رفتن به مطلب
S.i.S

بحث اپيزود دوم فصل چهارم The Lion and the Rose

به اپیزود دوم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

20 رای

1. 1. به اپیزود دوم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      1
    • 7
      1
    • 8
      1
    • 9
      9
    • 10
      8

Recommended Posts

منم از اینکه خیلی شیک وقتی تامن پادشاه می شه مارجری هم ملکه اش می شه به شدت تعجب کردم و این حدسیات و صحبت های علی رو کاملاً درک می کنم.

اصلاً به نظرم تو نقشه تایرل ها قسمت کشتن جافری ساده تر از سر دادن سه باره ازدواج مارجری با یه شاه بود.

البته خب ماجرای تیریون و تایوون و کلاً به هم ریختگی شدید لنیسترها هم خیلی تاثیر گذار بود. اگه تایوون بود می تونست عوض شه خیلی مسائل و تیرل ها انقدر راحت جولان نمی دادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان براي اينکه اين تالار نظم بهتري به خودش بگيره و هر قسمت بحث مرتبط با خودش رو داشته باشه ميتونيد براي هر اپيزود يک تاپيک مجزا ايجاد کنيد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اطلاعات عمومی : پاکان/unsullied در فرهنگ سایبری نغمه به افرادی گفته میشود که تنها سریال رو میبینن و کتاب رو نخوندن.

خداییش چقدر خوندن پستاشون حال میده

Tapatalking with an iDevice

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اين يكي دو صفحه آخرو كه خوندم همش تن و بدنم ميلرزيد كه يهو اسپويل نخورم،حاضرم قسم بخورم نصف پست ها رو هم قبل از اينكه به مرحله ادراك برسن از ذهنم حذف كردم.يه همچين وضعي شده:)))

من ذهنم بدجوري درگير اين شده كه كشتن جافري كار كي بوده.حتي تو ذهنم به تايوين هم رسيدم.اين هفته خون به جيگر ميشم رسما

مانوئل:اين بحث ها خيلي حال ميده.اتفاقا اونايي كه داستانو ميدونن اصلا از اين لذت خبر ندارن.اينكه تو ذهنت همش درگيري تا معما رو حل كني.از زاويه هاي مختلف به داستان نگاه ميكني.سعي ميكني شخصيت ها رو درك كني. و از زاويه ديد اونها عمل كني.خلاصه لذت بخشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اين يكي دو صفحه آخرو كه خوندم همش تن و بدنم ميلرزيد كه يهو اسپويل نخورم،حاضرم قسم بخورم نصف پست ها رو هم قبل از اينكه به مرحله ادراك برسن از ذهنم حذف كردم.يه همچين وضعي شده:)))

من ذهنم بدجوري درگير اين شده كه كشتن جافري كار كي بوده.حتي تو ذهنم به تايوين هم رسيدم.اين هفته خون به جيگر ميشم رسما

مانوئل:اين بحث ها خيلي حال ميده.اتفاقا اونايي كه داستانو ميدونن اصلا از اين لذت خبر ندارن.اينكه تو ذهنت همش درگيري تا معما رو حل كني.از زاويه هاي مختلف به داستان نگاه ميكني.سعي ميكني شخصيت ها رو درك كني. و از زاويه ديد اونها عمل كني.خلاصه لذت بخشه

برندون وقتی شما از دیدن یه چیز خوب این قدر لذت می برین، حساب کن ما از خوندن یه چیز محشر و فوق العاده چقدر کیفور شدیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برندون معمار:پست ویرایش شد.سعی کنید از کلمات بهتری برای بیان منظورتون استفاده کنید.

درود

چیزی که واسه من عجیبه این حساسیت بالای چند تا از کاربرها به قضیه همجنس*گرا بودن رنلی و لوراس و ... هست ! چند جا هم از لغت (انحراف جنسی) استفاده شد که تو کشورهای پیشرفته تقریبا از دهه هشتاد دیگه واسه این افراد از این لغت استفاده نمیشه !

چرا فکر میکنید سازندگان قصد تخریب این شخصیت ها رو داشتند؟ حالا چون تو جهان سوم هنوز همجنس*گرایی یه تابو هست ، دلیل نمیشه که بگید سازندگان قصد تخریب این شخصیت رو داشتند!

اتفاقا از اونجایی که الان حداقل 10-15 درصد از مخاطبان رو همجنس*گراها تشکیل میدند، تازگی ها خیلی از سازندگان کاراکتر های هوموسکشوال رو برای جذب مخاطب تو فیلمهاشون جا میدن !

جالبه که از نظر خیلیا رابطه دو همجنس از رابطه جنسی خواهر و برادر قبحش بیشتره :دی

----------

در کل به نظر من با حذف رنلی ، دیگه وجود لوراس توجیح زیادی نداره . فقط امیدوارم مارجری از داستان حذف نشه خیلی شخصیت باحالی داره و حضورش تو کینگزلندیگ معادلات زیادی رو به هم میزنه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
درود

چیزی که واسه من عجیبه این حساسیت بالای چند تا از کاربرها به قضیه همجنس*گرا بودن رنلی و لوراس و ... هست ! چند جا هم از لغت (انحراف جنسی) استفاده شد که تو کشورهای پیشرفته تقریبا از دهه هشتاد دیگه واسه این افراد از این لغت استفاده نمیشه !

چرا فکر میکنید سازندگان قصد تخریب این شخصیت ها رو داشتند؟ حالا چون تو جهان سوم و کشورهای اسلام زده هنوز همجنس*گرایی یه تابو هست ، دلیل نمیشه که بگید سازندگان قصد تخریب این شخصیت رو داشتند!

اتفاقا از اونجایی که الان حداقل 10-15 درصد از مخاطبان رو همجنس*گراها تشکیل میدند، تازگی ها خیلی از سازندگان کاراکتر های هوموسکشوال رو برای جذب مخاطب تو فیلمهاشون جا میدن !

جالبه که از نظر خیلیا رابطه دو همجنس از رابطه جنسی خواهر و برادر قبحش بیشتره :دی

----------

در کل به نظر من با حذف رنلی ، دیگه وجود لوراس توجیح زیادی نداره . فقط امیدوارم مارجری از داستان حذف نشه خیلی شخصیت باحالی داره و حضورش تو کینگزلندیگ معادلات زیادی رو به هم میزنه !

منظورت دقیقا" کدوم کاربراست؟

بیشتر بحثی که میشه در مورد انحراف داستان در نمایش وفاداری لوراس به رنلیه. فکر نکنم کسی اینجا مشکلی با ه.م.ج.ن.س.گ.ر.ا بودن اونا داشته باشه. ( حداقل تو این تاپیک) به نظر میاد همونجور که بچه ها گفتند شخصیت لوراس رو برای جذب یه تعدادی مخاطب خاص همچنان حفظ خواهند کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برندون وقتی شما از دیدن یه چیز خوب این قدر لذت می برین، حساب کن ما از خوندن یه چیز محشر و فوق العاده چقدر کیفور شدیم.

اصن رابرت حجت را تمام کرد

برندون، داری 1 ساعت اپیزود تحریف شده ی بیننده-محور رو با یک کتاب که هر چپترش شاید دو-سه برابر هر اپیزود زمان میبره مقایسه میکنی ؟!

من توی کتاب قضاوت ِ آدما، توصیف و تعبیرشون از محیط و افراد، خوابهاشون، نگرانیهای فکرشون و عشق و نفرتی که دارن در خودشون میپرورونن و خلاصه هر چیزی که توی ذهنشونه رو حس میکنم. تو میتونی ؟؟؟ هر وقت هنر هفتم تونست اینارو نشون بده تازه میشینم باهات بحث میکنم به دیالوگ های کوتاه و تحریف شده بسنده میکنی واسه مــــــــــن ؟!؟ ( این پست صرفا" جهت دلسوزاندن ِ پاکان نگاشته شده است )

همه کتاب خونااااا ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تیتانیوم:

این جا کسی به هم.جنس.گرا بودن رنلی ایرادی نگرفته، اگه میخواستم سر این موضوع ایراد بگیرم اصلا این نام کاربری و آواتار رو انتخاب نمی کردم!

همون طور که وینترفل گفت، بحث ما و ایرادی که از سریال می گیریم، تحریف شخصیت لوراس هست. لوراس توی کتاب کاملا و به شدت به رنلی وفاداره، یه بار دیگه پست های قبلی رو با دقت بخونید و جمله هایی رو که از کتاب نقل قول کردم ببینید، در حدی که به خاطر مرگ رنلی عضو گارد پادشاهی میشه تا مجبور به ازدواج نشه، و در تمام مدت بعد مرگ رنلی مشخصا افسرده است؛ اما توی فیلم بلافاصله بعد مرگ رنلی با هر کی که دلش میخواد رابطه برقرار میکنه و انگار نه انگار! این اصلا ربطی به هم.جنس.گرا بودنش نداره، شما تصور کن اگه تو فیلم نشون میداد بعد مرگ ند کتلین با هر مردی که خوشش میاد بخوابه! چقدر اعتراض میشد؟! اینم مثل همون!

ضمنا، از عبارت "کشورهای اسلام زده" تون اصلا خوشم نیومد. اینجا جای چنین بحث هایی نیست. من خودم آتئیستم، اما به خودم اجازه نمیدم که عقاید چند میلیون آدم رو اینجوری تحقیر کنم.

مانوئل و رابرت: دقیقا زدین تو خال! یکی (که اصلا اسمشو نمیبرم و نمیگم که ریگار بوده) چند روز پیش داشت می گفت رد ودینگ تو سریال خیلی بهتر از کتاب به تصویر کشیده شده! باورتون میشه؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مانوئل و رابرت: دقیقا زدین تو خال! یکی (که اصلا اسمشو نمیبرم و نمیگم که ریگار بوده) چند روز پیش داشت می گفت رد ودینگ تو سریال خیلی بهتر از کتاب به تصویر کشیده شده! باورتون میشه؟!!!

من فرداش امتحان داشتم ولی تا دمدمای صبح داشتم میخوندم اون چپترو و به چنان حال خرابی افتاده بودم و تپش قلبی پیدا کرده بودم که نگو ... سوسوی امید مجبورم کرد چپترای بعدشم بخونم.

قیافه ی من سر امتحان :

قیافه ی بقیه :

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فرداش امتحان داشتم ولی تا دمدمای صبح داشتم میخوندم اون چپترو و به چنان حال خرابی افتاده بودم و تپش قلبی پیدا کرده بودم که نگو ... سوسوی امید مجبورم کرد چپترای بعدشم بخونم.

قیافه ی من سر امتحان :

قیافه ی بقیه :

اونجایی که کتلین بعد مرگ راب داره تو ذهنش داره با ند حرف میزنه رو یادته؟! اسم بچه هاشو یکی یکی میگه از ریکان شروع میکنه و آخرش به راب میرسه! و به ند التماس میکنه که کاری کنه که رنجش زودتر تموم بشه! بعد وقتی یکی میاد گلوشو ببره دعا میکنه که موهاشو نبره، چون ند موهاشو خیلی دوست داشته! اونجا واقعا آدم رو از عمق وجودش میسوزونه! اشک آدم رو در میاره! من تا چند روز بعدش حالم کاملا خراب بود!

این چیزا کجا تو سریال اومده بودن؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اصولا اقتباس های ادبی معمولا نسبت به کتاب اثر ضعیفتری در میاد ، شاید فجیعترین این اقتباس ها اقتباسی بود که از کتاب های هری پاتر شد و من هر فیلمی که از هری پاتر میومد فحشی بود که نسار سازنده ها میکردم ( البته کتاب اخر بد نساختن خداییش )

اما راجب کتاب GOT من فقط کتاب اول رو چند فصل اولش رو خوندم به نظرم میاد گستردگی کتاب بسیار زیاد و نباید توقع داشت که توی سریال سازنده ها بتونن توی 10 ساعت در سال ( هر اپیزود 1 ساعت ) کل یه کتاب رو پوشش بدن اشاره میکنم به 40 صفحه اول کتاب که فصل اول اما توی سریال توی 2 دقیقه همه چیز نشون میده میره ولی با این حال به نظرم کتاب GOT حداقل در برابر اثار مشابهش خیلی از قدرت زیادی برخوردار نیست حداقل جلو کتاب های تالکین چیزی واسه گفتن نداره البته قضاوتم فقط بر میگرده به همون 60 70 صفحه ای که خوندم و دیگه حوصلش نیومد که ادامه بدم شاید قضاوتم اشتباه باشه و یه چیزی رو هم فراموش نکنید که ما یک نوع اقتباس داریم به نام اقتباس ازاد که فیلمنامه نویس شخصیت های اصلی رو حفظ میکنه و اتفاقات رو سعی میکنه با نظر خودش تغییر بده و اتفاقا سریال GOT با اینکه اقتباس ازاده اما خیلی به کتاب وفادار بوده و خب نویسنده کتاب هم بالای سر کار مطمئنن اگه از چیزی خوشش نیاد اجازه نمیده که در سریال قرار بگیره

در کل ولی اگه سریال GOT ساخته نمیشد کتابش اینهمه توی زبون ها مطرح نمیشد مثلا این کتاب هری پاتر بود که فیلمش رو مطرح کرد اما در GOT این سریال بود که کتاب رو مطرح کرد حداقل توی ایران اینجوری بود و خیلی ها هم که دیدم کتاب GOT رو شروع کردن به خوندن بعد از دیدن سریال بوده و نه قبلش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعنوان مدیر:چند پست آخر حذف شد و به کاربری که این بحث ها رو آغاز کرده بود هشدار داده شد.لطفا سعی کنید در راستای موضوع تاپیک صحبت کنید و از عنوان کردن مباحثی که باعث ايجاد مشکل برای سایت میشن خودداری کنید.ممنون

بعنوان برندون معمار:

کینگ رابرت:از تو انتظار نداشتم.اصن کی گفته تو جواب منو بدی؟من با مانوئل بودم!

بعدشم که رنلی و مانوئل ....!

اصلا کی گفته من میگم سریال نسبت به کتاب بالاتره؟قطعا کتاب بارها و بارها بهتر از سریال تصاویر رو توصیف میکنه و قطعا حس بهتری رو ایجاد میکنه.

اما واسه کسایی که کتاب رو نخوندن و با سریال جلو میان این بحث ها میتونه خیلی جذاب باشه.چون بین هر قسمت 7 روز فاصله ست پس فرصت کافی برای فکر کردن و بالا پایین کردن هست و کلی ایده های جالب به ذهن آدم میرسه.اصلا خودتون بگید:موقع خوندن کتاب میشینین راجع به حل معماها فکر کنید؟وقتی کتاب دست آدم باشه اصولا انسان نفس نمیکشه تا زمانی که کتاب رو تموم کنه و عملا خیلی فکر نمیکنه.بیشتر تشنه خوندن و فهمیدنه.

در نتیجه:خوشا به حال ما که ازین بحث ها لذت میبریم.و امیدواریم که روزی کتابها رو هم بخونیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر نمیکنم تا بحال از مردن یک شخص اینقدر خوشحال شده باشم:دی. البته قبلا واسماسپویل شده بود که این اتفاق میفته ولی دیدن قیافش تو اون لحظه یک آرامش خاصی بهم داد که تا یک مدت شارژ شارژم:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعنوان برندون معمار:

کینگ رابرت:از تو انتظار نداشتم.اصن کی گفته تو جواب منو بدی؟من با مانوئل بودم!

بعدشم که رنلی و مانوئل ....!

اصلا کی گفته من میگم سریال نسبت به کتاب بالاتره؟قطعا کتاب بارها و بارها بهتر از سریال تصاویر رو توصیف میکنه و قطعا حس بهتری رو ایجاد میکنه.

اما واسه کسایی که کتاب رو نخوندن و با سریال جلو میان این بحث ها میتونه خیلی جذاب باشه.چون بین هر قسمت 7 روز فاصله ست پس فرصت کافی برای فکر کردن و بالا پایین کردن هست و کلی ایده های جالب به ذهن آدم میرسه.اصلا خودتون بگید:موقع خوندن کتاب میشینین راجع به حل معماها فکر کنید؟وقتی کتاب دست آدم باشه اصولا انسان نفس نمیکشه تا زمانی که کتاب رو تموم کنه و عملا خیلی فکر نمیکنه.بیشتر تشنه خوندن و فهمیدنه.

در نتیجه:خوشا به حال ما که ازین بحث ها لذت میبریم.و امیدواریم که روزی کتابها رو هم بخونیم

خب این طوری هم نیست که راجع به سوال ها فکر نکنیم، وقتی یه معما ایجاد میشه، جوابش توی همون فصل که داده نمی شه. ممکنه فصل بعد معما بشه ممکنه ده فصل یا ممکنه توی یه کتاب دیگه. توی اون فرصت وقت کافی رو داری راجع بهش فکر کنی.

بعد کتاب انگلیسیه دیگه، نمیشه یه نفس خوندش. یکی دو ماه هر کتاب حداقل طول می کشه.

البته شما که الان دارین با سریال جلو میاین یه مزیت دارین، تعدادتون خیلی زیادتره. ما الان یه ساله کتاب رو تموم کردیم، ولی چون کمیم چیز زیادی نداریم به هم بگیم و تالار کتاب پنجم عاطل و باطل افتاده.

پ.ن: این اتحاد بعضی وقت ها دست و پای خود آدم رو هم می بنده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این مرده که با روس بولتون اومد دردفورت مگه وارگو هوت نبود؟؟؟

پس چرا تو ویکی نوشته لوک (Locke) ؟؟؟ این شخصو کارگردانا اضافه کردن یا تو کتابم هستش؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این مرده که با روس بولتون اومد دردفورت مگه وارگو هوت نبود؟؟؟

پس چرا تو ویکی نوشته لوک (Locke) ؟؟؟ این شخصو کارگردانا اضافه کردن یا تو کتابم هستش؟

همون وارگو هوت ه ولی اسم و بک گراند و کاراش رو مقداری تغییر دادن.

تو کتاب Locke ای وجود نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من سريال رو نمي بينم و كتاب هم كه به عروسي جافري نرسيده ولي خيلي دلم خنك شد از اينكه جافري شرش رو از اين كتاب و سريال كم كرد و آرزوي مرگ دردناكتري براش داشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جافری مرد!

عالی بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرگ جافری باریو از رو دوش همه ما برداشت. یعنی اینقدری که از مرگ این پسر من خوشحال شدم حدو مرز نداشت

1993485383_niceface.thumb.jpg.bbaf288cff146fc63718cc49f45a7a1f.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۳/۱/۲۵ at 17:13، لیدی گفته است :

کاش بدتر از این میشد

بدتر از عروسی سرخ

لایق مرگ به این راحتی نبود { حذف شد }

چرا ناراحتی حال استارک هارو گرفت ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری