رفتن به مطلب
samiano

بحث های اپیزود چهارم از فصل چهارم، Oath Keeper

به اپیزود چهارم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید؟  

31 رای

1. 1. به اپیزود چهارم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید؟

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      1
    • 6
      5
    • 7
      4
    • 8
      4
    • 9
      7
    • 10
      6

Recommended Posts

سریال برای کتاب خوان ها هم اسپویل دار میشه

این قسمت آدرها چی بوووووووووود

دنریس مادر اژدهایان هم که وحشی بازی رو با عدالت اشتباه گرفته

قاتل جافری هم مشخص شد و تیریون از همه ی تهمت ها مبرا شد

برن رو هم که گرفتن اصلا چه دلیلی داشت که اینا اسیر بشن من نمیدونم

برین هم بلاخره راهی شد دست حق به همراهشون

راجع به باقی مسائل هم بعداً بحث میکنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

میگم مطمئنید مارتین نظارت داره روی ساخت سریال برای من که کتاب خون بودم اسپویل بود .چی به چیه ، کی به کیه چرا اینجوری شد یهو این همه تغییر ،نشون دادن کسی که حتی هنوز معرفی نشده تو کتاب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

غیر از ابتدای این اپیزود که مربوط به دنی میشد،( دیگه شورشو در آورده ) عالی بود این قسمت... اتفاقاتی که برای برن افتاد، سکانسهای مربوط به جیمی فوق العاده بود، جان اسنو که دیگه کولاکِ اصلا!!! و پایان طوفانیش که نوید یه قسمت پنجم فوق العاده رو میداد.

کلا این قسمت خیلی حال داد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سرباز های آدر ها به لردهاشون کادو بچه ی آدم میدن ؟؟؟ چرا همچی شد واقعا.

Tapatalking with an iDevice

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فتح میرین از استاپور و یونکای هم که مزخرف تر بود! اون دری که ازش وارد شدن برده ها یعنی محافظ نداشت؟ داخل شهر یعنی هیچ محافظی نبود که مقاومت کنه یا بجنگه واسه مسترها؟

تو وستروس همه قلعه ها کلی محافظ و دیده بان و نگهبان دارن، تو ایسوس چرا این طوریه؟

بعد آدرها اگه با یه اشاره انگشت میتونن آدم ها رو تبدیل کنن چرا آدم ها رو می کشن؟ برن یه دست بزنن بهشون تموم دیگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سرباز های آدر ها به لردهاشون کادو بچه ی آدم میدن ؟؟؟ چرا همچی شد واقعا.

نكردن صبر كنن مارتين اينا رو كامل معرفي كنه يه كم از ظاهر و ويژگي هاشون بگه [DISAPPOINTED FACE][DISAPPOINTED FACE]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بخش دنی از 1 تا 10 بهش 1 میدم دیگه واقعا من با اینکه طرفدارش بودم ، از الان به بعد دیگه هیچ حسی نسبت به ایشون و خط داستانی ایشون چه در سریال و چه در کتاب ندارم دیگه شعورش در آوردن.

در خصوص لنیسترها باید بگم ، واقعا مقداری شرافت در وجود هر موجودی هست ، اینا هم قدری از این شرافت رو نشون دادن تا الان ، فقط این سرسی هست که رو عصاب ترین شخصیت ممکن در هفت پادشاهی هست ، به جای جافری باید این میمیرد که کار یه سره میشد .

این پتیار باید قاب گرفت گذاشت تو موضوع هنر جنگ ، به عنوان نابغه برنامه ریزی و جنگ پنهان.خدایش این پتیار بسیار آدم باهوشی هست.میدونه چی میخواد ، چه طوری میخواد و چگونه باید بهش برسه.یعنی هم چیز جلو دستش هست ، فکر نکنم تو زندگی چیزی به اسم فشار یا عجله رو کشیده باشه ، مگر اون لحظه که سرسی خنجر گذاشت زیر گلوش.

تایرل ها هم بد جور زیر آبی میرن ، از این خوشم میاد که معنی کلمه دست بالای دست بسیار است رو اینا نشون میدن . اگر یه تایوین دارن لنیسترها ، اینطرف تایرل ها چندتا تایوین دارن.

برین هم که رفت دنبال سانسا ، شمشیر ند هم همراهش ، امیدوارم عاقبت به خیر بشه

خدایش چرا خط داستانی برن رو بدونه دست سر دارن پیش میبرن ؟ کل زیبایی داستان به وجود دست سرد تو سریال بود از نظر من خصوصا اینکه اپیزود ده رو هم به اوج هیجان میرسونه این حضورش ولی با حضور اسنو در کرستر عملا قطعی شد که از سریال حذف میشه !! چقدر به خودم امید دادم که اضافه میشه (

و اما ادر ها !! WTF !!! به قول دوستمون ، وقتی سریال هم حاوی اسپویل میشه برای کتاب خونه ها !! اینا کی بودن ؟ داستان اینا چی هست ؟ اینا از کجا پیدا شدن !!! اینطوری که بوش میداد سیستم طبقاتی دارن ادرها !! اولین طبقه شون میشن حاکمان و لردها ، بعدش میشن سرباز ها و در آخر هم میشن وایت واکر ها.

یکی از بچه ها گفت اینا وقتی به ادم دست میزنن واکر میشن چرا نیاز هست آدم بکشن همین دست بزنن واکر بشن ؟ میتونه این دلیل داشته باشه ، که بچه تازه متولد شد ، هیچ درکی از دنیا بیرون به اندازه انسان بالغ نداره یعنی ذهنش تهی هست ، هیچی رو به یاد نمیاره ، هیچی رو از یاد نمیبره ، نه دستور میگیره نه تعلق خاطری به دنیا داره برای همین اگر بتونی به قدرتی برسی بتونی به این ذهن خام و تهی دستور بدی راحت ترین شکل میتونی در بیاری ، برای همین میگه پیکر انسان از بچگی تراش میخوره.

در خصوص اینکه چرا ادم میکشن بعد واکر میکنن ، این هم قضیه زامبی ها رو داره ، وقتی میمری دیگه مغز وجود نداره که کار کنه ، تو اگر فقط یک فرمان به بدن وارد کنی یعنی بکش و بخور ، دیگه عملا داری کنترلش میکنی.

ولی خدایش اخرش خیلی خوب بود.من از 10 بهش 9 میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نوشته هاتون رو نخوندم و سریع خودمو رسوندم این جا‍!

من که تا ۷۲۰ اش نیاد نمی تونم دان کنم!

شما هم کلی اسپویل نوشتید!

فعلا میرم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

woooooooow

عجب قسمت طوفانی بود!!!

از خیر بخش دنریس که بگذریم قسمت های کینگز لندینگ و جان اسنو عالی بودن. من کاری به کتاب ندارم ولی جالب میشه اگه جان و برن به هم برخورد کنن! یعنی جان می تونه جلوی پیشروی برن رو بگیره؟! و البته دوباره به گوست برسه؟

بخش آخرشم که کُرک و پر ریزون بود! همش خدا خدا می کردم نشون بدن قضیه ی این بچه ها چیه! عجب صحنه های شاخی داشت. این وایت واکر ها چه تصمیمی در سر می پرورونن فقط مارتین داند و بس @_@

ویرایش:

این قدر هیجان زده شدم نصف حرفام یادم رفت :دی

قاتل جافری رو با زبونه بی زبونی گفتن که کار اولنا و بیلیش با هم بوده و با تئوریش آشنا بودم فقط نمیدونم چه مرضیه که خودشون مثل آدم قضیه رو با جزئیات نمیگن!

توی خونه ی کرستر همه ی اهالی میگفتن هدیه ای برای خدایان! یحتمل منظورشون آدر بزرگ بوده! حالا آیا اینی که بچه رو تبدیل کرد خود آدر بزرگ بود یا نه؟ البته بعید می رسه خودش باشه و باید یه چیزی فراتر از شاخ و اینا باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا قسمت دنریس رو انقدر خراب کردن؟ مگه دنی به این راحتی میرین رو گرفت؟ میرین سخت ترین شهری بود که دنی گرفت اونم با کلی استراتژی! اما تو سریال به راحت ترین شکل ممکن شهر رو گرفتن!

بخش جیمی خوب بود.

نمیدونم چرا میخوان برن رو به جان برسونن. از حذف سرد دست هم خیلی ناراحتم اما هنوز امید دارم بیاد به کرستر و اونجا به برن ملحق بشه.

اون آدرها هم جالب بود. یعنی آدرها از تبدیل بچه آدم به وجود میان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر آدر ها قرار باشه از بچه ی آدم بوجود بیاد، پس قاعدتا" یک سری ( یا یک نفر ) در ابتدا بخاطر جادو یا طلسم به این شکل در اومده، یه چیزی تو مایه های اون لرد کمندری که با یک آدر ریخته بود رو هم. چون مسخره میشه یه موجود با هویت و ماهیت جدا از انسان، بتونه بقیه رو مثل خودش کنه. وایتواکر ها هم واسه این اونجوری میشن چون دیگه از سنشون گذشته :دی یعنی غیر از این هیچ توجیهی نداره و مثلا" بچه باید توی چند روز اول زندگیش برسه دست ِ اینا.

من نمیدونم چرا باید جان رو به برن برسونن ! چه اصراریه !

++++++++++++++++++++

نوشته هاتون رو نخوندم و سریع خودمو رسوندم این جا‍!

من که تا ۷۲۰ اش نیاد نمی تونم دان کنم!

شما هم کلی اسپویل نوشتید!

فعلا میرم...

720p همون صبح میاد! من 9:30 دانلود کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هرچی بیشتر فکر میکنم میبینم که خیلی گند زدن به فتح میرین!

اتفاقی که تو کتاب میافته اینه(كساني كه قصد خوندن كتاب رو ندارن ميتونن ببينن):

دنریس چندین روز پشت دروازه شهر مونده و 20هزار سرباز و 60هزار برده آزاد شده بیرون شهر دارن از گرسنگی تلف میشن و دنی نمیدونه چطور باید شهر رو بگیره و همونجا یه سوء قصد بهش میشه و آرستان سفید ریش نجاتش میده و اونجا مشخص میشه که آرستان همون باریستان سلمی هست و در اون لحظه جورا مورمونت و باریستان همدیگه رو لو میدن(که باریستان به رابرت خدمت میکرده و جورا مورمونت هم برای واریس جاسوسی میکرده) دنی از دست هر دو عصبانی میشه و طردشون میکنه.

نقشه ای که دنریس برای فتح میرین میکشه اینه که سه کشتی ای که داشتن(و تو سریال ندارن!) خراب میکنن و ازش دژکوب و منجنیق میسازن و به دروازه اصلی حمله میکنن و زمانی که این حمله انحرافی رخ میده یه عده خیلی کم به رهبری باریستان و جورا از راه های باریک خروج فاضلاب شهر به صورت سینه خیز وارد میرین میشن. این راه فاضلاب انقدر باریک بوده که احتمال داشته هرگز نتونن رد بشن و در واقع نوعی تنبیه برای باریستان و جورا بود. اونجا از حمله انحرافی استفاده میکنن و میرن در سمت دیگه شهر برده ها رو آزاد میکنن و در شهر شورش ایجاد میشه. وقتی که نگهبانان میرین متوجه شورش میشن بخشی از نیروها رو از دروازه کم میکنن تا شورش رو سرکوب کنن و بعد از یک شبانه روز بلاخره دروازه میشکنه و میرین فتح میشه.

اتفاقی که تو فیلم میافته:

گری ورم و چندتا آنسالید خیلی شیک میرن یه دروازه نسبتا بزرگ و بدون نگهبان پیدا میکنن و خیلی راحت با اسلحه میرن پیش برده ها بدون اینکه کسی جلوشون رو بگیره و عملا جنگ میرین رو واگذار میکنن به برده های میرین و میگن هر وقت تموم شد در رو باز کنید ما بیایم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گری ورم و چندتا آنسالید خیلی شیک میرن یه دروازه نسبتا بزرگ و بدون نگهبان پیدا میکنن و خیلی راحت با اسلحه میرن پیش برده ها بدون اینکه کسی جلوشون رو بگیره و عملا جنگ میرین رو واگذار میکنن به برده های میرین و میگن هر وقت تموم شد در رو باز کنید ما بیایم!

یعنی برای من جالب بود که این برده ها نصف شب چجوری اونجا پارتی کرده بودن ! قلاده ی دور گردن واسه بستنشونه ، وسیله ی زینتی جهت دور همی گرفتن نصف شب نیست که.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی برای من جالب بود که این برده ها نصف شب چجوری اونجا پارتی کرده بودن ! قلاده ی دور گردن واسه بستنشونه ، وسیله ی زینتی جهت دور همی گرفتن نصف شب نیست که.

اونها برده های fighting pit بودن(چی باید ترجمه بشه؟ گودال نبرد؟) خلاصه گلادیاتور بودن و احتمالا شب رو هم همونجا میخوابیدن. تو کتاب هم جورا و باریستان سراغ همونها میرن چون همه یه جا هستن و جنگیدن بلدن اما توی سریال به همینم گند میزنن و برده ها میگن ما جنگیدن بلد نیستیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مارتين يه بار گفته بود آدر ها هم تقريباً مثل انسان ها هستن ولي به جاي گرما وجودشون از سرماست پس ممكنه از نظر شكل زندگي مثل انسان ها سلسله مراتبي باشن

از طرفي اون هيأتي كه نشون دادن ممكنه گروهي خاص ازشون باشن با توجه به اين كه بچه رو توي يه مكان خاص شبيه قربانگاه بردن مثلا اينكه اون افراد داراي قدرت هاي جادويي باشن مثل بعضي انسان ها كه قدرت هاي ماورايي دارن

نميدونم چرا اولين صحنه اي كه نشونشون داد ياد اشباح حلقه افتادم!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تو کار این سریال موندم!!!!!

نه به قسمت قبل که دنریس رو یه ناجی نشون میده نه به این قسمت که ازش یه هیولا می سازه!!!!!

این آدر ها چرا اینقدر شبیه آدم فضایی ها بودن؟

احیانا قراره تو کدوم قسمت حمله به دیوار اتفاق بیوفته؟؟

اگه قراره تو این فصل کلاغ سه چشم رو نشون بدن یعنی تو فصل بعد دیگه خبری از برن نیست؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد آمون:

به نظرم تو اپیزود 9. اسم این قسمت The Watchers of the Wall هست.

این سیزن واقعا طوفانیه و به نظرم بهترین سیزن سریال میشه.

واقعا خیلی دارن داستان برن رو سریع جلو میرن. رسما دیگه چیزی برای فصل بعد نمیمونه. نمیدونم چرا سرد دست رو حذف کردن در حالی که خیلی بهش احتیاج داشتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا مهدی جان ، شخصیت دست سرد یا سرد دست یکی از بهترین تئوری های زندگی من بود ، حذفش از روند سریال با حمله ی جان اسنو به خانه کرستر قطعی شده است .

به این تایپک هم نظر سنجی رو اضافه کنی مثل تایپک اپیزود قبلی ممنون میشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظرسنجی اضافه شد.

بدی ماجرا اینه که سرد دست یکی از شخصیت های مبهم داستان بود و امیدوار بودم تو سریال یه سر نخ هایی بدن که کیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاید من تنها کسی باشم که این حرفو میزنم ، ولی به نظرم این فصل خیلی لوس شده.

از قسمت دنریس خوشم نیومد. حداقل یه کار جدید می کرد ، همون طوری که یونکای رو گرفت ، میرین هم گرفت.

از بران خوشم میاد ، خدا کنه تو ادامه داستان هم باشه و الکی نکشنش.

از لنیستر ها خوشم نمیاد ، ولی از علاقه ی این دو تا داداش به هم خوشم میاد.

پس زدن جیمی توسط سرسی جالب بود.

بازیگر تامن خیلی خوب بود چرا عوضش کردن؟!؟ این یکی مثل ماست میمونه.

وقتی مارجری اومد تو اتاق تامن من گفتم الان................................!

و دیگه شمشیر استارک ها از دست لنیستر ها نیست. کمی خوشحال شدیم.

لطفا بگید تا اخر کتاب پنج این دو تا شمشیر به دست چه کسانی می افتد؟

لحظه ی جدا شدن برین هم قشنگ بود.

گوست رو چطور گرفتن؟؟؟

هودور رو زخمی کردن. امیدوارم زخمش جدی نباشه.

نمی دونید ریکون تو این فصل هست یا نه؟؟؟

و دوباره می گم: قسمتی که اریا توش نباشه ، قسمت نیست.

---------------------------------------------------

شاید وقتی جان به خونه کرستر حمله می کنه ، برن فکر کنه وحشیا حمله کردن و گوست رو ازاد کنه ، سامر رو نجات بده ، و بعد فرار کنن.

شایدم وقتی جان حمله کرد ، دست سرد فراریشون بده.

شایدم قبل از حمله ی جان دست سرد بیاد.

یا شاید با کمک سامر و گوست فرار کنن.

اصلا شاید وقتی وحشی ها حمله می کنن ، فرار کنن.

ولی هیچ نظری ندارم ، وقتی که جان و برن همدیگه رو میبینن چه اتفاقی می افته. شاید یه لحظه ی احساسی مثل وقتی که برن و ریکون خدا حافظی کردن ، خلق کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون آخری توسط HBO به اسم Night's King معرفی شده !!!

@جوری کسل: Night's King هم سیزدهمین لرد کمندر دیوار بوده !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان این دست سردی که میگید حذفش کردن قبلا در سریال حضور داشته یا در کتاب بوده که هنوز نشونش نداده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مطمعنید که جان و برن میرسن به هم؟؟

شاید این کلد هندز بیاد برن رو اینجا نجات بده قبل اینکه جان بیاد و از این طریق بیاد تو سریال.

فکر نکنم مارتین الکی یه کاراکتر بسازه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری