رفتن به مطلب
North Wolf

بحث های اپیزودیک قسمت 8 فصل 4 The Mountain and the Viper

به اپیزود هشتم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

47 رای

1. 1. به اپیزود هشتم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      2
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      2
    • 7
      1
    • 8
      5
    • 9
      10
    • 10
      27

Recommended Posts

ریگار من اون رو به شوخی گفتم، چرا جدی می گیری؟ اون نوشتن قبل از اسپویلر رو فکر کنم خودم ایده اش رو دادم، ولی آدم همیشه یادش نمی مونه کی تا کجا رو خونده و قبل اسپویلرش آلارم بذاره.

اون که می گی هر بحثی تو تالار خودش بشه عملی نیست. من خودم بیشترین پست رو توی تالار 4 و 5 می ذاشتم. ولی اکثر مواقع کسی جواب آدم رو نمی ده و تقلای بیهوده است. تاپیک در مورد ریگار رو تو کتاب 5 هم داریم، سرجمع 12 تا پست خورده، توی اولدتاون داریم، بالغ بر 100 تا پست خورده.

عوض کردن تاپیک هم وسط یه بحث آب سردی می پاشه روی آتیش کم رمق همون بحثایی که صورت می گیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه چیز عجیب برای من اینه که طبق لیستی که hbo برای قسمت آخر (the children) داده و در imdb هم هست بازیگر نقش اوشا ناتالیا تنا هم هست

چون اوشا فقط تو کتابهای 1و2 حضور داره درحالی که نویسندگان سریال اون و ریکان رو تا فصل 3 نشون دادن و حالا هم تو آخرین قسمت فصل 4 هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یه چیز عجیب برای من اینه که طبق لیستی که hbo برای قسمت آخر (the children) داده و در imdb هم هست بازیگر نقش اوشا ناتالیا تنا هم هست

چون اوشا فقط تو کتابهای 1و2 حضور داره درحالی که نویسندگان سریال اون و ریکان رو تا فصل 3 نشون دادن و حالا هم تو آخرین قسمت فصل 4 هست

خود مارتین گفته انقدر از بازی این بازیگر تحت تاثیر قرار گرفته که تصمیم گرفته از توی کتاب این کاراکتر رو حذف نکنه!برای همین هم تعجبی نداره که توی سریال دوباره اوردنش .احتمالا pov ریکان میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به آزو آهای : تاپیک مروبط به بحث در رابطه با شخصیت ها رو زدم ، ممنون بابت یاداوری .

به حامد : ایشالا اگه عمری بود تو تاپیکش سنگ هام رو باهات وا میکنم :دی

به رابرت : اونا خط و نشون نبود، نمیدونم چرا چنین برداشتی کردی، ناله های یه اسپویل خورده بود . راه ساده تر از این ایده اینه که قبل اسپویلر بنویسید متن درون اسپویلر تا کجاست و تا جایی که ممکنه تو تالار های مربوط به اون قسمت داستان بحث کنید . الان تالار کتاب چهار خیلی کم پست خورده ولی مطمعنم چندین برابر این پست های تالار کتاب چهار، شما تو تالار کتاب سه تو تگ اسپویلر صحبت کردید . بحث هایی که اگه تو تالارش میشد بعد این که هرکس کتاب چهار رو میخوند میتونست ازشون حسابی استفاده کنه.

پ ن : جالب اینجاست اسپویل میخورم بعد مختصاتش هم پشت سرش اسپویل میشه برام .

به کیوان : یه جای مناسب تر در موردش میزنیم .

رفع بی ربط بودن این پست : من قسمت های جان رو تو کتاب سه درست نخوندم ، این اهالی خونه کرستر و کلاغ های اشغالگرش چه بلایی سرشون میاد در واقع ؟ منس شکارشون میکنه یا به خوبی و خوشی زندگیشون رو میکنن تا آدر ها بیان ؟

من درک می کنم چی می گین ولی عملی نیست.

مثلاً دیدی برندون اومد راجع به بحث مقایسه سریال و کتاب چی گفت؟

معلوم بود که بحث ادامه داری نیست و پستی بعد اون رد و بدل شد؟

یا بحث در مورد شی که ما بیخیالش شدیم ولی وقتی ادامه هم دادیم کلاً شد دو تا پست بعدش.

فرض کنیم تاپیک هم زده بشه کلاً دو صفحه پیش می ره.

که اینم عملی نیست، تا بیاد تاپیک زده بشه قبلش باید یه دو تا پست زده بشه، بعد بخوای بری اونور خودش باعث سرد شدن بحث می شه. کسی که بخواد بیاد اون یکی تاپیک باید ابتدای بحث رو تو تاپیک های دیگه پیدا کنه و ...

آره خیلی خوبه که یکی بعداً بتونه به تفکیک و تو تالار هر کتاب تاپیک ها رو بخونه ولی خیلی چیزا خیلی خوبن ولی عملی نیستن.

به نظر من اون هدف که هیچ وقت عملی نمی شه و اینجوری جلوی همین بحث های نصفه و نیمه و فعال بودن فروم هم گرفته می شه.

راجع به سرنوشت شورشیان نایتز واچ:

کلد هندز شکارشون می کنه.

من هیچ وقت درک نمی کنم که چجوری می تونین اسکیپ کنین یه سری بخش ها رو چه برسه به یه POV.

این حس که الان یه چیزی رو جا انداختین و داستان رو درست نمی گیرین بهتون دست نمی ده؟

(مثلاً الان نمی شه من واسه این تاپیک جدا بزنم کلاً 5 تا پست توش باشه که)

كيوان جان اتفاقا بحث مقايسه كتاب و سريال خيلي بحث ادامه داريه،اگر يه تاپيك جدا داشته باشه خيلي وقتا ميتونين به تفكيك اپيزود راجع به موضوعات مختلف حرف بزنين،حتي ميشه در مورد جاهايي كه سريال رد شده ازشون و يا يه جور ديگه اي به تصوير كشيده شده و خيلي موضوعات ديگه صحبت كرد.خيلي از بحث ها بعد از يه مدت تبشون ميخوابه،قبول.اما اگه تاپيك داشته باشه باز هم بحث شروع ميشه.من كه نگفتم بحث نكنين،اتفاقا ما ميخوايم هميشه تالارها گرم و پرانرژي باشه،،فقط گفتم تو جاي خودش.

در مورد اسكيپ كردن منم دقيقا باهات موافقم،اصلا مگه اينجوري ميشه كتاب خوند؟آدم حس ميكنه كتابو دهني كرده فقط

كينگ رابرت:من تا چن روز ديگه ميام تالار كتاب چهار و كلي ميتونيم بحث كنيم،البته تا جايي كه يادمه ما اصولا در يك جبهه ايم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

كيوان جان اتفاقا بحث مقايسه كتاب و سريال خيلي بحث ادامه داريه،اگر يه تاپيك جدا داشته باشه خيلي وقتا ميتونين به تفكيك اپيزود راجع به موضوعات مختلف حرف بزنين،حتي ميشه در مورد جاهايي كه سريال رد شده ازشون و يا يه جور ديگه اي به تصوير كشيده شده و خيلي موضوعات ديگه صحبت كرد.خيلي از بحث ها بعد از يه مدت تبشون ميخوابه،قبول.اما اگه تاپيك داشته باشه باز هم بحث شروع ميشه.من كه نگفتم بحث نكنين،اتفاقا ما ميخوايم هميشه تالارها گرم و پرانرژي باشه،،فقط گفتم تو جاي خودش.

در مورد اسكيپ كردن منم دقيقا باهات موافقم،اصلا مگه اينجوري ميشه كتاب خوند؟آدم حس ميكنه كتابو دهني كرده فقط

كينگ رابرت:من تا چن روز ديگه ميام تالار كتاب چهار و كلي ميتونيم بحث كنيم،البته تا جايي كه يادمه ما اصولا در يك جبهه ايم

مثلاً همین الان من می خوام اینجا جواب بدم می گم اینجا بگم، تو تاپیک دیگه بگم، اصلاً بگم؟؟

راجع به تفاوت سریال و کتاب درسته از اون بحث هاییه که پتانسیل داره ولی بازم دیدیم یه پست بعدش راجع بهش زده شد.

حالا که داره تموم می شه ولی باز قسمت بعدی اگه خواستم مقایسه ای کنم می زنم تاپیکش رو.

امیدوارم بقیه هم تو تاپیک پیشنهاد و انتقاد نظرشون رو بگن یه تصمیمی بگیریم که دیگه به خاطر این آدم از پست دادن منصرف نشه.

یه تاپیک بزنیم استاد و علی و بقیه دوستان بیان توضیح بدن چجوری می تونن این کار رو بکنن. خصوصاً استاد که صاحب سبکه تو این زمینه.

تو بیا تالار 4 من خودم تضمین می کنم کمبود نظر مخالف احساس نکنی.

کتاب 4 رو خیلی دوست داشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کینگ رابرت:

این یکی از دلایلم بود! دو تا دلیل دیگه هم گفتم! (بازیگرش، ایگریت) لوراس هم کی گفته همه ازش بدشون میاد و کسی براش ناراحت نمیشه؟ درسته که شخصیت خیلی محبوبی نیست، (آخه نقش زیادی هم نداره تو داستان) اما من ندیدم کسی خیلی ازش بدش بیاد! در مورد ایگریت خیلی دیدم بگن ازش متنفرم (تو همین تاپیک هم برین عقب تر چندتا هست) اما ندیدم تا حالا کسی بگه از لوراس متنفرم!

ریگار: به خطر این توهینی که نسبت به ساحت مقدس حضرت تورین روا داشتی، حقته که اسپویل شدی و کاش بیشتر و بدتر از این به بعد اسپویل بشی! -_-

برندون: چرا؟! باور کن، باور کن!

گفتم دلیلشو دیگه!

کیوان: آهان! :دی

چرا ناامیدت کردم؟! چیو ازم توقع نداشتی؟!

وینترفل: موافقم! منم امیدوارم حقیقت نداشته باشه!

نایمریا: اینی که گذاشتی خیلی باحال بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کینگ رابرت:

این یکی از دلایلم بود! دو تا دلیل دیگه هم گفتم! (بازیگرش، ایگریت) لوراس هم کی گفته همه ازش بدشون میاد و کسی براش ناراحت نمیشه؟ درسته که شخصیت خیلی محبوبی نیست، (آخه نقش زیادی هم نداره تو داستان) اما من ندیدم کسی خیلی ازش بدش بیاد! در مورد ایگریت خیلی دیدم بگن ازش متنفرم (تو همین تاپیک هم برین عقب تر چندتا هست) اما ندیدم تا حالا کسی بگه از لوراس متنفرم!

ریگار: به خطر این توهینی که نسبت به ساحت مقدس حضرت تورین روا داشتی، حقته که اسپویل شدی و کاش بیشتر و بدتر از این به بعد اسپویل بشی! -_-

برندون: چرا؟! باور کن، باور کن!

گفتم دلیلشو دیگه!

کیوان: آهان! :دی

چرا ناامیدت کردم؟! چیو ازم توقع نداشتی؟!

وینترفل: موافقم! منم امیدوارم حقیقت نداشته باشه!

نایمریا: اینی که گذاشتی خیلی باحال بود!

بیا بریم این تاپیک جدیده که ریگار زده، اونجا جواب می دم من.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آدم می ترسه میاد تو این تاپیک!!! یه چند ساعت نیستی یهو چه خبر می شه!!!

رنلی

من از لوراس متنفرم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رنلی

من از لوراس متنفرم

لوراس بیچاره.چه هیزم تری بهت فروخته.

اون بلایی که سرش آوردی کافی نیست استنیس جان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رنلی

من از لوراس متنفرم

لوراس بیچاره.چه هیزم تری بهت فروخته.

اون بلایی که سرش آوردی کافی نیست استنیس جان؟

وینترفل هیزمی تر تر (:دی) از این که طرف برادرش رو گرفته و به اون وفاداره؟! استنیس از من و اطرافیانم متنفره، هر چند من از استنیس و اطرافیانش متنفر نیستم! (البته دروغ نگم از فلورنت ها خوشم نمیاد، که خود استنیس هم فکر کنم علاقه چندانی بهشون نداشته باشه!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وینترفل و رنلی

چرا باید از لوراس خوشم بیاد؟ از اون رابطه ی افتضاحش با رنلی باید خوشم بیاد؟ از این که خودش و خاندانش از بزرگ ترین دشمنان استنیس هستن باید خوشم بیاد؟

از این که اومده دراگون استون رو گرفته باید خوشم بیاد؟ البته امیدوارم جراحاتش حسابی باشه و سریع تر بمیره!

رنلی

بله من هم خیلی از فلورنت ها خوشم نمیاد البته از نسل فعلیشون! علامت خاندانشون رو دوست دارم و فعلا هم استنیس باید تحملشون کنه چون بخش بزرگی از ارتشش رو تشکیل می دن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برندون جان تایپک های این موضوع تفاوت رو من برای هر 8 اپیزود زدم.از دید خودم زدم.یه نفر زیرش نظر نداد !! همه دوست دارن اعتراضات و تفاوت های کتاب و سریال رو بیارن تو بحث سریال پیاده کنن.یعنی دقیقا یه جای میخوان تفاوت ها رو بگن که اصلا ربطی به موضوع کتاب نداره بلکه بحث سر کیفیت و عدم کیفیت سریال هست.همین قضیه باعث ناراحتی من میشه چون ایراد گیری سریال تا الان ندیدم بشه تو تایپک بحث و گفتگو اپیزودیک فقط ایراد گیری کتابی هست و تمام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا قضیه ی مریلیون تو کتاب چیه یکی بیاد برادری کنه خلاصه ی اتفاقات ویل که پیتر لایسا رو میندازه تعریف کنه البته اگه اسپویل نداره

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اقا قضیه ی مریلیون تو کتاب چیه یکی بیاد برادری کنه خلاصه ی اتفاقات ویل که پیتر لایسا رو میندازه تعریف کنه البته اگه اسپویل نداره

مریلیون خواننده ای بوده که همراه کتلین به ایری میاد و همونجا میمونه. آدم خوبی نبوده و همه ازش بدشون میومده.یه بار هم میخواسته به سانسا تجاو... کنه که موفق نمیشه .لی این کار رو با سایر ساکنین ایری میکرده.زیراب همرو پیش لایسا میزده لایسا هم که عقل درست حسابی نداشته اونارو تنبیه میکرده.وقتی پیتر لایسا رو از دروازه پایین میندازه مریلیون هم توی تالار شاهد این ماجرا بوده .پیتر مرگ لایسا رو میندازه گردن مریلیون و چون اکثر افراد کاخ از مریلیون بدشون میومده باور میکنن.بعد هم که مریلیون رو میکشن و پیتر کلی سیاست برای موندن تو ایری به خرج میده و....

ناظر : از اونجایی که ممکنه بعضی از دوستان بخوان بعد سریال، کتاب رو بخونن لطفا مسائل مربوطه رو توی اسپویلر بزارید

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ای یارو مریلیون مگه به دستور جافری لال نشد پس چجوری حرف میزده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخه محاکمه کردنت چی بود بالا سره این یارو ? از ابراین و حرکات محشر مبارزش خوشم ميومد. لبخندهای رضایت جیمی هم وقت مبارزه جالب بود کاش ادامه داشت! یکی نیست این بولتون هارو بشونه سره جاشون? در کل جالب بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از مدیرها معذت میخوام اما چون بحث ایگریت پیش اومد و من یه سوال دربارش داشتم و نمیدونستم کجا بپرسم میخوام همینجا بپرسم اگر باید انتقال پیدا کنه این کاو بکنید فقط قبلش جوابمو بدید

آقا این ایگریت تو کتاب هم مثل ایگریت سریال میگیره همه ملت رو از جمله زن های غیر مسلح میکشه؟؟؟ مردم آزاد هم اینطوری وحشی گری میکنن و زن و بچه ها رو هم میکشن؟؟؟ بعد اونوقت اگر اینکارو میکنن ایگریت واکنشش چیه؟؟؟

جواب این سوالات در مورد قضاوتم نسبت به ایگریت به شدت تاثیر گذاره و همچنین در مورد اینکه آیا

در مورد مرگش ناراحت میشم یا نه

تا الان که اگر از منظر سریال نگاه کنیم به خاطر موضوعات بالا من به هیچ عنوان از ایگریت خوشم نمیاد و

به هیچ عنوان هم از مرگش ناراحت نخواهم شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
از مدیرها معذت میخوام اما چون بحث ایگریت پیش اومد و من یه سوال دربارش داشتم و نمیدونستم کجا بپرسم میخوام همینجا بپرسم اگر باید انتقال پیدا کنه این کاو بکنید فقط قبلش جوابمو بدید

آقا این ایگریت تو کتاب هم مثل ایگریت سریال میگیره همه ملت رو از جمله زن های غیر مسلح میکشه؟؟؟ مردم آزاد هم اینطوری وحشی گری میکنن و زن و بچه ها رو هم میکشن؟؟؟ بعد اونوقت اگر اینکارو میکنن ایگریت واکنشش چیه؟؟؟

جواب این سوالات در مورد قضاوتم نسبت به ایگریت به شدت تاثیر گذاره و همچنین در مورد اینکه آیا

در مورد مرگش ناراحت میشم یا نه

تا الان که اگر از منظر سریال نگاه کنیم به خاطر موضوعات بالا من به هیچ عنوان از ایگریت خوشم نمیاد و

به هیچ عنوان هم از مرگش ناراحت نخواهم شد

جواب دادم تو پ.خ

اگه تاپیکی هست که تو تاپیک بژرسی اگه نه پ.خ هم گرینه خوبیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا سوال:

نمیدونم اسپویل محس.ب میشه یا نه

اما محض اطمینان اپویلر میزارم

چرا تو سریال هیچی در مورد مرگ بیلون گری جوی نگفتن؟

تو کتاب موقعی که راب استارک داره میره پیش والدر فری(قبل از عروسی سرخ) بهش خبر میرسه که بیلون مرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب در سریال گذاشتن به وقتش

طوری که مرگ بیلون گریجوی و اومدن یورون باهم مصادف باشه

فکر کنم گذاشتنش برای فصل بعدی

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

چندتا ایکون مخصوص واسه دوستان بازی تاج وتخت و پیش نمایش قسمت9 رو خواستم بذارم که اجازه ندادید.

چرا؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

چندتا ایکون مخصوص واسه دوستان بازی تاج وتخت و پیش نمایش قسمت9 رو خواستم بذارم که اجازه ندادید.

چرا؟!!!

کی اجازه نداد دقیقا؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری