رفتن به مطلب
Rexxar

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود دهم Mother's Mercy

به اپیزود دهم فصل پنجم چه نمره ای میدهید  

56 رای

1. 1. به اپیزود دهم فصل پنجم چه نمره ای میدهید

• 1
      4
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      4
    • 6
      2
    • 7
      3
    • 8
      3
    • 9
      12
    • 10
      26

Recommended Posts

از قیافش که معلوم بود که ترسیده و خیلی هم ناامید شده بنطرم دیده اوضاع خطریه فرار کرده ولی بعید نیست که استنیس زنده باشه چون برین کتاب ادمی نبود که یه ادم زخمی و درمانده رو که از خودش دفاع نمیکنه بکشه باید دید مارتین و سازنده ها مرگشو تایید میکنن یا خیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به نظر من که قطعا استنیس مرده،استنیس دیگه خانواده شو و داووس و ملیساندره رو هم از دست داد،هیچ جوره نمیشه اینده براش تصور کرد.

زمن اینکه بریان فقط شمشیر رو بالا نبرد،کاملا معلوم بود استنیس رو کشت،مثل سکانس مرگ ند.

21678487460563710581.jpg

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد سکانس استنیس و برین: معمولا اینجور صحنه ها تو فیلم و سریال، که کسی شمشیری رو پایین میاره، ولی نمیکشه طرفو، یه طنابی که دور اسیر بسته شده رو باز میکنه ... یا همچین چیزی.

وگرنه چه دلیلی داره اگر نمیخواد استنیس رو بکشه، شمشیر رو ببره بالا و اونجوری بیاره پایین؟! احمقانه به نظر میرسه حرکتش اگر استنیس زنده مونده باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمتی که خبرها رو برای استنیس میاوردن جالب بود. چی فکر میکرد و چی شد! فرار کردن سربازا قابل پیشبینی بود. کسی که به بچه خودش رحم نکنه دیگه بقیه چه اهمیتی دارن! ملیساندره هم تا دید اوضاع خرابه و چه گندی زده در رفت! اونجا که خبر فرار سربازها رو دادن رفت توی فکر و فهمید چه اشتباهی کرده و چیزهایی که تو آتیش دیده چقدر اشتباه برداشت کرده!

نبرد وینترفل که اصلا نبرد نبود. یه قتل عام و سلاخی کامل بود. البته تو این شرایط نشون ندادن نبرد منطقی بود. همون صحنه ای که سانسا از نبرد دید گویای همه چی بود. برین هم آخرش انتقام رو گرفت و استنیس رو کشت. من که در مورد کشته شدنش شک ندارم. چرا فکر میکنید زنده میمونه یا اینکه چرا باید برین که میخواست استنیس رو به خاطر کشتن رنلی بکشه، به دلیل اینکه استنیس برادر رنلی هست و به خاطر رنلی از جونش بگذره؟؟ اینجوری خیلی مسخره میشه.

سانسا و تیون هم پریدن روی برف و معلومه که نمردن. اون کار خودکشی نبود. فرار بود. میراندا افتاد رو سنگ و مرد. اینا روی برف میافتن که حکم همین تشک های باد آتش نشانی رو داره!

آریا چقدر وحشی شده بود! خب طرف رو بکش چرا اینجوری میکنی!(چقدر از خنجر زدن توی چشم بدم میاد! ). کور شدنش جالب بود.

قسمت دورن هم خوب نبود. همونجا که بوسه الاریا رو دیدم حدس زدم که سمی در کار هست. مردن میرسلا توی این فصل غافلگیر کننده بود.

هر چند که توی کتاب طبق اون پیشگویی میشه محتمل دونستش

. حالا مسئله اینه که جیمی چیکار میکنه؟ تریستان رو میکشه؟ به عنوان اسیر میبره پایتخت یا برمیگرده دورن و پیش دوران حق خواهی میکنه؟

میرین دست تیریون و واریس؟ جالب میشه!

دنریس عزیز هم که افتاد دست دوتراکی های خونخوار!

چرا خود کال ژاکو رو نشون ندادن؟

walk of shame سرسی هم دیگه زیاد از حد بود. حتی منم دلم به حالش سوخت. گرچه هنوز معتقدم به خاطر کاری که با بچه های رابرت کرد باید کشته بشه اما این حرکات رو زیادی میدونم.

اون سر رابرت استرانگ رو هم که دید کلی نقشه تو ذهنش چید!

مرگ جان هم که خیلی دردناک بود! نمیدونم میمیره یا نه اما امیدوارم ملیساندره زنده اش نکنه! دوست دارم اگر قرار زنده بشه به کمک خدایان قدیم باشه نه رلور و این ساحره سرخ پوش نفرت انگیز!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پیش بینی من این که استنیس زتده است وگرنه چه دلیلی داره صحنه مرگش رو نشون ندن

جان هم باید. زنده بشه من کاری به اون مقاله ندارم و. قطعا بعد. از زنده شدن دوبازه قیافش تغییر. می کنه

حالا ب ه موهاشم بزنه مهم نیست که

از طرفی ملیساندر وقتی اوضاع درک کرد فهمید. که جان ممکنه همون پرنس وعده دادهش ده باشه

برگشت پیش جان

وگرنه همونجا می موند

پیس بینی دیگه من از فصل بعد زنده شدن بعضی از کارکتر هاست شاید. لیدی. استون هارت رو دیدیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببنید در خصوص استنیس هیچ مطلبی منتشر نشده هنوز که ایا مرده یا زنده است، در صورتی که مرگ جان اسنو تا الان به طور قطعی گفتن که تو سریال رخ داده و برنمیگرده، چرا همچین چیزی رو برای استنیس نگفتن ؟ تازه برای استنیس که از مال جان خیلی ناواضح تر بود مرگش تعداد ضربات چاقو رو یادتون بیاد.

همه چیز تو ادامه مشخص میشه که آیا تو فیلمبرداری آینده حضور دارن یا خیر

جالب شده قضیه زنده بودن جان و مرگ جان در کتاب داره برای استنیس تکرار میشه

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

روی هم رفته ضعیف ترین فصل سریال بود

بیشتر بازیگرها وشخصیت های تاپ مجموعه ازدور خارج شدن، کارگردانها مشخصه دچارتکرار روزمره گی شدند، سلسله حوادث سریال کاملا از هم گسسته وهیچ پیوستگی نداره داستانم هیچ جذابیتی نداره دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یا سریال خیلی مسخره شده یا ابنا دارن دروغ میگن که جان کامل حذف شده

خو اگه قرار بود حذف شه اون نگاها بین گنده ی آدرا و جان تو قسمت 8 چی بود پس؟؟؟

بعد این که مگه مارتین نگفته کی گفته جتن مرده؟؟

ملیساندر چرا برگشت؟

استنیس ولی مشخصه که مرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » دوشنبه خرداد 25, 94 1:22 pm[/url]"]عکس های لو رفته از اپیزود یه طوری بود که نشون میداد جان وارگ شده، وقتی تموم شد سریال هی میگفتم چرا پس وارگ نشد جان، بعد هم مقاله هالیوود ریپورتر رو خوندم که گفتن کیت عملا خداحافظی کرد و موهاش رو هم زد دیگه یعنی جان اسنو تموم شد، حتی شوران هم گفتن دیگه قرار دادی ندارن با کیت و نخواهند داشت پس جان اسنو رو واقعا کشتن که بعید هم نبود.

در خصوص استنیس کوچکترین ذره امید در وجود من هست که هنوز استنیس زنده باشه، نمیدونم چرا ولی لحظه مرگش خیلی نامفهوم و نامعلوم بود، برین اگر نجاتش داده باشه واقعا باید تعجب کنیم ولی احتمالش هست بخاطر پیش بینی های میلسنادر و همچنین علاقه برین به رنلی شاید استنیس رو بخاطر اینکه برادر رنلی هست بخشیده باشه و زنده گذشته باشتش وگرنه هیچ چیز معلوم نیست.

بخش داستانی دنریس خب بود کالاساری که اومدن پیشش دو برابر کالاسار دورگو بود، احتمال میدم دنریس تمام کالسارهای دوتراکی رو بتونه متحد کنه چون اتحاد این کالسار ها باعث میشه ارتش به عظمت یه دریا رو داشته باشه.

ولی بخش داستان اریا هم خوب بود، داستان خوب جلو برد و خوب کشت و خصوصا اون قضیه چهره ها رو بلاخره درست اجرایی کردن اینطور نشون دادن که جیکن میتونه هر کسی باشه در این حال هیچکس باشه، حالا آریا هم کور شده باید دید چه اتفاق میفته براش فصل بعد.

و اما سانسا، خیلی ها میگن مرد ولی به طور قاطع نمرده، دیوارهای وینترفل چون بادشکن هستن اصولا برفها زیر دیوارها به چندین متر میرسه، از این هم نگذریم که روزهای قبلش طوفان شدید تو شمال بود پس این پرش اونم از دیوار قلعه احتمال زنده بودن این دوتا رو خیلی زیاد میکنه ولی خب احتمال داره یکی دوتا جاشون هم بکشنه ولی زنده رو مطمئن هستم که میمونن

نمی شهه بمیره!!! اون همه تئوری چی؟؟؟ من می دونستم جان با خیانت چاقو می خوره اما دوستام که کتابو خونده بودن همون پارسال می گفتن تو کتاب معلوم نمی کنه مرده یا زنده پس تئوریه این که واکر می شه و برن خوبش می کنه چی؟؟؟؟؟؟

سانسااااااا؟؟؟؟؟؟؟ نه اون نمیره ما منتظریم یه روز این ادم شه و این قدر منتظره یکی نباشه بره مثل مادرش زن قوی ای شه:(((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا نكته وحشتناك اين قسمت اين بود كه بعد نبرد اجسادو نسوزوندن الان همه واكر مي شن كه بعدم جان احتمالش بالاس واكر شه چىن نسىزىندنش وگرنه اگه به مارتينه كه الان خاكسترم شده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من مطمئنم که شخصیت جان نه از سریال حذف میشه نه از کتاب حالا یا کیت هرینگتون دروغ گفته یا خودش هم نمیدونه کار تهیه کننده هاست و میخوان مردم رو غافلگیر کنن چون الان همه مطمئن میشن که مرده و از سریال حذف شده ولی یه دفعه فصل بعد میاد.

الان داشتم به این فکر میکردم که اگر کتاب ششم زودتر از فصل 6 منتشر بشه احتمال داره چقدر فروش کنه ممکنه پرفروشترین کتاب سری نغمه بشه.

استنیس توی کتاب پنجم معلوم نشد سرنوشتش اینجا هم مبهم تمومش کردن احتمالا تصمیم نگرفتن بکشنش یا نه اینجوری کردن که دستشون باز باشه برای فصل بعد.

خیلی دوست دارم جان واکر شه به آدرها بپیونده بزنه همه ی این خائنهارو بکشه.قدرنشناسا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیگه واقعا نمی‌دونم چی بگم...

مارتین واقعا یک بیماره... نفهمه... روانیه! همین!

الآن مثلا من چرا باید فصل 6 ببینم؟

جان اسنو مرد! آریا کور شد! ادارد استارک مرده! سانسا یحتمل مرده... استنیش خیلی یحتمل تر مرده... برن بمیرن همه سازنده ها با مارتین... مسخرشو دیگه در آووردن... مارتین فکر کرده خیلی بامزه است که شخصیت ها رو میکشه... واقعا

نمی دونم چی بگم! دارم روانی میشم!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mohammadhoseinjj » دوشنبه خرداد 25, 94 6:20 pm[/url]"]دیگه واقعا نمی‌دونم چی بگم...

مارتین واقعا یک بیماره... نفهمه... روانیه! همین!

الآن مثلا من چرا باید فصل 6 ببینم؟

جان اسنو مرد! آریا کور شد! ادارد استارک مرده! سانسا یحتمل مرده... استنیش خیلی یحتمل تر مرده... برن بمیرن همه سازنده ها با مارتین... مسخرشو دیگه در آووردن... مارتین فکر کرده خیلی بامزه است که شخصیت ها رو میکشه... واقعا

نمی دونم چی بگم! دارم روانی میشم!!!

در مورد جان اسنو احتمالات و حدس هایی زده شده که نمرده باشه. که دوستان بالاتر گفتن. اما در مورد آریا ...

طبق کتاب ، آریا یک وارگ هستش و بعد از کور شدن آریا ، یه فردی هر روز آریا رو توی سرداب خونه کتک میزنه. آریا بیناییشو زمانی دوباره به دست میاره که هویت اون فرد به نام مرد مهربان ( که در سریال نقشش رو دادن جاکان هاگار) رو به عنوان کسی که در سرداب آریا را کتک می زنه شناسایی می کنه. مرد مهربان ( جاکان هاگار) فکر می کنه آریا تونسته از حواس دیگرش به خوبی استفاده کنه ولی در حقیقت آریا از چشمان گربه ای توی خونه اونو دیده بوده. و بعد از بینا شدنش ماموریتش واسه کشتن همون پیرمرد که ضمانت نامه کشتی های بندر رو داشت رو از سر می گیره. پس آریا دوباره بینا میشه. مگه اینکه نویسنده هاش باز عوضش کنن که بعیده.

در مورد نابینا شدن آریا این رو هم بگم که طبق کتاب ، آریا یک فراری نگهبانان شب به اسم دیرون رو میکشه و بخاطر این کارش کور میشه ، نه بخاطر کشتن مرین ترانت.

در مورد سانسا هم طبق کتاب اصلا سانسا به شمال نمیاد که بخواد اونجا کشته بشه. احتمال زنده بودن تئون و سانسا 99.99 درصد هستش.

در مورد استینس هم فعلا چیزی قطعی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر استنیس هم مرده باشه هر 5 پادشاهی که تو جنگ 5 پادشاه بودن مردن.

حالا کی بدهی استنیس به آیرون بنک رو پرداخت میکنه؟آیرون بنک هم این وسط به هر کی پول داد بالا کشیدن پولاش به باد رفت.

تو تاپیک آخرین فصل جان همه ی احتمالات درباره مرگ جان گفته شده.(مال کتاب 5 اگر دوست ندارید کتاب براتون اسپویل بشه نرید)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وای که چه قدر بحث درباره ی زنده بودن یا نبودن جان boring شده ( kei1 )

یه بار برای همیشه این بحث رو جمع کنم.

مارتین در طرح اولیه داستان که لو رفت؛ جان رو جز شخصیت هایی در نظر گرفت که تا آخر داستان حضور داشتن و نمردن. درسته داستان نسبت به طرح اولیه خیلی فرق کرده ولی با توجه به حجم بالای صفحات اختصاص داده شده به جان. مطرح شدن کلی سوال و معما ، حذف شدن کامل جان از داستان بدون جواب دادن به این سوال ها خیلی غیر منطقی میشه. اصلی ترین سوال اینه که هویت واقعی جان چیه؟

بازیگر نقش تیان از هویت اصلی جان خبر داره و تو یه مصاحبه اعلام کرده که سرنوشت جان تقریبا شبیه لوک اسکای واکر ( جنگ ستارگان ) هست. در کل با توجه به یه سری شواهد ، هویت جان در روند داستان اثر گذار هست. پس برای اینکه این هویت اثر خودش رو بذاره جان باید در داستان حضور داشته باشه دیگه!

اصلا دلیل اینکه که قراره هاولند رید در داستان حضور پیدا کنه ( خود مارتین این رو تایید کرده ) بازگو کردن اتفاق هایی هست که در برج شادی رخ داده و آشکار کردن هویت جان هست، یا مثلا اون تصویری که دنریس تو خانه نامیرا ها دید که گل رز آبی رنگی از دیواری از یخ می زنه بیرون و هوا رو با بوی دلنشینی پر می کنه؛ این قسمت قطعا به جان ربط داره. کلا در این باره این قدر مثال هست که اگه بخوام همش رو بگم ...

یه سری رویا، خواب ، پیشگویی و موارد حاشیه ای هم هست که درسته نمیشه به همه اونا استناد کرد ولی وقتی مرتب روی بعضی از اونا تمرکز میشه جای تامل داره. مثلا رویای سرداب وینترفل که جان همیشه اون رو می دید؛ یا مواردی مثل اشاره مداوم به دست سوخته جان، توجه زیاد کلاغ مورمونت که توسط کلاغ سه چشم کنترل میشه به جان. این کلاغ یه مورد جالب داره اونم اینه که هیچ وقت اسم جان رو کامل نمی گفت. همیشه می گفت Snow ولی وقتی جان داشت خواب نبرد با آدر ها با شمشیر مشتعل در حالی که زرهی از یخ سیاه به تن داشت رو می دید؛ کلاغ با گفتن jon snow از خواب بیدارش می کنه که باعث تعجب خود جان هم میشه. یا اشاره های رلور در آتش به ملیساندر که قشنگ ذهن ما رو به سمت azor ahai بودن جان می بره.

و چیزی که از همه ی اینا قابل بحث تر هست اینه که تو کتاب پنجم به وضوح قدرت وارگ شدن جان و ارتباطش با گوست در حال قوی تر شدن بود.

مقدمه کتاب پنجم هم دقیقا برای آماده کردن ذهن خواننده ها برای همین موضوع هست که میگه میشه این جور هم به زندگی ادامه داد. جان هم در آخرین لحظه اسم گوست رو آورد و ... .

من خودم به شخصه یقین پیدا کردم جان از کتاب حذف نمیشه و به داستان بر می گرده ولی در مورد سریال حقیقتا به شک افتادم!

بازیگر جان تو مصاحبه ای گفته :

".I've been told I'm dead. I'm dead. I'm not coming back next season. So that's all I can tell you, really"

اگه مثل من یه خواننده معتقد و امیدوار باشید میشه از این موارد نتیجه گرفت چون گفته فصل بعد و نگفته برای همیشه یا فصل های بعد؛ جای امیدواری هست که جان به سریال برگرده.

جمله سم هم که گفته جان همیشه بر می گرده هم جای مکث داره.

اگه بخوایم خیلی ریز بشیم. اولش که جان رو کشتن یه موسیقی غمگین پخش شد ولی بعدش موسیقی عوض شد. اگه بعد از تغییر موسیقی به چهره جان و موسیقی ضمینه توجه کنید یه حسی به آدم دست میده که انگار داره یه اتفاقی میفته، مثلا جان وارگ کرده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Azor Ahai » دوشنبه خرداد 25, 94 7:06 pm[/url]"]

بازیگر جان تو مصاحبه ای گفته :

".I've been told I'm dead. I'm dead. I'm not coming back next season. So that's all I can tell you, really"

به نظر من مهمترین بخش این عبارت جمله اولشه. این چیزیه که سازنده های سریال بهش گفتن(یا بهش گفتن که بگو!). احتمال اینکه سازنده ها زنده شدن جان رو به عنوان یک سورپرایز برای دو سه قسمت اول فصل بعد نگه دارن زیاده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت منو واقعا شوک زده کرد، با قطعیت بهترین قسمت 10 در بین این پنج فصل بود و یکی از بهترین قسمت های این مجموعه.

تو این قسمت هم اوج شادی رو احساس کردم هم هیجان و ناراحتی رو .

سلاخی استنیس و سپاهش بی نظیر بود ! باورم نمیشد نتیجه نبرد رو تو این فصل نشون بدن اما نشون دادن و به شکل احترام برانگیزی هم نبرد رو عالی طراحی کردن و نشون دادن . موقعی که سپاه وینترفل جمع می شد تا قوای استنیس رو در هم بکوبه از شدت هیجان اشک از چشمام جاری شد. من چند ساله منتظرم استنیس تاوان کاری که با رنلی کرد رو بده، و با کشتن دخترش شیرین برای مرگش دعا میکردم... باورم نمی شد بلاخره شکست بخوره، حتی وقتی برین شمشیرش رو بالابرد منتظر بودم تا کسی برین رو سرنگون کنه ... شکست کامل استنیس و خرد شدنش بهترین چیزی بود که تو تمام داستان دیدم! حتی امید دارم زنده باشه و در تنهایی به برادر کشی و فرزندکشیش فکر کنه و زجر بکشه ) .

قسمت های آریا خوب بود .

قسمت دنی هم خوب بود.

دورن رو بخصوص به خاطر قسمت جیمی و دخترش دوست داشتم ... جیمی تنها یک بار شنید که پدر صداش کنن و دیگه این رو از زبون دخترش نمیشنوه... واقعا ناراحت کننده بود. دورن از این جهت منو نا امید کرد که هیچ نقشه ای از دوران نشون نداد و تقریبا تمام بار دورن رو به دوش الاریا انداخت ...

و اما قسمت های بارانداز ... حتی تو عروسی سرخ انقدر بهم تنش وارد نشده بود، تمام مدت داشتم مثل روغن روی آتیش جلز و ولز میکردم و نگران بودم که یکی از بین جمعیت بهش حمله کنه و کشته بشه ... (پیاده روی برام اسپویل شده بود اما عاقبت نشه )...اون نگاه های معنا دار سرسی به قلعه سرخ عالی بود... حسابی خرد شد تو این پیاده روی، و احتمالا خونخوار تر از قبل برمیخیزه ...

(یه آرزوی محال : کاش سرسی برگرده کسترلی راک ... کاش در سایه بشینه اما زنده بمونه... اون تاوان گناهانش رو داد با این پیاده روی ...)

با وجود این که چندین سال منتظر بودم جان حذف بشه اما اقرار میکنم که از مرگش خوشحال نشدم ...

من به این قسمت امتیاز 10 میدم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان با سلام،

تیریون و استاد سابق زمزمه ها، یه دفعه دیگه باهم حکومت خواهند کرد که واقعا جالب می شه سریال برای چندمین بار بهمون یادآوری کرد که شخصیت های مورد علاقه مون جاودان نیستن و همه شون علی رغم قدرت شون، در خطرهمیشگی هستن! من خیلی طرفدار استنیس نبودم، اما از شخصیتش خوشم می یومد. خیلی خیلی در حق اش تو سریال اجحاف ( املاش درسته؟ :دی) شده. و کلا قسمت های قشنگ ملیساندر و شیرین و سلس هم نابود کردن! می دونم که شیرین بالاخره قربانی می شد، با این وجود سرعتی که تهیه کننده ها به. این 4 نفر دادن، خوب نبوده. استنس هنوز خیلی جا داشت که ناامید بشه و عقل و منطق اش رو بده دست ملیساندر. ملیساندر هم اون همه ابهت داشت تو این 4 فصلی که بود، تا قضیه قاراش میش شد، جا زد؟! حتما یه دلیلی وجود داشت که برگشت به دیوار. نمی گم به خاطر جان برگشت، اما بالاخره منطقی نیس کسی که اون همه اعتقاد اش قوی بوده، یهو جا بزنه! یه کاسه ای زیر نیم کاسه اس :دی

من چون با مبایل پیام می ذارم، مجبورم تو چند تا پست حرف بزنم که یهو کل حرفام نپرن! ( با تشکر از پارس آنلاین عزیز!!! )

قسمت آریا وااااااقعا عالی بود! با اون حرصی که اون ع و ض ی رو کشت، حس انتقام همه مون رو تا حدی ارضا کرد :دی

تیون و سانسا امیدوارم اون همه آدم های بدبختی که رمزی اسنو و ارتشش کشتن، بعدا واک وایر بشن و بیان دخل همه شون رو دربیارن!!

و اما جان اسنو عزیزم ((((((((((((((((

متنفرم که اینو می گم اما باید اقرار کنم که جان مرده... حداقل تو سریال! تو کتاب خیلی امکان اش زیاد ه که ملیساندر برشگردونه. تو سریال، نهایتش، واگر می شه تو بدن گوست و احتمالا حتی اگه هم قرار باشه کیت برگرده به سریال، حداقل تا یکی دو سال آینده برنمی گرده! من فک می کنم گوست تو سریال خواهند موند، و در نبرد نهایی وایت واکر ها با برن( و شاید دنریس!! می ترسم بزنن دخل دنریس هم دربیارن! هم مارتین هم تهیه کننده ها به طور مشکوک و خطرناکی تا حالا باهاش خوب بودن ) بله داشتم می گفتم!! احتمالا در نبرد نهایی، شاید شااااااید برن یا خدایان قدیم یا کلاغ 3 چشم،برشگردونن. من که ترجیح می دم ملیساندر درجا برشگردونه. سریال بدون جان، کیفی نداره و البته نویسنده ها همین طور دارن یکی یکی امیدهامون رو به قتل می رسونن

فک کنم آبا این روندی که مارتین و تهیه کننده ها پیش می رن، آخر رمان ها و سریال، فقط وایت واکرها بمونن!!! از مارتین بعید نیس می دونم کتاب ها به واقعیت زندگی خییییییلی نزدیک ان و قرار نیس مث خیلی از کتابا ها و سریال های دیگه، شخصیت های دوس داشتنی مون، happy ending بشن، اما خب حداقل من یکی از حقیقت تلخ زندگی به رمان و ادبیات پناه آواردم... . البته به قولی جذابیت مجموعه سریال و کتاب ها، به خاطر همین واقعی بودنشونه و این که مث سریال های cw و... آبکی نیستن!

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای جان:

گریه نمیکنم اگه قلب منو شکستن

گریه نمیکنم اگه،بال و پرم رو بستن

غصه نمیخورم اگه، هیشکی دوسم نداره

غصه نمیخورم نه، که فایده ای نداره

وقتی میبینم رفقا چه بی حیا و پستن

با منن اما به کمر، خنجر کینه بستن

وقتی که حتی آسمون، تاریک و شوم و تاره

حتی اگه برای من، نباشه راه چاره

هر کی میاد به دیدنم عرض ارادت میکنه

وقتی میره،پشت سرم، دروغی غیبت میکنه

هر کسی در مورد من، یه جور قضاوت میکنه

با طعنه و زخم زبون، منو ملامت میکنه

گریه نمیکنم اگه قلب منو شکستن

گریه نمیکنم اگه،بال و پرم رو بستن

غصه نمیخورم اگه، هیشکی دوسم نداره

غصه نمیخورم نه، که فایده ای نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در هر صورت من تا کتاب بعدی و سیزن بعدی، عزادار جان عزیزمون، خواهم موند ((((((((((((( الهی بمیرم برات ((((((((( ند کجایی که ببینی چی به سر جان آواردن!!

دقت کردین، فرمانده ی قبلی هم به دست افراد خودش سلاخی شد؟! اگه جان دیگه برنگرده، امیدوارم برادرهای شب خائن اش به درک واصل بشن! خاک تو سرشون، اگه با جان می رفتن دنبال وحشی ها و اون همه وایت واکر و مرده متحرک می دیدن، دیگه زر اضافی نمی زدن! ببخشید ادب رو رعایت نمی کنم... بدجوری دلم خون ه (((((((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قرار نیست یک سریال تلویزیونی یا یک فیلم اقتباسی تماما منطبق بر کتاب باشه. اگه جز به جز کتاب تبدیل به سریال می شد بسیار پرهزینه و البته خسته کننده می شد. ولی برای کسایی که تفاوت کتاب و سریال جالبه: (داستان های کتاب 4 و 5 همزمان هستن)

- طبق کتاب ملیساندر می خواست یکی از حرامزاده های رابرت رو بسوزونه که اونم استنیس مخالف بود، نهایتا سر داووس مخفیانه فراریش داد.

- در کتاب اشاره ای به مرگ استنیس نشده

- از احوالات بر می یاد که جان اسنو مرده ولی مستقیما اشاره ای به کلمه "مرگ" نشده

- اثری از آلیانه دیده نشد (پرنسس دورن که قرار ازدواجش با برادر کوچک دنریس - که از قضا زنده ست - قبل از سقوط سلسله تارگارین بسته شده بود)

- همسر رمزی بولتون یه دختر غریبه ست که تایوین لنیستر به جای آریا استارک برای رمزی فرستاد (مگه امکان داره لیتل فینگر دختر تنها عشق زندگیش کتلین استارک -که اونم از قضا زنده شده - رو دو دستی تقدیم رمزی کنه!)

- واریس پس از قتل تایوین مفقود شده

- استون من ها تیریون رو لمس کردن نه سر جورا مورمونت

- همسر راب استارک به احتمال زیاد همراه عموی راب از محاصره ریوران فرار کرده (ضمنا باردار بوده)، و اصلا در عروسی خونین حضور نداشته که بکشنش

- داستان دنریس تقریبا منطبق بر کتاب بوده (با این تفاوت که سرباریستان نمرده و یکسری جزئییات دیگه)

- آریا نابینا شده ولی این باعث شد به استعداد وارگ بودنش پی ببره (جزئییات داستانش کاملا متفاوته ولی در اصل موضوع تغییری بنیادی داده نشده)

- داستان جیمی و عملیات انتهاریش در نجات دخترش و مرگ دختر در کتاب نیست (غیبتش در این بخش به خاطر محاصره ریوران بوده)

- دکتر فرانکشتاین! (مستر شخصی سرسی) وجود داره ولی سر کالگلان (کوه) رو زنده نمی کنه (برای آشتی سر بریده کوه رو برای دورن ها می فرستن)

- طبق کتاب تیریون قبل از فرار به جیمی می گه "پسر فاسدت رو من کشتم"

- براندون استارک اونور دیوار، زیرِ زمین همراه بچه های جنگل شاگرد کلاغ سه چشم شده (بزرگ استاد وارگ ها)

- داستان سم هم کمی تفاوت داره ولی چندان مهم نیست

- به یکسری موضوعات از جمله جزایر آهن هم اشاره ای نشد (احتمالا فصل بعد، این بخش هم داستان جالبی داره)

ضمنا از وقتی که کتاب رو خوندم خیلی گذشته ممکنه یه سری چیزها یادم نباشه یا اشتباهی کرده باشم

احتمالا سریال از کتاب جلو بیفته اینجوری دیگه مشکلات عدم انطباق کتاب و سریال از بین می ره و کسی هم از قبل از داستان خبری نداره، همچنین هم سریال و هم کتاب پر فروش تر از قبل می شن

به امید اینکه کتاب ششم اواخر امسال منتشر بشه

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لعنتی! بعد اون اتفاقی که تو هاردهوم افتاد یکم امیدوار شدم که میخوان داستان جان رو تغییر بدن، تو آنچه گذشت هم وقتی بنجن رو نشون دادن این حسم قویتر شد که شاید جان عموش رو پیدا کنه. اما خیال باطل!

شخصیت جان مطمئنا حذف نمیشه، ولی بازیگرش شاید حذف بشه...

معلومه میگن جان حذف کامل شده، باید هم بگن چه انتظار دیگه ای دارید شما از این D&D .

به نظر خود من مارتین کل پرولاگ کتاب پنج رو نوشت فقط برای یه هدف، اونم اینکه بگه یه وارگ تو لحظه ی آخر میتونه بدن یکی دیگه (حیوان، حتی اگه وارگ قوی باشه انسان) رو تسخیر کنه. این کاری بود که وارامیر داشت انجام میداد ولی چون روز آخر زندگیش خیلی ضعیف شده بود نتونست بدن اون زن رو تسخیر کنه، حتی اورل هم موقع مرگش وارد جسم عقابش شد. یه چیز دیگه اونهم اینکه لحظه ی آخر قبل از مرگ جان احساس سرمای شدید میکرد و دنبال گوست میگشت، این همون اتفاقی بود که برای وارامیر هم افتاد.

اصلا دوست ندارم ملیساندر جان رو زنده کنه، به جاش یه تئوری خوندم جالبتر بود.

تو دیوار اجساد رو میسوزونن که تبدیل به وایت واکر نشن، اگه تئوری R+L=J درست باشه و جان یه تارگریان باشه میتونه وقتی آتیشش میزنن دوباره متولد بشه. این کاریه که شاه دیوانه هم قصد انجامش رو داشت.

یا

وقتی جان اون آدر رو کشت شاه شب یه نگاهی بهش کرد. شاید از جان خوشش اومده باشه.

اگه جان بره طرف آدرها، با توجه به اینکه من طرف اونهام الان عالی میشه.

یه احتمال دیگه هم هست که جان رو از سریال واقعا حذف کنن ولی تو کتاب جان باشه، تصور کنید کتاب 6 چقدر فروشش اضافه میشه با همین حرکت. البته سریال به فنا میره! امتیاز این قسمت خیلی پایین شده، کل دنیا رو جان حساب باز کرده بودن ( امتیاز هاردهوم رو ببینید)

بقیه رو سریع بررسی کنی:

تیریون میرین رو بدست گرفت واریس هم نمیدونم از کجا وارد قصر شد ولی خیلی خوب شد. من گفتم شاید برای واریس بخوان مثل کتاب عمل کنن و اپیلاگ کتاب پنجم رو نشون بدن ولی نشد.

این پایسل پیرسگ همچنان زنده میمونه!

کرم خاکستری چی میگفت اونوسط

داریو ناهاریس رو سریال عاقلتر از کتاب نشون دادن.

اینجا میاد میانجیگری میکنه تو کتاب فقط میخواد یکی رو بکشه!

قسمت دنریس بد نبود، سوارهایی که دورش رو گرفتن چقدر زیاد بودن! اگه بتونه اینها رو متحد که به اژدها هم نیاز نداره.

جنگیدن در مقابل جنگجوهای ورزیده ای مثل دوتراکی ها برخلاف آنسالیدهای بدرد نخور کار غیر ممکنیه اون هم با این تعداد!

بخش آریا خوب بود یه لحظه گفتم جیکن هیگار مرد الان دخترا تو پیج GoT فحش رو میکشن به D&D بعد دیدم به خیر گذشت.

ولی چه فایده الان دختر و پسر فحش رو کشیدن به مارتین و D&D.

ولی بخش آریا خیلی کند پیش میره، تازه الان آریا کور شد.

استنیس هم به چیزی که حقش بود رسید. لحظه ی آخر خودش هم فهمید چوب چی رو خورده. وقتی میلساندر رهاش کرد شد مثل اون آدمی که میدونه به بمبست خورده ولی میخواد تا تهش بره، خانوادش رو نابود کرد، ارتشش رو نابود کرد، خودش هم نابود شد.

استنیس مرده به نظرم تو کتاب هم رمزی (یا هر کس دیگه) تو نامه ی صورتی تقریبا همین اتفاق رو مینویسه منهی شورش تو کمپ استنیس و قضیه ی منس.

سانسا و تیئون هم نمردن، What's Wrong With You?

تو کتاب همین جوری میپرن، فقط به جای سانسا جین پول با تیئو میپره رو تل برفها سالم هم میرسن اونور.

اگه درست یادم بیاد میرسن به خواهر تیئون

پیاده روی

هی میخواستم دلم برای سرسی بسوزه ولی همش یاد ند استارک بودم تو کل اون سکانس! از زندانی شدنش، از پاره کردن نامه رابرت، از اون نگاههای از بالا به پایینش! هیچ جوره دلم براش نسوخت. آه ند گرفتش، بد هم گرفتش. تو کتاب وقتی مردم سرسی رو برهنه میبینن تازه میفهمن اون ملکه زیبا و خوش هیکلی که همه میگفتن اونقدر هم زیبا و خوش هیکل نیست. حتی یکی از مردها میگه که زن من از این بهتره که! منتظر اون تیکه بودم که کسی ننداختش متاسفانه...

رابرت استرانگ هم خوب بود فقط کاشکی چشماشو نشون نمیدادن و سیاهی نشون میدادن جای چشمها چون احتمال میره که رابرت سر نداره (سر ماوتن به دورن فرستاده میشه برای رفع کدورت) اینجوری که اینها پوستش رو کبود نشون دادن تابلوئه طرف جنازست!

الان فقط منتظر محاکمه با مبارزه ی سرسی هستم

این فصل سریال هم تموم شد رفت تا 9 ماه دیگه!

الان خیلی ها میگن دیگه سریال رو نمیبینن و دیگه از حد گذشته ولی اینها همونایین که هنوز بهمن نشده هی میپرسن فصل جدید کی شروع میشه. من خودم بعد عروسی سرخ خیلی حالم گرفته شد ولی دیگه عادت کردم به این اتفاقا. این بازی ها رو بزارید کنار داستان رو دنبال کنید. آخرش هم چه خوب چه بد، چه جان باشه چه نباشه، چه تیریون باشه چه نباشه چه شاد چه غمگین تموم میشه.

مثل ارباب حلقه ها، هری پاتر، نارنیا و... که تموم شدن. از چیزی که هست لذت ببرید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت خوب بود ولی جان....حیف...

با اینکه بنجن استارک نقش مفیدی توی فصل اول نداشت ولی نمیدونم چرا اینقدر دوست دارم برگرده، با این وضع فعلی هیچ استارکی روی دیوار نیست و هیچ استارکی توی وینترفل نیست! آخ دلم میخواد توی فصل بعدی جدا از اتفاقاتی که دوستان احتمال دادن میفته مثل برگشتن جان و یه سری تئوری دیگه، بنجن استارک هم برگرده، قیافه گرگ گونه ایی داشت!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من کتاب رو نخوندم ولی یکسری مطالعات پراکنده داشتم و برای همین چندتا فرضیه دارم که امیدوارم دوستان کتابخون و وارد به داستان اصلی راهنمایی ام کنن که بفهمیم این فرضیه ها تا چه حد درسته؟

من تقریبا مطمنم که جان برمیگرده، نیروهای شمالی که هنوز به استارک ها وفادارن، انسان های آزاد شمالی که قدرت جانو توی اون جنگ دیدن و تقریبا جونشونو به اون مدیونن و الان تابع هیچکسی نیستند مگر جان! اینها نیروهایی هستند که جان میتونه ازشون بهره بگیره! اگر جان برنگرده احتمالا برو بچ نایت واچ میریزن اونا رو قتل عام کنند و یه جنگ الکی و بی حاثل رخ میده که بعیده!! اینهمه راه اونا رو از پشت دیوار نویسنده آورد اینور که چی؟؟

به عنوان یک مدعی حکومت جان نیاز مند چند مشاور قدرتمنده،شخصیت داووس سی ورث یه مشاروه عاقله و حالا هیچ کسی رو نداره که بهش خدمت کنه، الانم توی دیواره و رابطه خوبی هم با جان داره، ملیساندر هم همینطور، سم هم که دیگه داره استاد میشه، پس تقریبا تیم جان تکمیله!

واقعا بدون جان اینها چکار میخوان بکنند؟؟

از صحبت های شما متوجه شدم که قرار بوده سرباریستان در غیاب دنریس حکومت کنه و حالا که حذف شده نقشش رو تیریون بازی میکنه، از اینجا میخوام به این نتیجه برسم که هر شخصیتی از کتاب حذف بشه یه جانشین توی سریال پیدا میکنه تقریبا !

خوب حالا که کتلین زنده نشده و احتمالا هم نمیشه!! قراره جان رو با استفاده از اون فرضیه زنده کنند، تا حداقل این قسمت از داستان کتاب هم بی اقتباس نمونه!

بحث هویت جان و.. هم بماند!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری