رفتن به مطلب
جورامون

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

به اپیزود اول فصل پنجم چه نمره ای میدهید  

28 رای

1. 1. به اپیزود اول فصل پنجم چه نمره ای میدهید

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      1
    • 6
      3
    • 7
      7
    • 8
      10
    • 9
      2
    • 10
      4

Recommended Posts

وقتی می خوای پست های کیوان رو بخونی باید یه دیکشنری هم کنار دستت باشه. خوب مگه معنی همین کلمات رو بگی منظور رو به طور کامل نمی رسونه؟؟؟

خوب اسم لرد ادارد رو اوردی ، دیگه صلاح نیست سکوت کنم.

ند برادری ش با رابرت بیشتر بود یا برندن؟ من می گم Bond وجود نداره وگرنه آره به اسم خانوادگیشون بیش از حد هم اهمیت می دن.

این جمله ی قرمز شامل ند هم میشه؟ یا فقط اون سه موردی که مثال زدی؟؟

خودت از این حرفت خنده ات نمیگیره؟ شما که ند استارک رو خشک مغز ترین ادم وستروس میدونید ؛ به نظرتون یه لحظه بین انتخواب یکی از اعضای خانوادش و اسم خاندانش تردید میکنه؟

تو یکی از پست ها مطرح شده بود ، که هیچ دو شخصیتی تو یه موقعیت یکسان نیستن که بخوایم مقایسه کنیم.

در این مورد می خواستم تابستون یه تاپیک بزنم ، ولی حالا که حرفش پیش اومد ، یه چند تا چیز کوچولو بگم.(البته اصلا قصد ندارم وارد بحث بشم)

یادمه پارسال که کتاب چهار چاپ شد ، و بچه ها خریدن و مطالعه کردن ؛ واکنش ها شدیدا شبیه داستان های "شیخ و مریدان" بود. که دوران سیاس ترین مرد وستروسه ، تایون جلوش هیچه ، فلان بهمان .......

تقریبا از نظر همه ، بی سیاست ترین مرد وستروس ادارد ـه.

واقعا مقایسه این دو نفر درسته؟!!!؟ شرایطی که توش قرار دارن ، یکیه؟

ادارد با کمتر از بیست تا سرباز ، دو تا دخترش (که یکیشون خر ترین و احمق ترین فرد نغمه است) در محاصره ی یه لشکر دشمنه. هزار جور نگرانی داره ، هیچ کسی هم نداره بهش اعتماد کنه.

اونوقت دوران ، تو کشورش ، که یه بیابون بی سروتهِ ، نشسته به فکر پرتقال هاست که زیادی رسیدن. ارتشش محاصره اش کرده. تمام خانواده اش در امنیت هستن. افراد قابل اعتماد دروش می پلکن.

وقتی اوبارا میاد پیشش و پیشنهاد میده ، دو روز طول میکشه تا تصمیم بگیره. تازه بعد دو روز چه تصمیمی میگیره؟ زندانی کردن مارهای شنزار. مامانت فدات شه شازده پسر ، چشم نخوری اینقدر سریع و سیاست مدارانه تصمیم میگیری.

تاینه(اسمش همین بود؟) حرف جالبی زد. به دوران گفت فکر کنم اگه بترسی ، نفس کشیدن یادت بره.

حالا فکرش رو بکن دوران تو بارانداز پادشاه بود.

ویرایش: از اول هی گفتم یادم باشه بذارم تو اسپویل ، اخر سر یادم رفت. کسی ندید ، این موقع شب همه خوابن.

حالا تاپیک رو زدم حسابی بحث می کنیم.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
وقتی می خوای پست های کیوان رو بخونی باید یه دیکشنری هم کنار دستت باشه. خوب مگه معنی همین کلمات رو بگی منظور رو به طور کامل نمی رسونه؟؟؟

My bad.

چشم، سعی می کنم معنی بگم از این به بعد.

خوب اسم لرد ادارد رو اوردی ، دیگه صلاح نیست سکوت کنم.

این جمله ی قرمز شامل ند هم میشه؟ یا فقط اون سه موردی که مثال زدی؟؟

خودت از این حرفت خنده ات نمیگیره؟ شما که ند استارک رو خشک مغز ترین ادم وستروس میدونید ؛ به نظرتون یه لحظه بین انتخواب یکی از اعضای خانوادش و اسم خاندانش تردید میکنه؟

نه، جون اعضای خانواده و خواست و کیفیت زندگیشون واسش مهم بود.

فقط اون سوالی که از خودش تو سیاهچال می پرسید که برای جون دختراش حاضره چی کارا کنه جالب بود. مثلاً حاضره دینریس رو ترور کنه؟

راجع به اون قسمت آخر پستت هم اول از همه اینکه اسپویل نکنین بابا.

جواب و اینام که گفتی نمی خوای وارد بحث شی دیگه، منم نمی خوام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@ Queen Nymeria

@ great tom hanks

والا من اصن از اون اول دنریس رو اصن قاطی آدم حساب نمی کردم ولی کم کم خوب یه سری طرفادارنش اومدن با استنیس مقایسه کردن وگرنه خوب اصلا در حد استنیس نیست ؛)

دستور زبان فارسی رو هم کیوان زحمت کشید گفت

بعدشم استنیس بعد از شکست تو بلک واتر با حدود ۲ هزار نفر و تعدادی کشتی برگشت درگون استون و استورمز اند رو هم که هنوز داشت. بعد می تونست با پولی که از بانک آهن براووس میگیره سرباز اجیر کنه و دوباره نقشه بکشه واسه گرفتن حقش اونم تو شرایطی که بین تایرل ها و لنیستر ها و مارتل ها حسابی اختلاف افتاده. بعدشم تو کتاب با این که فقط تعداد انگشت شماری تو درگون استون مونده بودن ولی گویا به سختی تایرل ها تونستن بگیرن قلعه رو (یا شایدم نگرفتن) و خوب گرفتن استورمز اند هم به همین سادگی ها نیست پس نمیشه گفت اگه استنیس هیچ چاره ی دیگه ای نداشت. بعدشم تو سریال (و فکر کنم تو کتاب) ملیساندر به استنیس میگه که این جنگ بین پادشاه ها در مقابل چیزی که تو شماله هیچی نیست. خود این دلیلیه برای این که مطمئن بشیم استنیس هدف اصلیش حفاظت از وستروسه.

بعدشم حالا شما ممکنه استنیس رو به عنوان پادشاه قبول نداشته باشین ولی خوب این مسأله خارج از نظر من و شماست چون استنیس طبق قانون پادشاهه و مسأله ی خواستن مطرح نیست.

@ استاد آمون

نه خیر من هیچ جا نگفتم که استنیس قراره وستروس ( چیزی که قانونا حقشه ) رو بدون خونریزی بگیره ولی خوب وقتی کسی به شاهش خیانت میکنه خوب باید به عواقبش هم فکر کنه. بعدشم شما ها به نظرم زیادی دارین پیاز داغ این دین و مذهب رو زیاد می کنین چون همین الانش هم یه سری از افرادش هنوز به هفت و حتی خدایان قدیم معتقدن برای همین این جوری ها هم که شما میگی نیست.

بعدشم رنلی همه چیز هایی که قانونا مال استنیس بود رو ازش دزدید و آگاهانه بهش خیانت کرد ولی ویسریس برادر بزرگتر دنریس بود و حتی اگه بخوایم کوچکترین حقی برای تارگرین ها قائل بشیم حق ویسریس از دنریس بیشتر بود.

سوزوندن میری ماز دور رو هم با سوزوندن منس اصلا یکسان نمی دونم چون سوزوندن منس عین قانون بود ولی دنریس هیچ حقی به میری ماز دور نداشت. ریختن اون جا رو بزور و با وحشی گری گرفتن بعدشم یارو رو به خاطر کاری که می دونستن نتیجه اش چیه سوزوندن. خوب اصلا مثل هم نیست.

@ جورامون

بازم میگم من نگفتم استنیس با گل و آواز کشورش رو پس میگیره ولی خوب این چیز هایی که مثال زدی ریورران و شمال رو مگه استنیس به این وضع انداخته؟ اگه از همون اول استنیس بعد رابرت رو تخت میشست هیچ کدوم از این ها پیش میومد!؟

در مورد اگان هم فقط حدسم رو گفتم. امکان داره خوب جعلی نباشه. ولی انگار هست چون فکر کنم تو فصل قبل اشاره شد که استنیس میخواد golden company رو استخدام کنه که تو کتاب دست اگانه. به هر حال خدا لعنتشون کنه که این قدر سریال رو تغییر دادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به Stannis Baratheon:

من یکم با اسم قانون مشکل دارم که جلوتر توضیح میدم اما فعلا به همین حق قانونی برسیم:

استنیس درسته طبق محاسبات ما وارث رابرت حساب میشه و میشه گفت پادشاهه اما برطبق همین قانون (که ما میگیم حق قانونی) پسران سرسی پسران رابرت هم هستن (واقعیت اهمیتی نداره اینجا) و وقتی فرزند شاه به حساب میان، حکومت هم حق اونهاست و شورش استنیس و رنلی و خلاصه همه بر طبق همون قانون خلاف بوده.

یه نکته ای هم اینجا هست در مورد حق قانونی که باید از بالاتر به قضیه نگاه کنیم، اونم اینه که قانونی وجود نداره! قانون متغیر هست و کسی که قدرت بیشتری داره، قانون رو وضع میکنه به دلخواه خودش و مثلا اگه بخوایم استنیس رو وارث به حق پادشاهی وستروس بدونیم، دنریس به خاطر خاندانش که حق بیشتری داره برای حکومت! کلا سر این مسائل به نظرم به قانون و اینها نگاه نندازیم و دنبال المان های دیگه باشیم، توی این دنیا هرکسی که قدرتمندتره/جامعیت بیشتری داره حق با اونه و به دلخواه ما نیست متاسفانه :وی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@ Daemon Blackfyre

ببخشید چرا واقعیت اهمیت نداره!؟ این جوری که بچه های نامشروع رابرت هم حق دارن به پادشاهی برسن با این منطق شما! کلن به نظرم بهتره منطقی تر فکر کنیم و بحث کنیم!

بعدشم این که میگین قانونی در کار نیست و هرکی قدرت داره قانون رو تعیین می کنه که دیگه میشه عین جنگل! این جوری دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه! بعدشم واقعا متوجه نمیشم چرا حق دنریس از استنیس بیشتره!؟ چون شما طرفدارشی!؟

بازم به نظرم بهتره منطقی تر بحث کنیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس:

این حق بحثش خیلی پیچیده است. اگه قیام رنلی نامشروعه و اسنتیس شاه بر حقه پس قیام رابرت هم نامشروعه و ویسریس و بعد از مرگش دنریس وارث بر حق وستروس هستن!

حق توی جامعه وحشی وستروس هیچ معنایی نداره. هرکی قوی تر هست بر بقیه حکومت میکنه تا زمانی که یکی دیگه جاش رو بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به Stannis Baratheon:

توی بحث اصلا نظر من مطرح نیست، من فقط دارم چیزهایی که وجود داره رو بیان میکنم. وگرنه به نظر خودم تنها شاه به حق وستروس خودمم به هرحال برطبق واقعیت ادارد تا به سن رسیدن جافری باید دست شاه می بود، اما آخرش چی شد؟ واقعیت چه اهمیتی داشت اینجا؟ یا تیریون دست شاه بود وقتی دستور کشتنش توی بلک واتر داده شد؛ یه گارد شاهی که نباید بیوفته دنبال کشتن دست شاه برطبق واقعیت و قانون.

نکته ی اصلی رو هم جورامون توضیح داد دیگه و توی منطق یه دنیای دیگه نمیشه با منطق خودمون پیش بریم و منم تنها منطق اونها رو مطرح کردم. وگرنه من اونقدرا هم طرفدار دنریس نیستم؛ کلا طرفدار کسی نیستم هنوز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بعدشم حالا شما ممکنه استنیس رو به عنوان پادشاه قبول نداشته باشین ولی خوب این مسأله خارج از نظر من و شماست چون استنیس طبق قانون پادشاهه و مسأله ی خواستن مطرح نیست.

من نگفتم که استنیس رو بعنوان پادشاه قبول ندارم یا نمیخوام اون پادشاه بشه گفتم هنوز پادشاه نیست و مدعیه فقط یا شاید باید اینجوری میگفتم که فقط پادشاه افراد خودشه که تعدادشون زیاد نیست.برعکس راب که ادعای پادشاهی کرد یه منطقه ی بزرگ و افراد بسیار داشت پادشاه شمال.بیلون هم همینطور.استنیس از اول فقط درگون استون رو داشت که حالا اون رو هم نداره(شاید در حال حاظر باید بهش گقت پادشاه آواره)ردکیپ و آیرون ترون هم که دست لنیسترهاست پس فعلا فقط مدعی آیرون ترونه و بدستش نیاورده.

ببخشید چرا واقعیت اهمیت نداره!؟ این جوری که بچه های نامشروع رابرت هم حق دارن به پادشاهی برسن با این منطق شما! کلن به نظرم بهتره منطقی تر فکر کنیم و بحث کنیم!

بچه های نامشروع رابرت که تکلیفشون معلومه نامشروعن ولی به قول دوست عزیزمون از نظر قانونی بچه های سرسی فرزندان رابرت هم هستن .مگر اینکه خلافش ثابت شه حالا خلافش چجوری ثابت میشه فقط در صورتیکه خود سرسی اعتراف کنه به دیگران که محاله.ولی از نظر شرعی نیستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کیوان:

اون دورنیش مستر پلن رو دیدم. توی تاپیکی در موردش صحبت کردید؟

به نظرم خیلی بزرگش کرده. احتمالا خود مارتین هم اینو ببینه تعجب میکنه. اون Brave companion رو میشه قبول کرد و منطقی میاد اما بحثهایی که در مورد ایسوس میکنه خیلی جای خالی داره و خیلی کم میشه بهش اعتماد کرد.

کلا بیشتر به نظر میرسه نقشه های ماروین باشه تا دوران!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون » یکشنبه فروردین 30, 94 9:55 pm[/url]"]کیوان:

اون دورنیش مستر پلن رو دیدم. توی تاپیکی در موردش صحبت کردید؟

به نظرم خیلی بزرگش کرده. احتمالا خود مارتین هم اینو ببینه تعجب میکنه. اون Brave companion رو میشه قبول کرد و منطقی میاد اما بحثهایی که در مورد ایسوس میکنه خیلی جای خالی داره و خیلی کم میشه بهش اعتماد کرد.

کلا بیشتر به نظر میرسه نقشه های ماروین باشه تا دوران!

نه تاپیکی نداره.

خودشم که آخرش می گه احتمالاً نصف اینا اصن درست نیست.

همون Brave companion هم اگه درست باشه خیلی ه.

سرسی یه Attack حسابی دیگه مثل ماجرای سپت می خوره ولی ایندفعه از بلاهت محض خودش نیست و نتیجه اش هم فاجعه باره براش.

وقتی کاراشون و نتایجش رو بررسی می کنه با منطق جور در می یاد ولی ریشه های مشترک و اینا خیلی نه.

ماروین که مرده باشه به دست جکن خیلی بهتره. (مشمول الذمه ای فکر کنی بخاطر عناد با دینریس ه )

اون زنده بودن کوئنتین من بودم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب یه تاپیک براش بزن بحث کنیم. ماجرا پیچیده شده!

آره اون زنده بودن کوئنتین برای منم خیلی عجیب بود. البته مارتین دستش تو زنده کردن افراد خیلی خوبه. میترسم تا آخر داستان نصف این مرده ها زنده بشن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام

چرا بحث اپیزودیک قسمت دوم تاپیکش زده نمیشه؟

من بسی منتظرم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tasha » 31 فروردین 94 13:28[/url]"]با سلام

چرا بحث اپیزودیک قسمت دوم تاپیکش زده نمیشه؟

من بسی منتظرم...

خب چرا منتظر هستید؟

جورامون » 28 فروردین 94 22:20[/url]"]اول یه نکته ای رو بگم:

هرکس میخواد راجع به اپیزودهای 2 و 3 و 4 هم صحبت بکنه میتونه از همین الان تاپیکهاش رو بزنه. منتظر کسی نشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری