رفتن به مطلب
ریگار

نظرسنجی16: تاثیرگذارترین شخصیت تا فصل سوم سریال کدام است ؟

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 16

به نظر شما تاثیر گذارترین شخصیت در روند داستان تا انتهای فصل سوم سریال بازی تاج و تخت، کدام شخصیت است ؟

1- استنیس براتیون

2- کتلین تالی

3- تیریون لنیستر

4- سرسی لنیستر

5- جافری براتیون

6- تایوین لنیستر

7- والدر فری

8- راب استارک

9- پتایر بیلیش(لیتل فینگر)

10- ملیساندر

11- بیلون گریجوی

12- سایر

این نظر سنجی توسط استنیس براتیون پشنهاد و با کمک سر تالیسا تدوین شده است .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جای یک سری از گزینه ها خالیه، مثل ند و همین طور دنریس و جان اگه از خطوط داستانی ایسوس و دیوار صرف نظر نکنیم. از طرفی یک سری از گزینه ها مردودند مثل بیلون، والدر فری، جافری، ملیساندر و حتی شاید تایوین.

در کل به نظر من تاثیرگذارترین شخصیت سرسیه هرچند تاثیرش بیشتر منفیه تا مثبت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب جان اسنو که عملا اقدامی انجام نداده ( در این بازه ) که تغییر شگرفی باشه، بیشتر راوی اون بخش بوده و اعمالش حداقل تا اینجا تاثیر وسیعی نداشته . ند هم بیشتر قربانی بود و اقدامات و تصمیمات بقیه روش تاثیر میذاشت تا خودش روی روند داستان ( جدا از این اگه ند جز گزینه ها میبود توازن نظر سنجی به هم میخورد و احتمالا کلی رای احساسی میخورد و باید منتظر میشدیم تا رای نخست رو بگیره ) .

در مورد شخصیت های که گفتی مردودند، جز والدر که نهایت عملش عروسی خونینه و نتیجه اش رو هنوز ندیدیم، بقیه رو نمیتونم مردود بدونم، بدون ملیساندر استنیسی وجود نداشت، رنلی کشته نمیشد و ...بدون جافری ند استارک کشته نمیشد( مخصوصا که با اطلاعات فعلی سریال احتمال میدیم تصمیم خودش بوده) و بدون بیلون شمال به همین راحتی سقوط نمیکرد .

در مورد دنی حق با توست، شخصیت خیلی مهم و تاثیر گذاریه و یگانه تاثیر گذار ایسوس اما از اونجایی که با وستروس فعلا چندان در تماس نبوده و اعمالش خیلی رو وستروس تاثیر نذاشته تو نظر سنجی نیومده.

اما باز اگه احساس میکنید تاثیر غایب ها از گزینه های موجود بیشتره، گزینه سایر رو انتخاب کنید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس واریس کو؟؟؟ این بشر هم کم تاثیر نذاشته!

از نظر من کتلین با اون حماقت ها و بی تدبیری هاش بیشتر از همه تاثیر گذاشته.

بعد از کتلین به ترتیب لیتل فینگر، سرسی، جافری و ملیساندر بنظرم بیشترین تاثیر رو گذاشتن.

البته رای من گزینه سایره چون فکر میکنم واریس تاثیرش از همه بیشتر بوده. کلا یه حسی بهم میگه خیلی از اتفاق ها زیر سر واریس بوده حتی ماجرای حمله به برن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به استنیس رای می دم البته ملاکم بیشتر کتابه تا سریال . اول این که استنیس بود که به جان ارین کمک کرد تا قضیه ی حروم زاده بودن بچه های سرسی رو بفهمه . بعد که ادارد به بارانداز شاه اومد از غیبت استنیس متعجب شد و عاملی شد که با انگیزه ی بیشتری ره سراغ قضیه ی مرگ جان ارین و بعد هم که با حمایت از استنیس و اون نامه ای که نوشت خودش رو به کشتن داد . بعد استنیس اون نامه ی معروف رو به تمام نقاط وستروس فرستاد که یه جورایی بعد از اون کل مملکت درگیر جنگ شد . بعدش هم که رنلی رو کشت و یه مدعی رو کم کرد . بعدش هم که با اون قضیه ی زالو ها به تسریع مرگ راب و ... کمک کرد . 

البته من نظرم رو تا اخر کتاب ۵ گفتم چون تا اون جا استنیس حسابی فعاله

گزینه ی دومم هم پتیر بیلیشه باز هم نظرم رو تا اخر کتاب ۵ گفتم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

10...ملیساندر

بیشتر این اتفاقا یه پاش ملیساندر بوده.......

مرگ 3 پادشاه........مرگ کتلین....

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان توجه داشته باشن که نظر سنجی تا جایی رو پوشش میده که در سریال به تصویر کشیده شده ، یعنی نیمه های کتاب سوم!

لطفا روی این اساس گزینه هاتون رو انتخاب کنید تا ناخواسته اسپویلی هم اتفاق نیفته .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من کتلین موثرترین آدم بوده و بعد از اونهم سرسی. انگار کل جنگ و دعواها در واقع لشگرکشی این دو تا بانوست برای حفظ خانواده و فرزندانشون. اینکه تاثرها مثبته یا منفی بحثش جداست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به سرسی رای دادم چون کتاب یک(که پایه کتاب های بعدیه) کاملا تحت تاثیر اعمال اونه، جان ارن رو کشته و استنیس رو فراری داده، با این کارش باعث میشه ند دست بشه و با رابطه اش با جیمی باعث میشه پسر ادارد صدمه ببینه . در اصل رابطه اش با جیمی باعث تولد جافری میشه و همین باعث میشه بعدا مبجور بشه جان ارن و ند رو پایین بکشه و به خاطر همین عشق حرام، وستروس دچار شعله جنگ میشه .

گزینه بعدیم لیتل فینگره چون احساس میکنم پشت ماجرای خنجر این باشه و نقشه به جون هم انداختن خاندان ها هم زیر سر خودش باشه . چیزی که قطعیه اینه که واریس نمیتونه این کار رو کرده باشه چون وقتی با ایلیریو تو دخمه های بارانداز صحبت میکنه نشون میده که علاقه ای به شروع سریع جنگ نداره . پس یکی دیگه بین شیرها و گرگ ها داشته موش میدونده که احتمالش زیاده لیتل بوده باشه .

در مرحله بعد به نظرم به ترتیب : کتلین، تایوین ، ملیساندر، بیلون گریجوی و تیریون ، تاثیر گذارترین ها هستن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با اینکه به تیریون رای دادم به اشتباه ، ولی رای اصلی من رو بلیش هست !!! من با تمام خدایان دنیای شناخته شده قسم یاد میکنم این بشر اگر اخر نشد پادشاه هفت پادشاهی خواهید دید.

1-جان ارن با برنامه این بشر مرد.

2-ند رو خودش نابود کرد.

کاری که این بشر شروع کرد باعث اتفاقاتی مثل عروسی سرخ و ... شد اگر فقط میذاشت ارن خبر به رابرت میداد تا الان لنیستر ها با خاک یکسان شده بود توسط ارتش تمام پادشاهی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها این نظرسنجی تا کتاب سومه و باید خوادث و اطلاعاتی که تا کتاب سوم برامون مشخص شده ملاک باشه. نه اینکه مثلا تو کتابای بعدی می فهمیم مسبب فلان حادثه کی بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رای من مون بوی :دی

خوب با توجه به تا این جای کار تایوین رو انتخاب میکنم آدم خوبیه تا کسی کاری به خاندانش نداشته باشه کاری نمیکنه اواسط کتاب یک پیداش شد اول جنگ ها رو توی میدون نبرد برد بعد چندتایش رو باخت بعد دوباره برد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بر حساب کتاب سوم و سه فصل سریال هم حساب کنیم سه نفر هستن که تو رتبه های اول قرار دارن.

1-پتیار بالیش

2-تایوین لنیستر

3-کتلین تالی

این سه نفر از تاثیر گذار ترین اشخاص داخل سریال و کتاب تا اینجا بودن هر چند پتیار سر جدول هست مرگ ند و شروع جنگ پنج پادشاهی زیر سر همین بشر بود بخاطر کاری که باهاش کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
با اینکه به تیریون رای دادم به اشتباه ، ولی رای اصلی من رو بلیش هست !!! من با تمام خدایان دنیای شناخته شده قسم یاد میکنم این بشر اگر اخر نشد پادشاه هفت پادشاهی خواهید دید.

2-ند رو خودش نابود کرد.

کاری که این بشر شروع کرد باعث اتفاقاتی مثل عروسی سرخ و ... شد اگر فقط میذاشت ارن خبر به رابرت میداد تا الان لنیستر ها با خاک یکسان شده بود توسط ارتش تمام پادشاهی

ولی سنسا

دخلشو میاره به زودی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

2-ند رو خودش نابود کرد.

ولی سنسا

دخلشو میاره به زودی

خیلی امیدوار نباش. این مارتین دیوانه همین که بفهمه خواننده هاش همچین نتیجه گیری کردند، می زنه همه چی رو بر عکس می کنه.

ضمن این که این لیتل فینگر اگه همین الان هم بمیره، این قدر تخم توطئه این ور و اون ور کاشته که تا پنجاه سال بعد مرگش هم آثار ماتأخرش باقی می مونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب تاثیرگذار رو چطور بخوایم نگاه کنیم؟ بعضی شخصیت ها تاثیرات زیادی داشتن، بعضی ها هم خب تاثیرخاصی نداشتن فعلا، البته تاثیرات بد بیشتر بودن

یکی از شخصیت هایی که خیلی از وقایع از کارهای اون نشئت میگیره، بیلیش هست که اونو انتخاب کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من اولش خيلی به اين قضيه 3 فصل توجه نکردم و زدم بيليش. اما ميبينم که خيلی فرقی نداره، تا وقتی شما ميدونی که اين بشر چه کار ها کرده، نميتونی گزينه ديگه اي انتخاب کنی.

واقعاً شخصيت ليتل فينگر (که شخصيت محبوب من هم هست) نياز به تحليل و نقد بسيار داره. ليتل فینگر تا اين جای کار (فصل3 سريال) تنها شخصيتی هست که هرگز نه پسرفت کرده و نه حتی درجا زده، بلکه مدام در حال پيشرفته. با اين همه نه خاندان قدرتمندی داره و نه جنگجو به حساب مياد. مارتين ميخواست با اين شخصيتش نشون بده که دنيای وستروس لزوما نام بزرگ يا قدرت جنگاوری نمي خواد تا توش موفق باشی، بلکه کافيه مخت رو به کار بندازی. يکجور هايی مطمئنم که وقتی کل کتاب ها تموم بشه و شما اين نظرسنجی رو بزاريد، ليتل فینگر اول ميشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من که نظرم روی تایوین هست!

اگه ایشون نبودن کارا می افتاد دست جیمی و کوان و آموری لورچ؛تصورش هم مضحک و خنده داره!

کار والدر فری هم تحت حمایت و پشتیبانی تایوین بود هرچند که کسی نمیفهمه!

تیریون هم نقش داشت ولی نه زیاد،چون مطمئنا اگه استنیس وارد شهر هم میشد و تایوین میرسید شده میرفت به شخصه استنیس رو از تخت بلند کنه و بکشه این کار رو میکرد!

از طرفی اگه جورا میذاشت دنریس بمیره که الان مادر اژدهایی وجود نداشت!

کتلین تالی شیرین عقل هم به نوبه خودش تا تونست اذیت کرد!

پس اگه بخوام به ترتیب بچینم:

تایوین لنیستر

کتلین تالی

جورا مورمنت

جافری

...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

می گم این نظرسنجی با این که چالشی و درگیرکننده نبود ولی مشارکت توش زیاد بود . تا همین الان حدود ۶۲۰ رای داده شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

و همینطور شاهد نتیجه احساسی و غیر قابل باوری هستیم.

راب استارک از بیلیش بیشتر رای آورده!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این نظر سنجی از پایه و اساس اشتباهه.

بیشترین تاثیر رو در داستان ادارد داشت که تو گزینه ها نبود!!!

اگه می خواهید با حذف گزینه ها به نتیجه دلخواهتان برسید ، فکر کنم شما برنده شدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ادارد می تونست بیشترین تاثیر رو داشته باشه ولی با چند تا اشتباه این موقعیت رو از دست داد . ولی انصافا جایگاه راب اونجا نیست . جایگاه تیریون و استنیس هم درست نیست به نظرم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این نظر سنجی از پایه و اساس اشتباهه.

بیشترین تاثیر رو در داستان ادارد داشت که تو گزینه ها نبود!!!

اگه می خواهید با حذف گزینه ها به نتیجه دلخواهتان برسید ، فکر کنم شما برنده شدید.

دقيقاً تاثير ادارد چي بود!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نتیجه ی این نظر سنجی مبهوتم کرد. تیریون چطوری 10 برابر سرسی رای آورده؟ برن رو که جیمی زمانی که سرسی همراش بود انداخت پایین،توی وقایع دری هم سرسی تا می تونست سنگ اندازی کرد و ادارد رو روبه روی خودش قرار داد، رابرت رو که می دونیم سرسی کشته، ادارد رو هم به کمک پتایر زندانی کرد و تو مرگش هم بی تاثیر نبود. در ضمن متهم به قتل جان ارن هم هست. توی کتاب دو هم داشت پشت سر هم توطئه های مختلف می چید. توی اقدام به قتل تیریون هم متهم ردیف اوله. فقط از زمانی که تایوین برگشته یه مقدار تحت کنترل گرفتتش، اون وقت سرسی اندازه والدر فری (که فقط با پشتوانه تایوین و روس بولتون توی ردودینگ نقش داشته) رای آورده. چجوری آخه؟

جالبه تیریون از مجموع تایوین و پتایر و استنیس و سرسی یه دونه بیشتر رای آورده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با اينكه به قيافش نمياد ولي پتاير !!!

موش كثيف همه چيز زيره سره اونه :/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری