رفتن به مطلب
tasha

بحث اپیزودیک قسمت نهم The Dance of Dragons

به اپیزود نهم فصل پنجم چه نمره ای میدهید  

52 رای

1. 1. به اپیزود نهم فصل پنجم چه نمره ای میدهید

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      3
    • 8
      12
    • 9
      11
    • 10
      18

Recommended Posts

قسمت 9 هم بی‌نظیر نمایش خودش رو ارائه داد...

بعد از گذشت این مدت نمره‌ی داده شده بهش در IMDB هم با 9.5 تموم شد. که خیلی عالیه. 1 سال زجر کشیدن دوباره ما که خیلی نزدیکه ولی امیدوارم حداقل در اوج قسمت 10 پخش بشه که این یه سال رو با خاطره خوش انتظار بکشیم.

-----------

این قسمت یکبار دیگه بی‌رحمی، نامردی، زجر و مصیبت موجود در دنیای بازی تاج و تخت رو یادم آوورد... دیگه اون دختر کوچولوی شیرین رفت...

------------

همه بخش‌ها عالی بود توی این قسمت ولی جدا بعد از مدت‌ها واقعا با قسمت دنریس حال کردم...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
Tywin Lannister » سه شنبه خرداد 19, 94 3:58 pm[/url]"]اتفاقا هم پوشانی مهر و محبت استنیس (که تا لحظه اخر هم با اون دیالوگ Forgive me ادامه داشت) با کشتن بچه ش و بولد کردن این دو رفتار متناقض بار تراژدی قضیه رو بیشتر کرد.من همیشه شک داشتم رو بندگی و حتی باور استنیس. همیشه فکر میکردم ملیساندر و خداش برای استنیس نقش ابزار رو داشته باشن نه باور.

and become who he is meant to be ...

However much he may hate it

یاد ذبح اسماعیل/اسحاق افتادم . تو قضیه ابراهیم اصل قضیه امتحان و ازمایش بود و اینجا احتمالا قربانی کردن. گیرم که خدای ابراهیم گویا دل رحم تر از خدای ملیساندر و استنیس بود. اما بنا رو سرسپردگی و تسلیمه.

دیگه حالا سریال بینها هم طمع خوندن این کتاب رو دارن! شاید حتی بعضی ناشرها طوری این کتاب رو منتشر کنن که کسایی که کتابهای قبلی رو نخوندن هم سر در بیارن!

نه اتفاقا من فکر میکنم جو و هیجانات کتاب کمتر شده. سریال واضحا از کتاب جلو زده و شاید اصلا زودتر از کتاب تموم بشه

حضرت ابراهیم از اسماعیل نظر خواست و بهش گفت و پس از موافقت حضرت اسماعیل این کار رو انجام داد. در ثانی خودش پیامبر خداست و مطمئن بود که این خواست خداست و همونطور که Queen Nymeria گفت در ازاش چیزی از خدا نخواست و هدفی نداشت در حالی که استنیس سریال (میگم سریال چون کلا این کاراکتر دو تا شده یکی برای کتاب یکی سریال) برای این که به هدفش برسه داره این کار رو میکنه حالا هرچقدر هم هدفش به حق باشه ، هدف وسیله رو توجیه نمیکنه و مهم تر از اون به ملیساندر به هیچ عنوان نمیشه اعتماد کرد حتی خود استنیس هم شک داره بهش کسی که راه هاش عادلانه نیست

اما اگر فرض کنیم هیچ کدوم از دلیل بالا کاملا باعث اطمینان استنیس برای عدم انجام این کار نمیشد مهم ترین تفاوت عدم رضایت شیرینه که واقعا مقایسه این اتفاق با ذبح حضرت اسماعیل (به خصوص خدای نکرده مقایسه خدا با رولور) که درواقع انجام نشد و فقط آزمایش بود همونطور که میدونید، واقعا خیلی دور از منطق و ظالمانه است (که تو بعضی از سایت های خارجی هم دارن اینکارو میکنن البته نمیدونم تو عهدین به این اشاره شده که اسماعیل (اونجا اسحاق) رضایت داشته که خب این یه مقداری بحث رو سخت میکنه در مقایسه با وقتی که منبعت قرآن باشه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول از همه بگم من اصلا نخوندم کامنتا و نقد های سایت های خارجی رو . اصلا نمیدونم درباره کدوم سایت صحبت میکنید. من فقط به خاطر یه عنصر مشترک یاد داستان ابراهیم افتادم و اصلا شبیه سازی عین به عین نکردم.

به کویین نایمریا : من اصلا تایید نکردم استنیس رو که بگم خوبه یا بده. اصلا بحث رد و تایید نیست. تاکید من روی اصل سرسپردگیه.

من فکر میکنم ملیساندر توهمی از برگزیده بودن برای استنیس بوجود اورده. باور به اینکه هم از نظر خداش و هم از دید خودش تنها پادشاه به حقه باعث میشه راسخ تر باشه رو تصمیمش. تو اون دیالوگی که نوشتم همه حرف استنیس رو اینه که بعضی وقت ها مجبوره کسي بشه که براش مقرر شده حتی اگه ازش متنفر باشه. من فکر میکنم اتفاقا نشون دادن اون مهر و محبت استنیس به این خاطر بود که فکر نکنیم استنیس از بیخ منفعت طلبه و کلن به همه به چشم قربانی نگاه میکنه. مخالفت استنیس هم اپیزود قبلی برای همین بود. ولی وقتی دید اون هدف غایی و به حق بودنش داره به خطر میوفته مماشات کرد و ...

به طرفدار نسبی استارکها: منبعم قرآن و تورات یا مسلمون و یهود نیست. به خاطر همین نوشتم اسماعیل/اسحاق. که اگه منبعم قران یا تورات بود یکیش رو مینوشتم. توی جفتش تاکید رو اصل بندگی تسلیم تمام و کمال ابراهیم در برابر وجود خداست.

خدا هنوزم تعاریف مختلف داره جناب طرفدارنسبی. بحث اگر ازاد باشه نمیتونیم بیس رو روی این بذاریم که خدای کی بر حقه. حتی اگر خدای من و شما یکی هم باشه و قلبا عقیده داشته باشم خدای ما با رلوور قابل قیاس نیست، باز هم از ایمان و باوری که بندگان رولور یا خدایان دیگه بهشون دارن کم نمیکنه. این ایمان و سرسپردگی میتونه به هر وجود و موجودی باشه. و این ایمان موجب هر رفتاری میتونه باشه. اصلا حرفم سر به حق بودن خدا یا عمل نیست. تفاوت خدایان ابراهیم و استنیس اتفاقا صحه میذاره رو این قضیه که سرسپردگی به هر خدایی میتونه باعث یه همچین عملی بشه. کما اینکه هنوزم مصداق داره حتی برای خدای خودمون. کم ندیدیم مادرایی رو که افتخار میکنن بچه شون در راه خدا کشته شده.

خوبیش اینه که حواسشون حتی به این قضیه هم بوده. شیرین تاکید کرد که مهم نیست ومیخوام بهت کمک کنم. همون طور که اسماعیل باخبر بود . تیوری هایی هم هست در مورد تراژدی ابراهیم (البته نه در قران) که اسماعیل هم موافقت میکنه ولی در لحظه موعود به ابراهیم التماس میکنه.

واضحا نه من قصد شبیه سازی ابراهیم و استنیس رو داشتم نه نویسنده ها. ولی همون طور که گفتم بنای هر دوشون رو اصل بندگیه.

بعد هم توروخدا نگین ابراهیم از اسماعیل نظر خواست! این جوری ابراهیم و ایمان و بندگیش زیر سوال میره. مثلا اگه اسماعیل نظرش این بود که اشتباهه و مخالفت میکرد با قربانی کردنش ابراهیم سر باز میزد از فرمان خدا؟ اون جوری بندگیو تسلیم زیر سوال نمیرفت؟ قطعا این طوری نبوده. ابراهیم فقط اسماعیل رو مطلع میکنه و میگه دستور و خواست خدا اینه. شما الان نظر خدا و اسماعیل رو یکی در نظر گرفتی برا ابراهیم! . این جوری باور و ایمان ابراهیم رو دارید زیر سوال میبرید

من یکی در میون گفتم باز هم میگم ابدا قصد تایید عمل استنیس رو نداشتم و ندارم. خدا کنه خوب رسونده باشم منظورمو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@Tywin Lannister:

من بحثی ندارم که قدرت ایمان باعث چه کارهایی میشه و کاملا قبول دارم حرفتون رو من میگم ایمان ممکنه به خدای حقیقی باشه یا خدای دروغین و یا حتی شیطان.این باعث تفاوت میشه. واین تفاوت این ایمان هاست که باعث میشه مقایسه عمل استنیس و ابراهیم درست نباشه هرچند شکل عمل یکی باشه مثل این میمونه که قتلی که یک قاتل انجام میده رو با اعدام اون قاتل مقایسه کنی. هر دو کشتن به حساب میان اما این کجا و اون یکی کجا

در مورد اینکه اگر مخالفت میکرد حضرت اسماعیل اولا باید گفت که خب با کمال میل موافقت کرده واینکه اگر نمیکرده چه اتفاقی میفتاد خیلی بحث نشده ولی به نظر شخصی خودم (بازم میگم شخصی) اونموقع ابراهیم این کار رو نمیکرد نه برای این که خدای نکرده نظر اسماعیل براش مثل نظر خداست بلکه به خاطر اینکه لازمه اجرای اون دستور رضایت طرف مقابل هست. کسی که نمیتونه دیگری رو به زور به قربانی شدن راضی کنه . کشتن یه کسی دلیل میخواد یا باید گناهکار باشه(گناه هایی که سزاشون مرگه مثل قتل و ...) یا با تو در حال جنگ باشه و ... . اینکه جلوی آزمایش خدا تسلیم نشه که دلیل کشتنش نمیشه فقط میشه نافرمانی. پس این کار دلیلش عدم باور و ایمان ابراهیم نیست بلکه عین ایمان به دستورات خداست.

در ضمن من نگفتم شما تایید کردی کار استنیس رو ، دقیقا هم میگم مقایسه کار غیر قابل تایید استنیس با کار حضرت ابراهیم اشتباهه.

شیرین ابراز تمایل کرد که کمک کنه نه اینکه جزغاله شه شیرین نمیدونست که باباش (یا بگیم رلوور) چی ازش میخواد در حالی که اسماعیل (یا اسحاق) در جریان بود.

در مورد اون تئوری ها هم خب خیلی تئوری ها که چه عرض کنم حتی آیات انجیل و تورات هستن که قابل قبول نیستن از نظر اسلام و حتی بعضی هاشون هم به شدت غیر منطقی هستن و خب اسناد دینی که من قبول دارم با توجه به اینکه دینم اسلامه خب معلومه که اسلامین و اگر بحثی هم میکنم بر پایه این هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استینس کار درستی رو انجام داد پاداش کارشم میگیره به هر نحوی باشه به قدرت میرسه چه با جادو چه با جنگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کار درستیو انجام داد؟؟؟از کی تا حالا کباب کردن بچه شده کار درست ؟؟؟اونم بچه ی خود ادم!!!!!!پففف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amrtat71 » چهارشنبه خرداد 20, 94 1:50 pm[/url]"]دوستان

این داستان های خیالی رو با واقعیت قاطی نکنید

من از سریال اینا خوشم میاد ولی فقط برلی سرگرمی

حواستون باشه این سریال پر از نکات که میخواد ذهن ادم رو منحرف کنه

مثلا من خودم از تیریون خوشم میاد چون خیلی سیاست مداره ولی این کارکتر نماد ابلیسه توی این تاپیک با دلیل و مدرک محکم توضیح داده اگه دنبال حقیقت هستید حتما بخونید:

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-32417.html

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

تو هم خوب میشی ایشالا!

سلام گرم بنده رو به استاد رایفی پور ابلاغ بفرماییید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از دوستان که به سریال مسلطه تاپیک نکات قسمت 9 رو بزنه ببینیم چه خبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من تاز عضو شدم و میخوام علاوه بر سریال کتاب نغمه روهم بخونم.

تا قسمت 9 فصل 5 رو دیدم و میخواستم بپرسم برای خوندن ادامه ماجرا کدوم کتاب

رو باید دانلود کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amrtat71 » چهارشنبه خرداد 20, 94 1:50 pm[/url]"]دوستان

این داستان های خیالی رو با واقعیت قاطی نکنید

من از سریال اینا خوشم میاد ولی فقط برلی سرگرمی

حواستون باشه این سریال پر از نکات که میخواد ذهن ادم رو منحرف کنه

مثلا من خودم از تیریون خوشم میاد چون خیلی سیاست مداره ولی این کارکتر نماد ابلیسه توی این تاپیک با دلیل و مدرک محکم توضیح داده اگه دنبال حقیقت هستید حتما بخونید:

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-32417.html

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

حیف وقتی که گذاشتم و خوندم

می خواد ثابت کنه تیریون نماد شیطانه بعد میاد میگه از نقشه ها

یا چون چهار خاندان اصلی اینان شیطان پرستن

یا شخصیت اصلی اینان

برین بابا جمع کنین خودتونو

آبرو خودتون که هیچ اما بقیه مسلمونارو نبرین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب حقیقت اینه که توی این اپیزود پارادوکس شخصیتی استانیس نمایان شد ، از طرفی ما استانیس رو مرد عدالت میدونستیم که حتی چند انگشت سرداووس رو قطع میکنه فقط برای عدالت ولی از طرف دیگه میبینیم که به سمت قربانی کردن پیش میره که اساسا قربانی کردن با عدالت مغایرت داره چه این قربانی رو اقوام اینکاها یا آزتک انجام بدن چه استانیس ، وقتی همه دارن از گرسنگی میمیرن پس به نوعی عدالت برقرار شده برای همه ، بی کفایتی در زمان بندی و اینکه نتونستن جلوی بیست نفر آدم رو بگیرن باعث قربانی شدن شیرین شد ، متاسفانه من دیگه نمیتونم به استانیس اعتماد کنم چون تضاد شخصیتی باعث ناعدالتی میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون پستهای اول رو خوندم ناامید شدم بعد که دیدم کسانی هستن که مثل من این اپیزود و سکانس ها رو خز و داغونن بدونن اوضاع بهتر شد.

آخه اون سکانش آخر در حد سریال مرلین داغون بود، کجاش خوبه؟

اینکه استنیس مثل سلیس نکنه خیلی واضحه. یا این تصمیم رو نمی گیره

که امیدوارم کتاب اینجوری باشه

یا می گیره، در هر دو حال وقتی تصمیم گرفت پاش وایمیسه. که ویژگی خوبیه.

اون گذشتن جکن از دروغ آریا هم قابل تامله. نفهمیدنش به نظرم مطرح نیست اصن.

بابا قبل از اینکه ثیت نام ملت رو تایید کنین یه تست بگیرین که توانایی اسپویلر گذاشتن و درک و فرهنگش رو دارن. چه وضشه چپ و راست هر چی عشقشون می کشه از کتابهای بعدی و اپیزود های بعدی می گن و می رن؟؟؟ فلانی تو دیواره، قضیه این مثل اونه، تو کتاب که اونجوری بود، فکر کنم اونجوری بشه و ...

خب اون پست رو بذارین تو اسپویلر که می گه منس ...

سکانس آخر که انگار تولید بالیوود ه.

5 سال همه وایمیسن قبل کشتن جورا. وسط اون بَلبَشو جورا و داریو و دینریس دو به دو 3 مین نگاه عاشقانه، خصمانه و مثلث عشقیانه رد و بدل می کنن.

اون نیزه ها به خدا یکیش به دینریس بخوره خب به اون هدفتون نایل می شین، مگه هدف غایی این نیست؟ حتماً باید دروگون بیاد که ازشون استفاده کنین؟بعد اصن تیر کمون اختراع شده به جان خودم.

البته که این راجع به 99% فیلم ها صادقه ولی اون موارد بالاتر نه.

الان دینریس چشماش رو بست قبل اومدن دروگون دقیقاً چه اتفاقی افتاد ؟؟!!

چقدر الکی و در حالی که خودم می دونستم نمیشه دل خوش کردم که جورا و دروگون بمیرن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@کیوان اژدهای دنریس اولش که اومد نشست تقریبا خوب بود فقط اون صحنه ی پروازشونو خیلی بد درآورده بودن که نمیدونم شاید بودجه نداشتن که کار بهتر تحویل بدن یا... که خیلی مصنوعی شده بود.

مبارزه جورا که اصلا خوب نبود اون یارو جورا رو انداخته زمین بعد یک ساعت ایستاده زل زده به بقیه انگار منتظره یکی بیاد بکشتش.اونی که صحنه ی نبرد جورا و جان تو قسمت 8 رو نوشته خیلی گند زده خیلی بهتر از اینا میتونستن درستش کنن.

جیکن هگار شاید فکر کرد ترسیده یا دلش نیومده مرد رو بکشه بخاطر همین بهش گیر نداد چون اولین بارش بود که تو خونه ی سیاه و سفید همچین ماموریتی داشت.

اینکه استنیس مثل سلیس نکنه که خب شاید برای اینه که استنیس نمیتونه جلوی همه ی سپاهش احساساتشو نشون بده ولی از شخصیت سلیس هم به نظرم خارج بود که اینکارو بکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من یک مقدار زیادی سخت می گیرید دیگه فوق فوقش این یک سریال تلویزیونی حتی فیلم های تاپ و درجه یک هالیوودی هم باگ هایی درشون وجود داره حالا چه برسه به یک سریال در رابطه با دنریس به نظر من فقط جلوه های ویژه اش یک مقدار ضعیف بود و گرنه بقیش قابل قبول بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه قدر از جلوه های ویژه قسمت هشت و نه ایراد میگیرین! جای تعجب داره!

سریال های ایرانی خیلی جلوه های ویژه داره...

نه اینکه پول میدیم برای سریال بایدم توقع بیشتر از این ها رو داشته باشیم

ایران یه فیلم درست میکنه ملک سلیمان اونم چندسال زحمت میکشن و تدوین گر و ... از خارج میارن میشه اون فیلم ضایع.

باید ازشون تشکر هم بکنیم برای ساخت این سریال پر هزینه و پر دردسر، به نظر من خیلی هم قشنگ درش آوردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از بدی های فیلما و سریال ها اینکه وقتی یه مورد موفق شد سازنده و بقیه کارگردانا شروع میکنن به تقلید کردن از اون سوژه تو ادامه کارشون و اینقدر تو اینکار افراط میکنند که فیلماشون روز بروز کیفیت کمتری پیدا میکنند و حال مخاطب رو بهم میزنن ، حال سریالم هم بهمین درد دچار شده چون سوژه کاراکتر کشی جواب داده تهیه کننده دارن تو هر قسمت ازش اسفاده میکنند این فصل در کل بدترین فصل سریاله خیلی از شخصیت هایی که به سریال زیبایی و ارزش میدادن نابود شدن و جایگزینشون هم کاراکترهای مزخرفی مثل گری ورم و میساندی و برین شده

من از امروز از سریال قطع امید کردم هر چیزی یه حدی داره اگه میخواستم همش مرگ ادم خوبا و پیروزی ادم بدها رو ببینم که میرفتم یه نگاهی درست و حسابی به دنیای واقعی مینداختم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رندل تارلی » دوشنبه خرداد 25, 94 11:03 am[/url]"]یکی از بدی های فیلما و سریال ها اینکه وقتی یه مورد موفق شد سازنده و بقیه کارگردانا شروع میکنن به تقلید کردن از اون سوژه تو ادامه کارشون و اینقدر تو اینکار افراط میکنند که فیلماشون روز بروز کیفیت کمتری پیدا میکنند و حال مخاطب رو بهم میزنن ، حال سریالم هم بهمین درد دچار شده چون سوژه کاراکتر کشی جواب داده تهیه کننده دارن تو هر قسمت ازش اسفاده میکنند این فصل در کل بدترین فصل سریاله خیلی از شخصیت هایی که به سریال زیبایی و ارزش میدادن نابود شدن و جایگزینشون هم کاراکترهای مزخرفی مثل گری ورم و میساندی و برین شده

من از امروز از سریال قطع امید کردم هر چیزی یه حدی داره اگه میخواستم همش مرگ ادم خوبا و پیروزی ادم بدها رو ببینم که میرفتم یه نگاهی درست و حسابی به دنیای واقعی مینداختم

این به قول شما کارکتر کشی به همون اندازه که تو کتاب اتفاق افتاده تو سریالم اتفاق میوفته. شاید مسیری که شخصیت ها تو سریال و کتاب طی می کنن متفاوت باشه اما در نهایت به یه نقطه میرسن.

اما تو سریال این مرگ شخصیت ها خیلی بیشتر به چشم میاد چون ده قسمت یک ساعته هست و ممکنه تو یه فصل چندتا مرگ خیلی به چشم بیاد اما تو کتاب چون خوندنش بیشتر طول می کشه و فضاسازی و توصیفات بیشتری رو در برمی گیره انقدر بولد نیست این مسئله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درسته حرف شما ولی مارتین هم گفته سریال تو این ضمینه از کتاب جلو زده در ضمن تو کتاب شخصیت ها با شخصیت های خوب دیگه عوض میشن که کمبود قبلی ها رو تقریبا جبران میکنن ولی تو سریال این اتفاق نمی افته و ما امثال مارهای شنزار و گیلی رو.داریم که نمیتونن جای امثال سندور ، تایون و جافری رو بگیرن

در کل از این فصل به بعد سریال شروع به افت میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری