رفتن به مطلب
Azor Ahai

بحث‌های قسمت ششم از فصل چهارم، «The Laws of Gods and Men»

به اپیزود ششم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

41 رای

1. 1. به اپیزود ششم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      0
    • 7
      2
    • 8
      5
    • 9
      9
    • 10
      23

Recommended Posts

این قسمت رو خیلی دوست داشتم، تا اینجا به نظرم بهترین قسمت فصل چهارم بود.

* بخش استنیس تحریف آشکاری بود ولی خوب کار شده بود ( عجب تناقضی! ). داووس خوب بازی می‌کنه ولی نمی‌دونم چرا استنیس رو این‌قدر بدبخت و درمانده نشون میدن.

* کتاب‌ها رو کامل نخوندم، نمی‌دونم بخش رمزی و یارا واقعا اتفاق افتاده یا نه ولی شخصیت رمزی و وضعیت داغون تیان رو خوب نشون دادن.

* از دنریس چون بدم میاد چیزی نمی‌گم !

* صحنه‌ی شورا رو خیلی دوست داشتم. اوبرین خیلی حرکتش جالب بود، درسته میگن میس تایرل خیلی بی خاصیتِ ولی دیگه خیلی دارن اغراق می‌کنن. خوشحالم که دوباره واریس جون گرفته، عاشق دیالوگ‌های واریسم.

* بخش دادگاه خیلی خیلی خوب بود. تیریون انصافا حقش هست امسال یه جایزه رو بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از این قسمت خیلی راضی بودم، به نظرم بهترین قسمت سیزن چهارم بود

گفتگوی استنیس و بانک خیلی خوب بود، اون یارو رییس بانک (؟) خیلی خونسرد و باحال بود

تئون چرا اینجوری کرد آخه؟! وقتی صحبت از مرگ راب و استارکا شد موقع اصلاح رمزی حتی یه کم مکث کرد ولی الان از اولش خواهرش رو پس زد! خیلی امیدوار بودم خواهرش بکشه این رمزی رو

دنریس

هرچی بیشتر میگذره بیشتر عاشق این ابرین میشم، یعنی عااااااااااااااااالیه

اون صحنه ای که پا نشد جلوی تایوین و پاهاشم رو میز بود خدا بود، آی لاو هیم

بخش دادگاه خیلی خیلی خیلی خوب بود، پیتر دینکلیج بی نظیره

کلی سر اون قرار تایوین و جیمی حرص خورم، هر پایانی رو جز این ترجیح میدادم، اینجوری هم جیمی گیر میوفتاد هم تیریون! خدا رو شکر که خود تیریون خرابش کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کل این قسمت رو بذارید یه طرف اون 2 دقیقه آخر صحباتای تیریون هم یه طرف. فوق العاده بود حرفاش ! بانک آهنین هم چیز جالبیه فقط من نمیدونم که دقیقا قضیه این بانک چیه غیر قابل دستبرده یا نه چون یه قسمت تایوین گفت که اون یه معبده ...

دنریس این قسمت قابل تحمل بود

و اینکه اون قسمتش دقیقا نفهمیدم که یارا و سربازاش چجوری از دست سگــا فرار کردن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم دقیقا واسم سواله که چرا نمیرن بانک رو بزنن ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

WTF!

استنيس رفت براووس!!! چرا حذفش نميكنن خيالمون راحت بشه

ميشه بگين الان كه پول داره ميتونه سرباز اجير كنه ديگه چرا بايد بيخيال دراگون استون بشه و بره ديوار!!!؟

سكانس هاي كينگزلندينگ عالي بود به خصوص دادگاه و بازي عاليه پيتر دينكليج

ابراين هم عالي بود يعني اين بشر فوق العادست

خبري از كوه نيست!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

"Watching your vicious bastard die, gave me more relief than 1000 lying whores"

بهترین قسمت این اپیزود.:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول از همه دیدن براووس و مایکرافت در نقش مسئول بانک آهن جالب بود و البته صحبت هایی که سر داووس میزد. من که کتاب رو نخوندم ولی واقعا این جوری که استنیس رو دارن تو سریال نشون میدن خیلی پخمه س!

تئون گریجوی رو فکر کنم رسما دیگه باید تموم شده بدونیم. رمزی چه بلایی سرش آورده که دیگه راهه برگشتی هم نداره! این از شتستشوی مغزی هم فراتره. فکر نمی کردم واقعا این قدر بیهوده یارا پاشه بره دنبال و همین جوری دست خالی برگرده! یکی میزد تو سرش بیهوشش می کرد، میاوردش دیگه!

بخش دنریس هم طبق معمول رو مخ بود! فقط بخشی که اژدهاش رو نشون داد جالب بود :دی

ابرین مارتل هم که تو شورای کوچک خیلی قشنگ تایوین رو به هیچ جاش نگرفت! خوشم اومد.

بخش بعدی مربوط به جایی میشه که من بهش میگم: مکالمه های کنار تخت آهنین :دی مثل فصل قبل که واریس و بیلیش پای تخت آهنین یه گفتگوی خوب داشتن این دفعه هم واریس هدف اصلیش رو برای ابرین بر ملا کرد! خدا به خیر کنه بعدا که اتفاقاتی که به پای واریس نوشته نمیشه! مثل بیلیش

و در آخر نمایش مضحکه سرسیِ ملعون! معلوم نیست از چه اهرم های فشاری استفاده کرده که این طوری همه رو بر علیه تیریون بسیج کرده! عدالت...شوخی جالبی بود! بالاخره هم حروم.زاده بودن جافری رو علنا به زبون آورد. دمش گرم. خدا خدا می کردم نکشنش که دیگه واقعا داستان به فنا می رفت!

یه سوال:

آیا کلا توی همچین دادگاه هایی متهم (اونم با این همه شاهد) حق داره درخواست مبارزه کنه؟ و آیا با درخواستش موافقت میشه؟ این مبارزه مثل مبارزه ی توی ایری خواهد بود؟ اگه اون طوری باشه یعنی تیریون می تونه کسی رو به جز خودش برای مبارزه انتخاب کنه! چه جالب یعنی اون شخص کی می تونه باشه؟ بران؟ یا حتی جیمی؟!

باید ببینیم. امیدوارم دست از کشتن شخصیت های مثبت برداشته باشن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)

I Love Titrion Lenister

حالم از سرسی و واریس... حذف شد... بهم می خوره! همینطور از اون پست فطرت آشغال شای! مرین ترنث که هیچ!

تایوین هم که پست فطرت ترینه... حذف شد...

تیریون یعنی دیوونش شدم!

یعنی من از کل خاندان لنیستر بدم میاد ولی جیمی رو خوشم میاد ازش! اما تیریون رو عاشقشم! امیدوارم تایوین به خفت بمیره! همین طور اون سرسی عوضی!

عشق است استارک و تارگرین و تیریون لنیستر....!

دیوانه تیریون شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این قسمت فوق العاده بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---

لطفا یه نظر سنجی نمره دهی هم مثل همیشه بزارید! این قسمت 10 بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ریت این قسمت 9.8 شد تو imdb ...

من دیدم اسم قسمت 8 رو نوشته the mountain and the viper . احساس میکنم یه نفر که هیچکدوم احتمالشو نمیدیم برای مبارزه انتخاب بشه . اگر اونور مانتین برا مبارزه انتخاب بشه احتمال میدم که اوبرایان برای تیریون مبارزه کنه که اینجوری میتونه انتقام از مانتین رو بگیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینن قسمت حرف نداشت!!!! بازیگراش اصن فوق العاده دارن بازی میکنن!! یینی قشنگ میشد نفرتو تو چشای تیریون دید!:x

تیون هم خیلی خوب بازی کرد!!!!! اصن با این ایده ی استنیس ک رفت براووس حال نکردم:|

خیلی خوب میس تایرلو نشون دادن:)) دقیقا همون طوری که اولنا تعریف میکرد! بیچاره چقد ذوق داشت برای تایوین کاغذو قلم بیاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کل این قسمت یک طرف 7 دقیقه اخر یک طرف. شی امد انتظارشو داشتم ولی برعلیه تیریون که حرف زد شکه شدم تیریون از همه انتظار داشت به غیر از شی کاملا مشخص بود کاملا داغون شد از همه ی ادم های اطرافش متنفر شد و خاستار لعنت اونا از خدایان شد.عاشق این داستانم که همیشه غافلگیرم میکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واااااي اون قسمتي كه ميس تايرل قلم كاغذ آورد عالي بود مثل بچه هايي بود كه بهشون صد آفرين گفتن لرد ماهي بادكنكي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا من یه سوال خیلی فنی مدتیه برام پیش اومده چرا هنوز وینترفل رو تو تیتراژ اولیه سریال نشون میده اصلا دقیقا چه اتفاقی واسه این شهر اوفتاده تو سریال که خیلی چیز خاصی نشون ندادن کتاب خوناش بگن چی شده؟ اتیش گرفته در حد هارن هال داغون شده اصلا کی داره ادارش می کنه؟ و یه چیز دیگه داداش برن (ریکون) رفته کجا؟ داره چیکار می کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر منم سکانس آخر یکی از مهیج ترین سکانسها بود. گرچه از لحاظ دکوپاژ دیگه زیادی امروزی چیده بودن قضیه رو اما اولین ضربه رو وقتی شی اومد وارد کرد و بعد اوج بازی پیتر دانکلیج رو تو دقاقیق پایانی دیدیم...

من فکر می کنم نبرد هم بین ابراین و مونتاین باشه. چون تایوین نمی ذاره جیمی خودشو به خطر بندازه وگرنه جیمی می تونست انتخاب خوبی باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بهترین بخش این قسمت دادگاه تیریون بود، اون قسمت آخر رو فوق العاده بازی کرد. از زمانی که تریلر رو دیدم منتظر این دادگاه بودم. قسمت تیون و یارا خیلی مسخره بود، چرا اینو اصلا ساختن، این همه راه اومد که همینجوری دست خالی برگرده؟استنیس هم اگه دست خالی بر می گشت خیلی بهتر میشد.

در مورد سوالها:

بانک آهنین خیلی قدرتمنده و کسی جرئت نداره اونها رو سر کنار بذاره، اگه کسی بدهیش رو به بانک آهنین نده این بانک با کمک دسته های مزدور یه مخالفان اون شخص میاد و طرف رو از بین میبره. مثلا الان اگه تایوین نتونه بدهی رو پرداخت کنه امکانش هست که بانک آهنین طرف استنیس رو بگیره و در نهایت پس از پیروزی استنیس، کل طلب استنیس و تایوین رو یکجا از استنیس میگیره.

وینترفل کاملا سوزانده شده و خالی از سکنه است. چون یکی از مکانهای مهم بوده هنوز تو تیتراژ نشون میدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کی آتیشش زده؟ دقیقا چرا؟ یعنی مردم و شوالیه های مهمترین شهر بزرگترین قلمرو وسترس وایسدن نگاه کردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جدی جدی این استنیس رفت پول گرفت از بانگ آهنین ؟! آخه مگه الکیه ! بانک عقلش رو از دست داده ؟! وقتی تایوین و میس نتونن پول رو بپردازن این شاه گدا ! (استنیس ) میخواد پولشون رو بده ؟! منطق داووس منو کشته بود ! "اگه تایوین بمیره چی میشه ؟" یکی نیست بگه آخه مگه اوضاع استنیس خیلی بهتره !؟ استنیس که عین معتاداست ! نه پسری داره نه وارث درست و حسابی ! احتمال مرگ استنیس که خیلی بیشتره تا تایوینی که عین کسترلی راک جاودانه به نظر میرسه .

این که مارتین مدام شخصیت هاش رو از چاله با معجزه درمیاره خوشم نمیاد .

قسمت یارا واقعا بیهوده بود ! حشو بود اصلا این تیکه ! بابا تو که تا اونجا رفتی ! میزدی داداشت رو میکشتی بهتر از این وضعیت بود ! حداقل رمزی رو میکشتی ! عوامل سریال انقدر سریع از رو این قسمت رد شدن که احساس کردم خودشون هم حوصله ساختنش رو نداشتن .

امیدوارم واقعه ایری دوباره تو بارانداز تکرار نشه ! اصلا این قانون مسخره محاکمه با مبارزه رو کی گذاشته ! با این که تیریون رو دوست دارم اما آی بزنه سرسی کوه رو برای نبرد باهاش انتخاب کنه ، مجبور کنن خود تیریون باهاش بجنگه

معلومه قراره زنده بمونه تیریون ، اما خدا کنه زنده موندن این بارش تکراری نباشه و یه حیله جدید بزنه .

به poriya : رمزی اسنو (بولتون) آتیشش زد . چون میخواست بولتون ها حاکم شمال باشن نه استارک ها . وینترفل شهر نیست ، قلعه است، دیگه کسی نمونده بود که بخواد کاری بکنه . اکثریت اومده بودن جنوب برای جنگ ، اونایی هم که مونده بودن به دست بولتون ها و آهن زاده ها کشته شدن .

پی نویس : من به این قسمت 8 میدم ، 2 نمره رو به خاطر اون تیکه یارا کم کردم ، سایر قسمت ها خیلی خوب بود . انقدر که این اوبرین محبوب شده منو نگران کرده ! نزنه مارتین نابودش کنه !

ویرایش : راستی چرا تایوین اونجوری پلک میزد ؟! چشماش مشکل پیدا کرده یا از اول اینطوری بود ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اصلا با خودم حال نکردم تو این قسمت!!

حقیقتاً از خودم انتظار بالا تری داشتم!

یعنی اگه پیتر دینکلیج امسال گلدن گلوب نگیره دیگه آخر نا مردیه!

محشر و عالی بود 4-5 دقیقه آخر فیلم!

تیریون ترکوند,صداشم تا اینجا اومد!!

الحق که پسر خلف خودمِ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو کتاب ابرین به تیریون می گه من قهرمانت می شم و بعد تیریون تو دادگاه اعلام می کنه محاکمه با مبارزه می خواد.

اگه اشتباه می کنم بگین.

ابرین رو آوردن پایین و به تیریون حال دادن. جدی دلیل تغییراتی که می دن ذهن من رو مشغول می کنه و هر چی هم بیشتر جلو می ره بیشتر به این نتیجه می رسم که همینجوری دورهمی و سلیقه ای دست می برن تو کار مارتین.

پ.ن: خیلی بیشعورن که اسم اپیزود رو گذاشتن the mountain and the viper

اگه این رو نمی ذاشتن می گفتم می خوان یهو سورپرایز کنن بیننده رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ریگار نگرانه یه وقت ابراین کشته نشه خبر نداره کار افعی سرخ توی اپیزود بعدی تمامِ

کیوان:

به شرط اینکه تیریون قاتلین اصلی الیا رو معرفی کنه حاضر میشه واسش مبارزه کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امسال باید تو گلدن گلاب این سریال درو کنه فقط! همه جایزه هارو...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ریگار نگرانه یه وقت ابراین کشته نشه خبر نداره کار افعی سرخ توی اپیزود بعدی تمامِ

کیوان:

به شرط اینکه تیریون قاتلین اصلی الیا رو معرفی کنه حاضر میشه واسش مبارزه کنه

من منظورم ترتیب زمانی وقایع بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من وقتی تو تریلر دیدم که ماوتن داره با اوبرین میجنگه و بعدشم مشخص شد که تیریون قراره دادگاهی بشه این حدس رو زدم که قراره محاکمه به وسیله‌ی مبارزه رو انتخاب کنه تیریون. چون قبلا هم اینکار رو کرده بود. به عنوان یه حدس فقط میتونم بگم که قسمت بعدی سرسی طبیعتا ماوتن رو انتخاب میکنه به عنوان مبارزش ولی کسی طرف تیریون نیست، سعی میکنه جیمی رو انتخاب کنه که نمیشه قاعدتا. تا اینکه اوبرین برای انتقام گرفتن از ماوتن مبارز تیریون میشه، نه برای عدالت فقط برای انتقام خواهرش.

جدا بازی پیتر دینکلاج فوق العادست چندین بار آخرین لحظات این اپیزود رو دیدم هنوز سیر نشدم!

رابطه‌ی جیمی و تیریون خیلی برام جالبه، تنها زوج خاندان لنیسترها هستن که همدیگه رو به چشم خانواده دو طرفه دوست دارن و هوای هم رو دارن. به قولی خونشون برای هم می‌جوشه.

از این شی من بدم میومد حالا بدتر هم شد، زنیکه دیوانه خیلی خودش رو تحویل میگیره، یکی این یکی هم ندیمه ی دنریس! مثل نجیب زاده ها رفتار میکنن، مثل اینکه از دماغ فیل افتادن! انگار بقیه نمیدونن قبلا چیکاره بودن...

بدترین بخش این اپیزود هم یارا و حمله کردنش بود!

این چه وضعش بود؟! کلی زور زده رسیده اینجا، حمله‌ی غافلگیرانه کرده بعد رمزی میگه سگها رو ول میکنم بیان بخورنت اونم برمیگرده رمزی هم میزاره یارا بره! هیچ چیز هم عوض نشده اصلا شتر دیدی ندیدی! واقعا منظورشون چی بود؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون تیکه مربوط به یارا فکر میکنم میخواست فقط یک پیش زمینه ای باشه واسه نشون دادن اتفاقات بعدی. اونجایی که رمسی میگفت باید نقش Theon رو بازی کنی یعنی اینکه یک فکرایی تو سرش هست. حدس میزنم که میخواد به عنوان اسیر ازش استفاده کنه تا آهن زاده ها تسلیم بشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری