رفتن به مطلب
ریگار

قسمت نهم، Battle of the Bastards

به اپیزود نهم از فصل ششم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

87 رای

1. 1. به اپیزود نهم از فصل ششم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      0
    • 6
      0
    • 7
      5
    • 8
      1
    • 9
      5
    • 10
      72

Recommended Posts

سلام.باور کنید از اولین بازدید کنندگان این سایت عالیم و همیشه کامنت های دوستان رو خوندم ولی اصلا اهل کامنت گذاشتن نیستم ولی این قسمت باعث شد تغییر عقیده بدم.این قسمت فوق العاده بود و با باگهای که Queen nymeria گفت رو قبول دارم ولی خوب این چیزا طیبعیه و پیش میاد و با هنوز با وجود این مشکلات کوچیک این قسمت عالی بود و بهش 9/9 میدم.در مورد اشتباه جان اسنو به نظرم کاملا واقعی بود و اگه با ویژگی های اخلاقی جان که همه میدونیم به سمت ریکون نمیرفت عجیب بود و در مورد بیلیش فقط اینو میگم که تو بازی تاج تخت یا میبری یا میبازی و بیلش همیشه برندس پس پادشاهی حقشه البته با این وجود دو خواهش از لرد بیلش بزرگ دارم 1 اینکه جان رو نترکونه و بهش رحم کنه 2 پوست دنریس رو زنده بکنه البته با شناختی که از مارتین دارم احتمالا دنریس جان علاوه بر نسوز بودن پوستشون غیر قابل کندنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از دوستان به این قسمت نمره7 داده

بدون ه اینکه بخوام بدونم کیه همونطور که تو پست آخرم توقسمت 8 گفتم اگر صد نفر بگن بد 4 نفر بگن عالی دلیل به ای نمیشه که حق با اون 100 نفر باشه باید دید چی میگن و چی میخان اما نظر دادن قابل احترامه

اینکه سانسا اونجا نبو دموقع حرف رمزی یه جواب ساده داره جان بش گفته حالا حتما باید این و ب تصویر بکشن تا ماراضی بشیم فک میکنید سازنده ها به این چیزا توجه نکردن

البته بعضی از نقد ها مثه نبود گوست کاملا درسته ب خاطر خرج بالای جلوه های ویژه س وصد البته به این که نویسندگان سریال مثه همیشه به اژدها ها بیشتر اهمیت دادن تا دایر ولف ها خب اسم رمان م نغمه ای از آتش و یخ ه دیگه باید تحملشون کرد

اگر بعضی از نقد ها مغرضانه نباشن این نقد راجب وان وان که فقط برای شکستن در وازه اورده بودنش این که هیچ کاره خاصی نکردو...

کمی بی انصافی نیست

یه نفر محرکی برا تجدید بیعت وحشی ها با جان میشه ازش پیروی میکنه جلو سپر ای پشته هم و نیزه های خونین و صد ها تیر ایستادگی میکنه در آخر جونشم فدا میکنه

بعد ما بگیم فقط به درد شکستن یه در میخورد

به قول یکی از دوستان بعضی از قهرمانان شمشیر نگه میدارن بعضی ها فقط یک در

(HOLD THE DOOR ) , و البته بعضی ها هم فقط یک در و باز میکنن (BREAK THE DOOR)

اما چه نکته عالی بود یکی دری ونگه میداره و دیگری دری و میشکنه و هردو کاره متعالی و انجام میدن به قسمت9فصل 4 نگاه کنید وقتی که گرن دروازه دیوار رو جلو مگ عظیم نگه داشت

ب احترامشون

وان وان

هودور

مگ&گرن(گرن&مگ)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت که عالی بود حرفی توش نیست

فقط من از خشم داووس می ترسم

می ترسم ملیساندرا بلایی که سر کرسن اورد سرش بیاره

راستی این قسمت هم مثل قسمت های قبل درباره استنیس صحبت شد

به نظرم از اینکه نمی خواهند استنیس فراموش بشه هدفی دارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » دوشنبه خرداد 31, 95 12:59 pm[/url]"]اگر فقط از دل و روده بیرون ریختن خوشمون بیاد این اپیزود عالی بود.ولی اگر به چیزهای دیگه هم توجه کنیم ضعف داشت این قسمت برای دراماتیکتر و هیجان انگیزتر کردن این قسمت یه چیزهایی رو نادیده گرفتن کلا.بیان کردن جاهایی از داستان که کمی ضعف داشت نقد مغرضانه نیست. اکثر کسانی که نگاه میکنن سریالو طرفدارن و پدرکشتگی ندارن با سازندگان سریال.

قسمت دنریس خوب بود مخصوصا اینکه بالاخره دیدیم درباره پدرش باهاش حرف زدن.البته این قسمت هم مشکل داشت مثلا اون دو تا اژدها با اینکه آزاد بودن تا الان بیرون نیومده بودن احتمالا بخاطر هزینه بر بودن CGI .ولی در کل خوب بود.

تو جنگ شمال من فکر میکنم وون وون رو فقط برای شکستن در وینترفل اورده بودن چون تو جنگ به نظرم زیاد تاثیرگذار نبود.اونجایی که محاصره شون کرده بودن یه نفرو پرت کرد یه نفرو نصف کرد بقیه شم دستاشو تو هوا تکون میداد درصورتیکه راحت میتونست افرادی رو که محاصره شون کرده بودن رو با پا له کنه ولی خب اونوقت دیگه بیلیش چکار میکرد؟

سانسا اونجایی که رمسی درباره ی غذا ندادن به سگاش حرف زد نبود ولی بعدش ...

رمسی اگر انقدر تیرانداز خوبیه که از اون فاصله دقیقا قلب ریکان رو نشونه گرفت و زد به هدف چرا جان رو نزد؟یه تیرم به جان نخورد!!!جان با اینکه سانسا بهش هشدار داد طبق نقشه شون عمل نکرد و دقیقا تو تله ی رمسی افتاد.

شمال مثلا سرده و کلی برف میاد بعد جایی که شیرین رو سوزونده بودن بعد اینهمه مدت اونجوری مونده بود که داووس پیداش کنه داووس هم برای پیاد روی دقیقا همون مسیر رو انتخاب میکنه.

ولی آخرش که رمسی رو سگاش میخورن خیلی خوب بود.

اون قسمتی هم که جان زیر دست و پا موند جالب بود.

خب شاید دلیل هام منطقی نباشه یا من اشتباه بگم اما از نظر من جواب شما کاملا واضحه اولا همه ما میدونیم که خدای نور میخوار جان زنده بمونه و طبق گفته ملیساندر اون رو تو برج های وینترفل در حال قدم زدن دیده پس طبیعیه که اتفاقی بیفته که تیرها بهش نخوره این خواست پروردگاره در مورد غول بگم غول به فرض سه تاشونم زیر پا له کنه اگه میرفت وسطشون نا بودش میکردن و خب نیزه دارار به خاطر همین با اون نیزه های بلند اومده بودن و اگه یکم تو ذهنتون تصور کنید میبینید که اگه پاشو رور اونا بزاره هزارتا نیزه تو پاهاش میرف در مورد نزدن جان :اون اونقدر مغرور و ابله که فک میکرد پیروز میشه و جان رو زنده میگیره و عذابش میده و فلان پس جان کلید ارزشمندی بود و دوست نداش همون اول بیخودی و به همین راحتی جان رو بکشه در مورد دو تا اژدها اولن یه مدت بود تو زنجیر بودن و تیریون وسطا زنجیرشونو باز کرد و اینکه اگه یادتون بیاد دنریی که مادرشون بود گفت اینجا بمونید اونا به حرف مادرشون اونجا بودن وگرنه تودشون میتونستن بیرون بیان و چون بدجور به مادرشون وفادارن به حرفش گوش کرده و مونده بودن و در موقه نیاز هم برای کمک به مادرشون خارج شدن در کل هم عالی ترین قسمت بود و ضعف هاش کمترین بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من نقدم مغرضانه نیست شما طرفداری متعصبانه میکنید و انگار انتظار دارید همه بیان فقط تعریف کنن.اصلا کامنت منو درست خوندید؟نگفتم Wun Wun فقط بدرد شکستن در میخورد گفتم انگار فقط برای این منظور اورده بودنش .به اندازه ی توانایی هاش ازش استفاده نکردن.برید دوباره نگاه کنید اونجایی که صحنه ی جنگ رو از جایی که رمسی ایستاده نشون میده و صحنه ی بعدش ون ون دستاشو تو هوا تکون میده حتی یه سر نیزه هم نمیشکنه

من به قسمت قبل کاری ندارم که چکار کرد من درباره ی این قسمت حرف میزنم.

سانسا خودش اونجا بود بعد جان میره بهش میگه تو اون 30 ثانیه ای که نبودی رمسی گفت 7 روزه به سگام غذا ندادم یه جاهاییتونو میدم بهشون بخورن؟!مگر اینکه جان هم با سانسا همکاری کرده و میدونسته سانسا میخواد سگا رو بفرسته پیش رمسی.بعد که سانسا نقشه شو گفته اونم گفته اتفاقا خودش گفت 7 روز غذا نخوردن!

با توجه به اینکه همه به به چه چه کردن و من ایراداتشو گفتم خودتون باید متوجه شده باشید که من 7 دادم که فکر نمیکنم کم باشه و یعنی بد بوده.اتفاقا خوب بود ولی ایراداتی هم داشت.

در آخرم میگم من پدرکشتگی با سازندگان سریال ندارم که بخوام مغرضانه نقد کنم اینها فقط نکاتی بود که موقع دیدن این قسمت به ذهنم میومد وگرنه نرفتم موشکافانه نگاه کنم فقط به قصد ایراد گرفتن به زور ازش ایراد درارم.

موقع دویدن ریکان هم به ذهنم رسید که چرا زیگ زاگی نمیدوه ولی بعدش گفتم خب بچه س و ترسیده الان به ذهنش نمیرسه این کارو بکنه.

برای اطلاعات بیشترتون:مغرضانه:از روی غرض ورزی(بدخواهی و کینه).

73705ea7a587470ec70e2ce233a99476.gif.b477425ee4bbe1633d164de5c50e4a51.gif

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baristan s » دوشنبه خرداد 31, 95 1:41 pm[/url]"]یکی از دوستان به این قسمت نمره7 داده

بدون ه اینکه بخوام بدونم کیه همونطور که تو پست آخرم توقسمت 8 گفتم اگر صد نفر بگن بد 4 نفر بگن عالی دلیل به ای نمیشه که حق با اون 100 نفر باشه باید دید چی میگن و چی میخان اما نظر دادن قابل احترامه

اینکه سانسا اونجا نبو دموقع حرف رمزی یه جواب ساده داره جان بش گفته حالا حتما باید این و ب تصویر بکشن تا ماراضی بشیم فک میکنید سازنده ها به این چیزا توجه نکردن

البته بعضی از نقد ها مثه نبود گوست کاملا درسته ب خاطر خرج بالای جلوه های ویژه س وصد البته به این که نویسندگان سریال مثه همیشه به اژدها ها بیشتر اهمیت دادن تا دایر ولف ها خب اسم رمان م نغمه ای از آتش و یخ ه دیگه باید تحملشون کرد

اگر بعضی از نقد ها مغرضانه نباشن این نقد راجب وان وان که فقط برای شکستن در وازه اورده بودنش این که هیچ کاره خاصی نکردو...

کمی بی انصافی نیست

یه نفر محرکی برا تجدید بیعت وحشی ها با جان میشه ازش پیروی میکنه جلو سپر ای پشته هم و نیزه های خونین و صد ها تیر ایستادگی میکنه در آخر جونشم فدا میکنه

بعد ما بگیم فقط به درد شکستن یه در میخورد

به قول یکی از دوستان بعضی از قهرمانان شمشیر نگه میدارن بعضی ها فقط یک در

(HOLD THE DOOR ) , و البته بعضی ها هم فقط یک در و باز میکنن (BREAK THE DOOR)

اما چه نکته عالی بود یکی دری ونگه میداره و دیگری دری و میشکنه و هردو کاره متعالی و انجام میدن به قسمت9فصل 4 نگاه کنید وقتی که گرن دروازه دیوار رو جلو مگ عظیم نگه داشت

ب احترامشون

وان وان

هودور

مگ&گرن(گرن&مگ)

از نظر من هم بد بخت وون وون خیلی به درد خورد و جونشو فدا کرد و همون باز کردن در هم خیلی کار مهمی بود اونموقه با توجه به یربازان باقی مونده تسخیر قلعه بازهم سخت بوده و چن روز میکشید که تا اون موقه خدا میدونه رمزی دوباره چه نقشه هایی میکشید یا فرار میکرد در مورد صد نفر هم از نظر من اکثریت مهمه البته تو همه چی نه تو سریال تو انتخاباتم بدون توجه به اگاهی و سواد همه رای میدن و توجه به رای اکثریت هستش و اینکه خب اگه اکثریت نباشن شاید سریال ور شکست شه کلا و اینکه سازنده ها اناصفیش تو این قسمت عالی کار کردن ولی با این وجود به نظر من جای بهتر بودن داشت ولی بهترین بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

[justify]ایپزود خیلی بدی بود ، به بدی ایپزود قبلی

اول ، قسمت دنریس که کلا برام از منفورترین و مسخره ترین بخش های سریاله ، این قسمت هم از این قاعده مسثنا نیست.متاسفانه از همون موقعی که تیریون وارد ماجرای دنریس شده ، به اندازه همون بلکه حتی بیشتر بی خاصیت شده و دیگه به خوبی قبل نقش فعال و محرک تو سریال نداره و بیشتر شبیه یه کاریکاتوره تا کاراکتر.نویسنده های سریال سعی کردن این خلا رو با تیکه های مسخره و آب نکشیده تیریون پر کنن ولی نتیجه عکسه.چون کاراکتر دیگه از موضع فعال تو سریال کاری نمیکنه بنابراین تیکه ها و کنایه هاش فوق العاده مسخره و بی ربط و بی معنیه.اون صحنه مذاکره دنریس و یارا که خیلی مسخره بود ، انقد راحت با هم به توافق رسیدن؟حتی کارگردان نتونست از موضع "زن بودن" جفتشون برای برقراری رابطه استفاده قوی تری کنه.اون صحنه لبخند مسخره تیریون هم برای تایید توافق هم که کلا جوک بود دیگه ، خیلی دم دستی بود.

دوم ، صحنه مذاکره قبل نبرد ، فقط سانسا ، رمزی و جان ، بقیه مترسک ، که آخرشم هیچی از این سکانس درنیومد.

سوم ، اتاق جنگ جان ، وقتی دیدم هیچ کدوم از کارکترها برای چیدن یه استراتژی درست و حساب شده حتی به خودشون ذره ای فشار نمیارن و به یه تاکتیک به شدت مسخره "دورشون کنیم ، گاز انبری و فلان" بسنده میکنن ، حدس زدم که عملا به یه نبرد مسخره ی خرکی طرف خواهیم بود و اونجایی که سانسا به جان میگه گول رمزی رو نخور ، اون با آدما بازی میکنه کاملا از این قضیه مطمئن شدم و همینم شد ، یه نبرد خرکی که دو طرف فقط به سمت هم یورش بردن و تلی از جسد به جا گذاشتن.نه تاکتیک ، نه استراتژی ، هیچی.در واقع قبل نبرد با سوتی هایی که کارگردان میده ، دستش خیلی زودتر رو میشه و نبرد به جای تعلیق ، فقط وقت تلف میکنه.این شد نبرد آخه؟!تنها قسمتی که جان زیر دست و پا میمونه و ما مطمئن نیستیم که زنده میموته یا نه ، حس تعلیق میده، اونم به لطف تدوین خوب و صدا گذاری درست و به موقع.بقیه جنگیدنشون جوکه مخصوصا وقتی که جان یه تنه میره زیر تیرهای فله ای که به سمتش میاد ولی خراش هم بر نمیداره ، عجب!

چهارم ، وان وان و یا همون دوست غولمون با اینکه قهرمانانه میمیره ولی هیچ حسی نه در جان و نه در تورمنت تولید نمیکنه ، دوتا کلوز آپ و یه نگاه به شدت مصنوعی.نبرد رمزی و جان خیلی مسخره و زود تموم میشه ، سه تا تیر و چندتا مشت.اصلا نگم بهتره.

پنجم ، خلا کاراکترهایی که تو این قسمت عملا ..... این قسمت توسط ناظر حذف شد... رو ایفا کردن ، سرداوس ، تورمنت و بیلیش که وقتی آخر به کمک جان میاد دیگه نمی بینیمش.

کلا ایپزود بدی بود.

1/10[/justify]

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی ها چه گیرهایی که به سریال نمیدن

اصولا کسایی که اینقدر ایراد میگیرن دو دسته ان . یا سطح ایده ال هاشون و توقعشون خیلی زیاد از حد بالاست .

طوری که اگه خود خدا هم بیاد GOT رو بسازه ازش ایراد میگیرن

یا هم شخصیت کوبنده دارن که خدا رو شکر فکر نمیکنم اینجا همچین کسی داشته باشیم

موندم این افراد سریال رو دقیقا با چی مقایسه میکنن که میگن بد بود ؟

از نظر اینا سریال یا فیلم خوب چیه ؟ چه المانهایی باید داشته باشه؟ یه چند تا از این فیلم و سریالهای خوب و بدون ایراد بگن ما هم ببینیم .

قرار به گیر دادن باشه که هر فیلم یا سریالی رو هم که بگی کلی باگ و ایراد توش پیدا میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

[justify]نمره هفت، نمره خوبی حساب میشه .وقتی به فیلمی یا قسمتی نمره 10 از 10 داده میشه یعنی یه شاهکار چیزی که حداقل به چشم من نیومد که این قسمت یا هیچ کدوم از قسمت های این سریال شایسته 10 از 10 باشن. از نظر من شاید فقط به تعداد انگشتان یک دست در تاریخ سینما فیلم وجود داشته باشه که لایق امتیاز نزدیک به 10 باشن( این دیگه بستگی به سلیقه و انتظار هرشخص از یک اثر هنری داره و طبیعتا در میان افراد مختلف متفاوته این سلیقه) .نمرات بالا نشان از ارضای جنبه روحی مخاطبان داره یکی در مورد رمزی که خیلی منتظر مرگ این شخصیت بودن(از جمله خود من) و تقریبا با بیشترین زجر ممکن (درمیان شخصیت های منفی سریال)مرد که همین کارو به نوعی جذاب تر کرد ، جدای از این قضایای اونور آب دنریس بالاخره تموم شد و این خطوط موازی سریال( کتابو نمیدونم فعلا) تا حدودی روان تر و سریعتر شدو همچنین نمرات بالا میتونه نشان از گستردگی این قسمت و استقبال از این گستردگی و تمرکز بخصوص در مورد حوادث حول و حوش وینترفل باشه که شاید بیشترین جذابیت رو داشت ولی زمانی که در سریال در قسمت های قبلی به این خط داستانی اختصاص داده میشد عطش مخاطب رو بر طرف نمی کرد.

طراحی صحنه های اکشن ، موسیقی و استفاده از دیالوگ ها خوب بود ولی مخاطبانی که حرفه ای سینما رو دنبال کردند فیلم هایی با اکشن و نبردهایی بزرگتر و کامل تر از این قسمت رو دیدن، بخاطر همین ممکنه ضعف هایی به چشمشون بیاد، جدای از اینکه خیلی از حوادث این قسمت به شکل دیگری در سینما به تصویر کشیده شده، حالا این شباهت بین حوادث یا غیر تعمدی بوده و اگه هم عمدی بوده خودش نکته مثبتیه چون می تونیم اونو نوعی ادای دین و ارجاع بدونیم (مثل فیلم های تارانتینو)

مثلا قسمت پنجم و تقابل شاه شب و برن و اون تعقیب در تونل تا حدودی زیادی مشابه فیلم تیغ 2 بود حتی اون لحظه ای که اون فرزند جنگل اون ماده انفجاری رو در دستش ترکوند مشابه این عمل در همون تونل البته در مقابل خون آشام ها وجود داشت.

قسمت نهم البته ارجاعات بیشتری رو ممکنه داشته باشه. همین نبرد رمزی -جان خطوط کلی روایتی اش کم شباهت به تقابل ناپلئون بناپارت(جان) و دوک ولینگتون( رمزی ) در نبرد تاریخی واترلو نبود(دوستان برای اطلاعات بیشتر میتونن به قطعه واترلو در کتاب بینوایان ویکتورهوگو مراجعه کنند). حتی ورود بیلیش هم مثل ورود بلوخر در اواخر کارزار بود تنها با این تفاوت که بلوخر سپاهیان ناپلئون رو در انتهای نبرد درحالی که در آستانه پیروزی بودند درو کرد ولی در اینجا شوالیه های ویل، نیروهای رمزی رو.خود این شکل نبرد مدرن و تن به تن که جذاب بود رو می تونیم اولین بار فرم کاملش رو در شجاع دل مل گیبسن ببینیم ، طراحی اکشنی از جان تول که بعد از این فیلم در خیلی از فیلم های دیگه مثل مثلا سکانس ابتدایی گلادیاتور مشابهش رو دیدیم.همین نقشه گاز انبری رمزی- کاراستارک مشابهش در انتهای قسمت اول صخره سرخ جان وو و تقابل نقشه های سائوسائو با ژوکه لیانگ کانگ مینگ کار شده.

اون صحبت رمزی با ریکان ودویدن مستقیم ریکان استارک و تیراندازی به سمت ریکان مشابه همین وضعیت در رفتار با اسیران در فیلم آپوکالیپتو مل گیبسن بود.

اون لحظه شمشیر به دست بودن جان اسنو و عزمش برای حرکت به سمت سواران رمزی دو مشابه داره یکی در فیلم آرتور شاه و یکی در آخرین سامورایی ادوارد زوییک .

جالبه اون نبرد انتهایی رمزی و بعد مرگش سه مورد مشابه در سینما داره.

حرکت جان به رمزی مشابه نبرد تن به تن آخلیوس (برد پیت) در ابتدای تروا بود با این تفاوت که اونجا طرف مقابلش نیزه به سمت آخلیوس پرت میکرد و در اینجا جان بجای شمشیر یه ادای دین دیگه رو به کار برد!

جان مثل بروس ویلیس در شهرگناه با ضربات مشت متوالی بر صورت رمزی قافیه رو برد.

جالبه شخصیت رورک پسر از نظر مریض بودن در مسائل ج ن س ی و خشونت) شباهت زیادی به رمزی داره همچنانکه رابطه اش با سانسا کم شباهت به رابطه رورک پسر با نانسی(دقت کنید به اسم نانسی و سانسا) کالاهان نیست(حالا از تشابه شخصیتی سناتور رورک پدر+ رورک پسر با روس و رمزی بولتون بگذریم که البته با توجه به منبع اصلی که داستانه کلیات این تشابهات با شهرگناه نمیتونه غیر اتفاقی باشه مگر در سریال که به نوعی ادان دینه در عین اینکه جذاب هم هست)

آخرین شباهت هم بر میگرده به تشابه مرگ رمزی با شخصیت میسون در هانیبال(2001ریدلی اسکات). در اونجا میسون تصمیم به کشتن هانیبال لکتر توسط خوک های گرسنه داره ولی در نهایت خود میسون طعمه اونها میشه مثل خورده و دریده شدن رمزی اسنو به دست سگ های اهلی و البته گرسنه اش.[/justify]

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سانسا از جان پرسید کجاست رمسی؟!

(جان هم احتمالا بهش گفت همونجا که سگهارو نگه میداره.)

به این معنی نیست که لزوما نقشه سانسا بوده که رمسی شکار سگها شده باشه.

هر چیزی که تو اپیزود نشون نداده شده، یا غیرشفافه رو که نمیشه به عنوان باگ فرض کرد!

اصلا بی معنیه که همه چی رو بخوان به طور کامل روایت کنند!

مثلا تصور کنید که جان به سانسا چنین چیزی گفته: آبجی، میدونی چی شده؟! رمسی بهمون گفته 7 روزه سگاش غذا نخورده و مارو تهدید کرده باهاش!

برو ببین الان سگا دارن میخورنش ...!

خب چه لزومی داره چنین دیالوگی رو بیارن تو سریال! با یه دو دو تا چارتا هم میشه فهمید که سانسا مطلع شده از وضعیت رمسی و سگاش (با پاسخ جان بهش)

بازم میگم، لازم نیست هر چیزی رو که به شکل باگ ببینیم! شاید صرفا پرداختن بهش اهمیتی نداشته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان يه فيلم سه ساعته ٢٠٠ ميليون دلاري (يعني هر ساعت ٦٦.٦٦ ميليون دلار) كه نگاه نميكنيد يه سريال ١٠ اپيزودي نگاه ميكنيد كه هر اپيزودش يك ساعته و بودجه ساخت هر قسمتش ٦ ميليون دلار!(البته اپيزود بلك واتر ٨ ميليون دلار هزينه داشته) پس سطح توقع خودتون را پايين بياريد، بجاي لينكه بشين موشكافي كنيد و باگ پيدا كنيد سعي كنيد از تماشاي سريال لذت ببريد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درمورد خیلی از نقل قول ها تشکر میکنم از فرارازون بابت آوردن این مثال ای زیبا درمورد موردهای مشابهی بااین قسمت سریال از سینما داشت ممنونم

این تشابه ها داخل خوده این سریال هم تو نبرد های بلک واترودیوار هم بود که ب یکباره جنگ مغلوبه رو پیروز میشن واز عنصر غافل گیری به نحوه احسنت بهره میبره

درمورد تکمیل صحبت هاتون هیچ فیلم تو دنیا دارای نمره 10 منتقدین نیست حتا رستگاری از شاوءشنگ وپدرخوانده وشوالیه تاریکی (بت من)2

ب زور نمره 9 خورده ای و نزدیک 9 از منتقدین میگیرند و باید قبول کرد نمره هفت م نمره خوبی مشکلی حتی با نمره 1 شم نداریم

همونطور که گفتید سریال دارای اشکلاتی هست اما گاهی اوقات نقاط قوی تو سریال باعث میشه ازون ها چشم پوشی کنیم و با کمی تیفوسی بازی نمره 10 بدیم

ب این مکالمه دقت کنید

اون کجاس

(جان:انداختم ش تو سلول و بستمش

سانسا:میخام ببینمش

جان:میخای باش چیکار کنی

سانسا :میخام تیکه تیکه ش کنم و بدم سگاش

جان :اتفاقا گفت 7 روز چیزی نخوردن )

اگر این قسمت تو سریال فیلم بردار ی میشد

ماباید راضی تر میبودیم یه باگ بزرگ از سریال برداشت میشد

گاهی نقاط منفی توذهن یه آدم اونقد برجسته میشه که عدد 1 هم برای این قسمت زیاد میبینه(بد بازی گرفتن از تیریون چیزی که تو هیچ کدوم از 5 فصل گذشته شاهدش نبودیم )

اما وقتی میگن بهم که مطالب من رو نخوندید و افراطی نظر میدید من چی باید بگم

وان وان درمقابل ارتشی که سپر به سپر پشت هم دارن جلو میان و نیزه بلند بدست دارن ووقتی یکی ومیکشی یکی ازعقب جاشو میگیره چیکار میخاد بکنه مگ عظیم که اگر اشتباه نکنم بزرگترین غول سریال بود تو یه فضای کوچیک توسط گرن و4تا سرباز تویه جای تنگ کشته شداون وقت از وان وان توقع داریم 500 مرد زره پوش (اگر بیشتر نباشن) کنار بزنه مثه شخصیت هالک چیزیش نشه این منطقیه یا واسه دور کردن نیزه ها دستان نشو سپر کنه

پس از وان وان برای اینکه 100تا تیر بخوره چند نفر له کنه و1نفرو نصف کنه ودرکل مثه یک سپر انسانی عمل کنه و همونطور گفتم مثه قهرمان

break the door کنه و درآخر هم بمیره سازنده ها استفاده دیگه نبردن

حالا نظر هرکس قابل احترامه اما بنظر من که کافی بوده

در آخرم ممنون بابت گوشه ای از لغت نامه فارسی برای اطلاع م خوب بود

اما نبود گوست و ب هیچ عنوان نمیتونم توجیه کنم میشد با مرگ اونم فاتحه دایر ولف ها رو تا حدود زیادی خوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم همه تا الان این رو می‌دونن ولی ذکر مجددش هم خالی از لطف نیست.

قسمت نهم تا الان با 23,757 رای امتیاز 10/10 رو تو IMDB داره که تو تاریخ تلویزیون فکر کنم اولین باره.

6swfelcs8mfnwd8fq3p2.png

برای مقایسه می‌تونیم به قسمت قبلی نگاه کنیم که تنها با 10 هزار رای امتیار 8.2 رو کسب کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظره من تیرایی که سمت جان و وسط جنگ پرت میشد خیلی مصنوعی به جان نخورد یاده فیلم هندی افتادم

در کل یکی از بهترین قسمت های کل سریال بود حالا باید بشینیم ببینیم بیلیش میخواد چیکار کنه که با توجه به از قدرت کنار رفتن سرسی فک نمیکنم به اهدافش برسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام خدمت دوستان این قسمت محشر بود هم سکانس هاش و هم موسیقی متنش واقعا به ما فهموند معنای جنگ و خوشنت توی اون یعنی چی

صحنه ایی که جان ریکان رو دید و به سمتش رفت و بعد مرگشم به سمت اونا حمله کرد برای یک استارک کاملا طبیعی بود اگه این کارو نمیکرد باید بهش شک میکردیم به قول بیلیش که تو قسمت 3 فصل 1 گفت استارک ها سریع عصبانی میشن و کند فکر میکنن

کارگردان کاری کرد که ما بهتر ....این قسمت توسط ناظر حذف شد ...درک کنیم جوری که جان نمیتونس نفس بکشه

در کل باید بگم قضیه شمال خیلی عجیبه درسته همه خوش حال ان و برای مرگ ریکان اندوهگین ولی باید نگران باشن بیلیش به مراتب میتونه از رمزی خطرناک تر باشه

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اپیزود واقعا خوبی بود!

فقط یه نکته ای که بهش فکر کردم اینه:

دنریس،جان،رمزی،داریوناهاریس که در نبردها شرکت داشتن همگی به نحوی حرام زاده هستند؛حتی اون اربابی که زنده موند هم میتونه بسترد باشه چون بقیه گفتن عوام زاده س و مثل ما نیست!با توجه به اسم این قسمت آیا میشه گفت تیریون واقعا فرزند اریس و جوانا هست؟شاید یه نکته ظریف باشه که توسط سازنده ها تو این اپیزود قرار داده شده!

شک ندارم خیلی ها میگن نتیجه نبرد شمال کلیشه ای بود!

خوب اگه بیلیش میومد به کمک و نتیجه پیروزی بود میشد کلیشه ای،اگه بدون کمک بیلیش پیروز میشدن میشد غیرواقعی،اگه جان بعد بازگشتش از رمزی شکست میخرد میشد مزخرف و بی معنی،اگه هم با تمام تفاصیر باز هم جان شکست میخورد و رمزی پیروز میشد همه میگقتن ما دیگه سریال نمیبینیم!منظورم اینه که haters gonna hate !

چه میم ها و فتوشاپ هایی که نبینیم با موضوع رابطه یارا گریجوی با دنریس و فانتزی های ملت مخصوصا این که نگاه ها و لبخندهای ردوبدل شده خیلی شیطنت آمیز بود!

فقط موندم این همه دوتراکی وحشی قراره کجای وستروس ساکن بشن!نکنه قراره وستروس که فتح شد برگردن سر خونه زندگیشون؟

و فقط یک هفته تا پایان این فصل و شروع انتظار مجدد یک ساله!

استاد هم که واقعا قصد انتشار کتاب ششم رو نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

[justify]باور کنید نمره ای که من دادم از دید یه مخاطب کاملا عادی هست ، قصد کوبیدن نیست.برای ساپورت کردن حرفام ،تک تک قسمت های مهم رو که به نظرم بد دراومده بود رو ، مستدل گفتم.کوبیدن اینه که حرفاتو بزنی ولی نتونی ازشون دفاع کنی.

کتاب رو بذارید کنار ، فرض کنید با یه سریال بدون پشتوانه رمان اقتباسی طرفید ، چقد از چیزهایی که مد نظر سازنده ها بوده تبدیل به "سینما" شده ؟ تقریبا هیچی.

در باب مقایسه باید بگم بهترین کاری میشه فعلا البته کرد اینه سریال رو با گذشته خودش مقایسه کنیم.آیا سریال افت نکرده؟ آیا شخصیت های فعال افت نکردن؟ دوستان میگن نبرد خوب دراومده.راجع به هزینه های گزاف (که بیشتر پز رسانه ای هست) صحبت میکنن.حتی قبل از این اپیزود کلی تبلیغ کردن و در حقیقت مخاطب های ساده لوح رو ، پیش از دیدن اپیزود خر کردن که این قسمت ، قسمت خوبی خواهد بود.ایا نبرد ، به خوبی نبرد جان با وایت واکرها بود؟ این واقعا همون سریاله؟ بعید میدونم !!

این فصل یکی از بدترین ، ملال آورترین و کسل کننده ترین فصل ها بود و با کمی ارفاق اپیزود Door از بقیه قسمت ها یه سر و گردن بالاتره ولی فصل ، فصل بدیه.

من همچنان رو موضع خودم برای این فصل و این قسمت هستم و نمره 1/10 براش کفایت میکنه.

در باب نمره ای از سایت های هایی مثل IMDB منتشر میشه فقط و فقط یه چیز میگم.

سربال های بدتر از این مثل breaking bad هم بودن که نمره بالایی گرفتن ولی هیچی نبودن و فاقد ارزش حتی دیدن.یه فیلمی مثل سالوادور زیاد میفروشه و همه خوشحال و راضن اند ، آیا واقعا فیلم خوبیه ؟[/justify]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Clegane » دوشنبه خرداد 31, 95 6:47 pm[/url]"][justify]باور کنید نمره ای که من دادم از دید یه مخاطب کاملا عادی هست ، قصد کوبیدن نیست.برای ساپورت کردن حرفام ،تک تک قسمت های مهم رو که به نظرم بد دراومده بود رو ، مستدل گفتم.کوبیدن اینه که حرفاتو بزنی ولی نتونی ازشون دفاع کنی.

کتاب رو بذارید کنار ، فرض کنید با یه سریال بدون پشتوانه رمان اقتباسی طرفید ، چقد از چیزهایی که مد نظر سازنده ها بوده تبدیل به "سینما" شده ؟ تقریبا هیچی.

در باب مقایسه باید بگم بهترین کاری میشه فعلا البته کرد اینه سریال رو با گذشته خودش مقایسه کنیم.آیا سریال افت نکرده؟ آیا شخصیت های فعال افت نکردن؟ دوستان میگن نبرد خوب دراومده.راجع به هزینه های گزاف (که بیشتر پز رسانه ای هست) صحبت میکنن.حتی قبل از این اپیزود کلی تبلیغ کردن و در حقیقت مخاطب های ساده لوح رو ، پیش از دیدن اپیزود خر کردن که این قسمت ، قسمت خوبی خواهد بود.ایا نبرد ، به خوبی نبرد جان با وایت واکرها بود؟ این واقعا همون سریاله؟ بعید میدونم !!

این فصل یکی از بدترین ، ملال آورترین و کسل کننده ترین فصل ها بود و با کمی ارفاق اپیزود Door از بقیه قسمت ها یه سر و گردن بالاتره ولی فصل ، فصل بدیه.

من همچنان رو موضع خودم برای این فصل و این قسمت هستم و نمره 1/10 براش کفایت میکنه.

در باب نمره ای از سایت های هایی مثل IMDB منتشر میشه فقط و فقط یه چیز میگم.

سربال های بدتر از این مثل breaking bad هم بودن که نمره بالایی گرفتن ولی هیچی نبودن و فاقد ارزش حتی دیدن.یه فیلمی مثل سالوادور زیاد میفروشه و همه خوشحال و راضن اند ، آیا واقعا فیلم خوبیه ؟[/justify]

مطمئنم شما دلایل قابل قبولی دارید برا نظرتون

بش احترام میزارم

میشه چندتا سریال و فیلم که دیدید بمن معرفی کنید ببینم

متشکرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه دنریس نه جان اسنو هیچ کدوم لیاقت فرمانروایی یا فرماندهی نظامی رو ندارن به خاطر این که موقعیت شناس نیستن و زمانی که باید حمله کنن دفاع میکنن و زمانی که باید دفاع کنن حمله میکنن و هوش سیاسی یا نظامی ندارن و اینکه چرا تا حالا دووم اوردن و قدرت پیدا کردن 3 تا دلیل مهم داره: 1_ شخصیت مورد علاقه مارتین دنریسه و مارتین اونو از رابطه علت و معلولی که توی دنیاش حاکم کرده خارج کرده و هرچه قدر این شخصیت مسخره و اعصاب خوردکن باشه دشمناشو خیلی راحت از بین میبره و مارتین با این کار بزرگترین خیانت و به داستانش کرده مگه داشتن 3 تا اژدها یا داشتن قدرتای ماورایی اون شخصو شکست ناپذیر میکنه!!!مثلا اگان فاتح وقتی مرکز وستروس و فتح میکنه لشکرکشی میکنه به سمت دورن که وسطای راه خبر دار میشه که پادشاه شمال با ارتشش داره به سمت جنوب میاد و اگان برای اینکه درگیر جنگ تو 2 جبهه نشه از تصرف دورن منصرف میشه اما اگه همین دنریس (مخصوصا توی سریال) اگه کل لردای وستروس-آدرا و حتی ادم فضاییا ضدش متحدشن باز خیلی راحت همشون نابود میکنه.2_سواستفاده یه سری از افراد و گروه های سیاسی برای رسوندن پیامشون به مردم مخصوصا مردم امریکای شمالی.3_ فشار توده طرفدارا:چرا تیریونی که بیشتر تاریخ-فرهنگ و سیاست وستروس و اسوس رو خونده و بیشتر از سن دنریس مقام سیاسی یا حتی نظامی داشته این قدر ساده از اربابا رودست بخوره و آخر ماجرا این دنریس باشه که اربابا رو نابود کنه!!!چون که مردم عاشق قهرمانای خیالین و مهم تر از این عاشق شعارن در مورد جان اسنوام به جز شمشیر زنی هیچ ویژگی اخلاقی یا رفتاری نمیشه پیدا کرد که بخوایم بگیم فرمانروا یا فرمانده نظامی خوبیه یا حداقل پتانسیل اینو داره و مثل ند استارک میخواد کمبود محبتشو تو تایید این و اون پیدا کنه و مثلا بگن جان اسنو خیلی شرافتمند ولی اصلا به نتایج کاراش فکر نمیکنه و واسش مهم نیست مثلا ادارد استارک شریف راضی میشه که صد ها هزار مرد و زن و بچه کشته آواره یا فقیر و گرسنه بشن ولی سزسی لنیستر مغرور و پست و 3 تا بچه هاشو نجات بده در حالی که اگه همون اول به رابرت میگفت پاینخت-شمال-استورم لندز-ریچ-ریوران وحتی دورن(رابرات یا ند برای انتقام خون الیا مارتل اونارو تحریک میکردن برای جنگ با لنیسترا) متحد میشدن ولنیسترارو با خونریزی خیلی کمی از بین میبردن اما هدفم این نیست که بگم باید فلان اتفاق یا بهمان اتفاق میفتاد منظورم اینه که بعد فصل 1 خیلیا از سریال ناراحت و عصبانی بودن و این عصبانیت هیچ منطقی نداشت سرنوشت شخصیتا توی سریال بستگی داره به حرفا یا کارایی که انجام میدن اما توی این فصل برعکس شده احساسات توده ی طرفداراست که عاقبت یا سرنوشتشونو رقم میزنه به خاطر همینه که این فصل بدترین فصل سریال شده و تبدیل شده به یه فیلم آبگوشتی یا هندی.در اخر امیدوارم سریال مثل 5 فصل جذاب و نواورانه ای که داشت توی قسمت اخر این فصل و 2 فصل باقیمونده دوباره به اوجش برگرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فیلم "همشهری کین" که تقریبا در هشتاد سال گذشته در اکثر فهرست های منتخب منتقدین در رتبه ی اول بهترین فیلم تاریخ قرار داشته در سایت imdb نمره ی 8.4 را کسب کرده. فیلم هایی مثل سرگیجه،قاعده ی بازی ، رزمناو پوتمکین و بسیاری دیگر که نام های ثابت اکثر این فهرست ها بودند امتیازاتی حدود 8 و گاهی پایین تر از این سایت گرفته اند و فیلم های بزرگ دیگری مثل قاره ی هفتم یا فیلم های استثنایی کارگردانی چون بلاتار، نمراتی غالبا کمتر از 8.

نمره ی منتقدان به این فیلم ها هم با تفاوت جزیی در مورد اکثر فیلم های مهم تاریخ همین حدود است.

حالا به سریال ها نگاه کنیم.

حدود 20 سریال را می توان مثال زد که از همان سایت imdb نمره ای بالای 8 گرفته اند که بیشتر انها به لحاظ ساختاری،زیبایی شناسی و نشانه شناسی سینمایی در مقایسه با آن فیلم ها ..... نه، اصلا بهتر است بگوییم مقایسه شان توهین آمیز است. حتا چند فیلم برتر صدر رده بندی imdb حالت سریالی دارند.(پدرخوانده ها،ارباب حلقه ها، جنگ های ستاره ای).

دوستانی که به این قسمت سریال و بعضی قسمت های دیگر نمره ی 10 داده اند-و از جمله خودِ من- اینها را می دانیم. هر کس که اظلاعات متوسط یا حتا کمتری از سینما دارد اینها را می داند.

مساله این است که ما با "سریال" و "مقوله ی تلویزیون" به عنوان یک رسانه ی بسیار فراگیر و از جهاتی اعجاب آور سر و کار داریم. و وقتی به این قسمت یا هاردهوم 10 می دهیم به طور کلی مبنای مقایسه مان را "سریال" و "تلویزیون" قرار می دهیم وگرنه خدایان به نوبت خود بنده را در هفت جهنم بگردانند اگر این نمرات را به صورت "مطلق" و در یک ارزشیابی سراسری بین تمام آثار سینمایی، به این و آن اپیزود و سریال داده باشم.

در مقابل دوستانی هم که با در نظر گرفتن معیارهای سراسری تر به همین اپیزود 6 یا 7 یا 8 یا حتا نمرات کمتر داده اند از چشم اندازی دیگر ارزیابی کرده و چه بسا ارزیابی درست تری کرده باشند که چه اینگونه باشد یا نباشد نمی توان به نظر دیگران درباره ی "یک اثر هنری یا ادبی" ،"مغرضانه" گفت. این واژه قدری سنگین است برای فضای گفتگو و تبادل نظر. اتفاقا برعکس، کوچکترین کلمه و یا حرف و ضمیر و سیاقی که در مقابل انتقاد و نظر فرد، شخصیت اش را هدف بگیرد کار یکسره غیرقابل قبول و سطحی یی است.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان که ویکی رو خوندم متوجه شدم

تعداد سواره نظام ویل 15 هزار نفر بود

و تعداد تلفات جان هم بالا حدود 2 هزار

یعنی تقریبا 500 نفر باقی ماندند

حالا ممکنه اصلاح بشه تعداد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سریال فوق العاده بود .....هرچی غر زدم این قسمت ولی فوق العاده شد

موقع مشت خوردن رمزی توسط جان و سگ خور شدنش ..داشتم قبلش تو یوتیوب کارایی که با اون سگاش میکرد رو نیگا کردم ........حق به حقدار رسید

سانسا که دیگه بزرگ شد ....داووس هم که به احتمال زیاد ملیساندر رو می کشه

همان طور که انتظار می رفت لرد امبر و لرد کاراستارک به رمزی خیانت نکردند و ریکان هم بنده خدا مرد ....خدا بیامرزتش

قسمت فوق العاده بود منتظر قسمت دهمم به شدت ولی نسبت به لیتل فینگر اصلا خوشبین نیستم چون یکاری رو الکی انجام نمیده

ارتش بولتون ها هم دقیقا 6000 تا بود مثل پیش بینی ها

نسل پوست کن و عوضی بولتون ها هم بعد از 6000 سال به فنا رفت

از این بابت خیلی خوشحالم ......

اما شبه برطرف شد .... استخوان های ند استارک تو وینترفله

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Clegane » دوشنبه خرداد 31, 95 2:55 pm[/url]"][justify]ایپزود خیلی بدی بود ، به بدی ایپزود قبلی

اول ، قسمت دنریس که کلا برام از منفورترین و مسخره ترین بخش های سریاله ، این قسمت هم از این قاعده مسثنا نیست.متاسفانه از همون موقعی که تیریون وارد ماجرای دنریس شده ، به اندازه همون بلکه حتی بیشتر بی خاصیت شده و دیگه به خوبی قبل نقش فعال و محرک تو سریال نداره و بیشتر شبیه یه کاریکاتوره تا کاراکتر.نویسنده های سریال سعی کردن این خلا رو با تیکه های مسخره و آب نکشیده تیریون پر کنن ولی نتیجه عکسه.چون کاراکتر دیگه از موضع فعال تو سریال کاری نمیکنه بنابراین تیکه ها و کنایه هاش فوق العاده مسخره و بی ربط و بی معنیه.اون صحنه مذاکره دنریس و یارا که خیلی مسخره بود ، انقد راحت با هم به توافق رسیدن؟حتی کارگردان نتونست از موضع "زن بودن" جفتشون برای برقراری رابطه استفاده قوی تری کنه.اون صحنه لبخند مسخره تیریون هم برای تایید توافق هم که کلا جوک بود دیگه ، خیلی دم دستی بود.

دوم ، صحنه مذاکره قبل نبرد ، فقط سانسا ، رمزی و جان ، بقیه مترسک ، که آخرشم هیچی از این سکانس درنیومد.

سوم ، اتاق جنگ جان ، وقتی دیدم هیچ کدوم از کارکترها برای چیدن یه استراتژی درست و حساب شده حتی به خودشون ذره ای فشار نمیارن و به یه تاکتیک به شدت مسخره "دورشون کنیم ، گاز انبری و فلان" بسنده میکنن ، حدس زدم که عملا به یه نبرد مسخره ی خرکی طرف خواهیم بود و اونجایی که سانسا به جان میگه گول رمزی رو نخور ، اون با آدما بازی میکنه کاملا از این قضیه مطمئن شدم و همینم شد ، یه نبرد خرکی که دو طرف فقط به سمت هم یورش بردن و تلی از جسد به جا گذاشتن.نه تاکتیک ، نه استراتژی ، هیچی.در واقع قبل نبرد با سوتی هایی که کارگردان میده ، دستش خیلی زودتر رو میشه و نبرد به جای تعلیق ، فقط وقت تلف میکنه.این شد نبرد آخه؟!تنها قسمتی که جان زیر دست و پا میمونه و ما مطمئن نیستیم که زنده میموته یا نه ، حس تعلیق میده، اونم به لطف تدوین خوب و صدا گذاری درست و به موقع.بقیه جنگیدنشون جوکه مخصوصا وقتی که جان یه تنه میره زیر تیرهای فله ای که به سمتش میاد ولی خراش هم بر نمیداره ، عجب!

چهارم ، وان وان و یا همون دوست غولمون با اینکه قهرمانانه میمیره ولی هیچ حسی نه در جان و نه در تورمنت تولید نمیکنه ، دوتا کلوز آپ و یه نگاه به شدت مصنوعی.نبرد رمزی و جان خیلی مسخره و زود تموم میشه ، سه تا تیر و چندتا مشت.اصلا نگم بهتره.

پنجم ، خلا کاراکترهایی که تو این قسمت عملا نقش پشم رو ایفا کردن ، سرداوس ، تورمنت و بیلیش که وقتی آخر به کمک جان میاد دیگه نمی بینیمش.

کلا ایپزود بدی بود.

1/10[/justify]

من در کل خودم زیاد نظر نمیدم و نظرهام بر اساس امار و اطلاعاته (البته نمیخوام زیادم پز بدم شاید خیلی وقتا خیلی چیزارو ندونم )ولی خب در حدی که در مورد این اپیزود نظر بدم میگم که کافیه یه سری به سایتای امار و نقد فیلما بزنید میبینید که تنها سریال تاریخ و تنها قسمت کل جهان و دنیا که از ده ده گرفته این قثمت این سریاله اینهمه ادممم دادن میگن خوبه من تا الان ۴ تا از بهترین نقد و بررسی های معروف فیلمو دیدم گرچه انگلیسی بود ولی فهمیدم بد جور دارن تعریف میکنن و همشون هم ده دادد ن که شاید شما زمانی که ما با اسباب بازی ها مون بازی میکردیم اونا تو دانشگاه تحصیلاتشون نقد فیلمو این حرفا بوده پس نظرشون مهمه به هر حال خواستم بگم اگه بدی تو سریال دیدید اونهمه هم حساس نگیرید و یا کلا فیلمو نبینید ولی من در کل نفهمیدم بقول یکی از دوستان شما بهترین سریاله تاریخو با چی مقایسه میکنید؟با دانشتون؟با فیلمای دیگه؟ در مورد نخوردن تیر ها به جان بگم که طبق گفته ملیساندر خدای نور خواسته هیچیش نشه و بگم نقش پشه هایی که میگید هیرو که نبودن اون وسط کاری نمیشد کرد مگر اینکه انتظار قدرت خارق العاده رو از یه وحشی تو تاکیتیک های پیشرفته جنوبی داشته باشید یا از یه قاچاقچی انتظار قدرت ماورا الطبیعی و در مورد نگاه جان هم بگم اگه دقت کنید میبینید چه اشکی تو چشاش جمع بود و اگه بازم صحنه بدون احساس بود باید احساس جان رو تو مشتاش به رمزی ببینی ،و اینکه خدایی نکرده تو خودتو تو موقعیت جان بذار یه ادم دیوونه برادرتو اونطوری میزنه خواهرتو تهدید میکنه اذیت میکنه اونهمه صحنه دلخراش از هر نوع میبینی تو جنگ خونتم نابود کرده خب تو اون موقعیت فک کردن به یه غول اونم وسط وینترفل و پیروزی سخته در مورد تاکتیک هم بگم همه خاندانهای شمال با تجربه هاشونو تو جنگ راب از دست دادن همش یه مشت بی تجربه مونده فک نکنم انتظار داشته باشید یه وحشی که اصلا تاکتیک ندیده و تمام عمرش تبر به دست فقط میکشته یا از یه قاچاقچی یا از چهار تا سرباز جوون و جدید انتظار تاکتیک داشته باشید مگر اینکه شما سردار سلیمانی باشیدو از تاکتیکا سرتون بشه نبرد رمزی و جان هم که ضایس وقتی جان میتونه اونو بکشه چرا باید فرصت یه مبارزه عالی وای تفریح شما تدارک ببینه؟ نمیدونم شما فرماندهی کدوم گردانید که یه جوری از تاکتیک حرف میزنید محاصره سپرهها بهترین بود و بخصوص وقتی رمزی فک میکرد پیروز میشه شما هم بودید تو اوج پیروزی تاکتیک به خرج نمیدادید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON » دوشنبه خرداد 31, 95 4:28 pm[/url]"][justify]نمره هفت، نمره خوبی حساب میشه .وقتی به فیلمی یا قسمتی نمره 10 از 10 داده میشه یعنی یه شاهکار چیزی که حداقل به چشم من نیومد که این قسمت یا هیچ کدوم از قسمت های این سریال شایسته 10 از 10 باشن. از نظر من شاید فقط به تعداد انگشتان یک دست در تاریخ سینما فیلم وجود داشته باشه که لایق امتیاز نزدیک به 10 باشن( این دیگه بستگی به سلیقه و انتظار هرشخص از یک اثر هنری داره و طبیعتا در میان افراد مختلف متفاوته این سلیقه) .نمرات بالا نشان از ارضای جنبه روحی مخاطبان داره یکی در مورد رمزی که خیلی منتظر مرگ این شخصیت بودن(از جمله خود من) و تقریبا با بیشترین زجر ممکن (درمیان شخصیت های منفی سریال)مرد که همین کارو به نوعی جذاب تر کرد ، جدای از این قضایای اونور آب دنریس بالاخره تموم شد و این خطوط موازی سریال( کتابو نمیدونم فعلا) تا حدودی روان تر و سریعتر شدو همچنین نمرات بالا میتونه نشان از گستردگی این قسمت و استقبال از این گستردگی و تمرکز بخصوص در مورد حوادث حول و حوش وینترفل باشه که شاید بیشترین جذابیت رو داشت ولی زمانی که در سریال در قسمت های قبلی به این خط داستانی اختصاص داده میشد عطش مخاطب رو بر طرف نمی کرد.

طراحی صحنه های اکشن ، موسیقی و استفاده از دیالوگ ها خوب بود ولی مخاطبانی که حرفه ای سینما رو دنبال کردند فیلم هایی با اکشن و نبردهایی بزرگتر و کامل تر از این قسمت رو دیدن، بخاطر همین ممکنه ضعف هایی به چشمشون بیاد، جدای از اینکه خیلی از حوادث این قسمت به شکل دیگری در سینما به تصویر کشیده شده، حالا این شباهت بین حوادث یا غیر تعمدی بوده و اگه هم عمدی بوده خودش نکته مثبتیه چون می تونیم اونو نوعی ادای دین و ارجاع بدونیم (مثل فیلم های تارانتینو)

مثلا قسمت پنجم و تقابل شاه شب و برن و اون تعقیب در تونل تا حدودی زیادی مشابه فیلم تیغ 2 بود حتی اون لحظه ای که اون فرزند جنگل اون ماده انفجاری رو در دستش ترکوند مشابه این عمل در همون تونل البته در مقابل خون آشام ها وجود داشت.

قسمت نهم البته ارجاعات بیشتری رو ممکنه داشته باشه. همین نبرد رمزی -جان خطوط کلی روایتی اش کم شباهت به تقابل ناپلئون بناپارت(جان) و دوک ولینگتون( رمزی ) در نبرد تاریخی واترلو نبود(دوستان برای اطلاعات بیشتر میتونن به قطعه واترلو در کتاب بینوایان ویکتورهوگو مراجعه کنند). حتی ورود بیلیش هم مثل ورود بلوخر در اواخر کارزار بود تنها با این تفاوت که بلوخر سپاهیان ناپلئون رو در انتهای نبرد درحالی که در آستانه پیروزی بودند درو کرد ولی در اینجا شوالیه های ویل، نیروهای رمزی رو.خود این شکل نبرد مدرن و تن به تن که جذاب بود رو می تونیم اولین بار فرم کاملش رو در شجاع دل مل گیبسن ببینیم ، طراحی اکشنی از جان تول که بعد از این فیلم در خیلی از فیلم های دیگه مثل مثلا سکانس ابتدایی گلادیاتور مشابهش رو دیدیم.همین نقشه گاز انبری رمزی- کاراستارک مشابهش در انتهای قسمت اول صخره سرخ جان وو و تقابل نقشه های سائوسائو با ژوکه لیانگ کانگ مینگ کار شده.

اون صحبت رمزی با ریکان ودویدن مستقیم ریکان استارک و تیراندازی به سمت ریکان مشابه همین وضعیت در رفتار با اسیران در فیلم آپوکالیپتو مل گیبسن بود.

اون لحظه شمشیر به دست بودن جان اسنو و عزمش برای حرکت به سمت سواران رمزی دو مشابه داره یکی در فیلم آرتور شاه و یکی در آخرین سامورایی ادوارد زوییک .

جالبه اون نبرد انتهایی رمزی و بعد مرگش سه مورد مشابه در سینما داره.

حرکت جان به رمزی مشابه نبرد تن به تن آخلیوس (برد پیت) در ابتدای تروا بود با این تفاوت که اونجا طرف مقابلش نیزه به سمت آخلیوس پرت میکرد و در اینجا جان بجای شمشیر یه ادای دین دیگه رو به کار برد!

جان مثل بروس ویلیس در شهرگناه با ضربات مشت متوالی بر صورت رمزی قافیه رو برد.

جالبه شخصیت رورک پسر از نظر مریض بودن در مسائل ج ن س ی و خشونت) شباهت زیادی به رمزی داره همچنانکه رابطه اش با سانسا کم شباهت به رابطه رورک پسر با نانسی(دقت کنید به اسم نانسی و سانسا) کالاهان نیست(حالا از تشابه شخصیتی سناتور رورک پدر+ رورک پسر با روس و رمزی بولتون بگذریم که البته با توجه به منبع اصلی که داستانه کلیات این تشابهات با شهرگناه نمیتونه غیر اتفاقی باشه مگر در سریال که به نوعی ادان دینه در عین اینکه جذاب هم هست)

آخرین شباهت هم بر میگرده به تشابه مرگ رمزی با شخصیت میسون در هانیبال(2001ریدلی اسکات). در اونجا میسون تصمیم به کشتن هانیبال لکتر توسط خوک های گرسنه داره ولی در نهایت خود میسون طعمه اونها میشه مثل خورده و دریده شدن رمزی اسنو به دست سگ های اهلی و البته گرسنه اش.[/justify]

نظرتون محترم اما فک کنم ادمای خیلی زیادی هستن که وقتی ماها خواب بودیم فیلم سینمایی دیدنو یه دنیا تجربه اما ده دادن و تعدادشونم خیلی بیشتر از منو شماس که نشون میده در کل فیلم عالی بود اما نظر هر کس جای خودش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضا » دوشنبه خرداد 31, 95 7:45 pm[/url]"]فیلم "همشهری کین" که تقریبا در هشتاد سال گذشته در اکثر فهرست های منتخب منتقدین در رتبه ی اول بهترین فیلم تاریخ قرار داشته در سایت imdb نمره ی 8.4 رو گرفته. فیلم هایی مثل سرگیجه،قاعده ی بازی ، رزمناو پوتمکین و بسیاری دیگر که نام های ثابت اکثر این فهرست ها بودند امتیازاتی حدود 8 و گاهی پایین تر از این سایت گرفته اند و فیلم های غول و دیگری مثل قاره ی هفتم یا فیلم های استثنایی کارگردانی چون بلاتار، نمراتی غالبا کمتر از 8.

نمره ی منتقدان به این فیلم ها هم با تفاوت جزیی در مورد اکثر فیلم های مهم تاریخ همین حدود است.

حالا به سریال ها نگاه کنیم.

حدود 20 سریال را می توان مثال زد که از همان سایت imdb نمره ای بالای 8 گرفته اند که بیشتر اونها به لحاظ ساختاری،زیبایی شناسی و نشانه شناسی سینمایی در مقایسه با آن فیلم ها ..... نه، اصلا بهتر است بگوییم مقایسه شان توهین آمیز است. حتا چند فیلم برتر صدر رده بندی imdb حالت سریالی دارند.(پدرخوانده ها،ارباب حلقه ها، جنگ های ستاره ای).

دوستانی که به این قسمت سریال و بعضی قسمت ای دیگه نمره ی 10 داده اند-از جمله خودِ من- اینها را می دانیم. هر کس که اظلاعات متوسط یا حتا کمتری از سینما دارد اینها را می داند.

مساله این است که ما با "سریال" و "مقوله ی تلویزیون" به عنوان یک رسانه ی بسیار فراگیر و از جهاتی اعجاب آور سر و کار داریم. و وقتی به این قسمت یا هاردهوم 10 می دهیم به طور کلی مبنای مقایسه مان را "سریال" و "تلویزیون" قرار می دهیم وگرنه خدایان به نوبت خود بنده را در هفت جهنم بگردانند اگر این نمرات را به صورت "مطلق" و در یک ارزشیابی سراسری بین تمام آثار سینمایی، به این و آن اپیزود و سریال داده باشم.

در مقابل دوستانی هم که با در نظر گرفتن معیارهای سراسری تر به همین اپیزود 6 یا 7 یا 8 یا حتا نمرات کمتر داده اند از چشم اندازی دیگر ارزیابی کرده و چه بسا ارزیابی درست تری کرده باشند که چه اینگونه باشد یا نباشد نمی توان به نظر دیگران درباره ی "یک اثر هنری یا ادبی" ،"مغرضانه" گفت. این واژه قدری سنگین است برای فضای گفتگو و تبادل نظر. اتفاقا برعکس، کوچکترین کلمه و یا حرف و ضمیر و سیاقی که در مقابل انتقاد و نظر او، شخصیت اش را هدف بگیرد کار یکسره غیرقابل قبول و سطحی یی است.

این سریال دارای نکات بسیار زیادی ه

این که این سریال رو با بعضی از آثار سینمایی مثه ارباب حلقه ها تروی شاه آرتور جنگ ستارگان و...مقایسه میکنیم ب خاطر تشابه های فانتزی تاریخی با اون آثار هستش نه قصد توهین به مقدسات سینمایی و سریالی

این سریال پر از صحنه های جنسی و شهوانی ه که از ضعف های بزرگ سریاله

که توجیه اون واقعیت های تاریخی ه درگذشته پادشاهان و فرمانروایی های مختلفی با خصوصیات شهوت پرستی وجود داشتن مثه قوم حضرت لوت که با توجه به کتاب های الهی مورد غضب قرار گرفته ونابود میشن اما این سریال افراطی ب اون میپردازه به طوری که هیچ فصلی خالی از ون نیست

من وارد 1 مهمانی میشیم و گیاه خوار هستم تنها 3 غذای استیک ژامبون وکباب داخل مهمانی سرو میشه عده ای از کباب تعریف می کنند عده ای از استیک وژامبون اما من گرسنه میمونم

ازم میپرسم غذا چطور بودچه جواب هایی میتونم بدم

1.افتضاح بود (مغرضانه)

2.خوب بود (کاذبانه)

3.من نخوردم نمی دونم (صادقانه )

4.من نخوردم اما خیلی ها دوست داشتن(هوشمندانه )

حالا شاید م غذا خیلی خوب نبوده اما کامل ترین جواب یه که میشه راجب ش داد

من رو محکوم به افراطی گری میکنن اما به این دقت نمیکنن که نبود گوست رو به نقد میکشم روابط افراطی جنسی سریال و وسعی میکنم طبق منطق خود م به نقد بپردازم اگر رای منطقی داده بشه با دلیل واستدلال درست لایک میکنم اگرنه به عنوان یک طرفدار بی ادعا بااستدلال و دلیل نقد ورد میکنم

میانگین نظرات تا الان تو این سایت 9.325 از 40 رای مأخوذه هستش

بازم ممنون بابت نظرات همه دوستان

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری