رفتن به مطلب
ریگار

بحث اپيزود پنجم از فصل چهارم : First of His Name

به اپیزود پنجم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

31 رای

1. 1. به اپیزود پنجم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      2
    • 8
      9
    • 9
      7
    • 10
      8

Recommended Posts

راستی این تکنولوژی جوراه هم خیلی جالبه. اول کیلومتر شمار، الان هم پست الکترونیک. یعنی با تلگراف هم با این سرعت کسی خبردار نمی شد از مرگ جافری.

تکنولوژیش قبلا اینقدر پیشرفته نبود، واسه خبر مرگ رابرت کلی طول کشید تا مطلع شدن ولی الان به فاصله دو اپیزود

دلیل مشکلاتشون با بانک چیزی غیر از این بود که از دادن بدهی هاشون امتنا کردن!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

راستی این تکنولوژی جوراه هم خیلی جالبه. اول کیلومتر شمار، الان هم پست الکترونیک. یعنی با تلگراف هم با این سرعت کسی خبردار نمی شد از مرگ جافری.

تکنولوژیش قبلا اینقدر پیشرفته نبود، واسه خبر مرگ رابرت کلی طول کشید تا مطلع شدن ولی الان به فاصله دو اپیزود

دلیل مشکلاتشون با بانک چیزی غیر از این بود که از دادن بدهی هاشون امتنا کردن!؟

سرسی پولی که باید می داد بانک رو داد برای ساخت ناوگانی که آخرش هم آورانه واترز اون رو دزدید.

یه فکر اعصاب خرد کن به نظرم رسید. نکنه مارتین داره این آورانه رو هم می فرسته سمت دنریس. اگه این طوریه گند می خوره به کل داستان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه عجب دهان باز شدن نصیب ما هم شد!

یکم این مسأله پیتر رو تعمیم بدیم میرسیم به اینکه ریگار داستان به مشورت پتایر لیانا رو دزدیده! از اینور هم سرنوشت وستروس مقروض هم برنامه ریزی شده باشه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس دنریس کی میخواد

این جورا رو رد کنه بره پی کارش

.توی کتاب اگه درست یادم باشه یه سریا که برده دارن با کشتی میان.خیلی از اربابها خودشون به عنوان برده میفروشن به اونا.اونجا به دنریس میگن که از آستاپور کسی که شهرو گرفته بهت پیغام داده که بیا با من ازدواج کن تا کاری به کارت نداشته باشم و...دنریس هم بعد از اینکه میبینه سر شهرهای قبلی چی اومده تصمیم میگیره که بجای پیشروی توی میرین بمونه.که

اینجا هم جورا رو بیرون کرده

.دنریس به نظرم ملکه ی خیلی خوبی میشه و برعکس خیلی از دوستان فکر میکنم اگه بیاد وستروس امکان اینکه خیلی از خاندانها باهاش متحد بشن هست.بخشهایی که برن توشه خوبه ولی اگه کلدهندز هم بود عالی میشد.جوجن فکر نکنم از توی آتیش دستش چیزی میدید مثل ملیساندر که از توی آتیش میبینه اگه مثل ملیساندر بخواد پیشگویی کنه که دیگه نمیشه بهش گفت گرین سیر.شاید داشت آینده خودشو میدید شاید قراره در آینده بسوزه!این مارجری هم خیلی مارمولکه.سرسی رو انگشتش میچرخونه.این لایسا هم که خل وضعه لیتل هم همش ازش سو استفاده میکنه.پسرش باید یکم دیوونه تر و لوستر میبود.ولی باز هم بد کاراکترشو در نیاوردن. باورم نمیشه فقط 5 قسمت دیگه مونده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سرسی پولی که باید می داد بانک رو داد برای ساخت ناوگانی که آخرش هم آورانه واترز اون رو دزدید.

یه فکر اعصاب خرد کن به نظرم رسید. نکنه مارتین داره این آورانه رو هم می فرسته سمت دنریس. اگه این طوریه گند می خوره به کل داستان.

یه حرامزاده ی خائن چیز عجیبی نیست اونم حرامزاده ی از خاندان ولاریون و خون پاک والریای کهن احتمال اینکه طرف فامیل دورش رو بگیره زیاده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون

الان یعنی فکر می کنی دنریس برگرده کلی طرفدار داره تو وستروس؟ شمال که طبق آخرین اطلاعات و پیش بینی ها دست استنیسه، ویل و ریورلندز هم دست بیلیشه، تایرل ها هم که قدرت دستشونه و حسابی با لنیستر ها متحدند و دلیلی نداره که طرف دنریس رو بگیرن، فقط می مونه یه دورن که اولا طرف اگان رو می گیرن و دوما لشکر بزرگی هم ندارن به نسبت بقیه ی خاندان ها. استورملندز هم یا به تاج و تخت وفادار می مونن یا به استنیس. پس دنریس در واقع اصلا طرفداری تو وستروس نداره.

من یه عذر خواهی به دوستان بدهکارم مخصوصا به لیدی چون تو پست قبلیم به دلایل نامعلوم تگ اسپویل عمل نکرد و موضوعی اسپویل شد. من هم سر کلاس ادبیات بودم تو دانشگاه و با GPRS تو اینترنت بودم که خیلی کنده و یه کم طول کشید که تونستم درستش کنم. به هر حال باز هم عذر می خوام.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

دورن اتفاقا طرف اگان نمیگیره ، طرف دنریس رو میگیره ، دنریس اگر با یکی از شاهزاده های دورن ازدواج کنه قدرت سیاسی دورن وقتی دنریس کل پادشاهی رو بگیره صدبرابر بیشتر از زمانی هست که اگان کل پادشاهی رو بگیره.بعد هم استورم لندز هم مطیع تاج و تخت باشن پس میتونن مطیع دنریس و تارگرین ها باشن ، بالیش هم جای نمیخوابه که آب زیرش بره مطمئن طرف تارگرین ها میگیره تا طرف خودش رو.میمونه استنیس و لشگر شمالیش !! که اول اخر یه درگیری بین تارگرین ها و استنیس صد در صد رخ میده.

چی!!!؟؟؟

الان این هایی که گفتی رو خودت باورت می شه!؟ تو این فصلی که از کتاب ۶ اومده که دورنی ها دارن ملحق می شن به اگان نه به دنریس. لرد های طوفان هم یه سریشون برای این به تاج و تخت وفادارن که فکر می کنن یه براتیون داره حکومت می کنه. امکان نداره که لرد های طوفان طرف تارگارین ها رو بگیرن. بیلیش هم الان هم ویل رو داره که ارتشش تازه نفسه و هم ریورلندز رو داره و برنامه ریخته که شمال رو هم به دست بیاره، این همه تلاش نکرده که بعدش بیاد بره زیر دست تارگارین ها. استنیس هم فقط لشکر به قول شما شمالیش نیست. سرباز هایی که قراره استخدام کنه هم هست که طبق اطلاعاتی که داریم کمتر از ۲۰۰۰۰ نیستن. (داخل پرانتز می گم این رو اگه همین استنیسی که شما اینقدر بهش طعنه می زنی نیومده بود شمال الان دیگه شمالی وجود نداشت.) بعد تایرل ها رو که قوی ترین ارتش رو در حال حاضر دارن رو کلا ندید گرفتی. لنیستر ها هم درسته که ضعیف شدن ولی کلا تعطیل که نشدن. بعد گریجوی ها هم هستن که دارن قدرت می گیرن بدجور. با این وضعیت دنریس واقعا هیچ شانسی نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس:

دورنی ها میخواستن با دنریس متحد بشن. کوئنتین مارتل نصف دنیا رو سفر کرد تا دنریس رو راضی بکنه باهاش ازدواج کنه. بعدش هم که جواب رد شنید بازم پیشش موند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دنریس شانس زیادی واسه جمع کردن متحد داره.

اگه آریانه با اگان ازدواج کنه دورن میاد طرف تارگرین ها و خیلی بعیده که دنریس با اگان متحد نشه. تازه گریجوی ها هم که جدیدا تمایل زیادی برای اتحاد با دنریس پیدا کردن و ویکتاریون هم که فرشته ی نجات دنریس شده. اگه دنریس یه کمی مخ داشته باشه شاید بتونه به بهانه ی احیای دوباره ی خاندان تالی و نابودی لنیستر ها و دادن وعده انتقام به لیدی استون هرت لرد های سرزمین رودخانه رو هم به طرف خودش بکشه. اگه با گریجوی ها متحد بشه ریچ رو به احتمال زیاد میگیره و دوستان تایرلی هم که یه لشکر قوی تر ببینن خودشون رو می بازن دیگه فرض کنید سه تا اژدها رو سرشون خراب بشه چیکار میکنن!!

یه دونه استنیس میمونه که اونم به لطف ملیساندر حل میشه. بعد از اونم به احتمال زیاد یه رقص دیگه و خب آخرش حکومت به حق خدایان به دست آدرها میوفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب منم دیشب دیدم این اپیزود

اول اینکه این داستان برن و جان دیگه کمدی شده.نه به خاطر اینکه با کتاب فرق داره ها،نه،من کلا با این اختلافات سریال و کتاب کنار اومدم.کلا بازی بازیگرا و اون اتفاقاتی که میوفته مسخرست.

دنریس هم که

تو رو ناموست یکی بیاد تو اون شیپور لعنتی یورون بدمه دیگه

اما من از قسمت های اریا و سندور کلا خوشم میاد.دیالوگاشون هم جالبن.

تایوین لنیستر هم که عالیه،ته کاریزماست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جورامون

بله دورن می خواست با دنریس متحد بشه و کوئنتین هم سر همین قضیه مرد ولی در حال حاضر که رفتن طرف اگان. تازه امکانش هم هست که همون طرف لنیستر ها بمونن.

استاد آمون

اگه آریانه با اگان ازدواج کنه دورن به اگان می پیونده نه به کل تارگارین ها و با توجه همین ازدواج و ضرب المثل معروف دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند امکان نداره دنریس با اگان متحد بشه. همین طور با توجه به این که اگان به احتمال بالای ۹۰ درصد اصلا تارگارین نیست امکان نداره با دنریس متحد بشه. قطعا می خواد اژدها های اون رو به دست بیاره و از شر خودش خلاص بشه. یورون هم دنبال اژدها هاست در اصل و خیلی بعید می دونم که آدمی مثل یورون راضی بشه قدرتش رو با کسی تقسیم کنه. اون فرضیه ی انتقام ریورلندی ها از لنیستر ها و لیدی استون هارت رو هم اصلا در موردش حرف نمی زنم چون به دلایل عدیده منتفیه. با توجه به این که تو سریال استنیس رو فرستادن براووس پس ارتش حداقل ۲۰۰۰۰ نفری استنیس هم قطعیه و با توجه به اخبار کتاب ۶ استنیس حمایت شمال و وحشی ها رو هم داره که به نظرم این تعداد حداقل برای گرفتن ریورلندز و پس گرفتن استورملندز و دراگون استون کافیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون

بله دورن می خواست با دنریس متحد بشه و کوئنتین هم سر همین قضیه مرد ولی در حال حاضر که رفتن طرف اگان. تازه امکانش هم هست که همون طرف لنیستر ها بمونن.

دوران اگه شده باشه یه تارگرین جدید میسازه ولی طرف لنیستر ها نمیمونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا این قسمتو از کجا دانلود کردین؟؟!؟!من هرچی میگردم نیست!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استنیس :

من به چیزی باور ندارم تو این کتاب !! نمیشه تصمیم گرفت گفت با یه ارتش چند ده هزار نفری میشه پیروزی کسب کرد چون شاید یه دفعه قضیه رنلی پیش میاد.من حدسیاتم رو بیان کردم ، دورنی ها درست در کتاب ششم دارن میرن طرف اگان ولی حساب هم بکنی دورن اگر میخواد در صورت پیروزی تارگرین ها بهترین وضع سیاسی رو داشته باشه در راس سیاست قرار بگیره ازدواج یه پسر از سمتشون بهترین عنوان میتونه براش باشه.در خصوص بالیش هم ثابتی در وجود این انسان نهفته نیست ، اینکه به فکر چی هست و دقیقا چی میخواد نامشخص از نظر من چون حاضر نیست ویل و ریوران رو وارد یه جنگی بکنه که آخرش مشخص نیست اینکه بتونه به عنوان دو لرد دره و رودخانه با تارگرین ها کنار بیاد خیلی بیشتر از این براش سود داره که بخواد تو سه جبهه یکی بر علیه استنیس یکی بر علیه گریجوی ها یکی بر علیه تارگرین ها بجنگه چیزی جز نابودی و ضعف براش نداره.در خصوص استنیس من حرفی ندارم تا وقتی این میلساندر کنارش هست هر چیزی ممکن.لنیستر ها و تایرل ها ثروتمند ترین و قدرتمندترین افراد وستروس هستن.اینکه اختلافات این دو خاندان داره بیشتر میشه هم در نظر بگیرم میتونم حدس زد به مو بنده این اتحاد ، تنها کسی که از این اتحاد داره سود کامل میبینه لنیستر ها هستن.چون در صورت جدای احتمالی تایرل ها لنیستر ها میفتن گوشه رینگ در برابر کلی خاندان و کلی ارتش.تایرل ها هم تا حدودی زرنگ هستن اگر ازدواج مارجری وسط نبود احتمال میدادم یکی از پسرهای تایرل مینداختن به دنریس.گریجوی ها هم من واقعا دست کم گرفتم اصلا از محاسباتم گذاشتم به دور.ولی گریجوی ها با یه شیپور نمیتونن بر کل پادشاهی حکومت کنن اول آخرش فقط خودشون و خودشون میمونن اگر میخوانن تو معادلات اصلی وستروس نقش ایفا کنن باید چند متحد داشته باشن !! در آخر این حدسیات هست عقلانی هست هر چند احتمالا مارتین داستان اونطور که دوست داریم هیچ وقت جلو نمیبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جمله ی سرسی خطاب به پرنس اوبریان خیلی جالب بود :

پرنس: "... ما در دورن دخترای کوچیکو اذیت نمی کنیم"

سرسی: "همه جای دنیا دخترای کوچیکو اذیت می کنن!"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استنیس:

دردسر گشتن تو سایت ها و فروم ها همینه دیگه، پیش می یاد

سعی کنید با اینترنت سرعت پایین پست حاوی اسپویل نذارید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت عالی بود!

آریا عالی بود!

سرسی هم تو این قسمت خیلی آدم خوب و برازنده ای شده بود!

این سریال عالیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری