رفتن به مطلب
S.i.S

بحث اپيزود دوم فصل چهارم The Lion and the Rose

به اپیزود دوم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

20 رای

1. 1. به اپیزود دوم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      1
    • 7
      1
    • 8
      1
    • 9
      9
    • 10
      8

Recommended Posts

سر دانتوس بیچاره؟ من میگم کار پرنس اوبرین بود!

این قسمت عالی بود!

فقط حیف اون یه دونه لنیستری که ازش خوشم میاد دستگیر شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مليساندر اسم سه نفر رو گفت و سه زالو رو آتش زد. سومي بيلون گريجوي بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مردم چقدر به خون جافری تشنه بودن!!!!! امتیاز 9.9!! خیلیه!

یه فکری باید به حال بازیگر برن و داستان برن تو شمال بکنن چون اگه بخوان داستان برن رو تا آخر کتاب پنج پیش ببرن دیگه داستانی واسه فصل بعد نمیمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت عالی بود!

به نظرم جور در نمیاد کار اوبرین باشه. چون اولا مدت زیادی نبود رسیده بود کینگز لندینگ و وقت کافی نداشته. ثانیا اگر می خواست سوء قصد کنه بعید بود بیاد انقدر علنی تهدید کنه! اونم در شرایطی که تو چنگ لنیسترهاست! اصلا به نظر نمیاد آدمی باشه که عملیات انتحاری کنه!

اما سر دانتوس انگار از قبل از قضیه خبر داشت. بلافاصله اومد به سانسا گفت: «اگر می خوای زنده بمونی باید بریم». احتمالا هم مشکل زیادی برای دسترسی به خوراکی ها نداشته. بعیده کسی به یه دلقک چاق بی عرضه مشکوک بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان ماجرای برن الان رفته به کتاب 4؟ تا یکی دو قسمت قبل که با جان برخورد کردن - اونجا که جان با وحشی ها درگیر شد - به نظر میاد با زمان بقیه داستان منطبقه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب بلاخره من هم این قسمت رو دیدم. خوب بود، اما با تعریف هایی که اینجا خوندم توقع خیلی خیلی بیشتری داشتم! در برابر اپیزود رد ودینگ عددی نبود اصلا! اونجا هم با وجود این که قبلش کتاب رو خونده بودم و داستان رو میدونستم، اما کلی استرس داشتم و همه بدنم میلرزید و قلبم خیلی تند تند میزد! تا فرداش هم سردرد داشتم! اما این جا نه، با وجود این که تو کتاب اینجا هم کلی استرس داشت! البته خب مرگ کتلین و راب مسلما خیلی غم انگیز تر از مرگ جافریه، اما الان بیشتر منظورم استرسه داستانه!

البته این رو هم بگم که نه فقط تو این سریال، بلکه در کل همه چیز تو کتاب ها بهتره، اونجا خیلی ملموس همه چی توصیف میشه افکار افراد بیان میشه، اما تو فیلم همه رو مجبورن تو یه تصویر ساده نشون بدن تو چند لحظه! و نمیشه به خوبی کتاب اون حس رو منتقل کنن!

تو تاپیک خود اپیزود نظرم رو ریزتر میگم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رمسی و ریک خوب بودن. نمیدونم چرا از این روس بولتون اینقدر خوشم میاد! تو کتاب اینقدر ازش خوشم نمیومد! خیلی اقتدار خاصی داره! از دیدن والدا فری هم مشعوف شدم! :دی

صبحانه جیمی و تیریون بد نبود، هر چند دیدارشون توی کتاب رو خیلی بیشتر دوست داشتم. کاش تیریون اون دیالوگ Nose less and hand less the Lannister boys رو می گفت، خیلی خوب بود! البته یه چیزی مشابهش گفت، the dwarf, the cripple, the mother of madness؛ اما جمله اورجینال رو بیشتر دوست داشتم!

من تو تریلر ها تصور کردم مثل کتاب ایلین پینه که به جیمی آموزش میده! با دیدن بران تعجب کردم!

میس تایرل عالی بود! دقیقا مثل کتاب ماهی بادکنکی! اون تیکه که لیدی اولنا آدم حسابش نکرد خیلی حال داد! هر چند تو کتاب اینقدر هم تحقیرش نمیکنن و خودشم اینقدر پخمه نبود، اما خب عادت سریاله این اگزجریشن ها!

داستان شی رو هم همون طور که حدس میزدیم تغییرش دادن! البته این روایت سریال هم بد نیست و واسه کسی که کتاب رو نخونده و پیچیدگی هاش رو نمیدونه شاید منطقی تر به نظر برسه، اما با این حال من همون ورژن کتاب رو ترجیح میدم!

از حذف سوزانده شدن سر اکسل ناراحت بودم که اونم شاهدش بودیم!

این سلیس چقدر داغونه!

میگم تو کتاب استنیس بلافاصله بعد از خوندن نامه میستر ایمون راه نیفتاد؟! من خیلی وقت پیش خوندم دقیق یادم نیست، اما فکر نمیکنم فصل دیگه ای این وسط داشتیم!

برن هم خوب بود، بهتر از بقیه داستان نشونش دادن!

اون تیکه رویاهاش چی بود؟! نکنه آخرش جدی جدی آدرها پیروز بشن؟! یا شاید فقط یه جور هشدار بود؟!

عروسی خودش بد نبود، اما بازم تو کتاب شکوهش بیشتر بود! من فکر میکردم سپت بیلور خیلی بزرگ تر از این حرفا باشه و خیلی آدم بیشتر توش جا شه!

گریم و آرایش مارجری خیلی خوب بود!

تامن جدید هم خوبه، اما زیادی بزرگ نیست؟! قدش از سرسی بلندتره! تو کتاب کاملا بچه است!

امیدوار بودم (واهی البته!) که اون مسابقه آوازخوانی رو نشون بده، به خصوص اون ورژن تحریف شده داستان رنلی و حضورش تو بلک واتر! حیف!

نمایش دورف ها خیلی خوب بود!

دیالوگ جیمی و لوراس، اوبرین و تایوین و سرسی، و سرسی و برین خیلی خوب بود! انزجار سرسی از الاریا رو هم نسبتا خوب نشون داد!

منتظر عکس العملش نسبت به نایمریا هستم!

تیریون مثل همیشه بازیش عالی بود، رو به رو شدنش به حافری هم خوب بود!

از اون پای کبوتر هم خیلی خوشم اومد! فکر نمیکردم نشونش بدن!

اما در نهایت، قسمت مرگ جافری زیاد خوب نبود!

تو کتاب استرس خیلی زیادی داشت، ملت همه داشتن جیغ میزدن و فرار میکردن، اینجا هیچی! شاه میمیره و همه پوکرفیس تماشا میکنن! بهترین عکس العمل مال جیمی بود که خب چون تو کتاب جیمی بعد مرگ حافری به کینگزلندینگ رسید نمی دونیم تو کتاب اگه حاضر بوده عکس العملش چطوری میشه!

سرسی خیلی بد بازی کرد، زیادی ریلکس بود انگار نه انگار که جگرگوشه اش مرده! تو کتاب کلی جیغ و داد راه انداخته بود و گریه زاری می کرد! بقیه هم همین طور، مارجری یه قطره اشک هم نریخت! البته شایدم به قول یکی از دوستام نخواسته بودن زیاد زجر بکشه و فیلم کمی غم انگیز بشه و مردم حتی یه سر سوزن دلشون برای جافری بسوزه!

خود جافری البته خوب بازی کرد، گریمش هم خیلی خوب بود، ویژگی های تیپیک آسیفکسی رو رعایت کرده بودن کاملا!

سرنخ قاتل جافری رو هم خوب دادن تو سریال، هر چند مطمئنم هیچ کسی دقت نکرده، همون طور که ما وقتی کتاب رو میخوندیم دقت نکردیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میدونستم جافری بلاخره می میره اما تو روز عروسی خودش ؟! تو این فصل ! تو این قسمت ! قسمت دوم ؟!!! کی میتونه انقدر ظالم باشه ؟

چقدر این مارجری قدمش منحوسه ! دوتا شاه رو فرستاده گوشه قبر !

واقعا خوب بود، نه به اندازه عروسی سرخ اما واقعا عالی بود .

نمیدونم چرا احساس میکردم اگه قراره تو عروسی اتفاقی برای جافری بی افته تو حجله اش یه بلایی سرش میاد و حتما با تیغ و شمشیر و ... کشته میشه . اما کشتنش با سم واقعا غافلگیر کننده بود .

من سه نفر رو بیشتر نمی تونم احتمال بدم!

1- ابرین! چون سابقه با سم کشتن دشمنانش رو داره بیخود که بهش لقب red viper ندادن!

2-لیدی اولنا! بیشتر از همه به لیدی اولنا شک دارم چون از برخوردش مشخص بود چقدر شخصیت زیرک و تیزبینی داره!بعدم فهمیده بود که جوفری چه جونوریه!

3-وریس! اینو زیاد مطمئن نیستم ولی با توجه به گفته ها و اطلاعاتی که از گوشه کنار فهمیدم به وریس هم شک دارم!

پ.ن: امکان اینکه زیر سر استنیس بوده هم هست البته! خصوصا با اون کاری که ملیساندر کرد و سه تا زالو رو سوزوند یکیشون جوفری بود فکر کنم

چقدر این مارجری قدمش منحوسه ! دوتا شاه رو فرستاده گوشه قبر !

من هر وقت مارجری رو می بینم یاد سینمایی عروس خوش قدم می افتم شباهت عجیبی دارن ما به این گونه افراد می گوییم سرخوررر

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت عالی بود!

به نظرم جور در نمیاد کار اوبرین باشه. چون اولا مدت زیادی نبود رسیده بود کینگز لندینگ و وقت کافی نداشته. ثانیا اگر می خواست سوء قصد کنه بعید بود بیاد انقدر علنی تهدید کنه! اونم در شرایطی که تو چنگ لنیسترهاست! اصلا به نظر نمیاد آدمی باشه که عملیات انتحاری کنه!

اما سر دانتوس انگار از قبل از قضیه خبر داشت. بلافاصله اومد به سانسا گفت: «اگر می خوای زنده بمونی باید بریم». احتمالا هم مشکل زیادی برای دسترسی به خوراکی ها نداشته. بعیده کسی به یه دلقک چاق بی عرضه مشکوک بشه!

حالا که شما میگی منم دارم به این قضیه مشکوک میشم! به نظرم حرفت منطقیه...

شاید اصلا دستورشو خود سانسا داده باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا من میگم خط داستانی برن خیلی احمقانه شده! یعنی رسما فقط آدم تحملش میکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاید اصلا دستورشو خود سانسا داده باشه...

بعید می دونم سانسا هنوز شجاعت همچین کاری رو پیدا کرده باشه بعدم تو فیلم که هنوز به اون پیشگویی در مورد سانسا نرسیده که رسیده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سریال خیلی سریعتر از اون چیزی که انتظار داشتم داره پیش میره طبق معمول انتظار داشتم مبارزه ابرین و گرگور تو قسمت نهم اتفاق بیفته ولی اینجوری فکر نکنم به قسمت پنجم برسه مگه اینکه چند قسمت بیخیال کینگز لندینگ بشن برن سراغ دنریس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مليساندر اسم سه نفر رو گفت و سه زالو رو آتش زد. سومي بيلون گريجوي بود.

در واقع استنیس اسم اون ها رو گفت و زالو ها رو انداخت.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب مارو که یه ناقص العقلی اسپویل کرده بود و کلا ماجرای این قسمت رو میدونستم و هر لحظه اماده بودم که اون اتفاق بیفته و بار اول اصلا هیچی نفهمیدم از سریال

ولی خب دفعه دوم که دیدم بیشتر به جزئیات اینا توجه کردم و بیشتر حال کردم در کل الان خیلی ها معتقدن که این بهترین اپیزود این سریال تا به اینجاست اما واسه من اپیزود 9 فصل 2 همچنان جذابترینه حتی از اپیزود 9 فصل قبل هم بهتره اون واسه من

اما راجب کلیت این قسمت ، خب مشخص بود که پرداختن به عروسی جفری زمان زیادی میطلبه البته من فکر میکردم 2 اپیزود طول بکشه عروسیش و خیلی همه چیز به نظرم سریع پیش رفت کار جفری رو سریع تموم کردن

ولی بزرگترین نکته این قسمت به نظر بیشتر از اینکه سورپرایزه جذاب باشه دیالوگ های این قسمت باشه که خیلی هوشمندانه قرار گرفته بود و سوسپانس و کاشت اطلاعات عالی رو به وجود اورده بود اشاره میکنم به دیالوگ مادربزرگ مارجری به سانسا که میگه کشتن در مراسم عروسی کار بسیار زشت و بی رحمانیه که خب دیدم در انتهای عروسی چه اتفاقی افتاد و قشنگ یه ادای دینی و تلافی شد از سوی خاندان استارک ( البته شاید استارک ها بیشتر از اه و نفرین کار خاصی توی این تلافی انجام نداده باشن البته شاید

از دیالوگ های بی نقص دیگه میشه به دیالوگ اوبرین با سرسی و پدرش اشاره کرد که جلوی 2 قول لنیستری ها کم نیاورد یه جورایی

دیالوگ جیمی با سر لورانس هم جالب بود اما اوج سریال به نظرم نبرد کلامی تیرون و جفری بود که بیننده رو هرچی بیشتر عاشق تیرون میکنه بی تردید بهترین بازیگر سریال و بهترین شخصیت سریال همین تیرونه و البته از نظر من بالاترین پلتیک و سیاست گفتاری رو هم خودش داره حتی قوی تر از پدرش این سیاست کلامی رو در قسمت اول فصل 1 هم اشاره میکنه که من تو شمشیر زنی خیلی ضعیف هستم اما سعی کردم با مطالعه خودم قوی کنم و حریفم رو نابود کنم که توی این قسمت شاهدش بودیم

اینکه کی جفری رو کشته احتمالات خیلی زیادی هست از سانسا تیرون خاندان تایرال گرفته تا اوبرین و خاندان دورن و حتی سرسی لنیستر ....

احتمالات زیاده و هر کدوم هم دلایل مخصوص به خودشون رو دارند باید یک هفته صبر کرد و دید چه اتفاقاتی در اینده خواهد افتاد ....

دقیقا رسیدیم به حساس ترین قسمت کتاب سوم و میشه این قول رو داد که این اتفاق شروع هیجان انگیزیست بر ادامه این فصل و ادامش در فصل 4....

قسمت اول اتشی بود زیر خاکستر

پ.ن : این مارجری هم با هر کی ازدواج میکنه طرف نابود میشه

پ.ن2 : همین که اون دنریس تو این قسمت ندیدم این قسمت لایق امتیاز 10 از 10 میشه

یعنی متنفرم ازش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حالا که برای بار سوم این قسمت رو دیدم می خوام احتمالاتم رو برای فرد قاتل و نحوه ی کشتن جافری بگم:

قاتل ها:

۱- تیریون: هر چند خیلی بعید به نظر میاد ولی دیدیم که تو این مدت جافری خیلی رو اعصاب تیریون راه رفت و شاید تیریون خواسته باشه انتقام خودش و سانسا رو بگیره! از طرق مختلف می تونسته زهر رو به خورد جافری بده.

۲- سانسا: میگن از اون نترس که های و هوی داره، از اون بترس که سر به تو داره! درسته که کلا به قیافه اش این جور کارها نمی خوره ولی دلایل زیادی برای این قاتل بودن و تلافی رد ودینگ رو سر جافری در آوردن داره! وقتی جام رو از روی زمین بر می داره شاید زهر بهش زده باشه!!

۳- سر دانتوس: اینم هم از طریق خودش می تونسته خودجوش طرح و برنامه رو بریزه و هم خواسته ی سانسا رو انجام داده باشه (هر چند با توجه به چیزی که تو لحظه ی مرگ جافری به سانسا گفت زیاد جور در نمیاد).

۴- اوبرین مارتل: این می تونه اولین انتقامش از لنیستر ها باشه!

۵- لیدی اولنا (شاید با همکاری مارجری): این به نظرم می تونه متهم ردیف اول باشه. همون طور که وقتی با سانسا داشت در مورد رد ودینگ صحبت می کرد آخرش یه حرف شک برانگیز می زنه و میگه «انگار مردم بیشتر از اینا دلیل برای ترسیدن از یه عروسی نیاز دارن!» و با توجه به این که جافری وقتی لیوان اول رو می نوشه (و مشکلی هم پیش نمیاد) بعد جام رو جلوی لیدی اولنا میذاره می تونسته راحت زهر رو توی جام ریخته باشه!

۶- سرسی! (فعلا واسه این دلیلی نمیارم چون دیگه زیادی به نظرم غیر عقلانیه!)

روش قتل:

۱- شراب: احتمالش خیلی کمه چون تنگ شرابی که تیریون بر میداره جلوی سرسی و تایوین بود و یحتمل اونا هم ازش خورده بودن! فقط می مونه این که شاید شراب داخل جام بعدا توسط لیدی اولنا مسموم شده باشه!

۲- جام: این مورد توسط سانسا و لیدی اولنا ممکنه!

۳- کیک: می تونه توسط هر کسی این کار صورت گرفته باشه! این که فقط یه بخش خاصی از کیک آلوده شده بوده و همون رو به جافری دادن!

۴- چنگال: چنگالی که مارجری باهاش کیک رو تو دهن جافری میذاره هم می تونه جزو گزینه ها باشه!

-

در انتها هم می خوام پیشاپیش به رلور درود بفرستم و مرگ بیلون گریجوی رو به همه ی دوست داران گریجوی ها تسلیت بگم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سریال خیلی سریعتر از اون چیزی که انتظار داشتم داره پیش میره طبق معمول انتظار داشتم مبارزه ابرین و گرگور تو قسمت نهم اتفاق بیفته ولی اینجوری فکر نکنم به قسمت پنجم برسه مگه اینکه چند قسمت بیخیال کینگز لندینگ بشن برن سراغ دنریس

پستتون رو تو اسپویلر گذاشتم.

به نظر منم مبارزه گره گور و اوبرین توی قسمتهای میانی هست و مرگ تایوین میافته برای قسمت نهم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر منم مبارزه گره گور و اوبرین توی قسمتهای میانی هست و مرگ تایوین میافته برای قسمت نهم.

البته من فکر کنم همون قسمت 8 باشه. چون اسم اون قسمت the mountain and the viper هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته من فکر کنم همون قسمت 8 باشه. چون اسم اون قسمت the mountain and the viper هستش.

به نظر منم نباید فاصله زیادی بینشون باشه، تو کتاب که بلافاصله بعدش بود! هر قسمتی که مبارزه این دوتا توش اتفاق بیفته مطمئنا قسمت بعدی مرگ تایوینه! دوتاشونم مثل مرگ جافری احتمالا آخرین لحظه اپیزود اتفاق میفتن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

های های های!!

این صدای حال اومدن جیگر منه

اقا دمش گرم هرکی اون جافری تخم حروم رو مسموم کرد ولی من دوست داشتم یه بلایی تو مایه های ریک بسرش میومد بعد بدن عریانشو بدست سگ شکارچی میدادن

هنوز خیلیا باید تاوان پس بدن

اقا کاشکی هنوز جافری نمرده باشه.... :O زود بود بمیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان میشه لااقل تو این تاپیکهای مخصوص اپیزودها، چیزی فراتر از داستان سریال تا اینجا نگید؟ آدم هی باید با ترس و لرز مطالب رو بخونه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اسپویله اما اسپویلی نیست که بر اساس اینده داستان باشه از اطلاعاتی که خود سریال داده استفاده شده ( من داستان کامل نخوندم صرفا حدسی زدم که حس میکنم خیلی به حقیقت نزدیکه )

امشب داشتم اپیزود های سیزن اول نگاه میکردم به یه نکته خیلی ظریفی پی بردم که به عظمت داستان رسیدم در سیزن 1 اونجایی که ند استارک داره دنبال قاتل مشاور پادشاه ( که الان اسمش یادم نیست ) می گرده متوجه میشه که اون با زهر مصموم شده و فکر میکنم لیتل فینگر که میگه استفاده از زهر یا کار زن هاست یا کار خاجه ها دیگه فکر کنم قاتل جفری هم کاملا مشخص بشه تا حدودی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان جسارتا یه سوال دیگه.

توی قصمت دوم توی عروسی موقعی که جافری اون 5 تا رو اورده بود برای نمایش اخر اجراشون

موقع نشون دادن سانسا یه اهنگ غمگین پخش میکرد کسی اسم اون اهنگ رو میدونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم بلاخر هر دو تا قسمت رو دیدم.

چرا دارن همچی بلایی سر استنیس میارن؟ درسته که صد بار اینو گفتم اما هر صحنه ای که ازش می بینم باز هم مجبورم اینو تکرار کنم. اما لیدی سلیس با اینکه دیرتر وارد سریال شد اما خیلی شبیه همون موجودیه که باید می بود.

صحنه های سه نفره روس بولتون, تیون و رمزی عالی بود. هر سه نفر خیلی خوب بازی می کنند. روس بولتون چه صدای عمیق و بازی قدرتمندی داره. خیلی خوبه!

اما بدتر از همه بازی لنا هدی بود در صحنه مرگ جافری! انگار می ترسید دکور صورتش به هم بخوره. کلا" بروز احساسات مادرانه سرسی رو خیلی دوست دارم و تو این صحنه توقع بیشتری ازش داشتم مخصوصا" بعد از دیدن رد ودینگ و بازی تاثیرگذار کتلین. ( هنوز هم به نظرم قشنگترین صحنه کل سریال, تو سیزن دومه, قسمت نهم که سرسی داره برای تامن داستان تعریف می کنه تا بعد مسمومش کنه که یهو تایوین وارد میشه و بعد رین او کاستمیر...)

میس تایرل مگه قرار بود اینقدر خنگ باشه؟! بابا بنده خدا لرد یکی از بزرگترین و حاصلخیزترین و قویترین قلمروهاست. عملکرد سیاسیش هم که کلا" بد نبوده! این کاراکتره شبیه دلقک بود تقریبا"!

در اخر هم امیدوارم هر چه زودتر یه بلایی سر لوراس بیاد و از سریال حذف شه! به عنوان طرفدار متعصب رنلی, کارای لوراس خیلی برام غیر قابل تحمله! هر چند جمله ای که به جیمی گفت به نظرم یکی از بهترین دیالوگهای این قسمت بود.

پ.ن: نمی دونم الان شخصیت محبوبم تیریونه یا اوبرین. هر دو تا معرکه اند. الاریا هم خیلی خوب بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راست ميگي. من اسم اپيزودها رو نديده بودم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری