رفتن به مطلب
North Wolf

بحث های اپیزود قسمت 9 فصل 4 The Watcher On The Wall

به اپیزود نهم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

38 رای

1. 1. به اپیزود نهم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      2
    • 2
      1
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      0
    • 6
      0
    • 7
      4
    • 8
      2
    • 9
      11
    • 10
      17

Recommended Posts

S.i.S میگی رفتم مصاحبه های تهیه کننده رو خوندم، ... بعد ناراحت میشی گفته چه کاراکترهایی تو قسمت بعد هستند؟

دوستان اینکه میگین جان رفت دنبال برن منظورتون تو سریاله؟

چرا من چیزی یادم نمی یاد در این زمینه؟

یادت نیست با سم جای احتمالیش رو بررسی کردن؟ قسمت 4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این قسمت که کلا خیلی خوب بود!!!! اولش تو ذوقم خورد که فقط راجبه دیواره ولی خوب راهه دیگه ای نداشتن :-؟

تنها اشکالی که واقعا نمیشد ازش چشم پوشی کرد اون تیکه ای بود که غوله تیر میزنه میره اونور دیوار میوفته تو کسل بلک!!!!!حالا فرض میگیریم غوله اونقد زود داشته که تیرش ارتفاع دیوارو بگذرونه ولی کسل بلک دقیقا زیر دیواره. غوله باید دقیقا پای دیوار وایمیستاد تا تیرش بیوفته تو کسل بلک! درحالی که زاویه پرتابش خییلی کمتر از 90 درجه بود!!!!

به جز اینا دیگه اشکال بزرگی ندیدم و راضی بودم :-D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام

همه خوبين؟

من هميشه به صورت مهمان وارد مي شدم و پستاتون رو ميخوندم ولي امروز تصميم گرفتم عضو سايت بشم،همه كتاب ها ر وبه صورت انگليسي و فارسي خوندم و مرز اسپويل ندارم!!:دي...فقط سنم خيلي بالاست

بايد بگم از ديدن قسمت نهم اين سريال نااميد شدم،انتظار نداشتم فقط به ديوار پرداخته بشه و اين با روال سريال مغاير بوده (حتي در جنگ بارانداز پادشاه هم به بقيه شخصيتها پرداخته مي شد.)

من هم معتقدم تمام اين داستانها در يك قسمت قابل جمع نيست و اگر هم در قسمت آينده به قصه هاي بقيه شخصيتها پرداخته نشه ،كاملا بدسليقگي فيلنامه نويس رو نشون ميده.

شايد مخاطب سريال،به دليل مطلع نبودن از آينده، چيزي رو احساس نكنه ولي كساني كه كتاب رو مطالعه كردن ميدونن نشان دادن همزمان داستان هاي (جان،تيريون!،آريا،برين!،سانسا) ميتونست بهترين "قسمت نه" تمام سيزن ها رو رقم بزنه و حيف كه اين مهم رقم نخورد.

در كل، ما به خرداد پر از حادثه عادت داريم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ویرایش کردم.بیخیال پیشمون شدم جواب بدم. ادامه بحثتون بکنید بنده دیگه تو بحث ها شرکت نمیکنم این خیلی بهتر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی این قسمت عالی بود

بلاخره یه قسمت کامل از مهمترین نقش سریال دیدیم

خدا رو شکر که ایگریت هم از بین رفت من یکی که خیلی خوشحال شدم

ای کاش جان وقتی می دیدش لبخند نمی زد اییییش

قسمت بعد بهترین قسمت کل فصل میشه شکی توش نیست

اونجایی که غول رو تو تونل می بینن و پیمان رو تکرار می کنن عالی بود یه جورایی منو یاد خط شکنای جنگ انداخت که می دونستن از بین می رن ولی باز تا اخر می ایستادن

ای کاش امتیاز این قسمت بالاتر می شد....لیاقتش بیشتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
با سلام

همه خوبين؟

بايد بگم از ديدن قسمت نهم اين سريال نااميد شدم،انتظار نداشتم فقط به ديوار پرداخته بشه و اين با روال سريال مغاير بوده

سلام. به نظر من که خوب عمل کردن، ضرب آهنگ خوبی داشت ... اگر نصفه رها میکردن نزاع شب اول رو میذاشتن واسه قسمت بعد، شاید هیجانش گرفته میشد! بیشتر هیجان قسمت به خاطر همین آهنگ و ریتمی بود که داشت ...

ولی شاید بهتر بود زمان این قسمت رو هم مثل قسمت نهایی 10 - 15 دقیقه افزایش میدادن. حداقل تو خماری اتفاقی که برای تیریون قراره بیوفته یا نیوفته، نمیذاشتن ... البته خب من که نمی دونم، شاید محدودیتی وجود داشت براشون که نمی نتونستن زمان رو افزایش بدن تو این قسمت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی شاید بهتر بود زمان این قسمت رو هم مثل قسمت نهایی 10 - 15 دقیقه افزایش میدادن. حداقل تو خماری اتفاقی که برای تیریون قراره بیوفته یا نیوفته، نمیذاشتن ... البته خب من که نمی دونم، شاید محدودیتی وجود داشت براشون که نمی نتونستن زمان رو افزایش بدن تو این قسمت.

به نظر من احتياجي به افزايش زمان نبود،كلي صحبتهاي اضافه توي اين اپيزود بود كه ميتونست حذف بشه:

با اينكه علاقه خاصي به استاد ايمون دارم ولي صحبتهاش درباره عشق سم و اين حرفا اضافه بود و ميتونست بعدها در يك قسمت ديگر گفته بشه

اسپويل كتاب چهارم

مثلا موقع سفرشون درياييشون به براووس

يا صحبتهاي سم و جان در اول اپيزود در مورد اندازه پاي ايگريت!!! و نظر كارشناسي سم در مورد قسمهاي نايت واچ!!!

اسپويل كتاب چهارم

خودش موقع وصال به معشوق!!!! دنبال اين بود خودشو بندازه تو آب،چون قسمشو شكسته بوده......حالا اينجا تو سريال نظر فقهي ميده!!!

ولي خب تماشاگر سريال از اين اپيزود مطمئنا راضيه و ما بايد بسازيم و بسوزيم!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من احتياجي به افزايش زمان نبود،كلي صحبتهاي اضافه توي اين اپيزود بود كه ميتونست حذف بشه:

با اينكه علاقه خاصي به استاد ايمون دارم ولي صحبتهاش درباره عشق سم و اين حرفا اضافه بود و ميتونست بعدها در يك قسمت ديگر گفته بشه

اسپويل كتاب چهارم

مثلا موقع سفرشون درياييشون به براووس

يا صحبتهاي سم و جان در اول اپيزود در مورد اندازه پاي ايگريت!!! و نظر كارشناسي سم در مورد قسمهاي نايت واچ!!!

اسپويل كتاب چهارم

خودش موقع وصال به معشوق!!!! دنبال اين بود خودشو بندازه تو آب،چون قسمشو شكسته بوده......حالا اينجا تو سريال نظر فقهي ميده!!!

ولي خب تماشاگر سريال از اين اپيزود مطمئنا راضيه و ما بايد بسازيم و بسوزيم!!

این دو موردی که گفتی شاید سر هم 5 - 6 دقیقه از زمان اپیزود بهش اختصاص داده شده باشه. فکر نکنم تو این 5 - 6 دقیقه میتونستن اتفاقهای مربوط به تیریون رو جمع بندی کنند! لابه لای صحبتهاشون، ترس رو بیشتر میشد حس کرد ... همینکه انتظار مردن رو میکشیدن، ... یا اون بوسه سم و ... درکش راحتتر بود!

اگر هم منظورت این بود که تمام قسمتهای مربوط به سم و گیلی رو غیر از زمانی که تو محیط جنگ بود را حذف میکردن، یه جوری میشد اپیزود، بدون هیچ پیش زمینه ای جنگ رو شروع میکردن. اونوقت اونور هم هول هولکی اتفاقات تیریون رو نشون میدادن؟ خیلی بی معنی میشد. فقط از اول تا آخر اپیزود یه ریتم تند و پرحادثه رو داشتیم، بدون اینکه هیچ زمینه سازی پشتش بوده باشه.

اتفاقا برعکس گفته شما، بیننده های سریال (اونایی که کتاب رو نخوندن) بیشتر دوست دارند یک اپیزود پر حادثه رو ببینند ... معمولا از گفتگوها حوصله شون سر میره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از این بخش دنیا خوشم نمی اومد این قسمت فقط اینو نشون داد

بچه ها الان کتاب چندمه که سریال رسیده؟

به طور تخمینی هر قسمت چند صفحه و فصل یه کتاب رو پوشش میده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر هم منظورت این بود که تمام قسمتهای مربوط به سم و گیلی رو غیر از زمانی که تو محیط جنگ بود را حذف میکردن، یه جوری میشد اپیزود، بدون هیچ پیش زمینه ای جنگ رو شروع میکردن. اونوقت اونور هم هول هولکی اتفاقات تیریون رو نشون میدادن؟ خیلی بی معنی میشد. فقط از اول تا آخر اپیزود یه ریتم تند و پرحادثه رو داشتیم، بدون اینکه هیچ زمینه سازی پشتش بوده باشه.

اتفاقا برعکس گفته شما، بیننده های سریال (اونایی که کتاب رو نخوندن) بیشتر دوست دارند یک اپیزود پر حادثه رو ببینند ... معمولا از گفتگوها حوصله شون سر میره.

خب

چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟!

اسپویلر:کسانی که فقط سریال می بینن!

چرا باید سم گیلی رو میبرد خارج از کستل بلک که حالا با سلام وصلوات و آغوش باز ازش پذیرایی کنه!! و چندین و چند دقیقه از چندین و چند اپیزود رو حروم کنن بابت این مسئله؟!

جای این مسئله اگر به اصل داستان پرداخته می شد به نظرت بهتر نبود؟

من هیچوقت نگفتم بیننده های سریال بشینن گفتگو ببینن و حوصلشون سر بره! همونطور که میدونی منتظر اتفاقات خاصتر و بهتری هستیم که امیدواریم در قسمت دهم نشون داده بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟!

اسپویلر:کسانی که فقط سریال می بینن!

چرا باید سم گیلی رو میبرد خارج از کستل بلک که حالا با سلام وصلوات و آغوش باز ازش پذیرایی کنه!! و چندین و چند دقیقه از چندین و چند اپیزود رو حروم کنن بابت این مسئله؟!

جای این مسئله اگر به اصل داستان پرداخته می شد به نظرت بهتر نبود؟

من هیچوقت نگفتم بیننده های سریال بشینن گفتگو ببینن و حوصلشون سر بره! همونطور که میدونی منتظر اتفاقات خاصتر و بهتری هستیم که امیدواریم در قسمت دهم نشون داده بشه

گفتید بیننده های سریال راضی بودن، ولی من دوست داشتم گفتگوها حذف بشه و یه اپیزود پرحادثه رو ببینم؟ گفتم برعکس، بیننده های سریال همون چیزی رو میخواستن که شما می خواستی ... یک اپیزود پرحادثه.

به اصل داستان پرداخته باشه بهتره، ولی تو اولین کامنتم گفتم قشنگی این اپیزود به این پود که ریتم خوبی داشت ... اگر میپریدن از یکجا به جای دیگه، حال و هوا و فضاسازی که ایجاد کرده بودن به این خوبی نمی شد ...

اگر هم فقط بدون پیش زمینه، جنگ رو شروع میکردن .... فقط یک ریتم تند رو داشتیم که جالب نبود. اگر داستان سم هم نبود، بالاخره یه داستان و یا گفتگوی دیگه ای باید جایگزین میکردن. چه بهتر که همین سم و ایمون و ... دیدیم! که اتفاقا به نظرم هم کاراکترهای جالبی هستند و هم بازیگراشون خوب بازی می کنند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با نظرم دوستمون موافقم چینش حوادث در اپیزودها خوبه ولی این گفتگوها کمی کارو خراب میکنه

مثل گفتگوی سم و جان یا اومدن گیلی و...

اگه به نسبت کیفیت سریالی بخواهیم مقایسه کنیم قسمت نهم خوب بود و نبردش خیلی بهتر از نبرد آبکی بلک واتر در اومده بود،طراحی مبارزات و همچنین جلوه های ویژه و غول ها و ماموت ها خوب در اومده بودند البته حداقل میشد کمی تعداد لشکریان مهاجم منس ریدر رو به کمک جلوه های ویژه بیشتر نشون داد به غیر از اون تلفات نیروهای دیوار خیلی زیاد بود و حساب کنی شاید همون 102 نفر بود! همین ایگریت 20 نفرو کشت!

به نظرم بهترین تیکه قسمت هم ایستادن گرن با 5 نفر و خوندن سوگند برادریشون بود

اد و پپ هم خوب در اومده بودند

کشته شدن گرن منو یاد مرگ یکی از شخصیت های فیلم سلطنت بهشت ریدلی اسکات مینداخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این قسمت که کلا خیلی خوب بود!!!! اولش تو ذوقم خورد که فقط راجبه دیواره ولی خوب راهه دیگه ای نداشتن :-؟

تنها اشکالی که واقعا نمیشد ازش چشم پوشی کرد اون تیکه ای بود که غوله تیر میزنه میره اونور دیوار میوفته تو کسل بلک!!!!!حالا فرض میگیریم غوله اونقد زود داشته که تیرش ارتفاع دیوارو بگذرونه ولی کسل بلک دقیقا زیر دیواره. غوله باید دقیقا پای دیوار وایمیستاد تا تیرش بیوفته تو کسل بلک! درحالی که زاویه پرتابش خییلی کمتر از 90 درجه بود!!!!

درسته اون قضیه تیر یه خورده ایراد داره ولی میشه این جوری گفت که ضرب تیر با برخورد به همون شخص و چوب هایی که پشت سرش شکسته میشه گرفته میشه و با زاویه ی کمتری فرود میاد.

بايد بگم از ديدن قسمت نهم اين سريال نااميد شدم،انتظار نداشتم فقط به ديوار پرداخته بشه و اين با روال سريال مغاير بوده (حتي در جنگ بارانداز پادشاه هم به بقيه شخصيتها پرداخته مي شد.)

توی قسمت ۹ فصل ۲ یا همون جنگ بلک واتر هم فقط اتفاقات مربوط به شخصیت های درگیر همون جنگ رو نشون داد! اگه اشتباه می کنم بگید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقت کردین

قسمت 9 فصل 1 بای بای ند

قسمت 9 فصل 2 جنگ بلک واتر

قسمت 9 فصل 3 بای بای راب

قسمت 9 فصل 4 جنگ کسل بلک

.............

خب خدا فصل بعد و بخیر کنه انگار قراره یه استارکه دیگه به فنا بره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه خدا بخواد احتمالا در فصل پنج یکی از لنیسترها نظیر سرسی یا تامن و... بر باد بره

همیشه شعبون یه دفعه هم رمضون! هرچند که همین زنک سرسی بر باد بره کافیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به بازیگرهای اپیزود بعدی فکر کنم قضیه بانوی سنگدل رو هم پیچوندن!!درسته!!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به بازیگرهای اپیزود بعدی فکر کنم قضیه بانوی سنگدل رو هم پیچوندن!!درسته!!؟

خب ممکنه در این اپیزود خیلی چیزارو کار نکرده باشن و برای فصل پنجم گذاشته باشن

ولی جدای از این واقعا حیفه این تیکه رو کات کنن بخصوص اینکه برای استارک ها لذت بخشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درسته اون قضیه تیر یه خورده ایراد داره ولی میشه این جوری گفت که ضرب تیر با برخورد به همون شخص و چوب هایی که پشت سرش شکسته میشه گرفته میشه و با زاویه ی کمتری فرود میاد.

درسته که با زاویه کمتری فرود میاد ولی نه اونقد که تو کسل بلک بیوفته.حالا خیلی موضوعه مهمی نیست ولی اون لحظه خیلی بهم برخورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بلاخره تونستم این اپیزود رو ببینم. اپیزود خوبی بود، همینکه همش تو شمال بود ما را بس! :دی

نبرد خوب بود، تقریبا انتظاراتم رو بر آورده کرد. شخصیت سر آلیسر رو خیلی تغییر دادن اما به نظرم بد نشد. توی سریال جای خالی یه فرمانده شجاع توی نگهبانان شب حس میشد.

دوست داشتم اومدن ساکنان مولز تاون(مخصوصا اون دختره کمانداره) و نیروهای ایست واچ و شدو تاور هم نشون داده میشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب این هم از اپیزود جنجالی ۹

بالاخره این جنگ معروف رو دیدیم من قبلا یه مصاحبه از مارتین دیده بودم که توش گفته بود جنگ کسل بلک از جنگ بلک واتر خیلی گسترده تره و ... ولی به نظرم جنگ بلک واتر رو بهتر ساخته بودن. این قسمت سوتی خیلی زیاد داشت یعنی یه کم دقت می کردین سیاهی لشکر داشتن به مسخره ترین و مصنوعی ترین شکل ممکن می جنگیدن! به نظرم بهترین قسمت این اپیزود اون چند ثانیه ای بود که سر الیسر داشت برای افرادش صحبت می کرد. شیوه ی جنگیدن سر الیسر رو هم واقعا دوست داشتم. گرن و پایپار هم که حذف شدن. صحبت های استاد ایمون هم که تکراری بود!!! ایگریت هم که به صورت دراماتیکی مرد و جان اسنو هم که ...

در مجموع به نظرم در مقایسه با اپیزود های ۹ سیزن ۲ و ۳ رتبه پایین تری داشت. یه نکته ی جالبش این بود اون جایی که سر الیسر زخمی شد و کشون کشون بردنش چقدر شبیه اون جایی بود که آخر جنگ بلک واتر استنیس رو می بردن! بهترین بازی رو سر الیسر کرده بود و به نظرم نقطه ی قوت این اپیزود بود.

در انتظار اپیزود آخر و امیدوارم صحنه ای رو که از اول سیزن منتظرش هستم خوب ساخته باشن

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی دراین فصل از ریکون و دختر وحشیه و بلک فیش وخاندان فری و انجمن برادری و پسرحرومزاده رابرت هیج خبری نبود!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا این قسمت حماسی بود

اصلا نگذاشت لحظه ای به تیریون فکر کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راستی دراین فصل از ریکون و دختر وحشیه و بلک فیش وخاندان فری و انجمن برادری و پسرحرومزاده رابرت هیج خبری نبود!!!

ریکون و اوشا مسیرشون رو از برن و بقیه گروه جدا کردند

بریندن و ادمور تالی هم در فصل بعدی بهشون پرداخته میشه همچنین خاندان منفور تالی

در مورد انجمن برادری هم خبرهای خوشی در راهه!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری