رفتن به مطلب
ریگار

قسمت نهم، Battle of the Bastards

به اپیزود نهم از فصل ششم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

87 رای

1. 1. به اپیزود نهم از فصل ششم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      0
    • 6
      0
    • 7
      5
    • 8
      1
    • 9
      5
    • 10
      72

Recommended Posts

ولی نمیدونم هدف اون دوست عزیز از دادن 1 چی بوده

تنها احتمال اتفاقی 1 دادنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

همین حالا یه دقت کردم نمراتی که به کل قسمت های فصل داده شده تا ب الان توی 8قسمت قبلی

که(حداقل 6یا7قسمت)نسبت به قسمت9م ضعیف تر بود فقط 2 رای 1 داده شده یکی قسمت اول ودیگری به قسمت 4م

اما در طول 24ساعت به قسمت 9 ، 2 رای 1داده میشه که فکر کنم از کسایی بود که اولین پست اشون رو توی کلا تالار ها قرار دادن

شاید فقط قسمت 9و دیدن

شاید کلا بدون زیر نویس سریال و دیدن(البته بعضی از دوستان علامه زبان انگلیسی هستن و نیاز به چلنگر ندارن)

شاید م نمیدونم همون کلمه که یه عده روش حساس ن

البته نمیشه به کسی خرده گرفت تو سایتimdbهم حدودا یه درصد از کاربران بش 1 دادن(489رای)

{کاربرای ایرانی همه جاهستن}

اما همچنان 10و نشون میده

تو سایت خودمون م9.35 از 57رای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اين قسمت فوق العاده بود و مثل بقيه دوستان لذت بردم ازش ، فقط يه اشتباه بد داشت اگه اشتباه نكنم كه واقعا از كارگردان بعيد بود ، اخر قسمت وقتى سانسا به رمزى ميگه به سگهاى شكاريت ده روزه غذا ندادى ،خود سانسا اوايل قسمت وقتى رمزى اين حرفو به جان ميزنه ، صحنه رو ترك كرده بوده و نميتونسته از اين حرف رمزى اطلاع داشته باشه ، مگه اينكه عوامل صحنه بگن اين حرفو به گوش سانسا رسوندن بعدا ، يا من اشتباه كرده باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بازی خور » سه شنبه خرداد 31, 95 2:52 am[/url]"]

معلومه که نمرش 10 میشه

وقتی انسان ها از روی احساس نظر می دن نه از روی منطق.

نمونش خود شما که بجای پرسیدن دلیل من برای حرف ، جواب بهم شروع به مسخره کردن کریدن.

این قسمت فقط به خاطر جلوه های ویژه جنگش ( نه خود جنگ)

نمره 6 میشه بهش داد

_______

دوست عزیر، من شما رو درک می کنم شما طرفدار رمزی بودید (بر اساس پست شما در تاپیک قسمت قبل) و بر خلاف میل شما در این قسمت کشته شد. بنابراین طبیعی است که بر اساس احساستون نمره پایینی به این اپیزود بدید. اکثر دوستان هم که طرفدار جان بودند و تمایل به کشته شدن رمزی به بدترین شکل داشتند (از جمله خود من) از روی احساسمون به این قسمت 10 دادیم. به هر حال احساس از منطق قوی تر هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

[justify]اول ، چند مورد ریز که مطرح کردنشون خیلی خیلی چیپ و بیهوده اس ولی شاید بعضی دوستان رو بتونه از بابت یه سری چیزها قانع کنه.

- من سریال رو از روز اول دنبال کردم ، اتفاقا فصل های اولیه اونقدری خوب بودن که ادامه بدم.پس هم از اول دیدم و هم از قصه سریال خوشم اومده که ادامه دادم.

- علامه انگلیسی نیستم ولی اونقدری مسلط هستم که حداقل اون بخشی که وقتی ترجمه میشه به فارسی ، حق مطلب ادا نمیشه رو هم بفهمم.کسایی که Friends و BBT رو دیدن قطعا متوجه میشن چی میگم.

دوم ، قبلا هم گفتم الان هم میگم دوباره ، آمار کابران و میزان پخش یا فروش به هیچ عنوان ملاک برتری هنری/سینمایی نیست.ولی عکسش صادقه یعنی فیلم یا سریالی که خوب نفروشه و نظرات بهش منفی باشه ، حتما محصول بدیه.IMDB سایت جوکیه ، خداوکیلی اصلا این سایت و امثالش رو ملاک قرار ندید ، خندمون میگیره ، درست مثل ویکی پدیا.متاکرتیک هم همیشه قابل استناد نیست.اینکه بقیه 10/10 دادن منم بهش 10 بدم که مبادا کسی بهم خرده بگیره که نشد استدلال.برای خوب بودن یا بد بودن دلیل داشته باشید حتی جزیی.

سوم ، غلط ترین و رایج ترین شیوه نمره دهی الان متاسفانه تو دنیا و ایران البته در باب هر محصول هنری مد شده و اون اینه که دوستان اول 10 نمره رو براش در نظر میگیرن بعد بنا به ایرادات شروع میکنن به کم کردن از این 10 نمره .یعنی پیشاپیش نمره کامل رو دادن.این خودش جوک بزرگیه! شما باید ابتدا نمره 0 رو در نظر بگیری و سپس بنا به مولفه های خوب و قوی بهش اضافه کنی.حالا کدومش منطقی تره؟

چهارم ، به فلش بک بزنید به فصول قبلی سریال ، مقایسه کنید ،نه از نظر داستان بلکه فرم و محتوا ، بلکه پردازش خوب سینمایی ، قطعا میفهمید سریال حتی از شروع خودش هم عقب مونده تره.این مصیبت سریال های چند کارگردانه و طولانی هست که بهش دچار میشن.[/justify]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Clegane » دوشنبه خرداد 31, 95 6:47 pm[/url]"][justify]باور کنید نمره ای که من دادم از دید یه مخاطب کاملا عادی هست ، قصد کوبیدن نیست.برای ساپورت کردن حرفام ،تک تک قسمت های مهم رو که به نظرم بد دراومده بود رو ، مستدل گفتم.کوبیدن اینه که حرفاتو بزنی ولی نتونی ازشون دفاع کنی.

کتاب رو بذارید کنار ، فرض کنید با یه سریال بدون پشتوانه رمان اقتباسی طرفید ، چقد از چیزهایی که مد نظر سازنده ها بوده تبدیل به "سینما" شده ؟ تقریبا هیچی.

در باب مقایسه باید بگم بهترین کاری میشه فعلا البته کرد اینه سریال رو با گذشته خودش مقایسه کنیم.آیا سریال افت نکرده؟ آیا شخصیت های فعال افت نکردن؟ دوستان میگن نبرد خوب دراومده.راجع به هزینه های گزاف (که بیشتر پز رسانه ای هست) صحبت میکنن.حتی قبل از این اپیزود کلی تبلیغ کردن و در حقیقت مخاطب های ساده لوح رو ، پیش از دیدن اپیزود خر کردن که این قسمت ، قسمت خوبی خواهد بود.ایا نبرد ، به خوبی نبرد جان با وایت واکرها بود؟ این واقعا همون سریاله؟ بعید میدونم !!

این فصل یکی از بدترین ، ملال آورترین و کسل کننده ترین فصل ها بود و با کمی ارفاق اپیزود Door از بقیه قسمت ها یه سر و گردن بالاتره ولی فصل ، فصل بدیه.

من همچنان رو موضع خودم برای این فصل و این قسمت هستم و نمره 1/10 براش کفایت میکنه.

در باب نمره ای از سایت های هایی مثل IMDB منتشر میشه فقط و فقط یه چیز میگم.

سربال های بدتر از این مثل breaking bad هم بودن که نمره بالایی گرفتن ولی هیچی نبودن و فاقد ارزش حتی دیدن.یه فیلمی مثل سالوادور زیاد میفروشه و همه خوشحال و راضن اند ، آیا واقعا فیلم خوبیه ؟[/justify]

خيلي جالب گفتن استاد كليگين .

خوب از اين اپيزود چيزي نميخوام بگم . من از ابتداي اين فصل و روند رو به رشد سريال دفاع كردم و به شدت دوسش داشتم ، بر خلاف خيلي ها كه ميكوبيدن و ميگفتن عملا سريال بديه و اين حرفا. اين اپيزود هم به گفته خيل عظيمي از منتقدا و طرفدارا بهترين اپيزود سريال كل تاريخ سريال هاست.

برسيم به اقاي كليگين كه به اين اپيزود نمره ي يك دادن و ميفرمايند بريكينگ بد سريال بديه.

با يه سوال شروع ميكنم، اقاي كليگين عزيز ، چي خوبه؟ از ديدگاهه شما چه چيزي مستحق نمره ي ١٠ عه يا چه سريالي واقعا خوبه؟ سايت متا اسكور كه نحوه نمره دهيش بر اساس مردم نيست و بر اساس نظر منتقد هاس به سريال بريكينگ بد نمره ي ٩٠ و خورده اي داده . كسي كه قطعاا علم نقد و علم سنيما و تلوزيونش از شما بالاتره . اين سريالو شاهكار معرفي ميكنه ازينور شما ميايي ميگي بدرد نميخورد؟؟

يه خصلتي ما ايرانيا داريم ، دوس داريم به هر نحوي هست مطرح بشيم ، يكي از اين روش ها ام ، خلاف جهت رودخانه شنا كردنه. در صورتي كه همه معتقدن اين بهترين قسمت سرياله ايشون ميان ميگن نه نمره اين سريال ١ عه و اصلا بدترين قسمت كله سريال به شدت طرز فكرتون واسه اين قضيه مشخصه و هدفون . البته به چشم هم اومديد ، ولي به عنوان يك ادم هيچي نابلد كه مشخص نيس بر چه اساسي نمره ميده و نقد ميكنه،

در ضمن هيچ اصراري نيس شما اين سريال رو ببينيد . كسي تفنگ روي شقيقه تون گذاشته و اصرار داره ببينيد اين سريالو كه بعدشم ازتون نقد ١/١٠ بخواد؟؟ نه اينجا همه شيفته هاي واقع بين سريالن كه نقد منصفانه به سريال دارن . شما بريد سريال هاي ماه رمضان شبكه يك و دو خودمون رو ببينيد كه با ديدن گيم او ترونز انقددد اذيت نشيد و ازرده خاطر نشيد .

منتظر نقد هاي بعدي شما هم هستم اقاي كليگين . به شدت به طرز فكر قدرتمند شما علاقه مند شدم و شديم )))))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی ها بهشت هم برن ، اونجا هم از خدا ایراد میگیرن، چرا لبه ی بهشت اینجوریه ، رودخونه ی عسل رنگش میتونست روشنتر باشه، درب سوم بهشت میتونست قشنگتر باشه و .... نمره من به خدا 1/10

(البته جهت مزاح بود)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام خدمت تمامی دوستان حاضر در تاپیک

من از اول فصل ششم سریال با این فروم آشنا شدم و تقریبا تمامی بحث های تاپیک های مختلف رو هم به عنوان مهمان مطالعه می کنم. اما از دیروز که این بحث امتیازدهی قسمت 59 شکل گرفته تو این تاپیک وسوسه شدم که عضو سایت بشم، بیام اینجا و از همه دوستان تقاضا کنم که بهتر نیست به جای این دعوای بی موردی که در مورد ارزش امتیازدهی آثار سینمایی و تلویزیونی در سایتهای اینترنتی و یا حتی اصلا در کل رسانه های تحلیلی مثل مطبوعات تخصصی و عمومی یا مقالات علمی دانشگاهی شکل گرفته و یا مقایسه این نوع ارزیابی ها با نظرسنجی کوچکی که اینجا برای گروه محدودی از مخاطبان علاقه مند و وفادار سریال شکل گرفته در مورد اون المان هایی که باعث شده تا هر کدوم از ما همچنان پیگیر این مجموعه بمونیم بحث کنیم؟

وگرنه برای تخصص درست پیدا کردن در مورد هر موضوع علمی (مثل همین نظرسنجی های کذایی آی ام دی بی و ....) کلی منبع معتبر وجود داره ولی برای شخص من به عنوان یک علاقه مند پیگیر سریال بازی تاج و تخت اینجا تنها جاییه که تونستم پیدا کنم که توش به زبان فارسی صرفاً در مورد خود داستان و سریال بحث میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thoros of Myr » سه شنبه تیر 1, 95 1:54 pm[/url]"]با سلام خدمت تمامی دوستان حاضر در تاپیک

من از اول فصل ششم سریال با این فروم آشنا شدم و تقریبا تمامی بحث های تاپیک های مختلف رو هم به عنوان مهمان مطالعه می کنم. اما از دیروز که این بحث امتیازدهی قسمت 59 شکل گرفته تو این تاپیک وسوسه شدم که عضو سایت بشم، بیام اینجا و از همه دوستان تقاضا کنم که بهتر نیست به جای این دعوای بی موردی که در مورد ارزش امتیازدهی آثار سینمایی و تلویزیونی در سایتهای اینترنتی و یا حتی اصلا در کل رسانه های تحلیلی مثل مطبوعات تخصصی و عمومی یا مقالات علمی دانشگاهی شکل گرفته و یا مقایسه این نوع ارزیابی ها با نظرسنجی کوچکی که اینجا برای گروه محدودی از مخاطبان علاقه مند و وفادار سریال شکل گرفته در مورد اون المان هایی که باعث شده تا هر کدوم از ما همچنان پیگیر این مجموعه بمونیم بحث کنیم؟

وگرنه برای تخصص درست پیدا کردن در مورد هر موضوع علمی (مثل همین نظرسنجی های کذایی آی ام دی بی و ....) کلی منبع معتبر وجود داره ولی برای شخص من به عنوان یک علاقه مند پیگیر سریال بازی تاج و تخت اینجا تنها جاییه که تونستم پیدا کنم که توش به زبان فارسی صرفاً در مورد خود داستان و سریال بحث میشه.

[justify]بسیار درست و به جا گفتی.

بعضی دوستان بسیار آشفته ، سراسیمه و غیر مستدل مینویسن و به جای صحبت کردن راجع موضوع تاپیک که سریاله ، راجع همدیگه صحبت میکنن اون هم با ادبیات بسیار لمپنگونه که شدیدا طرفدار داره تو ایران ،چون ظاهرا باحاله و فان ولی عملا توخالی و پوچ ،که خب قاعدتا قبل بحث نیست.بگذریم.

در ادامه و تکمیل صحبتت باید بگم اگر قرار باشه ما اینجا همون صحبت هایی رو بکنیم که بقیه رسانه ها میکنن ، اگه همون نمراتی که خیلی از رسانه های نه چندان حرفه ای ، باز نشر کنیم و به طور کلی همون کاریو کنیم که بقیه انجمن ها و جوامع عادی و عمومی میکنن ، خب پس چه کاریه که اینجا جمع شدیم ؟

یکم حرفه ای تر باشیم و دقیق تر و ریز بین تر ، فکر کنم این هدف ایجاد این دورهمی هست ، اگر غیر از این هست که دیگه هیچ [/justify]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در این قسمت شاهد نبرد آتش و یخ در برابر دشمنانشون بودیم..

و چقدر زیبا جنگ ها رو به نمایش کشیدند.. اژدهایان دنریس هم که الان همگی آزاد هستند و ارتش دوتراکی ها هم وارد میرین شد..

کشتی های سفر به وستروس هم توسط یارا و تیون به میرین رسیدند. ملاقات یارا و دنریس و

اتحادشون هم بسیار جالب بود.

نبرد شمال به زیبایی به تصویر کشیده شد.. یک جنگ کثیف، نابرابر و حماسی...

جان، مردم آزادی رو در کنار خودش داشت که زمانی با اونها میجنگید.. و رمزی، خائنانی مثل خاندان آمبر رو در کنار خودش داشت که فقط به خاطر تنفر عمیق از وحشی ها در کنارش میجنگیدند.

حقیقت استارک ها در برابر اهریمن بولتون..

غول مردم آزاد هم خیلی خوب بود ولی انتظار داشتم محاصره بولتون ها رو در هم بشکنه که البته

کاری انتحاری محسوب میشد و به قیمت جانش تمام میشد.. مرگ بسیار ناراحت کننده ای هم داشت.. لحظه آخر که جان برای تشکر از وفاداریش دستش رو به سمتش بلند کرده بود، به دست

حرامزاده بولتون کشته شد..

مرگ ریکون استارک جلوی چشمان برادرش از غم انگیزترین لحظات سریال بود..

استارکی که قاتلش لرد آمبر بود نه رمزی..

هیچ چیزی شیرین تر از مزه خون لرد آمبرها در صحنه به دندان کشیدن گوشت تن او توسط تورموند نبود.. و در نهایت نگاه های سنگین داووس به ملیساندر به خاطر مرگ دردناک شیرین پر از خشم و کینه بود..

مرگ رمزی هم کاملا خوب نشان داده شد و فریادهاش در لحظات پاره پاره شدن گوشت بدنش به

وسیله سگ های وحشی خودش بسیار شنیدنی و گوش نواز بود..

و لبخند سانسا نشان از تغییراتی در شخصیت او میده که نشان از حس انتقام جویی یا تاثیرات رفتاری رمزی بر روی سانسا هست..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

این قسمت یکی از بهترین قسمت های این سریال بود اولش با قدرت نمایی ملکه شروع شد و در آخر با کشته شدن رمزی وبه احتزاز در اومدن پرچم استارک ها به پایان رسید .

دم همه سازندگانش گرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان نظری در مورد تریلر قسمت آخر میدم. قبلا بعد از اپیزود 8 گفتم شاید پرداختن به داستان ریوران و بلک فیش توسط تیم کارگردانی ، این بوده باشه که بخوان شخصیت ادمیور رو یادآوری کنن و ادمیرو بخواد در آینده کار مهمی انجام بده. مثلا اینکه بخواد والدر فری یا امثالهم رو بکشه. اینجا هم گفتم. حالا با توجه به تریلر اپیزود آخر ، نظرتون در موردش چیه؟

viewtopic.php?p=21199#p21199

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Clegane » سه شنبه تیر 1, 95 2:14 pm[/url]"]
Thoros of Myr » سه شنبه تیر 1, 95 1:54 pm[/url]"]

[justify]بسیار درست و به جا گفتی.

بعضی دوستان بسیار آشفته ، سراسیمه و غیر مستدل مینویسن و به جای صحبت کردن راجع موضوع تاپیک که سریاله ، راجع همدیگه صحبت میکنن اون هم با ادبیات بسیار لمپنگونه که شدیدا طرفدار داره تو ایران ،چون ظاهرا باحاله و فان ولی عملا توخالی و پوچ ،که خب قاعدتا قبل بحث نیست.بگذریم.

در ادامه و تکمیل صحبتت باید بگم اگر قرار باشه ما اینجا همون صحبت هایی رو بکنیم که بقیه رسانه ها میکنن ، اگه همون نمراتی که خیلی از رسانه های نه چندان حرفه ای ، باز نشر کنیم و به طور کلی همون کاریو کنیم که بقیه انجمن ها و جوامع عادی و عمومی میکنن ، خب پس چه کاریه که اینجا جمع شدیم ؟

یکم حرفه ای تر باشیم و دقیق تر و ریز بین تر ، فکر کنم این هدف ایجاد این دورهمی هست ، اگر غیر از این هست که دیگه هیچ [/justify]

جناب کلیگان شما تقریبا مثه خوده من تازه وارد هستید ولی جوری رفتار میکنید انگار خیلی وارد هستید

وقتی میخایم چیزی و بسنجیم نیاز به معیار شما سایت imdb رو رد میکنی قبول سایت متا رو رد میکنی قبول بگید ما باید چ معیار سنجشی قرار بدیم که شما قبول کنید

بعضی از دوستان وقتی کارکتر محبوبشون سلاخی میشه از سریال ناامید میشن بعضی ا وقتی از بازیگر بد بازی گرفته میشه ناامید میشن و بعضی وقتا هم مثه شما کاملا ناامید وارد میشن

شما اولین پستتون رو توی این سایت تو تالار این قسمت گذاشتید

پس قسمت ای دیگه چی اگر تا الان کل سریال و دیدید

آمار تویین سایت و توجه نکردید گفتم قبل ازین قسمت فقط 2 بار 1 داده شده تو 3 ماه به هشت قسمت (اول وچهارم )بعد تو 24 ساعت 2 تا یک میدن به این قسمت که همونطور که گفتم تو دنیام رایجه نمیشه بش خورده گرفت

بعد از شما استدلال میخایم میگید بازی تیریون بد بود( خب)

رابطه وصحبت دنریس ویارا بد بود (که اتفاقا خیلی معقولانه وعالی بود)

جان اسنو خوب بازی نکرد (که کرد) و...یکی شوقبول میکنیم 5تاروردمیکنیم

بعد میگیم حالا که سر یه مورد توافق کردیم 9 نمره کسر

یک م زیادشه

اصلا معیارمون منتقدین مطمئنم هیچ منتقد ی از صد صد نمیده قبول اما مطمئن هستیم که منتقدی به این قسمت 10 از100میده؟

این که آدم بگه این درست نیست اون درسته و مردم و منتقدین از روی احساس رای دادن و این ملاک نیست اون ملاک نیست بدون استدلال چیزی جز سفسطه نیست

این درسته که همه بخاطر سریال وکتاب دور هم جمع شدیم

اما درسته تا یه اتفاقی میفته به مزاقمون خوش نمیاد تو سریال اونو با آثار هندی تو نیم خط مقایسه کنیم

دیگه سریال م فیلم هندی شد

Game of thronesمرد باید فیلم هندی نگاه کنیم

استدلال، 0

نقد 0

و .000

این درسته

درضمن این دعوا نیست با این دلیل بش رسیدم

میگم شما با چه منطقی بش رسیدی ؟

جوابی تا حالا نگرفتم

ویرایش ناظر:

اصلاح نقل قولهای متوالی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بیلیش در ازای کمکی که به سانسا کرد به نظر من قول ازدواج با سانسا رو گرفته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بیلیش به نظر نمیاد دنبال ازدواج باسانسا باشه همونطور که گفتم اون عاشق مادرش بوده در ظاهر داره سعی میکنه باترتیب دادن یه وصلت بین رابین ارن و سانسا در ابتدا

دوخاندان بزرگ رو عملا باهم متحد میکنه اما خیلی ازین چیزارو نمیتونه کنترل کنه

آدر ها در شمال

دنریس در شرق

حتی خوده جان

و اگر ازین کارزارم موفق بیرون بیاددیگه باید ایستادوتشویقش کرد جدا از طرفداری هرگروه و قشری که تو این مجموعه هستیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چیزی از انتهای سریال یا کتاب نمیدونیم ولی به نظرم در آخر بیلیش توسط سانسا کشته میشه.

بیلیش آدم ماهر و سیاسمتمداریه (هرچند این فصل نقشش خیلی کمرنگه ، دست کم از بعد سینمایی) ولی یه نقطه ضعف بزرگ داره : کتلین که سانسا از اونجایی که خیلی شبیه مادرشه و بیلیش هم به نوعی این ضعف رو نشون داده ، به نظر میاد تنها کسی که بیلیش رو نابود میکنه (یا میتونه نابود کنه) سانسا هست.

اگر چنین باشه باید ساسنا نهایتا به شخصیت سرد و احتمالا خشنی تبدیل بشه که باید دید این شخصیت فعلیش نهایتا به کجا میرسه و ازش چی درمیاد ، هم در رمان و هم در سریال.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا احساس و دیگر هیچ

امتیاز 10 به این قسمت به خاطر برگشتن خانواده از هم پاشیده و زخم خورده استارک به وینترفل بود

به خاطر دویدن های ناراحت کننده ریکون به سمت جان

به خاطر سکانس روبرویی جان با سواره نظام بولتون و آن صدای نفس نفس جان و صدای کشیده شدن -لانگلو (که معنای واقعی شرافت و افتخار درش خلاصه شده)- و به تصویر کشیدن بی نظیر این لحظه

به خاطر لبخند سانسا که بدترین بلاها سرش اومده در این داستان

به خاطر بیرون اومدن جان از گودال مرگ و دویدنش طرف انتقام

و موارد دیگر..

بعد از گذشت این همه مدت بلا و مهنت و بدبختی

هرچند میدیونیم زیاد خوشحالی ادامه پیدا نمیکنه

حتی اگه به جای مادر اژدهایان و استورمبورن و... برندن به تصویر کشیده میشد و یک گره دیگه از گذشته باز میکرد باید بهش 20 میدایدم به جای 10

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام خدمت دوستان گرامی

به نظر قابل قبول ترین اپیزود فصل شش بود تا بحال ولی چند نکته قابل قبوله که متاسفانه عده ای از دوستان انتظاراتی دیگر دادند و عقیده ی دیگری دارند مثلا انقراض دسته جمعی در وستروس یا ... که یک دادند !

از لحاظ نظامی واقعا میشه گفت بی عیب بود . شاید خیلی هامون بگیم که جان با حمله تقریبا ارتششو نابود کرد ولی اولا جان از این تصمیم سانسا بنا بر اوردن ارتش ایری اطلاعی نداشت و بنا به گفته های سانسا ! برای نجات خانه و برادراشان که سانسا از او قطع امید کرد تصمیم به جنگ گرفت و حمله تکی اش در صورت برگشت مساوی با تیر بارانش بود !

اگر اشتباه نکنم سواره نظام جان از میزن وود و هورن ودد و مورمنت ها تشکیل شده بود و قطعا تعدادی زیره 400 نفر داشتند ولی ما شاهد بودیم سواره نظام رمزی که نزدیک به نصف ارتش او بود به علت اشتباهات تاکتیکی خودش ( تیرباران سواره نظام و فرستادن سواره نظام به جنگ سواره و زود تر کشتن جان در صورتی که پیاده نظام نیره دار از هر نیروی دیگری از روبرو بر سواره نظام برتری دارد ! ) و همینطور بیشتر شدن روحیه افراد جان برای نجات دادن فرمانده انها و جنگیدن خوب جان و افراد مورمنت ! تقریبا متلاشی شد و نیرو های وحشی از حمله سواره نظام جان به در بردند و سر داووس با یک تصمیم منطقی نیرو های کماندارو به خط مقدم برای نبرد با شمشیر برد

ولی علت اصلی محاصره شدن جان در اخرین لحظات نداشتن دیسیپلین وحشی ها بود که بجای ارایش خطی مانند دایره جمع شدن و در تله افتادند و نمی توانستند کاری از پیش ببرند و حمله پیاده نظام بولتون هم بی نقص بود کاری که پیاده نظام های قدرمند یونان به خصوص اسپارتا و مقدونیه استفاده می کردند البته با کمی تفاوت و نیزه بلند در برابر پیاده نظالم سبک و اموزش ندیده کار ساز است .

درباره سانسا متاسفانه بخشی از رمزی و بیلیش و سانسا رو ما داریم می بینیم . بی رحمی رمزی ( واقعا رمزی لایق همچین مردنی بود ! ) سیاست جاه طلب و کثیف بیلیش و حتی خیانت نسبی به برادرانش ! و حسادت همیشگی سانسا و خود بالا بینی او از اول سانسا به دنبال حکومت در شمال بود حالا به هرشکل چه با ازدواج با رمزی بولتون چه به صورت تکی و قطعا جان اصلی ترین حریف اوست مردی که تجربه فرماندهی دیوار و جنگ در انسوی دیوار را دارد . جنگجوی قابل و با شرافت نسبت به وظیفه و خانواده و فرمان بالادستی ها و نفرت نداشتن نسبت به کسی که از او برتر است و اینکه خون استارک ها را دارد

تقریبا ارتش جان و شمال نابود شد و فقط گلاور ها و مندرلی های ارتش قابل قبولی دارند ولی بیلیش توانایی فتح شمال رو با شمشیر نداره !

به چند دلیل اولا افرادی مانند سر رویس نمونه بارز افتخار و وظیفه در ایری هستند کسی که بزرگ شدن ند استارک را شاهد بوده قطعا به سرزمین دوست پیشین و شرافتمندش تجاوز نمی کند و دیگر لرد های ایری صرفا بر جهت پیروی از رابرت جوان قصد حمله به شمال رو داشتن وپیوند خونی سانسا با لایسا تالی ! گرفتن سرزمین بزرگی همچون شمال با 50 هزار نیرو کار سختی است حالا چه برسد با 15 هزار سواره دژ های چون موت کیلن وایت هاربر راه را در جنوب بسته اند و حتی درد فورت در صورت داشتن نیروی مناسب تسخیرش بسیار سخت است و شمال متحد بسیار قوی تر از شمال چند تیکه است

شاید جیمی پس از شکستن محاصره ریوران به شمال عازم شود که هم از پایتخت دور باشد و هم شاید به کمک سانسا و جان رود در صورت خیانت بیلیش که کمی دور از ذهن است .

ولی هر چه باشد من از پرواز جیر فالکن ( شنقار ) بر بالای وینترفل در پرومو اصلن خوشم نیامد و صحبت های بیلیش امیدوارم همانطور که با دسیسه و سختی وصرفا برای قدرت اینهمه پیشرفت کرد به ساده ترین شکل شکست بخوره .

مرگ ریکان جالب بود بدون حتی یک کلمه پس از بازگشتش مرد ! تا این کودک کوچک با سختی بیشتری برود.

درباره دنریس هم با امدن دوتراکی ها ارتشی صد و ده هزار نفری دارد و در صورت متحد شدن دورن و بیشتر شدن حس فمنیستی ( کاری با اندیشه ندارم ولی چیزی است که به دلایل مختلف شاهدش بودیم ! ) نویسندگان شاهد امدن دورنیش ها هم هستیم ارتشی 10 هزار نفری و خشکی مناسب برای امدن نیرو ها بدون هیچ تلفات و فاصله ای نزدیک نسبت به کینگر لندینگ .

ولی جلوه ویژه اژدهایان عالی بود

حمله سواره نظام ایری هم کاملا جالب و بر مبنای حقیقت بود سواره نظام سنگین با ارایش پیکانی و از پشت و با امدن از ارتفاع بالاتر نیرو های بولتن رو تار و مار کردند .

درباره سکانس گرفتن وینترفل هم رمزی دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و شروع به جنگ روانی و کشتن ون ون کرد و بیشتر حال جان و حال مارو گرفت ! و اگر جان می خواست با شمشیر او را بکشد قطعا حال گیری دیگری هم میدیدم . ولی اینجا شاهد دو روی شمالی ها بودیم شرافت و افتخار و جنگاوری در جان اسنو و به یاد داشتن در هر دو یعنی سانسا و جان

ولی جان با حالتی نزدیک تر به فردی که ما عنوان ند استارک می شناسیم و سانسا نزدیک به اجدادش یعنی پادشاهان شمال در انتقام گیری و قساوت برای حکومت جدای از همه ی اعمال رمزی بولتن و خاندانش شاید سانسا نیز گرگ گرسنه ی دیگر شود ! واین حکومت باشد که برایش ارزش دارد چیزی که ارزو ان را داشت !

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب من راستش نه اطلاعاتم کافیه نه زیاد عالمم ولی علاقه دارم مثه یه ادم منطقی تصمیم بگیرم و یاد بگیرم و از کلگان ممنونم که چن جا حرفهایی گفت که من چیزایی یاد گرفتم ولی خب من چون اطلاعاتی هم ندارم بر اساس منطق تصمیم نمیگیرم برام مهم نیس که ازلاعات سایتها و منتقدین چی میگن اونها هم ارزش خودشونو دارن ولی من بر اساس احساساتم تصمیم گرفتم من هر چقدرم دلیل منطقی برای بد بودن سریال بیارم یه گوشه وجودم دوس داره سدیالو ببینه و یه چیز هم بگم اون عزیزانی که یک میدن اگه از سریال خوشتون نمیاد نگاه نکنید الکی اینهمه دعوا هم راه نندازید روحیه ما رو هم داغون کردید اگه هم دوس دارید ببینید ببینید کسی نیس که جلوتونو بگیره و در اظهار نظر هم ازادید ولی لطفا نیاید اینجا واسه غر زدن کلی هم از روحیمون کم میشه درسته اینجا همه انتقاد میکنن دلیل میارن و بحث میکنن هدف اینجا همینه ولی خب طرفدار ها میان شما دارید رسما سریالو فوش میدید پس طرفدار نیستید اینجا اعصاب مارو هم خرد نکنید نمیگم ادم حق داره نقد کنه بررسی کنه نظر بده و اگه دید بده نمره بد بده ولی طرفدار،دقت کنید به این کلمه طرفدار پس اگه یک میدید یعنی دوس ندارید پس طرفدار هم نیستید پس بیزحمت نیاید و ما رو هم ناراحت نکنید نمیگمم طرفدار هم نقد میکنه اما در بدترین حالت ۵ میده اگه زیر ۵ دادید پس طرفدار نیستید و لطفا اینجا نظر ندید من کسی نیستم که جلوتونو بگیرم یه خواهش و پیشنهاد بود حتی اون چن صد نفر تو ای دی بی ام هم اشتباه کردن یک دادن اگه نظرشون یکه پس طرفدار نیستن اینجا و بقیه سایتها هم جای طرفداراس البته بازهم میگم فک نکنید تهدید میکنم یا با زور میخوام بزنم خواهشه میاید یه دلیلهایی میارید راستش من هم جوابی ندارم اعصابم خورد میشه نمیتونم سریالو ببینم و دیدگاهم خود به خود مثه شما میشه تا میام سریالو ببینم حرفاتون یادم میفته از سریال بدم میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

[justify]این 1/10 دادن من هم شده گل درشت این تاپیک

دوستان من زمانی که سریال رو شروع کردم تقریبا یه سریال خوب با فضای گوتیک خیلی کم بود.از اونجایی که از داستان سریال ، فارق از رمان ، خوشم اومد تصمیم گرفتم به دیدن و تا آخر هم ادامه میدم به دیدنش.نمره کم دلیل بر ندیدن و نفرت نیست.سریال وقتی روند نزولی طی میکنه آدم بدش میاد ، میخوره تو ذوقش.این فصل هم فصل خیلی بدی بود ، خیلی عقب تر از فصل 4 و 5 که به نظرم بهترین فصل ها بودن.

در انتها ، نظر همو بخونیم و اگه خواستیم روش فکر کنیم و اگر نه ، ازش بگذریم.

راجع به تاپیک صحبت کنیم نه راجع به همدیگه [/justify]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Clegane » چهارشنبه تیر 1, 95 12:01 am[/url]"][justify]این 1/10 دادن من هم شده گل درشت این تاپیک

دوستان من زمانی که سریال رو شروع کردم تقریبا یه سریال خوب با فضای گوتیک خیلی کم بود.از اونجایی که از داستان سریال ، فارق از رمان ، خوشم اومد تصمیم گرفتم به دیدن و تا آخر هم ادامه میدم به دیدنش.نمره کم دلیل بر ندیدن و نفرت نیست.سریال وقتی روند نزولی طی میکنه آدم بدش میاد ، میخوره تو ذوقش.این فصل هم فصل خیلی بدی بود ، خیلی عقب تر از فصل 4 و 5 که به نظرم بهترین فصل ها بودن.

الان مگه سریال خوب توی این سبک داریم غیر از GOT ؟

خداییش من هر سریالی با این سبک تو این چند ساله دیدم همون فصل اول دراپش کردم .

الان میخوام The Last Kingdom رو شروع کنم ولی فکر نکنم اونم راضیم کنه .

مخصوصا الان که GOT انتظارم رو بالا برده .

ساخت یه چنین سریالهایی با این سبک مستلزم بودجه بالاست که هر شبکه ای از پسش بر نمیاد . چون علاوه بر هزینه های معمول یه سریال ، به جلوه های وِیژه خوب و لوکیشن های متفاوت و ... نیاز داره که هر سریالی اینا رو لازم نداره . چه بسا که پشت GOT دوتا شو رانر توپ و یک رمان عالی با یه نویسنده دیوانه حضور داشتن . هر سریالی از اینا نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Clegane » چهارشنبه تیر 1, 95 12:01 am[/url]"][justify]این 1/10 دادن من هم شده گل درشت این تاپیک

الان خودت خودتو لو دادی که 1 دادی ......1 یعنی در حد سریال فاطما گل

در کل زیاد جدی نگیر هرچیزی رو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقا شما دوست داری راجبت صحبت بشه خودت م میدونی این گل درشت تاپیک نیست گاف بزرگ تاپیک ه

چطور چیزی که اینقدر ارزش پایین هنری داره برآی شما قابل پیگیری ه؟چطور تو قسمت های قبلی تااین حد فعال نیستن بعضی از دوستان.؟

به قول لرد ادمیور توقسمت 8م ( چطور با خودت کنار میآی) ؟

موقع ارزیابی کردن یک املا ایا معلم بخاطر نوشتن کلمه (غستنطنیه)از آدم نمره کم میکنه یاچون 100 کلمه درست نوشتی بت نمره میده؟!

واقعا بایداز کاربران عذرخواهی خواهی کنم بابت این همه بحث بیهوده ای باشما کردم فقط ای کاش ما شجاعت داشتیم به اشتباه مون اقرار میکردیم وبا خودخواهی تموم اونو گل تاپیک نمیدونستیم

اون دوستمون راست می گه بعضیا دوست دارن با خلاف رودخانه شنا کردن مطرح بشن

اما بیشتر از ون که جلو برن عقب میان

این آخرین صحبت من درباره این موضوع بود

بازم عذر میخام اگر چند صفحه بیهوده به تاپیک اضافه شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lanis » سه شنبه تیر 1, 95 9:52 pm[/url]"]با سلام خدمت دوستان گرامی

به نظر قابل قبول ترین اپیزود فصل شش بود تا بحال ولی چند نکته قابل قبوله که متاسفانه عده ای از دوستان انتظاراتی دیگر دادند و عقیده ی دیگری دارند مثلا انقراض دسته جمعی در وستروس یا ... که یک دادند !

از لحاظ نظامی واقعا میشه گفت بی عیب بود . شاید خیلی هامون بگیم که جان با حمله تقریبا ارتششو نابود کرد ولی اولا جان از این تصمیم سانسا بنا بر اوردن ارتش ایری اطلاعی نداشت و بنا به گفته های سانسا ! برای نجات خانه و برادراشان که سانسا از او قطع امید کرد تصمیم به جنگ گرفت و حمله تکی اش در صورت برگشت مساوی با تیر بارانش بود ! اگر اشتباه نکنم سواره نظام جان از میزن وود و هورن ودد و مورمنت ها تشکیل شده بود و قطعا تعدادی زیره 400 نفر داشتند ولی ما شاهد بودیم سواره نظام رمزی که نزدیک به نصف ارتش او بود به علت اشتباهات تاکتیکی خودش ( تیرباران سواره نظام و فرستادن سواره نظام به جنگ سواره و زود تر کشتن جان در صورتی که پیاده نظام نیره دار از هر نیروی دیگری از روبرو بر سواره نظام برتری دارد ! ) و همینطور بیشتر شدن روحیه افراد جان برای نجات دادن فرمانده انها و جنگیدن خوب جان و افراد مورمنت ! تقریبا متلاشی شد و نیرو های وحشی از حمله سواره نظام جان به در بردند و سر داووس با یک تصمیم منطقی نیرو های کماندارو به خط مقدم برای نبرد با شمشیر برد ولی علت اصلی محاصره شدن جان در اخرین لحظات نداشتن دیسیپلین وحشی ها بود که بجای ارایش خطی مانند دایره جمع شدن و در تله افتادند و نمی توانستند کاری از پیش ببرند و حمله پیاده نظام بولتون هم بی نقص بود کاری که پیاده نظام های قدرمند یونان به خصوص اسپارتا و مقدونیه استفاده می کردند البته با کمی تفاوت و نیزه بلند در برابر پیاده نظالم سبک و اموزش ندیده کار ساز است . درباره سانسا متاسفانه بخشی از رمزی و بیلیش و سانسا رو ما داریم می بینیم . بی رحمی رمزی ( واقعا رمزی لایق همچین مردنی بود ! ) سیاست جاه طلب و کثیف بیلیش و حتی خیانت نسبی به برادرانش ! و حسادت همیشگی سانسا و خود بالا بینی او از اول سانسا به دنبال حکومت در شمال بود حالا به هرشکل چه با ازدواج با رمزی بولتون چه به صورت تکی و قطعا جان اصلی ترین حرف اوست مردی که تجربه فرماندهی دیوار و جنگ در انسوی دیوار را دارد . جنگجوی قابل و با شرافت نسبت به وظیفه و خانواده و فرمان بالادستی ها و نفرت نداشتن نسبت به کسی که از او برتر است و اینکه خون استارک ها را دارد تقریبا ارتش جان و شمال نابود شد و فقط گلاور ها و مندرلی های ارتش قابل قبولی دارند ولی بیلیش توانایی فتح شمال رو با شمشیر نداره ! به چند دلیل اولا افرادی مانند سر رویس نمونه بارز افتخار و وظیفه در ایری هستند کسی که بزرگ شدن ند استارک را شاهد بوده قطعا به سرزمین دوست پیشین و شرافتمندش تجاوز نمی کند و دیگر لرد های ایری صرفا بر جهت پیروی از رابرت جوان قصد حمله به شمال رو داشتن وپیوند خونی سانسا با لایسا تالی ! گرفتن سرزمین بزرگی همچون شمال با 50 هزار نیرو کار سختی است حالا چه برسد با 15 هزار سواره دژ های چون موت کیلن وایت هاربر راه را در جنوب بسته اند و حتی درد فورت در صورت داشتن نیروی مناسب تسخیرش بسیار سخت است و شمال متحد بسیار قوی تر از شمال چند تیکه است و شاید جیمی پس از شکستن محاصره ریوران به شمال عازم شود که هم از پایتخت دور باشد و هم شاید به کمک سانسا و جان رود در صورت خیانت بیلیش که کمی دور از ذهن است . ولی هر چه باشد من از پرواز جیر فالکن ( شنقار ) بر بالای وینترفل در پرومو اصلن خوشم نیامد و صحبت های بیلیش امیدوارم همانطور که با دسیسه و سختی وصرفا برای قدرت اینهمه پیشرفت کرد به ساده ترین شکل شکست بخوره . مرگ ریکان جالب بود بدون حتی یک کلمه پس از بازگشتش مرد ! تا این کودک کوچک با سختی بیشتری برود. درباره دنریس هم با امدن دوتراکی ها ارتشی صد و ده هزار نفری دارد و در صورت متحد شدن دورن و بیشتر شدن حس فمنیستی ( کاری با اندیشه ندارم ولی چیزی است که به دلایل مختلف شاهدش بودیم ! ) نویسمندگان شاهد امدن دورنیش ها هم هستیم ارتشی 10 هزار نفری و خشکی مناسب برای امدن نیرو ها بدون هیچ تلفات و فاصله ای نزدیک نسبت به کینگر لندینگ . ولی جلوه ویژه اژدهایان عالی بود و حمله سواره نظام ایری هم کاملا جالب و بر مبنای حقیقت بود سواره نظام سنگین با ارایش پیکانی و از پشت و با امدن از ارتفاع بالاتر نیرو های بولتن رو تار و مار کردند . درباره سکانس گرفتن وینترفل هم رمزی دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و شروع به جنگ روانی و کشتن ون ون کرد و بیشتر حال جان و حال مارو گرفت ! و اگر جان می خواست با شمشیر او را بکشد قطعا حال گیری دیگری هم میدیدم . ولی اینجا شاهد دو روی شمالی ها بودیم شرافت و افتخار و جنگاوری در جان اسنو و به یاد داشتن در هر دو یعنی سانسا و جان ولی جان با حالتی نزدیک تر به فردی که ما عنوان ند استارک می شناسیم و سانسا نزدیک به اجدادش یعنی پادشاهان شمال در انتقام گیری و قساوت برای حکومت جدای از همه ی اعمال رمزی بولتن و خاندانش شاید سانسا نیز گرگ گرسنه ی دیگر شود ! واین حکومت باشد که برایش ارزش دارد چیزی که ارزو ان را داشت !

ممنون که به جای بحثهای حاشیه ای و یا ایرادگیری های بی اهمیت در مورد خود حوادث سریال صحبت کردید.

اما در مورد اشتباهات جان باید بگم خب تمام حقایق رو در مورد ارتش خودش و دشمن میدونست. حتی هشدار سانسا هم به جان که باید بیشتر صبر کنه، که انتقاد به جایی هم بود، شنید! ( با اونکه چندان علاقه ای به کاراکترش ندارم اینجا حرفاش منطقی تر بود از جان)

1 - تعداد 2 - داشتن جنگجوهای آموزش دیده.

تو هر دو مورد برتری با نیروهای دشمن بود.

حالا اشتباهات به نظر من:

1 - نداشتن استراتژی جنگ!

جان و داووس خیلی دست کم گرفتن بدون هیچ نقشه ای حسابی پا به میدون نبرد گذاشتن. با وقت گذاشتن بیشتر میتونست نقشه ی بهتری طراحی کنه.

دومین نکته هم اینه که وقتی دشمن برتری داره و نمیشه از لحاظ قدرت مقابلشون ایستاد، باید دست به تخریب بزنن! مثل از بین بردن مهمات دشمن، ترور فرمانده های لشکر حریف، گذاشتن تله و یا فریب لشکر حریف برای ضربه زدن بهش و ...

و خیلی اما و اگرهای دیگه.

سومی هم اینکه حداقل آموزشهای لازم رو میتونستن به نیروهای خودی برای تلفات جنگی بدن (خب این یه کمی انتظار زیادیه، چون چنین کسی رو تو لشکرشون نداشتن که تجربه بالایی تو جنگ داشته باشه، یا یک تئوریسین جنگ باشه)

چهارم هم شاید محهز کردن بیشتر ارتشش بود! شاید نیروی بیشتری با گذشت زمان نصیبشون نمیشد طبق تصور جان، ولی حداقل میتونست ارتشش رو مجهزتر کنه.

حتی سپر هم نداشتن، در حالیکه اونطرف همه مجهز بودن ...

یا حداقل تلاشی برای مجهزتر کردنشون بکنه

2 - احساسی عمل کردن در میدان مبارزه!

وقتی به خاطر مردن ریکان احساسی شد وحمله کرد در واقع نظم ارتش خود رو به هم زد!

همون بلایی که میترسیدن به سرشون اومد! باعث شد به جای قرار گرفتن تو چند خط بی نظم جنگ رو شروع کنن و از هر طرف محاصره بشن!

نمیگم این اتفاقها باید میوفتاد. چون جان نه تئوریسین جنگه، نه تجربه فرماندهی زیادی داره ...

فقط اینارو به عنوان ساده ترین اشتباهاتی که ارتشش رو به سمت نابودی کشوند میگم.

پا گذاشتن تو جنگی که برتری حریف واضحه، خب اشتباهش به نام فرمانده نوشته میشه ...

البته اون چیزی که شما در مورد افزایش روحیه جنگندگی افراد شمال گفتید، تایید می کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری