رفتن به مطلب
Azor Ahai

بحث و گفتگوی قسمت ششم "Unbowed, Unbent, Unbroken"

به اپیزود ششم فصل پنجم چه نمره ای میدهید؟  

34 رای

1. 1. به اپیزود ششم فصل پنجم چه نمره ای میدهید؟

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      2
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      4
    • 7
      7
    • 8
      7
    • 9
      4
    • 10
      6

Recommended Posts

خوشم میاد روس بولتون این همه بدخواه داره ولی بازم عین سنگ محکم نشسته سرجاش توپ هم تکونش نمیده!

واسا استنیس بیاد،همچون مگسی که تن دیوار له میشه،روس رو له میکنه

یه جا خونده بودم سازندگان سریال، بودن سانسا پیش بولتون ها رو برای 2 فصل برنامه ریزی کردن.اگه این قضیه راست باشه که همه چی میریزه به هم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قسمت شش فصل پنج هر اتفاق بدی که انتظار داشتم افتاد... ملکه تایرل هارو دور زد. جیمی لنستر دستگیر شد. لرد بیلیش یک قدم به آرزوش نزدیک شد و سانسا بدبخت تر از قبل شد. ( صحنه آخر خیلییییی ناراحتم کرد و امیدوارم رمزی به سرنوشت جافری دچار بشه) فکر کنم به خاطر اینکه بیننده ها دق نکنن از هم پاشیدگی احتمالی نگهبانان دیوار و از بین رفتن محبوبیت دنریس رو گذاشتن قسمت بعد...

ولی یک چیزی که از اول فیلم نظرمو جلب کرده تاثیر بسیار زیاد لرد بیلیش در کل ماجراست. حس میکنم کل فیلم اینطوری شروع شد که به لایسا گفت بیا شوهرتو بکشیم... وقتی دست و شاه و بکشن جایگزینش ند استارک میشه. پس عشق دیرینه بیلیش تنها میشه و شوهرش رو میکشن. اما کتلین استارک پسش زد و کشته شد و لرد بیلیش به خاطر مرگ اون شاهم عوض کرد. خیلیارو رو بکار گرفت و از هر چیزی حتی سانسای بدبخت داره استفاده میکنه تا به تاج و تخت برسه. نقشه جدیدش خیلیییییییییییی جالبه. به بهوونه سانسا سرسی رو تحریک به لشگرکشی میکنه تا هم بولتن هارو برداره هم استنیس. و مطمئنا با ادغام ارتش اون دوتا میخاد به پایتخت حمله کنه تا شاه بشه. شاید هیچکس اندازه اون خواهان تاج نباشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب اول بگم امتیازش کمتر و کمتر میشه این سریال. بازم طبق سیاست گذشته فقط قسمت نه قراره هیجان داشته باشه

خب این قسمت :

منتظر دعوای سرسی و مادربزرگ مارجری بودم که سرخورده شدم

منتظر یه نبرد باشکوه تو دورن بودم که اونجام سرخورده شدم

منتظر رسیدن تیریون به دنریس بودم که بازم سرخورده شدم چون احتمالا میره واسه فصل بعدی

قسمت آریا که مزخرف و بچه بازیه

دیوار و استنیس هم که نداشت

سانسا هم هر چی بلا سرش بیاد حقشه. چون احمقه.

من از اول این سریال دلم واسه تیون میسوخت. وقتی بچه بود آوردنش کردنش نوکر لرد و تا الان همش بدبختی کشیده. آخرشم دور از خانه و خانواده میمیره

امتیازم بازم با ارفاق 7 هستش. این امتیازم به خاطر تعصبم نسبت به این سریاله. وگرنه خیلی کمتر از ایناست امتیازش

راستی این دوست کچلمون کوجاست آخه؟ اونم داره میره پیش دنریس؟؟

و همینطور برادر کوچیکه استارکها کوجا مونده با اون دختر وحشیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درسته این چند قسمت افت بی سابقه ای در داشتن بیننده داشته ولی مطمئنا با عوض شدن نویسندگان و کادر کارگردانی که اشخاص اصلی هستن برای قسمتهای 7 به بعد,من که شدیدا امیدوارم اتفاقای جالب تری بیوفته

سوالی هم که واسم پیش اومده اینه که واریس الان دقیقا کجاست؟؟3ه قسمته که اصلا ازش خبری نیس!!!!بعد گم شدن تیریون اصلا پیداش نیس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Watcher on the wall » چهارشنبه اردیبهشت 30, 94 3:27 pm[/url]"]درسته این چند قسمت افت بی سابقه ای در داشتن بیننده داشته ولی مطمئنا با عوض شدن نویسندگان و کادر کارگردانی که اشخاص اصلی هستن برای قسمتهای 7 به بعد,من که شدیدا امیدوارم اتفاقای جالب تری بیوفته

سوالی هم که واسم پیش اومده اینه که واریس الان دقیقا کجاست؟؟3ه قسمته که اصلا ازش خبری نیس!!!!بعد گم شدن تیریون اصلا پیداش نیس

خدایی واریس خوب این وسط گیج میگرده واسه خودش

ولی شاید با نجواها پیدا کنه تیریون رو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سریال به جز قسمت دیوار دیگه جذابیت خاصی نداره

تو مکانهای دیگه که سریال دنبال میشه با از چرخه خارج شدن شخصیت های قدیمی، شخصیت پردازی درستی رو ورودی های جدید نشده فکر نمی کنم با وضعیت موجود سریال بیش از یک فصل دیگه دووم بیاره

قبلانم سریال ضعفهایی داشت که کتاب اونها رو پوشش می داد اما الان باتغییر داستان....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی من می دونم و عوامل سریال اگه نتیجه جنگ وینترفل تو همین فصل مشخص نشه

حالا اگه جرات دارن باز از میساندی ( گری ورم) و گیلی ( سم) سکانس بذارن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Azor Ahai » پنج شنبه اردیبهشت 31, 94 6:08 pm[/url]"]یعنی من می دونم و عوامل سریال اگه نتیجه جنگ وینترفل تو همین فصل مشخص نشه

حالا اگه جرات دارن باز از میساندی ( گری ورم) و گیلی ( سم) سکانس بذارن!

اون جمله رو یادمه هنوز

میساندی: همه از مرگ میترسند

گری ورم: من از مرگ نمیترسم

من ترسیدم که شاید دوباره (دقت کنید به این کلمه) میساندی از جزیره ناث رو نبینم

من حالم که بهم خورد از نوب بازی

گلاب به روتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

If Stannis Defeat in North and Bolton Keep Winter winterfell ........

We March to HBO

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بابا اون دوتا برده عاشق چشتون رو گرفته. این همه سکانسای بیخود داشت این فصل حالا بزارین اون دوتام واسه خودشون خوش باشن

وای یعنی جنگ وینترفل هم بره واسه فصل بعد. من اعصاب ندارم دیگه.

فک میکنم جنگ وینترفل رو گذاشتن واسه قسمت نه. تموم امیدم همینه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)

زیاد منتظر استانیس نباشید

اولا بر اساس کتاب یه سریا هستن که الان باید مرده باشن! (منظورم استانیس نیست ها!)

دوما اگه توجه کنین در سیزن یک و دو کلا یه چهره بی خود به استانیس داده بودن ولی الان تو این سیزن داستان عوض شده! شکل فرمانده بهش دادن ، نقش پدر رو بازی میکنه و یه جوری دارن نشون میدن که الان این بهترین گزینه برای پادشاهیه وستروسه.

استایل GoT اینه که می خوان باهاش ارتباط برقرار کنین تا توی قسمت 9 براتون بکشنش!

پس یهو جا نخورین اگه دیدین رووزبولتن و رمزی ترتیب استانیس رو دادن و البته رووزبولتن فرمانده بخوبی استانیس نیست ولی بسیار بسیار زیرکتر از اونه.

رمزی در کتاب اصلا دستش به سانسا نرسیده و با یه دختری که فکر می کنند اون آریا هست همین روانی بازیا رو در میاره اینم واسه اونایی که کلا خیلی نگران سانسا بودن احساس آرامش بکنن

در مورد آریا هم اون بازی دروغ دلیلش اینه که فرد باید بتونه به صورت وافعی دروغ بگه. بر خلاف سریال که تعییر صورت رو جادویی نشون میده تو کتاب اینکار تنها با گذاشتن پوست بروی صورت انجام میشه و کلی مکافات داره. مثل ماسک. طرف باید بتونه تغییر صدا و شخصیت بده. برای همین باید بتونه بطور قانع کننده دروغ بگه. آریا تونست قانع کننده به دختر بچه هه دروغ بگه و برای همین جیکن هاگار بی خیالش شد. یادتون باشه اینها گرونترین آدمکشها هستن. اینقدر گرون که حتی رابرت براتیان هم تو سیزن یک داشت فکر میکرد واسه کشتن دنریس استخدامش بکنه یا نه که آخر بی خیال شد و واریس اون زهر تو شراب رو فرستاد که جورا مورمانت یهو لو داد ماجرا رو. آریا یه صحنه خواهد داشت که فکتون میوفته و بعدش داستانش یهو سایلنس میشه . امیدوارم تو این سیزن بزارن.

نکته دیگه اینکه معمولا سریال بعد قسمت 5 میره یک هفته استراحت ولی خوشحال باشید که امسال اینجوری نیست.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خدایـیش..خداییش... مقایسه استنیس با روس بولتون خائن خیلی خیلی توهین به استنیس ـه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب اره ، استانيس خيلي با شرفتر از روز بولتن هستش. حداقل برخلاف بولتنها پوست دشمناشون رو نمي كنن و نميپوشن

استانيس كسي بود كه زادگاه راب ت رو نگه داشت در زمان جنگ . فرماندهي دريايي بود كه ايرون بورنها رو كوبوند سر جاشون ( البته با كمك ند استارك) و تئون رو بعنوان گروگان گرفتن كه ديگه غلط زيادي نكنن . استانيس تارگارينها رو تا اون اخر خط دنبال كرد اگرچه كه دنريس در رفت و مورد غضب رابرت قرار گرفت.كلا هم خيلي طرفدار مجازات و پاداشه. همونطور كه لرد پياز رو لرد كرد ولي بخاطر راه زنيش چهارتا انگشتش رو قطع كرد.

در مقابل روز بولتن سالها زير سايه ند استارك بودن ولي به هر حال محل جنگ تو خونه خودشون (شمال) هست. بولتن جنگهاي زيادي كرده و بسيار هم موفق بوده. اتفاقا فرمانده بسيار خوبي هم هست و معادل تايون محسوب ميشه. نقش عمده بردهاي راب استارك رو داشت ولي خوب شخصيتش منفوره ديگه

شخصيت بولتن مرموزه و احمق نيست و ميدونه كه استانيس رو چطور ضربه فني كنه

استانيس خيلي مستحكمه ولي حركاتش قابل پيش بينيه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمت ششم به نسبت قسمتهای قبلی این فصل بهتر بود امیدوارم سرعت بیشتری رو ببینیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)

استینس اگه نتونه روس بولتن شکست بده بازم روس بولتون توسط پسرش رمسی نابود میشه

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت شاید از بدترین قسمت های این فصل باشه

تموم قسمت هاش ضعیف بودند از حمله دخترای اوبراین مارتل تا صحبت بیلیش با سرسی

از همه مسخره تر و بدتر اون ازدواج کذایی رمزی با سانسا استارک

گویا آدم هایی مریض تر از خود مارتین هم پیدا میشن که بخاطر حذف مثلا یه شخصیت یا متمرکزتر کردن داستان ، بخوان رو اعصاب بیننده هم بدو رو برن! و راحت دست به تحریف داستان بزنن

جدای از این واقعا کار سانسا و بیلیش احمقانه به نظر میرسید و بعید بود ( هرچند که میگن اشاره شده که بیلیش خیلی رمزی رو نمیشناخته) که بیلیش اینطور ریسکی بکنه و کسی که براش تداعی گر کته رو بده به دست کفتار!

غیر از این این سریال و مشکل عمده داره یکی جلوه های ویژه که در حد قرون وسطی است و یکی نبردها و مبارزه ها تا در این 5 فصل جز رودررویی افعی و کوه، هیچ کدوم خوب و جذاب نبوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب من اصولا آدم ساکت و کم حرفیم و همیشه ترجیح میدم نوشته های دوستان و بخونم

اما

ببینید به کجا رسیده که از ناراحتیم اومدم پست گذاشتم رسما دارن سریال رو له می کنن

آخه این همه تغییر بیخود و مزخرف و کجای دلم بزارم

اونوخت یه عده از ریزش مخاطبای سریال گله هم می کنن

من که دیگه مثل قبل بی صبرانه منتظر دیدن قسمت بعدی نیستم

اشکم دراومده از این همه بلا که سر سریال و کتاب محبوبم دراوردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت کلا هیچ هیجان و جذابیت خاصی نداشت

از اون مبارزه کاملا مصنوعی جیمی و بران و دخترای مارتل تا سکانس های الکی و بی جذابیت آریا استارک ! اون سکانس اخر و ازدواج سانسا و رمزی واقعا مزخرف بود ! اما خیلی خوبه تئون تاوان کار هاش و سانسا هم تاوان خنگ بازیاش رو بده !

کلا واقعا حیفه یه همچین سریال خوبی یک دفعه خراب شه ! تا قسمت 9 صبر میکنیم ببینیم شوک این فصل چیه !

در مورد وینترفل هم فکر کنم تو همین فصل جنگش رخ بده ! اخه تا قسمت 10 خیلی مونده !

باید اینم در نظر بگیرین که روس خنگ نیست ! خودش یه فرمانده با فکر اما خوب منفوره !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد سانسا باید گفت که خوب اگه خودتون رو تو پوزیشن اون بزاریم میبینین از اون بیچاره هم کاری بر نمیاد. نه توان جنگ داره و نه خانواده ای که بهش اتکا کنه نه ارتشی که حمایتش کنه. پدرش به عنوان خاین اعتراف کرده و برادراش هم که کشته شدن بظاهر. کلا موجود بدون پشتوانه ایه و تنها یه اسم داره که اون هم فعلا مکافته. برای چنین فردی تنها اتفاقی که میتونه بیوفته اینه که خودش رو بچسبونه به یکی و از نیروی یکی استفاده کنه و یا همون ماجرایی که براش اتفاق افتاد. معصومیت کودکانه اون هم وقتی دنبال جافری بود رو نمیشه محکوم کرد چون یه دختربچه 13 14 ساله عاشق پادشاه رو نمیشه گناهکار دونست و گفت جواب خنگبازیاشو داره پس میده!

در مورد تفاوت کتاب با سریال هم باید گفت خود مارتین با تغییرات موافقه. یعنی توی متن اتفاقات نظر میده و در مورد جیمی و دورن اشاره میکنه که اگر قرار بود Re-write کنه این مسیر رو میرفته. الزاما تفاوت این دو بد نیست. منظورم اینه که شما سریال رو میبینین و بعد که کتاب رو می خونین یه روایت دیگه رو متوجه میشید بجای اینکه چیزی رو که قبلا میدونین رو براتون تکرار کنه.

اما اینها هیچکدوم دلیل بر افتضاح بودن بازی دخترای مارتل ، سکانسهای بیخود دورن نمیشه. بازی اونها واقعا خجالت آور بود ضمن اینکه بنظر میرسه اینهمه دورن دورن کردن کلا تو 3 سوت کل سناریو جمع شد.

در مورد آریا هم توجه داشته باشید که مارتین و HBO چهار کاراکتر اصلی رو که شامل آریا ، دنریس ، جان و یکی دیگه که یادم نیست رو جدا کردن. تا زمانیکه اینها زنده بمونن مهم نیست HBO چه تغییری در داستان بده. برای همین هم خط داستانی این افراد بیشتر معطوف یه کتابه تا سایرین.

خط داستان آریا از اینجهت برای بعضی ها جذاب نیست چون بنظر میاد یه دختر بچه کوچولو تنها ، توان تغییر معادلات در سرزمین وستروس رو نداره و اینکه الکی بهش عنصر جادو رو اضافه کردن (در حالیکه در کتاب تغییر صورت جادویی نیست) . با این حساب باید بگم که شاید یه اندازه کافی دقت بخرج ندادید! فراموش نکنین که آریا قراره جند سال ( وقایع کتاب بسرعت زمانی سریال نیست) زیر نظر گرونترین و خبره ترین آدمکشهای وستروس ایسوس تعلیم ببینه و باید بدنین که آنجنان فکتون رو زمین میزنه که نفستون در نیاد وقی ببینین که قراره کجا چه نقشی رو تو معادلات بازی کنه ولی تا رسیدن به اون زمان باید خط داستان و آموزشش رو طی کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
babaak » دوشنبه خرداد 4, 94 6:30 am[/url]"]

... و اینکه الکی بهش عنصر جادو رو اضافه کردن (در حالیکه در کتاب تغییر صورت جادویی نیست) .

فکر کنم همچین حرفی رو تو یه تاپیک دیگه یا یه فروم دیگه هم شنیده بودم. ولی پس این چه جوریه؟

جیکن می‌گوید که شخصی به اسم جیکن هگار باید کشته شود سپس دستی به صورتش می‌کشد و به صورت جادویی تبدیل به مردی با دماغ نوک تیز و دندان طلایی می‌شود.

نقل از ویکی سایت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

محوریت داستان استنیس باراتیون نبوده هیچوقت و نخواهد بود .اون فقط یه داستانکه واسه جذابیت سریال . محور این سریال جان اسنو بوده و دنریس تارگریان و اتفات کینگز لندینگ و استارکها .چون توی هر بخشی یه استارک حضور داره . اگر منتظر هیجانید باید منتظر فصل ششم با حضور جان اسنو و برن و آریا استارک باشید. شکست و یا پیروزی استنیس هیچ اهمیتی نخواهد داشت چرا که 3 اژدها سوار ظهور خواهند کرد( که از نظر من دنریس و جان و برن خواهند بود.) اون موقعس که باید دعا کنیم اتفاقای خوب بیفته . من تحلیلم اینه که این فصل ارامش قبل از طوفانی خواهد بود واسه فصل بعدی. خیلی حرف و تحلیل از این سریال دارم اگر خواستید به چالش بکشید من هستم در خدمتتون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری