رفتن به مطلب
ریگار

قسمت سوم، The Queen's Justice

به اپیزود سوم فصل هفتم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

54 رای

1. 1. به اپیزود سوم فصل هفتم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      3
    • 6
      4
    • 7
      9
    • 8
      6
    • 9
      15
    • 10
      16

Recommended Posts

نمیدونم این اصرار بر استفاده از ادبیات توهین آمیز و حق دونستن خود و باطل دونستن بقیه چیه

بجای هوچی گری و افتخار بر مطالعه نداشتن، مقداری مطالعه کن. شما هنوز فرق بین کلمات استراتژی، استراتژیک و استراتژیست رو نمی دونی. هنوز نمی دونی رمانس سه امپراطوری یه حماسه متعلق به چینه یا کره . نهایت منطقت اینه که ویل ترنر و جک اسپارو یه کشتی رو روندن. اصلا فکر کردی چجوری؟

اون حرکات سرسی نیاز به تحلیل دقیق نیروهای دنریس اعم از موقعیتشون، تعدادشون، خوانش قصدشون برای تقسیم و تهاجم داره نگفتی منبع اطلاعاتی سرسی چی بوده و یهو چطور ایشون اینقدر علم غیب پیدا کردن؟ اون هم در مقابل تیریون و واریس. نگفتی چه کسی این اطلاعات از دراگون استون به دست آورده؟

فکر نکنم اصلا بدونی اون کنایه استفاده از هواپیمای جاسوسی برای چیه ؟ واقعا میدونی کنایه به چی میگن؟

یا سرسی باید علم غیب داشته باشه یا همچین ابزاری در اختیار داشته باشه وگرنه اینقدر نمی تونن حرکات نیروی مقابلو پیش بینی کنند و براش نقشه خنثی کننده بچینن.

در مورد یورون که به سوالات جواب ندادی. نیروهای آموزش دیده و منابع مورد نیاز علف نیستن که از زمین سبز شن.

بجای تکرار این ادبیات بی ادبانه و عریض و طویل اگه دنبال بحث منطقی هستی به این سوالات جواب بده.

نیازی نیست از 100 پست یه تاپیک 50 تاش مال جنابعالی باشه اونم بدون داشتن یه جمله مفید . یه پست بزار و نظرتو بگو مثل همه ولی منطقی و مفید.

اصلا اینکه کسی چه نظری داره به شما چه ربطی داره؟ اینکه کی پست کی رو لایک می کنه به همچنین.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

همونطور که قبلا گقتم این چند قسمت سریال چندتا باگ داشته و در اون هیچ شکی نیست اما یه سری از دوستان فقط مشکلات سریال رو میبینن و باگ های کتاب رو نادیده میگیرن باگ های مثل هم زمان رسیدن تایون و استنس به پایتخت یا محاصره استورمز اند با 100 هزار نفر توسط تایرل ها به جای رفتن به ترایدنت یا سر موقع رسیدن ند استارک برای کمک به رابرت زخمی تو نبرد ناقوس ها که مطمانم هیچ یک از دوستان برای این مشکلات و باگ های کتاب جوابی ندارن و فقط به خاطر عشق به کتاب نادیده میگیرنش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا از نظر من اپیزود خیلی خوبی نبود و متوسط بود کاملا. من 6 دادم.

قسمت کسترلی راک از لحاظ بصری خوب بود. لرد کسترلی راک کی بود؟

دیدار استارک ها خیلی تکراری شده و من نمی فهمم کلاغ سه چشم(برن) چرا باید اینقدر بی احساس باشه. نوع انتقام سرسی هم قابل پیشبینی بود.و اینکه من انقدر زود قانع شدن دنریس رو هم خیلی نپسندیدم. بخش اولنا و جیمی خیلی خوب بود و از حذف اولنا ناراحت شدم. ملیساندر یه کم دیالوگ هاش تکراری نشده؟

بدترین بخش قضیه خوب شدن یه شبه جورا بود. میشه آخه؟ پوست و گوشت عفونی رو کندن. انقدر زود خوب شد؟ در عرض چند ساعت؟ سم اول ترسید بعد مدعی پاداش بود؟!!!

مایکرافت! هم منو ناامید کرد وقتی به سرسی گفت شبیه تایوینی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tywin Lannister » چهارشنبه مرداد 11, 96 8:11 pm[/url]"]

مایکرافت! هم منو ناامید کرد وقتی به سرسی گفت شبیه تایوینی!

به نظر من هم جمله ی مسخره ای بود.

تایرل ها از قدتمندترین خاندان وستروس و تنها متحد واقعی لنیسترها بودن. با منفجر کردن سپت این اتحاد ارزشمند از بین رفت و تایرل ها هم به صف دشمنان لنیسترها اضافه شدند. امکان نداشت تاییون همچین اشتباه ابلهانه و مهلکی رو مرتکب بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الزام دونستم جواب بدم

جواب شما همینه آقا

کدوم یکی از کلمات من توهین بوده

اینکه میگم شما دلیل و استدلال تون برای ارتش ۲۰۰۰۰۰هزار تأیی یورن چیه؟توهینه؟

میگم ۲۰نفر م میتونن یه کشتی و هدایت کنن

شما میگی ارباب و فرمانده راسل کرو ببین

این تمسخره؟

ما پاسخ ام زیاد شد

چون شما دوستان به چیزایی استدلال کردید که من قبول ندارم

جناب استنیس بازم صراحتا میگم بهتون

چرا راجبه نظریه هر کشتی ۲۰۰ نفر چیزی نفرمودید اما

تا من باکسی بحث راجب اپیزود و غیره بحثم میشه شما با لایک کردن وپستای مختلف که صرفا بخاطر دوستی وشناخت بیشتر تون از تالار های کتابه علیه مون جبهه میگیرید

بعد میگید ما دسته بندی م نداریم

من حاضرم کسی که ازقدیمی های سایت ه این پستارو ببینه

وجدانا بینشون تفکر کنه یه قضاوت کنه یه نظر بده

حالا اینکه بعضی از کاربران عزیز همو دوست دارن لایک کنن بکنند

ما بخیل نیستیم که

من حتا اکانت تلگرام و اینستا ندارم که این لایک هاو دیس لایک آ واسم فرقی بکنه

بازم اگر کسی حس کرد

من توهین ی به شخص ش کردم عذر میخام

هرچند قصدم یا ادبیاتم حتا این نبود

تعداد زیاده پست ها ازاقبال بلند و ازدیاد مخالفینه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینجا بیشتر تبدیل به صحنه نبرد شده تا بحث درباره اپیزود،دوستان ازتون خواهش میکنم باهم دوستانه بحث کنید،من به شخصه میام اینجا جون از هم صحبتی با کسانی که کتاب و سریالو دوست دارن لذت میبرم و همونقدر از توهین کردن به هم عصبانی،به شمشیرم قسم ولی اینجوری باشه من شاید دیگه نیام فروم(البته اصلا اهمیتی نداره احتمالا)ولی خب ممکنه بازم افرادی مثل من زده بشن و فروم دوباره خلوت بشه.

استنیس عزیز،باریستان گرامی و R-FORAAZON محترم،بیاید روی یه میز بشینیم و به سلامتی وستروس و فرومش بنوشیم و عداوت و دشمنی رو کنار بزاریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه اقا جان عداوت و دشمنی تو فضای مجاز ی معنایی نداره

تقریبا دوستی شم معنایی ندارد

بعضی از فرمایشات دوستان درسته

بنده سه پادشاه رو نخوندم

خارج از دنیای نغمه هم تاحدود ی کتاب ۳تفنگدار دوما

خوندم ب أضافه ارباب حلقه ها و دکتر دولیتل

اصولا سوادمون تا همون حد سیکل ه گویا خودمون خبر نداریم

احتملا کتابم نخوندم

اونم خودم خبر ندارم

دوستان ماشالا هم علم شو دارن جناب بریستان

هم عملشو

ایکاش دیوید بنیف و دی بی و ایس یه تشریف میووردن ایران از نظرات دوستان بهره میبردن

بخاطر شما جناب بریستان من راجب صحبت دوستان صحبتی ندارم

اگر راجب اپیزود کسی خواست در خدمت م

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول در مورد نیروهای یورون

خوب خودش ادعا می کنه که 1000 کشتی داره. حالا باید در نظر گرفت که هر کشتی چند نفر خدمه داره. اگر کشتی ها مثل کشتی های Iron Fleet باشه از نظر سایز که میشه هم اندازه ی Galleyهای وستروسی که حدود 60-50 پاروزن و در کل نزدیک 70خدمه داره. اگه در اندازه ی Longship باشه میشه درحدود 30-40 پاروزن و حدود 50 خدمه. می تونیم میانگین عدد 60 رو درنظر بگیریم که در کل میشه 60000 خدمه. البته با توجه به بزرگ تر بودن کشتی های یورون از ناوگان یارا امکان داره حتی تا 80-100 خدمه داشته باشه که در کل به 100000 نفر هم می تونی برسه.

معنی لایک رو توضیح بدم! لایک یعنی با نظر اون شخص هم عقیده و موافق هست کسی که لایک می کنه. قاعدتا کسی هم که لایک نمی کنه یعنی موافق نیست یا نظری نداره. حالا اگه شما فکر می کنی لایک ها به خاطر آشنایی و دوستی گذشته و باند بازی و یارکشیه من نمی تونم طرز تفکر شما رو اصلاح کنم! شما می تونید برید تاپیک کل کل خاندان ها یا تاپیک های دیگه رو بخونید تا متوجه بشید لایک ها به خاطر هم نظر بودن یا تحسین منطق بحثی طرف مقابله.

اما در مورد مقامات فروم و سایت. شورای پادشاهی مدیران سایت هستن و به رعایت قوانین فروم و سایت که هر کسی موقع عضو شدن شرایطش رو قبول می کنه نظارت می کنن. رده های لرد، گارد شاهی و شوالیه هم به عنوان قدردانی از زحمات و خدمات کاربران فعال که فعالیت ویژه ای در طول چند سال داشتن اهدا میشه. کسی حرف اول یا آخر نمی زنه در وستروس. همه سعی می کنن با رعایت احترام و قوانین با هم بحث کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جناب بریستان ببخشید باب کم سوادی بنده

آیا ۱۵ یا ۲۰ نفر میتونن یه کشتی آهن زادگان و هدایت کنن یا خیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baristan s » چهارشنبه مرداد 11, 96 10:06 pm[/url]"]جناب بریستان ببخشید باب کم سوادی بنده

با بنده هستین؟ استنیس هستم

اگه در کتاب یادتون باشه کتلین با کشتی که از وایت هاربر به بارانداز شاه اومد اون کشتی 60 پاروزن داشت و به همین دلیل سرعت بالایی داشت. کشتی های یورون قطعا Galley هستن و همون طور که می بینیم از Iron Fleet هم کشتی های بزرگ تری داره پس تعداد پاروزن ها باید بالای 80 باشه و خدمه هم در کل میشن برای هر کشتی 90-100 نفر. وگرنه کشتی به اون عظمت رو نمیشه با 20 پاروزن و با اون سرعت فضایی از درگون استون به کسترلی راک رسوند. تعدادی که شما میگید شاید برای یه Longship خیلی کوچک کافی باشه.

جناب Sr Baristan

عداوت و دشمنی در کار نیست. بنده چهار ساله در این فروم فعالم و با کاربر های زیادی بحث داشتم. این ها اصلا دلیل وجود فرومه. قطعا همه دوست دارن که تعداد بیشتری در بحث ها شرکت کنن و فروم پویا باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » چهارشنبه مرداد 11, 96 10:18 pm[/url]"]
baristan s » چهارشنبه مرداد 11, 96 10:06 pm[/url]"]جناب بریستان ببخشید باب کم سوادی بنده

.

جناب Sr Baristan

عداوت و دشمنی در کار نیست. بنده چهار ساله در این فروم فعالم و با کاربر های زیادی بحث داشتم. این ها اصلا دلیل وجود فرومه. قطعا همه دوست دارن که تعداد بیشتری در بحث ها شرکت کنن و فروم پویا باشه.

اتفاقا من هم تو یکی از پستا عرض کردم به دوستم باریستان که همین اختلاف عقیده ها و بحث های پیرو اون جالب میکنه قضیه رو

فقط احساس کردم کمی لحن صحبت دوستان باهم عوض شده استنیس عزیز،تو سه سالی که اینجا رفت و آمد میکنم زحمات شمارو میبینم و کمال تشکر رو دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عذر میخام استنیس جان

حالا اگر نیاز به سرعت نباشه چی

فکر کنیم یورن نیرو هاشو تقسیم کنه ،

آیا بازم نمیشه یه کشتی که ۹۰تا خدمه لازم داره رو ۲۰ نفر هدایت کنن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

به نظر من این قسمت از نظر ساختار و کارگردانی از دو قسمت قبل بهتر بود. واقعا تحمل دو قسمت قبلی حداقل برای من کار سختی بود چون افت شدید نسبت به گذشته به ویژه فصول ابتدایی داشت.

این قسمت از ضعف نویسندگی رنج می برد، تایم بندی اتفاقات را شاید حتی با چند دیالوگ بین شخصیت ها می تونستند توجیه کنند که حداقل کمتر تو ذوق بزنه و دلیلی براش در ذهن مخاطب ساخته بشه. در حالیکه آریا سوار بر اسب هنوز از تویینز به وینترفل نرسیده، جیمی عرض وستروس رو طی کرده و کشتی یورون پرواز کنان مشغول عملیات در شرق و غرب قاره بوده!

با تمام اینها تم این قسمت را دوست داشتم. شاید اگر این باگهای زمانی نبود مشابهت زیادی با فصول میانی داستان داشت. غافلگیر کننده و از نظر بصری خوب بود. به من این امید را میده که قسمت های بعد بهتر باشند.

آرزوی شخصی: این شخصیت غیرقابل تحمل و گنده دماغ دنریس زودتر بره به درک واصل بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام خدمت تمام دوستان گرامی

من زیاد نظر نمیدادم تو این چند سالی که عضو سایت بودم و بیشتر نظرات دوستان رو میخوندم الان چند تا نکته هست که که گفتم بد نیست اگه بگم

قبل از هر چیزی باید بگم من خودم قبل از دیدن سریال کتاب ها رو به پیشنهاد یکی از دوستان خونده بودم و شاید بیشتر یه کتاب خون باشم تو این نظرات

1-از نیمه دوم فصل 5 که کتاب و سریال راهشون از هم جدا شد تقریبا افت رو میشد توی یه سری از خط های داستان دید که مهم ترینش خط داستانی دورن هستش و نشون میده که تهیه کننده تحت تاثیر بودجه محدود شبکه باید سریع تر داستان رو به انتها برسونه که نتیجش میشه این تایم لاین های قاطی و داغون تو این فصل و چند قسمت از فصل قبل از نقطه نظر تمام طرفدارهای فقط سریال این یه مجموعه فانتزی و تخیلی هست که نباید زیاد توقع اتفاقات منطقی توش داشته باشیم و ایرادی نداره که یورون و جیمی بشن فلش و کوییک سیلور و جغرافیای این دنیا رو نادیده بگیریم .نکته ای که کسی اعلام نکرد شاید به دلیل محبوب بودن جان باشه جان هم تقریبا خیلی سریع به دراگون استون رسید

2-میرسیم به نابود شدن سیستم اطلاعاتی طبق گفته یکی از دوستان شاید چون تهیه کننده ها میدونن که واریس و لیتل فینگر شاید دیگه نقش مهمی ندارن دارن کم رنگ و حذفشون میکنن شما اینو در نظر بگیرید که واریس تمام تحرکات دنی توی یه قاره دیگه رو دقیق میدونسته با وجود پنهان شدن توی دربار کلی برنامه چینی برای کشتن و از بین بردن 2 برادر اصلی خاندان لنیستر میکنه و موفق میشه ولی نمیتونه اینو تشخیص بده و اطلاعاتی کسب کنه که لشگر یورون داره از بلک پورل (سریع ترین کشتی دریاهای کاراییب) استفاده میکنه تا بتونه از اینور به اونور بپره و نیروی دریایی دنی رو نابود کنه

3-با هوش شدن سرسی : ما توی تمام اپیزود های سرسی توی کتاب میبینیم که سرسی یه شخص کاملا روان پریش هست که عقده این رو داره که چرا پسر ارشد پدرش نشده و حالا که نیست تخت آهنین رو باید به دست بیاره به همین دلیل واریس تمام افرادی رو که کنارش هستند و میتونن جلوش رو بگیرین از بین میبره تا بتونه از هرج و مرج بوجود آمده استفاده کنه و تا حدودی هم موفق شد و دیدیم که سرسی داره تبدیل میشه به مد کینگ ولی تو این فصل میبینیم که تبدیل شده به یه حاکم هوشمند که تمام حرکات دشمنش رو پیش بینی میکنه و به بهترین شکل ازشون پیشی میگیره

4-لشگر های موجود در وستروس: کلی بحث شده اینجا درمورد لشگر های موجود توی وستروس ولی بحثی که الان مطرح هست لشگر یورون هست یورون بعد از مردن بیلون با کشتی خودش سکوت سرمیرسه و ادعای حکومت میکنه طبق خط داستان ویکتاریون برادر یورون توی کتاب ناوگان اونا بعد از حمله به شمال و تا حدودی غارت کردن برای دفاع و استقلال پایک کافیه حالا آشا و تیون نصف اون ناوگان رو میبرن و الان یورون میگه 1000 تا کشتی داره . توی هیچ منطقی نمیگنجه که آهن زاده ها 2000 تا کشتی داشته باشن که اگه تعداد افراد هر کشتی رو هم دست کم 60 نفر بگیریم(دوست عزیزی که گفتن با 10 -15 نفر میشه هدایت کردکشتی رو این قایق پدالی های توی پارک4 نفرست اینا که داریم بحث میکنیم ناوگان جنگی قوم یا گروهی هستن که توی جنگ دریایی برترین هستن توی وستروس) با این تعداد نفرات حمله نکرده باشن تا الان به کل وستروس چون قبلا این رو ثابت کردن با حمله به شمال

5-حذف شدن شخصیت های مهم و اضافه شدن سکانس های ..... به دلیل جذب مخاطب های خاص .ما کلی شخصیت مهم رو داشتیم توی کتاب که ارزش نشون دادن رو دارن ولی در عوض به عشق بین گری ورم و میساندی پرداخته میشه که شاید حتی برای طرفدار های دو آتیشه سریال هم جالب نباشه و یا میبینیم که پادریک توی بعضی جاها بیش از حد بولد و پر رنگ نشون داده میشه و اونوقت مهمترین شخصی و یا چیزی که دیگه نشون داده نمیشه گوست هست از نظر من

*در مورد این اپیزود حالا نظرم رو بگم توی این قسمت یه تعداد کد رد و بدل شد مثل نغمه ای از آتش و یخ /اینکه برن تقریبا کل تاریخ وستروس رو میدنه با این اوصاف و خیلی از معما ها رو حل میکنه برای ما/مشکوک بودن دلیل دخالت های واریس برای کمک به دنریس و حکومت وستروس/ یادمه یه جایی دنی از باریستان در مورد جنگجو بودن و ماهر بودن ریگار میپرسه که باریستان در جواب میگه ریگار ماهر بود ولی از کشتن خوشش نمیومد و ما نوی این قسمت یه دیالوگ جالب از جان و دنی داریم در مورد اینکه هرکس از چیزهایی که توش خوبه خوشش میاد که جان میگه من خوشم نمیاد (اگه در نظر بگیریم که جان توی جنگیدن خوب هست پس باید بگیم به باباش رفته)

تا اینجای کار تقریبا 2 قطبی شدن جنگ مشخص شده واین یعنی سخت شدن کار برای دفاع از شمال چون یه دیوانه مثل سرسی فقط حکومت براش مهم هست چون توی قسمت 1 این فصل دیدیم که به جیمی گفت حتی اگه مرگمون هم نزدیک باشه با حکومت کردن میمیریم پس جان و دنی باید هوای 2 جبهه رو داشته باشن

ما توی این قسمت سم رو میبینیم که تا حدودی جای خالی دکتر مایک و یانگوم رو توی پزشکی پر کرده و توی 24 ساعت نه تنها بدترین بیماری وستروس رو معالجه کرده تازه طرف پوست جدید هم در آورده .ما هرچیزی رو درمورد زمان توی این قسمت نادیده بگیریم این یکی دیگه واقعا غیر قابل توجیه هستش

از جنگ های صورت گرفته و شکست ارتش های گاردن هم چیزی نگیم بهتره

نکته مثبت این قسمت دیالوگ های خوب بین لیدی اولنا و جیمی بود و معرفی و دیالوگ های رد و بدل شده بین جان و دنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baristan s » چهارشنبه مرداد 11, 96 11:03 pm[/url]"]عذر میخام استنیس جان

چی بگم

شما فکر کن به کشتی بزرگ 90 پارویی رو اصن 20 نفر می تونن از جاش تکون بدن؟ (مثلا موتور پراید رو بذاری روی لندکروز)

و در جنگ به اون وسعت و عظمت هیچ ناخدای عاقلی نمیاد کشتی خالی با خودش ببره. بر فرض هم که با 20 نفر بتونه کشتی رو تکون بده سرعتش تا یک پنجم افت می کنه. و زمان در مسیر بودن پنج برابر میشه. مثلا مسیر یک ماهه پنج ماه طول می‌کشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخه هرجور حساب میکنم اگر قرار باشه میانگین هر کشتی یورن بیشتر از ۲۰ بشه چطور یورن بیشتر ۲۰۰۰۰ هزار نیرو جمع کرده

الان دنریس ۱۰۰۰۰۰ دتراکی و از اسوس چطور آورد وستروس

مطمئن م چند بار رفت و برگشت کرد تا همه ارتش و اسب هارو بیارن چون ۱۰۰۰ تا کشتی نداشتن که

بعد اگر یورن ۱۰۰۰۰۰ مرد جنگی داره دیگه با لنیستر ها متحد شه قدرت دنی کمتر میشد

کافیه یورن کشتی هاشو به سه قسمت تقسیم کنه و تو هر کشتی کشتی ۵نفر قرار بده ۳تا ۳۰۰ ۹۰۰تا

تو۳نقطه مختلف لنگر بندازنو آماده باشن

بعد با ۱۰۰ از بهترین کشتی هاش بین این سه دسته ۳۰۰ تأیی جابجا بشه

که میتونه تا به هرکدوم از ۳گروه رسید خدمه رو جابجا کنه ۴۰۰ کشتی با نیروهای تقریبا متعادل با آتش منجنیق هر عنصر چوبی تو دریا رو بسوزونند

دیگه نیاز ب جابجایی ۱۰۰۰ کشتی نیست

با جابجا یی ۱۰۰ کشتی که اتفاقا سریع ترین هاهم هستن در واقع هم دریا رو کنترل میکنه هم زیاد جابجایی ش سخت نمیشه

برای باگ زمانی م اگر دی اند دی سر هر جابجایی ۱ روز بعدو ۱۰ روز بعدو ۲هفته بعد یه ماه بعدو ۲ماه بعد

و۲سال قبل تو هر سکانس زیر نویس کنن فک کنم بد نبود چون گاهی همه درگیر ایرادات زمانی میشن دیگه

اصلا اگر خودمم شاید شدم

راجب کتاب ها هم ایشالله میان بیرون

خب تا ۴.۵ کتب ما سریال بین ها گرفتار اسپیل کتابخون ها بودیم

حالا اونام باید یه ۲ .۳ کتب تحمل بفرمایند دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درمورد واریس و بیلیش هم نکته ای بنظرم رسید که فکر کنم کسی اشاره نکرده بود

هردوشان وقتی از مقر پادشاهی جدا شدن به حد قابل ملاحظه ای قدرتشون رو ازدست دادن

بخصوص واریس که چون شاید بخاطر مسلط بودنش اونجا غولی باشه برا خودش اما خارج از اونجا فرقی با اطرافیان دیگه دنریس نداره زیاد و بهمین دلیل م نقشه های تیریون شکست میخوره کاری از دست کسی بر نمیاد بیلیشم ب صورت مشابه تقریبا

پس نمیشه گفت اینا چرا کارایی ندارن

اصلا به همین دلیل کم شدن قدرتشونه که تقلا میکنن هرچهزودتر ب پایتخت برگردند البته پیروز و زنده

روند ضعیف شدنشون هم از ۳فصل قبل شروع شده بود

همینطور تو ۲اپیزود نبوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان به نظرم یک توجیه وجود داره برای پیروزی‌های ناگهانی سرسی و یورون و اونم وجود جاسوس تو تیم دنریسه. وگرنه اصلا منطقی نیست که همیشه یه قدم جلوتر از لشکر دنریس باشن. حدسم اینه که جاسوس هم واریس باشه. سریال کلا سطح واریس و لرد بیلیش رو خیلی پایین آورده و اگه چیزی پشت پرده نباشه و به همین روال ادامه بدن جای تاسف داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به سبب افت شدیدی که مباحث این فروم نسبت به گذشته کرده و مباحث و جدل ها بیشتر شبیه نق زدن های یه بچه لوس و بهانه گیر شده تا تحلیل و بررسی یه فروم تخصصی اصلا انگیزه و تمایلی برای پست دادن و مشارکت تو بحث نداشتم ولی چون تو این تاپیک دیگه شور خورده فرمایش های دوستان مثلا نکته سنج حامی کتاب (راستی اصلا کدوم کتاب ؟ همونی که از کریسمس 2015 نزدیک سه ساله که سه ماه دیگه قطعا منتشر میشه ) در اومد و واقعا مافوق تحمل شد ناچار شدم دست به کیبورد بشم

1- اگر سریال اینقدر حضیض ذلت و کتاب اونقدر اوج عزته چرا طی یک سال گذشته هیچ اثری از شماها تو این فروم نبود و به محض شروع پخش سیزن جدید سر و کله همه تون پیدا شده ؟ اصلا چرا با تماشای یه سریال مزخرف خون خودتون رو کثیف و اعصاب دیگران رو خورد می کنید ؟ صبر کنید هر وقت ادامه کتاب منتشر شد کتاب رو بخونید و ازش لذت ببرید و راجبش بحث کنید

ولی اینکار رو نمیکنید چون ته قلب تون میدونید که به احتمال قوی دیگه کتابی وجود نخواهد داشت، چون جناب مارتین تو قافیه شعری که سروده مونده و بی سر و صدا فیتیله نگارش دو جلد بعدی رو پایین کشیده و به خاطر همین هم دق دلی تون از سر کار گذاشته شدن و وعده های سر خرمن مارتین رو سر سازندگان بدبخت سریال که اتفاقا کارشون رو با توجه به مقدورات مافوق عالی انجام دادن خالی میکنید

و اما ایرادات مضحکی که مثلا و به خیال خودتون از رو دقت و نکته سنجی به خط روایی داستان گرفتید :

2- چرا یورون فلان شد و بیسار شد:

1-2- با سکانس آشنایی الاریا و یارا به وضوح نشون داده میشه که یورون تو همون شب اول خروج ناوگان یارا از دراگون استون یعنی تو همون خلیج بلک واتر بهشون حمله میکنه نه نیمه راه دورن و بلافاصله بعد اتمام حمله هم به سمت کینگزلندینگ برمیگرده (امتداد نگاه ثیون) در حالیکه گری وورم و میساندی همون شب تو دراگون استون مشغول معاشقه بودن یعنی زمان خروج دو گروه همزمان نبوده و حداقل یه روز فاصله زمانی داشته و یحتمل لیدی اولنا هم همراه ناوگان آنسالیدها عازم شده چون بنادر ریچ تو مسیر حرکت اونها است که خود این به تنهایی برای توجیه در امون موندن اونها از حمله اولیه یورون کفایت میکنه.

2-2- هم اونجا که تیریون و وریس به دنریس میگن ناوگان یورون میتونه همزمان در چند نقطه مختلف پخش شده باشه و هم اونجا که تقریبا همزمان با جنگ دریایی ساحل لنیسپورت تو مذاکره سرسی و نماینده آیرون بانک از تسلط ناوگان یورون بر دریای باریک صحبت میشه به وضوح اشاره شده که ناوگان یورون همزمان تو دریاهای دو طرف وستروس حضور دارن و نیازی نیست کل هزار فروند کشتی یورون پشت سر هم قطار بشن و این طرف و اون طرف برن میمونه یه کشتی فرماندهی یورون که اونم از مقایسه ابعاد و تعداد و فرم بادبان هاش به روشنی مشخصه حداقل دو برابر سایر کشتی ها سرعت داره و میتونه خیلی سریع تر جا به جا بشه

وانگهی مگه به محض رسیدن آنسالیدها به ساحل غربی، کاسترلی راک سقوط میکنه و تصرف قلعه معطلی و نیاز به زمان نداره ؟؟؟؟

تصرف سرپل امن تو ساحل

پیاده کردن چند هزار سرباز با قایق تو ساحل

حمله عادی به دیوارها و دروازه های قلعه

پیدا کردن راه نفوذی که تیریون آدرسش رو داده و نفوذ به داخل قلعه

جنگ مغلوبه داخل قلعه

پاک سازی قلعه و آمارگیری از وضعیت داخل قلعه

همه اینها پروژه های زمانبری هستن که سرجمع شون حداقل یه هفته و حداکثر یه ماه طول میکشه و تازه بعد تموم شدن همه اونها ناوگان آهن از راه میرسن و نابود کردن ناوگان آنسالید رو شروع میکنن

3- جیمی چه نیازی داره که شخصا تا کاسترلی راک بره و برگرده ؟؟؟؟ یه کلاغ نامه بر هم میتونه دستور تخلیه انبارها و حرکت بخش اعظم نیروها به سمت هایگاردن رو ابلاغ کنه و جیمی هم تو تقاطع وسط راه بهشون ملحق میشه

4- چرا و بر چه اساسی کشیدن همچین نقشه های نه چندان پیچیده ای از مثلث سرسی-جیمی-کایبورن برنمیاد ؟؟؟

در حالیکه تو همون کتاب مقدس خودتون هم به پیچیده و مرموز و بی نهایت دانشمند و هوشمند بودن کایبورن تاکید شده، هم به اینکه بعد قطع دست شمشیر زن و افت توان رزمی جیمی جنبه سیاستمداری و استراتژیستی شخصیتش که از تایوین به ارث برده بود ولی تا اون موقع زیر سایه مهارت جنگی اش فرصت ظهور و بروز نداشت شروع به نمایان شدن میکنه. سرسی هم همون کسی هست که با دسیسه چینی هاش به عاقبت ند و رابرتی میشینه که خاندان تارگاریان رو سرنگون کردن ولی حریف سرسی نمیشن. حالا اینکه گاهی به خاطر غلبه احساسات مادرانه و کینه توزی های زنانه مرتکب اشتباهاتی شده دلیل نمیشه که دختر ایریس دیوانه تو سیاست و مدیریت از دختر تاوین زیرک سرتر باشه

حالا اینا قوی ترین ایرادات تون بود الباقی اش ارزش وقت گذاشتن نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » پنج شنبه مرداد 11, 96 1:57 am[/url]"]
baristan s » چهارشنبه مرداد 11, 96 11:03 pm[/url]"]عذر میخام استنیس جان

چی بگم

شما فکر کن به کشتی بزرگ 90 پارویی رو اصن 20 نفر می تونن از جاش تکون بدن؟ (مثلا موتور پراید رو بذاری روی لندکروز) و در جنگ به اون وسعت و عظمت هیچ ناخدای عاقلی نمیاد کشتی خالی با خودش ببره. بر فرض هم که با 20 نفر بتونه کشتی رو تکون بده سرعتش تا یک پنجم افت می کنه. و زمان در مسیر بودن پنج برابر میشه. مثلا مسیر یک ماهه پنج ماه طول می‌کشه.

ممنون بابت توضیحات.تقریبا دلایلی که مد نظرم بود رو شما مستدل فرمودید . صرفا برای تکمیل فرمایش شما چند جمله ای اضافه کنم. من فرضی و حدودی به تعدادی که یه کشتی بزرگ جنگی می تونه خدمه داشته باشه اشاره کردم ( اون تاکید بر استفاده از کلمه مثلا در اولین پست به همین خاطر بود). اگه همین به دنیای قدیم هم نگاه کنیم از ایلیاد تا لشکرکشی خشایارشاه به یونان همین روند بوده یعنی از مثلا 50 نیرو در هر قایق تا 200 . چون ناوگان یورون هم اندازه بزرگی داشته، هم تیزرو بوده، هم در سریال آتش بار داره و هم نیروی تهاجمی بخاطر همین من حداکثرو در نظر گرفتم( به طور فرضی). این تعداد نیرو رو واقعا بعید می دونم جزایر آهن بتونه از عهده تدارکشون بربیاد چون نیروی تهاجمی، متصدی آتش، پارو زن و خدمه نیروهایی تخصصی اند که احتیاج به زمان زیادی داره تا آموزش ببینند، با تجربه بشند در جنگ هایی شرکت کنند و اونوقت آماده این دو کمین شن که ریسک فوق العاده زیاد و احتیاج به مهارت بالایی داره. اگه بنیه مالی یا جمعیتی تایرل ها یا لنیسترهارو مثلا در نظر می گرفتیم شاید شدنی بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز من تمام کامنت هارو نخوندم ولی شما چرا اینقدر حرس میخوری؟

بازم میگم اینجا فقط نظر شما مطرح نیست که جمع شدیم که نقد کنیم و نظر بدیم..

یه چیز دیگه خدمتون عرض کنم.. لایک: یعنی پسندیدم دیسلایک:نپسندیدم .. دقیقا نظر شخصی افراد .. نمیشه که گفت فلانی چرا لایک کردی.

اپیزود ضعیفی بود اما نمیشه نتیجه گرفت یورون چطور طی الارض میکنه..

این سریاله اونم در ژانر تخیلی.. نمیشه که دقیقه به دقیقه امواج و تلاطم دریا رو به نمایش بذارند..اکثر کسایی که سریال رو تماشا میکنند از وضعیت نقشته وستروس باخبر نیستند..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در جواب کاربر محمد مهدی

بعضی از دلایلتون واقعا به جا بود و به ذهنم نرسیده بود .بعضی از دوستان ایرادات سریال رو میبینن اما ایرادات کتاب رو نادیده میگیرن و همینطور که شما گفتین اگه سریال انقد بده میتونن نبینن و منتظر باشن شاید 20 سال دیگه کتاب ها اومدن.اصلا نمیدونم دوستان وقتی هنوز کتاب نیومده چطور سریال رو با کتاب مقایسه میکنن شاید اصلا توی کتاب اتفاقات دقیقا به همین شکل باشن یا به شکل بدتری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » پنج شنبه مرداد 12, 96 4:50 am[/url]"]

1- اگر سریال اینقدر حضیض ذلت و کتاب اونقدر اوج عزته چرا طی یک سال گذشته هیچ اثری از شماها تو این فروم نبود و به محض شروع پخش سیزن جدید سر و کله همه تون پیدا شده ؟ اصلا چرا با تماشای یه سریال مزخرف خون خودتون رو کثیف و اعصاب دیگران رو خورد می کنید ؟ صبر کنید هر وقت ادامه کتاب منتشر شد کتاب رو بخونید و ازش لذت ببرید و راجبش بحث کنید

ولی اینکار رو نمیکنید چون ته قلب تون میدونید که به احتمال قوی دیگه کتابی وجود نخواهد داشت، چون جناب مارتین تو قافیه شعری که سروده مونده و بی سر و صدا فیتیله نگارش دو جلد بعدی رو پایین کشیده و به خاطر همین هم دق دلی تون از سر کار گذاشته شدن و وعده های سر خرمن مارتین رو سر سازندگان بدبخت سریال که اتفاقا کارشون رو با توجه به مقدورات مافوق عالی انجام دادن خالی میکنید

سلام.

اول یه خواهش ازتون دارم، لطفا برای بقیه تعیین تکلیف نکنید. اینکه سریال رو ببینم یا نه یه مسأله ی شخصیه و به خودمون مربوطه. دوستان هم بهتره جنبه ی انتقاد پذیریشون رو بالا ببرن تا اعصابشون خورد نشه چون همونطور که قبلا گفتم اینجا تاپیک بحث و گفتگو هست نه تعریف و تمجید. نظراتمون رو مثبت یا منفی با هم به اشتراک میگذاریم و صحبت می کنیم و اگر شد همو قانع می کنیم.

دوم اینکه مارتین به ما تعهدی برای به پایان رسوندن مجموعه اش نداده که حالا بخوایم ازش طلبکار باشیم و بخوایم دق و دلیمونو سر کس دیگه ای خالی کنیم. اگه تموم کنه کتابو که خوشحال میشیم و اگر نه افسوس میخوریم ولی همونطور که گفتم طلبکار نیستیم. همین سریالی که ازش دفاع می کنید هم به لطف مارتین وجود داره و موفقیتشو مدیون قلم فوق العاده ی اونه.

در مورد اینکه سازندگان سریال مسئولیت دشواری به گردنشونه با شما موفقم. پیش بردن این تعداد خط داستانی و کاراکتر در کنار هم واقعا دشواره و به نظرم تا به حال کارشون قابل قبول بوده ولی این دلیل نمیشه چون کارشون سخت بوده انتقادی بهشون وارد نباشه. تعصب بیجا هم معنی نداره، فکر نمی کنم کسی اینجا از عوامل سریال باشه که بخواد بهش بربخوره. همه ی ما مخاطبیم و حق داریم نظرمونو بیان کنیم.

Winter King » پنج شنبه مرداد 12, 96 10:15 am[/url]"]بعضی از دوستان ایرادات سریال رو میبینن اما ایرادات کتاب رو نادیده میگیرن و همینطور که شما گفتین اگه سریال انقد بده میتونن نبینن و منتظر باشن شاید 20 سال دیگه کتاب ها اومدن.

اینجا تاپیک سریاله پس طبیعیه که تمرکز روی سریال باشه. اگه کسی علاقه به پرداختن به ایرادات و ضعف های کتاب داشته باشه آزاده به بخش کتاب تالار بره و نظراتشو به بحث بذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی کسی و منع از حضور در تالار ها نکرده

بعد از دیدن ایرادات الکی که بیشتر طبق کتاب وارد میشه

ما توجیه هات ودلایلی میاریم که طبق سینما و دنیای تلویزیون ه

سوال اینجاست چرا این همه انتقادات و ایرادات به تاپیک های کتب منتقل نمیشه

اگر کتاب های جناب مارتین خالی از هرگونه ایراد و باگ زمانی و مکانی و شخصیت پردازی ه

لطفا به ما بگید

که گویا با کتاب مقدسی در برخورد هستیم عاری از هرگونه ایراد

ما به کسی توهین نکردیم

اگر الان کسی به این قسمت نمره ۳ داده به قسمت نبرد حرامزاده ها ۱ م دادن مهم نبوده و نیست

بعضی از دوستان از روند تند ناراضی ن میگن

بعنوان یه طرفدار بهشون حق میدیم

اما یه سری ایراد اهم مورد قبول ما نیست

شما پیشنهاد ندیدن سریال رو با فرمان و نهی منکر اشتباه گرفتید خانم

ما کسی سرزنش هم حتا نکردیم

چه برسه به توهین تحقیر برخلاف خیلی از دوستان

ب شخصه وقتی فصل اول تموم شد

دنبال کتاب افتادم چون نمیتونستم ۱سال بصبرم

وقتی کتب رو خوندم

از بعضی جاهاش بیشتر خوشم اومد از بعضی جاها ش نه

تا حالا باخودتان دقت کردید اگر قرار بود سریال فول مثه کتاب باشه

۲.۳کتاب اول باید نظاره گر مهده کودک میشدیم

این جان با همه صلابتش تو سریال با هر تشر تو کتاب اشکش درمیاد

وجدانا اگر جان کتاب تو سریال بود به خیلی از قسمتاش ۵م نمیدادم چه برسه به ۱۰

هر چند ما طرفداران سریال ناراحت شدیم تا حدودی

اما فضای مجازی این چیزاش بی معناست

عیبی نداره

لا اقل ۱۰ تا ۲۰ تغییر سریال نسبت به کتاب حأضرم شرح بدم که سریال بهتر از کتاب درآورده

حالا اگر کسی خواست حاضرم بگم

این راجبه کتابم صدق میکنه

اما من نمیگم 

چرا چون طرفدار سریال م 

نکه کتاب ها بدرد بخور نباشن 

اما اینقدر اذیت مون کردین که

فقط خوبی های سریال و نسب ب کتاب حاضرم بگم

جناب استنیس با توجه اطلاعات دقیق تون راجب کشتی و کشتی رانی میشه. دیدگاهتونو راجب نظر من راجب تقسیم نیرو های یورن بیان کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جناب baristan s

صحبتی که در مورد تقسیم نیرو های یورون گفتید غیر ممکن نیست اما عقلانی هم نیست و نتیجه نمی ده به نظرم. شما فکر کنید یورون حدود 300 کشتی (خدمه ی هر کشتی 5 نفر!) رو پارک کرده نزدیک کسترلی راک (اصلا از کجا می دونسته قراره حمله کنن اون جا!؟) و بعد از رسیدن نیروهای آنسالید خودش با 100کشتی و با خدمه ی زیاد خودش رو می رسونه. خوب شما فکر کن وقتی آنسالید ها می رسن می بینن 300 تا کشتی بی کار اون جان. و خوب خیلی منطقیه که وقتی ببینن کشتی های دشمن اون جان بهشون حمله می کنن و خوب 5 نفر در هر کشتی واضحه که نمی تونن کاری بکنن. پس همچین تقسیم نیرویی فقط به شکست و از بین رفتن ناوگان یورون منتهی میشه. اگه می خواست این کار رو بکنه به هیچ وجه نمی تونست از پس ناوگان آهنی بربیاد. من سعی می کنم برای صحبت هام از خود کتاب و ویکی و کتاب the world of Ice and fire استفاده کنم.

در ثانی این جا تاپیک بحث در مورد سریاله. اگر هر کسی مشکلی با کتاب داره می تونن در تاپیک مربوطش مطرح کنه.

آقای محمد مهدی

اولا در مورد این اپیزود به اندازه ی کافی بحث شده و من حوصله ی این رو ندارم که دوباره همه چیز رو توضیح بدم.

اما در مورد طرز صحبت و برخورد شما. دیدن سریال به مسأله ی شخصیه و قطعا به کسی ربطی نداره که چه کسی نگاه می کنه یا نه. مارتین هم به کسی تعهد کتبی نداده که کتاب کی میاد. قطعا هر وقت اومد ما می خونیم و ازش لذت می بریم. نکته ی دیگه اینه که بنده و خیلی از دوستان دیگه سال هاست داریم بدون منت و فقط از روی علاقه در این سایت و فروم فعالیت می کنیم. ترجمه ی مقالات ویکی، اخبار، مصاحبه ها، پادکست و شبکه های اجتماعی وستروس خودکار اداره نمی شن و تعداد زیادی از بچه های قدیمی و جدید در اون فعالیت دارن. شما حق ندارید به من بگید در این یکسال کجا بودم و چه کاری کردم. قطعا خیلی بیشتر از شما در این یک سال برای وستروس کار کردم و به خاطر علاقه ام بوده و باز هم ادامه می دم.

اگه به کتاب ایرادی وارد می دونید حتما در تاپیک مربوط به کتاب ها مطرح کنید. دوستان قطعا خوشحال میشن در مباحث شرکت کنن. البته هر وقت یادگرفتید محترمانه و بدون توهین بحث کنید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری