رفتن به مطلب
Euron Greyjoy

بحث و تحلیل شخصیت های داستان

Recommended Posts

صد البته اگر سرسی به عقد ایریس در امده بود تصمیمات تایوین خانواده دوست به طور قطع تغییر میکرد.

من متوجه نشدم مگه قرار بوده سرسی به عقد ایریس در بیاد تایوین از همون اول سرسی رو برای ریگار در نظر داشت.اصلا با عقل جور درنمیاد همچین چیزی چون از ازدواجش با ایریس چیزی دستشونو نمیگرفته اگر ایریس میمرد که سرسی حتی اگر بچه هم داشت کنار گذاشته میشد.توی کدوم کتاب به این موضوع اشاره شده؟

در این راستا دختر بزرگتر او اریانه که خود بخشی از نقشه قبلی بود با زیرکی و اینده نگری همانند پدرش در مسیر سلطنت میرسلا تلاش میکند.

کار آریانه بیشتر بخاطر بچگی و یه سوتفاهم بود نه بخاطر زیرکی و آینده نگری.

راستی مگه مادرشون بخاطر اینکه تایوین ازدواج بچه هارو با سرسی و جیمی رد کرد قرار ازدواج با ریگار رو نذاشت؟!پس چه ربطی به در پی سلطنت بودن دوران داره؟!حالا گیریم هم که این ازدواج نقشه دوران بوده!!به نظرتون ریگار کسی بوده که بشه کنترلش کرد؟!!یا فرد احمقی بوده؟که هر کس هرچیزی بهش گفت انجام بده!!فکر نکنم دوران به اون باهوشی متوجه همچین چیزی نشده باشه.

احتمال دخالت دوران در مرگ جافری رو من صفر میدونم.چون یه سر اون توطئه لیتل فینگر بوده که فکر نکنم اتحادی با مارتلها داشته باشه.یه سرش هم که ملکه ی خارهاست که تایرله و با مارتلها زیاد با هم خوب نیستن که بخوان اتحاد تشکیل بدن و نقشه بریزن.

اصلا دوران چرا باید با استنیس متحد بشه؟!!بجز دلایل دیگه ای(بدست اوردن قدرت و...) که دوران داره برای پشتیبانی از تارگرینها یکی از دلایلش هم گرفتن انتقام از بانیان مرگ خواهرش و خواهرزاده هاشه حالا چرا باید بخواد با برادر رابرت متحد بشه؟فکر نکنم ربطی هم به این داشته باشه که نمیتونه استنیس رو کنترل کنه!!!

از گریجوی ها کی خوشش میاد که حالا دوران بخواد خوشش بیاد و ازشون پشتیبانی که باهاشون متحد شه؟!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
عدم علاقه دوران به گریجوی ها به خصوص یورون که به تازگی به شاهی گریجوی ها رسیده نیز خود شک برانگیز هست
از گریجوی ها کی خوشش میاد که حالا دوران بخواد خوشش بیاد و ازشون پشتیبانی که باهاشون متحد شه؟!!!!

خیلی هم از روی علاقه نیست. درواقع کسی گریجوی ها و خصوصا یورون رو خطر جدی ای حساب نمیکرد. شورششون غیر قابل پیشبینی نبود اما قصد، پادشاه و قدرتشون چرا. همه فکر میکردن نهایت جایی که اینا قصد گرفتنش رو داشتن و میتونستن بگیرن ریچ و شمال ه و طبق معمول میشه شکستشون داد. اما کاری که یورون کرد

جوری که یورون جزایر رو گرفت همه رو شگفتزده کرد. هیچکس انتظار این قدرت رو ازشون نداشت و چه بسا هنوزم کسی نداره.

اسپویل کتاب چهار.

ولی بازی جدید با حماقت تیریون اغاز میشود

من این کار تیریون رو خیلی حماقت نمیدونم چون دوران واقعا میخواست با رنلی متحد بشه اما با فرستادن میرسلا نشد. این کار تیریون ریسک خیلی بالایی داشت ولی خیلی هم اشتباه نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من متوجه نشدم مگه قرار بوده سرسی به عقد ایریس در بیاد تایوین از همون اول سرسی رو برای ریگار در نظر داشت.اصلا با عقل جور درنمیاد همچین چیزی چون از ازدواجش با ایریس چیزی دستشونو نمیگرفته اگر ایریس میمرد که سرسی حتی اگر بچه هم داشت کنار گذاشته میشد.توی کدوم کتاب به این موضوع اشاره شده؟

درست به خاطرندارم ، شما اگر برای حرفتون مدرکی دراید ارائه کنیدکه اصلاحش کنم .

کار آریانه بیشتر بخاطر بچگی و یه سوتفاهم بود نه بخاطر زیرکی و آینده نگری.

کاملا مخالفم ، نوع توجیهی که دوران بعد از رویارویی با این مسئله داره یعنی توضیح گرفتن انقام از خاندان لنیستر و رابرت این توجیه رو به عمل میاره که آریانه مثل پدرش ادم جاه طلبی هست ، تو کتاب چهارم اگر دقت کرده باشید آریانه یکی از فانتزی های ذهنیش تصور نایمریا هست.

راستی مگه مادرشون بخاطر اینکه تایوین ازدواج بچه هارو با سرسی و جیمی رد کرد قرار ازدواج با ریگار رو نذاشت؟!پس چه ربطی به در پی سلطنت بودن دوران داره؟!حالا گیریم هم که این ازدواج نقشه دوران بوده!!به نظرتون ریگار کسی بوده که بشه کنترلش کرد؟!!یا فرد احمقی بوده؟که هر کس هرچیزی بهش گفت انجام بده!!فکر نکنم دوران به اون باهوشی متوجه همچین چیزی نشده باشه.

مادر کی

احتمال دخالت دوران در مرگ جافری رو من صفر میدونم.چون یه سر اون توطئه لیتل فینگر بوده که فکر نکنم اتحادی با مارتلها داشته باشه.یه سرش هم که ملکه ی خارهاست که تایرله و با مارتلها زیاد با هم خوب نیستن که بخوان اتحاد تشکیل بدن و نقشه بریزن.

در قیام رابرت مارتلها و تایرل ها در یک سمت جنگیدند ، همچنین وجود مهره ی هجومی دوران " ایراین " نیز مشهود هست ،انگیزه برای دسیسه چینی دوران بسیار هست ، البته این یک گمانه زنی هست ، تا مارتین مشخص نکنه چیزی معلوم نیست.

اصلا دوران چرا باید با استنیس متحد بشه؟!!بجز دلایل دیگه ای(بدست اوردن قدرت و...) که دوران داره برای پشتیبانی از تارگرینها یکی از دلایلش هم گرفتن انتقام از بانیان مرگ خواهرش و خواهرزاده هاشه حالا چرا باید بخواد با برادر رابرت متحد بشه؟فکر نکنم ربطی هم به این داشته باشه که نمیتونه استنیس رو کنترل کنه!!!

همینطور که تو مقاله اصلی گفتم یکی ازنحوه های حرکت دوران حالت پارتیزنی هست ، دشمن دشمن من دوست من هست ، مثلا حمایتش از رنلی نیز گواهی این ادعا هست ، در مسئله حمایت از استنیس چیزی اصلا از این حمایت گیر دوران نمیاد !! بلکه در ان واحد حمایت کردن از دنریس میتونه سود اور باشه ، یعنی دوران به هر دو جناح کمک کنه که همدیگر رو نابود کنند .

مسئله گریجوی ها رو تو پست بعدی بخونید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خیلی هم از روی علاقه نیست. درواقع کسی گریجوی ها و خصوصا یورون رو خطر جدی ای حساب نمیکرد. شورششون غیر قابل پیشبینی نبود اما قصد، پادشاه و قدرتشون چرا. همه فکر میکردن نهایت جایی که اینا قصد گرفتنش رو داشتن و میتونستن بگیرن ریچ و شمال ه و طبق معمول میشه شکستشون داد. اما کاری که یورون کرد

دقت کنید مسئله خاندان گریجوی ها رو من در زمان رابرت تا حرکت یورون در نظر دارم ، پس از پیروزی رابرت دوران اصلا در شورش گریجوی ها شرکت نکرد ، البته نحوه حمله گریجوی ها کاملا غافلگیرانه بود، در زمان جنگ 5 پادشاهی هم دوران با بیلون هم جهت نبود و رنلی رو انتخاب کرد ، صد البته که اهداف دو طرف یکی نبود ، بیلون به دنبال سرزمین های شمالی بود ، در حرکت جدید گریجوی ها نیز دوران با یورون ( گریجوی ها ) متحد نیست ، اگر چه که یورون شخصیت جدیدی هست ولی گریجوی ها که به ذات اینطور نیستند پس از مرگ جافری یا حتی مرگ تایوین و ( الان کتاب چهار باید داخل اسپویل قرار بگیره ؟)

نایب السلطنه شدن سرسی (منظور تضعیف موقعیت سلطنت)

دوران میتونست با استفاده از نیرو های دریایی گریجوی ها وضعیت خطرناکی رو ایجاد کنه

من این کار تیریون رو خیلی حماقت نمیدونم چون دوران واقعا میخواست با رنلی متحد بشه اما با فرستادن میرسلا نشد. این کار تیریون ریسک خیلی بالایی داشت ولی خیلی هم اشتباه نبود.

بله منم ذکر کردم ، تیریون کار درست رو انجام داد و شاید تنها کار ولی به نحوی گاف بود ، چون هر کدام از شاهزاده ها در ذوران برگ برنده بودن ، وجود هر کدوم از شاهزاده ها در هر خاندانی قدرت اور هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مدرک؟!!!توی کتاب فصلهای سرسی وقتی خاطراتش یادش میاد .از بچگی همش بهش گفته بودن قراره یه روز با ریگار ازدواج کنه.که وقتی تایوین به ایریس میگه قبول نمیکنه و به نظرم سر همین موضوع هم تایوین کینه به دل گرفته.در ضمن سرسی توی همین فصلها از عشق و علاقه ش به ریگار هم میگه.

مادر دوران مارتل زمانیکه تیریون به دنیا اومده برای گذاشتن قرار ازدواج ابرین و الیا با سرسی و جیمی به کسترلی راک میره.ولی چون تایوین به ازدواج سرسی با ریگار فکر میکنه رد میکنه.مادر اونا هم میره قرار ازدواج الیا با ریگار رو میزاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود ؛

نه نه منظورم مدرک برای ازدواج سرسی با ریگار نیست ، منظورم بحث دادن سرسی به ایریس هست ، من هر چقدر که فکر کردم کجا دیدم به نظرم رسید تو یکی از قسمت های تاریخ به روایت تصویر دیدم :-؟؟

نمیدونم.

بله بله اول که توضیح داده بودین متوجه نشدم ، ببینید مادرشون شاید یه سری اهداف داشته باشه ولی دوران یه اهداف دیگه ای ، برای درک بهتر ، مثلا همسر شما ( داشته یا نداشته) به همون مقداری که شما از بهره هوشی بهره بردید اون هم بهره برده ؟(بیشتر یا کمتر مهم نیست !)

با جواب به این سوال خود به خود مشکل شما هم حل میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب راجع به دورَن و گریجوی ها.

جدی به نظرت یکی مثل دورَن می تونه با گریجوی ها هم پیمان شه؟ اصن نمی خورن به هم.

یعنی اصن گریجوی ها قابلیت اتحاد ندارن از نظر من. یه کله شقی خاصی توشون هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » دوشنبه شهریور 10, 93 3:34 pm[/url]"]خب راجع به دورَن و گریجوی ها.

به نظرم منم اصلا همچین اتحادی امکان پذیر نیست.

+کله شقی همش نیست بیشتر از اون خیلی به خودشون و اجدادشون می نازن! به اینکه آهن زاده ن!! اینکه خدای خودشون رو ایجاد کردن حاضر نیستن هیچ دین دیگه ای رو بپذیرن خودشون رو بالاتر از بقیه می بینن در کل فکر می کنن تافته ی جدا بافته ن!

یه غرور کاذبی هم همه شون بدون استثنا دارن که حاضرن بمیرن! ولی از هیچ بنی بشری (خاندانی) کمک نگیرن!

قابلیت اتحادم داشته باشن کی جرات می کنه با همچین آدمایی متحد بشه؟ دوران اگر آدم ریسکی و احساسی بود همون 15 سال پیش مثل ابرین انتقامشو از رابرت و لنیسترها می گرفت. آدمی به محتاطی و محافظه کاری دوران نمی تونه با آدمای کله شق و زودجوشی که امکان کنترل کردنشون تقریبا غیر ممکنه متحد بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » دوشنبه شهریور 10, 93 2:46 pm[/url]"]

+کله شقی همش نیست بیشتر از اون خیلی به خودشون و اجدادشون می نازن! به اینکه آهن زاده ن!! اینکه خدای خودشون رو ایجاد کردن حاضر نیستن هیچ دین دیگه ای رو بپذیرن خودشون رو بالاتر از بقیه می بینن در کل فکر می کنن تافته ی جدا بافته ن!

یه غرور کاذبی هم همه شون بدون استثنا دارن که حاضرن بمیرن! ولی از هیچ بنی بشری (خاندانی) کمک نگیرن!

قابلیت اتحادم داشته باشن کی جرات می کنه با همچین آدمایی متحد بشه؟ دوران اگر آدم ریسکی و احساسی بود همون 15 سال پیش مثل ابرین انتقامشو از رابرت و لنیسترها می گرفت. آدمی به محتاطی و محافظه کاری دوران نمی تونه با آدمای کله شق و زودجوشی که امکان کنترل کردنشون تقریبا غیر ممکنه متحد بشه!

بهترین مثالی که در حال حاضر میشه زد زمان جنگ جهانی هست ،

در سلسله جنگ های ناپلئون انگلستان و روسیه +(عثمانی که یکی به نعل زد یکی به میخ ) که سالها باهم دشمنی و کینه داشتن متحد شدن

یا در زمان جنگ های جهانی باز هم انگلستان روسیه و امریکا بر علیه نازی ها متحد بودن،

همینطور که میدونید انگلیسی ها از لحاظ غرور و تعصب و ح به قدمت و تاریخ خودشون + به پروتستانی خودشون در بالاترین حذ قرار دارن و از لحاظ دریانوردی هم پس از ملکه ویکتوریا در همه ی دوران ها در بهترین حالت بودن ( مشابهت عجیب و غریب به گریجوی ها )

میدونید دلیل اصلی این اتحاد چی بود ؟ دشمن مشترک !

انگلیسی ها میگن دشمن دشمن من دوست من هست ،

گریجوی ها و مارتل ها میتونستن به نحو احسنی با هم دیگه متحد بشن ، قدرت نظامی مارتل ها اصلا در حد مقاییسه با گریجوی ها نیست ،

به نظر من تنها توجیهی که دوران میتونه داشته باشه این هست که دوران شهامت استفاده از حمله نظامی رو نداشت؛ اون شیوه و روش مخصوص خودش رو داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

lمن احساسم اینه که دوران کلا با کسی متحد نمی شه. منظورم ظاهری نیست. خب اون ظاهرا با ویسریس متحد شد، یا می‌خواست با رنلی اتحاد تشکیل بده ولی اینا در حد یه حرفه که تو بازی قدرت یه نقشی ایفا کنه ولی دوران واقعا با هیچکس متحد نمی شه. اون حتی اعتماد نمی کنه قصد واقعی‌شو به بچه‌هاش بگه، حالا مثلا بیاد با یه موجود سادیست مثه یورون متحد بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Euron Greyjoy » دوشنبه شهریور 10, 93 4:15 pm[/url]"]
negar27 » دوشنبه شهریور 10, 93 2:46 pm[/url]"]

بهترین مثالی که در حال حاضر میشه زد زمان جنگ جهانی هست ،

در سلسله جنگ های ناپلئون انگلستان و روسیه +(عثمانی که یکی به نعل زد یکی به میخ ) که سالها باهم دشمنی و کینه داشتن متحد شدن

یا در زمان جنگ های جهانی باز هم انگلستان روسیه و امریکا بر علیه نازی ها متحد بودن،

همینطور که میدونید انگلیسی ها از لحاظ غرور و تعصب و ح به قدمت و تاریخ خودشون + به پروتستانی خودشون در بالاترین حذ قرار دارن و از لحاظ دریانوردی هم پس از ملکه ویکتوریا در همه ی دوران ها در بهترین حالت بودن ( مشابهت عجیب و غریب به گریجوی ها )

میدونید دلیل اصلی این اتحاد چی بود ؟ دشمن مشترک !

انگلیسی ها میگن دشمن دشمن من دوست من هست ،

گریجوی ها و مارتل ها میتونستن به نحو احسنی با هم دیگه متحد بشن ، قدرت نظامی مارتل ها اصلا در حد مقاییسه با گریجوی ها نیست ،

به نظر من تنها توجیهی که دوران میتونه داشته باشه این هست که دوران شهامت استفاده از حمله نظامی رو نداشت؛ اون شیوه و روش مخصوص خودش رو داشت.

گریجوی ها و کلا آهن زاده ها شباهت چندانی به بریتانیا ندارن! بلکه اکثر روی اینکه آهن زاده ها کاملا الهام گرفته از وایکینگ ها هستن و جزایر آهنشون هم شبیه اسکاندیناوی توافق نظر دارن! تو فروم انگلیسی وستروس بری می بینی سر ایسوس و وستروس و جاهای دیگه روش توافق کلی نیست ولی در مورد آهن زاده ها کاملا مشخصه!

ضمن اینکه آهن زاده ها اگه شعار "دشمن دشمن من دوست من " رو سرلوحه داشتند الان وضعشون این نبود درسته اون خودبرتر بینی انگلیسی هایی که میگی رو دارن ولی در مورد بقیه مسائل شبیه انگلیسی ها نیستن! چون سیاست ندارن! و خیلی معذرت می خوام کاملا از سر شکم و بدون فکر عمل می کنن! الان با وجود یورون یکم وضعشون بهتر شده!

مهم تر از همه آهن زاده ها فقط برای غارت ساخته شدن نه فتح و حفظ منطقه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تالیسا » دوشنبه شهریور 10, 93 3:23 pm[/url]"]lمن احساسم اینه که دوران کلا با کسی متحد نمی شه. منظورم ظاهری نیست. خب اون ظاهرا با ویسریس متحد شد، یا می‌خواست با رنلی اتحاد تشکیل بده ولی اینا در حد یه حرفه که تو بازی قدرت یه نقشی ایفا کنه ولی دوران واقعا با هیچکس متحد نمی شه. اون حتی اعتماد نمی کنه قصد واقعی‌شو به بچه‌هاش بگه، حالا مثلا بیاد با یه موجود سادیست مثه یورون متحد بشه!

Big LIKE

یه دلیلی تو ویکی خودمون خوندم که زده بود دوران به این علت که تفاوت سنی زیادی داره با بقیه خانوادش هیچ وقت تصمیم هاشو با کسی در میون نمیذاره ولی خوب مشاور که داره !!! یعنی یه جوری من احساس میکنم شخصیت دوران محافظه کار هست.

حالا مثلا بیاد با یه موجود سادیست مثه یورون متحد بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Euron Greyjoy » دوشنبه شهریور 10, 93 4:31 pm[/url]"]
تالیسا » دوشنبه شهریور 10, 93 3:23 pm[/url]"]lمن احساسم اینه که دوران کلا با کسی متحد نمی شه. منظورم ظاهری نیست. خب اون ظاهرا با ویسریس متحد شد، یا می‌خواست با رنلی اتحاد تشکیل بده ولی اینا در حد یه حرفه که تو بازی قدرت یه نقشی ایفا کنه ولی دوران واقعا با هیچکس متحد نمی شه. اون حتی اعتماد نمی کنه قصد واقعی‌شو به بچه‌هاش بگه، حالا مثلا بیاد با یه موجود سادیست مثه یورون متحد بشه!

Big LIKE

یه دلیلی تو ویکی خودمون خوندم که زده بود دوران به این علت که تفاوت سنی زیادی داره با بقیه خانوادش هیچ وقت تصمیم هاشو با کسی در میون نمیذاره ولی خوب مشاور که داره !!! یعنی یه جوری من احساس میکنم شخصیت دوران محافظه کار هست.

حالا مثلا بیاد با یه موجود سادیست مثه یورون متحد بشه!

دوران مشاور نداره اگه منظورت اون استادیه که تو داستان هست اون نقش خاصی نداره دوران تمام برنامه ها و نقشه هاش نشات گرفته از ذهن خودش و بررسی موقعیت ـه! فقط هم ابرین از نقشه ها خبر داشته

تالیسا منظورش یورون تو کتاب بود نه شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان داری جنگ جهانی رو با یک وضعیت قرون وسطایی و سیستم وستروس یکی می کنی؟

فقط بعنوان مثال خیلی خیلی خیلی شخص محور تره وستروس .

نگار غیر قابل پیش بینی و زود جوشی و ... رو خوب گفت.

یورون باز وضعش خوبه بین اینا ولی باز هم من نمی تونم تصور کنم ایرن بورن ها با کسی متحد شن. تو طول تاریخ وستروس سراغ داری؟

آرمینا، اونجوری که هیشکی با هیشکی متحد نمی شه. بحث سر همون یه کاسه کردن نیرو هاست. الان لنیسترها و تیرل ها متحدن ولی هر کی تفکرات و نقشه های خودش رو داره. گریجوی ها از توانایی همین اتحاد هم عاجز اند به نظرم. (البته خود خواسته است تقریباً)

آخه بدبخت بچه اش درست حسابی نیست که من نمی دونم چرا هیچکدوم اینا به دورَن نرفتن. اصن آریان شخصیتش به درد اینجور چیزا نمی خوره.

من همیشه مشکلم با دورَن همین تک بودنشه، آخه لامصب نقرس نداشتی باز یه حرفی ولی دو روز دیگه یهو می میری حالا بیا و جمعش کن.

ولی به نظرم معلوم می شه که اینجوری نیست. نمی‌دونم چرا ولی سر قضیه دارک استار و کامنتی که دورَن راجع بهش می ده یجوری فکر می کنم کس یا کسانی هستن که دورَن باهاشون مسائل رو در میون می ذاره.

@یورون:

اون سخنرانی یورون درباره پریدن و پرواز و ... یادت بیاد، یا همین امضای خودت. حق داره دیگه خب تالیسا.

ولی این چیزی از ارزش های یورون کم نمی کنه.

پ.ن: الان اینجا اسپویل چی به کیه؟

ما همینجوری واسه خودمون می گیم و می ریم؟ !!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد ویژگی های انگلیسی ها، کافیه بدونید انگلستان در صده 10 میلادی توسط وایکنیگ ها مورد یورش قرارگرقت و در صده 11 میلادی توسط نورمنها ( وایکینگ ها ) کلا دچار اختلاط نژادی شدن پس فرقی میان انگلستان و وایکنگ ها نمیکنه یا به نحوی نسخه اپدیت شده ی وایکنیگ ها انگلستانی ها هستن

اینکه میفرمایید که گریجوی ها برای فتح و غارت هستن این هم حرف مستندی نیست ، همینطور که میدونید روش هر پادشاهی متفاوت هست قطعا روشهایی که بیلون و یورون درپیش دارند متفاوت خواهند بود ،

در ضمن بحث ما سر دوران هست، اینکه کسترلی راک یا رد کیپ غارت یا فتح بشن مهم نیست ، مهم اصل موضوع یعنی اهرم فشار هست ،گاهی وقت ها فقط اعلان جنگ از سوی یه سرزمین میتونه به یه پادشاه کمک شایانی بکنه (حتی بدونه هیچگونه مداخله ای !)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من همیشه مشکلم با دورَن همین تک بودنشه، آخه لامصب نقرس نداشتی باز یه حرفی ولی دو روز دیگه یهو می میری حالا بیا و جمعش کن.

ولی به نظرم معلوم می شه که اینجوری نیست. نمی‌دونم چرا ولی سر قضیه دارک استار و کامنتی که دورَن راجع بهش می ده یجوری فکر می کنم کس یا کسانی هستن که دورَن باهاشون مسائل رو در میون می ذاره.

من بعید می دونم اگر بحث دادن اطلاعات هم باشه من بیشتر فکر می کنم یه طرفه ست یه چیزی مثل همون جاسوس!

وقتی فصل های دوران و کلا فصل هایی که تو دورن بود می خوندم بیشتر نظرم این بود که تاثیر ضربه هایی که دوران از اطرافیان خورده بیشتر از تاثیر مسائل دیگه بوده!

این محتاط بودنش فوبیاست و جزئی از وجودش شده (به نظر نمیاد خیلی تحت کنترل داشته باشه این رفتارشو)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » دوشنبه شهریور 10, 93 4:53 pm[/url]"]

من بعید می دونم اگر بحث دادن اطلاعات هم باشه من بیشتر فکر می کنم یه طرفه ست یه چیزی مثل همون جاسوس!

وقتی فصل های دوران و کلا فصل هایی که تو دورن بود می خوندم بیشتر نظرم این بود که تاثیر ضربه هایی که دوران از اطرافیان خورده بیشتر از تاثیر مسائل دیگه بوده!

این محتاط بودنش فوبیاست و جزئی از وجودش شده (به نظر نمیاد خیلی تحت کنترل داشته باشه این رفتارشو)

منم نمی گم سفره دلش رو برای کسی باز کرده ولی به نظرم بعیده (یا نمی خوام قبول کنم) که یکی مثل دورَن احتمال مرگ و اتفاقات بعد خودش رو در نظر نگیره. در نتیجه یکی در جریان پلن هاش هست.

واکنشش وقتی می بینه آریان چه سوءبرداشتی داشته خیلی خوبه. یعنی همچین هم دیگه مخفی کاری رو از حد نمیگذرونه.

اطلاعات از دورَِن و دورن خیلی کمه و من ترسم اینه هر چی ساختیم از دورَن خراب شه در آینده.

جدیداً که اصن هی پیش خودم می گم اینا که همش کشکه بابا، آدرها می یان دیگه همه اینا رنگ می بازه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در مورد ویژگی های انگلیسی ها، کافیه بدونید انگلستان در صده 10 میلادی توسط وایکنیگ ها مورد یورش قرارگرقت و در صده 11 میلادی توسط نورمنها ( وایکینگ ها ) کلا دچار اختلاط نژادی شدن پس فرقی میان انگلستان و وایکنگ ها نمیکنه یا به نحوی نسخه اپدیت شده ی وایکنیگ ها انگلستانی ها هستن

اینکه میفرمایید که گریجوی ها برای فتح و غارت هستن این هم حرف مستندی نیست ، همینطور که میدونید روش هر پادشاهی متفاوت هست قطعا روشهایی که بیلون و یورون درپیش دارند متفاوت خواهند بود ،

در ضمن بحث ما سر دوران هست، اینکه کسترلی راک یا رد کیپ غارت یا فتح بشن مهم نیست ، مهم اصل موضوع یعنی اهرم فشار هست ،گاهی وقت ها فقط اعلان جنگ از سوی یه سرزمین میتونه به یه پادشاه کمک شایانی بکنه (حتی بدونه هیچگونه مداخله ای !)

ویکی پدیا وایکینگ ها رو کامل خوندم و اتفاقا بیشتر به شباهت ها پی بردم!

نگفتم گریجوی ها گفتم آهن زاده ها. نمونه ی مستند و واقعیش هم تو کتاب دیدید هم تو سریال که به هیچ عنوان نمی تونن چیزی رو که میگیرن نگه دارن

مردان آهن، مردان ترسناک دريا هستند، و قدرت دريانوردی آن ها زمانی نظير نداشت. ميراث تاريک آن ها در تجاوز و غارت سرزمين های غربی و جنوبی وستروس می تواند تضمينی باشد بر اين که لقب "وحشت دريا ها" کاملاً مناسب آن ها است.

+وایکینگ‌ها باورمندان بسیار سرسختی به آیین خود بودند اما نه مانند آنچه در روم یا یونان بود. همچنین کاستی بزرگ آنها ناتوانی در خواندن و نوشتن بود که سبب شد تا دانسته‌های امروز ما از این تبار تا پیش از سدهٔ سیزدهم در اندازه داستان و افسانه باشد.=آهن زاده ها پرستش خدایان قديم(Old God) را قبول نکردند و به جای آن مذهب خودشان را به وجود آوردند که بر اساس خدای مغروق(Drowned God) و تخت دریاسنگ(Seaston Chair) بود.

+وایکینگ ها از اسکاندیناوی برای جستجوی سیم، بردگان و زمین به دریا رفتند= در طول غارت ها، آهن زادگان گاها اسير هم می گيرند. خيلی از اسرا به عنوان بنده(Thralls) کار خواهند کرد.

دیگه واضح تر از همه چیز شعار خاندان گریجوی هست و روش کهنی که بالون سعی در زنده کردنش داشت یورون تفاوتش با بالون در جاه طلبی و استفاده از عقلشه!

روش کهن تا هم اکنون هم در بين آهن زادگان مورد احترام است. روش کهن تجسم بخش ارزش های فرهنگی است که بر پايه غارت به وجود آمده. ارزش يک مرد عمدتا بر اساس مهارت های او به عنوان يک غارتگر مشخص می شود، همانطور که آهن زادگان نه با پرداخت بهای جواهرات، بلکه با گرفتن آن از کسانی که برای نگاه داشتنش ضعیفند افتخار کسب می کنند. مردان در جزاير آهن هرگز چيزی نخواهند داشت مگر اين که "بهای آهن را پرداخته باشند". يعنی جنگ را پيروز شوند و آن چيز را از جسدی که خود کشته اند، بگيرند.

++ اهرم فشار باید چیزی باشه که مثل موم تو دست دوران باشه و تحت کنترلش باشه نه کسانی مثل آهن زاده ها که تا فرصت رو مناسب می بینن دست به اعمال ناگهانی می زنن دوران از کجا باید مطمئن می بود که آهن زاده ها پای حرفشون می مونن!؟ اونا هر وقت فرصت رو مناسب دیدن اعلام استقلال کردن و به یه جایی یورش بردن! همچین افرادی قابل اعتماد و اتکا نیستن حتی به عنوان اهرم فشار اتحاد که جای خود دارد.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب اینکه به هیچ کس هم چیزی نگه حق داره خب وقتی دلیل اینکه به آریانه نقشه هاشو نگفته رو گفت به نظرم منطقی بود.دقیقا رفتار آریانه همینجوریه که ممکن بود به دوستاش نقشه هاشونو لو بده.

آریانه بیشتر اخلاقش به اوبرین رفته تا دوران.سیاست ندارن بیشتر احساسی عمل میکنن.

یعنی حتی نقشه هاشو به کوئنتین هم نگفته بوده؟!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به ملکه نایمیریا@

از زمانی که رابرت به سلطنت رسید و خبر مرگ الیا به دوران و ابرین رسید باهم نقشه انتقام رو کشیدن

ابرین خودش اون پیمان مخفی رو در براوس به انجام می رسونه!

کوئینتین هم که می دونست برای چی داره میره میرین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر به مشابهت های قتل و غارتو برده داری داری استناد میکنی در این صورت اهن زاده ها میتونند توتون‌ها، اسپانیایی ها ازبکها باشند !!!

چنانچه اگر دقت کنید انگلستان در صدهای گوناگونی در افریقا به همراه اسپانیا برده داری میکرده ،غارت و چپاول به شیوه های گوناگونی به صورت غافل گیرانه مثل حمله های متعدد به فرانسه یا خمله هایی که به لحاظ عقلانی صورت گرفت مثل حمله به سرزمین های هندی!

در مورد باور داری هم کاملا مشخص هست انگلستان در زمان ها متعددی دارای عقیده هایی بوده که فقط در اون کشور پیروی میشده ، مثل اعتقاد به مسیحیت ، یا اعتقاد به پروتستانتیسم.

++ اهرم فشار باید چیزی باشه که مثل موم تو دست دوران باشه و تحت کنترلش باشه نه کسانی مثل آهن زاده ها که تا فرصت رو مناسب می بینن دست به اعمال ناگهانی می زنن دوران از کجا باید مطمئن می بود که آهن زاده ها پای حرفشون می مونن!؟ اونا هر وقت فرصت رو مناسب دیدن اعلام استقلال کردن و به یه جایی یورش بردن! همچین افرادی قابل اعتماد و اتکا نیستن حتی به عنوان اهرم فشار اتحاد که جای خود دارد.

مطلقا نه ! دوران نباید اصلا صاحب اون اهرم باشه !!در اون صورت که اصلا مارتل ها صاحب اصلی ایرن بورن ها میشن !

چیزی که درپی این فشار حضور داره مهم هست ، یعنی حس ترسی که بر خاندان های دشمن میاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Euron Greyjoy » دوشنبه شهریور 10, 93 5:31 pm[/url]"]اگر به مشابهت های قتل و غارتو برده داری داری استناد میکنی در این صورت اهن زاده ها میتونند توتون‌ها، اسپانیایی ها ازبکها باشند !!!

چنانچه اگر دقت کنید انگلستان در صدهای گوناگونی در افریقا به همراه اسپانیا برده داری میکرده ،غارت و چپاول به شیوه های گوناگونی به صورت غافل گیرانه مثل حمله های متعدد به فرانسه یا خمله هایی که به لحاظ عقلانی صورت گرفت مثل حمله به سرزمین های هندی!

در مورد باور داری هم کاملا مشخص هست انگلستان در زمان ها متعددی دارای عقیده هایی بوده که فقط در اون کشور پیروی میشده ، مثل اعتقاد به مسیحیت ، یا اعتقاد به پروتستانتیسم.

مطلقا نه ! دوران نباید اصلا صاحب اون اهرم باشه !!در اون صورت که اصلا مارتل ها صاحب اصلی ایرن بورن ها میشن !

چیزی که درپی این فشار حضور داره مهم هست ، یعنی حس ترسی که بر خاندان های دشمن میاد.

نه فقط به صرف غارت نگفتم مشابهن! همین مهارت بالا در دریانوردی اینکه در دوره های مختلف انقدر در دریا قدرت گرفتن که باعث رعب و وحشت کشورهایی که خط ساحلی دارن شدن!

اگر می خواستم فقط از نظر غارت مقایسه کنم می گفتم آهن زاده ها شبیه دزدان دریایی هستن! که تو قرن 17 و 18 دمار از روزگار فرانسه و انگلیس و اسپانیا درآوردن!

بله حرف شما درسته ولی شکل گیری این اتحاد گریجوی-مارتل یا کلا جزایر آهن-دورن غیر ممکن به نظر میاد! ( با توجه به کتاب چهار و پنج )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » دوشنبه شهریور 10, 93 3:44 pm[/url]"]

آرمینا، اونجوری که هیشکی با هیشکی متحد نمی شه. بحث سر همون یه کاسه کردن نیرو هاست. الان لنیسترها و تیرل ها متحدن ولی هر کی تفکرات و نقشه های خودش رو داره. گریجوی ها از توانایی همین اتحاد هم عاجز اند به نظرم. (البته خود خواسته است تقریباً)

آخه بدبخت بچه اش درست حسابی نیست که من نمی دونم چرا هیچکدوم اینا به دورَن نرفتن. اصن آریان شخصیتش به درد اینجور چیزا نمی خوره.

خب آخه نباید یه مشورتی بگیره، ایده‌هاشو با یکی مطرح کنه؟! کویینتین و ابرین رو که من فکر می‌کنم فقط شنونده بودن تا تصمیم گیرنده! اگه دوران می‌خواست با سیاست این دو تا پیش بره تا الان زمین خورده بود.

اتفاقا می‌خواستم اتحاد لنیستر-تایرل‌ رو مطرح کنم. درسته حالا بعدا می‌زنن به تیپ هم ولی تا وقتش هست و دشمنای مشترکی مثه راب و استنیس دارن، یه اتحاد کاملن و ایده‌ها و نظراتشونو با هم مطرح می‌کنن، حتی بعد از اونم که چندان رابطه‌ی حسنه‌ای بینشون نیست، راجع به مشکلات مشترک همفکری می‌کنن.

ولی این بابا، خودشه و خداش! من با نگار موافقم که انگار یه فوبیا و حس عدم اعتماد به اطرافیانش داره. حتی فک می‌کنم نقشه هاشو کامل با ابرین و کویینتین هم درمیون نذاشته. کویینتین که عمرا چیز خاصی بهش گفته باشه، ابرین حالا یه کمی بهش گفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خب آخه نباید یه مشورتی بگیره، ایده‌هاشو با یکی مطرح کنه؟! کویینتین و ابرین رو که من فکر می‌کنم فقط شنونده بودن تا تصمیم گیرنده! اگه دوران می‌خواست با سیاست این دو تا پیش بره تا الان زمین خورده بود.

اتفاقا می‌خواستم اتحاد لنیستر-تایرل‌ رو مطرح کنم. درسته حالا بعدا می‌زنن به تیپ هم ولی تا وقتش هست و دشمنای مشترکی مثه راب و استنیس دارن، یه اتحاد کاملن و ایده‌ها و نظراتشونو با هم مطرح می‌کنن، حتی بعد از اونم که چندان رابطه‌ی حسنه‌ای بینشون نیست، راجع به مشکلات مشترک همفکری می‌کنن.

ولی این بابا، خودشه و خداش! من با نگار موافقم که انگار یه فوبیا و حس عدم اعتماد به اطرافیانش داره. حتی فک می‌کنم نقشه هاشو کامل با ابرین و کویینتین هم درمیون نذاشته. کویینتین که عمرا چیز خاصی بهش گفته باشه، ابرین حالا یه کمی بهش گفته.

ایده و نظر کجا بود بابا، تایوین و اولنا راس این دو تا خاندان اند دیگه. کجا همفکری کردن؟

تایوین مثلاً با دورَن چه فرقی داره؟ کِوَن چقدر در جریان کارای تایوین ه؟

از رد ودینگ کی خبر داشت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بلاخره درمورد استنیس ک همفکری کردن! دوران خیلی تک روئه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری