو تموم کنه ؟ و کتاب نا تمام بمونه؟

18--3تا انتقادت از من چیه؟ ۳ تا پیشنهادت بهم چیه؟یکی دوتا از پست های من رو که لایک زدی و واقعا خوشت اومده کدوماس؟

19-کدوم اتفاقات مهم کتاب رو قبل از شروع به خوندن کتاب بعدی تونسته بودی پیشگویی کی؟

20-فرض کن روح مرحومه دینیس تارگریان تو وجودت حلول کرده ۳ تا پیشگویی قطعی و محکم از کتاب ۶ برامون بکن.

21-اگر این محاکمه واقعا تو وستروس بود دوست داشتی وکیل مدافع و هیات منصفه ات کیا باشن؟

22-جایی از کتاب یا سریال بوده که به معنی واقعی کلمه اشکت دربیاد؟قهقهه بزنی؟سر مارتین یا یکی از کرکترها داد بزنی؟برای یه اتفاقی ذوق کنی؟

23-به عنوان یک خواننده و یک زن نظرت درمورد نگاه مارتین به زن ها چیه؟ فمنیسته یا زن ستیز؟چرا؟

24-اگر میتونستی مثل بریک داندریون بوسه رولور رو فقط به یه نفر از کاراکتر ها اهدا کنی کی رو امتخاب میکردی؟تو دنیای واقعی (از بین هنرمندا یا ادم های معروف)؟

25-فرض کن اسکین چینجر بودی و میتونستی فقط وارد جسم یکی از کاراکترهای دنیای نغمه بشی و دیگه هم نمیتونستی خارج بشی و به کالبد خودت بری کی رو انتخاب میکردی؟چرا؟مسیری که تو این کالبد جدید طی میکردی رو هم بگو

26-سوال بالا رو این طور فرض کن که مثل یک بازی کامپیوتری میتونستی فقط نقش یکی از کاراکتر ها رو دقیقا از روی سناریو مارتین بازی کنی ولی حق دخل و تصرف و تصمیم گیری نداشتی کی رو انتخاب میکردی وچرا؟

27-اگر میتونستی تو دنیای نغمه وارد یک جماعت وگروهی بشی(یک محفلی مثل سیتادل؛ بدون چهره هاو...) کدومرو انتخاب میکردی؟

28-اگر میتونستی کینگ میکر وستروس باشی کی رو بر تخت مینشوندی؟ جوابت رو تو ۳ مقطع بعد از مرگ رابرت؛شروع جنگ ۵ پادشاه(۶ تا بامنس) و آخر کتاب ۵ بنویس

29-به نظرت ستمدیده ترین گروه مردمان ایسوس و ستروس کدومن؟ جواب رو تو ۲ مقطع کل تاریخ و تو همین زمان ۵ تا کتاب بنویس.

خوب تا فردا صبح میتونم اینو ادامه بدم ولی فعلا بسه بقیه اش باشه برای جلسات بعدی محاکمه ات

از سوالات من خوش اومد؟ سخت بدن یا اسون؟جواب دادنشون باحال بود یا حوصله سر بر؟

پ.ن: راستی من همین الان فهمیدم قانون بیست سوال وضع شده . از این قانون خوشم نیومد چون دوست داشتم خیلی بیشتر از اینا از نگار حرف بکشم . ولی خوب قانونه دیگه . بهش احترام میگذارم . چندتا از سوالم رو حذف میکنم . چندتاشم به انتخاب خودت جواب نده ۲۰ تا بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سری اول سوالات alireader

خوب من چندتا سوال دستگرمی بپرسم:

1-چه حسی داره بیستو یکسالگی؟ من که ۲۱ سالگی خودم انگار یک عمر پیش بوده حسش یادم رفته

حس خاصی نداره واقعا. مثل بیست سالگیه تنها تفاوتش اینه که فکر می کنم یکم طرز فکرم تغییر کرده و علاوه بر این به اطلاعاتی که داشتم افزوده شده و تجربیات بیشتری کسب کردم. همین.

۲-واقعا به این آواتار جدیدت اعتقاد داری؟ آره اعتقاد دارم

realy? keep calm

اگر میشد که 24 ساعت خدا تو این فروم پلاس نبودیم

پ.ن: به لطف اینترنت محترم یه بخش مهم از اطلاعات اولیه رو کلا یادم رفت بگم که به پست اول اضافه ش کردم.

سری دوم سوالاتم واقعا برق از سرم پروند... فردا (امروز) جوابشون رو میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1-اگر مارتین مثل جاگن هگار جلوت ظاهر میشد میگفت اسم سه نفر رو بگو که تو کتاب ۶ بکشمشون اسم کی ها رو میدادی؟

والدر فری- دنریس - سرسی

2-اگر مارتین مثل ابوالهول جلوت ظاهر میشد ۳ تا معما برات طرح میکرد چی جواب میدادی؟(۳ تااز صدها معمای کتاب رو بنویس و خودت هم جوابش رو بده)

آدرها از کجا اومدن و چی هستن و چه هدفی رو دنبال می کنن؟ فکر می کنم منشا اصلیشون از شمال و سرزمین های همیشه زمستان نیست بلکه از یه جای دیگه، جایی که همیشه سایه و تاریکی بوده خیلی وقت پیش از اینکه تو تاریخ ثبت بشه تو زمستون طولانی که کسی یادش نمیاد اومدن و هدفشونم مثل هر نژادی که معرفی شده تو کتاب سیطره بر همه ی سرزمین هاست!

دورَن چه نقشه ای تو سرش داره؟ اگه جواب این سوالو می دونستم خیلی خوب میشد

گریف واقعا پسر ریگاره یا نه؟ من تقریبا داشتم مطمئن میشدم که این بشر پسر ریگار نیست تا وقتی که رسیدم به فصل وریس و کوان تو کتاب پنجم که زد کاسه کوزه مو بهم ریخت کلا.

3-اگر مارتین دوباره مثل ابوالهول جلوت ظاهر میشد منتها این بار به جای طرح کردن ۳ تا معما بهت میگفت حاضره به سه تا سوالت جواب قطعی بده چی ازش میپرسیدی؟به جای مارتین خودت به سوال جواب بده(جوابی که دوست داری ازش بشنوی)

اولیش اینه که پدر و مادر جان کین (پنج تا کتابه سرکاریم و هنوز جوابی هم براش نگرفتیم) و جواب بده که لیانا و ریگارن پدر و مادرش!

دوم این که شپیور جورامون واقعا قدرت از بین بردن دیوار رو داره یا نه و این که این همون شیپوری هست که سم می بره به سیتادل؟ جواب این باشه که همونطور که احتمالا غول ها تو ساخت دیوار دست داشتن توانایی نابود کردنش هم با بیدار شدنشون توسط شیپور جورامون داشته باشن البته الان دیگه غولی باقی نمونده که بخواد همچین حرکتی بزنه! شیپورم اونی نباشه که سم برد سیتادل

سوم اینکه آیا واقعا ارتباطی بین سنگ سیاه های تاور، تخت دریاسنگ و deep ones و mazemaker های لوراثی هست یا نه؟ بله هست اما توضیح چگونگی این ارتباط رو به خودم واگذار می کنه

6-بهترین فیلمی که دیدی؟بهترین کتابی که خوندی؟محبوب ترین نویسنده؟محبوب ترین کتاب؟

بهترین فیلمایی که دیدم قطعا تریلوژی ارباب حلقه ها و پدرخوانده و ماتریکس

به جز این سه تا فیلم که ماهی یه بار اگه بتونم می بینمشون فیلمای دیگه ای هم مثل رستگاری شائوشنگ،پرستیژ، انیمیشن وال-ای، از فیلمای سوپرهیرویی هم بتمن تریلوژی و اونجرز، درخشش و آرواره ها از فیلمای ترسناک، اشک ها و لبخندها و dances with the wolves واقعا جز بهترین فیلمایی هستن که دیدم.

بهترین کتابی که خوندم هم نغمه یخ و آتش و سیلماریلیون (هنوز تموم نشده) ولی فوق العاده ان هر دوشون.

مارتین

دن کیشوت و جلد دوم حماسه ی شاهکش

7-تو شخصیت های کتاب محبوب ترینهات ؟تو شخصیت های کتاب منفور ترینهات ؟تو بازیگرهای سریال محبوب ترینهات ؟تو بازیگرهای سریال منفور ترینهات؟

محبوب تو کتاب: جان، تیریون، برن و جیمی-

منفور تو کتاب: دنریس، سرسی، والدر فری، روس بولتون و رمزی اسنو!، بوون مارش لعنت الله الیه!

بازیگرهای محبوب: پیتر بیلیش، وریس، روس علی رغم نقش منفورش فوق العاده بازی می کنه، تیریون

بازیگرهای منفور: سند اسنیک ها ، میساندی و گری ورم ، لوراس

8-بهترین کتاب از ۵ تا و بهترین فصل های هر کدوم از ۵ کتاب؟

رقص با اژدهایان_

به جز فصلای تیریون و تیان که همه شون عالین

کتاب اول: فصل اعدام ند و محاکمه تیریون تو ایری و دستگیری جیمی تو ویسپرینگ وود

کتاب دوم: نبرد بلک واتر و خانه نامیرایان و گرفتن وینترفل توسط تیان

کتاب سوم: فصلای جیمی تو این کتاب فوق العاده ست، فصل آریا که شبح هایهارت هست توش، عروسی خونین و فصلی که آریا به نایمیریا وارگ شده و جسد مادرش رو می کشه از آب بیرون، مرگ جافری البته تا جایی که سرسی میده تیریون رو دستگیر کنن، فصلای برن به خاطر داستانایی که تعریف می کنن، نبرد دیوار و آخر از همه اپیلوگ کتاب!!

کتاب چهارم: پرولوگ و اپیلوگ، فصلای سرسی عالین (کیف می کردم وقتی حماقتای این بشر می خوندم و مهم تر از همه این خودباهوش پنداریش و حس مسترمایند بودن که بهش دست میداد عالی بود.)، تمام فصلای دورن به نظرم عالی بود چون خیلی حرف برای گفتن داشت و فصلایی که یورون گریجوی تو خط داستانی جزایر آهن بود رو هم واقعا دوست داشتم.

کتاب پنجم: پرولوگ و اپیلوگ، فصلای جان و تیریون و ریک و فصل واک آف شیم سرسی بهترین فصلایی بودن که خوندم.

9-مرموز ترین شخصیت ؟فقط یک نفر

وریس

10-دلت برای کدوم شخصیت تو کدوم فصل بیشتر سوخته؟

آریا تو کتاب سوم وقتی به نایمیریا وارگ شده و جسد کتلینو از آب بیرون می کشه! خیلی وحشتناک بود واقعا.

11-اگر مثل بچه های کتاب نارنیا یک کمد جادویی پیدا میکردی ؛منتها این کمد میبردت به دنیای نغمه واردش میشدی؟(دلیل تصمیمت رو هم بگو)اگر جوابت به سوال مثبته دوست داشتی وارد کدوم دوره و کجا بشی؟

نه اصلا واردش نمیشدم. به نظرم دنیایی که مارتین ترسیم کرده جای هیچ اشتباهی توش نیست منم واقعا دلم نمی خواد به خاطر یه اشتباه جونمو از دست بدم!

12-اگر کمد نارنیا نبود بلکه باجه تلفن دکتر هو بود و هرجا و هرزمانی یا تو هرکتاب و فیلمی که میخواستی میبردت کجا رو انتخاب میکردی؟

سیلماریلیون، والینور زمان دو درخت تلپریون و لائورلین

13-اگر جای دنریس بودی به کدوم خواستگارت جواب مثبت میدادی؟ایگان؛کوینتین؛داریو؛سر جوراه؛هیزدار؛...؟چرا؟

اگان؟؟؟ اولا که من ترجیح میدم هودور باشم ولی دنریس نباشم ولی حالا چون پرسیدی میگم داریو چون همینم از سرش زیادیه!

14-اگه بخوای سه تا پست تو کل فروم توصیه کنی همه بخونن کدوم ها رو پیشنهاد میدی؟3 تایپک چی؟

سه تا پست از بین این همه؟؟؟ واقعا سه تا نمی تونم انتخاب کنم پستایی که همه کسانی که به خاطر نغمه اینجا عضو شدن باید بخونن خیلی بیشتر از سه تاست!

تاپیکای تحلیلی که تو تالارهای مختلف سایت هست رو پیشنهاد می کنم همه بخونن!

15-بهترین پستهایی که نوشتی به نظر خودت کدومه دوباره بخونیمشون؟

این سوالو باید از بقیه می پرسیدی نه من ولی اگه بخوام بگم بهترین بحث هایی که توش شرکت کردم و واقعا لذت بردم ازشون یکی تاپیک بحث و تحلیل شخصیت های داستان، یکی حکومت خاندان تارگرین، صلح یا هرج و مرج

16-ده هزارتا لایک راز موفقیتت چیه؟۳تا از لایک هایی که زدی که خیلی خیلی واقعا لایک داشته رو معرفی کن ما هم بخونبم لایک بزنیم

راز موفقیت؟؟ راز خاصی نداره من همیشه قبل اینکه پستو بخونم لایک می کنم چون معقتدم برای نوشتنش زحمت کشیده شده (به جز پستای اسپم).

به عدد سه خیلی علاقه داریا خوب شاید اون پستی که از نظر من خیلی لایک داشته از نظر شما واقعا دیسلایک داشته باشه چون دیدگاه ها با هم فرق می کنه! در کل من همیشه از بحثایی که درباره کتاب پیش میاد استقبال می کنم و پستایی که دوستان به بررسی و تحلیل موضوع مورد نظر اون تاپیک می پردازن همیشه از نظر من بهترین پست های این سایتن.

17-روزی چند ساعت متوسط وقتت به نغمه و فروم و حواشیش میگذره؟بیشترین مدتی که تونستی بدون فکر کردن به دنیای نغمه سر کنی چه مدت بوده و کی؟چقدر نگرانی که مارتین فرصت نکنه کار بزرگش رو تموم کنه ؟ و کتاب نا تمام بمونه؟

روزی سه چهار ساعت میانگین! موقعی که داشتم کتابارو می خوندم یادمه نزدیک به 12 یا 13 ساعت بی وقفه نشسته بودم پای کتاب و تمام چیزی که می تونستم بهش فکر کنم این بود که الان چی قراره بشه.

زیاد نگران نیستم چون مسلما هیچکس بیشتر از خود آدم نگران سلامتی خودش نمی تونه باشه! مارتینم از این قضیه مستثنی نیست.

18--3تا انتقادت از من چیه؟ ۳ تا پیشنهادت بهم چیه؟یکی دوتا از پست های من رو که لایک زدی و واقعا خوشت اومده کدوماس؟

بازم سه تا؟ موردی به ذهنم نمیرسه حقیقتش. پست هات توی تاپیک "خانه ای با در قرمز" شخصیت های کتاب واقعا به دنبال چه اند؟ جالب بود برام.

19-کدوم اتفاقات مهم کتاب رو قبل از شروع به خوندن کتاب بعدی تونسته بودی پیشگویی کی؟

من موقع خوندن کتاب سعی می کردم زیاد خودمو درگیر حدسیات نکنم چون حواسمو از داستان پرت می کرد. حدسایی که زده بودم از شروع کتاب چهارم که داشتم فصلای سرسی رو می خوندم حدس زدم با این کارایی که می کنه آخرش سقوط می کنه که درست بود،

وقتی تو فصل جان نامه ی صورتی رو متنشو خوندم هیچ جوره تو کتم نرفت که همچین اتفاقایی افتاده خصوصا مرگ استنیس که خوب حدسمم درست بود و تو فصل تیان مشخص میشه که استنیس هنوز زنده ست و لاف زده! پای فری رو هم همونجا که وایمن مندرلی میگه شعر رت کوک رو بخونن فهمیدم ولی شک داشتم که همچین کاری بکنه که روز بعدش اومدم تو فروم چشمم به تاپیک پای فری خورد کلی ذوق مرگ شدم!

به جز این بیشتر اتفاقات رو تا آخر کتاب پنجم می دونستم از قبل خونده بودم درباره شون.

20-فرض کن روح مرحومه دینیس تارگریان تو وجودت حلول کرده ۳ تا پیشگویی قطعی و محکم از کتاب ۶ برامون بکن.

استنیس نبرد وینترفل رو می بره - والدر فری ملعون به هفت جهنم واصل میشه- گریف استورمز اند رو می گیره و حمایت استورم لردها رو به دست میاره!

21-اگر این محاکمه واقعا تو وستروس بود دوست داشتی وکیل مدافع و هیات منصفه ات کیا باشن؟

وکیل مدافعم تیریون- هیات منصفه ند استارک، استنیس براتیون، جان ارن، جهیریس اول، ملکه آلیسان، بیلور بریک اسپیر ...اصلا هم آدم پررویی نیستم

22-جایی از کتاب یا سریال بوده که به معنی واقعی کلمه اشکت دربیاد؟قهقهه بزنی؟سر مارتین یا یکی از کرکترها داد بزنی؟برای یه اتفاقی ذوق کنی؟

تو سریال عروسی خونین تو کتاب مرگ جان - تو سریال دیالوگ های تیریون و بران، بعدشم جیمی و بران و قسمت هشت فصل پنج اون تیکه که واکرها مثل زامبیا از صخره میریزن پایین بعدش بلند میشن دولورس اد وسط هیجان و شوک اون صحنه میگه fu.. خنده دار بود واقعا. سر ابرین داد زدم به جای این که کار کوه رو تموم کنه وایساده بالا سرش معرکه گیری میکنه! سر خنجر خوردن جان هم هرچی از دهنم دراومد نثار مارتین کردم! برای مرگ جافری و واک آف شیم سرسی واقعا ذوق کردم

23-به عنوان یک خواننده و یک زن نظرت درمورد نگاه مارتین به زن ها چیه؟ فمنیسته یا زن ستیز؟چرا؟

به نظر من نه زیاده روی کرده نه کوتاهی، نقش زن ها تو قرون وسطی هم تو طبقه ی اشرافی و سلطنتی و هم در طبقه مردم عادی رو به خوبی نشون داده!

24-اگر میتونستی مثل بریک داندریون بوسه رولور رو فقط به یه نفر از کاراکتر ها اهدا کنی کی رو امتخاب میکردی؟تو دنیای واقعی (از بین هنرمندا یا ادم های معروف)؟

:| تو کتاب که قطعا جان _ تو دنیای واقعی صد در صد اگر یکی از کسانی که خیلی برام عزیز بود رو از دست می دادم به اون شخص اهدا می کردم.

25-فرض کن اسکین چینجر بودی و میتونستی فقط وارد جسم یکی از کاراکترهای دنیای نغمه بشی و دیگه هم نمیتونستی خارج بشی و به کالبد خودت بری کی رو انتخاب میکردی؟چرا؟مسیری که تو این کالبد جدید طی میکردی رو هم بگو

خیلی سوالت سخته! چون فکر می کنم هیچکدوم از شخصیت های نغمه خصوصا اصلی ها پایان خوشی در انتظارشون نیست.احتمالا ریکان رو انتخاب می کردم. چون فکر می کنم آینده و سرنوشت شمال به ریکان بستگی داره. مسیری که خود مارتین براش در نظر گرفته با دوزِ مرگ و میر و آسیب دیدگی کمتر!

26-سوال بالا رو این طور فرض کن که مثل یک بازی کامپیوتری میتونستی فقط نقش یکی از کاراکتر ها رو دقیقا از روی سناریو مارتین بازی کنی ولی حق دخل و تصرف و تصمیم گیری نداشتی کی رو انتخاب میکردی وچرا؟

جان چون شخصیت مورد علاقه م هست.

27-اگر میتونستی تو دنیای نغمه وارد یک جماعت وگروهی بشی(یک محفلی مثل سیتادل؛ بدون چهره هاو...) کدومرو انتخاب میکردی؟

نگهبانان شب در زمان اگان فاتح یا بعد از شب طولانی که هنوز برای خودشون ابهتی داشتن! نه الان که...

28-اگر میتونستی کینگ میکر وستروس باشی کی رو بر تخت مینشوندی؟ جوابت رو تو ۳ مقطع بعد از مرگ رابرت؛شروع جنگ ۵ پادشاه(۶ تا بامنس) و آخر کتاب ۵ بنویس

بعد مرگ رابرت، قدرت ملکه و جوفری رو تا جایی که می تونستم محدود می کردم و با شورا و نایب السطنه احتمالا ند یا استنیس مقدمات پادشاه شدن استنیس رو آماده می کردم! تو جنگ پنج پادشاه من ایده آلم این بود که راب پادشاه شمال باشه و رنلی پادشاه سرزمین های جنوبی (ولی خوب خیلی ایده آل و غیرممکنه) آخر کتاب پنجم هم به نظرم استنیس بیشترین شایستگی رو برای تخت آهنین داره

29-به نظرت ستمدیده ترین گروه مردمان ایسوس و ستروس کدومن؟ جواب رو تو ۲ مقطع کل تاریخ و تو همین زمان ۵ تا کتاب بنویس.

تو کل تاریخ بخوام بگم مردم سرزمین هایی که والریا استعمارشون می کرد و همه رو به بردگی می برد درواقع همون برده های والریا و تو وستروس هم فرزندان جنگل بیشترین آسیب رو از نخستین انسان ها و آندال ها دیدن_ تو این پنج تا کتاب تو اسوس مردم و برده های شهرهای آزاد که به خاطر pale mare از بین میرن تو وستروس هم شمال چه لردهاش چه مردمش بیشترین و بدترین آسیب هارو دیدن

خوب تا فردا صبح میتونم اینو ادامه بدم ولی فعلا بسه بقیه اش باشه برای جلسات بعدی محاکمه ات

از سوالات من خوش اومد؟ سخت بدن یا اسون؟جواب دادنشون باحال بود یا حوصله سر بر؟

آره سخت بود. بعضیاش جالب بود بعضیاشم وقت گیر بود چون مجبور شدم کل کتابا و سریال رو تو ذهنم مرور کنم واسه جواب دادن به سولات

پ.ن: راستی من همین الان فهمیدم قانون بیست سوال وضع شده . از این قانون خوشم نیومد چون دوست داشتم خیلی بیشتر از اینا از نگار حرف بکشم . ولی خوب قانونه دیگه . بهش احترام میگذارم . چندتا از سوالم رو حذف میکنم . چندتاشم به انتخاب خودت جواب نده ۲۰ تا بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخ جون جنگه منم میام.

سلا مادر خوبی؟؟؟

1)چرا از همه ی پست ها تشکر میکنی؟؟؟چطوری یدونه پستم جا نمیندازی؟؟(دغدغه شده برام واقعا)

2)اگر توی دنیای نغمه بودی ترجیح میدادی زندگی فلاکت بار کدوم شخصیت و تجربه کنی؟

3)دست و پا چلفتی هستی؟

4)وقتی اسم این افراد میاد اولین سه کلمه ای که برای توصیفشون به ذهنت میرسه چیه؟

1-خودت

2-کیت هرینگتون

3-استاد آمون(مال خودمون نه مال کتاب)

4-استنیس(بازم مال خودمون)

5-جورامون(مال خودمون)

6-تالیسا(مال خودمون)

7-دنریس تارگرین

8-من

9-جورج مارتین

10-موتزارت

5)بازیگر زن مورد علاقه؟مرد مورد علاقه؟

6)بهترین سریال بعد GOT؟

7)تنها زندگی میکنی؟

8)رانندگی بلدی؟دست فرمونت خوبه؟

9)از چه ادمایی واقعا بدت میاد و نمیتونی تحملشون کنی؟

10)حیوونارو دوست داری؟حیوون خونگی داری؟

11)موسیقی بلدی؟چیزی مینوازی؟

12)اژدها یا دایرولف؟چرا؟

13)اگر وسط اتش فشان توی پومپئی بودی چه میکردی؟فرار؟خودتو مینداختی تو اب؟یا منتظر سرنوشتت میموندی؟

14)اعصاب بچه داری ایا؟

15)بزرگترین ترس؟

18)وحشتناک ترین اتفاقی که برات افتاده؟

همین دیگه من قانع شدم تا دیدار بعدی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1.اگر نویسنده ی کتاب بودی داستان رو چجوری پیش میبردی و پایان داستانت چجوری بود؟

2.اگر بجای نویسنده بودی شخصیت هایی که تا الان مردن رو تو هم میکشتی یا نه زنده میزاشتیشون چرا؟

3.واقعا فکر میکنی شایسته ترین فرد برای حکومت تا الان استنیسه؟آخه چراا؟

4.چرا دوست داری که استنیس جز هیات منصفه ات باشه؟

5.اگر قرار باشه از یکی از اسطوره های ایرانی هم فیلم یا سریالی ساخته بشه دوست داری کدوم اسطوره باشه؟(فیلم درست حسابی در هالیوود و بدون دخل و تصرف در اصل داستان با بودجه ی بالا نه فیلم آبکی تو ایران)و فکر میکنی که اسطوره های ایرانی توانایی رقابت با شخصیت های داستانهای فانتزی حماسی پرطرفدار الان رو دارن؟

6.گفتی که اگه از راه کمد بتونی بری به وستروس نمیری ولی اگر بهت قدرت و ثروت هم بدن باز هم نمیری؟چون بعنوان یه فرد عادی و بی تاثیر اونجا بودن خیلی فرق داره با وقتی که قدرت داری.

7.اگر در وستروس رهبر یکی از خاندان های قدرتمند بود اعلام استقلال و پادشاهی میکردی یا به یکی دیگه اعلام وفاداری میکردی؟(با توجه به اینکه ریسک اعلام استقلال هم بالاست و ممکنه کشته بشی ولی از طرفی برای خاندانت خیلی خوب میشه اگر برنده بشی)

8.به نظرت اگر شخصیت آراگون از ارباب حلقه ها رو بیارن وستروس چه اتفاقی براش میفته؟چه مدت زنده میمونه؟دیگه دوست داری کدوم شخصیت یا نژاد رو از سرزمین میانه به وستروس بیاری؟چرا ؟

9.فرض کن این 5کاراکتر همه با هم تو دردسر افتادن و باید نجات داده بشن وگرنه میمیرن و تو فقط میتونی یکیشون رو نجات بدی کدوم رو نجات میدی و چرا؟آریا.جان. تیریون.راب(فرض کن زنده س).جیمی

خواستم دنریسم بزارم ولی میدونم میگی بزار بمیره.

10.اگر در وستروس بودی برای دونستن یه راز مهم به آشایی سفر میکردی؟یا چون جای ناشناخته ایه این ریسک رو قبول نمیکردی؟

11.خواننده,نوازنده و یا آهنگساز مورد علاقت؟

12.اگر فرصت کشتن بیلیش یا وریس رو داشتی ولی فقط یکیرو میتونستی بکشی کدوم رو میکشتی؟یا اصلا میکشتیشون؟بعنوان خواننده ی داستان و اینکه این دوتا داستان رو جالب میکنن نگو بعنوان کسی که در وستروسه صاحب قدرته جواب بده.

13.به نظرت تا آخر کتاب کدوم کاراکترها شخصیت عاقلتر و پخته تر و بهتری پیدا میکنن و رو به خوبی میرن و کدوما به سمت شرارت و پلیدی میرن؟

14.به نظرت تئون تاوان اشتاباهاتشو داده یا نه و هنوز باید مجازات بشه؟جیمی چطور؟

15. توی کتاب بریک داندریون بعد از دادن بوسه ی زندگی به کت مرد یعنی حاضری بجای جان بمیری پس واقعا اعتقاد داری که جان در داستان هدف والایی داره یا همینجوری چون از کاراکتر خوشت میاد؟

16.اگر آریا شرور شه دوست داری کشته بشه یا نه چون یه استارکه و پیشینه شو میدونی و میدونی چه سختیهایی کشیده و ... ؟

اگر سوال تکراری بود جواب نده.فعلا همین سوالا تا به چهارتای دیگه فکر کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات Lily snow

آخ جون جنگه منم میام.

سلا مادر خوبی؟؟؟

سلام. ممنون خوبم.

1)چرا از همه ی پست ها تشکر میکنی؟؟؟چطوری یدونه پستم جا نمیندازی؟؟(دغدغه شده برام واقعا)

چون معتقدم برای پست زحمت کشیده شده و اون شخص روی پستش وقت گذاشته و می دونم بعضی وقتا با تشکر کردن به نویسنده نشون دادی پستش رو خوندی و دیدی و این شاید به اون شخص انگیزه بده که ادامه بده.

خوب وقتی یه تاپیکو دنبال می کنی چطوری میشه پستاشو نخونی؟ منم وقتی یه تاپیکو شروع به خوندن پستاش می کنم قبل از همه چیز تشکر میزنم.

2)اگر توی دنیای نغمه بودی ترجیح میدادی زندگی فلاکت بار کدوم شخصیت و تجربه کنی؟

از شخصیت های پیش_نغمه ای بریندن ریورز از شخصیت های نغمه ای جان

3)دست و پا چلفتی هستی؟ نه

4)وقتی اسم این افراد میاد اولین سه کلمه ای که برای توصیفشون به ذهنت میرسه چیه؟

1-خودت: خونسرد _ پیگیر _ تودار

2-کیت هرینگتون: گرند میستر پوکر فیس_ ناراحت _ جان اسنو

3-استاد آمون(مال خودمون نه مال کتاب): targaryen lover - ویکی پدیای سخنگوی تارگرین ها؛ جدای از این واقعا یکی از معدود افرادیه که اطلاعاتش در مورد نغمه حد و مرز نداره_کمی مرموز_ باحوصله(حفظ کردن اون همه اسم و تاریخ واقعا حوصله می خواد)

4-استنیس(بازم مال خودمون): بعضی وقتا آدم می مونه این شخصی که پستو نوشته سیناست یا استنیسه_ رک _ جدی _ زودجوش _ فکر می کنم حضور ذهن بالایی داره

5-جورامون(مال خودمون): اهل کتاب و مطالعه _ یکی از معدود تالکین شناس های ایران _ دقیق _ حافظه قوی

6-تالیسا(مال خودمون): مسئولیت پذیر _با اراده_سخت کوش_ طرفدار سرسخت استارک ها

7-دنریس تارگرین: خودشیفته _ سردرگم و در نهایت طوفان زاد،ناسوخته،مادر اژدهایان، شکننده ی زنجیرها، قاتل دروغ ها و ....

8-من: فعال _ پیگیر _ کنجکاو

9-جورج مارتین: خلاق _ بی رحم _ باهوش

10-موتزارت: Eine kleine Nachtmusik

5)بازیگر زن مورد علاقه؟مرد مورد علاقه؟

زن: ناتالی پورتمن _جولی اندروز _ آنجلینا جولی _ اُلیویا دِ هاویلند _ کیت بلانشت

مرد: جانی دپ _ آل پاچینو _ تام هنکس _ راسل کرو _ هیو جکمن _ رابین ویلیامز _ رابرت داونی _ هیث لجر _ ژان رنو

6)بهترین سریال بعد GOT؟ شرلوک

7)تنها زندگی میکنی؟ نه

8)رانندگی بلدی؟دست فرمونت خوبه؟ نه می خواستم این تابستون برم کلاس یه اتفاقاتی پیش اومد نشد متاسفانه.

9)از چه ادمایی واقعا بدت میاد و نمیتونی تحملشون کنی؟ از آدمایی که بقیه رو احمق فرق می کنن و آدمایی که همش دنبال حرف درآوردن برای دیگران و خاله زنک بازین واقعا متنفرم! یه دقیقه هم نمی تونم تحمل کنم این افراد رو.

10)حیوونارو دوست داری؟حیوون خونگی داری؟ آره دوست دارم. نه

11)موسیقی بلدی؟چیزی مینوازی؟نه

12)اژدها یا دایرولف؟چرا؟ دایرولف. برای این که علاقه زیادی به گرگ دارم.

13)اگر وسط اتش فشان توی پومپئی بودی چه میکردی؟فرار؟خودتو مینداختی تو اب؟یا منتظر سرنوشتت میموندی؟ خوب تلاش می کردم که از اون مهلکه فرار کنم.

14)اعصاب بچه داری ایا؟ نه اصلا.

15)بزرگترین ترس؟ از دست دادن کسانی که برام عزیزن

18)وحشتناک ترین اتفاقی که برات افتاده؟ اتفاق بد افتاده تو زندگیم ولی انقدر شدید نبوده که بخوام وحشتناک تلقیش کنم.

همین دیگه من قانع شدم تا دیدار بعدی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات Queen nymeria

1.اگر نویسنده ی کتاب بودی داستان رو چجوری پیش میبردی و پایان داستانت چجوری بود؟

اگر قبل از خوندن نغمه ازم این سوالو می پرسیدی احتمالا تمام شخصیت های خوب داستان و شخصیتای مورد علاقه مو عاقبت به خیر و happy ever after می کردم ولی بعد از دیدن سریال و خوندن کتاب به جرات می تونم بگم دیدم نسبت به انتهای داستان و سرنوشت شخصیت ها تغییر کرد و احتمالا مثل مارتین یه پایان تلخ و شیرین برای کتاب می نوشتم.

2.اگر بجای نویسنده بودی شخصیت هایی که تا الان مردن رو تو هم میکشتی یا نه زنده میزاشتیشون چرا؟ آره چون اگر این افراد نمی مردن داستان به اینجا و به نقطه ای که الان قرار داره نمی رسید. اصلا نمی تونم تصور کنم این داستان جور دیگه ای می خواست پیش بره یا رنگ و بوی هیروئیسم و ناجی ای که لحظه ی آخر سر می رسه می گرفت.

3.واقعا فکر میکنی شایسته ترین فرد برای حکومت تا الان استنیسه؟آخه چراا؟ برای این که می دونه داره چیکار می کنه، هدفش مشخصه، از توانایی های خودش و اطرافیان و زیردست هاش خبر داره و می دونه چطوری ازشون استفاده کنه. مصمم و قاطعه. به نظرم تنها نقطه ضعفش ملیساندره و مذهب رلوره همین!

4.چرا دوست داری که استنیس جز هیات منصفه ات باشه؟ چون عادله و هرچقدرم آدم سختگیر و انعطاف ناپذیری هم باشه قبل از این که حکم صادر کنه به حرف طرف مقابلش گوش میده.

5.اگر قرار باشه از یکی از اسطوره های ایرانی هم فیلم یا سریالی ساخته بشه دوست داری کدوم اسطوره باشه؟(فیلم درست حسابی در هالیوود و بدون دخل و تصرف در اصل داستان با بودجه ی بالا نه فیلم آبکی تو ایران)و فکر میکنی که اسطوره های ایرانی توانایی رقابت با شخصیت های داستانهای فانتزی حماسی پرطرفدار الان رو دارن؟ بدون شک شاهنامه که پر از اسطوره ست دوست دارم ببینم که سریالش ساخته میشه. اگه روش سرمایه گذاری بشه و از افراد کاربلد و درست حسابی استفاده کنن فکر می کنم بشه

6.گفتی که اگه از راه کمد بتونی بری به وستروس نمیری ولی اگر بهت قدرت و ثروت هم بدن باز هم نمیری؟چون بعنوان یه فرد عادی و بی تاثیر اونجا بودن خیلی فرق داره با وقتی که قدرت داری.

نه بازم نمیرم. مگه تارگرین ها قدرت نداشتن؟ یا لنیسترها؟ الان چه وضعی دارن؟

7.اگر در وستروس رهبر یکی از خاندان های قدرتمند بود اعلام استقلال و پادشاهی میکردی یا به یکی دیگه اعلام وفاداری میکردی؟(با توجه به اینکه ریسک اعلام استقلال هم بالاست و ممکنه کشته بشی ولی از طرفی برای خاندانت خیلی خوب میشه اگر برنده بشی)

اعلام وفاداری می کردم چون وقتی همچین مقامی رو به عهده می گیری باید به فکر همه ی کسانی باشی که زندگیشون دستته! به نظرم این که بیای با وجودی که می دونی شانس موفقیتت کمه فقط به خاطر جاه طلبی و قدرت طلبی اعلام استقلال کنی خودخواهی محضه!

8.به نظرت اگر شخصیت آراگون از ارباب حلقه ها رو بیارن وستروس چه اتفاقی براش میفته؟چه مدت زنده میمونه؟دیگه دوست داری کدوم شخصیت یا نژاد رو از سرزمین میانه به وستروس بیاری؟چرا ؟ احتمال زیاد کشته میشه. اگه درگیر بازی تاج و تخت و سیاست های دربار نشه احتمالا عمر نومه نوریش رو می کنه در غیر اینصورت فکر نکنم عمر زیاد طولانی ای داشته باشه.

سائورون و ملکور، چون اینور همه آشنان!

9.فرض کن این 5کاراکتر همه با هم تو دردسر افتادن و باید نجات داده بشن وگرنه میمیرن و تو فقط میتونی یکیشون رو نجات بدی کدوم رو نجات میدی و چرا؟آریا.جان. تیریون.راب(فرض کن زنده س).جیمی

خواستم دنریسم بزارم ولی میدونم میگی بزار بمیره.

خیلی سوالت سخته فکر کنم جان رو نجات بدم

10.اگر در وستروس بودی برای دونستن یه راز مهم به آشایی سفر میکردی؟یا چون جای ناشناخته ایه این ریسک رو قبول نمیکردی؟ نه نمی رفتم.

11.خواننده,نوازنده و یا آهنگساز مورد علاقت؟

خواننده: brad paisely_sam hunt_hank williams_taylor swift_ linkin park_blind guardian_imagine dragons_ era|eric levi

نوازنده: وگنر _ ریچارد کلایدرمن_ باخ _ فرانسیس گویا _ claude michel _ توماس برگرسن و نیک فونیکس _ میکیس تئودوراکیس

آهنگساز: هانس زیمر _ هاوارد شور _ رامین جوادی Jack Wall /Sam Hulick /Richard Jacques / David Kates/Jimmy Hinson / Clint Mansell/Christopher Lennertz/ Cris Velasco/ Sasha Dikicyan (آهنگسازای بازی مس افکت) _ Przybyłowicz/ Percival (آهنگسازای بازی ویچر 3) _ ترور موریس (آهنگسازی بازی دراگون ایج) _Masami Ueda (آهنگساز رزیدنت اویل) _

خیلیای دیگه هم هستن که هر روز آهنگاشون رو گوش میدم خصوصا موسیقی متن بازی ها و فیلم ها ولی اگه می خواستم اونارم بنویسم خیلی زیاد میشد

12.اگر فرصت کشتن بیلیش یا وریس رو داشتی ولی فقط یکیرو میتونستی بکشی کدوم رو میکشتی؟یا اصلا میکشتیشون؟بعنوان خواننده ی داستان و اینکه این دوتا داستان رو جالب میکنن نگو بعنوان کسی که در وستروسه صاحب قدرته جواب بده.

بیلیش رو می کشتم چون واقعا آدم خطرناکیه و برای رسیدن به قدرت هرکاری می کنه.

13.به نظرت تا آخر کتاب کدوم کاراکترها شخصیت عاقلتر و پخته تر و بهتری پیدا میکنن و رو به خوبی میرن و کدوما به سمت شرارت و پلیدی میرن؟

فکر کنم جیمی، سانسا، جان، تیان، سمول، ویکتاریون و احتمالا ریکان عاقل تر میشن

آریا و برن هم فکر می کنم مسیری که درش قرار گرفتن شاید برای بقیه خوب باشه خصوصا برن اما احتمالا پایان خوشی برای خودشون نداره!

14.به نظرت تئون تاوان اشتاباهاتشو داده یا نه و هنوز باید مجازات بشه؟جیمی چطور؟

به نظرم هر دوشون تاوان اشتباهاتشونو دادن ولی مسلما هرکاریم بکنن نمی تونن آسیب هایی که ایجاد کردن رو جبران کنن!

15. توی کتاب بریک داندریون بعد از دادن بوسه ی زندگی به کت مرد یعنی حاضری بجای جان بمیری پس واقعا اعتقاد داری که جان در داستان هدف والایی داره یا همینجوری چون از کاراکتر خوشت میاد؟

میشه گفت هر دوتاش! هم اعتقاد دارم که هدفی مهم تر از لرد فرمانده شدن دیوار داره و هم از شخصیتش خوشم میاد.

16.اگر آریا شرور شه دوست داری کشته بشه یا نه چون یه استارکه و پیشینه شو میدونی و میدونی چه سختیهایی کشیده و ... ؟

اگه کاری انجام بده که واقعا سزاوار مرگ باشه آره ترجیح میدم کشته بشه! سختی هایی که آدم تو گذشته کشیده به منزله صدور مجوز برای انجام هرکاری در آینده نیست! اگه اینجوری باشه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.

اگر سوال تکراری بود جواب نده.فعلا همین سوالا تا به چهارتای دیگه فکر کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب بریم سراغ سوالات سری دوم

1. پس بیولوژی می خونی. خب، با رسم شکل و نمودار سوال های زیر رو جواب بده

* کدوم اول بوده؟ مرغ یا تخمی که حاوی یه مرغ بوده؟

* در تار ماهیچه اسکلتی یک فرد خرد سال ، کدام اتفاق رخ نمی دهد؟

الف – مضاعف شدن کروموزوم های تک کروماتیدی

ب – تک کروماتیدی شدن کروموزوم های مضاعف

ج – بوجود آمدن زنجیره های طویلی از نوعی مونو ساکارید

د – فرایند تشکیل کمربندی از رشته های پروتئینی در میان سلول

* سلول زاینده فردی که مبتلا به تالاسمی مینور بوده و دارای فرمول ژنتیکی aaBbCCdeEE و عدد کروموزی 2n=46 می باشد، توانایی تولید چند نوع گامت دارد؟

2. لیست های پایین رو از خوب به بد مرتب کن، بعضی از لیست ها نیاز به اولیت بندی داره. ( از هر گونه توضیح اضافه بشدت استقبال می شه )

* پیتر جکسون، دارن آرنوفسکی، مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، کوئینتین تارانتینو، کریستوفر نولان، دیوید فینچر

*دختر خاله، دختر عمه، دختر عمو، دختر دایی

*جانور شناسی، دیرینه‌ شناسی، میکروبیولوژی، لیمنولوژی، ژنتیک، خون‌ شناسی، بوم‌ شناسی، گیاه‌ شناسی، کالبد شناسی

* فینال لیگ قهرمانان اروپا، فینال لیگ جهانی والیبال با حضور ایران، فینال جام جهانی، عروسی یکی از اقوام خیلی نزدیک

* مایلی سایرس، جاستین بیبر، سلنا گومز ( نظرت رو حتما درباره نفر آخر بگو )

* توکیو، سیدنی، هنگ کنگ، سن پترزبورگ، استامبول، ونیز، آمستردام، پاریس، منچستر، مادرید، نیویورک، لس آنجلس

* بعد از ظهر روز 13 فروردین، بعد از ظهر جمعه، بعد از ظهر آخرین روز تابستون

3. برادرت رو در هر چند خطی که دوست داری توصیف کن.

4. کدوم ویژگی خودت رو بیشتر دوست داری؟

5. تو اولین برخوردت با یک شخص چه چیزی اول توجهت رو جلب میکنه؟

6. اگه دختری به پسری علاقه داشته باشه، باید جلو بره یا نه ؟ برای این جلو رفتن چه راهکاری رو پیشنهاد می کنی؟

7. فکر می کنی حقوق زنا باید با مردا برابر باشه ؟ اصلا امکانش هست مگه؟ زن ماهیتش یه ماهیت دیگه ست، مرد هم یک موجودیت دیگه. چطور میشه حقوقشون یکسان باشه. انسان به نظرت می تونه عدالت رو رعایت کنه این وسط ؟

8. به نظرت واقعا ما فرهنگ چندین هزار ساله داریم یا فقط حرفش رو می زنیم!؟

9. یه روز عالی رو برنامه ریزی کن.

10. توی دوره های تاریخی کدوم دوره رو انتخاب میکنی که زندگی کنی ؟ ( حتما لازم نیست تاریخ ایران باشه )

11. سریال فرار از زندان رو دیدی؟ اگه جوابت بله هست بگو اگه جای مایکل اسکافیلد بودی همچین کاری برای برادرت می کردی ؟

12. وقتی بچه بودی کدوم برنامه کودکو بیشتر از همه دوست داشتی؟ کدوم شخصیتشو بیشتر دوست داشتی؟

13. از سوسک میترسی؟

14. به ماوراءالطبیعه تا چه حد اعتقاد داری ؟ خرافی هستی ؟ ( مثلا به نحسی 13 و اینا ... )

15. اگر یکبار دیگه بدنیا بیای دوست داری پسر باشی یا دختر؟ (دلیل)

16. نظرت درباره اینا:

آدولف هیتلر

ناپلئون

رضاخان

داروین

فروید

بتهوون

نیوتون

17. به نظرت پروسه ی تکامل انسان چجوری بوده و از اون طرف بعد از مرگ دقیقا چه اتفاقی میافته؟ نظریه ی داروین رو رد میکنی ؟

18. کدوم رو بیشتر دوست داری ؟ چرا ؟

هرا / آفرودیت / آتنا / آرتمیس

19. بهت بگن یا باید یکی که میشناسی رو بکشی یا کشته می شی چی کار می کنی؟ (اگه بکشی زندان نمی ری! )

20. 15 سال دیگه زندگیت چه جوریه به نظرت؟ دوست داری چه جوری باشه؟

21. زیباترین منظره ای که دوست داری نقاشی کنی چیه؟

22. تیم فوتبال باشگاهی و ملی مورد علاقه؟

23. ده بار خیلی سریع بگو، " لر روی ریل ". تو بار چندم اشتباه گفتی؟

سوال های نغمه ای:

1.دلیل اینکه جان شخصیت محبوبت هست چیه؟ دوست داری سناریوی برگشتش به داستان چه طور باشه؟

2. در سرداب وینترفل چه چیزی منتظر جان هست که جان مرتبط رویای اونجا رو می بینه و حس می کنه که باید به اونجا بره؟

3. فکر کن آرتور دین و ایمون شوالیه اژدها قراره با هم بجنگند، توی 3 یا 4 سطر شرحی از نبرد این دو نفر توصیف کن و نتیجه ی نبرد رو هم مشخص کن.

*همین حالت رو هم برای کتلین و سرسی در نظر بگیر ولی سبک دعوا گیس و گیس کشی باشه

4. اگه یه دوشیزه زیبا بودی و مجبور بودی با یکی از افراد زیر ازدواج کنی کدوم رو انتخاب می کردی؟

درباره ی زندگیت با فرد منتخب حداقل 2 خط بنویس.

والدر فری، رمزی، گرگور گلکان، کرستر، ایریس

5. بدترین حالتی که نغمه می تونه تموم شه چیه ؟

6- فکر کن توی دنیای نغمه ای و یک خاندان تاسیس کردی:

الف- اسم خاندانت رو چی می ذاری؟

ب- ترجیح می دی تو کدوم منطقه خاندانت رو بسازی؟ چرا؟

ج- یه اسم برای قلعه یا شهری که قراره پایگاهت باشه انتخاب کن.

د- یک نشان برای خاندانت انتخاب کن.

ه- یک شعار هم برای خاندانت انتخاب کن.

7. بنظرت مارتین می تونه تو 2 کتاب باقی مونده داستان به همین کیفیت کتاب های نوشته شده جمع کنه؟

8. بدترین اسپویلی که به پستت خورده چیه؟

9. اگه تو دنیای نغمه بودی، برای موفقیت خودت و خاندانت مثل تایوین همه چیز رو فدای خاندانت می کردی، مثل ادارد شرافت رو بالاتر از همه چیز می دونستی، مثل دوران عمل می کردی یا مثل والدر فری و روس بولتون اهل سیاست بودی و مرتب جناح عوض می کردی؟

10. فکر می کنی آخرین فصل داستان مال کیه؟ تو حداقل 5 خط آخرین جمله های این فصل رو بنویس.

11.ده تا از بچه های فروم رو به انتخاب خودت توی یک سطر توصیف کن یا برایشون یه ویژگی خوب و بد بگو. بعدش برای هر کدوم یه مجازات و یه جایزه در نظر بگیر و به هر کدوم یه صفت طنز بده.

اینم سوال آخر، دوست داشتی چه سوالی ازت پرسیده بشه ولی تا حالا کسی مطرح نکرده؟

پ.ن: اوضاع چه طوره، صندلی راحتی هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سری دوم سوالات Azor Ahai

. پس بیولوژی می خونی. خب، با رسم شکل و نمودار سوال های زیر رو جواب بده

* کدوم اول بوده؟ مرغ یا تخمی که حاوی یه مرغ بوده؟ تخمی که حاوی یه مرغ بوده.

* در تار ماهیچه اسکلتی یک فرد خرد سال ، کدام اتفاق رخ نمی دهد؟ گزینه د_ یه مرحله از سیتوکینز هست که در ماهیچه اسکلتی که سنوسیتی هست رخ نمیده.

الف – مضاعف شدن کروموزوم های تک کروماتیدی

ب – تک کروماتیدی شدن کروموزوم های مضاعف

ج – بوجود آمدن زنجیره های طویلی از نوعی مونو ساکارید

د – فرایند تشکیل کمربندی از رشته های پروتئینی در میان سلول

* سلول زاینده فردی که مبتلا به تالاسمی مینور بوده و دارای فرمول ژنتیکی aaBbCCdeEE و عدد کروموزی 2n=46 می باشد، توانایی تولید چند نوع گامت دارد؟ مطمئنی ژنوتیپو درست نوشتی؟ aaBbCCdeEE

2. لیست های پایین رو از خوب به بد مرتب کن، بعضی از لیست ها نیاز به اولیت بندی داره. ( از هر گونه توضیح اضافه بشدت استقبال می شه )

* پیتر جکسون، دارن آرنوفسکی، مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، کوئینتین تارانتینو، کریستوفر نولان، دیوید فینچر

استیون اسپیلبرگ- پیتر جکسون-مارتین اسکورسیزی-کریستوفر نولان-کوئنتین تارانتینو-دیوید فینچر-دارن آرنوفسکی

*دختر خاله، دختر عمه، دختر عمو، دختر دایی

دخترخاله، دختردایی، دو مورد بعدی رو هم ندارم در نتیجه نظری درموردشون ندارم

*جانور شناسی، دیرینه‌ شناسی، میکروبیولوژی، لیمنولوژی، ژنتیک، خون‌ شناسی، بوم‌ شناسی، گیاه‌ شناسی، کالبد شناسی

ژنتیک، خون شناسی، جانورشناسی، گیاه شناسی، میکروبیولوژی،کالبدشناسی، لیمنولوژی، بوم شناسی، دیرینه شناسی

* فینال لیگ قهرمانان اروپا، فینال لیگ جهانی والیبال با حضور ایران، فینال جام جهانی، عروسی یکی از اقوام خیلی نزدیک

فینال جام جهانی، فینال لیگ قهرمانان اروپا، فینال لیگ جهانی والیبال با حضور ایران، عروسی یکی از اقوام خیلی نزدیک

* مایلی سایرس، جاستین بیبر، سلنا گومز ( نظرت رو حتما درباره نفر آخر بگو )

الان اینو باید بین بد، بدتر و بدترین اولویت بندی کنم؟

از بد به بدترین: سلنا گومز، مایلی سایرس، جاستین بیبر

هنوز میمون می فرستن فضا؟

* توکیو، سیدنی، هنگ کنگ، سن پترزبورگ، استامبول، ونیز، آمستردام، پاریس، منچستر، مادرید، نیویورک، لس آنجلس

آمستردام، ونیز، سیدنی،پاریس، نیویورک، مادرید، منچستر، لس آنجلس، سن پترزبورگ، استانبول، توکیو

* بعد از ظهر روز 13 فروردین، بعد از ظهر جمعه، بعد از ظهر آخرین روز تابستون

بعد از ظهر جمعه، بعد از ظهر 13 فروردین، بعد از ظهر آخرین روز تابستون

3. برادرت رو در هر چند خطی که دوست داری توصیف کن. ریلکس و بی خیال، روشن فکره و عاشق اینه که هرچی می خواد بگیره بهترینشو بگیره، حافظه ی تصویری فوق العاده بالایی داره ولی ازش زیاد در راه راست (درس خوندن ) استفاده نمی کنه. وقتی چیزی رو بخواد به دست بیاره تا بهش نرسه دست از تلاش برنمیداره و واقعا آدم با اراده ایه که من به همین خاطر همیشه تحسینش می کنم.

4. کدوم ویژگی خودت رو بیشتر دوست داری؟ من اصولا آدم اجتماعی نیستم و تنهایی و خلوت خودمو به هرکسی یا هرکاری ترجیح میدم و این ویژگی (اگر ویژگی به حساب بیاد) رو بیشتر از بقیه خصوصیاتم دوست دارم.

5. تو اولین برخوردت با یک شخص چه چیزی اول توجهت رو جلب میکنه؟ نحوه ی حرف زدن و ظاهر.

6. اگه دختری به پسری علاقه داشته باشه، باید جلو بره یا نه ؟ برای این جلو رفتن چه راهکاری رو پیشنهاد می کنی؟ آره می تونه جلو بره. والا من تا حالا برام این مورد پیش نیومده که بخوام راهکار پیشنهاد بدم و دروغ چرا تا حالا در اطرافیانم ندیدم دختری رو که همچین کاری کنه.

7. فکر می کنی حقوق زنا باید با مردا برابر باشه ؟ اصلا امکانش هست مگه؟ زن ماهیتش یه ماهیت دیگه ست، مرد هم یک موجودیت دیگه. چطور میشه حقوقشون یکسان باشه. انسان به نظرت می تونه عدالت رو رعایت کنه این وسط ؟

من فکر می کنم هیچوقت عدالت برقرار نمیشه همینطور که هیچوقت نخواهیم دید که تو جامعه ای هیچ آدم فقیر و هیچ آدم ثروتمندی وجود نداشته باشه و همه از نظر دارایی با هم برابر باشن همیشه یه سری افراد وجود دارن که مخالف این توازن هستن یا حتی ناخواسته با کارهاشون باعث میشن این تعادل هیچوقت برقرار نشه.

انسان به نظرت می تونه عدالت رو رعایت کنه این وسط ؟ ما باید ببینیم تعریفمون از عدالت چیه چون تعریف هرکسی از عدالت متفاوته کلیتش شاید یکی باشه ولی بازم تو ذهن هرکس با شرایطی که در اون زندگی کرده معیارهای برقراری عدالت و عدالت فرق می کنه! برای همین فکر می کنم همین اختلاف ها و تفاوت ها باعث میشه رسیدن به این هدف محقق نشه!

8. به نظرت واقعا ما فرهنگ چندین هزار ساله داریم یا فقط حرفش رو می زنیم!؟ فقط حرفش رو میزنیم.

9. یه روز عالی رو برنامه ریزی کن.

روز عالی برای من روزیه که از خونه بیرون نرم و تنها باشم تا هرکاری که دوست دارم انجام بدم که تقریبا میشه هر روزی که دانشگاه ندارم یا برای انجام کارام بیرون نمیرم. یه نمونه ش اینه: صبح زود بلند شم، یه لیوان چایی نبات برای خودم بریزم بشینم پای سیستم کتاب مورد علاقه مو بخونم و آهنگ کلاسیک یا ملوی بدون کلام گوش بدم. تا بعد از ظهر ناهار با خانواده دور هم بخوریم و تلویزیون نگاه کنیم و صحبت کنیم. بعدش دوباره برگردم پای سیستم و برم سراغ وبگردی و تو سایتایی که همیشه هر روز چک می کنم مطالبشو گشت و گذار کنم و همزمان تو تیم اسپیک با دوستان در مورد اخبار بازی ها، فیلمایی که دیدیم و افراد اعجوبه ای که تو سایتا و شبکه های اجتماعی مختلف کشفشون کردیم صبحت کنیم و بین صحبت ها هم موسیقی های جدید و قشنگی که پیدا کردیم رو با بقیه به اشتراک بذاریم! اگر اون روز به مقاله یا مطلب جدید و جالبی برخورد کنم که انگلیسی باشه ترجمه ش می کنم، شبم شامم رو همراه با دیدن فیلم یا سریالی که مورد علاقه م باشه بخورم، بعدش تا شب حدودای ساعت یک اینطورا بازی کنم آخر سرم از ساعت یک تا صبح تو یوتیوب مشغول دیدن ویدیوهای مختلف بشم.

10. توی دوره های تاریخی کدوم دوره رو انتخاب میکنی که زندگی کنی ؟ ( حتما لازم نیست تاریخ ایران باشه ) آینده جزو دوره های تاریخی حساب نمیشه؟

11. سریال فرار از زندان رو دیدی؟ اگه جوابت بله هست بگو اگه جای مایکل اسکافیلد بودی همچین کاری برای برادرت می کردی ؟ آره دیدم _ اگر عقلم به انجام چنین کاری می رسید آره این کارو می کردم.

12. وقتی بچه بودی کدوم برنامه کودکو بیشتر از همه دوست داشتی؟ کدوم شخصیتشو بیشتر دوست داشتی؟ برنامه ی کودک که زیاد می دیدم. بیشتر از همه رنگین کمان تا زمانی که چرا بود و فیتیله که هنوزم اگه یادم باشه کی پخش می کنه می بینم برنامه شو. اگه از برنامه کودک منظورت کارتون هاست که فوتبالیست ها، پلنگ صورتی، بابا لنگ دراز،دیجیمون، تام و جری، رُد رانر و قلعه ی هزار اردک _ تام رو بیشتر از همه دوست دارم.

13. از سوسک میترسی؟ آره می ترسم خصوصا تو محیط های بسته مثل خونه و اتاق.. با اینکه استاد جانورشناسی مون بیچاره سر جلسه تشریح سوسک یه ساعت داشت توضیح می داد که این بندگان خدا هم هیچ علاقه ای به ما ندارن، اصلا مارو نمی بینن و فقط دنبال یه سطحی می گردن که بهش بچسبن یا بینش قرار بگیرن چون تو این حالت احساس امنیت می کنن بازم تاثیر زیادی نداشت متاسفانه

14. به ماوراءالطبیعه تا چه حد اعتقاد داری ؟ خرافی هستی ؟ ( مثلا به نحسی 13 و اینا ... ) نه اصلا اعتقاد ندارم

15. اگر یکبار دیگه بدنیا بیای دوست داری پسر باشی یا دختر؟ (دلیل) دختر. چون از دختر بودنم راضیم و دلیلی نمی بینم که بخوام پسر باشم.

16. نظرت درباره اینا:

آدولف هیتلر: دیکتاتور

ناپلئون: جاه طلب

رضاخان: کله شق

داروین: کنجکاو

فروید: بزرگترین روانکاو تاریخ

بتهوون: الگو و اسوه به عنوان کسی که با وجود آسیب جسمانی که دید شاهکارهایی خلق کرد که جاودانه شدن

نیوتون: اگه به جای سیب آجر خورده بود تو سرش زندگی ما خیلی آسونتر میشد

17. به نظرت پروسه ی تکامل انسان چجوری بوده و از اون طرف بعد از مرگ دقیقا چه اتفاقی میافته؟ نظریه ی داروین رو رد میکنی ؟ به نظریه فرگشت یا همون تکامل انسان از کپی های بزرگ اعتقاد دارم. نه نظریه ش رو رد نمی کنم. بعد از مرگ به نظرم واقعا دنیا یا مکان دیگه ای هست اما نمی دونم چطوریه و زیادم بهش فکر نمی کنم.

18. کدوم رو بیشتر دوست داری ؟ چرا ؟هیچکدوم. کلا از خدایان یونانی خوشم نمیاد

هرا / آفرودیت / آتنا / آرتمیس

19. بهت بگن یا باید یکی که میشناسی رو بکشی یا کشته می شی چی کار می کنی؟ (اگه بکشی زندان نمی ری! )ترجیح میدم کشته بشم.

20. 15 سال دیگه زندگیت چه جوریه به نظرت؟ دوست داری چه جوری باشه؟ دوست دارم دکتری م رو گرفته باشم و تو یه موسسه تحقیقاتی خارج از کشور ترجیحا نروژ یا سوئد مشغول کار باشم و تمام تلاشمو می کنم که تا 15 سال دیگه کمتر یا بیشتر به این نقطه برسم.

21. زیباترین منظره ای که دوست داری نقاشی کنی چیه؟ غروب خورشید کنار ساحل سنگی دریا

22. تیم فوتبال باشگاهی و ملی مورد علاقه؟ بارسلونا و منچستر یونایتد، آرژانتین و اسپانیا

23. ده بار خیلی سریع بگو، " لر روی ریل ". تو بار چندم اشتباه گفتی؟ بار سوم

سوال های نغمه ای:

1.دلیل اینکه جان شخصیت محبوبت هست چیه؟ دوست داری سناریوی برگشتش به داستان چه طور باشه؟ از شخصیتش و افکارش خوشم میاد همین که سعی می کنه با وجود جایگاه و رفتاری که به عنوان یک نامشروع زاده باهاش میشه کاری که فکر می کنه درسته انجام بده و تصمیمی رو بگیره که فکر می کنه به نفع همه ست. زیاد برام فرقی نداره فقط دلم نمی خواد شخص دیگه ای به خاطر برگشتن جان فدا بشه.

2. در سرداب وینترفل چه چیزی منتظر جان هست که جان مرتبط رویای اونجا رو می بینه و حس می کنه که باید به اونجا بره؟ نمی دونم واقعا.. این خواب جان همیشه برام عجیب بوده و تا حالا نتونستم جوابی براش پیدا کنم متاسفانه.

3. فکر کن آرتور دین و ایمون شوالیه اژدها قراره با هم بجنگند، توی 3 یا 4 سطر شرحی از نبرد این دو نفر توصیف کن و نتیجه ی نبرد رو هم مشخص کن.

همیشه از این مدل انشاها که می گفتن تو 5 خط فلان چیزو توصیف کن بدم می اومد نمیشه اسکیپ کنم به نتیجه ی نبرد؟ ایمون شوالیه اژدها پیروز میشه.

*همین حالت رو هم برای کتلین و سرسی در نظر بگیر ولی سبک دعوا گیس و گیس کشی باشه :D seriously?

4. اگه یه دوشیزه زیبا بودی و مجبور بودی با یکی از افراد زیر ازدواج کنی کدوم رو انتخاب می کردی؟

درباره ی زندگیت با فرد منتخب حداقل 2 خط بنویس.

والدر فری، رمزی، گرگور گلکان، کرستر، ایریس

Tears Of Lys

The End

5. بدترین حالتی که نغمه می تونه تموم شه چیه ؟ این که همه ی شخصیت های مورد علاقه م کشته بشن و آدرها هم پیروز بشن و وستروس تبدیل به یه گورستان یخ زده بشه.

6- فکر کن توی دنیای نغمه ای و یک خاندان تاسیس کردی:

الف- اسم خاندانت رو چی می ذاری؟ Hawk

ب- ترجیح می دی تو کدوم منطقه خاندانت رو بسازی؟ چرا؟ دره، به خاطر امنیت و ایزوله بودنش( اگر از بندرهاش درست محافظت بشه.)

ج- یه اسم برای قلعه یا شهری که قراره پایگاهت باشه انتخاب کن. hawk hill

د- یک نشان برای خاندانت انتخاب کن. یه شاهین سیاه با دم قرمز روی زمینه ی خاکستری

ه- یک شعار هم برای خاندانت انتخاب کن. the hawk with talent hide its talons

الان قشنگ متوجه شدین من ارادت ویژه ای به شاهین دارم؟

7. بنظرت مارتین می تونه تو 2 کتاب باقی مونده داستان به همین کیفیت کتاب های نوشته شده جمع کنه؟ آره فکر می کنم می تونه

8. بدترین اسپویلی که به پستت خورده چیه؟

مرگ جان

واقعا ناراحتم کرد.

9. اگه تو دنیای نغمه بودی، برای موفقیت خودت و خاندانت مثل تایوین همه چیز رو فدای خاندانت می کردی، مثل ادارد شرافت رو بالاتر از همه چیز می دونستی، مثل دوران عمل می کردی یا مثل والدر فری و روس بولتون اهل سیاست بودی و مرتب جناح عوض می کردی؟ مثل دورَن عمل می کردم.

10. فکر می کنی آخرین فصل داستان مال کیه؟ تو حداقل 5 خط آخرین جمله های این فصل رو بنویس. آخرین فصل که همیشه برای یه شخصیت غیر از POV های اصلیه! نمی دونم واقعا نمی تونم حدس بزنم اپیلوگ کتاب آخر برای کی می تونه باشه.

11.ده تا از بچه های فروم رو به انتخاب خودت توی یک سطر توصیف کن یا برایشون یه ویژگی خوب و بد بگو. بعدش برای هر کدوم یه مجازات و یه جایزه در نظر بگیر و به هر کدوم یه صفت طنز بده.

چهار نفر از بچه ها رو تو سوالای قبلی درباره شون گفتم اینجام شش تای دیگه رو میگم

کیوان: ریلکس و خونسرده، شوخ طبعه (بعضی وقتا تیکه های سنگینی میندازه ) زبان انگلیسیش فوق العاده خوبه و حضور ذهن خوبی هم داره. مجازات: یه مقاله ی کامل درباره ی دورَن مارتل و سند اسنیک ها و آریانه و نقشه های دورنی ها بدون استفاده از زبان انگلیسی بنویسه. جایزه: دورَن تا آخر کتاب هفتم زنده بمونه و زبان انگلیسی بشه زبان حاکم بر ایران

ریگار: خیلی دقیق و جزئی نگره. نوستراداموسه و خیلی خوب می تونه تیکه های پازل رو کنار هم بچینه و ادامه داستان رو حدس بزنه یا به نتیجه ی درست برسه. ( حدس هاش واقعا به طرز عجیب غریبی درست و دقیق بود ) مجازات: جان بچه ی ریگار باشه جایزه: به مقامی برسه که بهش بگن فروید قرن بیست و یک

وینترفل: به نظرم آدم آروم و میانه روییه و زیاد دنبال دعوا و بحث و جدل نیست. مجازات: بره کنسرت مرلین منسون جایزه: یه هفته اقامت در وینترفل

Tywin Lannister: خون گرم و به شدت شوخ طبعه! مجازات: plus one ـه دیت چارلز دنس و گوئندولین کریستی باشه جایزه: با کیت هرینگتون بره سینما ( خواستید می تونید بمونید خونه قسمت ده فصل پنجو مجددا ببینید )

خودت: با انرژی هستی، تحلیل گر خوبی هستی، کنجکاوی خصوصا در مورد آزورآهای و به نظرم خیلی دوست داری این فرد جان باشه مجازات: یک ساعت سکانس های مربوط به میساندی و گری ورم ببینی جایزه: یه پست از کیوان بخونی که توش هیچ کلمه ی انگلیسی نباشه

the_last_stark: یکی از بهترین و با اطلاعات ترین کاربرای این فرومه.از معدود کسانی هست که هر وقت پستی زده به شخصه با سر رفتم تو اون تاپیک تا ببینم پستش چی هست! حیف که خیلی فعال نیست تا بیشتر از پست هاش استفاده کنیم. مجازات: استارک ها همه شون بمیرن جایزه: با مارتین ملاقات کنه و هر سوالی داشت ازش بپرسه

اینم سوال آخر، دوست داشتی چه سوالی ازت پرسیده بشه ولی تا حالا کسی مطرح نکرده؟ سوالی مدنظرم نیست که نپرسیده باشن.

پ.ن: اوضاع چه طوره، صندلی راحتی هست؟ خیلی راحته ایشالله قسمت شما بشه

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اوووففففف!

فوت کردم خاک ها پخش بشن!

اول از همه تشکر کنم که با روحیه خستگی ناپذیر از همه پست ها و کامنت ها و... تشکر میکنی!

---------------------------------------------------------

1)سخت ترین درس دانشگاهت چی بود؟چند واحد؟افتادی؟ناپلئونی پاس کردی؟

گفتی به ویدیو گیم علاقه داری پس مثل خودمی منم چندتا سوال هاردکور گیمینگ ازت بپرسم:

2)اسکایریم بازی کردی؟اگه اره تو درجه لجندری تونستی الدویین رو بکشی؟سخت بود؟بلیدها یا پارثناکس؟

3)مس افکت 3 پایانش چه جوری بود؟خوب تموم شد یا بد؟

4)متال گیر فانتوم پین رو بازی میکنی دیگه؟گرند زیرو رو چی تموم کردی؟

5)یه دوراهی جلوته راه پشت سرت هم خرابه،راست میره راکون سیتی چپ میره سایلنت هیل کدوم رو انتخاب میکنی؟چرا؟

6)بهترین بازی کل تاریخ؟چرا؟

7)احیانا دوتا 2 بازی کردی؟یا دوست داری بازی کنی؟

8)کدوم صحنه از بازی ها بود که در حد گریه ناراحتت کرد؟اصلا داریم همچین صحنه ای؟

خوب بازی بسه!بریم سراغ یه کتگوری دیگه!

9)بلدی خورشت فسنجون شیرین با گوشت قلقلی درست کنی؟

10)اگر همین الان بگن 2 میلیون دلار بهت میدیم منتهی باید یه آدم پیر و فرتوت تو یه جایی از این دنیا به خاطرش کشته بشه قبول میکنی؟با صداقت جواب بده!

11)با خودت حرف میزنی؟از همین اخلاقایی که همه چی رو برای خودشون با صدای نسبتا بلند توضیح میدن؟!نه دیوونه بازی همین اخلاق خاص که احتمالا متوجه منظورم شدی!

12)اگه قرار باشه یه سمندر به عنوان حیوان خانگی داشته باشی اسمش رو چی میذاری؟

13)تا حالا کسی رو زدی جوری که خودت حال کنی بعد پشیمون بشی؟

خوب دیگه سوال های شلم شوربا و به هم ریخته یادم نمیاد فعلا همینا رو جواب بده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات روس بولتون

اوووففففف!

فوت کردم خاک ها پخش بشن!

اول از همه تشکر کنم که با روحیه خستگی ناپذیر از همه پست ها و کامنت ها و... تشکر میکنی!

---------------------------------------------------------

1)سخت ترین درس دانشگاهت چی بود؟چند واحد؟افتادی؟ناپلئونی پاس کردی؟

سخت ترین درسی که تا حالا داشتم زیست انگل ها بود، دو واحدی،نه 17 شدم.

گفتی به ویدیو گیم علاقه داری پس مثل خودمی منم چندتا سوال هاردکور گیمینگ ازت بپرسم:

2)اسکایریم بازی کردی؟اگه اره تو درجه لجندری تونستی الدویین رو بکشی؟سخت بود؟بلیدها یا پارثناکس؟ نه بازی نکردم متاسفانه

3)مس افکت 3 پایانش چه جوری بود؟خوب تموم شد یا بد؟ به نظر من خوب بود. نمی دونم طرفدارا چه انتظاری داشتن واقعا.. مثلا می خواستن شپردو سی سال بعد نشون بده که نشسته روی صندلی راک داره واسه نوه هاش داستان این که چطوری چرخه ی ریپرها رو شکسته و دنیا رو نجات داده تعریف می کنه؟

4)متال گیر فانتوم پین رو بازی میکنی دیگه؟گرند زیرو رو چی تموم کردی؟ صد در صد. آره تموم کردم با این که کوتاه بود به شدت هایپم کرد کاتسین آخرش فقط شوک بود!

5)یه دوراهی جلوته راه پشت سرت هم خرابه،راست میره راکون سیتی چپ میره سایلنت هیل کدوم رو انتخاب میکنی؟چرا؟ راکون سیتی. با زامبیا خیلی راحت تر می تونم از خونه ای که همه ی طبقه هاش عین همه و توش اتفاقای عجیب غریب و ترسناک رخ میده و هر لحظه ممکنه یه جن و پری جلوم ظاهر بشه کنار بیام حداقل زامبیارو میشه کشت

6)بهترین بازی کل تاریخ؟چرا؟ مس افکت تریلوژی! چرا داره؟ داستان پردازی و شخصیت پردازی بی نظیر موسیقی و صداگذاری فوق العاده ، فکر نکنم بازی ساخته شده باشه که انقدر داستانش گسترده و با جزئیات باشه.

7)احیانا دوتا 2 بازی کردی؟یا دوست داری بازی کنی؟ نه بازی نکردم. نمی دونم باید بازی کنم ببینم خوشم میاد یا نه.

8)کدوم صحنه از بازی ها بود که در حد گریه ناراحتت کرد؟اصلا داریم همچین صحنه ای؟

آره. همون مرحله ی آخر مس افکت 3! از همون جایی که شروع شد فهمیدم یه بلایی سر شپرد میاد.. از دیالوگا و آهنگ قشنگ معلوم بود ولی بازم آخرش خیلی ناراحت شدم.یکی هم آخر ویچر 3 اولین بار که تموم کردم بدترین پایانش برام اومد، صحنه ای که گرالت رو تو خونه ی ladies of the wood نشون میده واقعا ناراحتم کرد.

خوب بازی بسه!بریم سراغ یه کتگوری دیگه!

9)بلدی خورشت فسنجون شیرین با گوشت قلقلی درست کنی؟ نه

10)اگر همین الان بگن 2 میلیون دلار بهت میدیم منتهی باید یه آدم پیر و فرتوت تو یه جایی از این دنیا به خاطرش کشته بشه قبول میکنی؟با صداقت جواب بده! نه اصلا. عذاب وجدان تا آخر عمر گریبان گیرم میشه.

11)با خودت حرف میزنی؟از همین اخلاقایی که همه چی رو برای خودشون با صدای نسبتا بلند توضیح میدن؟!نه دیوونه بازی همین اخلاق خاص که احتمالا متوجه منظورم شدی! نه اصلا

12)اگه قرار باشه یه سمندر به عنوان حیوان خانگی داشته باشی اسمش رو چی میذاری؟ دنی یا هپی...

13)تا حالا کسی رو زدی جوری که خودت حال کنی بعد پشیمون بشی؟آره یه پسر بچه بود که در طی یه ماه با کاراش فقط اعصابمو خرد کرد دیگه یه بار خیلی از حد گذروند زدمش همون موقع از این که زدمش پشیمون شدم ولی الان اصلا احساس پشیمونی ندارم از کاری که کردم

خوب دیگه سوال های شلم شوربا و به هم ریخته یادم نمیاد فعلا همینا رو جواب بده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه سوال تکراری توی سوالا بود ببخشید پیشاپیش

1.نظرت راجب زندگیت تا الان؟راضی هستی در کل؟

2.حاضری زندگی الانتو ول کنی و بری تو دنیای نغمهزندگی کنی؟

3.اگه جوابت به سوال بالا بله هستش بگو فکر میکنی تو چه رده ای زندگی میکردی؟(پرنسس،لیدی،بانوهای دربار،ندیمه،مردم عادی و یا هر گزینه دیگه ای که به ذهنتون میرسه) و اگه جوابت نه هستش در صورت اجبار در مورد جایگاهت تو وستروس برامون بگو!

4.آریا رو بیشتر دوست داری یا سانسارو با ذکر دلیل لطفا!

5.بین عروسی سرخ و یا اعدام ند استارک جلوی کدوم رو میگرفتی در صورت امکان؟

6.وقتی خوندن کتابای نغمه و سریال تموم شد چه حسی پیدا میکنی؟اینقدر وابسته هستی که متاثرت کنه؟

7.کدوم پدر و مادره نغمه رو مناسب و لایق تر میدونی؟

8.کدوم زوج نغمه رو دوست داری و دوست داشتی باهاشون دوست باشی؟

9.دوست داری در آینده فرزندت شخصیتش به کدوم فرد تو وستروس نزدیک باشه؟

10.یه شعار واسه خونوادت بگو!

11.یه بادیگارد از افراد حاضر تو وستروس و یا سایر مناطق برای خودت انتخاب کن با ذکر دلیل لطفا!

12.چهل سالگیتو اگه راه داره واسمون توصیف کن(پیش بینیت).

13.فک کن ملکه وستروسی،اولین دستورت؟

14.مذهبت تو دنیای نغمه؟

15.سوال کلیشه ای:اولین چیزی که با شنیدن کلمات زیر به ذهنت میرسه چیه؟

وینترفل

دراگون استون

تهران

گیلان

دنریس

کتلین تالی

سر باریستان

تیون گریجوی

تشکر از پست

سایت وستروس دا ای آر

دو قلو ها

کاراستارک

و سوال آخر(برداشت بدی ازش نشه)

تو وستروس(اینجا)بین قدیمیا و جدیدا تفاوتی بنظرتون قایل میشن؟

ممنون که وقتتونو بهم دادین

منتظر سری دوم سوال ها و یکم سخت شدنشون باشید.

بازم مممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مثلاً قرار بود نگار بسوزه!

1. اگه تو وستروس بودی، پسرت رو برای ملازم بودن پیش کدوم لرد می فرستادی؟ چرا؟ ( تو این سه دوره زمانی )

* قبل از حمله ی اگان

* در زمان سلطنت تارگرین ها

* در آغاز شروع داستان

2. چهره و ظاهر خودت رو به سبک توصیف کاراکتر ها توسط مارتین، شرح بده.

3. بیست ویژگی بد از جان اسنو بگو ( دقیقا باید 20 تا باشه، راه فراری هم نداری )

4. اگه جلوی آینه ای که هری پاتر در سال اولش تو هاگوارتز کشفش کرد بایستی، توش چی می بینی؟

5. قراره تا آخر عمرت به یه جزیره کوچیک تبعید بشی؛ ولی بهت یه mp3 player و یه لپ تاپ میدن که باتریشون هیچ وقت تموم نمیشه برای وعده غذایی صبح، ظهر و شبت هم تو این مدت فقط حق یه انتخاب داری و باید تمام عمرت همین وعده ها رو بخوری. لپ تاپت فقط جای یه بازی، 3 تا سریال و 5 تا فیلم داره. تو mp3 player هم فقط می تونی 10 تا آهنگ بریزی. خب، انتخاب هات چیه؟

6. ده تا از بچه های تالار که عکسشون رو ندیدی، انتخاب کن. 5 دختر و 5 پسر. حالا چهره ی هر کدوم رو توصیف کن.

7. مزخرف‌ترین جمله ای که تو داستان خوندی و عصبیت کرده چیه؟

8. اگه استورمزاند سقوط می کرد و استنیس به دست میس تایرل کشته می شد، سرنوشت قیام چی می شد؟ / اگه جای میس تایرل بودی و می دونستی که یه سال برای حمله به استورمزاند وقت داری چی کار می کردی، استراتژیت برای حمله از دریا و خشکی چی بود؟

9. پدر بودن ادارد ، تایوین و دوران رو تحلیل کن. ( جنبه های خوب و بد، ضعف ها )

10. با کاراکتر های نغمه یه تیم فوتبال درست کن. مربی و پزشک هم یادت نره. برای پزشک از استاد ها استفاده کن. راستی دلیل انتخابت برای هر پست رو هم توضیح بده.

11. تا حالا شوخی پشت وانتی سر کسی اجرا کردی؟ ( یکی رو تعریف کن )

12. اگه آدم خوار بشی ، اولین نفری رو که می خوری کیه ؟ چرا اون؟

13. زیباترین آواتار و امضا توی فروم مال کیه؟

14. کار هر نویسنده ای جای نقد داره، بنظرت بزرگترین ضعف داستان چیه؟

15. مکالمه ی مورد علاقه ات تو نغمه کدوم هست؟

16. دوست داری کدوم یک از پیشگویی های داستان محقق بشه؟ چرا؟

17. تا حالا چقدر به خواسته هات رسیدی؟ خواسته ای داری که احساس می کنی هیچ وقت بهش نمی رسی؟

18. چیزی که بیشترین پیاده‌روی رو روی اعصابت می کنه چیه؟

19. خودت رو جای شخصیت های زیر بذار و بگو تو اون موقعیت چیکار می کردی؟

* تیریون، وقتی که شی رو تو اتاق تایوین می بینه.

* برندون، وقتی خبر دزدیده شدن لیانا رو بهش میگن.

* دوران، وقتی بهش خبر می رسه که اوبرین کشته شده.

* جیمی، وقتی که برن شاهد ماجرا بوده!

* ادارد، وقتی که راز سرسی رو کشف می کنه.

* ادارد، وقتی که زندان افتاد.

20. نماد و شعار خاندان های اصلی رو تحلیل و رتبه بندی کن.

21. پاسور، تخته نرد و شطرنج؛ کدوم رو بلدی، کدوم رو بیشتر دوست داری و تو کدوم یکی استعداد داری؟ اصلا نظرت در موردشون چیه؟

22. نظرت رو درباره فمینیسم، همجنسگرایی ، آزادی بدون حد و مرز بگو.

23. نظرت درباره Great Bastards چیه؟ هر 4 نفر رو تحلیل کن.

24. لیست های زیر رو از خوب به بد مرتب کن. ( برای بازیگرا و فیلم ها شماره گذاری کن )

azor ahai ، جورامون، ریگار، برندون معمار، مورس مارتل، kei1 ، Manuel ، Winterfell ، تالیسا ، Stannis Baratheon ، خودت

Amelie ، Taxi Driver ، For a Few Dollars More ، Citizen Kane ، Das Boot ، Vertigo ، The Shawshank Redemption ، The Godfather ، Pulp Fiction ، Schindlers List ، Fight Club ، The Good, the Bad and the Ugly ، Inception ، Seven Samurai ، The Silence of the Lambs ، The Great Dictator ، Leon: The Professional ، The Usual Suspects ، The Great Dictator

Ellen Page / Jennifer Aniston / Keira Knightley / Michelle Williams / Jessica Chastain / Anne Hathaway / Julia Roberts / Amy Adams / Julianne Moore / Audrey Tautou / Rachel McAdams / Helena Bonham Carter / Jennifer Connelly / Halle Berry / Penelop Cruz / Jennifer Lawrence / Kate Winslet / Hilary Swank / Natalie Portman / Charlize Theron / Angelina Jolie / Nicole Kidman / Sandra Bullock / Cate Blanchett / Jodie Foster / Meryl Streep /

Michael Douglas / Robert Downey Jr. / Ed Harris / Hugo Weaving / Mark Wahlberg / Bill Murray / Ian McKellen / John Travolta / Matt Damon / Gary Oldman / Joaquin Phoenix / Liam Neeson / Heath Ledger / Sean Penn /Denzel Washington / Russell Crowe / Brad Pitt / Leonardo DiCaprio / Anthony Hopkins / Christian Bale / Morgan Freeman / Tom Hanks / Matthew McConaughey / Daniel Day-Lewis / Al Pacino / Marlon Brando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات Sr Baristan

1.نظرت راجب زندگیت تا الان؟راضی هستی در کل؟ از زندگیم راضیم ولی اگه می تونستم به عقب برگردم یه کارایی رو انجام نمی دادم

2.حاضری زندگی الانتو ول کنی و بری تو دنیای نغمهزندگی کنی؟ نه! فکر نکنم کسی حاضر باشه همچین کاری کنه

3.اگه جوابت به سوال بالا بله هستش بگو فکر میکنی تو چه رده ای زندگی میکردی؟(پرنسس،لیدی،بانوهای دربار،ندیمه،مردم عادی و یا هر گزینه دیگه ای که به ذهنتون میرسه) و اگه جوابت نه هستش در صورت اجبار در مورد جایگاهت تو وستروس برامون بگو!

:| وقتی اجبار می کنی دیگه واسه چی می پرسی می خوام برم یا نه؟ به نظرم دختر بودن اونم تو همچین دنیایی حتی اگه ملکه هم باشی واقعا هیچ خوبی نداره! چون اگه دختر لرد باشی که باید با پسر یه لرد دیگه ازدواج کنی یا اگه پدرت انقدر قدرتمند باشه که راهشو به دربار باز کنه شاید شانس ازدواج با شاهزاده ای که حتی یه بارم ندیدیش رو داشته باشی! (ازدواج سیاسی) اگر جز طبقه مردم عادی باشی هم که به سن تولیدمثل که برسی پدرت ردت می کنه که یه نون خور کمتر بشه! یا سر از pleasure house و اینجور جاها دربیاری! واقعا دوست ندارم تو هیچکدوم از این جایگاه ها باشم چون تو وستروس و کلا حکومت های فئودالی دخترا حق انتخاب ندارن و باید هرچی بقیه براشون تصمیم میگیرن همون کار رو انجام بدن!

4.آریا رو بیشتر دوست داری یا سانسارو با ذکر دلیل لطفا!

آریا_ از جاه طلبی و بلند پروازی هاش و متکی به خود بودنش خوشم میاد. از این که به جای رقص و خیاطی و شعر خوندن دنبال شمشیرزنی میره با این که می دونه همچین کاری تو جامعه ش عرف نیست و کلا دوست داره خودش خانوم خودش باشه! کسی بهش امر نکنه که چیکار کنه. (یکی از صحنه های مورد علاقه م تو سریال اونجاییه که با ند نشستن روی پله ها و ند واسش از رویای مثلا هر دختری میگه که زن یه لرد میشه و از این حرفا بعد آریا بهش میگه نه این من نیستم!)

5.بین عروسی سرخ و یا اعدام ند استارک جلوی کدوم رو میگرفتی در صورت امکان؟ اعدام ند استارک، اگه اعدام نمیشد کار به اینجا نمی رسید اصلا.

6.وقتی خوندن کتابای نغمه و سریال تموم شد چه حسی پیدا میکنی؟اینقدر وابسته هستی که متاثرت کنه؟

هم خوشحال میشم از این که بالاخره تموم شد هم ناراحت میشم چون حداقل تا 6-7 سال دیگه که کتاب هفتم بیاد و بخونمش خیلی بیشتر از الان وابسته و درگیر داستانش شدم و خوب مسلما هرچی بیشتر زمان بگذره برای آدم سخت تر میشه.

7.کدوم پدر و مادره نغمه رو مناسب و لایق تر میدونی؟ داریم اصلا؟ تو پنج تا کتاب که واقعا فکر نمی کنم پدر و مادر مناسبی داشته باشیم. اما قبل از نغمه می تونم بگم اینیس تارگرین اول و آلیسا ولاریون پدر و مادر مناسبی بودن. اینیس با اینکه شاه خوبی نبود ولی پسر و دخترش بهترین شاه و ملکه ای بودن که تو این سیصد وستروس به خودش دیده بود.

8.کدوم زوج نغمه رو دوست داری و دوست داشتی باهاشون دوست باشی؟ بران و لالیس استوک ورث بقیه زوج هایی که می شناسم یا هردو طرف یا یکیشون به دیدار غریبه شتافته!

9.دوست داری در آینده فرزندت شخصیتش به کدوم فرد تو وستروس نزدیک باشه؟ یه فرد رو نمی تونم بگم چون هیچکدومشون کامل نیستن! کی بدش میاد بچه ش شرافت ند، اقتدار تایوین، هوش تیریون، زیبایی دنریس و سانسا و زیرکی وریس و بیلیش رو داشته باشه؟

10.یه شعار واسه خونوادت بگو! برای رسیدن علاقه و آرزوهات تلاش کن :/ سوالایی می پرسین آدم می مونه چی بگه

11.یه بادیگارد از افراد حاضر تو وستروس و یا سایر مناطق برای خودت انتخاب کن با ذکر دلیل لطفا! آریو هوتاه یا تورمند قدرتمند و با مهارتن و اگه بتونی اعتمادشون رو به دست بیاری بهت خیانت نمی کنن!

12.چهل سالگیتو اگه راه داره واسمون توصیف کن(پیش بینیت). یکی دیگه از بچه هام پرسیده بود 15 سال دیگه (36) سالگی خودتو چطوری می بینی. فکر نکنم در عرض چهار سال تغییر عمده ای ایجاد بشه!

13.فک کن ملکه وستروسی،اولین دستورت؟ دستور میدم تمام کسانی که زیرنظرم دارن رو زیرنظر بگیرن و از همه شون یه آتو پیدا کنن تا اگه لازم شد به عنوان اهرم ازش استفاده کنم.

14.مذهبت تو دنیای نغمه؟ خدایان قدیم

15.سوال کلیشه ای:اولین چیزی که با شنیدن کلمات زیر به ذهنت میرسه چیه؟

وینترفل شاه های زمستان

دراگون استون اگان فاتح

تهران آلودگی هوا

گیلان کلوچه

دنریس :| اگه بگم سایت فیلتر میشه

کتلین تالی خودسر

سر باریستان دو رو

تیون گریجوی سست عنصر خائن

تشکر از پست قدردانی از نویسنده

سایت وستروس دا ای آر (اسم تمامی کاربرایی که به وستروس معنی دادن از مدیراش تا کاربرای عادی که با حضورشون باعث شدن وستروس، وستروس بشه )

دو قلو ها نفرت انگیز

کاراستارک خونخواه

و سوال آخر(برداشت بدی ازش نشه)

تو وستروس(اینجا)بین قدیمیا و جدیدا تفاوتی بنظرتون قایل میشن؟ نه اصلا. هیچکدوم از ما، چه قدیمی چه جدید از اولش قدیمی نبودیم. من هنوزم خودمو قدیمی حساب نمی کنم چون تازه یه سال شده که اینجا عضوم ولی تا به حال ندیدم کسی باهام بد رفتار کنه، تحویلم نگیره یا هرکاری که فکر کنم بهم اهمیت داده نمیشه!

ممنون که وقتتونو بهم دادین

منتظر سری دوم سوال ها و یکم سخت شدنشون باشید.

بازم مممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات Azor Ahai

مثلاً قرار بود نگار بسوزه!

1. اگه تو وستروس بودی، پسرت رو برای ملازم بودن پیش کدوم لرد می فرستادی؟ چرا؟ ( تو این سه دوره زمانی )

* قبل از حمله ی اگان قبل اگان پیش کدوم لرد می فرستادم؟ هیچکدوم. پیش شاه استارک می فرستادمش

* در زمان سلطنت تارگرین ها: لرد ارن

* در آغاز شروع داستان: مارتل ها (لرد نیستن البته شاهزاده ن )

2. چهره و ظاهر خودت رو به سبک توصیف کاراکتر ها توسط مارتین، شرح بده. یعنی چه جوری دقیقا؟

3. بیست ویژگی بد از جان اسنو بگو ( دقیقا باید 20 تا باشه، راه فراری هم نداری )

خودت می تونی بیست تا بگی؟

این که سعی می کنه کاملا پیروی ند باشه و تقریبا تمام کارهایی که پدرش در زمان لرد بودنش انجام میده رو جان هم انجام میده که کم براش دشمن تراشی نمی کنه.

درگیر بودنش برای حفظ قسمش و شکستن چندباره اش.

چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه واقعا

این سوالو از یه hater باید می پرسیدی نه من چون حتی اگر ویژگی بدی هم داشته باشه به چشم من که از این کارکتر خوشم میاد، نمیاد اصلا.

4. اگه جلوی آینه ای که هری پاتر در سال اولش تو هاگوارتز کشفش کرد بایستی، توش چی می بینی؟ مادرم

5. قراره تا آخر عمرت به یه جزیره کوچیک تبعید بشی؛ ولی بهت یه mp3 player و یه لپ تاپ میدن که باتریشون هیچ وقت تموم نمیشه برای وعده غذایی صبح، ظهر و شبت هم تو این مدت فقط حق یه انتخاب داری و باید تمام عمرت همین وعده ها رو بخوری. لپ تاپت فقط جای یه بازی، 3 تا سریال و 5 تا فیلم داره. تو mp3 player هم فقط می تونی 10 تا آهنگ بریزی. خب، انتخاب هات چیه؟

صبح: شیرکاکائو ظهر: فیله ی مرغ با سبزیجات شب: نیمرو

بازی: مس افکت 2

سریال: گیم آف ترونز _ بیگ بنگ تئوری _ شرلوک

فیلم: ارباب حلقه ها (3تا) _ اشک ها و لبخندها _ leon the professional

آهنگ: whisky lullaby - take your time-enchanted-song of the south-demons-harvest of sorrow-reignite-skalds and shadows-waiting for the end-wedding of love

6. ده تا از بچه های تالار که عکسشون رو ندیدی، انتخاب کن. 5 دختر و 5 پسر. حالا چهره ی هر کدوم رو توصیف کن.

خودت: عین ولدمورت (الان تو ذهن من با این سوالات انتظار نداری که چهره ی بهتری داشته باشی؟ )

S.i.S : حس می کنم شبیه آواتارشه

سامیانو: سبزه با چشم و موهای مشکی

جوری: چهره ای خشن که احتمالا بیشتر از سنش نشون میده ( واقعا تصوری به جز این ندارم)

alireader: شبیه geek هاست به نظرم. شما یه فرد عینکی با موهای درهم و چشمایی که از شدت زل زدن به صفحه ی مانیتور قرمز شده رو تصور کنید

تالیسا: صورت گرد و گندمی با موهای مشکی و چشمای قهوه ای تیره

وینترفل: صورت باریک و کشیده، پوست گندمی چشمای عسلی موهای قهوه ای

Queen nymeria: صورت لاغر و سبزه. مو و چشم مشکی

lily snow: پوست سفید و صورت کشیده، مو و چشم خرمایی

دختر دیگه نمی شناسم

7. مزخرف‌ترین جمله ای که تو داستان خوندی و عصبیت کرده چیه؟

for the watch بدتر از اون “Lannister or Stark, what difference? Viserys used to call

them the Usurper’s dogs

(اگه من جای باریستان بودم اینجا بهش میگفتم :yep! and this very sweet brother of yours called you a dothraki who.re! so that offically makes you a who.re!)

8. اگه استورمزاند سقوط می کرد و استنیس به دست میس تایرل کشته می شد، سرنوشت قیام چی می شد؟ / اگه جای میس تایرل بودی و می دونستی که یه سال برای حمله به استورمزاند وقت داری چی کار می کردی، استراتژیت برای حمله از دریا و خشکی چی بود؟

فکر نکنم سرنوشت قیام تغییری می کرد چون بازم تارگرین ها که همه شون یا کشته شدن یا فرار کردن میس هم که کلا آدم مقاومت و روزهای سخت و جان فدا نیست که بخواد به خاطر یه lost cause خودشو به سختی بندازه احتمالا بازم با رسیدن ادارد تسلیم میشد.

اگه جای میس بودم سعی می کردم چندتا سرباز رو به صورت ناشناس و به بهانه کمک بفرستم تو قلعه (از همون راهی که داووس وارد شد) و بهشون دستور میدادم که سرفرصت مناسب دروازه رو برای ورود نیروهام باز کنن

9. پدر بودن ادارد ، تایوین و دوران رو تحلیل کن. ( جنبه های خوب و بد، ضعف ها )

ادارد: به بچه هاش سعی کرد رهبری، شرافت، صداقت، عدالت رو سعی کرد یا بده و تمام این ها از نظر من خوبه و شاید اگر کار به جنگ و مرگ ادارد نمی کشید بچه هاش وقتی بزرگ میشدن همه شون آدمای خوب و درستکاری از آب در می اومدن بالاخره شرایط جنگ و صلح خیلی با هم فرق می کنه. به بچه هاش یاد نداد نباید فکر کنن همه مثل خودشون خوب و روراست و صادقن و نباید با همه انقدر رو باشن (خودشم بلد نبود البته اگه بلد بود همچین حرکتی در برابر سرسی نمیزد)

تایوین: نمونه واقعی یه دیکتاتور که همه، حتی بچه هاش واسش مهره ن و فقط براش حفظ نام و غرور خاندانش مهمه حتی اگر مجبور باشه بچه هاش رو برای اسم خاندان فدا کنه.

دورَن: محافظه کار. نمونه ی خفیف تایوین ولی رابطه ش با بچه هاش بهتر از تایوین با بچه هاشه. نقطه ضعفش به نظرم اینه که همه ی برنامه هاش رو تو ذهنش نگه داشته و فقط کارایی که باید انجام بشه تا اون به هدفش برسه رو به بچه هاش میگه که اونم تا مجبور نباشه نمیگه (مثل قضیه آریانه اونم بعد از فاجعه ای که خانوم به بار آورد که ممکنه دورن رو وارد جنگ با تاج و تخت بکنه) و این که فکر می کنه بقیه باید درکش کنن و صبر کنن تا کارش رو انجام بده (با اینکه کارش خیلی درسته و مو لا درزش نمیره ولی خوب وقتی از یکی بدون این که بهش توضیح بدی بخوای صبر کنه خیلی سخته)

10. با کاراکتر های نغمه یه تیم فوتبال درست کن. مربی و پزشک هم یادت نره. برای پزشک از استاد ها استفاده کن. راستی دلیل انتخابت برای هر پست رو هم توضیح بده

مربی: دورَن ( همیشه خارج از گوده و برنامه می چینه برای بقیه)

پزشک: کایبرن ( کارش درسته خوب! توقع نداشتی که پایسلو بگم؟ )

دروازه بان: دنریس

دفاع: ادارد _ استنیس _ داووس _ تایوین (برای چیزی که بهش اعتقاد دارن تا جایی که بتونن می جنگن)

هافبک: وریس _ بیلیش _ روس _ تیریون (فرصت طلبن و موقعیت های موجود رو خوب می بینن و هم خوب موقعیت برای خودشون ایجاد می کنن)

مهاجم: رابرت _ جیمی ( عشق انجام کاری بدون این که فکر کنن)

11. تا حالا شوخی پشت وانتی سر کسی اجرا کردی؟ ( یکی رو تعریف کن ) نه.

12. اگه آدم خوار بشی ، اولین نفری رو که می خوری کیه ؟ چرا اون؟ نمی تونم بگم

13. زیباترین آواتار و امضا توی فروم مال کیه؟ کلا همه ی آواتارهای نغمه ای زیبان. امضا هم برای استاد آمون خوبه

14. کار هر نویسنده ای جای نقد داره، بنظرت بزرگترین ضعف داستان چیه؟ نقطه ضعف که نمیشه بهش گفت به نظرم این تاریک و ترسناک بودن فضای نغمه بعضی وقتا واقعا آزار دهنده میشه و یه مورد دیگه هم این تاکید بیش از حد نویسنده روی پروفسی ها و رویاهاست که همشم به صورت سمبلیک هست و توی پنج کتاب به این قطوری نه تنها هیچکدومش راه گشا و کمک کننده نبوده بلکه فقط بیشتر آدمو سردرگم کرده و تمام این قضایا قراره تو دو تا کتاب حداکثر 1500 صفحه ای تموم بشه!

15. مکالمه ی مورد علاقه ات تو نغمه کدوم هست؟

Tyrion had no sooner exhaled than Young Griff grabbed

hold of his arm. “What do you mean? I am everything?

What did you mean by that? Why am I everything?”

“Why,” said Tyrion, “if the stone men had taken Yandry or

Griff or our lovely Lemore, we would have grieved for them

and gone on. Lose you, and this whole enterprise is

undone, and all those years of feverish plotting by the

cheesemonger and the eunuch will have been for naught …

isn’t that so?”

The boy looked to Griff. “He knows who I am.”

If I did not know before, I would now. By then the Shy

Maid was well downstream of the Bridge of Dream. All that

remained was a dwindling light astern, and soon enough

that would be gone as well. “You’re Young Griff, son of Griff

the sellsword,” said Tyrion. “Or perhaps you are the Warrior

in mortal guise. Let me take a closer look.” He held up his

torch, so that the light washed over Young Griff’s face.

“Leave off,” Griff commanded, “or you will wish you had.”

The dwarf ignored him. “The blue hair makes your eyes

seem blue, that’s good. And the tale of how you color it in

honor of your dead Tyroshi mother was so touching it

almost made me cry. Still, a curious man might wonder why

some sellsword’s whelp would need a soiled septa to

instruct him in the Faith, or a chainless maester to tutor him

in history and tongues. And a clever man might question

why your father would engage a hedge knight to train you in

arms instead of simply sending you off to apprentice with

one of the free companies. It is almost as if someone

wanted to keep you hidden whilst still preparing you for …

what? Now, there’s a puzzlement, but I’m sure that in time it

will come to me. I must admit, you have noble features for a

dead boy.”

The boy flushed. “I am not dead.”

“How not? My lord father wrapped your corpse in a

crimson cloak and laid you down beside your sister at the

foot of the Iron Throne, his gift to the new king. Those who

had the stomach to lift the cloak said that half your head

was gone.”

The lad backed off a step, confused. “Your—?”

“—father, aye. Tywin of House Lannister. Perhaps you

may have heard of him.”

Young Griff hesitated. “Lannister? Your father—”

“—is dead. At my hand. If it please Your Grace to call me

Yollo or Hugor, so be it, but know that I was born Tyrion of

House Lannister, true-born son of Tywin and Joanna, both

of whom I slew. Men will tell you that I am a kingslayer, a

kinslayer, and a liar, and all of that is true … but then, we

are a company of liars, are we not? Take your feigned

father. Griff, is it?” The dwarf sniggered. “You should thank

the gods that Varys the Spider is a part of this plot of yours.

Griff would not have fooled the cockless wonder for an

instant, no more than it did me. No lord, my lordship says,

no knight. And I’m no dwarf. Just saying a thing does not

make it true. Who better to raise Prince Rhaegar’s infant

son than Prince Rhaegar’s dear friend Jon Connington,

once Lord of Griffin’s Roost and Hand of the King?”

“Be quiet.” Griff’s voice was uneasy.

16. دوست داری کدوم یک از پیشگویی های داستان محقق بشه؟ چرا؟ پیشگویی های مگی و شبح هایهارت. چون دلم خنک میشه! کی بدش میاد ببینه سرسی به دست جیمی ( کسی که حتی یه درصدم فکرشو نمی کرد) کشته بشه و سانسا دختری که پسرش تحفه ش و خودش تا تونستن عذابش دادن تو بارانداز سر و کله ش پیدا بشه و هرچی که داشته ازش بگیره؟؟ (البته درصورتی که افراد تو پیشگویی این دو نفر باشن خیلی کیف میده به من)

17. تا حالا چقدر به خواسته هات رسیدی؟ خواسته ای داری که احساس می کنی هیچ وقت بهش نمی رسی؟ آره رسیدم. خواسته ای دارم که میدونم اگه برای رسیدن بهش تلاش نکنم هیچوقت بهش نمی رسم.

18. چیزی که بیشترین پیاده‌روی رو روی اعصابت می کنه چیه؟ مثل نقل و نبات دروغ گفتن، وقتی کسی از چیزی اطلاع کامل نداره و مدام در مورد اون موضوع وراجی می کنه که هیچ سودی نداره و بیشتر از همه خاله زنک بازی و پشت سر دیگران حرف زدن.

19. خودت رو جای شخصیت های زیر بذار و بگو تو اون موقعیت چیکار می کردی؟

* تیریون، وقتی که شی رو تو اتاق تایوین می بینه. تا سر حد مرگ میزدمش

* برندون، وقتی خبر دزدیده شدن لیانا رو بهش میگن.تو ریورران می موندم تا پدرم که خیر سرش لرده کاری که به صلاحه انجام بده!

* دوران، وقتی بهش خبر می رسه که اوبرین کشته شده. همین کاری که الان دورَن داره انجام میده. در خفا نقشه هامو جلو می بردم چون با سر و صدا کردن و خونخواهی فقط توجه دربار رو به خودم و کارام جلب می کردم.

* جیمی، وقتی که برن شاهد ماجرا بوده! طوری می ترسوندمش که حتی به این موضوع فکرم نکنه

* ادارد، وقتی که راز سرسی رو کشف می کنه. مسلما هرکاری بکنم مستقیم به خود سرسی نمی گم. اول بچه هامو از بارانداز شاه خارج می کردم بعد بدون این که به کس دیگه ای حرفی بزنم قدرت ملکه و جافری رو محدود می کردم و استنیس رو از دراگون استون می خواستم بیاد

* ادارد، وقتی که زندان افتاد. خوب تو زندان مگه کاری می تونم بکنم؟

20. نماد و شعار خاندان های اصلی رو تحلیل و رتبه بندی کن.

1-استارک به عنوان خواننده ی کتاب که آدرها و زمستون واقعی رو دیده میگم که خیلی شعار ترسناکیه و هشدار دهنده هم هست و شاید یه جورایی تعریف از خود باشه اما مثل بقیه خاندان ها این وجه ش انقدر بولد نیست که تو همون نظر اول بگی خودستایی از شعارشون می باره. دایروولفم که عشقه..

2- مارتل واقعا به تاریخ خاندانشون میاد این شعار. تنها خاندانی بودن که جلوی تارگرین ها زانو نزدن و بعد از اون همه جنگ و کشمکش آخرشم با ازدواج یکی از اعضای خاندانشون با خاندان تارگرین به پادشاهی وستروس پیوستن. نمادشون هم ترکیب رنگ و المنت های خوبی داره.

3-گریجوی غارتگری از شعارشون می باره و واقعا هم به شعارشون عمل می کنن.ترکیب رنگ نماد خاندانشون که عالیه اما خود نماد که کراکنه .. meh نه خوبه نه بد.

4-تارگرین اگه به خاطر رنگ بندی نماد خاندانشون نبود احتمالا در کنار لنیسترها ته لیست جا خوش کرده بودن. شعارشونم که آخر خودستاییه! کار دیگه ای بلد نیستین؟

5- تایرل الان شعارشون واقعا معنی داره و قشنگ روند داستان نشون میده چطوری دارن قدرتمند میشن. نمادشونم خیلی ملو هست.

6-براتیون شعارشون هم ابهت داره هم بعضی وقتا آدم با خودش میگه خوب باشه برای شما . نمادشونم که رنگش خوبه ولی گوزن؟؟

7-بولتون کاملا تهدیدآمیزه و در کنار نماد خاندانشون نشون میده که با شمشیر و خنجرهاشون چیکار می کنن. رنگش که واقعا داغونه! صورتی؟؟ i mean seriously؟

8-ارن به بلندای شرافت؟ شرافت تو وستروس بلندیش اندازه طاق توالت های رد کیپه! نماد خاندانشونم خوبه به جز رنگ بندیش که رسما تو دیواره.

8-تالی خانواده،وظیفه، شرافت. عه؟ تموم شد؟ دیگه نبود؟ عدالت، صداقت، سلامت و ..هم خوبه خواستین بعدا اضافه کنید. نمادشونم که چی بگم واقعا؟ ماهی قزل آلا

9- لنیستر. غرش مرا بشنو... تنها حسی که به شعارشون دارم اینه: Sooo..What؟!

21. پاسور، تخته نرد و شطرنج؛ کدوم رو بلدی، کدوم رو بیشتر دوست داری و تو کدوم یکی استعداد داری؟ اصلا نظرت در موردشون چیه؟

تخته نرد و شطرنج. تخته نرد رو بیشتر دوست دارم. تنها بازی هایی هستن که دوست ندارم با کامپیوتر یا هر وسیله الکترونیکی دیگه بازی کنم کیفش به اینه که با یکی دیگه بشینی بازی کنی و برای هم دیگه کری بخونین.

22. نظرت رو درباره فمینیسم، همجنسگرایی ، آزادی بدون حد و مرز بگو.

فمنیسم: با فمنیسم مشکلی ندارم فقط با اون افرادی که تو این زمینه آوانگاردن و حالا که زمینه ش پیش اومده دارن سواستفاده می کنن از موقعیت رو ازشون خوشم نمیاد.

همجنسگرایی: همیشه سعی دارم که زندگی مو بکنم و بذارم بقیه زندگیشون رو بکنن و تا وقتی که این موضوع یا هر مسئله ی دیگه ای روی زندگیم تاثیر نذاره باهاش مشکلی ندارم.

آزادی بدون و حد مرز: با این یکی مشکل دارم . چون بعضی ها جنبه و ظرفیت آزادی بی حد و مرز رو ندارن. حتی اون کسی هم که با وجود این آزادی با عقل خودش و اون چیزی که فکر می کنه درست و غلطه برای خودش یه سری محدودیت هایی قائل بشه وقتی ببینه افرادی هستن که هیچ چیزی جلودارشون نیست و هرکاری بخوان می کنن و تو این راه حق خیلی ها رو ضایع می کنن با خودش میگه من چرا باید جلوی خودم رو بگیرم؟

جامعه ای که توش قانون و حد و مرز و مجازات وجود نداشته باشه میشه جنگل، سنگ رو سنگ بند نمیشه و هرکی به خاطر ظلمی که در حقش شده می خواد خودش عدالت رو اجرا کنه و تو این راه خودش هزارتا مرز اخلاقی و انسانی رو می شکنه.

23. نظرت درباره Great Bastards چیه؟ هر 4 نفر رو تحلیل کن.

دیمون بلک فایر: فکر می کنم دیمون بیشتر از همه قربانی حسادت و نفرت اگان چهارم به رابطه خواهرش و برادرش شد. منم بودم با وجود حرفای مورگیل هستویک و کارها و رفتارهای اگان باور می کردم که یه خبری هست خصوصا دادن شمشیر بلکفایر که شمشیر پادشاه محسوب میشه دیگه آخرش بود واقعا.

ایگور ریورز: از همون بچگی در بهش ظلم شده واقعا اونم به خاطر این که خاندانش براکنه و تمام زندگیش یه جورایی loser بوده. مادرش که جایگزین مادر بریندن میشه، تمام عمرش رو برعکس بریندن توی استون هدج می گذرونه، درسته جنگجوی خوب و قابلی بوده اما به خاطر نفرتش از بریندن و دیرون میره طرف دیمون رو می گیره تا بتونه انتقام بگیره که بازم موفق نمیشه و مجبور میشه فرار کنه از وستروس.

بریندن: شخصیت مورد علاقه مه. آدم مرموز و باهوشیه البته شانسم آورده که مادرش یه براکن نبوده و درعوض بلکوود بوده و مادرش با اینکه معشوقه ی اگان بوده مورد علاقه نیریس، ایمون شوالیه اژدها و دیرون بوده (که واقعا عجیبه).فکر نکنم بشه به کارها و تصمیماتی که در طی حضورش تو دربار گرفته ایرادی وارد کرد البته به جز فراخواندن شورای بزرگ و انتخاب اگان پنجم به عنوان شاه بعدی که یه راست دستور دستگیریش رو میده!

شیرا سی استار: کلا هرچی لایسنی تو تاریخ تارگرین ها بوده اهل جادو و جادوگری بوده همه شونم مایه دردسر بودن شیرا هم که از این قضیه مستثنی نبوده و کلی شایعه در موردش هست شاید اگه نبود یا بین دوتا برادر هیچکدوم رو انتخاب نمی کرد کار به شورش بلک فایر و دو شاخه شدن خاندان تارگرین نمی رسید اصلا. چون انتخاب بریندن تیر خلاص به بیتراستیل بود که رفت سراغ دیمون و تحریکش کرد که شورش کنه.

24. لیست های زیر رو از خوب به بد مرتب کن. ( برای بازیگرا و فیلم ها شماره گذاری کن )

azor ahai ، جورامون، ریگار، برندون معمار، مورس مارتل، kei1 ، Manuel ، Winterfell ، تالیسا ، Stannis Baratheon ، خودت

یعنی چی از خوب به بد مرتب کنم آخه؟ الان خودت رو بذارم آخرین نفر خوبت شه؟

Amelie ،7- Taxi Driver ، For a Few Dollars More ، Citizen Kane ، Das Boot ، Vertigo ،2- The Shawshank Redemption ، 1-The Godfather ، Pulp Fiction ، Schindlers List ، Fight Club ،6- The Good, the Bad and the Ugly ، 8-Inception ، Seven Samurai ، 5-The Silence of the Lambs ، 3-The Great Dictator ، 4-Leon: The Professional ، The Usual Suspects ،

ندیدم بعضیاشو. برای همین شماره نمیزنم اونارو.

Ellen Page / Jennifer Aniston / Keira Knightley / Michelle Williams / Jessica Chastain / Anne Hathaway / Julia Roberts / Amy Adams / Julianne Moore / Audrey Tautou / Rachel McAdams / Helena Bonham Carter / Jennifer Connelly / Halle Berry / Penelop Cruz / Jennifer Lawrence / Kate Winslet / Hilary Swank / Natalie Portman / Charlize Theron / Angelina Jolie / Nicole Kidman / Sandra Bullock / Cate Blanchett / Jodie Foster / Meryl Streep /

از چپ به راست ( اونایی که آخرن منظور این نیست که بازیگرایی بدی هستن من زیاد ازشون فیلم ندیدم و بر اساس همون یکی دوتایی که دیدم در نظر گرفتم. اونایی هم که نیستن ازشون فیلم ندیدم)

Natalie Portman-Cate Blanchett-Angelina Jolie-Charlize Theron-Helena Bonham Carter-Julia Roberts-Jodie Foster-Jennifer Lawrence-Nicole Kidman-Sandra Bullock--Keira Knightley-Michelle Williams-Julianne Moore-Amy Adams-Anne Hathaway- Jennifer Connelly-Kate Winslet -Meryl Streep-Ellen Page

Michael Douglas / Robert Downey Jr. / Ed Harris / Hugo Weaving / Mark Wahlberg / Bill Murray / Ian McKellen / John Travolta / Matt Damon / Gary Oldman / Joaquin Phoenix / Liam Neeson / Heath Ledger / Sean Penn /Denzel Washington / Russell Crowe / Brad Pitt / Leonardo DiCaprio / Anthony Hopkins / Christian Bale / Morgan Freeman / Tom Hanks / Matthew McConaughey / Daniel Day-Lewis / Al Pacino / Marlon Brando

اینم مثل بالایی از چپ به راست:

Russell Crowe- Tom Hanks-Anthony Hopkins -Al Pacino-Marlon Brando-Christian Bale- Liam Neeson-Heath Ledger-Gary Oldman -Liam Neeson

Michael Douglas-Hugo Weaving -Ian McKellen-John Travolta- Matt Damon-Sean Penn-Brad Pitt-Morgan Freeman-Daniel Day-Lewis-Matthew McConaughey-Leonardo DiCaprio-Joaquin Phoenix -Denzel Washington

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام !

خوبی؟

هر کدوم رو نخواستی جواب نده.

البته ظاهراً خودت دستت تو کاره و کم نپیچوندی.

ولی سوال ها جوریه که ممکنه راحت نباشی جواب بدی.

1.ویژگی ها ظاهری زنان و مردان وستروس رو به صورت جداگانه از توشون یه ملغمه پرفکت از نظر خودت در بیار. (ورژن سریال و کتاب جداگانه)

مثلاً چشم، ابرو، ...

2.One Night Stand نغمه ای؟ (بازیگر و کرکتر جدا) (اگه جان و کیت اند انتخابت نفر بعدی رو هم بگو)

3.فرض کن قراره با یکی از کرکترهای نغمه زندگی کنی تا آخر عمرت، کی رو انتخاب می کنی؟ (اخلاق رو در نظر بگیر) (باز اگه جان ه برو سراغ نفر بعدی) (توضیح)

4.الان با یه نفر هستی ولی رابطه تون خوب نیست و به جدایی می انجامه و جفتتون اینو می دونین، حالا یه موقعیتی پیش اومده که با crush ات باشی (طرف در حد جان مطرحه) چه می کنی؟

(اینم که با شخصی که باهاش تو رابطه بودی چه می کنی رو بگو)

5.اونی شرایطی که در آینده واسه خودت متصور شده بودی تو سوالها، فرض کن بهت بگن تضمینی 5 سال دیگه اون رو می دیم بهت به شرطی که 5 سال خانواده ات رو نبینی. قبول می کنی؟

6. پانزده تا از بچه ها رو انتخاب کن و بزرگترین اختلاف نظر و سلیقه ات رو باهاشون بگو.

7.سیر تحولی نظرات و علائقت از وقتی کتاب رو شروع کردی تا الان که کلی گذشته و با ملت بحث کردی و اینور اونور رو خوندی و ... رو شرح بده.

8.break up کردن سخت تره یا اونور قضیه بودن؟ یک طرفه دوست داشتن یا دوست داشته شدن؟

9. 9 تا از بهترین کارایی که کرکترهای نغمه کردن چیه؟ (مثلاً می تونه تخریب کردن یکی باشه یا ... ، بهترین از نظر تو در حالی که ممکنه فی نفسه کار مزخرفی باشه)

10. 9 تا از بدترین هاش. (نمی تونه مرگ کسی توش دخیل باشه) (بازم می تونه فی نفسه کار خوبی باشه)

11. عطر (های) مورد علاقه.

12. هوا، Scenery، شخصی مصاحب، وقت روز و کاری که به نظرت پرفکت ه رو بگو.

هرچی بخوای میتونی اضافه کنی.

مثلاً: صندلی راک، هوای خنکِ مه آلود، پتو رو پا، چای و Oreo، صحبت با فلانی راجع به فلان چیز، بوی سرو کاج تو هوا و ...

13. Super Power of your choice

14. 9 تا از بدترین کارهایی که می شه تو یه رابطه کرد؟

15. 5 مشکل بزرگ انسانیت.

16. کپیتالیسم، سوسیالیسم، آنارشیسم، کمونیسم، اینترناسیونالیسم، سکولاریسم، لیبرالیسم

نظرت رو بگو راجع بهشون.

بعد مخلوطشون کن و حکومت مدنظرت رو بوجود بیار. (می تونی جنبه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی اینا رو جدا کنی) مثلاً لیبرالیسم سیاسی باشه ولی اقتصادی نه.

17. نظرت راجع به افراد زیر:

کسی که خودکشی می کنه.

کسی که خودش رو وقف موفقیت و پول و ... می کنه و غرق می شه تو این قضیه.

کسی که خودش واسه خوشبختیش کافی نیست.

زیادی از خود گذشته است.

inconsiderate ه

18. بدترین سناریو های ممکن از نظر نگار واسه pov ها و افراد مورد علاقه و مورد نفرت. (pov ای رو گه پوکر فیسی ولش کن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب خب خب

سوال های من واقعا راحتن. فقط کامل جواب بده و دلیل هم یادت نره

1.چه سبک موسیقی ای رو بیشتر می پسندی؟چرا؟

2.شدیدترین دعوایی که داشتی؟

3.بنظرت ملاک های انسان بهتر بودن چیه؟

4.بدترین و دردناک ترین صحنه ی فیلم هایی که دیدی؟توضیح

5.بنظرت غیرت با تعصب فرقی داره؟ محبت با عشق چی؟توضیح

6.چقدر اهل مشورت کردنی؟ چقدر عادت به نصیحت کردن دیگران داری؟

7.بنظرت ترس با حقارت رابطه ای داره؟ توضیح

8.حقیقت با واقعیت تفاوتی داره؟ اگه نه پس چرا دوتا کلمه متفاوتن؟ توضیح

9.ریشه بوجود اومدن فقر رو در چی میبینی؟

10.به نظرت چیزی تحت عنوان حیات هوشمند در سایر سیارات وجود داره؟ دلیل

11.نظرت درباره ی دنیاهای موازی چیه؟ بنظرت واقعا وجود دارن یا صرفاً فقط از خیالات ما نشات گرفتن؟

12.به تونل های زمان اعتقاد داری؟ بنظرت سیاهچاله ها میتونن تونل های زمان باشن؟

13.اهل فلسفه هستی؟

14.نظرت درباره ی علم روانشناسی؟ جایگاهشو تو ایران چطور می بینی؟

15.نظرت درباره ی تناسخ؟توضیح

16.هنر زندگی کردن یعنی چی؟ یه همچین هنری داری؟ اگه آره، چجوری بدستش آوردی؟

17.تا حالا حس کردی که به آخر خط رسیدی؟چندبار؟

18.آیا اعتقاد داری زن ها توانایی انجام دادن تمام کارهایی رو که مردها انجام میدن رو دارن؟توضیح

19.تفاوت مرد بودن و زن بودن رو در چی می بینی؟

20.کدوم مرحله از زندگیت رو بیشتر دوست داری؟چرا؟

21.دوست داری دوباره برگردی به دوران دبیرستانت؟دلیل

22.نظرت درباره ی حجاب باطنی چیه؟اصلا داریم؟توضیح

23.چرا فوتبال رو دوست داری؟چه جذابیتی داره؟

24.علم رو تعریف کن. بنظرت علم میتونه جواب تمام سوال های بشر رو بده؟دلیل

25.نظرت درباره ی شخصیت جوکر؟توضیح

26.نظرت درباره ی رئالیسم، ناتورالیسم و کلاسیسم چیه؟ چه کتاب هایی رو تو این سبک ها خوندی؟کدوم رو بیشتر می پسندی؟دلیل

27.بنظرت اشکال های ارباب حلقه ها چیه؟ فیلم و کتاب هردو

28.در چه زمان هایی بیخودی گریه ات میگیره؟ مثلا من هروقت آهنگ while your lips are still red رو گوش میدم بی هیچ دلیلی دلم میخواد گریه کنم.

29. از دیمون تارگرین خوشت میاد !!!!؟؟؟؟؟آخه چرا؟به نظرت کشتن یه بچه ی بی گناه کار یه شیطان تمام عیار نیست؟

30ایریس دوم، میگور و ویسریس (برادر دنی خودمون ). کدوم رو بعنوان پدرت انتخاب میکردی؟ حتما باید یکی رو انتخاب کنی و بگی چرا بقیه رو انتخاب نکردی

31.شخصیت جان کانینگتون رو تحلیل کن.

32.از نتیجه ی نبرد ترایدنت راضی هستی؟ توضیح و دلیل

33.بنظرت دنریس با کی ازدواج کنه آینده ی بهتری داره؟دلیل

34.عقلانی ترین تصمیمی که یه استارک، یه تارگرین و یه براتیون گرفته چی بوده؟ دلیل

35.فکرکن قراره از روی جنگ فتح یه فیلم بسازن؛ کارگردان، بازیگرها و عوامل تولیدش رو انتخاب کن.

36. ماجرای اون 79 تا فراری نایتس واچ رو که یادته؟ اگه جای لرد رایسول بودی چیکار میکرد؟ پسرت و بقیه رو تحویل می دادی یا کمکشون میکردی؟توضیح.

37.زود تند سریع بدون هیچگونه سوال یا سرچ در اینترنت بگو جزایر لانگر هانس کجاست.

خب دیگه تموم شد.

سرعت جواب دادنت که خیلی خوب بوده تا اینجا. بی زحمت به سوال های تکراری هم جواب بده

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوباره سلام

میدونم سرت شلوغه ولی بی زحمت این سوالارو هم جواب بده لیدی نگار

1.بزرگترین اشتباه استارک ها تو طول تاریخ چی بوده و اگه شما جای اون شخص تصمیم گیرنده بودی عکس العملت چی بود؟

2.توی زندگیت چی شبیه رفتارا و اخلاق استارک ها هستش؟با توضیح

3.بنظرت آریا استارک شبیه کدوم یکی از اعضای خانوادش از قدیم تا الان بوده؟شباهتشون چی بود؟

4.اگه بجای ند استارک بودی برای آینده جان اسنو چه تصمیمی میگرفتی؟دیوار؟چرا؟

5.یه زندگی پر ماجرا و هیجان انگیز از نظرت چه شکلیه؟برامون توصیفش کن لطفا!

6.تا حالا شده تو زندگی درمونده بشی دور از جونت؟یعنی واقعا مستاصل بشی؟عکس العملت چی بود؟چکار کردی واسه حلش؟

7.بزرگترین آزمون زندگیت؟موفق ازش بیرون اومدی؟

8.زیباترین رویای زندگیت؟

9.بین سه قدرتی که میگم کدومو انتخاب میکنی؟دلیلشم بگو لطفا : کنترل زمان ، تغییر گذشته،دیدن آینده

10.خوب بد زشت نغمه تو دوره حاضر و گذشته؟

11.زیباترین بانوی نغمه از لحاظ ظاهری و توصیفات کتاب،نه فیلم.و زشت ترینشون و همینطور برای آقایون رو هم بگو لطفا!

12.فکر کن یه روزی زبونم لال قراره از وستروس بری!!!پست خداحافظیتو بنویس برامون(خواهشا فرار نکن)

13.اهل پاداش دادن به خودت هستی؟بهترین جایزه ای که به خودت دادی؟

14.با اینا یه جمله بساز : شیپور جورامون،جان اسنو،والدر فری،وینترفل،آِیس،زمستان،درخت نیایش

15.و لیانا استارک؟در یک بند برامون توصیفش کن از دیدگاه خودت استارک!

از سوالای بالا اگه موردی بود که شخصیه و از جواب دادن معذوری میتونی جواب ندی

ممنون که وقتتو دای بهم

با تشکر

امضا سر باریستان سلمی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات kei1

سلام ! سلام

خوبی؟ ممنون خوبم

هر کدوم رو نخواستی جواب نده.

البته ظاهراً خودت دستت تو کاره و کم نپیچوندی.

ولی سوال ها جوریه که ممکنه راحت نباشی جواب بدی.

1.ویژگی ها ظاهری زنان و مردان وستروس رو به صورت جداگانه از توشون یه ملغمه پرفکت از نظر خودت در بیار. (ورژن سریال و کتاب جداگانه)

مثلاً چشم، ابرو، ...

سریال مگه چیزی از این ویژگی ها باقی گذاشته که من بخوام از توش چیزی هم دربیارم

زن سریال: سانسا به نظرم از همه لحاظ پرفکته خصوصا که زمانی که رنگ موهاش تیره بود پس می تونم بگم چشم و ابرو و فیزیک بدن سانسا با رنگ موی قهوه ای جان یا برن

مرد سریال: رنگ موی ابرین و کلا دورنی هایی که تو سریال معرفی شدن (قهوه ای مایل به سیاه) _ رنگ چشم آبی مارجری، فرم صورت رنلی، بدن جیمی

زن: موهای نقره ای دین ها یا pale blonde تارگرین ها، چشمای طوسی استارک ها، استخوان گونه ی تالی ها، اندام کلاسیک لنیسترها (مثل سرسی)

مرد: موهای مشکی گریجوی ها، چشمای آبی تالی ها یا طوسی استارک ها و بقیه موارد مثل جیمی لنیستر ( فقط با موهای مشکی تصور کنید)

2.One Night Stand نغمه ای؟ (بازیگر و کرکتر جدا) (اگه جان و کیت اند انتخابت نفر بعدی رو هم بگو)

کرکتر جان _ رنلی

بازیگر راب (ریچارد مدن)

3.فرض کن قراره با یکی از کرکترهای نغمه زندگی کنی تا آخر عمرت، کی رو انتخاب می کنی؟ (اخلاق رو در نظر بگیر) (باز اگه جان ه برو سراغ نفر بعدی) (توضیح)

ادارد _ به خانواده ش اهمیت میده و باز با این که تو رابطه ش (با کتلین) از اول علاقه ای وجود نداشت برای به وجود آوردن علاقه تلاش کرد نه این که مثل رابرت بره دنبال عیاشی و خوش گذرونی و هرجا که میره یه بچه پس بندازه! وفاداره _ وقتی لازم باشه تصمیم بگیره می گیره و در انجامش تردید نمی کنه!

4.الان با یه نفر هستی ولی رابطه تون خوب نیست و به جدایی می انجامه و جفتتون اینو می دونین، حالا یه موقعیتی پیش اومده که با crush ات باشی (طرف در حد جان مطرحه) چه می کنی؟

حالا من گفتم از شخصیت جان خوشم میاد نگفتم کشته مرده شم که

(اینم که با شخصی که باهاش تو رابطه بودی چه می کنی رو بگو)

خوب اگه مطمئن باشم این رابطه ای که الان دارم هیچ جوره درست بشو نیست و همش قراره جنگ اعصاب و ناراحتی باشه مسلما تمومش می کنم. بعدش به خودم یه فرصت میدم که افکار و خواسته هام رو درباره ی کسی که ایده آلم هست و می تونم باهاش کنار بیام دوباره یه بررسی بکنم و اشتباهاتم رو تو این رابطه م هم در نظر بگیرم و ببینم با خودم چند چندم! بعدش به این فرصت پیش اومده فکر می کنم شاید همین مشکلات رو با این فرد هم داشته باشم همه چی که علاقه نیست.

5.اونی شرایطی که در آینده واسه خودت متصور شده بودی تو سوالها، فرض کن بهت بگن تضمینی 5 سال دیگه اون رو می دیم بهت به شرطی که 5 سال خانواده ات رو نبینی. قبول می کنی؟ آره قبول می کنم.

6. پانزده تا از بچه ها رو انتخاب کن و بزرگترین اختلاف نظر و سلیقه ات رو باهاشون بگو.

خودت: در مورد استارک ها (البته این برای قبل از خوندن کامل کتابا بود ولی خوب )

ریگار: سرسی

استاد آمون: سر قضیه خون و پنیر و کلا دیمون تارگرین

جورامون: دنریس

لیدی: نفرتش از کل خاندان تارگرین

جوری کسل: جیمی لنیستر

هیتمن: بازم نفرت از کل خاندان تارگرین

سر باریستان: دو رو بودن سر باریستان

روس بولتون: روس بولتون

کینگ رابرت: رابرت براتیون و تارگرین ها

دیگه یادم نمیاد با کسی اختلاف نظر داشته باشم.

7.سیر تحولی نظرات و علائقت از وقتی کتاب رو شروع کردی تا الان که کلی گذشته و با ملت بحث کردی و اینور اونور رو خوندی و ... رو شرح بده.

خوب اول (بعد از دیدن سه فصل اول) که به شدت از تارگرین ها و لنیسترها متنفر بودم و استارک ها رو خیلی دوست داشتم. کم کم که کتابارو شروع کردم و بحثارو خوندم تعصبم روی استارک دیگه انقدر شدید نبود و بیشتر شخص محور شدم! یعنی مثلا از آریا خوشم می اومد نه صرفا به خاطر این که استارکه از کاراش و رفتارش خوشم می اومد یا از جان و تیریون و .. الی آخر... بعد اولین بار که رفتم سراغ تاریخ خاندان تارگرین مقاله ی شورش بلک فایر بود که رسما آخرش فقط سرگیجه گرفتم. بعد دیدم اینجوری نمیشه رفتم از اول شروع کردم به خوندن تاریخشون از اول تا همین آخر و کتابای پرنسس و ملکه و شاهزاده شریرم بیشتر باعث شد که در مورد این خاندان بخونم و دیدم انقدرام بد نیستن و همه شون مخ ردی نبودن!

در کل الان بیشتر به شخصیت ها علاقه دارم تا خاندان هاشون و نظرمم مسلما مثل هرکس دیگه ای با گذشت زمان و اطلاعات بیشتری که کسب کردم خوب تغییر کرده.

8.break up کردن سخت تره یا اونور قضیه بودن؟ یک طرفه دوست داشتن یا دوست داشته شدن؟ اونور قضیه بودن. یه طرفه دوست داشتن.

9. 9 تا از بهترین کارایی که کرکترهای نغمه کردن چیه؟ (مثلاً می تونه تخریب کردن یکی باشه یا ... ، بهترین از نظر تو در حالی که ممکنه فی نفسه کار مزخرفی باشه)

1- فصل اول کتاب اول اونجایی که دایروولف مرده رو پیدا می کنن و جان نظر ند رو عوض می کنه که توله ها رو نگه دارن.

2- حرفای تیریون تو محاکمه ش برای قتل جافری و درخواست trial by combat ش (بیشتر به خاطر حرفایی که میزنه)

3- استراتژی راب تو نبرد ویسپرینگ وود

4- تصمیم تایوین برای دست کردن تیریون

5- آریا وقتی جون جکن هاگار رو نجات میده

6- سرسی وقتی مذهبو مسلح می کنه و حس megamind بودن بهش دست میده و برای مارجری پاپوش درست می کنه که نقشه ش کلا backfire میشه

7- نقشه های دورَن همه شون ( یکی دوتا نیست که.. )

8-

پای فری

9-

نامه ای که جان برای استنیس می فرسته و از خیانت کاراستارک ها با خبرش میکنه

10. 9 تا از بدترین هاش. (نمی تونه مرگ کسی توش دخیل باشه) (بازم می تونه فی نفسه کار خوبی باشه)

1- تهدید شدن سرسی توسط ند =|

2- آزاد کردن جیمی و عواقبش

3- انداختن مرگ جافری گردن تیریون

4- فرستادن تیان توسط راب پیش پدرش و کلا اعتماد بهش

5- بردن تیریون برای محاکمه به ایری

6-

تصمیم جان برای لشکرکشی به وینترفل و شکستن سوگندش جلوی همه نگهبانا

7-

فرستادن کوئینتین دنبال دنریس

8- نادیده گرفتن اهمیت بانک آهنین براووس توسط شورای کوچک و خصوصا سرسی

9- غارت وینترفل

11. عطر (های) مورد علاقه. به برند خاصی علاقه ندارم هر عطری که رایحه ش جذبم کنه رو استفاده می کنم. خصوصا عطر با رایحه خنک و ملایم

12. هوا، Scenery، شخصی مصاحب، وقت روز و کاری که به نظرت پرفکت ه رو بگو.

هرچی بخوای میتونی اضافه کنی.

هوای بارونی، صدای رعد و برق و خوردن قطرات بارون به شدت هرچه تمام تر به شیشه و بوی نم خاک صبح زود یا نزدیک غروب، نشستن روی مبل راحتی،خوندن کتاب مورد علاقه م و گوش دادن به موسیقی بی کلام کلاسیک و یه لیوان چایی لیمو یا چایی نبات کنار دستم.

مثلاً: صندلی راک، هوای خنکِ مه آلود، پتو رو پا، چای و Oreo، صحبت با فلانی راجع به فلان چیز، بوی سرو کاج تو هوا و ...

13. Super Power of your choice

خوندن ذهن دیگران

14. 9 تا از بدترین کارهایی که می شه تو یه رابطه کرد؟ دروغ گویی، پنهان کردن گذشته ت و یا رابطه هایی که قبلا داشتی، نگفتن مشکلاتی که با اون شخص یا رفتارها و کارهاش داری، نادیده گرفتن علایق طرف مقابل، تحمیل کردن علایق خودت، اجازه بدی بقیه تو رابطه دخالت بیجا کنن، دهن بین بودن،خیانت، شکستن احترامی که بین دو طرف وجود داره

15. 5 مشکل بزرگ انسانیت. خودخواهی _ خودبرتربینی _ خواستن آزادی بی حد و مرز _ نژادپرستی _ سواستفاده از ابزارهایی که در اختیارش قرار داره.

16. کپیتالیسم، سوسیالیسم، آنارشیسم، کمونیسم، اینترناسیونالیسم، سکولاریسم، لیبرالیسم

نظرت رو بگو راجع بهشون.

بعد مخلوطشون کن و حکومت مدنظرت رو بوجود بیار. (می تونی جنبه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی اینا رو جدا کنی) مثلاً لیبرالیسم سیاسی باشه ولی اقتصادی نه.

So many "isms" اگه بگم اطلاعات زیادی درباره شون ندارم در حدی که بتونم نظر بدم نمی گی پیچوندم سوالو؟ چون واقعا چیز زیادی نمی دونم و علاقه ای هم به مطالعه درباره شون ندارم..

17. نظرت راجع به افراد زیر:

کسی که خودکشی می کنه. تنها چیزی که به ذهنم میرسه در مورد این افراد حماقته!

کسی که خودش رو وقف موفقیت و پول و ... می کنه و غرق می شه تو این قضیه. اگه واقعا از این کار لذت می بره و به کسب پول و موفقیت علاقه داره که هیچ اما اگر به خاطر کمبود هایی که داشته و حرص و حسادت باشه بازم کار احمقانه ایه چون دست بالای دست بسیار است!

کسی که خودش واسه خوشبختیش کافی نیست. حس دلسوزی.

زیادی از خود گذشته است. خوشم نمیاد کلا. با زیاده روی و افراط تو هرکاری مشکل دارم..

inconsiderate ه

18. بدترین سناریو های ممکن از نظر نگار واسه pov ها و افراد مورد علاقه و مورد نفرت. (pov ای رو گه پوکر فیسی ولش کن)

دنریس: ابر و باد و مه و خورشید و فلک دوباره دست به دست هم بدن تا ایشون کالاسار به اون عظمت رو بیاره طرف خودش و آخر سر هم بشینه روی تخت آهنین

تیریون: تا آخرش کنار دنریس بمونه و به خاطر دنریس کشته بشه

جان اسنو: کشته بشه و به عنوان یه خائن و قسم شکن ازش یاد بشه.

برن استارک: به دنریس در فتح هفت پادشاهی کمک کنه!

آریا استارک:

این همه آموزش ببینه و آخرش دوباره سرخود راه بیوفته افرادی که تو لیستش هستن بکشه و خودشم تو این راه کشته بشه

جیمی لنیستر:

به دست لیدی استون هارت کشته بشه

سرسی لنیستر: بیشتر از این با حضور منحوسش به وستروس رو به گند بکشه و به کارها و نقشه های دیوانه وارش

با مرگ کوان

ادامه بده و آخرشم پیشگویی والانکار براش محقق نشه!

بریین:

جیمی کشته بشه و این زنده بمونه

ایرون گریجوی:

این شخصی باشه که آخر سر یورون رو سرنگون کنه

ویکتاریون:

با دنریس متحد بشه

سانسا: بیلیش رو نکشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب با ماجرای دروازه بان خودت خواستی جنگ رو شروع کنی . میخوام کل باورهات رو درباره جان اسنو عزیزت زیر سوال ببرم حیف که 9 تا سوال بیشتر ندارم. فقط درنرو قشنگ جواب بده:

1- جان و بنجن؟

چرا بنجن به نایتزواچ پیوسته بود ؟ چرا جان رو به دیوار برد؟ آیا جان رو به عنوان استارک جانشین پس از خودش در دیوار در نظر داشت؟ابن جزء جادوی دیوار هست که باید یکی از استارک ها به عنوان فرزندان برندون معمار تو دیوار باشن ؟

2-جان و وظیفه استارک؟

وظیفه کهن استارک ها چیه ؟ آیا نگهبانی از دیواره؟ جان اسنو که اینقدر آرزوی استارک بودن داشت چرا فقط استارک بودن رو تو نام خانوادگی و قلعه و لردبودن میدید ؟ چرا درک نمیکرد استارک بودن در اصل انجام دادن این وظیفه اس ؟چرا با هر اتفاقی میخواست دیوار رو ول کنه بره سمت خانواده اش؟چرا شاهان قدیم استارک در سردابه وینترفل تو رویاهاش ازش متنفر بودن؟

3-جان و هدف دیوار؟

کاربرد و هدف دیوار چیه؟ آیا جلوگیری از ورود جادو به جنوبش هست؟ مکانیسم جادوی دیوار چیه؟ یعنی چه طوری عمل میکنه؟چه طوری مانع از عبور آدرها میشه؟آیا کارهای جان باعث به هم خوردن جادوی دیوار نشده یا نمیشه؟

4-جان و نگهبانان راستین دیوار؟

این حرف ننه پیر استارک ها رو قبول داری یا نه؟

اون طرف دیوار هیولاها زندگی میکنن، غول‌ها و دیوها، سایه‌های متحرک و مرده‌هایی که راه میرن، ولی تا وقتی که دیوار محکم پابرجا ایستاده و مردان نگهبانی شب راستین هستن نمیتونن رد بشن

اگر قبول نداری چرا؟ اگرهم داری فکر میکنی نگهبانان در چه صورتی راستین هستن؟

آیا وظیفه شون اینه که باید قلمرو انسان ها رو از جادو حفظ کنن؟ اگر تو وظیفه شون کوتاهی کنن دیوار به تنهایی میتونه مانع عبور آدرها بشه؟آیا جان نگهبان راستینه؟

5-جان و استنیس؟

آیا استارک ها با زانو زدن جلوی اگان فاتح(خون جادویی والریایی) به دیوار خیانت کردن؟ هرچه باشه اگان سلاحی داشت(سه اژدهای مخوف) که شاید میتونست باهاش دیوار رو خراب کنه.

انحطاط استارک از کی شروع شد؟ آیا جان هم با کمک به استنیس(هرچند زانو نزد ولی کمکش کرد)به عنوان یک شاه جنوبی و شاهی که خون والریایی (جادویی) تو رگ هاش داره به دیوار و خدایان شمال خیانت کرد؟

6-جان و خیانت به دیوار؟

قبول داری هروقت دیوار به خطر افتاده مسببش فقط یکی از خود نگهبانان بوده که خواسته یا ناخواسته به دیوار و سوگندش خیانت کرده؟ شاه شب(با پیوند با آدربانو)-منس ریدر(با آوردن ارتش 100هزار نفری و گشتن دنبال شیپور جورامون)- لرد مورمونت با به کشتن دادن تعداد زیادی نگهبان و ترک پستش و لشکر کشی به شمال دیوار و همین طور آوردن 2 وایت با خودش به دیوار-و البته جان اسنو با از هم پاشوندن نگهبانان با تصمیمات غلط و اشتباهاتش؟

7-جان و تقاص گرفتن دیوار؟

آیا جان با اجازه دادن به جادو در عبور از دیوار و سکونت در اون درقالب غول ها ، ملیساندر و استنیس(به خاطر خون و شمشیر جادوییش) به دیوار خیانت کرد؟ تمام کسانی که باعث عبور جادو از دیوار شدن مردن(شاه شب و لرد مورمونت رو برات مثال میزنم که اون 2 تا وایت ها رو آورد اینطرف دیوار).آیا ممکنه همین سرنوشت در انتظار استنیس و منس و ملیساندر هم باشه؟

چرا بلادر یون در دیوار باقی نماند؟چرا به شمال فرار کرد نه به جنوب؟ چرا کلد هند نخواست همراه سمول از تونل نایت فورت عبور کنه و خودش پیش برن بره؟

آیا استاد ایمون تارگرین هم دچار این تقاص شد یا نه؟چرا؟

آیا جان هم تقاص خیانتش یه دیوار رو پس داد؟ اگر جان بوسیله جادوی ملیساندر برگرده این ممکنه آخرین خیانت ناخواسته جان به دیوار باشه و باعث مرگ جادوی دیوار بشه؟ اگر نه جادوی دیوار چه طور از بین میره؟

8-جان و دنی؟

چرا فکر میکنی جان اسنو با تمام این فجایعی که ناخواسته و با نیت خیر به بار آورده و با به خطر انداختن دیوار کل هستی و انسان ها رو به خطر انداخته مستحق بخشش و فرصت دوباره زندگی و رسیدن به هدف نهاییش هست

(آزورآهایی ریبورن بودن)

، ولی دنریس به خاطر اشتباهاتی که اونم با نیت خیر بوده و نهایتا چندتا شهر و به خطر انداخته نه کل هستی رو (چقدر کم نه؟ ) مستحق فرصت دوباره و پیدا کردن هدف واقعیش نیست؟

(کشف قدرت های جادویی و والریاییش)

9-مارتین و سینگرز؟

برای اینکه از این فاز جان -دنریس بیایم بیرون به این سوال جواب بده: به عنوان یه عشق موسیقی فکر میکنی چرا نگاه مارتین به خواننده ها و نوازنده های وستروس انقدر تیره و تار بوده . همشون شیاد و دروغگو و لا ابلی و خاین و سوگند شکنن و... هستن و

تک تک یه جوری سر به نیست میشن؟

خوب 40 تا سوال من تموم شد فقط خواهشا اگر میخوای به سوالا جواب بدی مفصل و با تحلیل جواب بده ولی نیازی هم نیست به تمام سوالات خورد جواب بدی به9 سوال اصلی جواب بدی کافیه(منظورم اینه نظر کلیت رو بگی) .هدفم این بود که درباره جان به چالش بکشمت و بگم میشه طور دیگه ای هم قضیه رو دید.

مرسی. ادامه محاکمه بهت خوش بگذره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات استاد آمون

خب خب خب

سوال های من واقعا راحتن. فقط کامل جواب بده و دلیل هم یادت نره

1.چه سبک موسیقی ای رو بیشتر می پسندی؟چرا؟ کانتری و کلاسیک (سبکای دیگه هم هست ولی بیشتر از همه این دو سبک) چون بهم آرامش میده و از شنیدن ملودی و ریتم این سبک موسیقی خیلی لذت می برم.

2.شدیدترین دعوایی که داشتی؟ یادم نمیاد دعوای شدید داشته باشم.

3.بنظرت ملاک های انسان بهتر بودن چیه؟ انسان بودن

4.بدترین و دردناک ترین صحنه ی فیلم هایی که دیدی؟توضیح عروسی خونین _ نیاز به توضیح داره؟

5.بنظرت غیرت با تعصب فرقی داره؟ محبت با عشق چی؟توضیح

غیرت ورژن فوق شدید تعصبه که ایرانی جماعت از بچگی به خورد پسرای ممکلت داده که در مزخرف بودنش شکی نیست! عشق نوع شدید تره محبته تا حدی که عشق به اون شخص یا عشق به رسیدن به چیزی یا کسی باعث بشه نیازها و خواسته های اون فرد رو جلوتر از خواسته های خودت قرار بدی.

6.چقدر اهل مشورت کردنی؟ چقدر عادت به نصیحت کردن دیگران داری؟

معمولا برای هر تصمیمی که بخوام بگیرم با مادر و برادرم مشورت می کنم. نه زیاد

7.بنظرت ترس با حقارت رابطه ای داره؟ توضیح

گاهی اوقات آره. مثلا کسی که از ترس جونش و برای زنده موندن حاضره تن به هرکاری حتی اگه باعث ذلتش بشه بده، بعضی وقتا هم نه مثلا این که اصولا آدما از، از دست دادن کسانی که براشون عزیزن می ترسن و هراس دارن به نظرم حقارتی درش نیست.

8.حقیقت با واقعیت تفاوتی داره؟ اگه نه پس چرا دوتا کلمه متفاوتن؟ توضیح

آره فرق دارن ولی در خیلی موارد معنای مشابه میدن چون یه جاهایی واقعیت و حقیقت با هم یکی هستن. واقعیت چیزیه که الان هست و جریان داره و می تونی ببینیش ولی حقیقت چیزیه که صرف نظر از فاکتورهای محیطی باید می شد! مثلا تو فیزیک یه توپ رو اگه روی سطح صاف حرکتش بدی صرف نظر از نیروهای محیطی تا ابد حرکت می کنه ولی اگر در واقعیت همون توپ رو روی سطح صاف حرکت بدی بعد یه مدت متوقف میشه!

9.ریشه بوجود اومدن فقر رو در چی میبینی؟ دزدی و زیاده خواهی یه عده ی خاص

10.به نظرت چیزی تحت عنوان حیات هوشمند در سایر سیارات وجود داره؟ دلیل

داره چون فکر می کنم خیلی غیر منطقیه که تو دنیایی به این عظمت که هنوز نتونستیم سر و ته و بالا و پایینش رو پیدا کنیم فقط ما انسان ها تنها موجودات هوشمند تو کل هستی باشیم!!

11.نظرت درباره ی دنیاهای موازی چیه؟ بنظرت واقعا وجود دارن یا صرفاً فقط از خیالات ما نشات گرفتن؟ زیاد روش فکر نکردم و فکر نکنم وجود داشته باشن.

12.به تونل های زمان اعتقاد داری؟ بنظرت سیاهچاله ها میتونن تونل های زمان باشن؟ نظرم روی این مورد همیشه در نوسانه..بعضی وقتا بهش اعتقاد دارم بعضی وقتا نه. تونل زمان که نه ولی شاید دریچه هایی به مکان هایی که ما هنوز نتونستیم در کهکشان کشفشون کنیم باشن.

13.اهل فلسفه هستی؟ کم و بیش

14.نظرت درباره ی علم روانشناسی؟ جایگاهشو تو ایران چطور می بینی؟

به نظرم یه دروازه ست به دنیای عظیمی که هیچ مرز مادی ای نداره و واقعا شگفت انگیزه... ذهن انسان و نحوه ی عملکرد و فرآیندهاش که منجر به بروز احساسات و رفتارها میشه کلا دنیای عجیبیه!

تو ایران اوایل که زیاد جالب نبود متاسفانه به خاطر همون دیدگاه متحجرانه نسبت به روانشناسی که هرکی بره سراغ روانشناس دیوونه ست و مشکل روانی داره.. البته هنوزم هست ولی خیلی کمتره تو ایران جایگاهش رو که نمی تونم بگم خوبه! از لحاظ آکادمیک اعتبار و ارزش بالایی داره ولی در کل جامعه متوسط یا متوسط نزدیک به خوب.

15.نظرت درباره ی تناسخ؟توضیح کلا بهش اعتقاد ندارم.

16.هنر زندگی کردن یعنی چی؟ یه همچین هنری داری؟ اگه آره، چجوری بدستش آوردی؟

یعنی این که از لحظات زندگیت، از کاری که داره با ثانیه های عمرت می کنی لذت ببری و وقتی چند سال دیگه به عقب نگاه کردی حس نکنی عمرتو تلف کردی.

نه زیاد بعضی وقتا که به گذشته فکر می کنم می بینم که یه کارایی کردم که بیهوده بوده و عمرمو به خاطرش تلف کردم.

17.تا حالا حس کردی که به آخر خط رسیدی؟چندبار؟ نه اصلا.

18.آیا اعتقاد داری زن ها توانایی انجام دادن تمام کارهایی رو که مردها انجام میدن رو دارن؟توضیح.

نه..فیزیک و ساختار بدن زن به طور کلی و طبیعی ظریف تر از مرد هست و قوای جسمانی ش هم به همون نسبت کمتره و خوب واضحه که نمی تونه تمام کارهایی که مردها انجام میدن رو انجام بده.

19.تفاوت مرد بودن و زن بودن رو در چی می بینی؟

تفاوت زن و مرد از دیدگاه من جسمشونه که متفاوته وگرنه احساسات و عقل همونه فقط میزانش تو هر انسانی فرق می کنه.

20.کدوم مرحله از زندگیت رو بیشتر دوست داری؟چرا؟

بعد از کنکور تا الان. چون فشار درس خوندن و نگرانی برای رشته و دانشگاه رو دیگه ندارم. بیشتر آزادی عمل و وقت دارم تا کارهایی که بهشون علاقه دارم رو انجام بدم. در کل آسودگی خاطر و آرامش بیشتری دارم.

21.دوست داری دوباره برگردی به دوران دبیرستانت؟دلیل.

نه زیاد. به خاطر یه سری اتفاقاتی که تو همون دوره و سال بعدش افتاد و من خودمو تو بعضیاش مقصر می دونم.

22.نظرت درباره ی حجاب باطنی چیه؟اصلا داریم؟توضیح.

بهش اعتقاد دارم ولی نه به اون شکلی که تو دین توضیح داده. همین که یه فرد انقدر شرافت و قدرت داشته باشه که جلوی هرز رفتن خودشو بگیره حجاب باطنیه به نظر من.

23.چرا فوتبال رو دوست داری؟چه جذابیتی داره؟

خوب کلا بازی جذابی هست و من از هیجانش و نحوه ی انجام بازی و کار گروهی که این وسط همیشه شکل می گیره خوشم میاد.

24.علم رو تعریف کن. بنظرت علم میتونه جواب تمام سوال های بشر رو بده؟دلیل. شناخت و کسب اطلاعات درباره هر مسئله ای. بعضی وقتا دانش بشر در یه بازه ی زمانی خاص نمی تونه پاسخ گوی سوالات باشه ولی با گذر زمان و پیشرفت دانش و تکنولوژی بهش جواب داده میشه.

25.نظرت درباره ی شخصیت جوکر؟توضیح

فوق العاده جذاب. شخصیت ترسناکی که کلا به هیچ صراطی مستقیم نمیشه و برعکس همه ی دشمنای بتمن نیروی محرکه ش مشخص نیست.. جوکر نه دنبال پوله نه دنبال قدرت نه انتقام می خواد بگیره... کلا از دیوونه بازی درآوردن و بازی کردن با دیگران لذت می بره... حتی نمیشه بهش گفت ضدقهرمان چون به صورت ذاتی مانعی سر راه بتمن نیست خودش سر راه بتمن قرار می گیره.. یه جا بهش میگه من برای بودن به حضور تو نیاز دارم. واسه همین بتمنو هم نمی کشه یا به طریقی از سر راه برش نمیداره.. فقط باهاش بازی می کنه. جوکر حتی گذشته ای هم نداره.. کلا شخصیت عجیب و جالبیه.

26.نظرت درباره ی رئالیسم، ناتورالیسم و کلاسیسم چیه؟ چه کتاب هایی رو تو این سبک ها خوندی؟کدوم رو بیشتر می پسندی؟دلیل

من زیاد دنبال این که ببینم کدوم کتاب و کدوم سبک رو بیشتر می پسندم نیستم و سعی می کنم کتابایی رو بخونم که از داستانش لذت ببرم. در مورد این سبک هام هرکدوم جایگاه خودشو داره ولی من کلا سبک های دیگه رو به کلاسیسم ترجیح میدم. کلاسیسم چون محور اصلیش الهام از هنر یونان و رمه و من کلا زیاد با افسانه ها و داستان های یونانی نمی تونم ارتباط برقرار کنم برای همین زیاد به خوندن کتاب در این سبک علاقه ندارم.

27.بنظرت اشکال های ارباب حلقه ها چیه؟ فیلم و کتاب هردو

از کتاب که واقعا نمی تونم ایرادی بگیرم. تو فیلم دوتا موضوع یکم رو اعصابم بود یکی حذف تام بامبادیل یکی دیگه هم دادن تمام نقش ها و حضور گلورفیندل به آرون

28.در چه زمان هایی بیخودی گریه ات میگیره؟ مثلا من هروقت آهنگ while your lips are still red رو گوش میدم بی هیچ دلیلی دلم میخواد گریه کنم.

اصولا بیخودی گریه م نگرفته تا حالا

29. از دیمون تارگرین خوشت میاد !!!!؟؟؟؟؟آخه چرا؟به نظرت کشتن یه بچه ی بی گناه کار یه شیطان تمام عیار نیست؟

آره از اون شخصیت های در عین شریر بودن متنفر بودن ازشون سخته! دیمون انتقام لوکریس رو گرفت(درسته نحوه انجامش و بلایی که سر هلینا میاد به خاطر انتخابش ناجور بود) .

به نظر شما راه انداختن جنگی که توش هزاران نفر کشته شدن به خاطر قدرت طلبی و زیاده خواهی کار یه شیطان تمام عیار نیست؟ اگه آلیسنت از اول انقدر زیاده خواهی نمی کرد کار به اینجا می رسید که دیمون بخواد خون و پنیر رو بفرسته سراغ بچه های هلینا؟

30ایریس دوم، میگور و ویسریس (برادر دنی خودمون ). کدوم رو بعنوان پدرت انتخاب میکردی؟ حتما باید یکی رو انتخاب کنی و بگی چرا بقیه رو انتخاب نکردی.

ایریس دوم دلیل خاصی نداره از بین بد و بدتر و بدترین، بد رو انتخاب کردم!

31.شخصیت جان کانینگتون رو تحلیل کن.

وفاداریش قابل تحسینه ولی این توهم زدناش و انقدر به ریگار فکر کردنش خیلی رو اعصابه. این که خودش رو تو نبرد ناقوس ها انقدر مقصر می دونه و دنبال به تخت نشوندن اگان و رستگاریه و از این حرفاست. یه جورایی کلا داره مثل تارگرین ها روی لبه دیوانگی و بزرگی راه میره! یه ذره هل می خواد تا از یه طرف بیوفته. این گری اسکیلی هم گرفته و می دونه آخر سر می کشدش باعث میشه خیلی از کارایی که یه آدمی که هنوز به زندگی امید داره و می خواد زندگی کنه انجام نمیده رو انجام بده چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداره.

32.از نتیجه ی نبرد ترایدنت راضی هستی؟ توضیح و دلیل.

نه نیستم. چون پونزده سال بعد به لطف پادشاه رابرت و پادشاهی پربارش جنگی راه افتاد که تلفاتش خیلی بدتر و بیشتر از شورش رابرت و نبرد ترایدنت بود.

33.بنظرت دنریس با کی ازدواج کنه آینده ی بهتری داره؟دلیل.

با غریبه در هر صورت آینده ای نداره ازدواجش با هرکس! چون بچه دار نمیشه! اگه همسر پادشاه بخواد باشه که خوب پادشاه مسلما سراغ زنی نمیره که نمی تونه براش وارثی بیاره!

34.عقلانی ترین تصمیمی که یه استارک، یه تارگرین و یه براتیون گرفته چی بوده؟ دلیل

جهریس اول حذف کردن faith militant _ تورهن استارک تسلیم دربرابر اگان فاتح _ استنیس براتیون اومدنش به دیوار و کمک به دفع حمله ی وحشی ها

35.فکرکن قراره از روی جنگ فتح یه فیلم بسازن؛ کارگردان، بازیگرها و عوامل تولیدش رو انتخاب کن.

عوامل تولید من کلا حضور ذهن خوبی برای انتخاب بازیگر ندارم و دایره شناخت بازیگرام هم زیاد گسترده نیست ولی مسلما برای چنین فیلمی هیچ کارگردانی بهتر از پیتر جکسون به ذهنم نمیرسه.

36. ماجرای اون 79 تا فراری نایتس واچ رو که یادته؟ اگه جای لرد رایسول بودی چیکار میکرد؟ پسرت و بقیه رو تحویل می دادی یا کمکشون میکردی؟توضیح.

آره یادمه. نه بهشون کمک می کردم نه تحویلشون می دادم انگار که کلا ندیدمشون!

37.زود تند سریع بدون هیچگونه سوال یا سرچ در اینترنت بگو جزایر لانگر هانس کجاست.

سلول هایی درون پانکراس هستن.

خب دیگه تموم شد.

سرعت جواب دادنت که خیلی خوب بوده تا اینجا. بی زحمت به سوال های تکراری هم جواب بده

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات Sr Baristan

دوباره سلام

میدونم سرت شلوغه ولی بی زحمت این سوالارو هم جواب بده لیدی نگار

1.بزرگترین اشتباه استارک ها تو طول تاریخ چی بوده و اگه شما جای اون شخص تصمیم گیرنده بودی عکس العملت چی بود؟

زمانی که گری استارک ها و بولتون ها شورش کردن و استارک ها بولتون ها رو مثل گری استارک ها منقرض نکردن. خوب مشخصا منقرضشون می کردم از بیخ و بن

2.توی زندگیت چی شبیه رفتارا و اخلاق استارک ها هستش؟با توضیح

سعی می کنم مرزهای اخلاقی و انسانی که بهشون بها میدم رو حفظ کنم و با تصمیم ها و رفتارهام نشکنمشون و شرافتمندانه زندگی کنم و تا جای ممکن خودمو از هرچی سی.است و back stabbing و زیرآب زنی هست دور نگه دارم.

3.بنظرت آریا استارک شبیه کدوم یکی از اعضای خانوادش از قدیم تا الان بوده؟شباهتشون چی بود؟

شبیه لیاناست مشخصا.. علاقه ش به شمشیرزنی و آتشین مزاج بودنش و علاقه نداشتن به کارها و رفتارهایی که از یه زن اشرافی انتظار میره.

4.اگه بجای ند استارک بودی برای آینده جان اسنو چه تصمیمی میگرفتی؟دیوار؟چرا؟

نه فکر نکنم دیوار می فرستادمش. می فرستادمش پیش هالند رید چون ظاهرا از همه جا تو وستروس امن تره و از وضعیت نک و مردان مرداب که بگذریم قلعه ش متحرکه و پیدا کردنش همچین کار راحتیم نیست.

5.یه زندگی پر ماجرا و هیجان انگیز از نظرت چه شکلیه؟برامون توصیفش کن لطفا!

زندگی ای که هر روزش یه اتفاق جدید بیوفته و آدم رو به چالش بکشه.

6.تا حالا شده تو زندگی درمونده بشی دور از جونت؟یعنی واقعا مستاصل بشی؟عکس العملت چی بود؟چکار کردی واسه حلش؟ نه نشده.

7.بزرگترین آزمون زندگیت؟موفق ازش بیرون اومدی؟ بزرگترین آزمون زندگیم رو می تونم بگم این بود که به سطحی از مقبولیت بین خانواده و اطرافیانم برسم که بهم اعتماد کنن و احترام بذارن منظورم اثبات کردن خودم به عنوان یه شخص مستقل به عنوان "من" هست.

8.زیباترین رویای زندگیت؟ به تمامی خواسته هام چه مادی و چه معنوی برسم.

9.بین سه قدرتی که میگم کدومو انتخاب میکنی؟دلیلشم بگو لطفا : کنترل زمان ، تغییر گذشته،دیدن آینده

دیدن آینده ( اینطوری حداقل می تونم خودمو برای اتفاقی که قراره بیوفته آماده کنم)

10.خوب بد زشت نغمه تو دوره حاضر و گذشته؟

حاضر خوب ند و داووس / بد رمزی / زشت تیریون

گذشته ( کاش حداقل یه بازه ی زمانی می گفتی) حالا من زیاد راه دور نمیرم : بیلور بریک اسپیر یا جهیریس اول خوب / اگان تارگرین چهارم بد / زشت میلیس هیولا

11.زیباترین بانوی نغمه از لحاظ ظاهری و توصیفات کتاب،نه فیلم.و زشت ترینشون و همینطور برای آقایون رو هم بگو لطفا!

سانسا و دنریس زیباترین _ زشت ترین بریین

لوراس و جیمی زیباترین _ زشت ترین تیریون

12.فکر کن یه روزی زبونم لال قراره از وستروس بری!!!پست خداحافظیتو بنویس برامون(خواهشا فرار نکن)

:|

از این که با این فروم و کاربراش آشنا شدم خیلی خوشحالم و بیشتر از این که تونستم و شانس مصاحبت با افرادی رو داشتم که باعث شدن خیلی چیزا یاد بگیرم و دنبال خوندن کتابای نغمه برم که بتونم تو بحثاشون شرکت کنم و مفید باشم.

امیدوارم همیشه فروم و سایت سرپا و پر تکاپو باشه.

به درود.

13.اهل پاداش دادن به خودت هستی؟بهترین جایزه ای که به خودت دادی؟

نه زیاد. یه روز کامل عملا هیچکاری به جز کارهای مورد علاقه م انجام ندادم.

14.با اینا یه جمله بساز : شیپور جورامون،جان اسنو،والدر فری،وینترفل،آِیس،زمستان،درخت نیایش

جان اسنو در رویایش پدرش را دید زیر درخت نیایش وینترفل نشسته است و خون نجس والدر فری را با پارچه ای سفید از تیغه آیس پاک می کند، سپس چشمانش را معطوف قطعات شکسته ی شیپوری که به گفته ی استاد لووین به نظر می رسد شیپور جورامون است، کرده و زیر لب زمزمه می کند: زمستان در راه است.

چرندترین نوشته در دنیا

15.و لیانا استارک؟در یک بند برامون توصیفش کن از دیدگاه خودت استارک!

خوب به نظر من دختر زیبا، سرسخت، با اراده و کله شق و زودجوشی بوده، مثل بقیه دخترای اشراف زاده دنبال خاله بازی و رقص و گلدوزی نبوده و به جاش شمشیرزنی و اسب سواری یادگرفته در حدی که روس بولتون میگه که لیانا خودش یه نیمه اسبه. صرف نظر از اتفاقایی که افتاد و قضیه اش با ریگار که اصلا معلوم نیست چی بوده اگر تو داستان حضور داشت مسلما جز شخصیت های مورد علاقه م قرار می گرفت.

از سوالای بالا اگه موردی بود که شخصیه و از جواب دادن معذوری میتونی جواب ندی

ممنون که وقتتو دای بهم

با تشکر

امضا سر باریستان سلمی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالات alireader

خوب با ماجرای دروازه بان خودت خواستی جنگ رو شروع کنی . میخوام کل باورهات رو درباره جان اسنو عزیزت زیر سوال ببرم حیف که 9 تا سوال بیشتر ندارم. فقط درنرو قشنگ جواب بده:

1- جان و بنجن؟

چرا بنجن به نایتزواچ پیوسته بود ؟ چرا جان رو به دیوار برد؟ آیا جان رو به عنوان استارک جانشین پس از خودش در دیوار در نظر داشت؟ابن جزء جادوی دیوار هست که باید یکی از استارک ها به عنوان فرزندان برندون معمار تو دیوار باشن ؟

دلیل پیوستنش معلوم نیست استارک ها جز معدود خاندان هایی هستن که هنوز خدمت در نگهبانان شب رو افتخار می دونن و بنجن هم احتمالا بعد به دنیا اومد راب و جان و قرار گرفتن در خط پایین تر وراثت رفته نگهبانان شب. جان رو که به زور نبردش! درخواست و اصرار خود جان و اینکه کتلین حاضر نبود بعد رفتن ند حضورشو تو وینترفل تحمل کنه باعث شد بره. فکر کنم بنجن اصلا روی پیوستن جان حساب نمی کرد حتی موقعی هم که بهش میگه می خواد عضو بشه بنجن بهش میگه چند سال صبر کنه! نه همیشه یه استارک باید تو وینترفل باشه

2-جان و وظیفه استارک؟

وظیفه کهن استارک ها چیه ؟ آیا نگهبانی از دیواره؟ جان اسنو که اینقدر آرزوی استارک بودن داشت چرا فقط استارک بودن رو تو نام خانوادگی و قلعه و لردبودن میدید ؟ چرا درک نمیکرد استارک بودن در اصل انجام دادن این وظیفه اس ؟چرا با هر اتفاقی میخواست دیوار رو ول کنه بره سمت خانواده اش؟چرا شاهان قدیم استارک در سردابه وینترفل تو رویاهاش ازش متنفر بودن؟

وظیفه شون شبیه وظیفه واقعی نگهبانان شب چون برندون معمار دیوار رو بنا کرد تا هفت پادشاهی رو از موجوداتی که پشت دیوار هستن حفاظت کنه.

خوب کسی خلافشو بهش نگفته بود که... اون حتی نمی دونست نمی تونه لرد وینترفل باشه چون بچه ی مشروع نیست! خود استارک ها خیلی وقته این وظیفه رو فراموش کردن چه برسه به جان. چون هنوز وابستگیش به خانواده ش بیشتر از وابستگی و علاقه ش به خونه و خانواده جدیدش بود، هنوز به اون ثبات نرسیده بود و البته تا آخر سریال و کتابم دیدیم که بازم به ثبات نرسیده و کار دست خودش میده!

نمی دونم شاید به خاطر اینکه

مادر یا پدرش از رگ خونی کسی بودن که باعث پایان بخشیدن به خط شاهان زمستان شدن

3-جان و هدف دیوار؟

کاربرد و هدف دیوار چیه؟ آیا جلوگیری از ورود جادو به جنوبش هست؟ مکانیسم جادوی دیوار چیه؟ یعنی چه طوری عمل میکنه؟چه طوری مانع از عبور آدرها میشه؟آیا کارهای جان باعث به هم خوردن جادوی دیوار نشده یا نمیشه؟

برای نگه داشتن آدرها اون سمت دیوار. جادو؟ جادو همین الانشم تو جنوب هست! کارای ملیساندره جادو کارای توروس از میر هم همینطور.

اگه جواب این سوالا رو فهمیدی به منم بگو خیلی خوشحال میشم جوابشو بدونم

در مورد جان اینطور فکر نمی کنم در حقیقت نظرمن برعکسه!

4-جان و نگهبانان راستین دیوار؟

این حرف ننه پیر استارک ها رو قبول داری یا نه؟

نقل قول:

اون طرف دیوار هیولاها زندگی میکنن، غول‌ها و دیوها، سایه‌های متحرک و مرده‌هایی که راه میرن، ولی تا وقتی که دیوار محکم پابرجا ایستاده و مردان نگهبانی شب راستین هستن نمیتونن رد بشن

اگر قبول نداری چرا؟ اگرهم داری فکر میکنی نگهبانان در چه صورتی راستین هستن؟

آیا وظیفه شون اینه که باید قلمرو انسان ها رو از جادو حفظ کنن؟ اگر تو وظیفه شون کوتاهی کنن دیوار به تنهایی میتونه مانع عبور آدرها بشه؟آیا جان نگهبان راستینه؟

آره قبول دارم. نگهبانانی که وظیفه ی اصلیشون رو فراموش نکرده باشن و مثل نگهبانان حال حاضر دشمن اصلی خودشون رو مردم آزاد که آدم هستن محسوب نکنن!

آره شاید در هر صورت بود و نبودنشون همین الانم زیاد توفیری نداره. آره

5-جان و استنیس؟

آیا استارک ها با زانو زدن جلوی اگان فاتح(خون جادویی والریایی) به دیوار خیانت کردن؟ هرچه باشه اگان سلاحی داشت(سه اژدهای مخوف) که شاید میتونست باهاش دیوار رو خراب کنه.

انحطاط استارک از کی شروع شد؟ آیا جان هم با کمک به استنیس(هرچند زانو نزد ولی کمکش کرد)به عنوان یک شاه جنوبی و شاهی که خون والریایی (جادویی) تو رگ هاش داره به دیوار و خدایان شمال خیانت کرد؟

نه خیانت نکردن. از وقتی که لرد استارک شدن. نه به دیوار و خدایان شمال خیانت نکرد ولی یه جورایی دوباره قسمشو زیرپا گذاشت.

6-جان و خیانت به دیوار؟

قبول داری هروقت دیوار به خطر افتاده مسببش فقط یکی از خود نگهبانان بوده که خواسته یا ناخواسته به دیوار و سوگندش خیانت کرده؟ شاه شب(با پیوند با آدربانو)-منس ریدر(با آوردن ارتش 100هزار نفری و گشتن دنبال شیپور جورامون)- لرد مورمونت با به کشتن دادن تعداد زیادی نگهبان و ترک پستش و لشکر کشی به شمال دیوار و همین طور آوردن 2 وایت با خودش به دیوار-و البته جان اسنو با از هم پاشوندن نگهبانان با تصمیمات غلط و اشتباهاتش؟

آره قبول دارم ولی تصمیمای جان رو غلط و اشتباه نمی دونم جز

تصمیم آخرش که سوگندش رو شکست

.

7-جان و تقاص گرفتن دیوار؟

آیا جان با اجازه دادن به جادو در عبور از دیوار و سکونت در اون درقالب غول ها ، ملیساندر و استنیس(به خاطر خون و شمشیر جادوییش) به دیوار خیانت کرد؟ تمام کسانی که باعث عبور جادو از دیوار شدن مردن(شاه شب و لرد مورمونت رو برات مثال میزنم که اون 2 تا وایت ها رو آورد اینطرف دیوار).آیا ممکنه همین سرنوشت در انتظار استنیس و منس و ملیساندر هم باشه؟

چرا بلادر یون در دیوار باقی نماند؟چرا به شمال فرار کرد نه به جنوب؟ چرا کلد هند نخواست همراه سمول از تونل نایت فورت عبور کنه و خودش پیش برن بره؟

آیا استاد ایمون تارگرین هم دچار این تقاص شد یا نه؟چرا؟

آیا جان هم تقاص خیانتش یه دیوار رو پس داد؟ اگر جان بوسیله جادوی ملیساندر برگرده این ممکنه آخرین خیانت ناخواسته جان به دیوار باشه و باعث مرگ جادوی دیوار بشه؟ اگر نه جادوی دیوار چه طور از بین میره؟

نه خیانت نکرد هدف ساخته شدن دیوار یه چیز دیگه ست چه ربطی به رد شدن غول ها یا فرزندان داره؟

استنیس و ملیساندره چه جادویی رو از دیوار عبور دادن؟

حتما تو ویژن هاش چیزی دیده که مجابش کرده بره شمال. نمی تونست رد بشه کاری به خواستن یا نخواستنش نداشت.

استاد ایمون؟؟؟ دقیقا اون چیکار کرده که باید مستحق تقاص باشه؟ ایمون به مرگ طبیعی و کهولت سن مرد.

نه جان تاوان سوگندشکنیش رو داد. نه فکر نکنم. نمی دونم چطوری از بین میره شاید دیوار کلا نابود بشه. معلوم نیست واقعا.

8-جان و دنی؟

چرا فکر میکنی جان اسنو با تمام این فجایعی که ناخواسته و با نیت خیر به بار آورده و با به خطر انداختن دیوار کل هستی و انسان ها رو به خطر انداخته مستحق بخشش و فرصت دوباره زندگی و رسیدن به هدف نهاییش هست

، ولی دنریس به خاطر اشتباهاتی که اونم با نیت خیر بوده و نهایتا چندتا شهر و به خطر انداخته نه کل هستی رو (چقدر کم نه؟ ) مستحق فرصت دوباره و پیدا کردن هدف واقعیش نیست؟

جان دیوارو به خطر انداخت؟ جان تو کتاب آخر قلعه های نگهبانان شب رو با وحشی ها و افراد استنیس و نگهبانان شب آماده داشت می کرد! درسته که نگهبانا بعد این همه سال که مردم آزاد رو دشمن خودشون می دونستن باید باهاشون همکاری می کردن و از این موضوع راضی نبودن و آمادگی پذیرش این حقیقتو نداشتن. اما کار جان در استفاده از مردم آزاد درست بود (بهتر از این بود که به صورت ارتش مردگان سراغشون میومدن) جان واقعیت رو می دید، می دونست که وقتی زمستون برسه با هزار نفر کمتر نمی تونن از دیوار در برابر آدرها دفاع کنن ولی بقیه اینو درک نکردن! اما دلیل مرگ جان چیز دیگه ای بود ( به سریال کار ندارم)

جان رو خنجر زدن چون سوگندشو شکست علنا! شاید اگه این حرکتو نمی زد کار به کشتنش نمی رسید.

فعلا نه. شاید اگه مارتین تو کتاب بعدی یکم سیخونکش بزنه و حالشو جا بیاره نظرم در مورد مستحق بودن یا نبودنش عوض شه (گرچه خیلی بعیده )

9-مارتین و سینگرز؟

برای اینکه از این فاز جان -دنریس بیایم بیرون به این سوال جواب بده: به عنوان یه عشق موسیقی فکر میکنی چرا نگاه مارتین به خواننده ها و نوازنده های وستروس انقدر تیره و تار بوده . همشون شیاد و دروغگو و لا ابلی و خاین و سوگند شکنن و... هستن و

اسپویلر: نمایش

خوب خوانننده ها در زمان های قدیم اگه می خواستن درآمد درست و حسابی داشته باشن باید کاسه لیسی اشراف زاده ها و خاندان سلطنتی رو می کردن و خوب این وسطم برای این که بیشتر گیرشون بیاد خبرچینی و جاسوسی هم می کردن چون کیه که به یه خواننده شک کنه؟

خوب 40 تا سوال من تموم شد فقط خواهشا اگر میخوای به سوالا جواب بدی مفصل و با تحلیل جواب بده ولی نیازی هم نیست به تمام سوالات خورد جواب بدی به9 سوال اصلی جواب بدی کافیه(منظورم اینه نظر کلیت رو بگی) .هدفم این بود که درباره جان به چالش بکشمت و بگم میشه طور دیگه ای هم قضیه رو دید.

مرسی. ادامه محاکمه بهت خوش بگذره.

من که طور دیگه ای ندیدم ممنون بابت سوالا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری