رفتن به مطلب
جورامون

بحث اپیزودیک قسمت چهارم: The Spoils of War

به اپیزود چهارم فصل هفتم از 1 تا 10 چه نمره ای میدهید؟  

58 رای

1. 1. به اپیزود چهارم فصل هفتم از 1 تا 10 چه نمره ای میدهید؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      0
    • 7
      1
    • 8
      7
    • 9
      12
    • 10
      38

Recommended Posts

Ser Duncan The Tall » سه شنبه مرداد 17, 96 8:56 pm[/url]"]من نفهمیدم بران برای چی جیمی رو نجات داد؟؟ اصلا به بران میخوره این کارا؟ این برانی که من میشناسم باید با اولین نشانه ای که از اژدها دید سریع برمیگشت پیش تیریون مخصوصا به خاطر اینکه تیریون قبلا بهش گفته بود هر وقت چیزی بهت پیشنهاد دادن من دوبرابرش میکنم

نصف این فصلم گزشت و همچنان یه نفر در حال پارو زدنه :-| یورون توی 3 قسمت از جزایر اهن اومد قدمگاه پادشاه بعد رفت توی راه به تیون(کمر دو عالم و یارا حمله کرد و برگشت قدمگاه پادشاه و رفت راک ولی گندی کماکان داره میزنه. از اشای سر در میاره اخر این بشر

اون قسمت تیر خوردن دروگون با اون موزیک غمگینش گفتم بالاخره دیگه دنریس نابود شد. ولی زهی ( ذهی ضهی ظهی زحی ؟) خیال باطل. برام سواله اون دو تا اژدهای دیگه چرا نبودن؟ احتمالا به خاطر بودجه بوده ولی کمبودشون حس میشد. ولی نبرد واقعا حماسی و عالی بود.

تجدید دیدار استارک ها هم جالب بود. البته این شخصیت جدید برن چندان جالب نیست با اون فیگور گرفتنش. موندم این نقشش چیه با نگاه کردن و دیدن چجوری میخواد جلوی شاه شب رو بگیره؟ تجدید دیدار تیریون با سانسا و پادریک هم جالب میشه. ببینیم سانسا میتونه از همه اشتباهاش درس بگیره و خودشو بچسبونه به تیریون. تیریون تو سریال دیگه سراغ فاحـ*ـه ها نمیره حالا بخاطر ازدواجشه یا شی خدا داند ولی برگشتش پیش سانسا جذاب میشه مخصوصا اگه سانسا هم چیزی از بیلیش یاد گرفته باشه این جفت سیاسی چیکارا که نمیکنن

در مورد بران منم تعجب کردم انتظار داشتم با دیدن دوتراکیها در بره بران شخصیت مزدورها رو داره در نتیجه مشاهده همچین عکس العملهایی واقعا غیرمنطقیه در مورد سانسا و تیریون با توجه به خط داستانی سریال فک نکنم همچین زوجی شکل بگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
شما آریارو دوست دارید و به کل اشتباهاتشو نمیبینید. از طرف دیگه از سانسا متنفرید و فقط اشتباهاتشو میببینید.

هیچ کاراکتری در این داستان بی نقص و بی اشتباه نیست. باهوش ترین کاراکتر ها هم حماقت های بزرگ داشتن.

تعریفتون از قوی بودن چیه؟ شمشیر دست گرفتن و آدم کشتن؟ رو چه حسابی سانسارو ضعیف می دونید؟ کسی که مدت ها شکنجه رو زیر دست روانی ترین villiain داستان تحمل کرده و نشکسته و نرمال مونده ضعیف نیست.

اگر فکر می کنید سانسا فریب بیلیشو میخوره و به خانوادش خیانت میکنه مشخصه که به روند داستان توجه کافی نکردید.

لیدی نایمریای گرامی

میشه بفرمایید دلیل اینکه بیلیش همه جا الان همراه سانسا هست چیه؟ تقریبا در تمام کارها همراهش هست. آیا یک فرد باهوش دیگر در کل اون قلعه نیست که سانسا بخواد از کمک هاش استفاده کنه؟ یا اینکه دلیلش اینه که بیلیش را می خواد حفظ کنه برای روزی که به کارش بیاد! دلیلش مطمئنا استفاده از ظرفیت ویل نیست! بزرگان ویل بدون اجازه بیلیش، با جان بیعت کردن قبلا!

متوجه نگاه های حسادت بارش شدید وقتی جان به عنوان پادشاه شمال انتخاب شد؟

اگر نه، توی همین قسمت اخیر دقت بفرمایید که بعد از مبارزه آریا و برین و هنرنمایی آریا، چطور سانسا با ناراحتی صحنه رو ترک می کنه!

اگر برن و آریا نباشند، مطمئنا باز هم با حماقتش و میل شدید و مهارنشدنی اش به قدرت و ملکه بودن، دسته گل به آب خواهد داد. شانس آوردیم اونها هستند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد از همه این اتفاقا فک میکنم سانسا دقیقا متوجه شده بیلیش چه جونوریه و توانایی انجام چه کارایی رو داره ی آدم عاقل دشمن خطرناکو کنار خودش نگه میداره تا بتونه اعمال و رفتارش رو زیر نظر داشته باشه بیلیش برا ازواج با سانسا داره نقشه میکشه سانسا اینو میدونه و در عین حال که بهش اعتماد نداره سعی میکنه این جونور رو در کنارش داشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چیزی ک من درباره برن فکر میکنم

همونطوری که توی غار بود ، کلاغ سه چشم بهش میگفت هنوز آماده نیستی و تا قبل از اینکه بطور سرخود وارد ویژن بشه و نایت کینگ این رو ببینه خیلی احساساتی بود

مثال دیدن وینترفل در گذشته ، پدرش و حتی لحظه ای که شاه شب دستش رو گرفت ، فریاد زد

خود کلاغ سه چشم هم با این حال ک کلاغ سه چشم بود اما احساس و عاطفه داشت ،لحن صحبتش به برن و از همه مهمتر نگاه آخرش به برن کامل موید این قضیه هست

ولی مهم ترین چیز به نظر من و حدسی که میزنم

وقتی کلاغ سه چشم به برن گفت دیگه زمان نمونده و الان تو باید تبدیل بمن بشی و وقتی برن پرسید اما من آماده هستم در جواب گفت no ، این آماده نبودن به نظرم این بود که تمام اون قدرت یک مرتبه بهش منتقل خواهد شد و برندون استارک باصطلاح قربانی میشه و بعد از تبدیل به کلاغ سه چشم یک روح عاری از عاطفه و احساس فقط در راستای رسیدن به هدف در کالبد برندون خواهد بود

این مورد کم کم توی ویژن قبل انتهای غار زیاد شد

فکر کنم آخرین جایی ک حالت ناراحتی داشت برای لحظه hodor بود و ...

نمونش رو حتی تا حدی فصل پیش دیدیم قبل لحظه ای ک بنجن به کمکشون برسه تقریبا بی احساس به میرا گفت اونها مارو پیدا کردن یا از اون بالاتر ، معرفی بنجن باهاش کاملا عاری از احساس بود

این چیزی بود ک من استنباط میکنم

و متاسفانه برندون استارک ک مورد علاقه ترین شخصیت من از نظر معصومیت توی این داستان بود اینطور شخصیتش ب پایان رسید و میرا درست گفت که توی اون غار مرد

بقیه بخش های این قسمت هم عالی بودن از هر نظر

یک سوال از دوستان کسی نمیدونه شمشیر خانواده تارلی هارت پین الان کجاست ؟ اصلا کسی احوالی ازش نمیگیره

جان هم فکر کنم ب این خاطر ک نمیخواد شاهی باشه که زانو زد و با اصطلاح kingdom خودشو از دست داد جلوی دنی زانو نمیزنه امیدوارم با همین فرمون بره جلو

دنی که درمانده شده بسیار عالی هست زجه زدنش به جان برای زانو زدن خیلی عالیه .. باصطلاح داره گدایی میکنه زانو زدن یک نفر رو ک برعکس بردگان و دوتراکی ها مقدس و اللهه اش نمیدونن

تقابل جیمی و دنی و دروگون که تازه بهش علاقمند شدم خیلی نفس گیر بود

بران ک عالی تر از همیشه

سر داووس هم عالی ... بنظرم 5 دقیقه هم هاوند رو تو این قسمت نشون میدادن ک فقط جوک بگن ، بهترین قسمت این فصل تا ب الان میشد و عالیی اما حیف

اساتید و دوستان عزیز اگر نظر بدن خوشحال میشم

و تقاضا دارم از دوستان زمانی که از مواردی ک تو دمو های آینده دیدن صحبت میکنن از بلاک اسپویل استفاده بشه

این بلاک

متاسفانه برخلاف علاقه ای ک دارم چون دوستان از استفاده نمیکنن قسمت قبل توی فروم فعالیت نداشتم و این قسمت هم متاسفانه نظرات رو یکی در میون خوندم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dawn » سه شنبه مرداد 17, 96 11:40 pm[/url]"]

لیدی نایمریای گرامی

میشه بفرمایید دلیل اینکه بیلیش همه جا الان همراه سانسا هست چیه؟ تقریبا در تمام کارها همراهش هست. آیا یک فرد باهوش دیگر در کل اون قلعه نیست که سانسا بخواد از کمک هاش استفاده کنه؟ یا اینکه دلیلش اینه که بیلیش را می خواد حفظ کنه برای روزی که به کارش بیاد! دلیلش مطمئنا استفاده از ظرفیت ویل نیست! بزرگان ویل بدون اجازه بیلیش، با جان بیعت کردن قبلا!

متوجه نگاه های حسادت بارش شدید وقتی جان به عنوان پادشاه شمال انتخاب شد؟

اگر نه، توی همین قسمت اخیر دقت بفرمایید که بعد از مبارزه آریا و برین و هنرنمایی آریا، چطور سانسا با ناراحتی صحنه رو ترک می کنه!

اگر برن و آریا نباشند، مطمئنا باز هم با حماقتش و میل شدید و مهارنشدنی اش به قدرت و ملکه بودن، دسته گل به آب خواهد داد. شانس آوردیم اونها هستند...

دلیلش رو به برین توضیح داد، به ارتش ویل نیاز دارن. جان هم اینو میدونه و به همین دلیله که با وجود اینکه ازش خوشش نمیومد حضورشو در وینترفل تحمل میکرد.

سانسا با میستر ولکان و لرد رویس هم مشورت میکنه و ازشون کمک میگیره. مگه اپیزود سوم رو ندیدید؟

لیتل فینگر هست که مدام دور و بر سانسا میچرخه. سانسا هم نمیتونه از وینترفل بیرونش کنه یا تو اتاقش حبسش کنه. تنها کاری که ازش بر میاد بی محلی کردنه که اونم برای دور کردن موجود مکار و سمجی مثل لیتل فینگر کافی نیست. مسلما لیتل فینگر نهایت تلاششو برای فریب دادن سانسا و تفرقه انداختن بین خواهرها میکنه. ولی نظر من اینه که در نهایت شکست میخوره.

نگاه های حسادت بارش به جان؟ سانسا به جان لبخند زد و لبخندش حتی وقتی جان روشو برگردوند رو صورتش موند و فقط وقتی پاک شد که نگاهش به نگاه موذیانه ی بیلیش افتاد.

سانسا از هنرنمایی آریا ناراحت شد؟ شاید. گرچه دلیلش رو درک نمیکنم. سانسا هیچوقت به مبارزه علاقه نداشت وهنوزم نداره. رقابتی در این زمینه با هم ندارن. چرا باید ناراحت بشه؟ شاید دلیل ناراحتیش این بود که متوجه شد آریا شوخی نمی کرد و خواهرش واقعا یه قاتل با یه لیست مرگه.

شما اطمینان دارید که حماقت و میل به قدرتش باعث میشه دست گل به آب بده و برن و آریا هستن که اوضاع رو سرو سامون میدن؟ من با شما موفق نیستم.

تا سه هفته ی دیگه مشخص میشه که پیش بینی کدوممون درسته.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب من دیروز بعد از پخش رسمی دیدم و سعی کردم بحث های دوستان رو بخونم کامل و بعد نظرم رو بگم.

این اپیزود رو به دو بخش تقسیم می کنم : بخش مبارزه ی آریا و برین و نبرد پایان اپیزود، بخش دیگه هم بقیه ی قسمت های اپیزود. اگه بخوام مبارزه ی آریا و نبرد پایانی رو در نظر نگیرم واقعا فاجعه بود این اپیزود. دیالوگ ها به طرز اسفباری افت کردن و حتی لحظات زیادی سکوت بین شخصیت ها برقراره. تقریبا میشه گفت دیگه دیالوگ به یادماندنی نمی بینیم تو سریال. بازیگر نقش برن بسیار مصنوعی بازی می کنه و در کنار تغییر شخصیت برن بسیار بخش های این کاراکتر رو برای من غیرقابل تحمل کرده. ملاقات سانسا و آریا هم بسیار مصنوعی و باز هم با دیالوگ های شدیدا سطحی اتفاق افتاد.

بخش سرسی و نماینده ی بانک آهن هم جذابیت خاصی نداشت وبه صورت خسته کننده ای گذشت.

درگون استون. اول که نمی دونم چه اصراریه این قدر به میساندی دیلوگ های useless دادن. چرا وقت سریال باید برای یه سری شخصیت های درجه چندم بشه!؟ و بهش جان و دنریس در غار. یعنی اون همه سال (و چند فصل در سریال) استنیس ندیده بود اون بخش های درگون استون رو!؟ جان از اون ور وستروس اومد پیدا کرد آثار فرزندان جنگل رو! رابطه ی عاطفی بین جان و دنریس!؟ اصلا از سازنده ها بعید نیست! تنها بخش جذاب درگون استون ملاقات جان و ثیان بود که البته من بیشتر حق رو به بیان می دم. بلاهای زیادی سرش اومده بنده خدا.

تمرین آریا با برین برای من جذاب بود و به نظرم خوب دراومد بود و خوب اجرا شده بود.

و جنگ پایان اپیزود. قدرت اژدها رو دیدیم و البته این نکته ی خوشحال کننده که اژدها ها آسیب پذیر هستن. بران و جیمی هر دو خیلی خوب خودشون رو کنترل کردن و تحت تأثیر اژدها قرار نگرفتن. به نظرم اگه اژدهایی در کار نبود دوتراکی ها شکست می خوردن. جیمی هم عملیات متهورانه ای انجام داد و من بسیار خوشحال می شدم اگه نیزه اش به هدف می رسید. من با شخصیت جیمی مشکل زیاد دارم. کشتن ایریس تارگرین (خیانت به سوگند گارد شاهی) و پرت کردن برن از بالای برج. اما نمی شه شجاعت و تهور جیمی در میدان نبرد رو انکار کرد. همون طور که استنیس گفت :

«make it Ser Jaime the Kingslayer, whatever else the man may be, he remains a knight»

اما بخش نمره دهی. هرچند که هنوز عده ای درگیر نمره دادن هستن و از منبع «نا»معتبری مثل IMDb نقل می کنن و کتاب خون ها رو فلان و بهمان می دونن و فکر می کنن این سایت و فروم مدیون سریاله

اگه می خواستم بدون در نظر گرفتن بخش های هیجان انگیز این اپیزود نمره بدم چیزی حدود نمره ی 3 می گرفت. اما بخش نبرد پایانی و یکی دو بخش خوب دیگه من رو مجاب کرد به نمره ی 9

یه تذکر : دو پست پشت سر هم ندید دوستان. می تونید پست ها رو ادیت کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میدونم عجیبه اما گفتم این خبر رو سریع تر بزارم با ذکر منبع ش 30nama4.today که احتمالا منبع اونا هم hboو منبع اونا هم

هکرهای باحال خودمونن

موارد داخل {} جزئ خبره بدونه دستکاری

{شبکه ی خانگی HBO به عنوان یکی از غول های صنعت فیلم و سریال در جهان روز های خوبی را سپری نمی کند. هر چقدر سریال محبوب این شبکه یعنی «Game of Thrones» پر تب و تاب دنبال شود، ماجرا های پشت پرده ای که در این شبکه اتفاق می افتند چندان خوشایند نیستند. هفته ای که گذشت بنا به عقیده ی بسیاری از کارشناسان فضای مجازی، بزرگترین هک فضای سایبری رخ داد و چیزی بیش از 1.5 ترابایت از اطلاعات شبکه ی مذکور توسط هکر ها به سرقت رفت. متن فیلم نامه ی اپیزود چهارم شروع اولتیماتوم های این گروه از هکر ها بود. این افراد بعد از آن که چند روز از انتشار فیلمنامه ی اپیزود چهارم گذشت، از طریق شبکه ای که برای صدا و سیمای کشور هندوستان بود نسخه ی کم کیفیتی از اپیزود چهارم را منتشر نمودند. ماجرا به همین جا ختم نشده و بنا به گزارش پایگاه خبری «هالیوود ریپورتر» متوجه شدیم که هکر ها اطلاعات تازه ای را پیرامون هک اخیر خود منتشر ساخته اند. بنا به گزارش این پایگاه خبری، هکر ها توانسته اند علاوه بر ایمیل های محرمانه ی سران HBO ، به متن با جزئیاتی از اپیزود پنجم سریال دست یابند. هکر ها در تازه ترین افشا سازی خود تصاویری را برای شبکه ی HBO ارسال کرده اند و نامه ای با این محتوا ضمیمه ی آن کرده اند :

ما با موفقیت توانستیم به شبکه ی عظیم شما نفوذ کنیم. HBO یکی از سخت ترین اهداف ما برای هک کردن بود ولی ما موفق شدیم و توانستیم بعد از 6 ماه فعالیت شما را هک کنیم.

در بین فایل هایی که در تصویر بالا مشاهده می شود فایل تصویری و فایل فشرده شده ی متن اپیزود پنجم بیشتر به چشم می آیند. تصویر بالا تنها بخشی از اطلاعاتی است که هکر یا هکر های مرتبط با این ماجرا در فضای مجازی منتشر کرده اند. صبح دیروز بود که اولین مدارک مبنی بر دسترسی هکر ها به ایمیل سران HBO تائید شدند. پایگاه خبری«هالیوود ریپورتر» در حمایت از آسیبی که شبکه ی مذکور آن را تجربه می کند از افشا سازی بیشتر این حمله ی سایبری خودداری نموده است. هنوز مشخص نشده که هکر ها اطلاعات مربوطه را برای سایت یا نهاد های دیگر فرستاده اند یا خیر.

سخنگوی شبکه HBO در مصاحبه با هالیوود ریپورتر بیان کرده:

ممکن است علاوه بر اطلاعاتی که افشای آن ها را هفته ی پیش اعلام نمودیم، فایل های دیگری نیز توسط هکر ها منتشر شده باشند. همان طور که قبلاً اشاره کردیم اقداماتی برای پیگیری این مسئله انجام داده ایم و با وجود انتشار برخی ایمیل های سازمان، معتقدیم هکر ها به تمامی ایمیل های شبکه دست نیافته اند. ما بیرون از دنیای مجازی با کمک سازمان های امنیتی و نهاد های مربوطه در پی حل این بحران هستیم. کارکنان شبکه با وجود این تهدید ها همچنان می کوشند تا بالاترین کیفیت ممکن را به مخاطبان ارائه دهند.

هکر ها مدعی شده اند چیزی بالغ بر 1.5 ترابایت اطلاعات از این شبکه در اختیار دارند و گفته اند سالانه چیزی بالغ بر 12 الی 15 میلیون دلار از انتشار اطلاعات سازمان هایی که هک شان کرده اند به جیب می زنند. هکر ها تقاضایی که از HBO دارند این است که درآمد شش ماه خود را از طریق سیستم «بیت کوین» به آن ها بدهد. هکر ها گفته اند که معامله شان را تنها با ارشد شبکه ی HBO یعنی «ریچارد پلپلر» انجام می دهند و قرار است نامه ای به او ارسال کنند تا نحوه ی پرداخت این خواسته ی هکر ها در آن توضیح داده شود. هکر ها مدعی شده اند از طریق حفره های امنیتی خاصی به HBO ضربه زده اند که حتی مایکروسافت یا دیگر سازمان های مربوطه قادر به تشخیص و از بین بردن آن نیستند. هکر ها علاوه بر این بیان کرده اند فهرستی از اطلاعات شخصی بازیگران سریال Game of Thrones اعم از شماره های تلفن و ایمیل های شان را در اختیار دارند.

بنا به گفته ی هکر ها HBO هفدهمین قربانی آن ها در چنین خرابکاری هایی بوده است و از این بین تنها 3 هدف دیگر وجود داشته اند که از پرداخت مبلغ درخواستی به این هکر ها سر باز زده اند.}

یه نکته اشاره کنم راجبه این سرقت این سریال

تقریبا ضرری متوجه شبکه نمیشه

اونا پیش پیش پوله پخش رو از بیننده ها گرفتن

نمیان قسمت به قسمت پول بگیرن که

که تازه اگرم بگیرن باز مردم ب خاطر کیفیت و دیدن کنار دوستان و خانواده حاضرن پول بدن باز برای یه قسمت از قبل لو رفته

برا ما ایرانی ها که هیچ فرقی نمیکنه

کیه تو ایران که به شبکه مذکور مستقیم پول بده تا سریال ببینه

با این چیزا م سریال تضعیف که نمیشه هیچ قوی ترم میشه

پس از هکران عزیز تقاضا داریم هرچه سریع تر قسمت های بعد رو هم به صورت یکجا در 4 کیفیت

480.720.1080وبلوری منتشر کنن و برای اخرتشون دعای ما پارسی زبانان رو بخرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب با اون همه ریخت و پاش سریال برای نبرد آخر کار و چند تا صحنه مثل مبارزه‌ی آریا قسمت خوبی از آب دراومده بود اما هنوز ایرادهای اساسی سر جاشه: دوتا شخصیت مهم همدیگه را میبینن و چندتا دیالوگ بی خاصیت به هم تحویل میدن. همین.

من نمی‌فهمم از دراگون استون تا اردوگاه ارتش لنیستر، دوتراکی ها از هر طرف که اومده باشن باید سر راهشون حداقل یکی دوتا قلعه باشه، تو زمین های تحت کنترل سرسی وسط روز روشن یکی نیست خبر حرکت دوتراکی ها را به جیمی بده؟ یعنی ارتش به اون بزرگی با شنیدن صدای پای اسب ها یه هو غافلگیر میشه؟‌آخه جنگ که اینطوری نیست. چرا این ظرافت ها را که تو سیزن های اول نقطه قوت سریال بوده دارن فدای چشم و ابرو اومدن دنیریس می کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mbakhtiar » چهارشنبه مرداد 18, 96 2:31 pm[/url]"]خب با اون همه ریخت و پاش سریال برای نبرد آخر کار و چند تا صحنه مثل مبارزه‌ی آریا قسمت خوبی از آب دراومده بود اما هنوز ایرادهای اساسی سر جاشه: دوتا شخصیت مهم همدیگه را میبینن و چندتا دیالوگ بی خاصیت به هم تحویل میدن. همین.

من نمی‌فهمم از دراگون استون تا اردوگاه ارتش لنیستر، دوتراکی ها از هر طرف که اومده باشن باید سر راهشون حداقل یکی دوتا قلعه باشه، تو زمین های تحت کنترل سرسی وسط روز روشن یکی نیست خبر حرکت دوتراکی ها را به جیمی بده؟ یعنی ارتش به اون بزرگی با شنیدن صدای پای اسب ها یه هو غافلگیر میشه؟‌آخه جنگ که اینطوری نیست. چرا این ظرافت ها را که تو سیزن های اول نقطه قوت سریال بوده دارن فدای چشم و ابرو اومدن دنیریس می کنن

اینها ایراد نیستن که فرمودید

هیچکدوم از دیالوگ ها هم اضافه نیستن شاید شبیه و تکراری باشن اما اصلا اضافه نیستن

اما چون اکثرا دیده مثبت داشتن رو قسمت

باتوجه به اینکه از طرفدارای دواتیشه ی سریال م

یه چنتا نکته ریز ومیگم شاید ب کارتون اومد

توی صحنه نبرد تدوین صحنه و کنار هم قرار دادنشون کمی ایراد داشته که تو یه بار دیدن کسی متوجه نمیشه

تو 41:41فیلم تو نسخه ی web dl

سرباز دتراکی زمین میخوره لنیستری میاد با شمشیر بکشتش اتش اژدها کادرو پر میکنه سرباز لنیستری و در بر میگیره بلافاصله کات زده میشه نشون میدن دراگون ادامه اتشش داره ارابه های اذوقه رو میسوزونه(خیلی ریزه به چشم کسی نمیاد) درحالی که ارابه ها نزدیک صف نیزه دارها هم نیستن

از طرفی وقتی بران داره از سوار دتراکی فرار میکنه شمشیری و از بدن یه لنیستری بیرون میکشه که شمشیر وستروسی هاس(یعنی یه خودی سرباز لنیستری و با اون به ارابه دوخته)که با عقل جور در نمیاد اگر از رو زمین برمیداشت بهتر بود

یا وقتی که هنوز ایکس بو کامل نیست با اون شلیک میکنه بران و دتراکی و میدوزه به واگن(که این ایرادو تاحدودی روش مرددم)

البته کل اثر عالیه

یه نکته م به دوستانی که هی میگنimdb فلان ه ،بهمانه بگم

شاید اینجوری باشه

اما imdbبرعکس سایت شما یه سایت ه کامل ه

تمامی قسمت ها نمره خاص خودشونو دارن و تمامی کاربرا تاحدوده زیادی حق مساوی و

حق رای یکسان دارن

جامعه اماری 2تا سایتم که اصلا قابل مقایسه نیست

پس نگین نامعتبره بگید تخصصی نیست تا شاید ملت تا حدودی باتون راه بیان جناب استنیس

سایت imdb به سریال gotمدیون نیست و قبل ازون م بوده

این سایت با سریال متولد شده و احتمالا باکتاب ها خواهد مرد

و ازون جا که معلوم نیست کتاب در کار باشه پس احتمالا سایت تا ابد خواهد موند

برید خوش باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همه

من هم منتظر موندم تا سريال به صورت رسمي پخش بشه بعد ببينمش اون هم فقط به علت اينكه تا اون موقع كيفيت بهترش مياد و زيرنويس هم داره.

به نظر من قسمت چهارم ار قسمت قبلي بهتر بود. البته با استنيس باراتيون و ام بختيار موافقم كه ديالوگها خيلي افت كردن . قشنگ معلومه كه ديگه سازنده هاي سريال خسته شدن .

البته چند تا سوال ( ايراد وجود داره)

1- چطور بدون داشتن ناوگان مناسب اين همه دوتراكي ( به همراه اسبهاشون) به ساحل رسيدن

2- چطور تونستن بدون ديده شدن توسط ديده بانها خودشون را به ارتش لنيسترها برسونن؟ به هر حال يك ستون كوچيك كه نبودن يك ارتش نميتونه بدون ديده شدن تو مناطق آباد و مسكوني حركت كنه

3- وقتي جيمي با نيزه به سمت دنريس حمله كرد داشتش توي ساحل (رودخانه يا درياچه ) تاخت ميرفت طوري كه پاهاي اسبش تو آب بود پس قاعدتا وقتي هلش دادن تو آب نبايد اونجور آب عميق باشه كه تو آب غوطه ور بشه و چند متر هم فرو بره . چون نهايتا 4-5 متر اونور تر افتاده

راستش تو سيزن جديد بدجوري بي دقتي به چشم ميخوره. كاملا جزئيات مهم رو با بي دقتي خراب كردن.

خوشحال ميشم در مورد اين موارد نظرتون رو بدونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فیلنامه فصل 7 کاملا لو رفته و همه قضایا آشکار ..ماهم که خوندیم..

امیدوارم دقت بیشتری روی سیزن 8 بکنند .. لا اقل اون چند قسمتو درست حسابی بسازند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
xerxes4396 » چهارشنبه مرداد 18, 96 3:09 pm[/url]"]سلام به همه

من هم منتظر موندم تا سريال به صورت رسمي پخش بشه بعد ببينمش اون هم فقط به علت اينكه تا اون موقع كيفيت بهترش مياد و زيرنويس هم داره.

به نظر من قسمت چهارم ار قسمت قبلي بهتر بود. البته با استنيس باراتيون و ام بختيار موافقم كه ديالوگها خيلي افت كردن . قشنگ معلومه كه ديگه سازنده هاي سريال خسته شدن .

البته چند تا سوال ( ايراد وجود داره)

1- چطور بدون داشتن ناوگان مناسب اين همه دوتراكي ( به همراه اسبهاشون) به ساحل رسيدن

2- چطور تونستن بدون ديده شدن توسط ديده بانها خودشون را به ارتش لنيسترها برسونن؟ به هر حال يك ستون كوچيك كه نبودن يك ارتش نميتونه بدون ديده شدن تو مناطق آباد و مسكوني حركت كنه

3- وقتي جيمي با نيزه به سمت دنريس حمله كرد داشتش توي ساحل (رودخانه يا درياچه ) تاخت ميرفت طوري كه پاهاي اسبش تو آب بود پس قاعدتا وقتي هلش دادن تو آب نبايد اونجور آب عميق باشه كه تو آب غوطه ور بشه و چند متر هم فرو بره . چون نهايتا 4-5 متر اونور تر افتاده

راستش تو سيزن جديد بدجوري بي دقتي به چشم ميخوره. كاملا جزئيات مهم رو با بي دقتي خراب كردن.

خوشحال ميشم در مورد اين موارد نظرتون رو بدونم

به نظرم همه ی این مشکلات از نبود فیلمنامه نویس ماهر و کاربلده. از وقتی سریال از کناب جدا شده نویسنده ها جای کپی نوشته های مارتین و فقط پر و بال دادن بهش باید خودشون خلق کنن داستانو و جایگزین کردن مارتین و نویسندگیش کار راحتی نیست و تا حالاهم که موفق نبودن. مثلا دیالوگای که بین سانسادو اریا رد و شد در نظر بگیرین چقدر سطحش پایینه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد IMDB با نظر استنیس موافقم. کلا از نظر اعتبار متاکریتیک و روتن تومیتو قابل اعتنا هستند

روندی که IMDB در پیش گرفته جالب نیست . این از زمان هری پاتر باب شد که طرفداران سرسخت این فیلم می رفتن و به فیلم بدون اینکه این فیلم رو ببینن امتیاز ده می دادن ( حالت برعکسش هم که حاصل کشمکش بین طرفداران مثلا دو مجموعه فیلم محبوب بود و از سر لج گاها به فیلم های مقابل 0 می دادن هم وجود داشت). این رویه ای جالب نیست و نتیجه ای جز بالا رفتن آمار فیلم هایی که چندان قابل قبول نیستند و فراموشی شاهکار های قدیمی سینما یا فیلم هایی که طرفدار خاصی ندارن به ضرب و زور دنیای مجازی نخواهد داشت. کسی که فیلم رو می بینه باید براساس نظر مستقل و براساس نکات منفی و مثبت به اون فیلم امتیازی بده و همین ناخودآگاه ارتقای دید شخص در مواجهه با دنیای هنر میشه ولی در حال حاضر خیلی از اشخاص خودشون رو صرفا در حد ابزار تبلیغی یک فیلم پایین میارن.

این زنجیره در نهایت به افزایش کمیت ( بودجه فیلم، فروش فیلم، سرو صدای تبلیغاتی ) ... منجر میشه ولی باعث افت کیفیت در سینمای فانتزی میشه که خودش بالذات بخاطر بعضی المان ها مستعد سطحی و صرفا تجاری بودن هست ( و بجز چند شاهکار سینمایی معدود بقیه فیلم های اکران شده فانتزی در قرن 21 مشمول همین قضیه بودن).

در مورد بازی تاج و تخت هم همین موضوع صادقه.

فصل های اول شاید کوچکتر، و با هزینه کمتری بودند ولی از نظر سینمایی به نظرم بهتر بودن.

این سریال رو تا 4 فصل اول موفق دیدم ولی از فصل پنج به نظرم گسترده و پر زرق و برق تر شده ولی دیگه اون روایت مسنجم، اجرای خوب، بازی های اکثرا عالی رو کمتر شاهدیم. بودجه زیاد شده ولی شاید اون دقت و کیفیت پایین اومده. در فصل 7 هم تا اینجای کار دقت در فیلمنامه، بازی ها و اجرا افت کرده ( که با احترام به طرفداران کتاب یکی از عواملش هم بجز عامل حداکثری تهیه کنندگان سریال، افت تدریجی در کتاب به خصوص در رقصی با اژدهایانه).

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON » چهارشنبه مرداد 18, 96 8:19 pm[/url]"]

این سریال رو تا 4 فصل اول موفق دیدم ولی از فصل پنج به نظرم گسترده و پر زرق و برق تر شده ولی دیگه اون روایت مسنجم، اجرای خوب، بازی های اکثرا عالی رو کمتر شاهدیم. بودجه زیاد شده ولی شاید اون دقت و کیفیت پایین اومده. در فصل 7 هم تا اینجای کار دقت در فیلمنامه، بازی ها و اجرا افت کرده ( که با احترام به طرفداران کتاب یکی از عواملش هم بجز عامل حداکثری تهیه کنندگان سریال، افت تدریجی در کتاب به خصوص در رقصی با اژدهایانه).

مارتین تمایل زیادی به شاخ و برگ دادن داره و از معرفی کارکترها و خط داستان های جدید هراسی نداره. این خصوصیت هم خوبی داره و هم بدی. خوبیش اینه که دنیای نغمه همچین دنیای عمیق و رئالی شده و بدیش اینه که سرو سامون دادن به این تعداد خط داستانی و کاراکتر واقعا دشواره.

این مشکل هم سر AFFC و ADWD به اوج رسید. طوریکه مجبور شد یه کتاب عظیم رو دو بخش و با فاصله ای 6 ساله منتشر کنه. متأسفانه این مشکل هنوز هم حل نشده و دلیل تأخیر TWOW همینه.

با فاصله گرفتن سریال از کتاب دیوید و دن این فرصتو داشتن که خودشونو به عنوان نویسنده های طراز اول ثابت کنن که به نظر من موفق نشدن. سریال پرهزینه تر و باشکوه تر شده ولی از لحاظ داستانی افت کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

موافقم با فرمایشتون. نمی خوام گمانه زنی کنم ولی یه جورایی انگار مارتین روش پیاده کردن رقصی با اژدهایان و ضیافتی برای کلاغ ها رو مثل ساختار دوپاره کتاب دوبرج تالکین کرده. در اون کتاب هم یکی از ضعف ها همین ساختار دوپاره بود در رقصی با اژدهایان یه سری شخصیت ها شاید ورودشون اونم با تعدد نفرات بخصوص در خط روایتی دورن مثلا جالب نبود، در سریال هم که این امر تشدید شد و فکر نکنم شخصیت های مربوط به اقلیم دورن بخصوص اوبراین مارتل که حضوری درخشان در فصل 4 داشت هیچ کدوم چنگی به دل زدن.

به نظرم مشکل اولیه از همین ریتم روایتی کتابه. این تعدد و این سرعت روایت شاید به طور منطقی نشه در هفت کتاب خلاصه اش کرد اگه قرار بود با ده جلد کتاب روبرو باشیم این روند مشکلی نداشت ولی مسلما سازندگان سریال بجز اینکه مدیوم سینما با ادبیات فرق داره و باید به سمت ایجاز در بیان برن این امرو تشخیص دادن و ریتمو تند کردن. همین تند کردن ریتم که ضروریه ممکنه اگه با فیلمنامه و اجرایی خوب همراه نشه باعث تصنعی شدن شخصیت ها و سرد شدن خطوط ملتهب و محبوب شه. در بعضی جاها ریسک های سازندگان خوب بوده ولی در بعضی جاها عملا شخصیت ها و خطوط چنگی بدل نمی زنن یا حداقل نتونستن ضعف های داستانو پوشش بدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تا اونجاییکه من اطلاع دارم قرار نبود خط داستانی دورن در سریال وجود داشته باشه. منتها کاراکتر اوبرین مارتل بین بیننده ها محبوبیت زیادی پیدا کرد و با پیشنهاد برایان کاگمن دورن به داستان اضافه شد. البته در نهایت هم تبدیل به یکی از ضعیف ترین بخش های سریال شد و راهی به جز حذف کردن کل کاراکتر های این خط داستانی براشون نموند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما که کلا با نظر مخالف بنده، موافقی !

چیزه تازه ای نیست تعجبم اینجاست چرا سیل تشکرها زیر پست شما بعضی از دوستان نمیبینم بخاطر مخالفت با من

چیزی که هنوز گویا ست دوستان از نحوه ی امتیاز دهی تو imdb اطلاع ندارن

علاوه بر امتیاز دادن بیننده ها و طرفدارا ن

نمره که منتقدین میدن تو سایت های متا و...

با یک ضریب و فرمول تو نمره نهایی imdb مؤثره

در رابطه با هری پاترم بگم اگر به گفته شما طرفداراش زیاد بودن همه ۹و ۱۰دادن بهش چرا از بین ۸فیلمش فقط فیلم۸م اونم با امتیاز۸.۱؟؟رتبه ۲۱۶ سایت مذکور و داره پس بقیه فیلم اش کوشن؟

نکنه طرفدارای ارباب حلقه ها بهشون ۱ دادن؟!

درضمن imdb نمره ۰نداره

خوبه حداقل این چیزا و بدونید و راجبش اظهار نظر کنید

اگر بیشترم میخای بدونی هری پاتر ۸ فقط ۲۵%نمره ۱۰وفقط۲۱%نمره۹داره اونم از فقط ۶۰۱۵۰۷رای

سریال ما قربونش برم ۱۱۹۷۸۹۲رای داشته چیزی دوبرابر هری پاتر هستش

تا دلت م بخاد بد خواه داره Game of throne

اما هنوز سرور ه

اومدم ویرایش کنم جوابم و دیدم دوستان تشکر م کردن ازت

جدی داشتم نگران میشدم که کوشن پس

اگر باهم نبودید جای بسی تعجب داشت

باهم موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baristan s » چهارشنبه مرداد 18, 96 9:40 pm[/url]"]شما که کلا با نظر مخالف بنده، موافقی !

چیزه تازه ای نیست تعجبم اینجاست چرا سیل تشکرها زیر پست شما بعضی از دوستان نمیبینم بخاطر مخالفت با من

.

.

اومدم ویرایش کنم جوابم و دیدم دوستان تشکر م کردن ازت

جدی داشتم نگران میشدم که کوشن پس

اگر باهم نبودید جای بسی تعجب داشت

باهم موفق باشید

آخه چرا فکر می کنید برای مخالفت با شما پستهای ایشون رو لایک می کنیم؟ لایک می کنیم چون با نظرشون موافقیم.

در ضمن شما بارها گفتید در اینستاگرام و اینا نیستید و لایک و دیسلایک براتون اهمیت نداره، اگه اینطوره پس چرا تقریبا تو همه ی پستاتون بحث لایکو وسط می کشید و طعنه می زنید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته نمره دهی های روتن تومیتوز و متاکریتیک هم چندان دقیق نیست. مثلا نمره ی روتن تومیتوز به برکینگ بد و گات 95 بوده و نمرش به سریال سوپرگرل! 97. دیگه خودتون تهشو بخونید

متاکریتیک هم به خاطر وارد کردن منتقدهایی که بعضا به خاطر اسم در کردن ( و شاید فقط برای تخریب کردن ) نمرات پایین میدن و میانگینو پایین میکشن. حالا باز imdb یه جورایی بهتره چون میشه گفت هرچقدر که هیتر ها نمره ضعیف بدن باز فن هایی هم هستن که میانگین رو بالا ببرن ( هرچند که به ازای هر 1 باید خیلی 10 بدن تا توازن برقرار شه )

در کل این سایتهای امتیازدهی منبع قابل اتکایی نیست و من فکر میکنم تا چیزیو تجربه نکردی نباید راجبش قضاوت کنی مخصوصا با حرف و نظر دیگران

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستانی که تحمل صبر کردن برای اپیزود های بعدی را ندارند می توانند با جستجوی translations of Frikidoctor's videos در گوگل و انتخاب اولین لینک به متن اسپویل تقریبا کامل آنها درسترسی پیدا کنند .

ضمنا نویسنده گفته از یک ویدیو اسپانیایی که اون رو هم گذاشته متن را تهیه کرده و تایید نکرده که 100 درصد درست باشد. اما به نظر درست است

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست گرامی نمی دونم چرا من هرپستی رو می نویسم و در هر بحثی با دوستی شرکت کنم، بعدش باید منتظر بیانیه جنابعالی باشیم. هروقت بحثی آروم آروم به سمت صحبت بر سر محتوا میره شما باز شعارگویان پیدات میشه و همون بحث همیشگی رو البته بدون رعایت ادب و بدون شناخت طرف مقابل میگی.

قبلا هم در یه پست دیگه گفتم، فکر کنم شما اصولا با کنایه و استعاره آشنا نیستی، 0 و 100، 0 و 10، 0 و 1 و 0 و 20 با هم به کار برده میشن برای رسوندن و تاکید بر تضاد بین دو چیز.

نمی دونم چرا خودتون رو محور همه بحث ها می دونید که هرپستی با هر مضمونی زده باشه در جواب شماست. فکر کنم به اندازه با این ادبیات فضارو خالی از حضور خیلی از دوستان کردید که ترجیح میدن سیبل این ادبیات شما و درگیر این صحبت های بچه گانه نشن. بهتره این ادبیات دایی جان ناپلئونی کنار گذاشته بشه .

اینکه چه کسی به چه کسی و به چه دلیلی لایک بده فکر نکنم ربطی به شما داشته باشه جدا از اینکه فکر کنم شما چندان با کاربرد این گزینه آشنا نیستی

لایک برای موافقت با پستیه و گاهی حتی ممکنه اون پست مخالف باشه ولی نویسنده اش اینقدر با منطق و ادب صحبت کنه و در مورد خیلی از پست هایی که مورد پسند من بوده این نکته وجود داشته. به جای دخالت و به حاشیه بردن بحث وقتی پست شما لایک نمیشه بهتره علتشو در خودتون جستجو کنید نه بقیه .خود شکن، آیینه شکستن خطاست.

دوستانی که پست بنده رو لایک می کنن ازشون تقاضا دارم اون لایک هارو بردارن و پست ایشون رو لایک کنند بلکه دیگه شاهد این ادبیات گستاخانه از ایشون بخاطر چند لایک (که نمی دونم چه امتیازی رو این لایک ها نصیب صاحبش می کنه) نباشیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تاحالا ۱۹۵ پست گذاشته شده من اولین بار ه که راجب لایک صحبت کردم نزدیک ۱۵ ۲۰ پستم قبله این گذاشتم واسه این اپیزود

پس حرفت غلط و فاقد مستند ه تو همه یا تقریبا همه پست اتون راجب من که به شماچرا تاختم خانم نامریا

این بارم مطرح کردم

وقتی یه نظرخواهی غلط و ناقص و فاقدا علم کافی هستش

چطور اینقدر طرفدار داره

قبلا گفتم بازم میگم ازین که پستم به صورت ناقص و جبهه گیرانه سانسور میکنید هرچی که بنفع تونه رو وسط میآرید یاهمش و بزاریدیا نزارید مثه من این پایین

این کار ناپسند انه و ناجوانمردانه آیه

مخالف باید مردونه وایسه جلو آدم

نه از بعضی راهها که حتا از بیانش. ... بگذریم

تاحالا بی ادبی صورت نگرفته کاملا مخالف بودم و هستم

چرا وقتی راجبه سانسا و آریا و...با دوستان بحث میکردید مزاحم نشدم

چون درست وغلطش خیلی برام مهم نبود ه نیست

اما وقتی در حمایت از نمیگم دوستتون به قول خودتان هم نظر و هم فکر تون بیانیه میدید اونم غلط قولوط علیه پست من توقع دارید سکوت کنم لایک شمارو

شما هنوز نمیدونید imdb 0نداره

هنوز از رتبه وامار هری پاتر اطلاع ندارید

میاد ب پشتوانه چند لایک نادرست یه نظر نادرست به خورد ملت میدید

میگیم اینجور نبوده نیست جبهه گیری خودتان و هم لایک ی هاتون شروع میشه دوباره

جای این همه سفسطه و بازی با کلمات و هواداری از هم میگفتید همینطور ی یه چیزی گفتم راجب هری پاتر و امتیاز و. ..

که بدونم از روی بی علمی حرفی زده شده من میخاسم جواب و تقدیم جناب استنیس کنم که بمن میگفت سایته imdb نامعتبره

دیدم هنوز جواب ایشون ندادم لایک اتون و پست اتون حتا با غلط بی علمی از پشت هم روانه

به برندون جان عزیزم اگر منظورت آز اسپویل شدن فیلنامه همون ه که بخش حدس وگمان فصل ۷ گفتن دوستان که قسمت ۱ این میشه قسمت ۲ جان میره پیش دنریس ۳ماترلهاواولنا میمیرن ۴...

بیشتر حدس بود حالا بعضیش درست بود اما مثلا توش از جنگ دنریس و لنیستر ها چیزی نگفته بود

حالا این مهمه اگر ما میدونیم که جان قراره تو نبرد حرامزاده گان پیروز بشه چرا باز برای بار اول با التهاب فریم ها رو دنبال میکنیم

این یعنی فیلنامه قوی

یعنی چیزی که مخاطب میپسنده راضی تلویزیون و بعدش خاموش میکنه و یعنی خیلی چیزای دیگه

بشخصه قسمت اول تا حدودی از بقیه بیشتر دوست داشتم چون توش سندور داشت تازه گی داشت بعد ۴۰۰و خورده ای روز درحالی که تو imdb از بقیه نمره ش کمتره

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baristan s » چهارشنبه مرداد 18, 96 10:32 pm[/url]"]

به برندون جان عزیزم اگر منظورت آز اسپویل شدن فیلنامه همون ه که بخش حدس وگمان فصل ۷ گفتن دوستان که قسمت ۱ این میشه قسمت ۲ جان میره پیش دنریس ۳ماترلهاواولنا میمیرن ۴...

منظور من متن تقریبا کامل هست (سکانس به سکانس). اپیزودهای پخش شده هم هستند می توانید چک کنید که کامل هستند یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
barndon the builder » چهارشنبه مرداد 18, 96 10:45 pm[/url]"]

منظور من متن تقریبا کامل هست. اپیزودهای پخش شده هم هستند می توانید چک کنید که کامل هستند یا نه

برندون از اسپویل استقبالی نکردم تا حالا ازین به بعدشم نکنیم بهتره

واقعا نمیشه گفت دقیقا چی شده

من که چند پست قبلی دعا گردم همه ی قسمت ارو هکر های عزیز سیما فیلم مون

زود تر بزارن مث شبکه نت فیلیکس همه چیز شو یه جا ببینیم بره پی کارش

بعدمثه شخصیت های بیگ بنگ تئوری که رو صندلی سینما راضی از دیدن جنگ ستارگان ۷ بودن ما هم خیس عرق

رو مبل وصندلی وبالش بیوفتیم بگم

لعنتی تموم شد

باید ۱سال دیگه صبر کنیم

شادیم ۵۰۰ روز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
barndon the builder » چهارشنبه مرداد 18, 96 10:45 pm[/url]"]

منظور من متن تقریبا کامل هست. اپیزودهای پخش شده هم هستند می توانید چک کنید که کامل هستند یا نه

برندون از اسپویل استقبالی نکردم تا حالا ازین به بعدشم نکنیم بهتره

واقعا نمیشه گفت دقیقا چی شده

من که چند پست قبلی دعا گردم همه ی قسمت ارو هکر های عزیز سیما فیلم مون

زود تر بزارن مث شبکه نت فیلیکس همه چیز شو یه جا ببینیم بره پی کارش

بعدمثه شخصیت های بیگ بنگ تئوری که رو صندلی سینما راضی از دیدن جنگ ستارگان ۷ بودن ما هم خیس عرق

رو مبل وصندلی وبالش بیوفتیم بگم

لعنتی تموم شد

باید ۱سال دیگه صبر کنیم

شایدم ۵۰۰ روز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری