رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی19:شوک مرگ کدام شخصیت در سریال برای شما شدیدتر بود؟

نظر سنجی19:شوک مرگ کدام شخصیت در سریال برای شما شدیدتر بود؟  

39 رای

1. 1. نظر سنجی19:شوک مرگ کدام شخصیت در سریال برای شما شدیدتر بود؟

• رابرت براتئون
      1
    • اوبرین مارتل
      11
    • تالیسا استارک
      1
    • تایوین لنیستر
      2
    • رنلی براتیون
      2
    • ویسریس تارگرین
      0
    • راب استارک
      7
    • جافری براتیون
      1
    • ند استارک
      14
    • سایر
      0

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 19

شوک مرگ کدام شخصیت در سریال برای شما شدیدتر بود؟

1-رابرت براتئون

2- اوبرین مارتل

3- تالیسا استارک

4- تایوین لنیستر

5-رنلی براتیون

6- ویسریس تارگرین

7-راب استارک

8-جافری براتیون

9- ند استارک

10-سایر

لطفا نظرتون رو در مورد همه گزینه ها بیان کنید .

نظر سنجی های پیشنهادی خود رو برای من ارسال کنید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به نظر من فقط قتل عام راب و زنش و مادرش و بقیه افرادش توی عروسی بسیار سنگین و شوک اور بود من هنوز هم اون صحنه و اون اهنگ متن(باران کاستامیر)از ذهنم خارج نشده واقعا سکانس عجیب و سنگینی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رتبه اول عروسی سرخ هست هیچ شکی توش نیست.هم درامتیک بود شدید هم خیلی خیلی زیبا صحنه پردازی شده بود

رتبه دوم مرگ از نظر من عروسی بنفش جافری هست مرگ های در خوشی خیلی شوک آور هستن.

رتبه سوم هم مرگ رنلی براتیون هست از نظر من.

رتبه چهارم مرگ ند استارک، کشته شدن یه شخصیت اصلی اونم تو همون ابتدای داستان واقعا غافلگیرانه است.

رتبه پنجم مرگ ابرین هست.ابرین تو مبارزه مرد دیگه تو یه مبارزه معلوم یا میمیری یا زنده دیگه خلاف این که نمیشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمیدونم چه علاقه ای هست که من دوست دارم موضوع ها رو به صورت خیلی دقیق ببینم ،اگر لذت خوندن یه پست تحلیلی رو دوست دارید ببرید پیشنهاد میدم این پست رو با دقت بخونید:

++

همونطور که از اسم تاپیک مشخص هست باید بررسی بشه که مرگ کدوم کارکتر برای ما شوک اور تر هست، در نتیجه چندتا فاکتور به نظرم مهم هست که عبارت است از :

1.عدم وجود دشمن

2.قرار نداشتن در موقعیت خطرناک

3.اون شخصیت شخصیتی باشه که توی پیش بینی های اینده ما نقش اساسی داشته

اگر بخوایم به طور کلی بررسی کنیم ؛

رابرت براتیون 263AC-298AC

رابرت به علت پادشاه بودن و همینطور جنگی که 5-6 سال قبل یعنی زمانی بسیار اندک داشته توانسته بود دشمن های زیادی رو برای خودش جلب کنه :

مارتل ها: همونطور که انتظارش رو داریم پس از مرگ الیا مارتل به دست گرگور کلگان در طی فرمان غارت بارانداز توسط تایوین لنیستر این خانواده از پادشاه جدید قطعا تقاضای مجازات و تحویل خود کوه رو به دورن داشتن که این مورد توسط رابرت صورت نگرفت؛البته که همه ما خوب میدونیم انقدر دوران مارتل احمق نیست که به خاطر این قضیه پس از یه همچین جنگی جنگ دیگری رو برپا کنه که جو تمامی مردم وستروس و خاندان در حمایت از دشمنش است

سرسی:به تنهایی می توان اسم این خانوم رو "اشوب در بارانداز" نام گذاری کرد،{بدون شرح}

گریجوی ها : برادرم بیلون هیچوقت محاصره و شکست در پایک را فراموش نخواهد کرد اگرچه که حمله و پیروزی در لنیسپورت با ما بود ولی قتل رودریک و مارون به تنهایی صحه بر اشتی ناپذیری برادرم با غاصب خواهد گذاشت

اگر چه دشمن هایی دیگری در خود بارانداز وجود داشتن مانند جاه طلبی بیلیش ، ولی انچه که کاملا واضح است با وجود این شرایط مرگ رابرت خیلی هم شوک اور نبود

اوبرین مارتل 258AC-300AC

انچه که باید مورد بحث بگیره بی تدبیری این شخص و ارجحیت کسب افتخار بر "گربه رو سر حجله کشتن" هست درست برخلاف برادر بزرگترش ، ولی شخصیت دوست داشتنیش و نوع برخورد با مشکلاتش حداقل میتونست عمری طولانی رو برای او در این قصه به همراه بیاره ولی برادران من اینجا وستروس سرزمین حیله و نیرنگ است و بدون این سلاح شما نهایتا مثل سنگی غلطانی هستید که در طی مسیر نزولتون بتوانید سنگ های دیگر رو هم با خودتون به پایین بکشید ،اوبرین خودش را در بدترین موقعیت ممکن قرار داد و در طی نبرد با کوه هم دست از این حماقت برنداشت و شروع به افتخار افرینی کرد، ولی شانس مرگ اوبرین همچون نقش کوتاهش در داستان برای ما هم کوچک بود

تالیسا استارک

به نظرم مرگ فرزند اشرافی اش از راب استارک شوک اور تر از خودش بود !!!

تایوین لنیستر 242AC-300AC

اسطوره و نابغه نظامی لنیستری ،خودخواهی که در تمامی کار هایش هدف وسیله را توجیه میکرد !!!

اگر چه که سن بالایش برای ما نقطه عطفی برای پایان زندگی افسانه ایش بود ولی مرگ اون توسط پسرش تیریون که در زمینه و مهارت جنگ اوری به هیچ عنوان با پدرش قایل مقایسه نیست بسیار جالب بود؛

وجود و پرستیژ تایوین در هر خانواده ای و در هر مکانی باعث جلال و شکوه می شود ، ولی این جلال و شکوه همیشه خطر ناک است ،

خاندان های زیادی برای مرگ تایوین نقشه کشیده بودن

مارتل ها در طی مرگ الیا ، استارک ها در طی غارت بارانداز و خاندان هایی کوچک سرزمین های غربی

وجود خود تایوین در بارانداز پادشاهی خطرناک ترین موضع و در عین حال بسیار جاه طلبانه بود چرا که دوست داران تخت اهنی همیشه دور این تخت حضور دارن !!

رنلی براتیون277AC-299AC

مرگی دردناک و عجیب، به نظرم شخصیت خوش چهره رنلی لایق مرگی دردناک تر بود ،

خوش چهره بودن به هیچ عنوان نمیتواند در دنیای وستروس جایگزین سیاس بودن شود ،رنلی از فتح برادرش اینطور فرض کرده بودکه تصاحب تاج و تخت مثل بازی هایی هست که با برادر خانومش انجام میداد ولی این شخصیت سن کمش و همینطورحمایت دو خاندان بزرگ تایرل و براتیون ها حداقل برای من مرگ زود هنگامش شوک اور بود و گزینه نهایی من هم مرگ رنلی است !!

ویسریس تارگرین 275AC-298AC

بیستر مرگی لذت بخش بود تا شوک اور ، طرفداران تارگرینها از مارتین تشکر کنند که ایریس دیگری رو از این خاندان معرفی نکرد !

راب استارک 283AC-299AC

انچه که باعث میشه این مرگ رو من مرگی زیبا بنامم به خاطر قابل پیش بینی بودن و مهیا شدن مرگ این کارکتر هست ، کشتن پرچمدار هایش ، وفا نکردن به عهد در دنیایی که شوالیه ها و خاندان ها به شرافت و پیمان های خودشون مینازنند ، برخورد نامناسب با مشکلات خانوادگی ، عدم درس گرفتن از دیگران و اشتباهات گذشته ، قرار گرفتن در قلعه ای که به میهمانی بولتون ها دشمن دیرینه خود و فری ها که مکار و جاه طلب هستن همه و همه دست در دست هم داد که مرگ این پسر جذاب رو بتوانیم پیش بینی کنیم ، اگر چه که قبل از اینکه بخواهین نظر بدین دعوتتون میکنم که از عقل استفاده کنید تا قلب !!

ولی جوان بودن و احتمالا خواندن کتاب های اب و دوغی دیگر باعث شد بود که هر خواننده ای خط و مشی داستان را حدس بزند و بگویید که راب انتقام پدرش را به سختی میگیرد،ولی اینجا وستروس است و چه بد جایگاهی است

جافری براتیون(لنیستر)286AC-300AC

مرگی شیرین و لذت بخش ، تمامی وستروس از مرگ ایریس سوم خواشحال شدن

ند استارک 263AC-299AC

فکر کنم تمامی شما ها مرگ ند رو کاملا تحلیل کردین ولی برای یاداوری:

قرارگرفتن درموقعیت دست پادشاه و بازی با " اشوب در بارانداز " { بازی با دم شیر} و یک دندگی و عدم داشتن سیاست همگی دست در دست هم داد که این کارکتر اینده ای جزئ مرگی نزدیک نداشته باشه ولی مرگ اون شوک اور بود چون که سرپرست یک خانواده ای با فرزندان کوچک بود و هنوز خیلی کار ها میتوانست به خاطر شرافتش برای بهبود اوضاع مملکت بکند ولی همانطور که میدانید اینجا وستروس است !!!

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام شرمنده یه سوال:

هرکار میکنم تالیسا رو یادم نمیاد! تالیسا کیه؟! (زن رابه؟)

لطفا راهنمایی کنید؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره تالیسا تو سریال زن رابه ، همون کسی که من بهش رای دادم .

من کتاب سه رو نخونده بودم که فصل سه سریال رو دیدم و به نظرم این تحریفی که روی تالیسا پیاده کردن یکی از شاهکار های گروه سریال بود ، یه شخصیت رو که بیهوده میتونست حذف بشه رو به طوری در جریان نگه میدارن و میکشن که باعث میشه به اندازه سایر کاراکتر ها مرگش حیرت انگیز باشه .

رابطه تالیسا با راب و اون دیالوگ های احساسات برانگیز باعث شد احساس خوبی نسبت به تالیسا پیدا کنم و درست چند دقیقه بعد اون اولین فردی بود که قربانی اون کشتار شد ، شاید اگه تالیسا اولین نفر نبود تو بین گزینه ها انتخابش نمیکردم اما وقتی شروع کردن به شکم باردارش چاقو بزنن احساس میکردم جای رابم ، جای برادر تالیسام ،جای همه کس و کارشم و به این فکر میکردم که تو اون موقعیت چه کاری ازم براش ساخته است... چنان شوکش شدید بود که از رو صندلیم نیم خیز شدم .

رتبه بعدی برای من مرگ ند هستش ، البته من قسمت 9 فصل یک رو هیچ وقت ندیدم چون متاسفانه نداشتمش و چون نمیدونستم قسمت 9 چه خبره و فکر نمیکردم اتفاق مهمی بی افته مستقیم قسمت 10 رو دیدم ... و هنوز یادم نرفته که اولین تصویری که پخش شد یه شمشیر خونی بود که داشت ازش خون میچکید ( آنچه گذشت قسمت قبلی ) و بعد سانسا بود که داشت جیغ میکشید و من فهمیدم ند چه راحت مرده ...

رتبه سومم مرگ اوبرین هستش ، البته این رتبه رو به خاطر این گرفت که اول تو کتاب مرگش رو خوندم و بعد تو سریال دیدم وگرنه اگه تو سریال مرگش رو برای اولین بار میدیدم قطعا رتبه اولم رو به خودش اختصاص میداد .

رتبه های بعدیم به ترتیب :

جافری براتیون

رابرت براتئون

ویسریس تارگرین

راب استارک

رنلی براتیون

کتلین تالی

تایوین لنیستر (مرگ این حتی تو کتاب هم برام شوک نداشت )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رتبه اول ند استارك:هيچ وقت فك نميكردم مهره اي به اون ارزشمن ي تو پايان جلد اول كشته بشه اونم در حالي كه قول رفتن به ديوار رو بهش داده بودن

اوبرين:با توجه به لحني كه كتاب پيش گرفته بود هيچ وقت باور نميكردم كه اوبرين بخواد بازنده ي رقابت بشه،خيلي سخت بود كشته شدن اوبريني كه براي بعد از پيروزي احتماليش اون همه نقشه تو سرم كشيده بودم

كتلين:من اسپويل عروسي سرخ رو در حالي خورده بودم كه نه كتابي براي خوندن داشتم و كاملا ميدونستم توي قسمت نه سيزن سه اتفاق ميفته،كاملا ميدونستم كه راب قراره سلاخي بشه،اما باورش برام سخت بود كه مارتين بخواد دو تا كاراكتر رو با هم حذف كنه!

رنلي:بعيد ميدونم با توجه به برتري قواي رنلي نسبت به استنيس،كسي تونسته باشه مرگ رنلي رو پيش بيني كنه،قسمت شوك آورش مردن توسط اون سايه بود

بقيه گزينه ها به ترتيب:

تايوين لنيستر

ويسريس تارگرين

جافري

راب

تاليسا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به ند استارک راى دادم..

دو تا مرگ کلا برام اسپويل نشده بود يکى ويسريس که وقتى ديدم اومد تو اون جشن شمشير رو دنريس کشيد حدس زدم گور خودشو کند براى همين شوکه نشدم

دومى ند بود... با برادرم که قبلا ديده بود داشتم مى ديدم اونم نگفت بهم.. منم از شدت شوک اون صحنه خشکم زد .. باورم نمى شد اون جوفرى ملعون همچين دستورى بده.. با اينحال و اين همه مرگى که تو چهار فصل رخ داده هنوزم مرگ ند برام از همه شون شوکه کننده تر بود.

رتبه دوم هم مرگ راب و تاليسا..

بقيه هم به ترتيب

اوبرين (نحوه مرگش وحشتناک بود )

رنلى

تايوين

رابرت

جوفرى

ويسريس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متاسفانه مرگ تایوین برای من اسپویل شد که اگر نمیشد قطعا بدترین ، دردناک ترین و شوکه کننده ترین می بود . البته هنوز هم دو مورد اول رو هست. هوش و وجودش جنبه انگیزشی داشت برای من کما اینکه مرگ تایوین فاتحه لنیسترا رو خوند. لنیسترها یه قطب بودن. وجودشون ممد حیات بود و مفرح ذات . چی موند ازشون غیر یه کوهِ عقده ی متحرک که به قول خودش عقل و سیاستش صرفا در نواحی پایین تنه ش سیر میکنه و یه معلول که برای مرگ بچه خودش هم ناراحت نشد چه برسه که بخواد تعصب نگه داشتن یه خانواده و خاندان رو داشته باشه. و یه کوتوله ی کم و بیش بی هویت که خودش هم مشکوکه به لنیستر خالص بودنش!

شوکه کننده ترین اما جافری بود . انقد منفور و ملعون بود این شخصیت که طبق قانونِ بقایِ تاسف برانگیزِ مادرش فکر میکردم خیلی بیشتر از اینا باید تحملش کنم اما. دلچسب ترین و شیرین ترین شوک هم بود فی الواقع .

رده بعدی عروسی خون بود که بیشتر غمبار بود . با وجود بدیهی بودن تقصیر و حماقت استارکا تو کشته شدنشون ، بازم ناراحت کننده بود اون قتل عام و بربریت تو شیوه کشتن و یهو از هم پاشیدن استارکا .

بعد هم ند . که فی الواقع عوضِ شوک ، تکنیک داستان نویسی خورد تو صورتم. اسطوره کشی اونم اولای داستان تعلیق خوبی داره . کی بهتر از ند باشرافت و ...

رنلی و رابرت و اوبرین و ویسریس هم راستش خیلی کاریزماتیک نبودن که شوک چندانی بخوان ایجاد کنن. بعضی شخصیتا انگار رو پیشونیشون هک شده تاریخ مصرف دارن و امروز نمیرن بالاخره فردا میمرن .

من همچنان امیدوارم که سندور جز گزینه سایر به حساب نیاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کشته شدن اوبرین باور ناپذیرترین مرگ بود. یعنی بعد شکسته شدن دندون ها و کور شدنش هنوز بیننده ها منتظر بودن یه حرکتی بزنه و زنده از دست کوه بیرون بیاد! به حق هفت و سایر چیزها!

این حرکت کشتن بچه تالیسا تو شکمش واقعا ویران کننده بود. ازین حرکت خوشم نیومد. یه جور شوک مصنوعی بود {تحریف واقعه منظورمه}. بهتر بود رو خود کارکتر های اصلی کار میکردن و اون لحظه موعود کتلین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از اونجاییکه ملاک سریاله پس اولویت های منم بر اساس سریال میشن.

تصور من از مرگ اوبرین یه چیزی تو مایه های علت مرگ بیلور بریک اسپیر بود (برگشتن زره و شکست استخوان گردنش نه کسی که کشتتش!) برای همین وقتی تو سریال به اون صورت فجیع کشتنش واقعا شوکه شدم و تازه منظور مارتین رو از له شدن کله ی ابرین فهمیدم! خلاصه وحشتناک بود.

درسته که تالیسا یه شخصیت اضافه شده بود و چشم نداشتم ببینمش و میدونستم دیر یا زود میمیره اما مرگش حسابی شوکه ام کرد! نهایت مرگی که فکر میکردم تالیسا باهاش مواجه بشه بریدن گلوش بود اما اونجوری مردنش واقعا فراتر از انتظار من بود!

با وجود اینکه از ویسریس بدم میومد و میدونستم خل و چل بازی هاش بلای جونش میشه و حتی از مردنش هم خیلی شوکه نشدم اما اون آرامش دنریس و اینکه گذاشت برادرش به همین سادگی بمیره و آخرش با یه جمله ی مسخره مرگ ویسریس رو توجیح کرد، باعث شد مرگ ویسریس خیلی برام تلخ بشه. حتی موقعی که تو سریال این صحنه رو دیدم کلی دنریس رو نفرین کردم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به رنلی رای دادم.

قشنگ تو اوج قدرت و اقتدار مرد، اونم بوسیله یکی دور از ذهن ترین گزینه ها (حداقل واسه ذهن من) که جادو جمبل بود. اگه وسط جنگ می مرد اینجوری نمی گفتم.

رابرت: یه جورایی معلوم بود که سرسی پلن داره براش و اون شکار و ... شوکی نداشت.

اوبرین: مارتین عادتشه روند مبارزه رو برگردونه، وقتی مبارزه به نفع ابرین چرخید من ته دلم ناراحت شدم اصن. در حالی که خوشحال بودم ابرین داره کوه رو می ترکونه هی منتظر بودم و ناراحت که کی قراره ورق برگرده که آخرم لعنتی کار خودش رو کرد.

مثال مبارزه هاش هم: سندور-بریک / جورا-همخون دروگو / بران-شوالیه ویل / ...

تالیسا: شوک نداشت فقط فجیع بود.

تایوین: اسپویل شده بود برام وگرنه پتانسیلش خیلی بالا بود. یهو تیرین بره وسط اون بل بشو و ... .

علی اینو نمی شد تو میتینگ بهت بگم راجع به بدترین اسپویل.

ویسیریس: از اون اول به نظرم شخصیت فرعی می یومد پس شوکی نداشت برام.

راب: اینم می شه گفت اسپویل شده بود برام اندکی. من واژه "عروسی سرخ" رو شنیده بودم قبل فصل اش.

جافری: این رتبه دومه برام. یهو بعد گیر دادن به تیرین خفه شد. اصلاً انتظار نداشتم.

ند: باز اون خل و چل بودن جافری یه Hint هایی می داد. خیلی هم علاقه نداشتم به ند و خیلی شوک نشدم.

هر وقت یاد این می افتن اون چهره Smug سانسا می یاد جلو چشمم می خوام خفش کنم. یعنی آدم به این مزخرفی می شه؟؟!!

سایر هم انقدر گزینه ها زیاده همش رو حضور ذهن ندارم که دقیق بگم.

کتاب 5

فقط دستور اعدام جوناس از طرف جان خیلی عجیب بود برام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کیوان باورم نمیشد به رنلی رای بدی ! اصلا انتظار نداشتم به خاطر رنلی ما شوکه بشی .

مبارزه بران و شوالیه ویل زیاد این شکلی نبود ها ! بیچاره شوالیه ویل قشنگ از پا افتاد بعد کشته شد .

بابت تایوین ابراز همدردی من رو بپذیر، هر بار که به میتینگ فکر میکنم تحسینتون میکنم که چطور انقدر خوب ما رو از اسپویل حفظ کردید . رلور نگهدارت باشد !

حتی تو این وقت عزیز، وسوسه موجود توی اسپویلر های تو بیشتر از وسوسه خوردن سنگگ داغه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ریگار » چهارشنبه تیر 11, 93 8:25 pm[/url]"]کیوان باورم نمیشد به رنلی رای بدی ! اصلا انتظار نداشتم به خاطر رنلی ما شوکه بشی .

مبارزه بران و شوالیه ویل زیاد این شکلی نبود ها ! بیچاره شوالیه ویل قشنگ از پا افتاد بعد کشته شد .

بابت تایوین ابراز همدردی من رو بپذیر، هر بار که به میتینگ فکر میکنم تحسینتون میکنم که چطور انقدر خوب ما رو از اسپویل حفظ کردید . رلور نگهدارت باشد !

حتی تو این وقت عزیز، وسوسه موجود توی اسپویلر های تو بیشتر از وسوسه خوردن سنگگ داغه .

چرا خب؟ دردناک ترین که نبوده سوال (هرچند ناراحت هم شدم سر رنلی) ولی قشنگ شوک داشت.

بران یه جا پاش گیر می کنه به یه چیزی و تا مرز از دست دادن تعادل می ره ولی خب مثل بقیه نیست قبول دارم.

مرسی.

جلوگیری از اسپویل زدگی دیگران وظیفه اخلاقی هر نغمه‌خوان است.

دیگه باید با نشر ویدا صحبت کنین.

تالارهای 5 سوت و کوره و یه دلیل دیگه هم اینه که نمی شه از این تاپیک یهو بریم اونجا صحبت کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بدون شک اولین و شوک آورترین مرگ کل سریال اعدام ند استارک فقید بود!این حقیقت که تو داستان مارتین از فیلم هندی خبری نیست آنچنان تو صورت مخاطب کوبیده شد که تا یه مدت مطمئنا تمامی سریال بین ها هنگ کرده بودن!کاملا مشخص بود که عاقبت خوشی در انتظار ادارد استارک نیست ولی یه مرگی به اون ناراحت کنندگی و راحتی بسیار تاثیر گذار بود!مثلا سکانسی که ادارد همه رو نگاه میکنه و چشمش میوفته به آریا بعد سرش رو پایین میگیره و زیر لب دعا میخونه ویران کننده بود!

رتبه دوم با اقتدار به راب استارک تعلق میگیره.وقتی افرادش رو در اوج مستی و خوشی اونجوری سلاخی کردن و اون بلا رو سر زنش آوردن و خودش رو هم به شکل جالبی(شاهکار خودم رو میگم! )کشتن متوجه میشی که اگه قرار باشه با دم شیر بازی کنی یا میبری یا میمیری!

البته بازی عالی ریچارد مدن و میشل فیرلی و موزیک عالی رامین جوادی و بعد از اون ماجرا سکانس کشتن گری ویند و دیدن جنازه راب توسط آریا همه این موارد سنگدل ترین بیننده ها رو هم مغموم و ناراحت میکنه!

در مقام سوم تایوین لنیستر افسانه ای قرار میگیره که تو اوج قدرت و در قلعه سرخ در اون مکان و به دست پسر کوچیکش که همیشه تحقیرش کرده و چیزی جز تنفر بینشون نبوده اونجوری کشته میشه و نشون میده که والار مورگولس یا به قول آریا هرکسی میتونه کشته بشه!

مرگ اوبرایان واضح ترین مرگ بود ولی خب چندش آور بود،نمیشه که حریفت گرگور کلیگین باشه و تو هم هی چوب تو لونه زنبور بکنی و انتظار داشته باشی آخر کار سالم بمونی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من واسه گزینه اولم بین ند و ابرن درگیرم. از مرگ ند خیلی شوکه شدم ولی ابرن با اینکه می دونستم می میره بازم از نحوه مردنش و کلا مبارزه و اینا خیلی شوکه شدم. بعد از اینا به ترتیب:

عروسی سرخ، در اون صحنه من قدرت تفکیک بین راب و تالیسا و کتلین نداشتم.

رنلی، مرگ رنلی از همه عجیب تر و غیرقابل پیش بینی تر بود! در اوج قدرت و محبوبیت. شاید اگه بحث رابطه ذهنی و عاطفی با کاراکترها و شخصیت ها نبود مرگ رنلی باید اولین گزینه میشد. من کلا حس میکنم مرگ رنلی باگ داستان مارتین بود

ویسریس، موجود مزخرفی بود ولی من تا آخرین لحظه فکر میکردم دنریس دخالت می کنه.

مرگ رابرت و جفری بهم شوک وارد نکرد، تایوین هم واسم اسپویل شده بود

بجز اینا تو سریال از مرگ سر رودریک شوکه شدم، اون موقع نمیخواستم باور کنم تئون این کار رو میکنه. مرگ جئور مورمنت (لرد کامندر دیوار) هم همین طور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بدون شک اوبرین

با اینکه میدونستم ولی اصلا انتظار همچین مرگی رو نداشتم اینکه مبارزه ی برده رو ببازه خیلی بد بود

رابرت شوکم نکرد چون مرگش لازمه ایجاد درگیری ها بود

ند رو هم خوشحال شدم مرد چون اگه زنده میموند جنگی شکل نمیگرفت

رنلی هم تقریباً غیر منتظره بود

راب هم از حرفای کتلین مشخص بود دارن به جای بدی میرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به ادارد ند استارک رای دادم.

چون وقتی نقشش رو بازیگر بزرگی داره بازی میکنه..

وقتی یه شمشمیر داره که اسمش شمشیر عدالته

وقتی اینقدر با خانواده ش آشنا میشی

و از همه مهمتر به روال داستان عادت نداری .. کاملا شوکه میشی سر استارک بزرگو از سرش جدا میبینی...

عروسی خونین و اوبرین در رده های دیگه بود..

من نمیدونم مورمنت رو چرا کشت ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همیشه فکر می کردم ند استارک

اما هیچ مرگی به اندازه مرگ اوبرین دردناک نبود...

---

شیرین ترینشم مرگ تایوین بود!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تو صفحه اصلی سایت به جافری رای دادم ولی تو فروم به رابرت!

یادمه موقعی که داشتم فصل مرگ جافری رو می خوندم اولش باورم نشد! بعد کتاب و بستم به خودم گفتم شاید درست نفهمیدم! بعد دوباره خوندم دیدم نه مثل این که واقعا مرده! ولی واقعا برام شوک آور بود. مرگ جافری هم شوکه کننده بود و هم دل آدم به حالش می سوخت!

اما مرگ دونفر بود که علاوه بر این که شوکه شدم ناراحت هم شدم. یکی رابرت براتیون یکی هم ادارد استارک!

مرگ تایوین با این که خوشحال کننده بود و دل جبهه ی حق رو خنک کرد ولی با توجه به این که باعث هرج و مرج شد به نظرم خیلی وقتش مناسب نبود.

عروسی خونین برام تناقض داشت! از یه طرف از مرگ راب و کتلین شدیدا ناراحت شدم از طرفی خوشحال شدم که مخالفان استنیس دارن از سر راهش کنار می رن!

بدون شک یکی از لذت بخش ترین مرگ ها مرگ رنلی بوده برام نه شوکه شدم نه ناراحت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ند استارک!

چون با کتاب بعد از سریال آشنا شدم زیاد با فضای وستروس آشنایی نداشتم و فکرشم نمیکردم شخصیت اول با بازی شان بین که شمایل یه قهرمان بزرگ رو داره به همین راحتی حذف بشه!مرگ ند علاوه بر شوکه شدن یه چیزی رو بهم فهموند وستروس جای اشتباه کردن نیست.بقیه مرگ ها زیاد شوکه ام نکرد(مرگ اوبراین کمی با بقیه فرق داره).بالاخره وستروسه دیگه شوخی که نیست.عروسی سرخ بیشتر دردناک بود واسم تا شوکه کننده!مخصوصا نگاه آخر آریا به جنازه برادرش(قیافه خودم موقع دیدن فیلم دقیقا همونجوری بود )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای من اگه ملاک سریال باشه بی شک اوبرین. به این دلیل که مرگ ند و راب و جاف و رنلی و بقیه رو همه رو همون توی کتاب خوندیم و تکرارشون توی سریال اون شوک ابتدایی رو ندارند. ولی مرگ اوبرین با اون حجم خشونت و بی رحمی کاملا خارج از عرف متد تلویزیونی بود و آدم اصلا انتظارش رو نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

والا من از مرگ راب تعجب نکردم همون زمونی که سر اون کاراستارکه رو زد گفتم کارش تمومه.تازه یاد قول وقرارش با فریا که افتادم کلا تن وبدنم لرزید.

البته به نظرمن واقعا شرایط داستان ایجاب میکرد که بمیره.

کتلینم که با خنگ بازیاش ....(اصلا تعجب نکردم وبلکه خوشحالم شدم)

البته بعدا در قالب یه عجوزه ی زامبی برمیگرده که عذابمون بده حالا کی بمیره خدا داند

از مرگ ادارد شوکه شدم تاحدی چون اون جافری بیشعور قول داده بود .ولی بعدش این درسو یادگرفتم:هیچ وقت به مارتین اعتماد نکن...

ولی بیشترازهمه از مرگ اوبرین عزیز بود بدبخت برا خونخواهی اومده بود سر اون سکانس وبه علاوه ی سکانس محاکمه ی تیریون واقعا گریه کردم..

آها یه جا بود که اون فراریای نایت واچ تو کلبه ی کرستر به هودور وبرن واینا حمله کردم وقتی هودور داشت عاجزانه میگفت هودور گریه ام گرفته بود....

گفتم به سر استارکای باشرف قسم که میام سانتافه ومیکشم وتیکه پاره ات میکنم مارتین اگه هودورو بکشی والا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من با نظری که کینگ رابرت داده کاملا" موافقم. شوک خیلی از مرگها تو کتاب زیاد بود اما تو سریال دیگه اون شوک اولیه رو نداشتند مثل ند یا رنلی یا راب و کتلین.

برای من بیشتر از همه مرگ اوبرین به خاطر خشونت وحشتناک صحنه ای که نمایش داد شوک برانگیز بود

و بعد از اون هم تالیسا. چون نمی دونستم قراره بمیره یا نه و اون چاقوهایی که تو شکمش خورد واقعا" وحشتناک بود. هنوز هم نتونستم اون صحنه رو درست و حسابی تماشا کنم.

پ.ن: من تو رای گیری صفحه اول سایت به ند رای دادم! چون خیلی وقت پیش رای دادم یادم نمیاد چرا همچی کاری کردم. احتمالا" تعصب خانوادگی یه مقدار نقش داشته این وسط!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Winterfell » سه شنبه مرداد 14, 93 8:42 am[/url]"]من با نظری که کینگ رابرت داده کاملا" موافقم. شوک خیلی از مرگها تو کتاب زیاد بود اما تو سریال دیگه اون شوک اولیه رو نداشتند مثل ند یا رنلی یا راب و کتلین.

برای من بیشتر از همه مرگ اوبرین به خاطر خشونت وحشتناک صحنه ای که نمایش داد شوک برانگیز بود

و بعد از اون هم تالیسا. چون نمی دونستم قراره بمیره یا نه و اون چاقوهایی که تو شکمش خورد واقعا" وحشتناک بود. هنوز هم نتونستم اون صحنه رو درست و حسابی تماشا کنم.

پ.ن: من تو رای گیری صفحه اول سایت به ند رای دادم! چون خیلی وقت پیش رای دادم یادم نمیاد چرا همچی کاری کردم. احتمالا" تعصب خانوادگی یه مقدار نقش داشته این وسط!

بعد ما می گیم نظر سنجی ها از قبل معلومه جواباش می گن نه.

والا !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری