رفتن به مطلب
S.i.S

نکته های اپیزود دومThe Lion and the Rose

Recommended Posts

ratings.jpg

*عنوان این اپیزود برگرفته شده از نشان دو خاندان لنیستر (House Lannister) (شیر) و خاندان تایرل (House Tyrell ) (رز) می باشد.همچنین در کتاب مارجری تایرل (Margaery Tyrell) نیز به "رز کوچک" نیز معروف است.

* همچنین برای یاد آوری عنوان اپیزود پنج سیزن یک گرگ و شیر (The Wolf and the Lion) می باشد.در اینجا گرگ اشاره به خاندان استارک دارد.

* با وجود اینکه در تیتراژ اولیه سریال وینترفل ، دیوار و میرین نشون داده می شود ، ولی هیچ خط داستانی در این سه مکان دنبال نمی شود.هرچند میتوان به صورت فنی داستان دیوار یا وینترفل را به برن استارک ارتباط داد.

* بازیگر نقش تامن براتیون (Tommen Baratheon) در شروع فصل چهارم عوض شد.در حال حاضر این نقش توسط دین-چارلز چپمن (Dean-Charles Chapman) بازی می شود ، او جایگزین کالوم واری شده است.چاپمن در فصل سوم در نقش مارتین لنیستر (Martyn Lannister) بازی کرده است.-هر چند با توجه به اینکه مارتین اولین پسر عموی تامن است ، این منطقی است که شباهت ظاهری با یکدیگر داشته باشند.واری که به عنوان تامن در فصل یک ایفا نقش می کرد اما هیچ وقت صحبت نکرد.او در فصل دوم نیز ایفایی نقش کرد و به غیر از دو صحنه کوتاه با سرسی هیچ گاه در جلوی دوربین سخن نگفت.و گویا از فصل سوم او و شخصیت تامن در مجموعه تلویزیونی کنار گذاشته شدن.

* پادریک (Podrick) از جیمی میپرسید که آیا دستش از جنس طلا جامد می باشد، و در جواب او گفت می شود نه بلکه از فولاد با روکش طلا ساخته شده است.در کتاب دست مصنوعی جیمی واقعا از جنس طلا جامد ساخته شده است.دلایل که از طلا برای ساخت این دست استفاده شد میتوان به این اشاره کرد که طلا بسیار سنگین تر از فولاد است . به طوری که عضلات دست راست جیمی را به اندازه کافی ورزش میدهد و اجازه از کار افتادگی عضلانی به دست راست او نمیدهد و همچنین به دلیل سنگین بودن وزن طلا جامد و مقاوم بوندش میتوان ضربات شمشیر را دفع کند.

* دلیل اینکه جیمی ،بران (Bronn) را برای شریک تمرینی خود انتخاب میکند این است که او دنبال یک آدم قابل اعتمادی است که ضعف شمشیر زنی و دفاع از خود را سر به مهر نگه دارد ، در همین راستا او به بران نیز حق سکوت میدهد.در کتاب جیمی سر ایلین پین (Ilyn Payne) (سال ها قبل زبان او به دستور شاه دیوانه بریده می شود) را به عنوان حریف تمیرینی خود انتخاب میکند.ویلکو جانسون کسی که در فصل اول و دوم به عنوان سر ایلین ایفای نقش میکرد در طول فصل دوم از بازیگری به دلیل سرطان لوزالعمده کناره گیری میکند و به همین دلیل بران جایگزین سر ایلین پین شده است.

* ابرین مارتل (Oberyn Martell) این نکته را به سرسی یادآوری کرد که میرسلا براتیون (Myrcella Baratheon) نیز در دورن است.دو سال پیش در فصل دوم در اپیزود آنچه مرده هرگز نمیمیرد (What is Dead May Never Die) تیریون لنیستر یک ازدواج بین خاندان لنیستر و خاندان مارتل برقرار میکند در طی این ازدواج قرار بر این می شود که مارتل ها به صف دشمنان لنیستر نپویندن و عنوان بی طرفی را حفظ کنند.سه قسمت بعد در خدایان قدیم و جدید (The Old Gods and the New) میرسلا توسط چند کشتی به سوی دورن (Dorne) فرستاده می شود.میرسلا در حالا حاضر نامزد برادرزاده ابرین می باشد.در این اپیزود در طی صحبت های سرسی و ابرین به صورت بسیار ماهرانه این نشان داده می شود که میرسلا بیشتر یک گروگان سیاسی از سمت لنیسترها در اختیار مارتل هاست.

* اعضای گروه ایسلندی سگو رش (Sigur Rós) نیز در این اپیزود حضور پیدا کردن و در طی مراسم عروسی جافری شعر باران های کستمیر (Rains of Castamere) نیز اجرا می کنند ، همچنین آهنگ تیتراژ پایانی این اپیزود توسر گروه سگو روش نواخت شده است.

* جافری هرگز با برین (Brienn) صحبت نمیکند.

* جافری فقط از دو کوتوله یکی نشسته بر روی یک سگ ، و دیگری نشسته برروی چند توده بوته بذر ، به جایی 5 کوتوله استفاده میکند : یک کوتوله برای تمسخر راب استارک ، و دیگری برای مسخره کردن استنیس براتیون.در سریال به جای استفاده از سگ و بذر از لباس به عنوان نشان دادن مدعیان تاج تخت استفاده کرده اند.بنیوف و ویس توضیح دادن که آنها قصد استفاده از خوک ها در این صحنه را داشته اند ولی به دلیل قانون ازار حیوانات از استفاده از آنها صرف نظر کرده اند.

* جیمی با سر ایلین پین به آموزش شمشیر زنی با دست چپ خود میپردازد ، برای اینکه ایلین پین نه میتواند حرف بزند نه میتواند بنویسد.

* جیمی و برین هرگز در عروسی حضور نداشتن ، آنها وقتی وارد باراندازپادشاه می شوند که جافری مرده است.

* در کتاب سر آلستر فلورنت (Alester Florent) پدر ملکه سلیس فلورنت (Selyse Florent) است نه برادرش.او نیز بسیار پیش از آن در داستان توسط داووس (Davos) دستگیر و سوزانده می شود.

* همچنین سر فلورنت زنده زنده برای خداوندگار نور سوزانده نمی شود بلکه اون نیز مانند دخترش سلیس یک متعصب نزدیک به خدای روشنایی می باشد.

* روس بولتون هرگز چاق (Fat Walda Frey) را با خود به سوی شمال و دردفورت (Dreadfort) نمی آورد.او با باقی ماننده ارتش است از دوقلوها (the Twins) به سوی شمال رهسپار می شود.اما او بخاطر وجود چندین ناهمواری طبیعی نمیتواند موت کیلین (Moat Cailin) را دور بزند.در مجموعه تلویزیونی روس یا باید از نک می گذشته است یا توسط قایق باید از عرض بیت عبور میکرده است تا خود را به دردفورت (Dreadfort) میرسانده است.

* در این اپیزود رمسی را در حالی نشان میدهند که در حال شکار یک دختر در یک جنگل است این اشاره به یکی از عادت های ادی رمسی دارد.به طور معمول رامسی زنان را بعد از آنکه به آنها تجاوز کرد شکار میکند ، اگر شانس بیاورند یک مرگ سریع به انها خواهد داد وگرنه زنده پوست آنها را می کند از نظر او ، این کار یک "ورزش خوب" است.

* جیمی دستش را از طلایی جامد می سازد نه از فولاد زر اندود شده.

* واریس هرگز تیریون را در خصوص اطلاع داشتن سرسی در خصوص شی با خبر نمیکند.

* برن در رویایی خود چندین اتفاق را می بینید که درباره قسمت های قبلی سریال است :

- سقوط خود از برج (زمستان در راه است)

- او پدر خود ادارد استارک را در سیاهچال ردکیپ می بیند (نوک تیز)

- او اتاق تاج و تخت را می بیند که سقفش فرو ریخته و تخت آهنین با برف پوشیده شده است ، این الهام را نیز دنریس زمانی که در خانه ی نامیرایان (House of the Undying) بود (والار مورگولیس) تجربه کرده بود .

- فرود کلاغ سه چشم بر روی یک درخت در یکدیگر از الهامات برن در اپیزود بالهای تیره، خبرهای تیره ("Dark Wings, Dark Words") دیده ایم.

* در کتاب تیریون وقتی متوجه می شود سرسی از حضور شی باخبر است ولی باخبر نیست او یک فاحـ*ـه است.برای همین او را منتقل میکند ولی نه به سمت پنتوس (Pentos) .

* در کتاب صبحانه قبل از عروسی در سالن رقص ملکه برگزار می شود نه در خارج از قصر.

* تعداد بسیار زیادتر از مهمان در صبحانه قبل از عروسی حضور دارن که میتوان به شخص های مثل ، ابرین مارتل ، سر کوان لنیستر و سر آدام ماربراند اشاره کرد.

* در کتاب هرگز روس بولتون ، رمسی را تحقیر نمیکند ولی این اتفاق در مجموعه تلویزیونی می افتد.

* جشن عروسی در اتاق تاج و تخت در قلعه سرخ برگزار می شود نه در محیط باز همچون صبحانه.

* سانسا و تیریون در کنار سایر لنیستر ها نمیشینن.

* در کتاب وقتی جافری در حال مرگ است تمام مهمانان وحشت میکنند ، در مجموعه تلویزیونی این وحشت وجود ندارد.

* در کتاب ایلین پین پای را تیکه میکند ، نه جافری.

* در مجموعه تلزیونی رمزی علاقه سادیسمی خود را با لوک (Locke) به اشتراک می گذارد.در کتاب هرگز رمسی با وارگو هورت (Vargo Hoat) همتای لوک در کتاب هیچ گونه ارتباطی برقرار نمیکند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون از مطلبتون

برام یه سوال پیش اومد اینم بگم که من هنوز تو کتاب به این بخش داستان نرسیدم

الان این تغییر شخصیت ها و جایگزین کردنشون مثل جایگزین کردن ایلین پین و بران بعدا برای داستان مشکل پیش نمیاره؟

خوب می تونستن مثل تامن برای ایلین پین یه بازیگر دیگه جایگزین کنن برای چی کلا شخصیت ها رو جا به جا کردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بسیار خوب بود ولی فقط چند نکته:

لرد آلستر عموی سلیس بود، و به جرم خیانت سوزانده شد. دستگیری او هم ربطی به داووس نداشت. آکسل فلورنت برادر لرد آلستر بود که او را دستگیر کرد. توی فیلم سر آلکس رو سوزوندن که توی کتاب وجود نداشت.

روس بولتون توی کتاب پنج یک جا وقتی با گستاخی رمسی مواجه می شه رمسی رو سر جای خودش می نشونه. اون موقع هم روس بولتون به رمسی ایراد می گیره چرا گروگانی به باارزشی تیان رو این طوری نابود کرده.

اتاق رقص ملکه توی کتاب پر از آینه است که باعث میشه نور شمع ها دو برابر بشن. با توصیفاتی که از این اتاق اومده به نظر میاد ساخت لوکیشنش بسیار هزینه بر و گرون باشه. فیلم برداری هم در چنین اتاقی با این تعداد بازیگر و سیاهی لشکر و عوامل پشت صحنه بسیار سخته. برای همین به نظرم منطقیه که تصمیم گرفتند مهمونی رو به فضای باز منتقل کردند. انصافا لوکیشن خوبی هم براش در نظر گرفتند.

دست جیمی توی کتاب کاملا از طلا ساخته شده، طلا از فولاد سنگین تره، ولی استحکام فولاد رو نداره و خصوصا سطح خیلی نرم تری داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بسیار خوب بود ولی فقط چند نکته:

لرد آلستر عموی سلیس بود، و به جرم خیانت سوزانده شد. دستگیری او هم ربطی به داووس نداشت. آکسل فلورنت برادر لرد آلستر بود که او را دستگیر کرد. توی فیلم سر آلکس رو سوزوندن که توی کتاب وجود نداشت.

روس بولتون توی کتاب پنج یک جا وقتی با گستاخی رمسی مواجه می شه رمسی رو سر جای خودش می نشونه. اون موقع هم روس بولتون به رمسی ایراد می گیره چرا گروگانی به باارزشی تیان رو این طوری نابود کرده.

اتاق رقص ملکه توی کتاب پر از آینه است که باعث میشه نور شمع ها دو برابر بشن. با توصیفاتی که از این اتاق اومده به نظر میاد ساخت لوکیشنش بسیار هزینه بر و گرون باشه. فیلم برداری هم در چنین اتاقی با این تعداد بازیگر و سیاهی لشکر و عوامل پشت صحنه بسیار سخته. برای همین به نظرم منطقیه که تصمیم گرفتند مهمونی رو به فضای باز منتقل کردند. انصافا لوکیشن خوبی هم براش در نظر گرفتند.

دست جیمی توی کتاب کاملا از طلا ساخته شده، طلا از فولاد سنگین تره، ولی استحکام فولاد رو نداره و خصوصا سطح خیلی نرم تری داره.

بله اشتباه از سمت من بود در خصوص قسمت اول اسم ها و رسم ها رو قاطی کردم.در خصوص داووس مطمئن هم در دستگیری نقش داشته ولی

درست روس چندین بار رمسی رو میشنوه سرجاش ولی هیچ وقت روس به محض رسیدن به دردفورت رمسی تحقیر نمیکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ممنون از مطلبتون

برام یه سوال پیش اومد اینم بگم که من هنوز تو کتاب به این بخش داستان نرسیدم

الان این تغییر شخصیت ها و جایگزین کردنشون مثل جایگزین کردن ایلین پین و بران بعدا برای داستان مشکل پیش نمیاره؟

خوب می تونستن مثل تامن برای ایلین پین یه بازیگر دیگه جایگزین کنن برای چی کلا شخصیت ها رو جا به جا کردن؟

اگه منظور از مشکل، ایجاد کردنه یه تغییر جدیده، آره مشکل ایجاد می شه.

خود مارتین تو یه مصاحبه که راجع به تفاوت کتاب و سریال ازش پرسیده می شه می گه یه تغییر کوچیک تو فصل اول هر چی جلوتر می ره وسیع تر می شه.

هر مثالی بخوام بزنم اسپویل ه.

یه بحثی هم که سازنده های سریال دارن اینه که می گن ما می خوایم سریال رو در آخرین سطحی از پیچیدگی نگه داریم که مخاطب رو زده و گیج نکنه.

تو کتاب راجع به ایلین پین حرف زده می شه، دلیل مجازاتش گفته می شه، شخصیت های اصلی تو شوخی هاشون بهش رفرنس می دن و ...

ولی تو سریال این کمتره، پس بران ای که شوخ و تا حدی محبوبه رو می ذارن بجاش.

حالا ایلین پین جزو شخصیت های خوب حساب می شه تو سریال از نظر میزان اطلاعاتی که راجع بهش می دن بقیه که بدترن.

من خودم دو فصل اول رو که می دیدم خیلی برام مشخص نبود لوراس تایرل ای که با تایوون استنیس رو مجبور به عقب نشینی کرد کی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اگه منظور از مشکل، ایجاد کردنه یه تغییر جدیده، آره مشکل ایجاد می شه.

خود مارتین تو یه مصاحبه که راجع به تفاوت کتاب و سریال ازش پرسیده می شه می گه یه تغییر کوچیک تو فصل اول هر چی جلوتر می ره وسیع تر می شه.

هر مثالی بخوام بزنم اسپویل ه.

یه بحثی هم که سازنده های سریال دارن اینه که می گن ما می خوایم سریال رو در آخرین سطحی از پیچیدگی نگه داریم که مخاطب رو زده و گیج نکنه.

تو کتاب راجع به ایلین پین حرف زده می شه، دلیل مجازاتش گفته می شه، شخصیت های اصلی تو شوخی هاشون بهش رفرنس می دن و ...

ولی تو سریال این کمتره، پس بران ای که شوخ و تا حدی محبوبه رو می ذارن بجاش.

حالا ایلین پین جزو شخصیت های خوب حساب می شه تو سریال از نظر میزان اطلاعاتی که راجع بهش می دن بقیه که بدترن.

من خودم دو فصل اول رو که می دیدم خیلی برام مشخص نبود لوراس تایرل ای که با تایوون استنیس رو مجبور به عقب نشینی کرد کی بود.

ممنون از جوابتون

در مورد پارگراف دوم صحبتتون! اینکه سازنده های سریال به خاطر جذابیت بیشتر سریال و زده نکردن مخاطب(که به نظرم اصلا حرف قانع کننده ای برای پیچیده نشون ندادن داستان نیست) بخوان خط مشی داستان رو از اون حالت راز آلود و بسیار مبهمش خارج کنن بزرگترین خیانت رو به کتاب کردن! زیبایی این کتاب به پیچیدگی ها و ابهاماتشه! اینکه به اندازه هر خط کتاب بتونی تئوری و فرضیه بدی و هیچکدومش رو نتونی به قطعیت برسونی! من خودم تا قبل اینکه برادرم که کتاب هارو خونده بهم بگه نمی دونستم کل خاندان استارک وارگ هستن فکر می کردم فقط برن این توانایی رو داره و بقیه شون در حد یه ارتباط ساده که اکثر سگ سانان و گرگ سانان با صاحبانشون دارن! یادم نمیاد تو سریال هم نشون داده باشه که استارک ها تو خواب تو بدن گرگ هاشون برن یا خواب هایی که ند تو کتاب اول میدیده! فقط برن رو نشون داده..چون فکر کنم تو کتاب یه قسمتش جان خواب میبینه که تو بدن گوست کمپ منس رو داره می بینه! اینو تو فیلم نشون ندادن اصلا! حتی نشون ندادن که جان بعد از نفوذ کردنش به ارتش منس به گوست میگه که برگرده به کسل بلک و گوست هم میره!

فکر کنم کسانی که فقط خود سریال رو می بینن ( از جمله خودم که تازه کتابش رو شروع کردم) اینطوری ضرر می کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از جوابتون

در مورد پارگراف دوم صحبتتون! اینکه سازنده های سریال به خاطر جذابیت بیشتر سریال و زده نکردن مخاطب(که به نظرم اصلا حرف قانع کننده ای برای پیچیده نشون ندادن داستان نیست) بخوان خط مشی داستان رو از اون حالت راز آلود و بسیار مبهمش خارج کنن بزرگترین خیانت رو به کتاب کردن! زیبایی این کتاب به پیچیدگی ها و ابهاماتشه! اینکه به اندازه هر خط کتاب بتونی تئوری و فرضیه بدی و هیچکدومش رو نتونی به قطعیت برسونی! من خودم تا قبل اینکه برادرم که کتاب هارو خونده بهم بگه نمی دونستم کل خاندان استارک وارگ هستن فکر می کردم فقط برن این توانایی رو داره و بقیه شون در حد یه ارتباط ساده که اکثر سگ سانان و گرگ سانان با صاحبانشون دارن! یادم نمیاد تو سریال هم نشون داده باشه که استارک ها تو خواب تو بدن گرگ هاشون برن یا خواب هایی که ند تو کتاب اول میدیده! فقط برن رو نشون داده..چون فکر کنم تو کتاب یه قسمتش جان خواب میبینه که تو بدن گوست کمپ منس رو داره می بینه! اینو تو فیلم نشون ندادن اصلا! حتی نشون ندادن که جان بعد از نفوذ کردنش به ارتش منس به گوست میگه که برگرده به کسل بلک و گوست هم میره!

فکر کنم کسانی که فقط خود سریال رو می بینن ( از جمله خودم که تازه کتابش رو شروع کردم) اینطوری ضرر می کنن

قطعاً هر کاری هم بکنن سریال نمی تونه کل وقایع و جزئیات کتاب رو پوشش بده.

ما خودمون که کتاب خوندیم و شخصیت ها رو خوب می شناسیم رو در نظر می گیریم ولی با همین وضع کسانی هستن که سریال رو می بینن و از تعداد زیاد بازیگرها و سخت بودن دنبال کردن سریال شاکی اند. فکر کن آشا رو نمی دونن کیه، چه برسه به بقیه. البته فاصله یک ساله بین فصول هم اثر گذاره.

من این ماه حجم نت ام اضافه اومده رفتم تو یوتیوب مصاحبه ها رو نگاه کردم، الان تا حدودی به تولید کننده ها حق می دم و به نظرم با محدودیت هایی مثل 10 ساعت و رِنج مخاطب و ... خیلی بهتر از این نمی شه ساخت.

کسی که می خواد حداکثر لذت رو ببره باید کتاب رو بخونه و بعدش سریال رو بدون مته به خشخاش گذاشتن نگاه کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
قطعاً هر کاری هم بکنن سریال نمی تونه کل وقایع و جزئیات کتاب رو پوشش بده.

ما خودمون که کتاب خوندیم و شخصیت ها رو خوب می شناسیم رو در نظر می گیریم ولی با همین وضع کسانی هستن که سریال رو می بینن و از تعداد زیاد بازیگرها و سخت بودن دنبال کردن سریال شاکی اند. فکر کن آشا رو نمی دونن کیه، چه برسه به بقیه. البته فاصله یک ساله بین فصول هم اثر گذاره.

من این ماه حجم نت ام اضافه اومده رفتم تو یوتیوب مصاحبه ها رو نگاه کردم، الان تا حدودی به تولید کننده ها حق می دم و به نظرم با محدودیت هایی مثل 10 ساعت و رِنج مخاطب و ... خیلی بهتر از این نمی شه ساخت.

کسی که می خواد حداکثر لذت رو ببره باید کتاب رو بخونه و بعدش سریال رو بدون مته به خشخاش گذاشتن نگاه کنه.

حق با شماست ولی حذف کردن مطالبی که می تونه به حل کردن معماهای داستان کمک کنه که حتی بعضیاش زیادم به چشم نمیاد! کار درستی نیست..من قبل اینکه صحبت های دوستان و مقاله ها رو تو بخش های مختلف سایت بخونم فکر نمی کردم داستان انقدر پیچیده باشه! حتی بعد خوندن این مطالب دوباره رفتم سراغ سریال و هر سه فصل رو از اول تا آخر دیدم!

وقتی انقدر استقبال و جذب مخاطب یه سریال زیاده من نمی فهمم چرا تایم و تعداد اپیزود ها رو بیشتر نمی کنن؟ واقعا حیفه داستان به این زیبایی و ظرافت به خاطر تایم کم و تعداد محدود اپیزود کیفیتش بیاد پایین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

يه نكته هم من اضافه كنم. تا جايي كه از كتاب يادمه مرگ جافري در شب اتفاق مي افته نه روز.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری