رفتن به مطلب
جورامون

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

به اپیزود اول فصل پنجم چه نمره ای میدهید  

28 رای

1. 1. به اپیزود اول فصل پنجم چه نمره ای میدهید

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      1
    • 6
      3
    • 7
      7
    • 8
      10
    • 9
      2
    • 10
      4

Recommended Posts

خب بالاخره پس از یک سال انتظار فصل جدید اومد. اونم چه اومدنی! چهار قسمت با هم اومده اما اینجا فقط در مورد قسمت اول بحث میکنیم. بحث در مورد قسمتهای دیگه رو توی تاپیک خودشون ادامه بدید.

شروع و فلش بک جالب بود اما انتظار داشتم قضیه والونکار رو هم بگه اما نگفت!

قسمت تیریون و واریس هم خوب بود اما به نظرم باگ داشت. تا اونجا که یادم میاد واریس توی نقشه کشتن دنریس با سم در کارت نقش داشت اما اینجا میگه که ما از همون اول میخواستیم تارگرین ها رو برگردونیم!

قسمت دیوار و میرین هم خوب بود.

کوان لنیستر خیلی داغون تر از چیزی بود که من تصور داشتم. اول بلک فیش رو خراب کردن و الان هم کوان!

بیچاره دنریس عزیز!

کلا به عنوان قسمت اول خوب بود و یه یادآوری کرد که چی به چیه و داستان کجا تموم شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قسمت اول بود و خیلی انتظار نداشتم و تقریباً هم چیز خاصی هم نداشت. فقط یه گریزی به شخصیت‌ها زد.

بین همه‌ی قسمت هاش بخش کسل بلک رو خیلی دوست داشتم و تا لحظه‌ی آخر هم امید داشتم منس رو برگردونن/برگرده، یعنی کلاً فکر نمی‌کردم به این زودی و بدون هیچ صحبت مستقیمی، استنیس دستور قتلش رو بده.

از کتاب خبر ندارم ولی ملیساندر هم یه خورده سُرخیش کم بود به نظرم، فکر کنم خیلی با برادران شب خو گرفته :دی

جای آریا خالی بود که با توجه به عنوان قسمت بعدی منتظرش می‌مونم.

دنریس هم با چالش‌های خوبی رو به رو شده، ببینیم تو قسمت‌های بعدی چی کار می‌کنه.

بابت زیرنویس هم تشکر می‌کنم. خیلی سرعتی و خوب منتشر شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوباره تخریب استنیس من نمیدونم از این کار چه نفعی میبرن؟ دنریس برای برده ها پادشاهی رو میخواد ولی استنیس دیکتاتور به تمام معناست؟ تا اونجا که من میدونم و تو ویکی انگلیسی نوشته استنیس اول منس رو اعدام میکنه بخاطر عهدشکنیش نسبت به برادران نگهبانان شبو در واقع به خاطر قانون نه به خاطر اینکه جلوش زانو نمیزنه و اون زانو زدن بحثش بعد از کشته شدن منس هست و به بقیه اعلام میکنه یا زانو بزنید یا برگردید اونور دیوار (نه اینکه بسوزونمتون) ولی این طوری که تو فیلم نشون دادن استنیس رو کاملا یه دیکتاتور که فقط برای پادشاهیش (که کاملا حقشه) آدم میکشه معرفی کردن در حالی که همه شخصیت های خوب (شیین جان گیلی و ...) شقاوت اون رو درک میکنن(صحنه آخر)!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من استنیس توی کتاب به تدریج داره اون شرافتش رو از دست میده و به دیکتاتور تبدیل میشه و عدالت رو تنها زمانی اجرا میکنه که به نفعش باشه. توی سریال نیومدن این روند رو نشون بدن و یه راست رفتن خونه آخر و بقیه داستان رو بر این اساس بازنویسی کردن.

اسپویل همین قسمت در کتاب:

توی کتاب استنیس توی گفتگو با جان بهش پیشنهاد گرفتن وینترفل رو میده و میخواد از نگهبانان شب برای جنگ های خودش استفاده کنه و قلعه های نگهبانان شب رو برای خودش میگیره. تمام اینها هم خلاف قانونه و خاطیان باید اعدام بشن اما استنیس براش مهم نیست چون به نفعشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

"تمام اینها هم خلاف قانونه"

کی گفته آزاد کردن نگهبان شب از وظیفه و قسم هاش توسط پادشاه خلاف قانونه؟ مگه راب نمیخواست همینکارو بکنه و جان رو لرد وینترفل کنه چون فکر میکرد برن و ریکون مردن؟ این تو وستروس از اختیارات پادشاهه مثل حلال زاده اعلام کردن یه حرامزاده

دوما اون میخواد چیزی رو که حقشه بگیره اونم کاملا شرافتمندانه و این وسط جان هم انتقام استارکها رو بگیره با وجو اینکه راب شورش کرد و دشمن استنیس بود اما باز هم میخواد به یه نیمه استارک کمک کنه و هم پادشاهی خودش رو پس بگیره و هم عدالت رو اجرا کنه این کجاش بده؟

در مورد گرفتن قلعه ها هم دیگه نمیفهمم این کجاش مشکل داره مگه خود نگهبانان شب از استنیس کمک نخواستن حالا این اومده کمک کنه کجا باید نیروهاش رو جا بده تو برف ها ؟؟؟؟؟

درضمن کار دنریس در آزاد کردن برده ها مگر بعدش از اونا استفاده نکرد در راستای قدرت گرفتن؟ (البته من برخلاف بعضی از مخالفای دنریس که ایین کارش رو هم بد میدونن اتفاقا آزاد کردن برده ها رو با اون روش خیلی خوب و از معدود کارهای درست دنریس میدونم) حالا چطور کار استنیس در بخشیدن دشمناش و زمین و هویت و شهروندی دادن بهشون در ازای درخواست کمک از اونها و زانو زدنشون کار بد و ظالمانه ایه؟اگر هم نخوان میتونن برگردن همونجایی که اومدن. حالا این وسط منس که نیروهاش هر چی مردم این وسط بودن رو قتل عام کردن و یورش بدن به دیوار شدن آدم خوبا و استنیس شد ظالم؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نگهبانان شب برای یک عمر قسم خوردن. قسمشون رو هم در برابر خدایان خوردن و پادشاه این وسط کاره ای نیست که بخواد اونو ملغی کنه! اینی که میگی شاید برای گارد پادشاه درست باشه چون اونجا در برابر پادشاه سوگند میخورن.

طبق قانون نگهبانان شب نباید در جنگ های داخلی دخالت کنن. اما استنیس ازشون میخواد که سمت اون رو بگیرن و از قلعه های نگهبانان شب برای خودش استفاده میکنه. استنیس برای کمک به دیوار نیومده. اومد چون دیگه هیچ جایی نداشت.

جان قسم خورده که هیچ چیزی به ارث نبره. چطور استنیس ازش میخواد که وینترفل رو پس بگیره و اونجا حکومت کنه؟

حالا نمیتونم مثال های بیشتری بزنم چون کتاب 5 برات اسپویل میشه.

بحث دنریس جداست. اونجا نه قسمی هست و نه خیانتی. دنریس اونها رو آزاد کرده و گفته هرکی میخواد بیاد دنبالم. کسی رو مجبور نکرده.

من نگفتم کار استنیس در بخشیدن زمین و ... کار ظالمانه ایه و نگفتم که منس آدم خوبه است. من میگم استنیس این اواخر داره به یه دیکتاتور تبدیل میشه و توی سریال هم اینو پر رنگ تر کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من کتاب ها را به جز کتاب اولی نخوندم و از اکثر چیزایی که شما میگید سر در نمیارم. ولی سریال را چهار دفعه کامل دیدم.

الانم بقیه قسمت ها را دانلود نکردم چون واقعا سرقت و پخشش ناعادلانه است و من نمی خوام در این ظلم سهیم باشم و ترجیح می دم همون سر وقت خودش دانلود کنم. .

انتظظارم از جوونی های سرسی چیز دیگری بود. منتظرم ببینم چرا اینقدر بدجنس شده و این پسرعموهه که بهش گفت ازت معذرت می خوام بابت رابطه اش با جیمی یعنی چی؟

لرد واریس هم یک جوریه ولی خیلی دوست دارم تیریون و دنریس همدیگر را ببینند و با هم متحد باشند. چون برخلاف اکثرتون من از دنریس بدم نمیاد.

استنیس خودشو دوست دارم ولی اینکه اینقدر چشمش به ملیساندراست اصلا خوب نیست. اصلا ازین موقرمزی خوشم نمیاد. تواین قسمت هم انگار داشت می رفت رو مخ جان و اینو اصلادوست نمی دارم...

جان اسنو هم کلا تو این قسمت خوب بود. به خصوص تیر آخری که به منس زد...

نبود آریا به چشم می اومد. ولی سانسا داره کم کم زرنگ میشه. روند صعودیش حس خوبی بهم می ده. امیدورام دوباره اسیر احساساتش نشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
انتظظارم از جوونی های سرسی چیز دیگری بود. منتظرم ببینم چرا اینقدر بدجنس شده و این پسرعموهه که بهش گفت ازت معذرت می خوام بابت رابطه اش با جیمی یعنی چی؟

این پسر عموی سرسی همون که توی فصل اول موهای بلند زرد داش و بچه خوشگل بود احتمال میدادم چند نفری نشناسنش توی فصل 1 با سرسی رابطه بر قرار میکنه که واسش جاسوسی کنه رابرت رو هم این شرابش رو مسموم میکنه و میکشه

در واقع بابت رابطه خودش با سرسی معذرت خواست نه سرسی و جیمی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون » دوشنبه فروردین 24, 94 9:04 am[/url]"]

نگهبانان شب برای یک عمر قسم خوردن. قسمشون رو هم در برابر خدایان خوردن و پادشاه این وسط کاره ای نیست که بخواد اونو ملغی کنه! اینی که میگی شاید برای گارد پادشاه درست باشه چون اونجا در برابر پادشاه سوگند میخورن.

طبق قانون نگهبانان شب نباید در جنگ های داخلی دخالت کنن. اما استنیس ازشون میخواد که سمت اون رو بگیرن و از قلعه های نگهبانان شب برای خودش استفاده میکنه. استنیس برای کمک به دیوار نیومده. اومد چون دیگه هیچ جایی نداشت.

جان قسم خورده که هیچ چیزی به ارث نبره. چطور استنیس ازش میخواد که وینترفل رو پس بگیره و اونجا حکومت کنه؟

بحث دنریس جداست. اونجا نه قسمی هست و نه خیانتی. دنریس اونها رو آزاد کرده و گفته هرکی میخواد بیاد دنبالم. کسی رو مجبور نکرده.

من نگفتم کار استنیس در بخشیدن زمین و ... کار ظالمانه ایه و نگفتم که منس آدم خوبه است. من میگم استنیس این اواخر داره به یه دیکتاتور تبدیل میشه و توی سریال هم اینو پر رنگ تر کردن.

با عرض معذرت کلا هیچکدوم از حرفات منطقی به نظر نمیاد. من دارم میگم از اختیارات پادشاهه تو وستروس دلیلش هم گفتم و مثال راب رو زدم . از نگهبان ها هم استنیس نخواسته فقط از جان خواسته و از مردم آزاد.

در ضمن فرض کنیم چون جایی رو نداشته اومده دیوار حالا که اومده کمکشون نیروهاش رو کجا جابده اینو به من توضیح بده در ضمن بازم میگم اون پادشاه قانونی هست ازشون میخواد که اون پادشاهشون خطاب کنن همونطور که قبلی ها و پادشاه خطاب میکردن نگفته که برای من بجنگید و دخالت کنید تو نزاع قدرت.

در مورد دنریس هم دقیقا هیچ فرقی نداره که حتی کار استنیس بیشتر با رافت و بخشش جور در میاد چون داره دشمناش رو میبخشه (برخلاف چیزی که میخوان ازش نشون بدن گاهی اوقات نرمش هم نشون میده) و بهشون اختیار برگشت به جایی که ازش اومدن رو میده یا در ازای کمکشون بهشون زمین و ... بده دنریس هم این کارش همونطور که قبلا هم گفتم میپسندم(هدفش و در تسخیر وستروس شیطانی میدونم ولی این کارش خیلی خوب بود) حالا چون به دنریس علاقه داری میخوای اینو ندید بگیری دیگه بحثش جداست

با این کاری که تو سریال دارن میکنن رسما استنیس رو دیگه باید آروم آروم به دو تا استنیس تبدیل کنیم استنیس کتاب و استنیس سریال. که تو کتاب قطعا به حقه (اشتباه زیاد داه ولی ظالمی که بشه گفت دیگه پادشاهی حقش نیست نمیشه) و تو سریال نیست و دنریس هم که تو کتاب به حق نیست (کارهای خوب داره ولی علاوه بر اینکه هدفش نا مشروعه کارهای احمقانه زیادی هم داره) و تو سریال هم همینطور ولی دارن جوری پیش میرن که تهش بگم این بده ولی حداقل بدتر نیست و اونو قالب کنن به عنوان ملکه برحق

در ضمن هرچی اسپویل داری بده بیاد من از اسپویل خیلی خوشم میاد چون میخوام بیشتر بدونم حوصله کتاب خوندن رو ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الانم بقیه قسمت ها را دانلود نکردم چون واقعا سرقت و پخشش ناعادلانه است و من نمی خوام در این ظلم سهیم باشم و ترجیح می دم همون سر وقت خودش دانلود کنم. .

فرقی نمی کنه که اپیزود دوم رو امروز دانلود کنیم یا هفته بعد در هردو صورت بصورت غیر قانونی دانلود میشه مگر اینکه از خود کانال hbo ببینیش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت اتفاقات مهم زیادی نیفتاد و گویا منتقدها هم گفته بودن که 4 قسمت اول روند کندی داره.بی صبرانه منتظر اپیزود 9 ام.انتظارم از بازیگری که برای بچگیهای سرسی انتخاب کردن بیشتر بود به نظرم انتخاب خوبی نبوده.صحنه های نگهبانان هم خوب بود.مخصوصا صحنه ی سوزاندن منس و تیراندازی جان.این ملیساندر چشم ناپاک چرا به جان اونجوری نگاه میکرد معلوم نیست تو فیلم چه نقشه ای برای جان داره(البته فکر کنم کاملا معلومه چه نقشه ای داره ).این زن استنیس هم نشون میدن من دلم میخواد با گیوتین سر خودمو بزنم.

ایلیریو هم که حذف شده و به جاش واریس رو گذاشتن.روند داستان تیریون هم که تا اینجا بد نیست.

توی کتاب اگر مثل فیلم یه شمشیر و سپر به رابرت ارین میدادن و اونجوری بهش ضربه میزدن در جا دار فانی رو وداع میگفت.کسی متوجه شد که لیتل داشت سانسا رو کجا میبرد چون داستان سانسا نسبت به کتاب خیلی تغییر کرده من مطمئن نیستم که دقیقا کجا داشتن میرفتن.

@طرفدار نسبی استارکها:من نمیدونم شما کتاب ها رو تا کجا خوندین ولی اینکه میگید

در ضمن فرض کنیم چون جایی رو نداشته اومده دیوار حالا که اومده کمکشون نیروهاش رو کجا جابده اینو به من توضیح بده .

مسئله این نیست که نیروها رو کجا میخواد جا بده مسئله اینه که میخواد بعنوان جایزه قلعه های متعلق به نگهبانان رو بده به لردهای خودش که من فکرد نمیکنم کار درستی باشه.که جان هم باهاش مخالفت میکنه.

البته من چون کتاب رو خیلی وقت پیش خوندم دقیق یادم نمیاد اگر اشتباه میکنم دوستان بگن.در ضمن اینکه میگید هدف دنریس برای گرفتن وستروس نامشروعه من اصلا قبول ندارم.اگر هدف دنریس نامشروعه پس بقیه مدعیان که استنیس هم شاملشون میشه هدفشون نامشروعه.من نمیدونم که شما بر چه اساسی میگید که کی مشروعه و کی نیست؟!که البته این جا جای بحث در این مورد نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@Queen nymeria

"میخواد بعنوان جایزه قلعه های متعلق به نگهبانان رو بده به لردهای خودش" اگر منظورتون اینه که کنترل قلعه ها رو موقتا بده به زیر دستاش و اونا رو فرمانده اعلام کنه بازم مشکلی نیست چون قطعا نمیاد نیروهاش رو ببره زیر فرمان نگهبانان شب و بالاخره خودش رو پادشاه میدونه اما اگر منظور از دادن قلعه ها به زیردستاش اینه که کلا مالکیت اونا رو از نگهبانان شب بگیره و بده به لرد های خودش قطعا اشتباهه و جای توجیهی هم نیست

در مورد دنریس هم میگم و قبلا هم گفتم برای این نامشروعه چون به اسم پدرش و برادرش و خاندانش داره قیام میکنه و درواقع ادعای خونخواهی و انتقام از دشمناشون رو داره در حالی که این ادعا کاملا پوچه. پدرش ظالم بود و قیام کردن بر علیهش و سقوط کرد حالا به چه حقی اونا رو غاصب میخونه؟ مگه خاندان خودش چجوری به قدرت سیدن؟ به غیر از آدم کشی و سوزوندن بود؟ بعدش لردها قسم خوردن وفادار باشن حالا هم بهشون ظلم شد و قیام کردن. چطور تارگرین ها موقعی که سر قدرت هستن قدرت مطلق اند و "اژدها به هیچکس پاسخ نمیده" و هر ظلمی که دلشون میخوان میکنن بعد وقتی کس دیگه ای میاد قدرتشون رو میگیره بهشون خیانت شده و ادعای مظلومیت میکنن؟ دنریس حتی اگر مثل اگان با قلدری بخواد حکومت رو بگیره نه با این ادعا ها بازم بهتره تا اینطوری گرفتن.

همین الانشم اگر دنریس دست از ادعای مظلومیت و خونخواهی برداره و فقط به خاطر نجات وستروس وارد شه (و صد البته عاقل شه و مشاورای بهتری رو انتخاب کنه) و این ادعا رو داشته باشه که میتونه ملکه خوبی برای مردم باشه و مردم بهش بپیوندن من خودم شخصا دیگه باهاش مشکل ندارم وحتی میتونم بگم تا حد زیادی طرفدارش هم میشم (گرچه هنوز این کارش که کلا خیلی به تمایلات جنسیش وابسته است با مشخصات یک ملکه به شدت مغایرت داره اونم نسبت به آدم های عوضی مثل کال دروگو و داریو که حالم رو به هم میزنه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا انقدر مگی قورباغه خوشگل بود؟!! مگه قیافه‌ش عجوزه وار نبود تو کتاب؟!

والونکار هم که دیگه کلا حذف شد.

من نمیدونم کی این وایت واکر ها میان هممون رو راحت کنن... من که شخصا عاشقشونم

احساس نمی کنین خیلی سریع دارن پیش میرن؟ همینه که سریال قراره جلو بزنه از کتاب...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا مقاومت در برابر ندیدن قسمت اول خیلی سخت بود.

خوشبختانه فقط کلیت داستان یکی بود و تفاوت زیادی تو جزئیات داشتن.

کلا هدفشون از اون فلاش بک چی بود؟ اینا که اصلی ترین بخش هاش رو حذف کردن ( حتی اسم شاهزاده رو هم نگفتن )

بازیگر بچگی های سرسی واقعا ناامید کننده بود!

حذف والونکار یه جورایی داره فرضیه جیمی رو تایید میکنه.

این منسی که آتیش زدن قراره همون رتل نمیدونم چی چی باشه دیگه. یه موقع حذفش نکنن! میگم اینا الان اگان رو حذف کردن نه؟ !

انتظار داشتم دورنی ها رو هم نشون بدن. خیلی دوست دارم دوران رو زودتر ببینم.

هنوز هم برای من سواله که دنریس از چیه این داریو خوشش اومده؟؟؟

من 6 از 10 به این قسمت میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
طرفدار نسبی استارکها » دوشنبه فروردین 24, 94 1:19 pm[/url]"]

با عرض معذرت کلا هیچکدوم از حرفات منطقی به نظر نمیاد. من دارم میگم از اختیارات پادشاهه تو وستروس دلیلش هم گفتم و مثال راب رو زدم . از نگهبان ها هم استنیس نخواسته فقط از جان خواسته و از مردم آزاد.

در ضمن فرض کنیم چون جایی رو نداشته اومده دیوار حالا که اومده کمکشون نیروهاش رو کجا جابده اینو به من توضیح بده در ضمن بازم میگم اون پادشاه قانونی هست ازشون میخواد که اون پادشاهشون خطاب کنن همونطور که قبلی ها و پادشاه خطاب میکردن نگفته که برای من بجنگید و دخالت کنید تو نزاع قدرت.

در مورد دنریس هم دقیقا هیچ فرقی نداره که حتی کار استنیس بیشتر با رافت و بخشش جور در میاد چون داره دشمناش رو میبخشه (برخلاف چیزی که میخوان ازش نشون بدن گاهی اوقات نرمش هم نشون میده) و بهشون اختیار برگشت به جایی که ازش اومدن رو میده یا در ازای کمکشون بهشون زمین و ... بده دنریس هم این کارش همونطور که قبلا هم گفتم میپسندم(هدفش و در تسخیر وستروس شیطانی میدونم ولی این کارش خیلی خوب بود) حالا چون به دنریس علاقه داری میخوای اینو ندید بگیری دیگه بحثش جداست

با این کاری که تو سریال دارن میکنن رسما استنیس رو دیگه باید آروم آروم به دو تا استنیس تبدیل کنیم استنیس کتاب و استنیس سریال. که تو کتاب قطعا به حقه (اشتباه زیاد داه ولی ظالمی که بشه گفت دیگه پادشاهی حقش نیست نمیشه) و تو سریال نیست و دنریس هم که تو کتاب به حق نیست (کارهای خوب داره ولی علاوه بر اینکه هدفش نا مشروعه کارهای احمقانه زیادی هم داره) و تو سریال هم همینطور ولی دارن جوری پیش میرن که تهش بگم این بده ولی حداقل بدتر نیست و اونو قالب کنن به عنوان ملکه برحق

در ضمن هرچی اسپویل داری بده بیاد من از اسپویل خیلی خوشم میاد چون میخوام بیشتر بدونم حوصله کتاب خوندن رو ندارم

خب کار راب هم اشتباهه! قسمی که جان خورده در برابر خدایان بوده و قابل برگردوندن نیست. نه خودش و نه پادشاه نمیتونه لغو کنه.

حالا این 4 قسمت رو ببینی خودت از لابلای حرفهای جان و استنیس به چیزی که من میخوام بگم پی میبری.

استنیس میخواد از قلعه های نگهبانان شب برای خودش و مقر پادشاهیش استفاده کنه. این یعنی اینکه نگهبانان شب دارن جبهه گیری میکنن.

حالا که با اسپویل مشکلی نداری یه نمونه دیگه میارم. استنیس تیان رو دستگیر میکنه و خودش هم اقرار میکنه که باید برای خیانتی که به استارک ها کرده باید کشته بشه اما اینو به تعویق میندازه چون تیان وینترفل رو میشناسه و فکر میکنه میتونه ازش استفاده بکنه! آیا این اجرای بی چون و چرای عدالته؟ استنیس حاضر بود ادریک استورم رو بی جهت قربانی بکنه. این ظالمانه نیست؟ اگر عدالت به نفعش باشه انجام میده و اگه نباشه انجام نمیده. کلا هدف براش وسیله رو توجیه میکنه و من از همچین آدمی خوشم نمیاد.

دنریس برعکسه. دنریس یه هدف شرافتمندانه داره ولی برای رسیدن بهش دست به هر کاری نمیزنه. حماقت زیاد میکنه اما از روی قصاوت نیست. از روی نفهمیه! کار درست رو انجام میده و براش مهم نیست که نتیجه اش به نفعشه یا نه. مثل کاری که ادارد استارک کرد. اینها شرافتمندن اما توی وستروس شرافتمند ها زیاد با اقبال روبرو نیستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول از همه ، خوشحالم سریال شروع شد ، و سایت جون دوباره گرفت.

دوم اینکه ، چرا نظر سنجی نداره؟!؟!؟

خوب مثل همیشه ، قسمتی که اریا نداشته باشه ، به درد عمه ـشون میخوره.

واقعا از این دختره زشت تر گیر نیاوردن جای بچگی سرسی بزارن!!!!!

قسمت های سرسی ، مثل همیشه نفرت انگیز.

حذف کردن ایلیریو اشتباه بزرگی بود. فقط سریال بین ها رو گیج میکنن.

قسمت های میرین هم مثل فصل قبلی ، چرت و پرت. خدا کنه رابطه ی میساندی و گری ورم رو ادامه ندن. به جز چندش اور بودنش ، احمقانه هم هست. شما که اینقدر از کم بود وقت مینالید ، پس این شر و ور ها چیه؟

به نظرتون دنریس خیلی زشت نشده؟ موهاش هم کم کم داره طلایی میشه ، از اون طرف موهای شاه کش داره قهوه ای میشه.

قسمت های دیوارش خوب بود(به جز قسمت مبارزه جان و اون پسره که عاشقشم )

مثلا ملیساندرا قرار بود همه چیزش قرمز باشه. تو سریال یه لباسش قرمز بود ، که اونم به فنا رفت.

چه قصدی داشت اون سوال رو از جان پرسید؟ نکنه دوباره میخواد بزنه تو کار سایه مایه!

قسمت مکالمه ی جان و استنیس خیلی کوتاه بود. و شاید اصلا قرار نباشه اون پیشنهاد رو بهش بده.

ادم از بعضی شخصیت ها بدش میاد ، ولی از بعضیا واقعا متنفره. نمونش سیلیس . اَه ، اَه ، زن اینقدر نفرت انگیز. دلم برای استنیس میسوزه.

قسمت دره هم بد نبود. کاش سانسا به جای اینکه قدش رشد کنه ، مغزش رشد می کرد.

بعضی جاها داره فیلم هندی میشه. اریا تا دروازه خونین میره برمیگیرده. سانسا از کنار بریین رد میشه.

بازیگر کوان هم خوب نبود.

--------------------------------------------------

حیف که این دو ماه سرم خیلی شلوغه ، نمی تونم تو بحثا شرکت کنم.

ولی بی انصافیه ، هر موجودی که اندازه ی یه نخود عقل و شعور داشته باشه رو با دنریس مقایسه کنیم.

چیزی که مثل روز روشنه اینه که استنیس هر قصدی میتونه داشته باشه برای سفر به شمال ، به جز کمک به نگهبانان شب.

--------------------------------------------------

کسی نمی دونه وایمن مندرلی رو حذف کردن یا نه؟؟؟ اگه نقشش رو بدن به بیلیش اِند بی انصافیه.

راستی اوشا تو فصل شش حضور داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به اینکه Storm Crows رو که داریو رهبری میکرد رو حذف کردن و داریو رو دادن به Second Sons، به نظرتون داریو مثل Brown Ben خیانت میکنه؟ با حرفایی که از اژدها میزد این به ذهن من رسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خداروشکر بالاخره بچه ها جمع شدن

بعد از یک سال سایت شلوغ شد

یادش بخیر یه موقع بحث داشتیم سر این که چت روم داشته باشیم

مدیرا میگفتن پست زیاد سایت رو بهم میریزه و اینا

تو این مدت اینقد خلوت بود سایت که از بی پستی تِرَش میکرد

در کل خوشحالم که برگشتین

راستی قسمت یک هم خوب بود

البته حذفیاتش رو مخم بود طبق معمول

تغییرات رو مخ نیس اما حذفیات هست

به نظرتون منس واقعی مرد یا همون قضیه رتل شرت بود؟

به نظر من که منس واقعی بود چون قضیه زن و بچه و خواهر زنش هم حذف شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب من هر چه صبر کردم خبر اسپویل داشتن یا نداشتن اپیزود رو بهم بدن نشد و نشستم دیدم با دوستان.

راجع به خود اپیزود:

این فصل دیگه هر چی بیشتر متفاوت باشه و انحراف های داشته باشه بهتر.

جان داره اون پسره رو تمرین می ده دست نوازشم بر سرش می کشه؟!!!!

I mean, seriously ?!!!!!!

استنیس هم که تخریبش چیز جدیدی نیست.

می خواستم واکنش طرفداران جان به عدم پذیرش رو ببینم که نبود متاسفانه.

جیمی هم که خیلی ساکت و مات وایساده سرسی تخریبش کنه.

من همش از وقتی منس و جان مکالمه شون شروع شد می خواستم ببینم ملیساندر موقع سوختن منس دست به گردنبندش می بره از سوختن قبل اینکه جان با تیر بزنه منس/رتل شرت رو یا نه که اصن کار به اونجاها نکشید.

اون قسمت منس/رتل شرت جزو معدود جادو هایی ه که حتی منم دوست دارم.

دوباره بحث های دینریس.

یاد ایام قدیم افتادم.

این ملیساندر چشم ناپاک چرا به جان اونجوری نگاه میکرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » سه شنبه فروردین 25, 94 12:16 pm[/url]"]

دوباره بحث های دینریس.

یاد ایام قدیم افتادم.

بیچاره جورامون باید یک تنه با تک تک اعضا سایت بر سر حقانیت دنریس بحث کنه و این روند بی ثمر تا صدها سال ادامه خواهد داشت.

نمی خواین مثل پارسال برای هر اپیزود نظرسنجی بذارین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون » دوشنبه فروردین 24, 94 11:37 pm[/url]"]
طرفدار نسبی استارکها » دوشنبه فروردین 24, 94 1:19 pm[/url]"]

خب کار راب هم اشتباهه! قسمی که جان خورده در برابر خدایان بوده و قابل برگردوندن نیست. نه خودش و نه پادشاه نمیتونه لغو کنه.

حالا این 4 قسمت رو ببینی خودت از لابلای حرفهای جان و استنیس به چیزی که من میخوام بگم پی میبری.

استنیس میخواد از قلعه های نگهبانان شب برای خودش و مقر پادشاهیش استفاده کنه. این یعنی اینکه نگهبانان شب دارن جبهه گیری میکنن.

حالا که با اسپویل مشکلی نداری یه نمونه دیگه میارم. استنیس تیان رو دستگیر میکنه و خودش هم اقرار میکنه که باید برای خیانتی که به استارک ها کرده باید کشته بشه اما اینو به تعویق میندازه چون تیان وینترفل رو میشناسه و فکر میکنه میتونه ازش استفاده بکنه! آیا این اجرای بی چون و چرای عدالته؟ استنیس حاضر بود ادریک استورم رو بی جهت قربانی بکنه. این ظالمانه نیست؟ اگر عدالت به نفعش باشه انجام میده و اگه نباشه انجام نمیده. کلا هدف براش وسیله رو توجیه میکنه و من از همچین آدمی خوشم نمیاد.

دنریس برعکسه. دنریس یه هدف شرافتمندانه داره ولی برای رسیدن بهش دست به هر کاری نمیزنه. حماقت زیاد میکنه اما از روی قصاوت نیست. از روی نفهمیه! کار درست رو انجام میده و براش مهم نیست که نتیجه اش به نفعشه یا نه. مثل کاری که ادارد استارک کرد. اینها شرافتمندن اما توی وستروس شرافتمند ها زیاد با اقبال روبرو نیستن.

من الان یه سوالی دارم مگر پادشاه های تارگرین همشون ازدواج خواهر وبرادر نداشتن و از طرفی حامی 7 هم بودن ولی چون اختیار پادشاهی داشتن میتونستن اینکار رو بکنن. در مورد حلال زاده اعلام کردن حرامزاده ها هم همینطور پس تو وستروس پادشاه طبق قانون یه سری اختیارات داره حالا اینجا میخواد از این اختیار در جهت منافع مملکت و پادشاهی خودش استفاده کنه مشکلش چیه؟

در مورد قلعه ها هم قبلا گفتم و حرفات اصلا به هیچ وجه قابل قبول نیست

در مورد تیان هم خوبه خودت میگی تعویق میندازه تا بتونه یه کار عاقلانه انجام بده و تو یه جنگ پیروز شه این چه منافاتی با عدالت داره؟ مثل این میمونه که بگی یه اعدامی رو اگر اعدامش رو به تاخیر بندازن چون اطلاعات با ارزشی داره و میخوان ازش حرف بکشن این کار خلاف عدالته!! بابا اتفاقا این عین عقله و یکی از مشکلاتی که به استنیس میگیرن اجرای عدالت خشک و بدون عقله حالا این جا که کار درست انجام میده گیر هم میدی؟

در مورد ادریک استورم جای هیچ توجیهی نیست وقطعا کار ظالمانه ای هست و این از همون مواردی هست که میگم کار اشتباه داره ولی به درجه سقوط مشروعیت نمیرسه و در واقع همچنان نسبت به بقیه مدعیان 10 سر و گردن بالاتره اگر مدعی دیگه ای بود که این کارو انجام نمیداد و ادعای به ارث رسیدن تخت رو هم نداشت و در واقع فقط قیام ضد ظلم میکرد من اون رو قبول داشتم ولی وقتی نیست به همین باید راضی باشیم ، در ضمن یکی از بچه ها میگفت تو کتاب مثل سریال نیست که دستور مرگ ادریک رو داده باشه بلکه هنوز دودل هست و داووس چون فکر میکنه که استنیس آخرسر تسلیم ملیساندر میشه ادریک رو فراری میده و بعدا استنیس از این کارش عصبانی نمیشه و یه جورایی قبول میکنه که کارش اشتباه بوده پس در واقع این کار رو هم کامل نکرده (برخلاف چیزی که تو سریال نشون دادن) باز اگر اشتباه میکنم بگید چون گفتم کتاب نخوندم و از ویکی و حرف های بچه ها متوجه شدم

من در مورد هدف به قول شما شرافتمندانه و از نظر من شیطانی کاملا توضیح دادم و نظر بچه هاست که کدومشو قبول کنن

در ضمن از روی قساوت نیست؟ اونهمه آدم رو بدون دادگاه به صلابه کشیدن قساوت نیست؟ عاشق یه قاتل سفاک (کال دروگو) شدن و همراهی کردنش تو تاراج هاش قساوت نیست؟(در حالی که قاعدتا اگر پای کال به وستروس میرسید دقیقا همینکارا رو با مردم وستروس هم میکرد) عاشق یه قاتل دیگه (داریو) شدن که روزش شب نمیشه مگر یه کسی رو بکشه قساوت نیست؟ بر فرض که همه اینا حماقت باشه، یه همچین آدم احمقی اصلا کوچکترین سزاواری داره برای پادشاهی وستروس پر از مکر و حیله؟ شما این آدم احمق رو ترجیح میدی یا استنیس که امتحانش رو تو دربار پس داده؟ اگر هم استنیس یه مقدار کمی ظالم باشه (که همونم نیست درحدی که شما میگی) ، نصف استنیس شرف داره به دنریس

@winterfell

جای کینگ رابرت (اسمشون شهاب بود درسته؟) خیلی خالیه .اون تو این بحثا شاهکار بود کلا پوز هرچی تارستر بود رو میزد (شوخی کردم کسی ناراحت نشه لطفا) خیلی وقته ازش پستی ندیدم اون یه تنه کافی بود تا این بحثا رو خیلی مستند تر از من ادامه بده از اون جبهه هم جای سامیانو تو بحثا خالیه باعث داغ شدن بحثا میشد و علی رغم تفاوت عمیق در 90 درصد موارد،در مورد دنریس همنظر بودیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم قسمت 1 دقیقا همون چیزی بود که باید باشه و اون وظیفه ای که داشت رو به نحو احسنت انجام داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا همه چی اینقدر عجله عجله بود؟

تیریون بنده خدا از تو جعبه افتاده بیرون همون موقع واریس داره از نجات پادشاهی حرف می زنه!! واقعا؟! خب بذار بدبخت ببینه کجاست چیه کیه

اینا چه عداوتی با استنیس دارن من نمی فهمم، شخصیتش رو نابود کردن

این چیزهایی که از استنیس نشون میدن ربطی به عدالت و بی عدالتی استنیس نداره، با شخصیت استنیس در تضاده اصن

تا اونجا که من یادمه مشکل استنیس با منس خیانت به عهد برادران شب بود نه زانو زدن.

اجرای یک قانون (هر قدر مزخرف و ظالمانه) با کشتن کسی بخاطر زانو نزدن خیلی فرق داره

اون دنریس بخاطر اینکه جورا "زودتر" شروع به عذرخواهی نکرد اخراجش کرد، تو کتاب دقیقا به این اشاره شده!

اینا رو رد میدن که دنریس اینقدر محبوبه دیگه

اون وقت استنیس رو در حد جافری و جیمی رو در حد متجاوز می یارن پایین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب خب خب، بریم سراغ بحث قدیمی دینریس:

این دینریس و کارهاش از پرسپکتیوی متفاوت از مهدی و طرفداراش و کسایی که به قول واریس دنبال Savior می گردن ه :

اول از همه اینکه منشاء بسیاری از کارا و حرفاش تکبر خالص ه:

دیالوگ I am a queen not a politician

صحبتهای تایوین با جافری یادتونه؟

Any man who must say, "I am the king" is no true king

فکر نکنم تعمیمش به ملکه خیلی سخت باشه.

بدبخت هیزدار شده بود که ما رو ببین داریم با کی حرف می زنیم و استدلال می کنیم.

هیچ ربطی هم به خیرخواهی و دلسوزی برای برده ها نداره، از Arrogance و Self Obsessed بودنشه.

باید خودشون رو بکشن و هزار و بیست و هفت بار بهش بگن خود برده های آزاد شده چی می خوان تا بیخیال "من برده ها رو آزاد نکردم که ..." بشه.

تو کتاب چقدر طول کشید اون برده های تحصیل کرده و ماهر رو اجازه بده کار کنن و بذاره کسایی که می خوان بجنگن؟

وقتی خودت رو بالا تر از قانون و سیاست می دونی و فقط ملکه بودن رو متوجه می شی طبیعتاً سقوط می کنی چون از تایوین و دورِن و ... که بزرگ تر نیستی.

و اینجاست که باید گفت "آخی، بمیرم که با اقبال روبرو نیست دینریس که جرج هی از روی عواقب تکبرش می پرونتش.

نیازی هم نیست بشمارمشون، چه تو کتاب چه تو سریال.

آخه لامصب دیگه داریو که معشوقته، فکر کن بهش می گه بهت دستور می دم برگردی به تخت. فک کن.

یه بار بشینین فکر کنین توی "من این شهر رو نگرفتم که ..."، به صلیب کشیدن، خود را ورای قانون و سیاست دونستن، گوش نکردن به حرف خود مردم و کاسه داغ تر از آش شدن و ... چقدر تکبر و خود بزرگ بینی و فرار از واقعیت و تکلیف با خود روشن نبودن هست و چقدر دلسوزی و خیر خواهی.

و در این حین دنبال Savior بودن رو هم کنار بذارین اگه ممکنه.

و اما یه مقایسه کوچیک بین سرسی و دینریس:

دیگه عالم و آدم سرسی رو بخاطر ربط دادن همه چی به پیش گویی مگی و کور بودن سوژه کردن، دینریس و پیش گویی کوایته چی؟ براون بن و جورا و ... .

چقدر ذهنش درگیر اینه و همه چی رو بهش ربط می ده ؟

اینا همه از Self obsessed و Self centered بودن می یاد.

و آخرم اینکه تو وستروس هم اسمشه که برده داری نیست و اون سیستم طبقاتی شون قشنگ The next thing to slavery ه.

راجع به اپیزود هم از Scale وقایع کسل بلک اصن راضی نبودم، جمعیت و ... خیلی عظیم تر باید می بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در رابطه با دنریس من با وجود این که بیگ فن تارگرین هام شدیدا ازش بدم میاد حاضرم رمزی اسنو یا والدر فری شاه وستروس بشن اما دنریس رو یکی بفرسته به قبر در رابطه با این قسمت از نظر من خوب بود یه جورایی حالت مقدمه برای قسمت های بعدی داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری