رفتن به مطلب
S.i.S

ایجاد مجله وستروس

Recommended Posts

بنده هیچ تجربه ی رسمی ای توی هیچکدوم از این کارها ندارم،و از اونجایی که همه اینجا کلی تجربه دارن این موضوع یکم ترسناکه.

اما کاملا آماده ی همکاری هستم. بنابر این اگر کاری بود درخدمتم.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
استاد آمون » یکشنبه تیر 7, 94 10:09 pm[/url]"]خیلی خوبه که دوباره پروژه مجله راه افتاده. منم خیلی دوست دارم کمکی بکنم ولی یه مشکل اساسی دارم که اونم کار سخت نوشتن و بخصوص مقاله نوشتن هست

یعنی جمع آوری مطالب و ترجمه رو با کمال میل انجام میدم ولی این نوشتن واقعا یه استعدادی میخواد که من ندارم.

در نتیجه فکر کنم آرزوی موفقیت کردن براتون تنها کاری هست که میتونم انجام بدم

نه دیگه، نشد. جا زدن نداریم! نویسندگی نمیتونی کنی ویرایش و که بلدی! بیا بشین کار بقیه رو بخون ویرایش بکن! همه باید سهیم باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تالیسا » یکشنبه تیر 7, 94 11:04 pm[/url]"]
استاد آمون » یکشنبه تیر 7, 94 10:09 pm[/url]"]خیلی خوبه که دوباره پروژه مجله راه افتاده. منم خیلی دوست دارم کمکی بکنم ولی یه مشکل اساسی دارم که اونم کار سخت نوشتن و بخصوص مقاله نوشتن هست

یعنی جمع آوری مطالب و ترجمه رو با کمال میل انجام میدم ولی این نوشتن واقعا یه استعدادی میخواد که من ندارم.

در نتیجه فکر کنم آرزوی موفقیت کردن براتون تنها کاری هست که میتونم انجام بدم

نه دیگه، نشد. جا زدن نداریم! نویسندگی نمیتونی کنی ویرایش و که بلدی! بیا بشین کار بقیه رو بخون ویرایش بکن! همه باید سهیم باشن

چرا به فکر خودم نرسید؟

اگه ویراستار ندارید که خب منم هستم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همه‌ی دوستان عزیز.

به شخصه چون تا به حال در رابطه با فیلم‌ها و سریال‌های زیادی مقاله نوشتم و مدت نسبتا طولانی هست که در مجلات سینمایی می‌نویسم، مقاله‌نویسی برام کار سختی نیست اما یک نکته‌ای در رابطه با این دنیا وجود داره که واقعا کار رو سخت می‌کنه و اون همون درگیری مابین کتاب‌خوان‌ها و سریال‌بین‌ها هست. برای همین به نظرم برای تلف نشدن مقالات بهتره که بالای هر مقاله‌ی مجله 2 تا جای خالی برای تیک خوردن که نشون بده این مقاله به درد دنبال‌کنندگان کتاب یا دنبال‌کنندگان سریال یا هر دو می‌خوره.

الآن یه مقاله با نام: نغمه‌ی سرد بازی تاج و تخت| معرفی اجمالی سریال Game of Thrones

نوشتم. این مقاله حتی کلمه‌ای از داستان سریال رو نمیگه و فقط دلایل بزرگی اون رو به شکلی توصیف می‌کنه و عظمت اون رو به مخاطب میرسونه. بیشتر یه شبه‌مقاله‌ی کوتاه هست و در 1350 کلمه نوشته شده:

http://s3.picofile.com/file/8196460326/%D9%86%D8%BA%D9%85%D9%87%E2%80%8C%DB%8C_%D8%B3%D8%B1%D8%AF_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%AA%D8%A7%D8%AC_%D9%88_%D8%AA%D8%AE%D8%AA_%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C_%D8%A7%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C_%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84_Game_of_Thrones.docx.html

-----

در رابطه با بررسی فصل‌های سریال همون طور که گفتم همیشه دو راه وجود داره. یکی یک پرونده‌ی مفصل هست که داستان و همه چیز رو کامل بررسی می‌کنه و به طور نسبی میشه گفت نگاه اپیزودیک داره. مثالش پرونده‌ی فصل 5 سریال The Walking Dead که توی شماره 11 و 12 مجله نایت‌مووی توسط خودم نوشته شده:

http://www.6nightmovie.in/93086/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%88-2.html

http://www.6nightmovie.in/93086/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%88-2.html

نوع دیگر میشه یک نقد کوتاه و کلی که دیگه نیازی نیست نگاهش رو انقدر ریز کنه. الآن که فصل پنجم به تازگی تموم شده دیگه برای 4 فصل اول، نوع اول اصلا به درد نمی‌خوره و فقط باید به همین شکل دوم نقد بشن اون فصل‌ها. از جهت دیگر برای فصل پنج که به تازگی تموم شده نوع اول میتونه خیلی جذاب و خوندنی باشه. نمونه نوع دوم هم نقد فصل پنج سریال توسط خودم در وینترفل:

http://winterfell.ir/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%B5%D9%84-5-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2/

به امید روزی که وستروس مجله‌ای عالی عرضه کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید نقد برای سریال بسیار خوب هست، ولی یه خب یه چیزی هست که کلا هایپ شده دیگه الان هر سایت فیلم رو باز کنید حداقل یک نقد نوشته شده یا ترجمه شده از GOT توش هست، ولی خب چیزهای زیادی هست که هیچ وقت بهش توجه نمیکنن مثلا جلوهای ویژه کار سابقه هنری کارگردان، مشکلات ساخت، روند تولید، لوکیشن ها و ... اینقدر بخش های مختلف تو سریال هست که خب اگر ما یکیش رو انتخاب کنیم کار به مراتب بهتر از نقد کردن رو میتونیم انجام بدیم شخصا من این پیشنهاد دارم ولی باز نظر دوستان ملاک هست ببینم چی میگن بقیه دوستان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@S.i.S

بله قطعا برای متفاوت بودن و افزودن بر ارزش مجله باید به اون مسائلی که شما نام بردید توجه کرد و اون‌ها رو هم در مجله آوورد اما به نظرم چیزهایی مثل یک نقد ساده از هر فصل، یک پرونده از آخرین فصل، یک معرفی اجمالی از سریال، و کلا این‌گونه صحبت‌های اولیه واجب هست و اون‌ها مستحب...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دو تا خبر دارم یه خبر خوب و یه خبر بد!

خبر خوب این که بخش اول مقاله ام تقریبا آماده است و مراحل پایانیش رو طی می کنه.

خبر بد این که با کری اینگرام صحبت کردم و گفت که HBO تا اطلاع ثانوی بهش گفته که در مورد سیزن ۵ مصاحبه نکنه!

باید برم سراغ یکی دیگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب تا اینجا سه تا مطلب با نویسنده هاش قطعی شده :

1- مقاله استنیس

2- معشوق های اگان چهارم

3- نقد

خب دوستان باز هم مطالب یا مقاله هست، بیاد پیشنهاد بدید. قرار شد پرونده نویسی قلعه های وستروس هم انجام بدیم کسی حاضر هست با همدیگه وقت بذاریم روش ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

S.i.s @

من میتونم کمک کنم.اما باید بگم تجربه ی مقاله نویسی ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه چیزی بگم اینجا. پیشاپیش عذر می خوام اگه خیلی پرت و بی ربطه.

اگه این قضیه واقعا جدی شده و می خوایین استارت بزنین. اینکه هی بیاین تو سایت و انجمن خبر بگیرید و پیام خصوصی بفرستید تا طرف ببینه و جواب بده خیلی پروسه ی طولانی و فرسایشی هست.

یه گروه تو یکی از برنامه های اجتماعی ایجاد کنید و فقط اونایی که می خوان روی این پروژه یا حتی ویکی یا هرکاری که می خوان برای سایت و فروم انجام بدن مقاله و خبر و هرچی (که اکثرا هم قدیمی هستن و همدیگه رو می شناسن) عضو بشن نه اینکه یه گروه بزنید همه بیان توش و نشه جمعش کرد. اینجوری سریع می تونید از وضعیت برنامه ها و کارها خبردار بشید مشکلی هم پیش اومد همونجا میشه خبر داد.

البته اینم بگم که فقط یه پیشنهاده و بازم هر جور خودتون صلاح می دونید و تصمیم بگیرید همونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » جمعه تیر 12, 94 6:41 pm[/url]"]من یه چیزی بگم اینجا. پیشاپیش عذر می خوام اگه خیلی پرت و بی ربطه.

اگه این قضیه واقعا جدی شده و می خوایین استارت بزنین. اینکه هی بیاین تو سایت و انجمن خبر بگیرید و پیام خصوصی بفرستید تا طرف ببینه و جواب بده خیلی پروسه ی طولانی و فرسایشی هست.

یه گروه تو یکی از برنامه های اجتماعی ایجاد کنید و فقط اونایی که می خوان روی این پروژه یا حتی ویکی یا هرکاری که می خوان برای سایت و فروم انجام بدن مقاله و خبر و هرچی (که اکثرا هم قدیمی هستن و همدیگه رو می شناسن) عضو بشن نه اینکه یه گروه بزنید همه بیان توش و نشه جمعش کرد. اینجوری سریع می تونید از وضعیت برنامه ها و کارها خبردار بشید مشکلی هم پیش اومد همونجا میشه خبر داد.

البته اینم بگم که فقط یه پیشنهاده و بازم هر جور خودتون صلاح می دونید و تصمیم بگیرید همونه.

پیشنهادش رو به مهدی دادم گفتم یه جمع خودمونی بزنیم برای سایت ولی جواب نه بود، حالا فکر نکنم جواب تغییر کرده باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » جمعه تیر 12, 94 7:50 pm[/url]"]
negar27 » جمعه تیر 12, 94 6:41 pm[/url]"]من یه چیزی بگم اینجا. پیشاپیش عذر می خوام اگه خیلی پرت و بی ربطه.

پیشنهادش رو به مهدی دادم گفتم یه جمع خودمونی بزنیم برای سایت ولی جواب نه بود، حالا فکر نکنم جواب تغییر کرده باشه.

من مخالف گروه عمومی برای سایت بودم چون خود فروم برای همین کاره و همون موقع هم گفتم که گروه های خصوصی مشکلی نداره. برای کار مجله هم که نیاز به هماهنگی داره این گروه میتونه خوب باشه.

به نظرم بذارید تیم مشخص بشه و افراد جمع بشن و بعد صحبتها رو ببرید توی گروه تلگرام. شاید افراد دیگه ای هم بخوان توی این قضیه همکاری کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان دوباره باز داره میشه مثل پارسال که اول همه شوق و ذوق داشتن، بعد یه دفعه دیگه همه ساکت شدن !! یعنی به جز دو نفر کس دیگه ای نمیخواد تو درست کردن مجله همکاری بکنه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب بذارید این کارو بکنیم. هر کی میخواد همکاری داشته باشه، اعم از نگارش، ویرایش، تدوین، جمع آوری مطالب و ... با من یا S.i.S پیام خصوصی بده تا وارد گروهش کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب من واقعا از این همه شور و شوق انقلابی کمال تشکر رو دارم این همه آدم فقط یه نفر باید بیاد اعلام آمادگی کنه؟!!!!

دوستان ما نیاز داریم یه کی بیاد یه مقاله بنویسه راجع به شباهت ها و الهاماتی که مارتین از تاریخ انگلستان (جنگ رزها، شام سیاه و ...) گرفته و در نغمه استفاده کرده. میتونید در این زمینه از مقالات ویکی پدیا هم استفاده کنید. خب تا شب انتظار دارم یکی اعلام آمادگی کنه؟!!!

پ.س. خودم هم کمک میکنم، فک نکنید کل کار رو قراره از اول تا آخر یه نفر انجام بده. اینکارا مشارکت میخواد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من پارسال یه کاری رو شروع کردم که مقایسه ای بود بین استنیس براتیون و ریچارد سوم پادشاه انگلیس

می تونم اونو کامل کنم

ولی فکر کنم برای یه شماره این همه استنیس زیاد باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » پنج شنبه تیر 18, 94 9:27 pm[/url]"]من پارسال یه کاری رو شروع کردم که مقایسه ای بود بین استنیس براتیون و ریچارد سوم پادشاه انگلیس

می تونم اونو کامل کنم

اونطور کار نمیخوایم، مقاسیه تک شخصیتی یه مقایسه کلی میخوایم بین دنیا فانتزی نغمه ها و واقعیت های که در تاریخ اورپا و حتی تاریخ جهان نهفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » پنج شنبه تیر 18, 94 9:27 pm[/url]"]من پارسال یه کاری رو شروع کردم که مقایسه ای بود بین استنیس براتیون و ریچارد سوم پادشاه انگلیس

می تونم اونو کامل کنم

خیلی م عالیه. میتونید اونو تکمیل کنید. ولی ما بیشتر یه مقایسه کلی مد نظذمون بود برای سریال بینایی که خیلی با نغمه آشنایی ندارن و نمیدونن جریان چیه.

آخه استنیس آخرین فصلشو تجربه کرد دیگه ما هرچی داریم باید تو این شماره رو کنیم. معلوم نیست، اگه خدا بخواد و این شماره به سرانجام برسه، شماره بعدی ممکنه فصل بعدی سریال شروع شده باشه و سوژه های بیشتری دستمون باشه که مجال برای پرداختن به استنیس نباشه.

P.S. دوستان ما همچنان به همکاری برای مقایسه وقایع نغمه و تاریخ انگلستان احتیاج داریم هاااا. دست بکار شید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@تالیسا

من اصلا به استنیس سریاب کاری ندارم. مطلبم هم در مورد استنیس کتابه که فعلا زنده است.

مجله ما هم اختصاصی سریال و سریال بین ها نیست و به دنیای نغمه مربوطه پس لازم نیست همه ی مطالب مربوط به سریال باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من داشتم یه فن فیکشن در مورد ریگار می نوشتم اما اصلا" ازش راضی نبودم. ناتمام ولش کردم. شاید مجله بهانه ای بشه که روش وقت بذارم که بتونم ازش چیزی در بیارم.

محدوده زمانی رو برای جمع اوری مطالب اعلام نکنیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی خوبه.

من فک میکنم اگه محدوده رو باز بذاریم بهتره تا فرصت به کسایی م که از اواسط کار ملحق میشن وجود داشته باشه. ضمن اینکه الان کسایی که اعلام امادگی کردن کم ن و خودشون محدودیت دارن و نمیتونن خیلی وقت بذارن. ما مطالب رو تا اونجا که میشه جمع میکنیم بعد اعلام میکنیم که فرصت تموم شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها چی شد پس این مجله؟

کسی مطلب آماده نکرد؟

حداقل یه deadline بذاریم!

یه خبر خوب هم این که یه مصاحبه برای مجله ۹۹ درصد آماده میشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بازیگر قبلیه میرسلا هم واسه مصاحبه ok داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lily snow » سه شنبه مرداد 6, 94 7:03 pm[/url]"]بازیگر قبلیه میرسلا هم واسه مصاحبه ok داده.

صحبت کردین باهاش؟

من برای مصاحبه ای که میگم سؤالا رو هم فرستادم منتظر جوابم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری