رفتن به مطلب
alireader

مهمترین شخصیت ها و pov های کتاب

Recommended Posts

حالا که فعلا حداقل تا سال ۲۰۱۶ هم از کتاب ششم خبری نیست فکر کردم بد نیست یه جوری خودمون رو باکتاب های قبلی سرگرم کنیم به خاطر همین یه کار آماری انجام دادم در باره تعداد فصل ها و تعداد کاراکتر هایی که pov دارن .

۵ جلذ نغمه کلاْ ۳۴۴ فصل داره که ۷ تای اون ها سرآغاز و موخره هایی هستن درباره شخصیت های فرعی که

همگی اون ها در پایان فصل میمیرن و درواقع آخرین لحظات قبل از مرگشون روایت میشه یعنی کوان لنیستر - چت و گرد از نایت واچ-وارامیر وارگ-مرت فری-پیت از سیتادل و استاد کرسن

بقیه فصل ها شامل ۲۵ شخصیت اصلی و فرعی شامل لیست زیر هست که pov دارن:

ند استارک-کتلین تالی-جان اسنو-آریا استارک-سانسا استارک-برن استارک-دنریس تارگریان-اگان تارگریان-جیمی لنیستر-سرسی لنیستر-تیریون لنیستر-تیون گریجوی-آشا گریجوی-ایرون گریجوی-ویکتاریون گریجوی-سمول تارلی-سر داووس-سر باریستان سلمی-لرد جان کانینگتون-کوینتین مارتل-آریان مارتل-آریو هوتاه-سر اریس اکهارت-ملیساندر-برین تارث

فکر میکنید کدوم شخصیت ها بیشترین تعداد pov رو دارن ؟ آمار رو تو اسپویل میزارم تا هرکس بتونه حدس بزنه:

تیریون۴۹ فصل-جان اسنو ۴۳-آریا ۳۳-دنریس ۳۲-کتلین ۲۵-سانسا ۲۴-برن ۱۸-جیمی۱۷-ند ۱۴-داووس۱۳-تیون ۱۳-سرسی ۱۲-سمول ۱۰-برین ۸-آشا۴-کوینتین۴-باریستان۴-ویکتاریون۳-آریان۲-ایرون ۲-آریو۲-اگان۲-سر اریس۱-ملیساندر۱-جان کانینگتون۱

فکر میکنید اهمیت شخصیت ها تو کتاب به همین ترتیب تعداد فصل هاشونه یا نه؟

کدوم کاراکتر ها هستن که دوست داشتین pov داشته باشن یا کدوم ها بهتر بود pov نداشتن؟

دوستدارین تو کتاب جدید کدام شخصیت ها pov دار بشن؟

یا فکر میکنین بهترین pov کدوم کاراکتر هست و بهترین فصل کتاب کدوم هست؟

درباره همه اینا میتونیم بحث کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون ازعلی بخاطر موضوع جالبش

من به شخصه از فصل های جان اسنو لذت میبرم و بعد از اون تیریون و دنریس

البته باریستان با همون pov های کمش هم برام خیلی لذتبخش بود

در حق استنیس اجحاف شده که جزو pov ها نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الحق که پست جالبیه!

تو کتابهای نغمه آدم واقعا نمیتونه بگه کدوم شخصیت از کدوم مهمتره چون فقط یه شخصیت مطلقا اصلی که نداره و همه تو اتفاقاتی که میفته نقش دارن.یکی یه کاری رو ظاهرا انجام میده ولی پشتش یه نفر دیگه اس و بازم پشت اون یکی دیگه...

به نظر من فصلهای آریا و تیریون خیلی خوب بودن از این جهت که باعث میشدن آدم یه مدت نسبتا طولانی درموردشون فکر کنه.فکر کنم بشه براشون از کلمه پرجذبه استفاده کرد!

دوست داشتم راب قبل مرگش حداقل یه فصل داشته باشه...با این حال به نظرم مارتین کار درستی کرد که واسش فصل نذاشت.چون وقتی واقعا از افکار شخصیت و اینکه اونم تو شرایطی میترسه و مضطرب و دچار تردید میشه آگاه باشی یجورایی یه حس نزدیکی باهاش پیدا میکنی و میگی:خوب ظاهرا اونم مثل من یه آدم معمولیه!...این احساس اون شکوه افسانه ای و تصوری که ما از یه قهرمان تو ذهنمون داریم کم میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Sr Baristan و A R Y A S T A R K

ممنون که به بحث پیوستین

من خودم که شیفته دنریسم و محبوبترین فصل کتاب هم برام فصل فتح آستاپور و آزاد کردن آنسالیدها

هست .

فصل های سرباریستان رو هم دوست دارم ولی الان pov که از همه بیشتر مشتاق خوندن ادامه اش هستم آریا هست که ببینیم سرنوشتش چی میشه و ماموریتی که بدون چهره ها براش در نظر گرفتن چیه؟

با فصل های کتلین خیلی احساس نزدیکی نمیکردم وفکر میکنم میشد چند تا از فصل های کت رو راب pov باشه( کاری که تو سریال انجام داده بودن )

قبل از خوندن فصل هایی که سانسا به اسم آلین pov بود خیلی دوست داشتم لیتل فینگر هم pov باشه که بعد خوندن این فصل ها که سانسا همراه پتایر هست فهمیدم بهتره شخصیت هایی مثل بیلیش و واریس pov نباشن و کلا تو همن سایه و دست پشت پرده باشن تا جذابیتشون کم نشه

خیلی دوست دارم تو کتاب بعدی این pov ها اضافه بشن حتی شده در حد یک فصل : نایمریا گرگ آریا -یکی از تایرل ها(لوراس-مارجری-لیدی اولنا-...) ۳-یک pov که از آدرها باشه-۴-هااولند رید معروف

ولی فکر میکنین مهمترین شخصیت کتاب کیه ؟

به نظر من که تیریون چون همه جا سرک میکشه از دیوار تا شهرهای آزاد و یه جورایی مثل ملات داستانه که کاراکترهای جدا از هم و داستان گسترده کتاب رو بهم ارتباط میده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی هم عالی.

من مطالب راجع به جان رو عاشقشم و تیریون هم که جذابیت های خاص خودش رو داره.

امیدوارم در فصل جدید درباره تیریون pov های زیادی داشته باشیم.

باز هم از تاپیک ممنون علی جان

1448850118_THEIMP.jpg.d882cf02081336db5c11783153a2d0c0.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی باحال میشه اگه کتاب جدید از آدرها pov داشته باشه...تا حالا راجب اینکه هاولند رید یه فصل داشته باشه فکر نکرده بودم! به نظرم جالب میشه.

من هنوز سر حرفم هستم! به نظرم نمیشه فقط یه نفر رو به عنوان مهمترین شخصیت معرفی کرد.همونطور که قبلا گفتم یه کاراکتر ممکنه درظاهر یه کار مهمی رو انجام بده و مهم بشه اما کتاب نغمه سنگینتر از این حرفهاست و در اکثر موارد کاراکتر یا کاراکترهای دیگه ای پشت ماجرا هستن.به همین دلیل خیلی سخته آدم بخواد یکی رو انتخاب کنه!

خدا کنه تو کتاب جدید از آدرها یه فصل باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درباره هاولند رید یک تیوری جالبی هست که اگه واقعا اتفاق بیفته به نطر من فوق العاده اس و یکpov معرکه میشه

میگذارم تو اسپویلر :

هاولند رید همون سپتون اعظم یا گنجشک اعظم هست که اومده کینگز لندینگ انتقام ند رو از سرسی و بقیه بگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مطمینی؟ چقدر حیف هر چند واقعا سخت بود بخواد باز هم شخصیت جدید وارد کنه و داستان رو بیشتر گسترش بده بهر حال باید یه جایی جمعش میکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alireader » سه شنبه مرداد 6, 94 4:34 pm[/url]"]درباره هاولند رید یک تیوری جالبی هست که اگه واقعا اتفاق بیفته به نطر من فوق العاده اس و یکpov معرکه میشه

میگذارم تو اسپویلر :

هاولند رید همون سپتون اعظم یا گنجشک اعظم هست که اومده کینگز لندینگ انتقام ند رو از سرسی و بقیه بگیره

بابا بیخیال بعید میدونم مگه میشه؟جایی خوندی اینو یا نظر خودته؟

راجب تیریون خودمم عاشق شخصیتشم اما مهمترین نمیتونه باشه،بیشتر نمک قضیست،بنظرم دنریس و جان اسنو تا حالا اصلی ها بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sr Baristan » سه شنبه مرداد 6, 94 7:58 pm[/url]"]
alireader » سه شنبه مرداد 6, 94 4:34 pm[/url]"]درباره هاولند رید یک تیوری جالبی هست که اگه واقعا اتفاق بیفته به نطر من فوق العاده اس و یکpov معرکه میشه

میگذارم تو اسپویلر :

بابا بیخیال بعید میدونم مگه میشه؟جایی خوندی اینو یا نظر خودته؟

راجب تیریون خودمم عاشق شخصیتشم اما مهمترین نمیتونه باشه،بیشتر نمک قضیست،بنظرم دنریس و جان اسنو تا حالا اصلی ها بودن

تیوریش تو وب پره این لینک رو ببین:

http://fantheory.net/howland-reed-is-the-high-sparrowhigh-septon-game-of-thrones/

یا سرچ بزن who is high sparrow یا howland reed is the high-sparrow

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Sr Baristan@

درباره این شخصیت یه تیوری دیگه هم هست:

های اسپارو از عوامل وریس و ایلریو هست و نقشه شون اینه که با انداختن تایرلها و لنیسترها به جون هم از طریق محاکمه کذایی مارجری و سرسی شهر رو به آشوب بکشن تا بعد بتونن با استفاده از ارتش شمشیر وستاره های سپتون که تازه با حماقت سرسی مسلح شده وارد عمل بشن و پایتخت رو از داخل و به راحتی فتح کنن .

این تیوری با عقل بیشتر جور درمیاد و نشانه هاش تو کتاب هست

دقت کن که رابرت ۲ تا ملازم داشت که براش شراب میاوردن لنسل و دیرک که میتونن شهادت بدن سرسی تو مرگ رابرت نقش داشته .لنسل که تواب شده و به برادران گنجشک پیوسته و آماده شهادت دادنه و دیرک هم تو شورش روز رفتن میرسلا به دورن گم شد و دیگه هیچ وقت پیدا نشد . خیلی راحت میشه حدس زد الان زنده و سالم در اختیار واریسه تا تو دادگاه شهادت بده

بعد هم های اسپارو یه کلاه گشاد سر سرسی گداشت اجازه فعالیت مجدد ارتش ایمان و مسلح شدن طرفدارانش تو قلب پایتخت رو ازش گرفت در ازای طلایی که شاه به سپت بدهکار بود و توان پس دادنش رو هم نداشت یعنی هیچ .خیلی هم خوشحال بود و به خودش افتخار میکرد.

همین طور آخرین فصل کتاب پنج که واریس کوان رو کشت آخرین آدم قدرتمند پایتخت هم حذف شد

ولی من بیشتر اون ایده هاولند رید بودنش رو دوست دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری