رفتن به مطلب
...Stark Member

حدسیات و احتمالات فصل 7

Recommended Posts

محمدمهدی » سه شنبه مهر 20, 95 9:06 pm[/url]"]من همیشه معتقد بودم که نمیشه سریال رو بدون خط داستانی کمپانی طلایی و تارگارین سوم جمع کرد و اتفاقا تو خود سریال هم کلی کد و اشاره داریم که خبر از ورود این خط داستانی تو دو فصل باقیمونده میده.

اتفاقا دیشب هم که قسمت های قدیمی رو مرور میکردم به یه کد خیلی جدی تر بر خوردم که مغفول مونده بود.

تو قسمت سوم فصل چهارم، سر داووس موقع بحث با استنیس به وضوح از کمپانی طلایی و ده هزار سرباز فوق العاده اون اسم میاره و پیشنهاد استخدام اونها رو میده که استنیس تو جوابش می گه اونها مزدورن و فقط برا طلا میجنگن و من همچین طلایی ندارم

و ما همگی میدونیم که تو این داستان و سریال اشاره به هیچ موضوعی بی دلیل و اتفاقی نیست

کمپانی طلایی و تارگرین سوم که حالا هیچی!متاسفانه زدن خط داستانی فوق العاده جذاب دورن رو با خاک یکسان کردن.کاش به جای ۱۳ قسمت باقیمونده،۲۵ قسمت دیکه میساختن ولی این بخش ها و شخصیت های جذابی که حذف کردن رو(کوینتین و آریان مارتل،ویکیتاریون گریجوی،لیدی استون هارت و ...) رو هم میاوردن تو داستان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
داير وولف » سه شنبه مهر 20, 95 11:18 pm[/url]"]
محمدمهدی » سه شنبه مهر 20, 95 9:06 pm[/url]"]من همیشه معتقد بودم که نمیشه سریال رو بدون خط داستانی کمپانی طلایی و تارگارین سوم جمع کرد و اتفاقا تو خود سریال هم کلی کد و اشاره داریم که خبر از ورود این خط داستانی تو دو فصل باقیمونده میده.

اتفاقا دیشب هم که قسمت های قدیمی رو مرور میکردم به یه کد خیلی جدی تر بر خوردم که مغفول مونده بود.

تو قسمت سوم فصل چهارم، سر داووس موقع بحث با استنیس به وضوح از کمپانی طلایی و ده هزار سرباز فوق العاده اون اسم میاره و پیشنهاد استخدام اونها رو میده که استنیس تو جوابش می گه اونها مزدورن و فقط برا طلا میجنگن و من همچین طلایی ندارم

و ما همگی میدونیم که تو این داستان و سریال اشاره به هیچ موضوعی بی دلیل و اتفاقی نیست

کمپانی طلایی و تارگرین سوم که حالا هیچی!متاسفانه زدن خط داستانی فوق العاده جذاب دورن رو با خاک یکسان کردن.کاش به جای ۱۳ قسمت باقیمونده،۲۵ قسمت دیکه میساختن ولی این بخش ها و شخصیت های جذابی که حذف کردن رو(کوینتین و آریان مارتل،ویکیتاریون گریجوی،لیدی استون هارت و ...) رو هم میاوردن تو داستان.

گذشته از محدودیت زمان و بودجه و تغییرات ناشی از بازخوردهای اجتماعی و علایق و احساسات بینندگان، فکر می کنم عامل اصلی تغییرات سریال شخص مارتین و خط دهی های اون به دی اند دی بوده و این دو نفر بدون اجازه مارتین حتی یه واو رو هم تغییر ندادن (حالا بماند که قوانین سفت و سخت غربی ها در زمینه کپی رایت اصلا اجازه همچین کاری رو هم بهشون نمیده)

من یقین 99 درصدی دارم که اگر مارتین وقت و امکان بازنویسی 5 جلد منتشر شده رو داشت اون رو تقریبا عین همین چیزی که تو سریال نمایش داده شد در می آورد.

کوینتین و آریانا و ویکتاریون هم علیرغم همه جذابیت هایی که خط داستانی شون داشت عملا نقش به خصوصی تو ساختار و سرنوشت کلی داستان نداشتن و ندارن و کاری که تو کتاب به عهده اونها گذاشته شده رو مارهای شنزار و یارا گریجوی به راحتی تو سریال انجام میدن.

ولی در مورد ایگان ششم و کمپانی طلایی نمیشه به راحتی همین رو گفت !

چون اگه مدعی سومی در کار نباشه شخصیت و نقشه های پنهانی وریس که به شدت هم از افشا شدنشون واهمه داره و این واهمه تو سریال هم به وضوح و به صورت چندین باره نشون داده شده (تو این تاپیک مفصل راجبش توضیح دادم viewtopic.php?f=39&t=541) ناتمام باقی می مونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » سه شنبه مهر 20, 95 11:21 pm[/url]"]
داير وولف » سه شنبه مهر 20, 95 11:18 pm[/url]"]

گذشته از محدودیت زمان و بودجه و تغییرات ناشی از بازخوردهای اجتماعی و علایق و احساسات بینندگان، فکر می کنم عامل اصلی تغییرات سریال شخص مارتین و خط دهی های اون به دی اند دی بوده و این دو نفر بدون اجازه مارتین حتی یه واو رو هم تغییر ندادن (حالا بماند که قوانین سفت و سخت غربی ها در زمینه کپی رایت اصلا اجازه همچین کاری رو هم بهشون نمیده)

من یقین 99 درصدی دارم که اگر مارتین وقت و امکان بازنویسی 5 جلد منتشر شده رو داشت اون رو تقریبا عین همین چیزی که تو سریال نمایش داده شد در می آورد.

کوینتین و آریانا و ویکتاریون هم علیرغم همه جذابیت هایی که خط داستانی شون داشت عملا نقش به خصوصی تو ساختار و سرنوشت کلی داستان نداشتن و ندارن و کاری که تو کتاب به عهده اونها گذاشته شده رو مارهای شنزار و یارا گریجوی به راحتی تو سریال انجام میدن.

ولی در مورد ایگان ششم و کمپانی طلایی نمیشه به راحتی همین رو گفت !

چون اگه مدعی سومی در کار نباشه شخصیت و نقشه های پنهانی وریس که به شدت هم از افشا شدنشون واهمه داره و این واهمه تو سریال هم به وضوح و به صورت چندین باره نشون داده شده (تو این تاپیک مفصل راجبش توضیح دادم viewtopic.php?f=39&t=541) ناتمام باقی می مونه.

واقعا مارهای شنزار میتونن جای دورن مارتل رو پر کنن؟

انصافا نمیتونن.

اگه لازم باشه شخصیت هایی که نقش حیاتی ندارن رو حذف کنن،اول از همه باید بریین حذف میشد.

قطعا این حذف شخصیت با اجازه مارتین بوده ولی اینکه بگیم مارتین هم خودش اگه کتاب هارو بازنویسی میکرد همینجوری مینوشت قطع و یقین اشتباهه.خط داستانی کتاب خیلی خیلی پیچیده تر و جذاب تره.

کافیه نگاه کنیم به شخصیت لیتل فینگر که حتی نصف لیتل فینگر کتاب هم پیچیدگی نداره.

من خووم از طریق سریال با مجموعه اشنا شدم و بعد فصل ۴ بود که رفتم کتاب هارو هم خوندم ولی با وجود اینکه این سریال شاید چند برابر باقی سریال ها پیچیدگی و جذابیت داستانی داره ولی باز هم در مقابل کتاب حرفی برای گفتن نداره.تا پایاین فصل ۴ دقیقا مشابا کتاب پیش میرفت ولی بعدش تو خیلی بخش ها فاصله گرفت.

علاوه بر نمونه های بالا داستان استنیس هم هست که به شکل احمقانه و سمبل گونه ای حذف شد.

ایگان تارگرین هم حذف شده و خود مارتین هم تایید کرد که نمیاد تو داستان ک مطالب مربوط به اون به دنریس منتقل شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
واقعا مارهای شنزار میتونن جای دورن مارتل رو پر کنن؟

انصافا نمیتونن.

اگه لازم باشه شخصیت هایی که نقش حیاتی ندارن رو حذف کنن،اول از همه باید بریین حذف میشد.

قطعا این حذف شخصیت با اجازه مارتین بوده ولی اینکه بگیم مارتین هم خودش اگه کتاب هارو بازنویسی میکرد همینجوری مینوشت قطع و یقین اشتباهه.خط داستانی کتاب خیلی خیلی پیچیده تر و جذاب تره.

کافیه نگاه کنیم به شخصیت لیتل فینگر که حتی نصف لیتل فینگر کتاب هم پیچیدگی نداره.

من خووم از طریق سریال با مجموعه اشنا شدم و بعد فصل ۴ بود که رفتم کتاب هارو هم خوندم ولی با وجود اینکه این سریال شاید چند برابر باقی سریال ها پیچیدگی و جذابیت داستانی داره ولی باز هم در مقابل کتاب حرفی برای گفتن نداره.تا پایاین فصل ۴ دقیقا مشابا کتاب پیش میرفت ولی بعدش تو خیلی بخش ها فاصله گرفت.

علاوه بر نمونه های بالا داستان استنیس هم هست که به شکل احمقانه و سمبل گونه ای حذف شد.

ایگان تارگرین هم حذف شده و خود مارتین هم تایید کرد که نمیاد تو داستان ک مطالب مربوط به اون به دنریس منتقل شده.

انصافا دوران مارتل تو همون کتاب چی کار می کرد غیر زل زدن به آب بازی بچه ها و بافتن خیالات بی سر و ته غیر عملی ؟!!

باز مارهای شنزار پتانسیل ایجاد هیجان و جذابیت های اکشن تو داستان رو دارن !

البته اگه به سلیقه من بود ترجیح میدادم آریانا تو سریال هم باشه و دوران به جای الاریا سند توسط کودتای دختر خودش حذف بشه که احتمالا تو جلد ششم هم همین طوری خواهد شد. و فقط تو سریال الاریا پررنگ تر و جایگزین آریانا شده.

در مورد بریین هم شک نکن که شخصیت غیر مهمی نیست و حتما نقش مهمی تو سرنوشت نهایی داستان ایفا میکنه وگرنه تو چهار جلد از پنج جلد حضور نداشت و این همه بهش پرداخته نمیشد.

جذابیت و پیچیدگی بیشتر کتاب هم به خاطر مفصل تر بودنشه و واقعا نمیشه اون حجم رمان رو کلمه به کلمه تبدیل به فیلمنامه کرد وگرنه الان به جای فصل هفتم منتظر ساخت فصل سوم بودیم

درباره تاکید مارتین مبنی بر حذف ایگان تارگاریان هم اگه لینکی باشه و لطف کنید که واقعا ممنون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » چهارشنبه مهر 21, 95 5:14 am[/url]"]
واقعا مارهای شنزار میتونن جای دورن مارتل رو .

انصافا دوران مارتل تو همون کتاب چی کار می کرد غیر زل زدن به آب بازی بچه ها و بافتن خیالات بی سر و ته غیر عملی ؟!!

باز مارهای شنزار پتانسیل ایجاد هیجان و جذابیت های اکشن تو داستان رو دارن !

البته اگه به سلیقه من بود ترجیح میدادم آریانا تو سریال هم باشه و دوران به جای الاریا سند توسط کودتای دختر خودش حذف بشه که احتمالا تو جلد ششم هم همین طوری خواهد شد. و فقط تو سریال الاریا پررنگ تر و جایگزین آریانا شده.

در مورد بریین هم شک نکن که شخصیت غیر مهمی نیست و حتما نقش مهمی تو سرنوشت نهایی داستان ایفا میکنه وگرنه تو چهار جلد از پنج جلد حضور نداشت و این همه بهش پرداخته نمیشد.

جذابیت و پیچیدگی بیشتر کتاب هم به خاطر مفصل تر بودنشه و واقعا نمیشه اون حجم رمان رو کلمه به کلمه تبدیل به فیلمنامه کرد وگرنه الان به جای فصل هفتم منتظر ساخت فصل سوم بودیم

درباره تاکید مارتین مبنی بر حذف ایگان تارگاریان هم اگه لینکی باشه و لطف کنید که واقعا ممنون میشم.

واقعا دورن‌مارتل فقط به بازی بچه ها زل میزد؟ اتفاقا از نظر دسیسه چینی یه جورایی در حد لرد تایوین فقید بود.اینکه این همه سال برای انتقام آروم آروم نقشه بکشه خیلی بهتر و جذاب تر از اینه که خیلی مسخره مثل این مارهای شنزار بزنن همه رو بکشن!!!به نظر من از نظر دوراندیشی یکی از فوق العاده ترین شخصیت های رمان بود.

مسلما نمیتونن هنپمه کتاب رو با تمام پیچیدگی هاش بیارن تو سریال ولی میتونستن با برنامه ریزی بهتر یه کم روند داستان تو فصل های ابتدایی رو تند تر کنن تا مجبور نباشن تو قسمت اخر فصل ۶ به اندازه چند قسمت فصل های قبلی اتفاق بگنجونن.اتفاقات دورن هم واقعا با منطق جور در نمیاد‌اخه الاریا سند به چه حقی الان داره به دورن حکومت میکنه؟ معشوقه برادر کوچکتر حاکم دورن بوده.مثل اینکه الان شی بیاد به کسترلی راک ادعای حکومت کنه.البته خود d&d هم بعد از انتقاد هایی که ازشون شد اینو گفتن که وقتی سریال رو شروع کردن چون کتاب ۵ نیومده بود نمیدونستن قراره این همه ادامه دار بشه ماجرای های دورن و برا همینم براش برنامه ریزی نکرده بودن که در این صورت اشتباه روی مارتینه ته بهشون خبر نداده بود.

البته همه تغییرات سریال بد نبوده.مثلا نبرد هاردهوم که به نظر من فوق العاده ترین نبرد سریاله تو کتاب نیست یا ماجرای سانسا جذاب تر از کتاب بوده تو سریال ولی به هر حال یه مشکلاتی هم بوده.

اون نبود ایگان هم توی یکی از بحث های همینجا خوندم که از مارتین نقل شده بود.طبیعی هم هست.کلا ۱۳ قسمت مونده.و خیلی چیز ها باید جمع بشه.دیگه فرصتی برا معرفی و پرداختن به ایگان نیست.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر دوستان موافقن یه تاپیک بزنیم در رابطه با مقایسه تغییرات کتاب و سریال و فصل به فصل و جلد به جلد بحث کنیم که کدوم حذف و اضافه به جا و مناسب بوده و داستان رو جذاب تر کرده و کدوم اشتباه بوده و به داستان لطمه زده ؟

ضمنا داخل پرانتز نداشتن اسکرول تو صفحه اصلی فروم که اطلاع از تاپیک های فعال و پست های جدید رو مشکل میکنه نقیصه جدی این انجمن وزینه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » چهارشنبه مهر 21, 95 10:35 pm[/url]"]اگر دوستان موافقن یه تاپیک بزنیم در رابطه با مقایسه تغییرات کتاب و سریال و فصل به فصل و جلد به جلد بحث کنیم که کدوم حذف و اضافه به جا و مناسب بوده و داستان رو جذاب تر کرده و کدوم اشتباه بوده و به داستان لطمه زده ؟

ضمنا داخل پرانتز نداشتن اسکرول تو صفحه اصلی فروم که اطلاع از تاپیک های فعال و پست های جدید رو مشکل میکنه نقیصه جدی این انجمن وزینه !

احسنت.

این خیلی حوبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
داير وولف » چهارشنبه مهر 21, 95 11:41 pm[/url]"]
محمدمهدی » چهارشنبه مهر 21, 95 10:35 pm[/url]"]اگر دوستان موافقن یه تاپیک بزنیم در رابطه با مقایسه تغییرات کتاب و سریال و فصل به فصل و جلد به جلد بحث کنیم که کدوم حذف و اضافه به جا و مناسب بوده و داستان رو جذاب تر کرده و کدوم اشتباه بوده و به داستان لطمه زده ؟

احسنت.

این خیلی حوبه

پس یکی از مدیران یا اعضای قدیمی که میدونه جای مناسب همچین تاپیکی کدوم تالاره زحمتش رو بکشه تا ادامه بحث رو به اونجا منتقل کنیم و باعث انحراف بیشتر این تاپیک هم نشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عکس هایی که منتشر شدن از صحنه فیلم برداری خیلی جالبن

گویا جان و دنریس قراره همو ببینن. اونم نه توی وینترفل بلکه جنوب! شمال رو چطور تونسته ترک کنه آخه با خطری که بیخ گوششه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اره جریان اون عکس چیه؟

احتمالا جان به هر دلیلی ترک کرده وینترفل رو رفته پیش دنریس..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
...Stark Member » سه شنبه آبان 4, 95 1:09 pm[/url]"]اره جریان اون عکس چیه؟

احتمالا جان به هر دلیلی ترک کرده وینترفل رو رفته پیش دنریس..

گویا دنریس به دراگون استون می ره و به همه لردها نامه می زنه، جان هم برای ملاقات و هم برای تهیه شیشه اژدها به اونجا می ره. توی عکس های منتشر شده داووس و تیریون هم هستند. کلا دارن همه فصل را اسپویل می کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » چهارشنبه مهر 21, 95 10:49 pm[/url]"]

پس یکی از مدیران یا اعضای قدیمی که میدونه جای مناسب همچین تاپیکی کدوم تالاره زحمتش رو بکشه تا ادامه بحث رو به اونجا منتقل کنیم و باعث انحراف بیشتر این تاپیک هم نشیم

در اولدتاون یا وینترتاون مناسب تره.

خودتون می تونید تاپیک رو ایجاد کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اره واقعا قشنگ اسپویل میکنند..

احتمالا بعدش مستقیم برن پایتخت با جان..

کل داستان تو کانال اسپویل شد ... زحمتی کشیدن دوستان

یه سوالی پیش اومد برای من ادمین از کجا این داستانارو اورد توی کانال؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کانال وستروس اخیرا اسپویل کلی فصل 7 رو گذاشته. ظاهرا فردی که سال پیش هم کل فصل 6 رو خونده و اسپویل کرده بود، امسال هم اینکارو کرده و مثل پارسال تو سایت ردیت گذاشته و بعد سریع برداشته. بعید نیست که مثل سال گذشته تمامش اتفاق بیفته. متنش رو اینجا میذارم. متن حاوی اسپویل کلی فصل هست و اگر مایل به دونستن نیستید باز نکنید:

اپیزود 1

وایت واکر ها به جنوب و به سوی دیوار در حرکتند. برن از دیوار رد میشه و اِد رو میبینه.

اپیزود 2

جان نامه ای دریافت میکنه که از سمت دنریس هست و همه ی لرد های هفت پادشاهی رو فراخوانده.جان و داووس بخاطر اینکه به شیشه اژدهاهایی که در دراگون استون هست نیاز دارن تصمیم میگیرن که برن. جان شمال و وینترفل رو به سانسا میسپاره و از اونجا میره، همچنین گوست رو در وینترفل تنها میزاره و کل سیزن گوست همونجا میمونه.

اپیزود 3

جان و داووس به دراگون استون میرسن. تیریون اونارو توی ساحل ملاقات میکنه و دوتراکی ها کشتیشون رو میگیرن. تیریون اونارو پیش دنریس میبره و توی راه با میساندی و گری ورم رو در رو میشن. در اتاق تخت پاشاهی تعدادی دوتراکی ها حضور دارن. دنریس و جان باهم ملاقات میکنن. دنریس بهش دستور میده که زانو بزنه که جان قبول نمیکنه. از قرار معلوم جان راجع به وایت واکر ها بحث میکنه ولی دنریس باورشون نمیکنه. تیریون هم اصرار میکنه که جان دیوونه نیست. داووس سعی میکنه به برگشتن جان از مرگ اشاره کنه که جان ردش میکنه. دنریس بلافاصله به جان احترام میزاره اما در مقابل جان به دنریس اونقدر احترام نشون نمیده.برن به وینترفل میرسه. میرا به خونه برمیگرده.

اپیزود 4

آریا به وینترفل میرسه.

اپیزود 5

سم به همراه گیلی و بچه اش اولدتاون رو به قصد وینترفل ترک میکنه. جوراه در دراگون استون دوباره با دنریس متحد میشه. جان نامه ای دریافت میکنه که میگه آریا و برن در وینترفل هستن. جیمی ، بران ، تیریون و داووس یک میتینگ سری باهم دارن که تیریون سعی میکنه اون ها رو قانع کنه که به دنریس تسلیم بشن که جیمی اهمیت نمیده. و مشخص نیست که این قبل یا بعد از کمین دنریس روی ارتش لنیستر ها اتفاق میفته.

گندری در پایتخت اسلحه سازی میکنه که داووس پیداش میکنه.

اپیزود 6

در شمال گروهی با کشتی به سمت ایستواچ دیوار میرن. داووس میمونه همونجا در حالی که بقیه میرن وایت ها رو بکشن. جان نیروی کوچکی رو با خودش میبره که شامل هاوند ، بریک ، توروس ، تورموند ، جوراه و گندری هستن. اون ها توسط ارتش نایت کینگ که یک خرس قطبی وایت هم همراهشون هست مورد حمله قرار میگیرن. خرس توروس رو میکشه. اونا در یک جزیره با دریاچه ای یخ زده توسط واکر ها محاصره شدند و تقریبا در حال شکست هستن که دنی و اژدهایانش پیداشون میشه. دنی میتونی تقریبا همشون رو سوار اژدهاش کنه و برگردونه اما جان اونجا ول میشه. جان چیزی نمونده که کشته بشه ولی کلدهندز از راه میرسه و جان رو با یه اسبش فراری میده در حالی که خودش میمونه اونجا و به جنگیدن ادامه میده. جان در حالی که فرار میکنه میبینه که بنجن مورد هجوم وایت واکر ها واقع شده ویسریون کشته میشه و به عنوان مرکب نایت کینگ زنده میشه. بعد از کمک دنی به جان و نیروهاش در برابر وایت واکر ها، جان پیشنهاد میده که عنوان پادشاه شمالش رو کنار بگذاره.

اپیزود 7

سانسا لیتل فینگر رو به مرگ محکوم میکنه که آریا حکم رو اجرا میکنه. سرسی در تخت پر خون بیدار میشه. که نتیجه ی سقط بچه هست. سم و برن متوجه هویت واقعی جان میشن. اون در واقع یک تارگرین مشروعیت یافته هست که اسمش "اگان" هست. جان و دنی سوار بر کشتی به سمت شمال برای اولین بار سک# میکنن.در آخر اپیزود دیوار فرو میریزه. نایت کینگ توسط ویسریونِ وایت شده به دیوار حمله میکنه. که حالا دیگه جای آتیش ، شعله ی آبی رنگ و یخی بیرون میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dawn » چهارشنبه آبان 5, 95 4:22 pm[/url]"]کانال وستروس اخیرا اسپویل کلی فصل 7 رو گذاشته. ظاهرا فردی که سال پیش هم کل فصل 6 رو خونده و اسپویل کرده بود، امسال هم اینکارو کرده و مثل پارسال تو سایت ردیت گذاشته و بعد سریع برداشته. بعید نیست که مثل سال گذشته تمامش اتفاق بیفته. متنش رو اینجا میذارم. متن حاوی اسپویل کلی فصل هست و اگر مایل به دونستن نیستید باز نکنید:

اپیزود 1

وایت واکر ها به جنوب و به سوی دیوار در حرکتند. برن از دیوار رد میشه و اِد رو میبینه.

اپیزود 2

جان نامه ای دریافت میکنه که از سمت دنریس هست و همه ی لرد های هفت پادشاهی رو فراخوانده.جان و داووس بخاطر اینکه به شیشه اژدهاهایی که در دراگون استون هست نیاز دارن تصمیم میگیرن که برن. جان شمال و وینترفل رو به سانسا میسپاره و از اونجا میره، همچنین گوست رو در وینترفل تنها میزاره و کل سیزن گوست همونجا میمونه.

اپیزود 3

جان و داووس به دراگون استون میرسن. تیریون اونارو توی ساحل ملاقات میکنه و دوتراکی ها کشتیشون رو میگیرن. تیریون اونارو پیش دنریس میبره و توی راه با میساندی و گری ورم رو در رو میشن. در اتاق تخت پاشاهی تعدادی دوتراکی ها حضور دارن. دنریس و جان باهم ملاقات میکنن. دنریس بهش دستور میده که زانو بزنه که جان قبول نمیکنه. از قرار معلوم جان راجع به وایت واکر ها بحث میکنه ولی دنریس باورشون نمیکنه. تیریون هم اصرار میکنه که جان دیوونه نیست. داووس سعی میکنه به برگشتن جان از مرگ اشاره کنه که جان ردش میکنه. دنریس بلافاصله به جان احترام میزاره اما در مقابل جان به دنریس اونقدر احترام نشون نمیده.برن به وینترفل میرسه. میرا به خونه برمیگرده.

اپیزود 4

آریا به وینترفل میرسه.

اپیزود 5

سم به همراه گیلی و بچه اش اولدتاون رو به قصد وینترفل ترک میکنه. جوراه در دراگون استون دوباره با دنریس متحد میشه. جان نامه ای دریافت میکنه که میگه آریا و برن در وینترفل هستن. جیمی ، بران ، تیریون و داووس یک میتینگ سری باهم دارن که تیریون سعی میکنه اون ها رو قانع کنه که به دنریس تسلیم بشن که جیمی اهمیت نمیده. و مشخص نیست که این قبل یا بعد از کمین دنریس روی ارتش لنیستر ها اتفاق میفته.

اپیزود 6

در شمال گروهی با کشتی به سمت ایستواچ دیوار میرن. داووس میمونه همونجا در حالی که بقیه میرن وایت ها رو بکشن. جان نیروی کوچکی رو با خودش میبره که شامل هاوند ، بریک ، توروس ، تورموند ، جوراه و گندری هستن. اون ها توسط ارتش نایت کینگ که یک خرس قطبی وایت هم همراهشون هست مورد حمله قرار میگیرن. خرس توروس رو میکشه. اونا در یک جزیره با دریاچه ای یخ زده توسط واکر ها محاصره شدند و تقریبا در حال شکست هستن که دنی و اژدهایانش پیداشون میشه. دنی میتونی تقریبا همشون رو سوار اژدهاش کنه و برگردونه اما جان اونجا ول میشه. جان چیزی نمونده که کشته بشه ولی کلدهندز از راه میرسه و جان رو با یه اسبش فراری میده در حالی که خودش میمونه اونجا و به جنگیدن ادامه میده. جان در حالی که فرار میکنه میبینه که بنجن مورد هجوم وایت واکر ها واقع شده ویسریون کشته میشه و به عنوان مرکب نایت کینگ زنده میشه. بعد از کمک دنی به جان و نیروهاش در برابر وایت واکر ها، جان پیشنهاد میده که عنوان پادشاه شمالش رو کنار بگذاره.

اپیزود 7

سانسا لیتل فینگر رو به مرگ محکوم میکنه که آریا حکم رو اجرا میکنه. سرسی در تخت پر خون بیدار میشه. که نتیجه ی سقط بچه هست. سم و برن متوجه هویت واقعی جان میشن. اون در واقع یک تارگرین مشروعیت یافته هست که اسمش "اگان" هست. جان و دنی سوار بر کشتی به سمت شمال برای اولین بار سک# میکنن.در آخر اپیزود دیوار فرو میریزه. نایت کینگ توسط ویسریونِ وایت شده به دیوار حمله میکنه. که حالا دیگه جای آتیش ، شعله ی آبی رنگ و یخی بیرون میده.

یعنی اگه اینطور بشه بخیلی بد میشه.

آخه چرا یکی از اژدهاهای نازنین دست وایتها بیفته..ضمناً ای کاش دیوار اگه قرار خراب بشه زودتر خراب بشه و نهایت فصل هفت خراب شدن دیوار نباشه، ای کاش اسپویل نمیشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dawn » چهارشنبه آبان 5, 95 4:22 pm[/url]"]کانال وستروس اخیرا اسپویل کلی فصل 7 رو گذاشته. ظاهرا فردی که سال پیش هم کل فصل 6 رو خونده و اسپویل کرده بود، امسال هم اینکارو کرده و مثل پارسال تو سایت ردیت گذاشته و بعد سریع برداشته. بعید نیست که مثل سال گذشته تمامش اتفاق بیفته. متنش رو اینجا میذارم. متن حاوی اسپویل کلی فصل هست و اگر مایل به دونستن نیستید باز نکنید:

اپیزود 1

اپیزود 2

اپیزود 3

اپیزود 4

آریا به وینترفل میرسه.

اپیزود 5

اپیزود 6

اپیزود 7

معلوم نیست تو HBO چه خبره که این طوری فصل‌ها لو میرن، اپیزودها زودتر منتشر میشن و کلاً همه چیز لو میره منم که تا پست رو دیدم دست و پام شل شد و رفتم همه‌اش رو خوندم. تو منابع انگلیسی حتی با جزئیات بیشتر و یه سری حدسیات اضافه‌تر هم بود که البته بعضی‌هاش از بیخ فیکشنه!

****اسپویلر صحبت در مورد اطلاعات منتشر شده****

مثلاً این که گفته بود جان میره یه وایت رو اسیر می‌کنه تا ببره به سرسی نشون بده بگه با چی طرف هستن، سرسی به کوه میگه بکشتش ولی کوه هر کاری می‌کنه کشته نمیشه، آخرش جان میگه اینا فقط با شیشه اژدها می‌میرن، درحالی که می‌دونیم وایت‌ها با شیشه‌ی اژدها نمی‌میرن و فقط با آتش از بین میرن. اون وایت واکرها هستن که با شیشه‌ی اژدها می‌میرن.

ولی با این اوصاف دو قسمت آخر و به خصوص قسمت شش دیوانه کننده است. فکر کن چه جوری می‌خوان ویسریون رو بکشن! بعد ویسریون وایت بشه، آتیش آبی بده...واااای

جادوی دیوار هم احتمالاً با جادوی اژدها خنثی میشه و این طوری فرو می‌ریزه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا مستنده اینا؟ اخه نمیشه که به همین راحتی گیر بیارن و منتشر کنن داستان رو! بالاخره سازنده ها به همین راحتی نمیذارن این همه زحمت و بودجه هدر بره!

من در جریان اسپویل های قبل از سیزن شیش نیستم چون داشتم کتاب هارو میخوندم اون موقع. اونا همش درست در اومد؟ به چه چیزایی اشاره شده بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
F.RMA » پنج شنبه آبان 5, 95 1:19 am[/url]"]واقعا مستنده اینا؟ اخه نمیشه که به همین راحتی گیر بیارن و منتشر کنن داستان رو! بالاخره سازنده ها به همین راحتی نمیذارن این همه زحمت و بودجه هدر بره!

من در جریان اسپویل های قبل از سیزن شیش نیستم چون داشتم کتاب هارو میخوندم اون موقع. اونا همش درست در اومد؟ به چه چیزایی اشاره شده بود؟

اسپویلر که نمیتونه مستند باشه، ولی در مورد فصل 6 ، من از اپیزود 5 به بعد اون اسپویلر را دیدم که مو به مو درست درومد. برای همین من شخصا احتمال زیادی میدم درست دراد چون ظاهرا دوباره همون شخص هست که به پلات دسترسی داشته و اسپویل کرده

چیزی که من دیدم و هنوز تو یکی از سایتهای فارسی با تاریخش که مربوط به زمان پخش اپیزود 5 از فصل 6 موجود هست این بود:

دورن دوباره در قسمت آخر نشون داده میشه.

آریا از کشتن زن بازیگر خودداری میکنه. جیکن به اون دختره تو تالار دستور میده بره آریا رو بکشه. ولی آریا اون رو میکشه و از شهر فرار میکنه.

برین تو ماموریتش موفق نمیشه و فرار میکنه. جیمی هم مجبور میشه به ریورران بره. جنگی در میگیره و بلک فیش میمیره.

یارا و تیون گریجوی هم قصد اتحاد با دنی رو دارن.

اینجا رو درست متوجه نشدم ولی انگار ملیساندرا به داوس اعتراف میکنه که شیرین رو به ناحق سوزونده.

بنجن به کمک برن و میرا میاد و تا دیوار همراهیشون میکنه.

برن دوباره یه فلش بک داره و اتفاقات برج شادی رو میبینیم.

لیانا در گوش ند استارک زمزمه ای میکنه و بعد یه بچه رو میبینیم و صحنه کات میشه به صورت جان اسنو.

هاوند زنده است.

این فصل یک استارک میمیره:

جان و رمزی جایی در نزدیکی جبهه جنگ با هم ملاقات میکنن. رمزی ریکان رو آزاد میکنه و بهش میگه به طرف جان بره. جان هم به سمت ریکان میاد ولی در این بین رمزی با چند تیر سعی میکنه ریکان رو بزنه و در نهایت وقتی به هم نزدیک شدن یکی از تیرهای رمزی به ریکان میخوره و در آغوش جان میمیره.

دادگاه با مبارزه قبول نمیشه و کوه این فصل کار زیادی انجام نمیده. ولی یکی از راهبه ها رو میکشه (فکر کنم اون زنه که میگفت شیم. شیم. شیم).

دیگه آدرها رو این فصل نمیبینیم.

مثل اینکه جان با رمزی میجنگه و تا سر حد مرگ رمزی رو میبره (یه همچین چیزی) ولی ترجیح میده به جای کشتنش زندانیش کنه.

بعد از اتحاد چند خاندان و اینکه براشون حرامزاده بودن جان مهم نیست، جان شاه شمال میشه.

شاه تامن هم میمیره. خودکشی. (احتمالا در قسمت آخر).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من HBO باید بیشتر دقت کنه اینقدر داستان لو نره..خوبیش به اینه که ادم ندونه فصل بعد چی میشه البته خودم متن کامل اسپویل خوندم ..

در مورد ویسریون فکر کنم چیز جالبی بشه..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بین اسپویلا واقعه کشتی(برا بعضیا فاجعه ) خیلیا رو به آرزوشون میرسونه منم همچین بدم نمیاد البته سکانس هنریی میشه نظر شما چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای من یک سوال جدی پیش اومده که تو اسپویلر میذارمش:

اگر نام واقعی جان اگان است و یک تارگرین مشروعیت یافته است، آیا می تونه فرزند ریگار باشه؟ آخه نام پسر دیگر ریگار هم اگان است!!! نام دو فرزندش رو که یکی نمیذاره. بعدش چطور مشروعیت یافته؟ آیا پادشاه یعنی اریس دیوانه از تولدش خبر داشته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dawn » یکشنبه آبان 9, 95 2:21 pm[/url]"]برای من یک سوال جدی پیش اومده که تو اسپویلر میذارمش:

اگر نام واقعی جان اگان است و یک تارگرین مشروعیت یافته است، آیا می تونه فرزند ریگار باشه؟ آخه نام پسر دیگر ریگار هم اگان است!!! نام دو فرزندش رو که یکی نمیذاره. بعدش چطور مشروعیت یافته؟ آیا پادشاه یعنی اریس دیوانه از تولدش خبر داشته؟

منم واقعا برام سواله.. چرا عوامل سریال به شبکه اجازه بدن داستان فاش بشه؟

یه چیزی ذهن منو مشغول کرده... یعنی مارتین نمیتونست یه بخشی اضافه کنه که لیانا به ادارد بگه باباش ریگاره؟ ..به نظر من اونیکه عکسی که HBO منتشر کرده صحت نداشته باشه.. مارتین کسی نیست که انقدر ساده داستان لو بده.. و این گفته منم به وضوح مشخص هست تو سریال ..

ولی ما دوست داریم استارک بمونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کلیت اسپویل ها با تصاویر منتشر شده از سر صحنه ها و روال طبیعی داستان همخوانی زیادی داره

فقط این وسط یه سری سوال جدی پیش میاد:

1- گریجوی ها و خصوصا یورون این وسط چی میشن و چه نقشی رو تو داستان ایفا میکنن ؟

2- دورن و هایگاردن چی ؟

3- چرا دنریس بارانداز شاه رو که اتفاقا تمامی دشمنان خونی خانواده اش اونجا جمع شدن و بیخ گوشش هم هست به کل رها میکنه و به سمت شمال میره ؟

4- سر جوراه چه طوری به این سرعت راه مداوای لاعلاج ترین بیماری دنیای نغمه رو پیدا میکنه و زودتر از دنریس به مقصد اون میرسه ؟!!!

5- سانسا چه طور سرپرست ویل رو که عملا فاتح و قدرت بلامنازع شمال هست به راحتی اعدام میکنه ؟ شوالیه های ویل این وسط چی کار میکنن ؟

6- سرسی این وسط چی کاره است و در برابر تهدید بزرگی که تاج و تختش رو تهدید میکنه چه عکس العملی نشون میده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کلیت اسپویل ها با تصاویر منتشر شده از سر صحنه ها و روال طبیعی داستان همخوانی زیادی داره

فقط این وسط یه سری سوال جدی پیش میاد:

1- گریجوی ها و خصوصا یورون این وسط چی میشن و چه نقشی رو تو داستان ایفا میکنن ؟

2- دورن و هایگاردن چی ؟

3- چرا دنریس بارانداز شاه رو که اتفاقا تمامی دشمنان خونی خانواده اش اونجا جمع شدن و بیخ گوشش هم هست به کل رها میکنه و به سمت شمال میره ؟

4- سر جوراه چه طوری به این سرعت راه مداوای لاعلاج ترین بیماری دنیای نغمه رو پیدا میکنه و زودتر از دنریس به مقصد اون میرسه ؟!!!

5- سانسا چه طور سرپرست ویل رو که عملا فاتح و قدرت بلامنازع شمال هست به راحتی اعدام میکنه ؟ شوالیه های ویل این وسط چی کار میکنن ؟

6- سرسی این وسط چی کاره است و در برابر تهدید بزرگی که تاج و تختش رو تهدید میکنه چه عکس العملی نشون میده ؟

تو همین اسپویل‌هایی که منتشر شده در مورد 1 و 2 و 4 هم اطلاعاتی هست، که اگه خودتون دوست داشتید سرچ کنید راحت پیدا میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری