رفتن به مطلب
مورس مارتل

نظرسنجی17: در مسند پادشاهی کدام مشاور را انتخاب میکنید؟

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 17

در صورت پادشاهی بر وستروس کدام یک از اشخاص زیر را به عنوان مشاور سیاسی-نظامی خود انتخاب میکنید ؟

1- دوران مارتل

2- تیریون لنیستر

3- جورا مورمونت

4- کتلين تالی

5- جان ارن

6- استاد آمون

7- داووس سی‌ورث

8- پتایر بیلیش

9- بلک فيش

10- تایوین لنیستر

11- اولنا تايرل (ملکه خارها)

12- سمول تارلی

13- واریس

14- باریستان سلمی

- تدوین شده در شورای پادشاهی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چرا ادارد تو گزینه ها نیست؟؟؟

جورا مورمنت که به درد غاز چروندن می خوره رو گذاشتین ، بعد ادرد رو نذاشتید؟

تو نظر سنجی قیلی هم ادارد نبود؟ دلیل خاصی داره این کاراتون؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
چرا ادارد تو گزینه ها نیست؟؟؟

جورا مورمنت که به درد غاز چروندن می خوره رو گذاشتین ، بعد ادرد رو نذاشتید؟

تو نظر سنجی قیلی هم ادارد نبود؟ دلیل خاصی داره این کاراتون؟

ادارد یه کارکتر نسبتا ایده آل ـیه و به احتمال زیاد باعث دیده نشدن بقیه گزینه ها میشه. خیلی انتخاب های دیگه هم هستن که تا حالا بهشون توجه نشده و بهتره به اون ها هم عرصه بدیم.

ولی این کار به این معنی نیست که چشم بسته ادارد رو کنار بذاریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

به شخصه ادارد اگر بود قطعا اون رو میذاشتم درسته بعضی وقتا ساده بازی درمیاره ولی عدالت و شرافتش بینظیره و مطمئنا باعث ترقی میشه اما در میان این گزینه ها قطعا "داووس سی‌ورث" رو انتخاب میکنم با شرافت ، صادق ، عدالتخواه و با ملیساندر هم مخالفه و به پادشاه برحق کمک میکنه و نه کورکورانه جایی که لازمه بهش اخطار میده و حتی برخلاف دستورش عمل میکنه اگر دستورش غلط باشه مثل جایی که استنیس خواست پسر حرام زاده رابرت رو به دستور ملیساندر بکشه و داووس نذاشت (البته یه نکته ای من فقط سریالو دنبال میکنم پس تمام قضاوت هام حتی در مورد ادارد استارک بر اساس سریاله و تا اینجا پس ممکنه بعدا تو فصل های بعدی یا کتاب های ب منتشر نشده با کارهاش اگر بد باشه موافق نباشم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1 - دوران مارتل ≈ زیاد نمی‌شناسم! نظری ندارم. ولی فکرم نکنم خوب باشه همچین:grin: حذف.

2- تیریون لنیستر ≈ خب گزینه وسوسه کننده ایه تیریون مُخ سیاست هاست! ولی نه محبوبیتی وجود داره، نه استراتژی های چندان قوی برای جنگ. معلق!

3- جورا مورمونت ≈ حذف مرتیکه خائن برده فروشِ عاشقِ کور

4- کتلين تالی ≈ حذف! حذف! نمی خوام که مملکتو با عشق مادری به فنا بدم

5- جان ارن ≈ حذف. می گن خوب بوده. ولی زیاد نمی شناسمش. احتمالا یکی بوده مثل نِد. زیادی بی احتیاط و شرافتمند آخرش می کشتنش ما رو هم می زد داغون میکرد

6- استاد آمون = آمون خب بر اساس تجربیاتش میتونه مشاور خوبی باشه. ولی مطمئن نیستم. یکم پیره. معلق!

7- داووس سی‌ورث ≈ شرافت، مشاوره و استراتژی جنگی رو داره. ولی سیاستی ازش ندیدم :'? یه دوست خوبم هست، اما حذف...

8- پتایر بیلیش ≈ مار تو آستین پرورش دادن |: زیادی مارموز و هفت خط حذف

9- بلک فيش ≈ زیادی خشک و فکرهایی ساده. حذف :'?

10- تایوین لنیستر ≈ تایون قطعا آدم شریفی نیست، و منم معتقدم شرافت تو وستروس خیلی جای كمی داره. آدم باهوشیه، بخصوص تو امور نظامی- سیاسی، ولی نمیخوام بعد از مدتی از دستش بدم یا شاهد قتلش باشم. یکمم کاراش حرص درآره :grin: پس حذف!

11- اولنا تايرل (ملکه خارها) ≈ پیرزن غرغرو حذف.

12- سمول تارلی≈ اِ! سم؟ تو اینجا چیکار می‌کنی واقعا؟ به چه امیدی؟ خودت حذف شو پسر

13- واریس ≈ حذف. تارگرین پرستِ کچل :???:

14- باریستان سلمی ≈ رجوع به ۱!

خب 2 و 6 موند.

که من 2 رو انتخاب میکنم. تیریون تا وقتی کاری به کاریش نداشته باشی خوبه باهات! و برای جنگم فرمانده ها و لردهام مثل مور و ملخ هستن

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بی هیچ شکی داووس سی ورث

چرا بدون هیچ شکی داووس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هوش سیاسی؟؟؟؟؟؟؟؟هوش نظامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که بیشتر از امثال تیریون و دوران باشه؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بی هیچ شکی داووس سی ورث

چرا بدون هیچ شکی داووس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هوش سیاسی؟؟؟؟؟؟؟؟هوش نظامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که بیشتر از امثال تیریون و دوران باشه؟؟؟؟

دوست عزیز فکر میکنم این چیزایی که گفتی لازمه که داووس داره شاید بیشتر از بقیه نباشه اما چیزهای مهمتری هم هست. تیریون باشه؟ که فقط به خاطر دفاع از خاندانش حتی وقتی برحق نیستن،حتی وقتی میدونه جافری پادشاه نیست و حتی میدونه لیاقت هم نداره طرفشون میجنگه و معیارش خاندانشه حتی اگر ظلم کنن؟ (ایکاش حداقل جافری لیاقت داشت میگفتیم به خاطر لیاقتش داره طرفش میجنگه تو جنگ با استنیس. بعد سریال هم یه بهونه احمقانه بیاره که ملیساندر داغون میکنه مملکت رو چون جادوگره . کدوم بیشتر خطرناک بودن جافری و تایوین یا ملیساندر و استنیس؟؟؟؟) جناب دوران مارتل هم از اونجا که من کتابو نخوندم خیلی اطلاع ندارم اما از اطلاعات ویکی میگم: کسی که تمام فکر و ذکرش انتقامه و حاضره تارگرین های ظالم و ویسریس رو سرکار بیاره بدون توجه به ظلمشون و نامشروعیت حکومتشون؟ حتی اگ با باراتیون ها مشکل داشت میتونست حداقل تو جنگ 5 پادشاهی ادعای استقلال کنه مثل راب. حداقل میگفتیم چون از طرف رابرت بهشون ظلم شده میشه بهشون حق داد اما ایشون درعوض سکوت کردن و بجای جنگیدن با عامل اصلی کشتار خواهرشون یعنی لنیستر ها فقط نظاره گر بودن و باهاشون صلح کردن و منتظر فرصتی برای آشوب شدن. با این کارشون خدمت بزرگی به لنیستر ها کردن!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من کاری به کار این که کی طرفه کیه یا از کی طرفداری کرده ندارم.

بحث الان سر اینه که کی هوش سیاسی-نظامی قوی تری داره.

تیریون که ماشالا کم هوش سیاسی نداره. با محدود کردن سرسی و کلکی که به اعضای شورا زد اینو ثابت کرد. از لحاظ هوش نظامی هم که ارجاع میدمتون به نبرد بلکواتر.

و اما دوران.

اولا دوران چرا انتقام نخواد؟؟؟

خواهر و خواهرزاده هاش رو با وضعیت وحشتناکی کشتن بدون اینکه حداقل بخاطر مرگ خواهرش وعده عدالت بهش بدن.

تازه بعد از اون همون طرف میزنه تنها برادرش رو هم میکشه. این جناب چرا نباید دنبال انتقام باشه؟؟

از طرفی با وجود همه این اتفاق ها دوران پونزده سال ساکت نشسته و نقشه کشیده. از بین قیام کننده های مهم زمان رابرت یه دوران زنده مونده و یه میس تایرل. میس رو که دماغش رو بگیری جونش درمیاد ولی دوران بیدی نیست که با اینجور باد ها بلغزه. الان دوران دوتا جبهه مهم رو داره. یکی جبهه لنیستر ها با وجود میرسلا و اون یکی هم جبهه تارگرین ها با رفتن آریانه پیش اگان. این یعنی درصورت باخت هرکدوم از طرفین دوران بازنده اصلی نمیشه. به این میگن سیاست!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تایوین عالیه کلاً یه سر و گردن از باقی گزینه ها بالاتره ولی یه ایرادی داره تایوین قدرت رو کامل برای خودش میخواد حتی اگه زیر دست باشه واسه همین هیچوقت نباید باهاش مخالفت کنم چون نتیجه مطلوبی برام به دنبال نداره پس نه

گزینه بعدی برام دوران مارتل، این بشر عالیه من به شخصه لذت میبرم از این شخصیت، طرز فکر و راه و روشش هم خیلی به خودم نزدیکه ولی این آدم هم یه ایرادی داره اونم صبر زیاده! پس نه

جورا مورمونت، کتلين تالی، جان ارن، بلک فيش، سمول تارلی، باریستان سلمی

ول معطلن اگه دنبال یه حکومت روتین باشم خوبن ولی هیچ شکوهی نمیتونن واسه ی کشور ارمغان بیارن

استاد آمون، ترسوئه

داووس سی‌ورث، نظامی خوبه ولی فکر نمیکنم به درد کشور داری بخوره

پتایر بیلیش، تنها سودی که داره برای خودشه

اولنا تايرل (ملکه خارها)، کشور دار بله ولی از بُعد نظامی نه

واریس، شغل فعلیش مناسبتره

و اما انتخاب من تیریون، دیگه یه کم منصف باشین، اینقدر از شرافت و صداقت ادارد دفاع میکنین یه خورده ازش یاد بگیرین و اعتراف کنین که باهوشه و توی فرصتی که داشت نشون داد که هم هوش کشورداری رو داره هم هوش کافی برای اقدامات نظامی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولا بحث سر این نیست "کی هوش سیاسی-نظامی قوی تری داره." بحث اینه که کدوم رو مشاور انتخاب میکنیم واقعا کسی که به خاطر منافع خاندانش حق و منافع مردم و پادشاهی رو زیر پا میگذاره گزینه خوبیه برای مشورت؟ حالا هر چقدر هم میخواد باهوش باشه هوش وقتی خوبه که در خدمت اهداف خوب باشه!

ثانیا در مود دوران شما جواب منو ندادید. من نگفتم نباید دنبال انتقام باشه تو حرف هام هم گفتم اما گفتم چرا با مسبب های اصلی آشتی کرد و منتظره که حکومت از طریق تارگرین ها (وصلت با ویسریس و ...) بهش برسه. بله گفتم بهشون ظلم شده رابرت باید عدالت رو اجرا میکرد اما تاوان ظلم رابرت رو کل وستروس باید بده با برگشتن تارگرین های ظالم؟ حتی استارک ها که طرف دورن رو گرفتن تو این قضیه؟ (نگید ادارد باید علیه ابرت قیام میکرد ها!!! وقتی خود دورن صلح رو قبول کرده همینکه ادارد با رابرت قهر میکنه خودش نشان از شرافتشونه) و مهمتر از اون بابا لنیستر ها زدن کشتن خواهرشو حالا این باهاشون صلح میکنه!!! در صورتی که میتونست از ضعف لنیستر ها استفاده کنه و ضربه نهایی رو بزنه اگر واقعا سیاست داشت!(همون که تو پست قبلیم گفتم که اگر نمیخواد با استنیس باشه حداقل با لنیسترها که 1000 برابر بیشتر از براتیون ها به دورن ظلم کردن هم نباشه!!!) به این نمیگن سیاست میگن جنون قدرت ایشون دنبال چسبوندن خودش به تخت پادشاهیه از طریق تارگرین ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کسی که به خاطر منافع خاندانش حق و منافع مردم و پادشاهی رو زیر پا میگذاره گزینه خوبیه برای مشورت؟

یه سوال تو مسئول یه عده هستی میدونی که دارن کار اشتباهی میکنن یا باید طرفشون رو بگیری یا بمیری دقیقاً انتخابت چیه!؟ نگو تسلیم استنیس میشد بخشیده میشد که بهت میخندم چون استنیس کوچک ترین احترامی برای دیگران قائل نیست حتی آزادی مذهب هم از مردمش گرفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کسی که به خاطر منافع خاندانش حق و منافع مردم و پادشاهی رو زیر پا میگذاره گزینه خوبیه برای مشورت؟

یه سوال تو مسئول یه عده هستی میدونی که دارن کار اشتباهی میکنن یا باید طرفشون رو بگیری یا بمیری دقیقاً انتخابت چیه!؟ نگو تسلیم استنیس میشد بخشیده میشد که بهت میخندم چون استنیس کوچک ترین احترامی برای دیگران قائل نیست حتی آزادی مذهب هم از مردمش گرفت

مساله این نیست که تیریون تو اون موقعیت کار درست رو کرد یا نه. مساله اینه که اون یه لنیستره و در هر شرایطی براش خاندانش از پادشاهش مقدمتره. آدم نمیتونه به چنین کسی اعتماد کنه. اون جدا یه آدم غیرقابل اعتماده و از اونجایی ک باهوش هم هست باید ازش دوری کرد چون خیلی راحت زمین میزنتت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مساله این نیست که تیریون تو اون موقعیت کار درست رو کرد یا نه. مساله اینه که اون یه لنیستره و در هر شرایطی براش خاندانش از پادشاهش مقدمتره. آدم نمیتونه به چنین کسی اعتماد کنه. اون جدا یه آدم غیرقابل اعتماده و از اونجایی ک باهوش هم هست باید ازش دوری کرد چون خیلی راحت زمین میزنتت.

یه نگاه به خاندان من بنداز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

"نگو تسلیم استنیس میشد بخشیده میشد که بهت میخندم"

چرا نبخشتش؟ وقتی پرچم دارای برادرش رو بخشید چرا نباید اون رو ببخشه؟ به خصوص اگر شهادت میداد که ادعای ادارد و استنیس یعنی پادشاه نبودن جافری درسته! در مورد آزادی مذهب هم من با اینکه مذهب جدیدی آورده مخالف نیستم و با اینکه خشونت به خرج میده مخالفم گرچه تا اونجا که من میدونم هرکسی رو که مذهب هفت داره رو که نمیکشه کسایی رو میکشه که به خداش توهین کنن مگرنه داووس رو هم باید میکشت!

در ضمن درمورد تیریون آقا اصلا فرض محال که استنیس نبخشتش خب آقا فرار میکرد!به همه لردها نامه مینوشت که آقا جافری پس رابرت نیست که وظیفه انسانی خودش رو انجام داده باشه شاید عده ای که فکر میکنن جافری پادشاهه بفهمن در اشتباهن و اینطوی دستش هم به خون کسایی که به حق در رکاب استنیس جنگیدن و مردن هم آلوده نمیشد! بعدش درمیرفت میرفت پیش راب (نگو که راب میکشتش که به قول خودت خندم میگیره) یا فرار میکرد ایسوس

در ضمن شاید حرفم ایده آل گونه است اما واقعا شما اگر بگن انتخاب کن یا بمیر یا هزاران نفر آدمی که دارن برای حقشون میجنگن رو بکش کدوم رو انتخاب میکنی؟ با وجدانت چه جوری میتونی کنار بیای؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
"نگو تسلیم استنیس میشد بخشیده میشد که بهت میخندم"

چرا نبخشتش؟ وقتی پرچم دارای برادرش رو بخشید چرا نباید اون رو ببخشه؟ به خصوص اگر شهادت میداد که ادعای ادارد و استنیس یعنی پادشاه نبودن جافری درسته! در مورد آزادی مذهب هم من با اینکه مذهب جدیدی آورده مخالف نیستم و با اینکه خشونت به خرج میده مخالفم گرچه تا اونجا که من میدونم هرکسی رو که مذهب هفت داره رو که نمیکشه کسایی رو میکشه که به خداش توهین کنن مگرنه داووس رو هم باید میکشت!

در ضمن درمورد تیریون آقا اصلا فرض محال که استنیس نبخشتش خب آقا فرار میکرد!به همه لردها نامه مینوشت که آقا جافری پس رابرت نیست که وظیفه انسانی خودش رو انجام داده باشه شاید عده ای که فکر میکنن جافری پادشاهه بفهمن در اشتباهن و اینطوی دستش هم به خون کسایی که به حق در رکاب استنیس جنگیدن و مردن هم آلوده نمیشد! بعدش درمیرفت میرفت پیش راب (نگو که راب میکشتش که به قول خودت خندم میگیره) یا فرار میکرد ایسوس

در ضمن شاید حرفم ایده آل گونه است اما واقعا شما اگر بگن انتخاب کن یا بمیر یا هزاران نفر آدمی که دارن برای حقشون میجنگن رو بکش کدوم رو انتخاب میکنی؟ با وجدانت چه جوری میتونی کنار بیای؟

داستان فانتزیه ولی دیگه خیلی فانتزیش کردی

اولاً درستش اینه فرض محال که ببخشتش، استنیس پرچمدار ها رو بخشید چون بهشون احتیاج داشت بخشید ولی فراموش نکرد یعنی بعد جنگ به وقتش واسه همشون داره

دوماً واقعاً داری میگی فرار میکرد یا شوخی میکنی!؟ چون فرار میکرد ایسوس که سهله سوتروس هم میرفت تا تایوین به قطعات ریز تبدیلش نمیکرد بیخیالش نمیشد، میرفت پیش راب درسته راب نمیکشتش ولی مصلماً هم دستش رو به گرمی فشار نمیداد بهش نمیگفت دمت گرم اومدی حقیقت رو روشن کردی از اینجا به بعد تحت حمایت منی، راب خیلی شیک مینداختش توی سیاهچال

در مورد سوالت هم من علاقه ای به خودکشی ندارم اونا هم دارن واسه هدفشون میجنگن پس باید احتمال مرگ رو هم بدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بدون شک تیریون!البته تیریونی که هیچ خانواده ای نداشته باشه و حواسش فقط به کارش باشه!

لیتل فینگر که عمرا و داوس هم زیادی درستکاره؛البته اولنا هم بدک نیست!

بقیه گزینه ها هم یه جورایی خنده دارن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله شاید استنیس نیازی به تیریون نداره اما مسلما اگر قبل از این که اقدامی علیهش بکنه میومد میگفت من تازه فهمیدم جافری پادشاه نیست تسلیم میشد دلیلی نداشت بکشتش پرچمدارای برادرش هیچ دلیل موجهی برای حمایت از رنلی نداشتند خود استنیس گفت دلیل فراموش نکردنشونو

" مردان خوب و شریفی برای جافری می جنگند، با این اعتقاد غلط که اون پادشاه به حقه. یک شمالی ممکنه همین رو در مورد راب استارک بگه. ولی این لرد هایی که دور برادر من جمع شدن می دونستند که او غاصبه. دلیلشون برا پشت کردن به پادشاه حقیقیشون چیزی بهتر از رویایی قدرت و افتخار نبوده، و برای من مشخص شده که اون ها چی هستند. عفوشون کردم، بله بخشیده شدند ولی فراموش نشدند"

پس قطعا تیریون رو هم اگر بیاد بگه من فهمیدم که جافری پادشاه نیست نه تنها میبخشه بلکه شاید به قول شما دستش و هم به گرمی بفشاره!چون تقصیری نداشته تا اونجا.

د رضمن واقعا انقد تایوین خواستار کشته شدن تیریونه؟ حتی اگر هم باشه مگه

الان که تیریون دررفته و سرسی که کل پادشاهی رو در اختیار داره تونسته پیداش کنه که تایوین یتونه؟ اگر هم میگی الان کمک داره اون موقع هم میتونست به کمک پادریک فرار کنه

د مورد راب هم چرا راب باید بندازتش سیاهچال؟در مورد برن، تیریون از محاکمه با مبارزه نجات پیدا کرده پس الان حکم بیگناه رو داره و وقتی هم بیاد بگه من فهمیدم جافری شاه نیست مطمئنا کسی مثل راب که به خاطر کشته شدن دوتا لنیستر و به خاطر اجرای عدالت در حق دشمنانش لرد کاراستارک رو کشت و نصف ارتشش رو از دست داد به خاطر شرافتش هم که شده از تیریون حمایت میکنه حتی اگه ازش خوشش نیاد

د مورد سوالم و جوابت هم : آهان پس هر کی به حق قیام کرد فقط چون خودش میدونه که قیامش عواقبی داره پس مجوز میشه واسه ما که بکشیمش هان؟ فقط چون میخوام زنده بمونم! ببخشید من مطمئنا همچین آدم خودخواهی رو (منظورم تیریونه) به عنوان مشاور انتخاب نمیکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

د رضمن واقعا انقد تایوین خواستار کشته شدن تیریونه؟ حتی اگر هم باشه مگه

الان که تیریون دررفته و سرسی که کل پادشاهی رو در اختیار داره تونسته پیداش کنه که تایوین یتونه؟ اگر هم میگی الان کمک داره اون موقع هم میتونست به کمک پادریک فرار کنه

د مورد راب هم چرا راب باید بندازتش سیاهچال؟در مورد برن، تیریون از محاکمه با مبارزه نجات پیدا کرده پس الان حکم بیگناه رو داره و وقتی هم بیاد بگه من فهمیدم جافری شاه نیست مطمئنا کسی مثل راب که به خاطر کشته شدن دوتا لنیستر و به خاطر اجرای عدالت در حق دشمنانش لرد کاراستارک رو کشت و نصف ارتشش رو از دست داد به خاطر شرافتش هم که شده از تیریون حمایت میکنه حتی اگه ازش خوشش نیاد

د مورد سوالم و جوابت هم : آهان پس هر کی به حق قیام کرد فقط چون خودش میدونه که قیامش عواقبی داره پس مجوز میشه واسه ما که بکشیمش هان؟ فقط چون میخوام زنده بمونم! ببخشید من مطمئنا همچین آدم خودخواهی رو (منظورم تیریونه) به عنوان مشاور انتخاب نمیکنم

جورا مورمنت یه جا به دنریس میگه ریگار اژدهای واقعی بود ویسیریس از سایه یک مار هم کمتره درست مثل وضعیت سرسیه، تایوین یه شیر واقعیه ولی سرسی از سایه یه گربه هم کمتره

اون محاکمه توی ایری به خاطر قتل جان ارن بود نه برن

عذر میخوام یکی قیام کرده حالا به حق یا به ناحق پاشده اومده جنگ انتظار داری با دست گل و شیرینی ازشون استقبال بشه!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گربه یا شیر فرقی نمیکنه مطمئنا تایوین هرچقدر هم قوی باشه نفوذش به ایسوس نمیرسه نکنه مثلا میخواد خونه های براووس رو یکی یکی بگرده؟؟؟؟

محاکمه به خاطر قتل جان ارن بود ولی اصلش تیریون داشت به خاطر برن میرفت اصلا حتی اگر راب این محاکمه رو درست ندونه مطمئنا میخواد دوباره تشکیل دادگاه بده مدرکی نداره علیه تیریون. با اون شرافتی که اینا دارن امکان نداره محکومش کنن

در مورد دسته گل و شیرینی دیگه نمیدونم چی بگم شما با این حرفتون کل انسان های آزاده تاریخ رو زیر سوال میبرید و کار تمام قاتل ها و ظالم ها رو توجیه میکنید! فکر نمیکنم طرفداری از یه شخصیت انقدر ارزش داشته باشه!

در ضمن یه نکته ای بگم تیریون بیشترین کسیه تو این دنیای فانتزی که سخته برام که ازش بدم بیاد چون نکات قابل ستایش زیادی داره و خیلی هم بهش ظلم شده و بعضی از ویژگی هایی که من خیلی دوست دارم رو داره (مثل باهوش بودن) اما عقلم بهم میگه این احساس غلطه .به شخصه سریالو میدیدم سخنرانیش وقتی دروازه شهر رو میکوبیدن رو خیلی دوست دارم اما میدونم تو جبهه زورگو هاست پس میدونم باید بدم بیاد ازش و به خاطر همین هم بدم میاد ازش. بازم جمله ای که بهش اعتقاد دارم رو میگم

وقتی درباره کسی قضاوت میشه باید خوبی ها وبدی هاش رو کنار هم گذاشت و دید کدوم کفه سنگین تره.خصوصیات خوب یه شخص بد دلیل بر بد نبودنش نیست و خصوصیات بد یه شخصیت خوب دلیل بر بد بودنش نیست. در عین حال کارهاشون باید جدا از شخصیتشون تحلیل کنیم یعنی اگر یه شخصیت خوب کار بد انجام داد به صرف اینکه شخصیت خوبه کار بدش رو توجیه نکنیم و بر عکس (جمله خیلی فلسفی شد )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من بودم می خواستم که دست راست و دست چپ داشته باشم

دست راستو تیریون انتخاب میکردم

دست چپ رو استاد امون

هوش تیریون و تجربه ی امون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بی هیچ شکی داووس سی ورث

البته این نظر شخصیمه که ممکنه احساسات هم قاطیش باشه (داووس رو خیلی دوست دارم)، ولی احساسات رو هم که بذارم کنار داووس بهترینه.

بقیه ی گزینه ها (دوران، تیریون،واریس و پتایر) هوش فوق العاده ای دارند، ممکنه به دردت هم بخورند، حتی شاید بتونی کاری کنی یه مدت بهت صادقانه خدمت کنند. ولی هر کاری کنی نمی تونی جلوی کارای پشت پرده اشون رو بگیری. سوای چیزی که در ظاهر نشون می دن همیشه دارن اون پشت مشت ها یه بازی مخفیانه رو انجام می دن.

تازه مشکل تیریون از این هم بیشتره. بسیار احساساتیه، به راحتی تحریک می شه و مرتب سر هیچ و پوچ دردسر های ریز و درشت درست می کنه.

تایوین بسیار گزینه ی بهتریه، مشکلش اینه که با انتخاب تایوین مجبوری خانواده ی نچسبشو هم تحمل کنی، برای این که آقا خاندانش رو به همه چی ترجیح می ده. مجبورت می کنه که دخترش رو برا پسرت بگیری؛ اگه قبول نکنی که بهش بر می خوره (و بدا به حالت اگه بهش بربخوره)، اگه قبول کنی هم که سرسی دودمان و آبروتون رو به باد می ده.

-------------------

این بحث این که تیریون باید سرسی و جافری رو لو می داد به نظر من منتفیه. اولین وفاداری تیریون یا هر کس دیگه ای به خانوادشه. درست یا غلط تیریون باید پای لنیسترا وامیستاد.

حتی جان هم به خاطر خاندانش داشت خدمت نایت واچ رو ترک می کرد که رفقاش جلوش رو گرفتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اولا بحث سر این نیست "کی هوش سیاسی-نظامی قوی تری داره." بحث اینه که کدوم رو مشاور انتخاب میکنیم واقعا کسی که به خاطر منافع خاندانش حق و منافع مردم و پادشاهی رو زیر پا میگذاره گزینه خوبیه برای مشورت؟ حالا هر چقدر هم میخواد باهوش باشه هوش وقتی خوبه که در خدمت اهداف خوب باشه!

ثانیا در مود دوران شما جواب منو ندادید. من نگفتم نباید دنبال انتقام باشه تو حرف هام هم گفتم اما گفتم چرا با مسبب های اصلی آشتی کرد و منتظره که حکومت از طریق تارگرین ها (وصلت با ویسریس و ...) بهش برسه. بله گفتم بهشون ظلم شده رابرت باید عدالت رو اجرا میکرد اما تاوان ظلم رابرت رو کل وستروس باید بده با برگشتن تارگرین های ظالم؟ حتی استارک ها که طرف دورن رو گرفتن تو این قضیه؟ (نگید ادارد باید علیه ابرت قیام میکرد ها!!! وقتی خود دورن صلح رو قبول کرده همینکه ادارد با رابرت قهر میکنه خودش نشان از شرافتشونه) و مهمتر از اون بابا لنیستر ها زدن کشتن خواهرشو حالا این باهاشون صلح میکنه!!! در صورتی که میتونست از ضعف لنیستر ها استفاده کنه و ضربه نهایی رو بزنه اگر واقعا سیاست داشت!(همون که تو پست قبلیم گفتم که اگر نمیخواد با استنیس باشه حداقل با لنیسترها که 1000 برابر بیشتر از براتیون ها به دورن ظلم کردن هم نباشه!!!) به این نمیگن سیاست میگن جنون قدرت ایشون دنبال چسبوندن خودش به تخت پادشاهیه از طریق تارگرین ها!

دوران خودش به آریانه میگه تمام اون مدت که ساکت نشستن نقشه نابودی حکومت رابرت و خاندان لنیستر رو میکشیدن که پیمان ازدواج مخفی هم جزوش میشه.

دورن یه زمانی به صورت نصفه و نیمه فتح شده بود. ادامه دادن جنگ ممکن بود باعث فتح دوباره دورن بشه. دوران احمق نیست. میدونست که با وجود آدم کارکشته ای مثه تایوین درمقابلشون احتمال شکستشون وجود داره پس ساده ترین راه صلحه و صبر کردن تا روز انتقام فرا برسه. البته اون موقع که با لنیسترها صلح کردن هنوز فکر میکردن ویسریس زندس و نقشه انتقامشون نابود نشده.

به نظر شما تارگرین ها ظالمن اما من خیلی اینجوری فکر نمیکنم. به هرحال دورنی ها با تارگرین ها فامیل بوده و احتمالا هنوزم هستن و خواهرزاده های دوران تارگرین بودن. دوران میخواد به حکومت برسه درست ولی خب اینم از سیاستشه. سه تا تارگرین وجود داشتن سه تا پیمان ازدواج با اونا در نظر گرفت چون میدونست به کمک اون احتیاج دارن. دوتا از پیمان هاش برفنا رفت اما احتمال باقی موندن یکیشون زیاده. اینا همه نشونه هوش بالا و سیاست زیرکانه و حرص درار دورانه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فیلم پدر خوانده یه دیالوگ خیلی ماندگار داره که میگه:

هیچ وقت در برابر خانوادت طرف غریبه رو نگیر

این الان کاملاً شرایط رو توضیح میده حتی ادارد هم با این که میدونست جافری پسر رابرت نیست بخاطر نجات جون دختراش و حفاظت از خانواده اومد بین مردم و جافری رو پادشاه اعلام کرد

از اینا که بگذریم واقعاً کسی هست که بخواد کتلین مشاورش باشه!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری