رفتن به مطلب

Recommended Posts

می دونم درباره ی این موضوع خیلی بحث شده ولی چند روز پیش از یه مصاحبه با خبر شدم که بازیگر نقش تئون یه سر نخی از هویت جان داده بود. من خودم از این مصاحبه خبر نداشتم ولی اگه تشبیهی که تو مصاحبه به کار رفته، درست استفاده شده باشه، کار رو برای حدس زدن هویت جان کمی آسون تر می کنه. Alfie Allen از مارتین درباره ی هویت جان سوال می پرسه:

...You know, I asked him about who Jon Snow's real parents were, and he told me. I can't say who, but I can tell you that it involves a bit of a Luke Skywalker situation. It will all come to fruition eventually. The whole thing with all the fight over proper succession is partly inspired by the War of the Roses in the late 1400s, and back then, to ensure pedigree, the monarchies were kind of inbred. It's definitely fucked up, but it definitely happened back then, so that's why there's incest with the Targaryen line. It's toned down, though.

Well well

* من دست به ترجمه‌م خوب نیست. اگه زحمتی نیست یکی از دوستان این متن رو ترجمه کنه

اگه با جنگ ستارگان آشنایی داشته باشید( خودم آشنایی زیادی ندارم ) می دونید Luke Skywalker عاشق دختری شد که بعدا می فهمه خواهرش بوده و با فردی خبیث مبارزه می کنه که در لحظه ی مرگش می فهمه پدرش بوده.

پدر و مادرش به طور کاملا مخفیانه ازدواج می کنن و مادرش سر زایمانش می میره ولی یک دختر و پسر به دنیا میاره. اون بدون دونستن واقعیت پیش عموش زندگی می کنه. ( اگه توضیحاتم اشتباه هست دوستان تصحیح کنند )

تو مصاحبه گفته شده سرنوشت جان کمی شبیه Luke Skywalker هست. حالا شبیه به کدوم بخش و تا چه حد معلوم نیست. ولی ممکنه:

* مادرش زن زایمان مرده باشه ( لیانا )

* خواهر یا برادر دو قلویی داشته باشه.

* عاشق یکی از خویشاوندان نزدیکش بشه ( مثلا عمه‌اش دنریس . این رو به اون رویای دنریس که رز آبی زمستان از دیوار یخی جوانه می زنه و ... میشه ربط داد )

* یا حتی ممکنه پدر یا مادرش هنوز زنده باشن. ( رویای سرداب وینترفل که همش میگه احساس می کنم یکی اونجا منتظر من هست رو هم شاید بشه به این ربط داد )

* اشاره به جنگ رز ها و زنای با محارم در مصاحبه کمی موضوع رو پیچیده تر کرده و موضوع ها یه جوری القا می کنه که جان یه ارتباطی با تاج و تخت و تارگرین ها داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بچه ها شما از این موضوع خبر داشتید؟

کسی نظری، بحثی نداره؟ فروم سوت و کور شده، هیجان هر تاپیکی یه روزه می خوابه. خیلی دلم می خواد سر یه موضوع بحث کنم. حداقل این بحث ها آدم رو از خماری و انتظار در میاره. ( مارتین فرت و فرت کتاب حاشیه ای میده بیرون، خو پیرمرد یکم وقت بذار رو کتاب اصلی!‌)

پ.ن: " مادرش زن زایمان مرده باشه ( لیانا ) ." منظورم به خاطر زایمان بود. ( اولش یه جمله نوشتم بودم ولی بعد که عوضش کردم این جوری شد! )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خیلی وقت پیش جنگ ستارگان رو دیدم برای همین خیلی دقیق از جزئیاتش چیزی یادم نمیاد ولی چندتا نکته ای رو که Azor Ahai بهشون اشره نکرد رو میگم:

پدر لوک، آناکی، پسر بچه ای بود که دلش می خواست جدای بشه. بعد از این که یکسری آموزش ها رو می بینه به یک مبارز فوق العاده نیرومند تبدیل میشه ولی جدای ها اون رو یک استاد نمیکنن. آناکی هم که فوق العاده مغرور بوده این کار جدای ها رو یک توهین تلقی میکنه و طی یک سری اتفاق ها به دشمن خونی جدای ها می پیونده و به جدای ها خیانت میکنه و کلا میشه یک هیولا.

آناکی یا همون پدر لوک موجب مرگ مادر لوک میشه.

استاد آناکی وقتی میبینه که آناکی تبدیل به چه موجودی شده با اون می جنگه و اون رو تقریبا می کشه اما از یکسره کردن کار آناکی سر باز میزنه و اون رو نیمه جون رها میکنه تا اینکه رهبر سیت ها (دشمن های خونی جدای ها) اون رو پیدا میکنه و برای زنده نگه داشتنش اون رو به دارث ویدر تبدیل میکنه.

بعده ها لوک توسط استاد آناکی تعلیم می بینه. این استاد توسط خود آناکی کشته می شه.

آناکی با پیوستن به سیت ها و خیانت به جدای ها باعث نابودی جمهوری و روی کار اومدن سیت ها میشه.

لوک خودش رو به رهبر سیت ها نزدیک میکنه و اونجا میفهمه که دارث ویدر پدرشه و پس از یکسری جریانات پدرش بخاطر نجات جان لوک خودش رو به کشتن میده.

با در نظر گرفتن شباهت کم لوک به جان پس من فکر میکنم همون تئوری که میگه جان پسر ریگار و لیاناست درست باشه و بقیه تئوری ها منتفیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قبلاً یه تئوری هم بود که میگفت ممکنه دنریس دختر ریگار باشه اونم اگه در نظر بگیریم احتمال تئوری جان بیشتر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
samiano » پنج شنبه خرداد 29, 93 4:22 pm[/url]"]قبلاً یه تئوری هم بود که میگفت ممکنه دنریس دختر ریگار باشه اونم اگه در نظر بگیریم احتمال تئوری جان بیشتر میشه

حتی از فکر اینکه ریلا از ریگار باردار شده باشه هم حالم رو بد میکنه پس کلا این فرضیه رو بیخیال میشم. ولی خیلی فرضیه ی بعیدیه. از کجا خوندی؟

همین الان در مورد شباهت جان با لوک رفتم سرچ کردم و تنها کسی که با در نظر گرفتن جنگ ستارگان میتونه پدر جان باشه منس ریدر بزرگه.

جبهه اولش رو تغییر داده و شده دشمن خونی نگهبان ها درست مثل آناکین.

جان تو جبهه ی مقابلشه و دشمن شماره یک همدیگه به حساب میان درست مثل لوک.

با این حساب من موندم که جان چطوری از دل سرزمین های همیشه زمستان تو جنوب جنوب و وسط میدون جنگ سر درورده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » پنج شنبه خرداد 29, 93 5:12 pm[/url]"]

حتی از فکر اینکه ریلا از ریگار باردار شده باشه هم حالم رو بد میکنه پس کلا این فرضیه رو بیخیال میشم. ولی خیلی فرضیه ی بعیدیه. از کجا خوندی؟

یکی از بچه ها تو فروم خودمون گفت لینکش رو هم داده بود الان دقیقش رو یادم نمیاد ولی اگه پیداش کردم لینک میدم ببینید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از یه جهاتی به لوک شباهت داره حالا لزوما نباید داستان پدراشون مثل هم باشه که.لوک بدون اینکه بدونه داشت با خواهرش ازدواج میکرد.جان هم ممکنه بدونه این که بدونه با یه محرم ازدواج کنه یا تا پای ازدواج بره.و این که از نظر جان ریگار آدم پلیدی باشه زیاد دور از ذهن نیست چون از بچگی با این تفکر بزرگ شده عمشو دزدیده و تجاو...

راستی یه تاپیک دیگه هم با همین موضوع هویت جان هست.چرا تاپیک جدید زدین؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
samiano » پنج شنبه خرداد 29, 93 6:57 pm[/url]"]
استاد آمون » پنج شنبه خرداد 29, 93 5:12 pm[/url]"]

یکی از بچه ها تو فروم خودمون گفت لینکش رو هم داده بود الان دقیقش رو یادم نمیاد ولی اگه پیداش کردم لینک میدم ببینید

من یه لینک پیدا کردم درباره ی همین فرضیه که دنریس دختر ریگار و لیانا باشه. خودم هنوز نخوندمش ولی به نظر میاد که فرضیه جالبیه.

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/75735-rhaegar-lyanna-dany/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دختر لیانا که غیر ممکنه چون اگه بود ویسیریس میدونست چون همراه ریلا بوده ولی اینکه پدرش ریگار باشه ممکنه

ریگار اونقدر درگیر پیشگویی ها بود که بخاطرشون همه کاری میکرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
قبلاً یه تئوری هم بود که میگفت ممکنه دنریس دختر ریگار باشه اونم اگه در نظر بگیریم احتمال تئوری جان بیشتر میشه
من دلایل طرح کننده ی این تئوری رو خوندم. حرف های جالبی زد ولی برای هیچ کدوم از حرف هاش مدرک ارائه نداد. مثلا گفت جان فرزند برندون و آشارا هست ولی نگفت چرا و چه طور. یا گفت دنی دختر ریگار و لیانا هست ولی هیچ دلیلی ذکر نکرد. این تئوری غیر منطقی هست. همه می دونن دنی در دراگون استون متولد شده پس اگه لیانا مادرش بوده باید اونجا باشه ولی کوچکترین مدرکی در دست نیست که نشون بده لیانا در دراگون استون بوده.

من نظرم اینه که اگه دنی در برنامه های ریگار بود چرا براش هیچ کاری نکرد. اگه دنی تا این اندازه مهم بوده چرا اعضای گارد رو نفرستاده دراگون استون.

ریگار به یه دلیل خیلی مهم خانوادش و خودش رو فدا کرده تا 3 تا از بهترین اعضای گارد از یه زن محافظت کنن. این تئوری میگه جان خون تارگرینی نداره اگه این طور باشه. چرا اون سه نفر باید از یه زن که هیچ ربطی به سلطنت نداره محافظت کنن. چرا نباید برن دنبال ویسریس که تنها پسر و بازمانده ی شاهشون هست؟ کسانی که بین محافظت از شاه و ملکه اولویت براشون شاه هست ( اشاره به خاطره ی جیمی درباره ایریس و زنش ) . چرا باید بعد از همه اون اتفاق ها باز اونجا بمونن. مگه این که کسی داخل برج هست که خون تارگرین ها رو داره و طبق قوانین وستروس شاه هست ( پسر ریگار حقش از ویسریس جلو تر هست ). تا اینجا تقریبا همه اون شخص رو جان می دونن. چیزی که واضح هست اینه که لیانا از هر چیزی برای ریگار مهم تر بوده ولی چرا؟ دقیقا نمیشه گفت.

همین الان در مورد شباهت جان با لوک رفتم سرچ کردم و تنها کسی که با در نظر گرفتن جنگ ستارگان میتونه پدر جان باشه منس ریدر بزرگه.
تو مصاحبه گفته شده سرنوشت جان تا حدوی شبیه Luke Skywalker هست. به فرض اینکه حتی اگه جان فرزند منس باشه. توجیه این قضیه خیلی سخته. منس و لیانا چه طور به هم رسیدن؟ جان از جنوب آورده شده، لیانا در جنوب مفقود و باردار شده. در حالی که منس در شمال دیوار بوده و مهم تر از همه، خیلی روی جان مانور داده شده در حالی که اگه پسر منس بوده باشه این قضایا باهم جور در نمیان.

نمی دونم تا چه حد میشه به این مصاحبه استناد کرد ولی اگه همه ی جمله هاش به درستی به کار رفته باشه قشنگ داره می رسونه که جان یه ربطی به سلطنت و تارگرین ها داره. ( هنوز دلیل اشاره به جنگ رز ها و زنای محارم رو با جان نمی تونم درک کنم، یعنی چه ارتباطی بین این 3 تا مورد هست؟ )

راستی یه تاپیک دیگه هم با همین موضوع هویت جان هست.چرا تاپیک جدید زدین؟!
والا اون تاپیک تو تالار کتاب اول هست. همش تن و بدن آدم می لرزنه که نکنه یه وقت یه مطلبی ناخواسته اسپویل بشه!

* راستی نمی دونم خبر داشتید یا نه ولی مارتین قبلا تو یه مصاحبه گفته هولند رید سرانجام در داستان حضور پیدا می کنه.

اگه یادتون باشه، یکی از مورمونت ها و یه گلاور با نامه ی راب که جان رو شرعی و جانشین خودش کرده به طرف گری واتر واچ راه افتادن ولی فعلا معلوم نیست چه بلایی سرشون اومده.

امید وارم این جایی باشه که چشممون به جمال این بشر روشن بشه و دهنش رو باز کنه و بگه تو اون برج لعنتی چه اتفاقی برای لیانا افتاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هاولند حلال تمام تئوری هاست

در مورد جنگ رز ها یه کوچولو توضیح میدی چیز زیادی(تقریبا هیچی) در موردش نمیدونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » پنج شنبه خرداد 29, 93 6:12 pm[/url]"]
samiano » پنج شنبه خرداد 29, 93 4:22 pm[/url]"]قبلاً یه تئوری هم بود که میگفت ممکنه دنریس دختر ریگار باشه اونم اگه در نظر بگیریم احتمال تئوری جان بیشتر میشه

با این حساب من موندم که جان چطوری از دل سرزمین های همیشه زمستان تو جنوب جنوب و وسط میدون جنگ سر درورده؟

منس چجوری از دیوار سر در میاره؟ و کی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هاولند حلال تمام تئوری هاست

من همون موقع که در مورد جنگ رزها شنیدم سرچ کردم.حتی شباهت دو اسم دو خاندانی که باهم تو جنگ بودن خیلی جالبه این متنه

جنگ رزها (به انگلیسی: Wars of the Roses) نام جنگ‌هایی بود که در نیمهٔ دوم سدهٔ پانزدهم در فاصلهٔ سال‌های ۱۴۵۵ تا ۱۴۸۵ بین دو خاندان قدرتمند لانکاستر با نشان «گل سرخ» و یورک با نشان «رز سفید» و طرفدارانشان در انگلستان درگرفت. علت این درگیری‌ها تلاش هر یک از دو خاندان برای رساندن یکی از اعضای خود به پادشاهی انگلستان بود.

در طی این نبردها هریک از دو طرف گاه پیروز میدان بودند اما سرانجام هنری تیودور از خاندان لانکاستر در ۱۴۸۵ موفق به شکست دادن ریچارد سوم از خاندان یورک شد و با عنوان هنری هفتم تاجگذاری کرد. او سپس با الیزابت یورک ازدواج نمود و موجب اتحاد دو خاندان و پایان یافتن جنگ شد.

لنکستر= لنیستر | یورک= استارک

نشان خاندان یورک رز سفید

200px-White_Rose_Badge_of_York.svg.png

اینم رز سرخ نماد رسمی خاندان لنکستر

220px-Red_Rose_Badge_of_Lancaster.svg.png

ولی یه موضوع جالب اینه یه عکس دیگه از نشان خاندان لنکستر تو مدخل ویکی پدیاش گذاشته که شیر هست

140px-Arms_of_Edmund_Crouchback%2C_Earl_of_Leicester_and_Lancaster.svg.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » جمعه خرداد 29, 93 2:01 am[/url]"]
استاد آمون » پنج شنبه خرداد 29, 93 6:12 pm[/url]"]

منس چجوری از دیوار سر در میاره؟ و کی؟

بعد اینکه یه گروه از وحشی ها به دست نایتس واچ کشته میشن، منس که بچه ی یکی از اون وحشی ها بوده رو با خودشون میارن و بزرگش می کنن!

یه بار که لرد فرمانده کارگایل به وینترفل سفر میکنه تا اداردو ببینه منس هم باهاش میره و اونجا راب و جان رو که هنوز سنی نداشتن می بینه

منس برای بیشتر عمرش به برادرا وفادار می مونه تا زمانی که توسط یه shadowcat وقتی اون سمت دیوار گشت میزده، مورد حمله قرار میگیره، بعدشم که یه زن وحشی درمانش می کنه و شنل پاره شده ش رو درست می کنه و باقی قضایا که خودتون خبر دارین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به طور کلی و ارتباطش با خاندان ها رو میدونم ولی جزییاتش و اینکه چه ارتباطی ممکنه با شخصیت ها داشته باشن درک نمیکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تو یکی از این سایت های خارجی خوندم که جان اسنو یه برادر دوقلو داره،ند استارک بعد مرگ لیانا قل با قیافه تارگرینی رو میده به آشارا دین و قل استارکی رو خودش بزرگ میکنه،حالا اون قل میتونه اگان باشه یا شاید هم یکی دیگه،این ماجرا هم دقیقا میشه نغمه ای از آتش و یخ!

این فرضیه ای که جان و میرا رید خواهر و برادر باشن قابل تامله!

----------------------------------------------------------------------------

یه سری تئوری های جالبی هم تو اینترنت پیدا میشه مثلا:

نریانی که بر دنیا چیره میشه رو همون برن استارک میدونن که با کمک آزورآهای یا دنریس و پرنس وعده داده شده که همون جانه با آدر بزرگ میجنگن ولی این که پیروز میشن یا میبازن معلوم نیست!تو کتاب اول بود که جورا مورمنت میگه دوتراکی ها میگن علف های سفید یه روزی کل دنیا رو میپوشنن و این میتونه یه جوری پیش بینی شکست انسان ها در مقابل آدرها باشه!

یا مثلا این که دنریس عاشق جان میشه و نقش نیسا نیسا رو براش بازی میکنه و جالب ترینش این که لایت برینگر شمشیر نیست بلکه کنایه از یک شخص خاصه که میتونه همون جان اسنو باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
samiano » جمعه خرداد 29, 93 12:14 am[/url]"]هاولند حلال تمام تئوری هاست

نگار توضیح داده ولی بحث روی این جنگ خیلی زیاده. باید با تاریخ انگلیس آشنایی داشته باشی. خصوصا پادشاه ها ، ویژگی هاشون و وضعیت کشور قبل از شروع جنگ. جنگ رز ها مطابقت هایی جالبی با نغمه داره.

چیزی که برام مبهم هست، جنگ رز ها و مطابقتش با نغمه به جان ارتباطی نداشته تا حالا. ولی به گریف جوان چرا.

تو تاپیک های The Return of Gardener و تئوری ها و نکاتی که لا به لای کلمات پنهانندبه پست های the_last_stark توجه کن، اطلاعات جالبی بدست میاری. اگه باز سوالی بود، همین جا یا تو تاپیکی جدا بپرس تا جواب بدیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من تو یکی از این سایت های خارجی خوندم که جان اسنو یه برادر دوقلو داره،ند استارک بعد مرگ لیانا قل با قیافه تارگرینی رو میده به آشارا دین و قل استارکی رو خودش بزرگ میکنه،حالا اون قل میتونه اگان باشه یا شاید هم یکی دیگه،این ماجرا هم دقیقا میشه نغمه ای از آتش و یخ!

حرفای کوایته در مورد Mummers dragon و چیزایی که دنریس در خانه نامیرایان میبینه تقریبا بلک فایر بودن اگان را تایید میکنه ( حالا بگذریم از مطابقت کاملش با نبرد رزها ) .

اگه ایده دوقلو بودن بچه های لیانا رو دنبال کنیم ، یک کاراکتر در داستان هست که مارتین خیلی سریع ازش عبور کرده ، اونم کسی نیست به جز ادریک دین!

در کتاب سوم ادریک به آریا میگه که اون و جان برادر شیری هستن چون یه نفر به هردوتاشون شیر داده پس هر دو همسن هستن. من فک نمیکنم مارتین بی دلیل ظاهر خاندان دین و تارگرین رو یکسان توصیف کرده باشه ، احتمالا میخواد از اون به عنوان یه پوشش واسه مخفی کردن یه نفر استفاده کنه. اینکه ادارد یک سال پیش خاندان دین میمونه در حالیکه برادرشونو کشته بوده و همچنین ناپدید شدن آشارا نشون میده که دین ها از راز هویت جان اسنو خبر دارن و همه تلاششون رو در راه حفظ زندگی فرزند یا فرزندان ریگار انجام دادن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the_last_stark » جمعه خرداد 30, 93 5:26 pm[/url]"]

حرفای کوایته در مورد Mummers dragon و چیزایی که دنریس در خانه نامیرایان میبینه تقریبا بلک فایر بودن اگان را تایید میکنه ( حالا بگذریم از مطابقت کاملش با نبرد رزها ) .

اگه ایده دوقلو بودن بچه های لیانا رو دنبال کنیم ، یک کاراکتر در داستان هست که مارتین خیلی سریع ازش عبور کرده ، اونم کسی نیست به جز ادریک دین!

در کتاب سوم ادریک به آریا میگه که اون و جان برادر شیری هستن چون یه نفر به هردوتاشون شیر داده پس هر دو همسن هستن. من فک نمیکنم مارتین بی دلیل ظاهر خاندان دین و تارگرین رو یکسان توصیف کرده باشه ، احتمالا میخواد از اون به عنوان یه پوشش واسه مخفی کردن یه نفر استفاده کنه. اینکه ادارد یک سال پیش خاندان دین میمونه در حالیکه برادرشونو کشته بوده و همچنین ناپدید شدن آشارا نشون میده که دین ها از راز هویت جان اسنو خبر دارن و همه تلاششون رو در راه حفظ زندگی فرزند یا فرزندان ریگار انجام دادن

حرفت بسیار منطقی و وسوسه انگیز به نظر میاد!

ولی چرا باید ادریک دین که اینقدر فرد مهمیه اونطوری واسه خودش ول بچرخه بدون محافظی چیزی!یا مثلا نباید یه جوری ادریک رو از همه قضایای وستروس دور نگه دارن؟مثل کاری که ند استارک به نوبه خودش انجام داد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چون دیگه اون یکی تاپیک فعالیت نداره پستمو اینجا هم میزارم.

ممکنه آشارا دین نمرده باشه و جان یه دوقلو داشته باشه ولی چون از نظر ظاهری به تارگرین ها شباهت داشته ,ادارد به همراه آشارا مخفیانه از وستروس فرستاده باشدش بره.چون که جسد آشارا رو هم پیدا نکردن اگه اشتباه نکنم.

یه جا خوندم ایریس دیوانه خواب میبینه که در یه شهر سوخته یه اژدهای بزرگ بیدار میشه و از اونجا پرواز میکنه بخاطر همین میخواسته کینگزلندینگ رو آتیش بزنه چون اعتقاد داشته که خودش اون اژدهاست و میخواسته با آتیش زدن شهر تبدیل به اژدها بشه.ولی اگر همچین چیزی حقیقت داشته باشه ممکنه اون اژدها جان بوده باشه که توی اون شهری که توش جنگ در گرفته بوده بدنیا اومده و ایریس تولد جان رو توی خواب میدیده!البته این موضوع فقط اگر جان فرزند لیانا و ریگار باشه ممکنه درست باشه.تارگرینها خیلی خواب اژدها میدیدن و فکر میکردن خودشونن در صورتی که بعدا معلوم میشد که خواب به دنیا اومدن یه تارگرین دیگرو دیدن!

در ضمن این نظریه دنی هم زیاد دور از ذهن نیست میگن که تو درگن استون بدنیا اومده ولی نمیشه صد در صد تایید کرد شاید بعد از بدنیا اومدنش بردنش اونجا!

ادریک دین من اولین بار که توصیفات ظاهریشو خوندم فکر کردم تارگرینه.تئوریه جالبی بود.واقعا همچین چیزی ممکنه ولی باید دید نقشش در وستروس چیه؟!چون چیز زیادی راجع بهش نگفته مارتین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ادریک نمیتونه برادر دوقلوی جان باشه چون دو یا سه سال از جان کوچیکتره.

امکانش خیلیه که داین ها با توجه به ویژگی های ظاهریشون مثل تارگرین ها و ولاریون ها و یه سری دیگه از خاندان ها از نسل والریایی ها باشن و مثل اونا هنوز شکل و ظاهر والرین ها رو حفظ کرده باشن. شایدم اژدواج یا ازدواج هایی بین داین ها و تارگرین ها رخ داده باشه و برعکس براتیون ها و مارتل ها که هیچ نشونه ای از خون تارگرینیشون تو ظاهرشون ندارن، داین ها این نشونه ها رو دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » جمعه خرداد 30, 93 11:16 pm[/url]"]ادریک نمیتونه برادر دوقلوی جان باشه چون دو یا سه سال از جان کوچیکتره.

امکانش خیلیه که داین ها با توجه به ویژگی های ظاهریشون مثل تارگرین ها و ولاریون ها و یه سری دیگه از خاندان ها از نسل والریایی ها باشن و مثل اونا هنوز شکل و ظاهر والرین ها رو حفظ کرده باشن. شایدم اژدواج یا ازدواج هایی بین داین ها و تارگرین ها رخ داده باشه و برعکس براتیون ها و مارتل ها که هیچ نشونه ای از خون تارگرینیشون تو ظاهرشون ندارن، داین ها این نشونه ها رو دارن.

پس چجوری میگه با جان برادر شیری هستن؟اگر اونموقع که جان بدنیا اومده ادریک هنوز بدنیا نیومده بود که پس از یه شیر نخوردن و نمیشه بهشون گفت برادر شیری.اینجوری که شما میگید اون زمان که ادریک بدنیا اومده جان 2 یا 3 سالش بوده و دیگه توی وینترفل بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میگه برادر شیری هستن چون یه نفر به هردوشون شیر داده. فکر کنم اسم دایه ادریک وایلا بود. وایلا به جان هم شیر داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ادریک دین حدود 4 سال این ور یا اون ور با جان اختلاف سنی داره. پس همسن بودنش با جان رد میشه.

اینکه آشارا دین از هویت جان خبر داشته خیلی محتمل هست ولی باز من دلیل خودکشی اون رو درک نمی کنم. هر چند تئوری هایی هست که میگن زنده هست مثلا به این دلیل که جنازه‌ش هیچ وقت پیدا نشده.

ند حدود 9 ماه اونجا بود. چرا تو اون مدت اقدام به خودکشی نکرده. مثلا اگه زنده بود تا الان در صورت دونستن هویت واقعی جان باز هم خطری برای هویت جان ایجاد نمی شد. مردم فقط در حد یه شایعه می دونستن اون مادر جان هست.

*‌ احتمالا میخواد از اون به عنوان یه پوشش واسه مخفی کردن یه نفر استفاده کنه

و

* همچنین ناپدید شدن آشارا نشون میده که دین ها از راز هویت جان اسنو خبر دارن و همه تلاششون رو در راه حفظ زندگی فرزند یا فرزندان ریگار انجام دادن

میشه بیشتر توضیح بدی؟

ولی برام سوال هست، ند چرا حدود یک سال تو استارفال موند؟ چرا باید ریسک کنه و رازش رو برای آشارا برملا کنه؟ آشارا چه کمکی می تونسته به ند کرده باشه؟ و اگه در باره جمله ی اول نقل قول هم یه توضیحی بدی، دیگه عالی میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

the_last_stark نوشته است:

*‌ احتمالا میخواد از اون به عنوان یه پوشش واسه مخفی کردن یه نفر استفاده کنه

و

* همچنین ناپدید شدن آشارا نشون میده که دین ها از راز هویت جان اسنو خبر دارن و همه تلاششون رو در راه حفظ زندگی فرزند یا فرزندان ریگار انجام دادن

میشه بیشتر توضیح بدی؟

ولی برام سوال هست، ند چرا حدود یک سال تو استارفال موند؟ چرا باید ریسک کنه و رازش رو برای آشارا برملا کنه؟ آشارا چه کمکی می تونسته به ند کرده باشه؟ و اگه در باره جمله ی اول نقل قول هم یه توضیحی بدی، دیگه عالی میشه.

خاندانهایی مثل ولاریون و سلتیگار اصالتا والرین هستن و به همین دلیل ظاهر یکسانی با تارگرین ها دارن ولی خاندان دین ، دورنیش هستن ( کوهستان سرخ دورن که هنوز خون اندال ها در اون جریان داره نه روینارها ) و اینکه مشخصات والرین دارن یه کم مشکوکه.

در مورد سن و سال هم کاری که مارتین در متن داستان انجام میده اینه که دقیق نمیگه فلانی چن سالشه. مثلا تیریون حدس میزنه که سپتا لمور 40 سال رو رد کرده ( در حالیکه اگه لمور همون آشارا باشه 34-5 سالشه ) یا آریا ادریک رو 12-13 ساله میبینه. یکی از جذابیت های داستان اینه که نمیشه به همه برداشت های pov ها اعتماد کرد .

کلا خیلی از چیزایی که در خط روایت داستان بی اهمیت به نظر میان یه نکته هایی در خودشون دارن . به نظر شما چرا در کتاب دانک و اگ ، مارتین به این نکته اشاره میکنه که پرنس بیلور شبیه مادرشه و ظاهر تارگرین نداره ( اشاره به جان اسنو ) ولی بقیه والرین هستن.

در مورد اصطلاح برادر شیری هم فک کنم به دو نفری اطلاق میشه که همزمان از یه نفر شیر خورده باشن اگه فاصله زمانی بینش باشه بازم اصطلاح برادر شیری استفاده میشه؟! ( باید از اهل فن پرسید! ).

اگه ادریک هم پسر لیانا باشه با توجه به ظاهرش میشده اونو در استارفال نگه داشت و ادعا کرد که پسر یکی از دین هاست، چیزی که در مورد جان امکان پذیر نبوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری