رفتن به مطلب
Maethor

Valonqar؟! خطر اسپویل فصل ششم سریال و کتاب ششم.

Recommended Posts

تئوری زیر به احتمال زیاد در فصل 6 سریال رخ میده و ممکنه کتاب ششم رو هم اسپویل کنه.

همچنین اسپویل کتاب پنجم.

Spoiler Alert

درصد بالایی از تئوری های داستان بر این مبنی هست که چیزی که تو کتاب میخونید اون چیزی نیست که به نظر میرسه، برای مثال وقتی به سرسی گفته میشه که ملکه میمونه تا اینکه ملکه ای جوانتر و زیباتر از راه برسه، به نظر میاد که صحبت از مارجریه اما خیلی ها اعتقاد دارن که منظور دنریس هست. با در نظر داشتن این نکته متن زیر رو بخونید.

در قسمت هشت فصل پنجم اتفاقات زیادی افتاد که همه رو هیجان زده کرد، از ملاقات دنی و تیریون تا حمله ی وایت ها ولی یه دیالوگ کوچیک بود که شاید از دید خیلی ها بی معنی به نظر برسه، حرفی که کایبرن به سرسی زد!

کار ادامه دارد!

از کسی پنهان نیست که کایبرن داره روی بدن ماوتن کار میکنه، اگه با خوندن کتاب شک داشتید با دیدن سریال مطمئن شدید که Ser Robert Strong همون گرگور کلگان هست. بعد از پیاده روی سرسی مردی غولپیکر که صورتش معلوم نیست به دستور کایبرن به سرسی کمک میکنه و کایبرن میگه که این مرد عضو گارد پادشاه هست و قسم سکوت خورده تا زمانی که تمام دشمنان تاج و تخت از بین برن. از اونجایی که فقط اعضای گارد پادشاهی میتونن از شرافت ملکه دفاع کنن کایبرن پیشنهاد محاکمه به وسیله ی مبارزه رو میده و Robert Strong/Gregor Clegane نماینده ی سرسیه.

اما نماینده ی اسپاروها و مذهب کیه؟! این سوالیه که هنوز جوابی براش نداریم.

در قسمت 6 فصل پنج آریا برای جیکن داستان خودش رو تعریف میکنه و هر دفعه که جواب اشتباه میده جیکن اونو میزنه، تا جایی که به داستان هاوند میرسه و میگه "گذاشتم اون بمیره چون ازش متنفر بودم" و جیکن چند بار آریا رو میزنه. چون آریا از هاوند متنفر نبوده جیکن آریا رو میزنه یا شاید بخاطر اینکه هاوند هنوز نمرده!

سرنوشت سندور کلگان در کتاب چی بود؟!

وقتی برین از تارث به دنبال سانسا میگرده به راهبه ای میرسه که بهش میگه سندور کلگان دیگه وجود نداره و اون کسی که روستاها رو با کلاه خود هاوند غارت میکنه سندور نیست و احتمالا کلاه خود هاوند رو از روی قبرش دزدیده. ولیمذهب در وستروس به طرز عجیبی عمل میکنه و شاید این اتفاقی نیست که افتاده.

تئوری Cleganebowl به همین موضوع اشاره داره.

اینکه خیلی غیر منطقی به نظر میرسه که مارتین خیلی روی نفرت هاوند از برادرش کار کنه و در آخر بدون اینکه این دو نفر به نتیجه ای برسن هاوند رو بکشه. راهبه ای که سندور رو پیدا کرده ممکن هست اون رو تحویل اسپاروها داده باشه و با توجه به اعتماد به نفسی که مذهب در پایتخت داره میشه گفت که نماینده ی اسپاروها و مذهب همون سندور کلگان هست. در کتاب ششم و همچنین فصل ششم قراره دو محاکمه به وسیله ی مبارزه انجام بشه یکی برای سرسی و دیگری برای مارجری، از محاکمه ی مارجری خبری نیست ولی محاکمه ی سرسی تایید شده. محاکمه ای که سرنوشت زنده بود یا مردن سرسی رو مشخص میکنه.

خبرهایی به گوش میرسه که Cleganebowl برای فصل 6 سریال حتمی هست، ولی هنوز منبع موثقی تاییدش نکرده و باید منتظر بود و دید چی پیش میاد.

این موضوع رو با نکته ای که اول پستم گفتم تموم میکنم.

چیزی که تو کتاب میخونید اون چیزی نیست که به نظر میرسه

Valonqar سرسی رو میکشه

Valonqar = برادر کوچکتر

حتما منظور تیریون هست، سرسی هم همین فکر رو میکنه اما شاید...

Valonqar = برادر کوچکتر

برادر کوچکتر = سندور کلگان (برادر کوچکتر گرگور کلگان)

بهش فکر کنید، نظر شما در مورد این تئوری چی هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تئوری Cleganebowl یه چیزی میشه روش یکم فکر کرد و کمی اعتبار بهش بخشید

ولی اینکه سندور ولنکار باشه اصلا قابل قبول نیست به هیچ وجه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در جزیره خاموشان ، elder brother به برین میگه که " تازی در میان بازوان من مرد " و در جای دیگه میگه که

Sandor Clegane is in rest

منظور اینه که اون شخصیت وحشی سندور مرده و خودش زنده س . برین اونجا یه قبرکن غول پیکر رو میبینه که با اشارات مارتین میشه حدس زد که خود سندور کلگانه.

در مورد رویارویی دو کلگان، این اتفاق حتما میفته چون برن در عالم بیهوشی در کتاب یک این صحنه رومیبینه. " مردی با سر تازی در برابر یک بی سر "

در محاکمه سرسی هم به احتمال زیاد اون فردی که سرسی رو متهم کرده یعنی اوسنی کتل بلک با رابرت استرانگ میجنگه و خب معلومه که دخلش میاد.

volonqar هم هر دو برادر سرسی میتونن باشن. چون جیمی هم با وجود دوقلو بودن بعد از سرسی به دنیا اومده.

در مورد ملکه جوان تر و زیباتر هم مارتین میخواد اینجور القا کنه که دنریسه . ولی اگه هویت سانسا فاش بشه و اون با اگان ششم ازدواج کنه اون ملکه سانساست. در داستان اول کتاب دانک و اگ اتفاقی میفته که خیلیا عقیده دارن به این قسمت مربوط میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the_last_stark » چهارشنبه خرداد 13, 94 6:38 pm[/url]"]در جزیره خاموشان ، elder brother به برین میگه که " تازی در میان بازوان من مرد " و در جای دیگه میگه که

Sandor Clegane is in rest

منظور اینه که اون شخصیت وحشی سندور مرده و خودش زنده س . برین اونجا یه قبرکن غول پیکر رو میبینه که با اشارات مارتین میشه حدس زد که خود سندور کلگانه.

در مورد رویارویی دو کلگان، این اتفاق حتما میفته چون برن در عالم بیهوشی در کتاب یک این صحنه رومیبینه. " مردی با سر تازی در برابر یک بی سر "

در محاکمه سرسی هم به احتمال زیاد اون فردی که سرسی رو متهم کرده یعنی اوسنی کتل بلک با رابرت استرانگ میجنگه و خب معلومه که دخلش میاد.

volonqar هم هر دو برادر سرسی میتونن باشن. چون جیمی هم با وجود دوقلو بودن بعد از سرسی به دنیا اومده.

در مورد ملکه جوان تر و زیباتر هم مارتین میخواد اینجور القا کنه که دنریسه . ولی اگه هویت سانسا فاش بشه و اون با اگان ششم ازدواج کنه اون ملکه سانساست. در داستان اول کتاب دانک و اگ اتفاقی میفته که خیلیا عقیده دارن به این قسمت مربوط میشه.

میشه توضیح بدی اون اتفاق تو داستان دانک و اگ چیه؟ اگر زحمتی نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من هم اونی که با رابرت استرانگ میجنگه هَوند نیست هر چند دوست دارم باشه.

الان گرگور رسما مرده ـست و اون موجود دیگه برادر سندور نیست که بخواد انتقام بگیره.

اما از تئوری استقبال میکنم به شرط این که اخرش نزنه سندور رو هم بکشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

والا من شک دارم که دادگاه سرسی به مرگش منجر بشه،یعنی محاکمه با مبارزه احتمالا با پیروزی سرسی و قهرمانش تموم میشه!

حالا این که قهرمان مذهب سندور هست رو نمیتونم با قطعیت بگم،اگر هم باشه خوب بازم به نظرم کفه ترازو سمت رابرت استرانگ سنگینی میکنه!

سرسی احتمالا جون سالم به درببره و بخواد از کل پایتخت و مخصوصا کسایی که گرفتنش انتقام بگیره حالا چه رودرو و چه به روش مثلا زیرکانه(در اصل ابلهانه!)خودش؛در این صورت آشوب بیشتر و بیشتر میشه!

فکر نکنم کار سرسی فعلا تموم بشه،تا جیمی برگرده و ایگان کارش رو شروع کنه و سانسا ظهور کنه و...

فقط دوست دارم تازی واقعا برگرده و تا آخر بمونه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در داستان شوالیه سرگردان ، پیش از درگیری دانکن و Aerion که منجر به قضاوت هفت و ناتمام موندن مسابقات اشفورد میشه ، سه نفر به عنوان مدافعین دوشیزه ای که مسابقات به افتخار اون برگزار شده بود باقی موندن :

سر لیونل براتیون - سر هامفری هاردینگ و پرنس والار تارگرین

هاردینگ در جریان قضاوت هفت و در دفاع از دانکن کشته میشه. پرنس والار هم در اپیدمی گسترده سال بعد میمیره.

این تئوری مطرح شده که این داستان برای سانسا تکرار میشه :

( براتیون - هاردینگ - تارگرین )

جافری براتیون که مسموم شد ، هارولد هاردینگ هم یه بلایی سرش میاد !

بعد از اون سانسا با اگان ازدواج میکنه ولی پرنس اگان هم gray scale میگیره و میمیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the_last_stark » پنج شنبه خرداد 14, 94 7:24 pm[/url]"]

در داستان شوالیه سرگردان ، پیش از درگیری دانکن و Aerion که منجر به قضاوت هفت و ناتمام موندن مسابقات اشفورد میشه ، سه نفر به عنوان مدافعین دوشیزه ای که مسابقات به افتخار اون برگزار شده بود باقی موندن :

هاردینگ در جریان قضاوت هفت و در دفاع از دانکن کشته میشه. پرنس والار هم در اپیدمی گسترده سال بعد میمیره.

بعد از اون سانسا با اگان ازدواج میکنه ولی پرنس اگان هم gray scale میگیره و میمیره .

یعنی اگان از جان می گیره گری اسکیل رو؟ چون خود اگان که اونجا تیریون تو روین میوفته و جان نجاتش میده اتفاقی براش نمی افته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the_last_stark » پنج شنبه خرداد 14, 94 6:24 pm[/url]"]

ممنون از جوابت

خب چرا این داستان باید برای سانسا هم تکرار شه؟ یعنی پیشگویی چیزی هست یا فقط حدس خواننده هاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
طرفدار نسبی استارکها » پنج شنبه خرداد 14, 94 7:47 pm[/url]"]

ممنون از جوابت

خب چرا این داستان باید برای سانسا هم تکرار شه؟ یعنی پیشگویی چیزی هست یا فقط حدس خواننده هاست؟

اینم یکی دیگه از تئوری های مطرح شده توسط سوپر نردهای کتابه

تازه جالبترش اینه که تمام اون افرادی که تو تورنمنت شرکت کردن از هر خاندانی بودن دقیقا هم سانسا قرار ازدواج باهاشون داشته و تو این لیست فقط جای یه تارگرین خالی مونده!

Lyonel Baratheon = جوفری براتیون

Leo Tyrell= لوراس تایرل

Tybolt Lannister= تیریون لنیستر

Humphrey Hardyng= هارولد هاردینگ

Valarr Targaryen= اگان تارگرین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این تئوریها همش حدسیات خواننده هاس ولی نکته ای که این وسط وجود داره اینه که مارتین در کتابهای جنبیش زمینه رو برای وقوع اتفاقات نغمه آماده میکنه و اونا رو توضیح میده .مخصوصا در این کتاب آخریش ( سرزمین های آتش و یخ ) خیلی نکات تستی! زیاده.

وجود اژدهایی در ویل پس از رقص اژدهایان ، تخم اژدها در سردابه های وینترفل ، ویژگی های اولد تاون ( که نشون میده ابعاد شب طولانی خیلی از اون چیزی که تا حالا فکر میکردیم وسیعتر بوده ) ،

Company of the Rose

، Ice dragon ، بازگشت دشمنی استارک و بولتون به شب طولانی و .... خیلی نکات دیگه در این کتاب بهشون اشاره شده و حتما مارتین در کتاب ششم و هفتم ازشون استفاده میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
طرفدار نسبی استارکها » پنج شنبه خرداد 14, 94 6:47 pm[/url]"]

ممنون از جوابت

ببخشين اگان تو سريال كدومه؟من كتاب نخوندم:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ببخشين اگان تو سريال كدومه؟من كتاب نخوندم

اگان تا به حال تو سريال حضور نداشته به احتمال زياد هم خط داستانيش کلا حذف شده از سريال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » پنج شنبه خرداد 21, 94 10:59 am[/url]"]
ببخشين اگان تو سريال كدومه؟من كتاب نخوندم

اگان تا به حال تو سريال حضور نداشته به احتمال زياد هم خط داستانيش کلا حذف شده از سريال

اها مرسي فكر مي كردم كلا تارگريانا مردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از رفقا که تازه کتابها رو تاجایی که ترجمه شده رو خونده یک نظریه جالب داشت (البته برای من چون تاحالا نشنیده بودم) تا اینکه من دیروز یک مطلبی رو خوندم در مورد فکرایی که مارتین توسرش در مورد نایمریا برای کتاب ششم داره وحالا فکر میکنم جالب باشه بگم

اگه یادتون باشه فری ها برای توجیح کشتار عروسی خونین مخصوصا پسر لردمندرلی داستانی روسرهم کردند که راب وبقیه شمالیها تبدیل به گرگهایی شدند که قصد داشتند به میزبان حمله کنند وحتی پسر لرد مندرلی رو هم کشتند.

حالا اون نظریه میگه اون بلا قراره واقعا سر فری ها بیاد توسط نایمریا وگله همراهش حالا میتونه توی قلعه تالی ها باشه یا هر جای دیگه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من والونکار ربطی به سندور کلگان نداره چون مگی به سرسی می گه :والونکارت با دست های خودش گلوی سفیدت رو فشار میده و تو رو می کشه

که نشون دهنده ی اینه که والونکار خصومت خاصی با سرسی داره اما تازی این شرایط رو نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری