رفتن به مطلب
روس بولتون

تئوری Bolt-On عجیب ولی قابل تامل!

Recommended Posts

تا اینجای داستان نظریه ها و تئوری های زیادی از طرف خوانندگان و طرفداران کتاب مطرح شده که حتی خود جرج مارتین هم گفته بعضی از این نظریه ها درست بیان شده!

میخوام یکی از عجیب ترین و یه جورایی ترسناک ترین نظریه که به Bolt-On مشهوره رو باهاتون در میون بذارم:

مواردی که ما راجع به خاندان بولتون میدونیم چیه؟این که قدمتی به اندازه استارک ها دارن،دشمنی سرسختی باهاشون داشته و دارن و خواهند داشت،برسر مالکیت شمال با شاهان شمال در جنگ بودن،عادت سادیستیک پوست کندن دشمناشون رو تا جایی پیش بردن که با پوست استارک ها واسه خودشون جلیقه درست میکردن و جالب ترینشون این که احتمال داره شاه شب یه بولتون بوده باشه.

روس بولتون و پسر حرامزادش رمزی تنها اعضای شناخته شده این خاندان هستند و ما از خود روس یه چیزایی راجع به پسرش دومریک شنیدیم که به دست رمزی کشته شده.

-----------------------------------------

1-روس بولتون یک هیولا در غالب انسانی که با نوعی جادو و با کندن پوست نوادگانش سالیان ساله زندست و امکانش هست مرد پوست کنده روی پرچم خاندان بولتون تمثالی از خود روس باشه!

2-همه میدونیم که مردان بی چهره با استفاده از نوعی جادو پوست صورت فردی که کشتن رو به صورت خودشون میچسبونن که تو این فرآیند صورتشون زخمی میشه،همچنین این که کل این فرآیند یه جور جادوی خونیه!

3-چه چیزی باعث میشه این نوع جادو مختص مردان بی چهره باشه و کس دیگه ای ازش استفاده نکنه؟

4-به احتمال زیاد تنها یک بولتون در دردفورت ساکن بوده و هست و اون هم کسی نیست جز جناب روس که اینجا قضیه ترسناک میشه،روس به یکی از خون خودش نیاز داره که شبیه خودش هم باشه(مخصوصا چشم ها)تا فرآیند رو تکمیل کنه و با رفتن داخل پوست پسرش در واقع عمر اون رو واسه حودش کنه!

5-تا حالا به توصیفاتی که بقیه از روس کردن توجه کردید:مردی سرد که چهره بی احساسی داره و تنها چشماش تکون میخورن،خشم و لذت تفاوتی توی چهره اش ایجاد نمیکنن و صداش به ندرت بلند میشه،چشمهای روس چشمانی وهم آور مثل دوتا تیکه یخ کثیف توصیف شدن که خیلی غیر طبیعیه،همچنین عبارت"Roose Bolton’s own face was a pale grey mask, with two chips of dirty ice where his eyes should be"توصیف میکنه که چهره روس جوریه که انگار یه ماسک زده!

6-تا حالا به شباهتهای بین روس بولتون و دست سرد دقت کردید؟هردوشون پوست رنگ پریده دارن و بوی خاصی میدن به همراه چشمهایی که به قول معروف خیلی تو چشمن!

در فصلی که عروسی سرخ رخ میده کتلین با خودش میگه که بویی از روس بولتون به مشام میرسه که یه جورایی شیرین و عجیبه درست مثل دست سرد که بوی پوسیدگی و فساد میده!

7-دست سرد دستهای سیاهی داره که تو فصلهای برن مشخص میشه به خاطر خونهای فاسد،سیاه شده و لخته شدست که ناشی از نتپیدن قلب این شخصه؛در مقابل روس بولتون در هرنهال خطاب به آریا راجع به زالو انداختنها مکرر میگه:"Frequent leechings are the secret of a long life. A man must purge himself of bad blood."که نشون میده این عمل میتونه برای جلوگیری از سیاه شدن دستها و بدن روس باشه!

8-روس بولتون دستهایی نرم با انگشتهایی کوچیک و قدرتمند داره که گویا کمی سرد هستند و یکی از افرادش هم در هرنهال به روس قول میده یه دستکش نرم از پوست توله گرگها براش درست کنه و روس هم بعد از شکار یه جفت دستکش گیرش میاد!

9-دست سرد چیزی نمیخوره درست مثل روس بولتون که تمامی کسانی که باهاش سر یه میز بودن(جیمی و کتلین)شهادت میدن که بیشتر با غذا بازی میکنه تا اینکه با اشتیاق غذا بخوره و نوشیدنی ها رو فقط مزه مزه میکنه و تنها شراب رقیق شده رو ترجیح میده؛در ضمن موقع غذا خوردن هم بیشتر به خون علاقه نشون میده تا گوشت مثلا:"Roose Bolton cut his meat methodically, the blood running across his plate. ... The Lord of the Dreadfort sopped up some of the blood with a chunk of bread."

10-روس با کایبرن استادی که فعالیت های مرتبط با نکرومنسی و جادوی سیاه داره و معروف ترین عملش هم دادن جون دوباره به گرگور کلگین هست در قلعه هرنهال آشنا میشه جایی که عده ای میگن با جادو و خون بنا شده،همچنین کایبرن به روس پیشنهاد میده که به جای زالوهای سفید از نوع سیاهش استفاده کنه!

11-شیرا سی استار که تو کتابهای دانک و اگ بهش اشاره شده کسی بوده که با خون حمام میکرده تا زیباییش رو از دست نده!

12-امکانش هست که روس بولتون پسر شاه شب معروف یا حتی خود نایت کینگ باشه و منتظر باشه تا تمامی استارکها از بین برن و بعد آدرها رو وادار به حمله کنه چون استارکها به دلیل جادوی توی خونشون توانایی مقابله دارن،از طرفی در زمان قدیم فقط کسی میتونسته با استارکهای وارگ مقابله کنه که خودش دستی در جادو داشته باشه!

13-دومریک پسر روس به درد انجام جادو نمیخورده چون شاید شباهتی به روس نداشته و معروفیتی نداشته که روس بتونه جعل هویتش رو واقعی جلوه کنه پس روس از شرش راحت میشه و کسی رو پیش خودش نگه میداره که شباهت بیشتری بهش داشته باشه مخصوصا به خاطر چشم هاش،رمزی اسنو!از طرفی به نظرتون مسموم کردن شبیه کارهایی که رمزی میکنه؟!

14-اگه روس پسر نایت کینگ باشه چشمهاش نشان از خون آدرها تو وجودش داره که شاید چشمهای رمزی نشانگر این باشه که اون هم موجودی مثل پدرشه و این حقیقت کار روس رو برای دزدیدن پوستش راحت تر کنه!

15-البته رمزی به خاطر کارهای غیر قابل پبیش بینی و دگر آزارنه ای که انجام میده تحملش رو واسه روس سخت کرده و شاید هم روس به شدت به این خاطر از پسرش متنفره!

16-زالوهای سفید بعد مکیدن خون به رنگ صورتی در میان و روس بدون پوست بدن قرمز رنگ داره از طرفی در حین اتمام جادو خون خود روس لازمه که تمام این موارد رو در نشان خاندان بولتون میبینیم(مردی پوست کنده در زمینه ای صورتی با قطرات خون!).

17-اونهایی که کتاب رویای تب آلود مارتین رو خوندن دو شخصیت رو در کتاب دیدن که شباهت عجیبی به روس بولتون دارن:دیمون جولیان و جاشوا یورک که هردو خون آشام هستند و توصیفات ظاهری و اخلاقی بسیار شبیه روس دارن مخصوصا جولیان شیطان صفت!

نتیجه:تنها یک بولتون در تاریخ وجود داشته که اون هم روس بولتونه که با دزدین هویت و پوست بدن(یا صورت)پسرانش زندگی بسیار طولانی داشته و گویا یکی از نوادگان یا حتی خود شاه شب معروفه که نقش خودش رو برای جلوگیری از نابود شدن میراث پدرش انجام میده!

در پایان از دوستان میخوام این لینک:

و همچنین این ویدئو از یوتیوب(که هردو شون نیاز به قتد شکن دارن!)رو حتما ببینن که مطالب جالبی در رابطه با این نظریه درش هست:

نکاتی که من ذکر کردم تنها خلاصه ای از نظریه مطرح شده تو نت هست و پیشنهاد میکنم یه جستجوی کلی راجع به این نظریه داشته باشید!

منتظرت نظراتتون هستم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خیلی جالبه یعنی روس بولتن(که طبق این تئوری اسم اصلیش یچی دیگه باید باشه) 1000 سوال پیش پسره اولشو میکشه بعد میرفته تو جونش و دوباره بچه دار میشده از بچه ی مردش و دوباره ...

ولی من نمیفهمم چه لزومی داشته دومریک رو کشته باشه مگه اینکه فهمیده باشه که دومریک با وجود رمزی به جایی نمیرسه پس مجور بوده از شرش خلاص شه تا بتونه از رمزی استفاده کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تازه یه نکته خیلی مهم هم یادم اومد که اضافه میکنم!

تو قسمت مهم فصل سوم سریال که والدر فری و روس بولتون راجع به راب مرحوم حرف میزن دو تا نکته مشخص میشه یکی این که روس بولتون کلا به شوخی اعتقاد نداره و فقط واسه رفع تکلیف لبخند میزنه!

نکته مهم تر:وقتی والدر فری لقب گرگ جوان رو مسخره میکنه روس بولتون فقط میگه:"Forever Young" که تو لحنش تمسخر دیده میشه!

به نظرتون عجیب نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید نتونستم پست قبلی رو ویرایش کنم ولی یه نکته ای که هست اینه که بعیده که با کشتن کسی بشه به بدنش وارد شد

من فکر میکنم ممکنه روس بولتن وارگ باشه یک وارگ خیلی قوی چون همونطور که میدونید خاصیت جادویی وارگ بودن فقط در خون استارک ها جریان نداره بلکه شاید در خونه بولتن ها قوی تر باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of rock » چهارشنبه شهریور 19, 93 10:23 pm[/url]"]ببخشید نتونستم پست قبلی رو ویرایش کنم ولی یه نکته ای که هست اینه که بعیده که با کشتن کسی بشه به بدنش وارد شد

من فکر میکنم ممکنه روس بولتن وارگ باشه یک وارگ خیلی قوی چون همونطور که میدونید خاصیت جادویی وارگ بودن فقط در خون استارک ها جریان نداره بلکه شاید در خونه بولتن ها قوی تر باشه

به نظرم قدرت وارگ بودن در وستروس یه جورایی پشت قباله استارکهاست ولی بولتون ها بیشتر با جادوی سیاه سر و کار دارن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چندتا سوال!

چجوری تو این مدت دیگران رو گول میزده؟ چیکار میکرده تا بقیه متوجه نشن این لرد جدید دردفورت همون لرد قبلی نیست؟ گیرم صورتش رو عوض میکرده ولی با صدا و قد و هیکلش چیکار میکرده؟ تو مراسم تشیع جنازش چه دلیلی واسه مرگ لرد قبلی میاورده؟ پیری لرد قبلی رو چیکار میکرده؟

یک موردی! وارگ بودن فقط مخصوص استارک ها و شمالی ها نیست! دیگه بی ربط ترین فرد به شمال یعنی بریندن که یه تارگرین بوده هم قدرت وارگی داره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب مثلا روس بولتن یه بچه داشته پیر میشده میرفته تو جلده پسرش دیگه و تمام خصوصیات از جمله صدا و قدش میگرفته دیگه در واقع میرفته تو بدنه پسرش نه اینکه با کشتن پسرش عمره خودش زیاد شه

البته من در جایگاهی نیستم نظر بدم چون 3 کتاب بیشتر نخوندم ولی اگه تئوری حقیقت داشته باشه اینطوریه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام؛

این 17 تایی که الان نوشتی اثبات این بود که روس توی چرخه زندگی بینهایت قرار میگیره ؟

نظر من این هست که اگر ادمی به این سنو سال وجود داشته باشه باید انقدر خردمند و با تجربه شده باشه که بتونه خیلی قبل تر از این حرف ها کل وستروس رو فتح کن .

اینکه میگید روس کنار ادر ها قرار میگیره هم منطقی نیست ، ادر ها چه نیازی به روس دقیقا دارن ، اینکه برن شاید یه روزی بنا به پیش بینی ها به ادر بزرگ بپیونده منطقی تر هست تا روس بولتون .

در مورد پادشاه شب به نظر من این از اون شخصیت ها است که هرجا میخوایم یه نفر رو مرموز نشون بدیم این بنده خدا رو میکشیم وسط

در کل شاید روس بولتون شخصیتی تعیین کننده در اخر داستان داشته باشه ولی فکر نمیکنم اصلا اینطور که میگید باشه !!!دلالیل قانع کننده ای نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » جمعه شهریور 21, 93 12:03 pm[/url]"]چندتا سوال!

چجوری تو این مدت دیگران رو گول میزده؟ چیکار میکرده تا بقیه متوجه نشن این لرد جدید دردفورت همون لرد قبلی نیست؟ گیرم صورتش رو عوض میکرده ولی با صدا و قد و هیکلش چیکار میکرده؟ تو مراسم تشیع جنازش چه دلیلی واسه مرگ لرد قبلی میاورده؟ پیری لرد قبلی رو چیکار میکرده؟

یک موردی! وارگ بودن فقط مخصوص استارک ها و شمالی ها نیست! دیگه بی ربط ترین فرد به شمال یعنی بریندن که یه تارگرین بوده هم قدرت وارگی داره!

یه مثال خیلی سادش دومریک بولتونه!

شاید دومریک بولتون کشته شده و روس داره الان از هویتش استفاده میکنه!

منم نگفتم وارگ بودن مخصوص استارک هاست!تو دوران جادو اگه بولتونها میتونستن در مقابل استارک ها قد علم کنن نشانگر این بوده که یه دستی تو جادو داشتن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Euron Greyjoy » جمعه شهریور 21, 93 9:45 pm[/url]"]سلام؛

این 17 تایی که الان نوشتی اثبات این بود که روس توی چرخه زندگی بینهایت قرار میگیره ؟

نظر من این هست که اگر ادمی به این سنو سال وجود داشته باشه باید انقدر خردمند و با تجربه شده باشه که بتونه خیلی قبل تر از این حرف ها کل وستروس رو فتح کن .

اینکه میگید روس کنار ادر ها قرار میگیره هم منطقی نیست ، ادر ها چه نیازی به روس دقیقا دارن ، اینکه برن شاید یه روزی بنا به پیش بینی ها به ادر بزرگ بپیونده منطقی تر هست تا روس بولتون .

در مورد پادشاه شب به نظر من این از اون شخصیت ها است که هرجا میخوایم یه نفر رو مرموز نشون بدیم این بنده خدا رو میکشیم وسط

در کل شاید روس بولتون شخصیتی تعیین کننده در اخر داستان داشته باشه ولی فکر نمیکنم اصلا اینطور که میگید باشه !!!دلالیل قانع کننده ای نیست.

شاید دور از ذهن به نظر بیاد ولی کمی فانتزی تر به ماجرا نگاه کنیم میتونه درست باشه!

من خلاصه ای از نکاتی که تو نت پیدا میشد رو نوشتم اگه تئوری فرزند شاه شب درست نباشه مشکلی نیست ولی قضیه موجود شیطانی بودن روس بدون هیچ ربطی به شاه شب میتونه درست باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ایده ی خیلی جالبیه ولی به نظرم یه کم فانتزیش زیاده.

البته دیگه روس بولتون به آخر خط رسیده چون Stannis is Coming

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
روس بولتون » یکشنبه شهریور 23, 93 6:50 pm[/url]"]

منم نگفتم وارگ بودن مخصوص استارک هاست!تو دوران جادو اگه بولتونها میتونستن در مقابل استارک ها قد علم کنن نشانگر این بوده که یه دستی تو جادو داشتن!

قیافه الان روس که بدون شک مال دومریک نیست. هرچی نباشه ریسول ها و داستین ها روس رو حداقل یه بار تو عروسیش با بتانی دیدن و دومریک رو هم که رسما لیدی داستین بزرگ کرده ولی هیچکدومشون حرفی از تغییر قیافه روس نزدن و اگه این تئوری رو درست فرض کنیم، روس هم آدمی نیست که ریسکی به این بزرگی کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » یکشنبه شهریور 23, 93 11:10 pm[/url]"]ایده ی خیلی جالبیه ولی به نظرم یه کم فانتزیش زیاده.

البته دیگه روس بولتون به آخر خط رسیده چون Stannis is Coming

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » دوشنبه شهریور 24, 93 3:50 am[/url]"]
روس بولتون » یکشنبه شهریور 23, 93 6:50 pm[/url]"]

قیافه الان روس که بدون شک مال دومریک نیست. هرچی نباشه ریسول ها و داستین ها روس رو حداقل یه بار تو عروسیش با بتانی دیدن و دومریک رو هم که رسما لیدی داستین بزرگ کرده ولی هیچکدومشون حرفی از تغییر قیافه روس نزدن و اگه این تئوری رو درست فرض کنیم، روس هم آدمی نیست که ریسکی به این بزرگی کنه.

اگه دقت کرده باشید لیدی داستین با زمین و زمان مشکل داره ولی اصلا قضیه دومریک و رمزی رو مطرح نمیکنه!

به نظرت عجیب نیست که هیچ اشاره ای به مرگ دومریک نمیکنه؟

کسی که میگه روس هیچ احساسی نداره و زالوها تمامی احساساتش رو مکیدن یا حتی میگه همه ماجراها واسش یه بازیه میتونه یه هم پیمان مناسب باشه!

لیدی داستین خیلی با روس صمیمیه و از آداب معاشرتهای معمول وستروس استفاده نمیکنه!

یه کلام باربری داستین خودش مورد داره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یکی شک دارم روس بتونه رمسی بکشه و هویتشو تصاحب کنه ، رمسی خیلی غیرقابل پیشبینی و غیر قابل کنترله و تو خباثت دست کمی از شیطون نداره امثال رمسی رو باید بلافاصله کشت وگرنه بیچارت میکنن!

تو سریالم رمسی نگاه های بدی به روس مینداخت!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری