رفتن به مطلب
shah994

هويت شاه شب

Recommended Posts

چند روز پيش در سايت هاي خارجي تئوري جالب و پر طرفدار در مورد هويت شاه شب در سريال خوندم و متوجه شدم كه تو اين فروم اصلا در موردش صحبت نشده بنابراين تصميم گرفتم اين تاپيك را براش ايجاد كنم.

بر اساس اين تئوري شاه شب و برن استارك يجوري به هم مرتبطن يا حتي ميشه گفت يه نفرن! جريان از اين قرار كه زماني كه انسان ها دارن از شاه شب و ارتشش شكست ميخورن برن به گذشته سفر ميكنه تا با جلوگيري از بوجود آمدن وايت واكر ها توسط فرزندان با تغيير در گذشته سرنوشت آينده عوض كنه! برن به جسم شخصي كه قراره فرزندان تو قلبش دراگون گلس فرو كنن وارگ ميكنه و سعي ميكنه از اتفاق افتادن اين عمل جلوگيري كنه ولي در اينكار ناموفق و زماني كه دراگون گلس در قلب بدني كه درونش وارگ شده فرو ميره تا ابد ذهنش اونجا زنداني ميشه!

دلايل زيادي براي اثبات اين تئوري هست اولين دليل در اپيزود هاردهوم شاه شب جوري به جان نگاه ميكنه انگار كه سال هاست اونو ميشناسه! و اكثر دلايلش ميشه تو اپيزود the door متوجه شد زماني كه فرزندان دارن دراگون گلس تو قلب اون مرد فرو ميكنن حالت بدن برن تو غار دقيقا مثل اون مرد! دليل بعديش اينكه شاه شب متوجه حضور برن در ميان ارتشش شد و دستش را گرفت به نوعي كه ميدونست اون اونجاست يا اينكه حتي قراره بياد! دليل ديگش زماني كه شاه شب ميخواست كلاغ سه چشم را بكشه، كلاغ سه چشم به برن نگاه كرد و گفت "رهايم كن" دليل ديگش هم تو اپيزود ايست واچ ميتونين ببينين كه شاه شب خيلي راحت متوجه حضور كلاغ هايي كه برن توشون وارگ شده ميشه! و اما دليل پاياني و اصلي ترين دليل! كه اين يه مورد مربوط به سريال نيست و مربوط به كتابه! ننه پير به برن ميگه شاه شب هم نام برن و برادر شاه شمال بوده! درسته كه تاييد شده شاه شب سريال شاه شب كتاب نيست ولي خب دي ان دي اين شخصيت بر اساس همون شخصيت كتاب خلق كردن!

خب دوستان نظرتون چيه؟ بنظرتون اين تئوري و دلايلش چقدر ميتونه درست باشه؟

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
shah994 » دوشنبه مرداد 23, 96 5:51 pm[/url]"]چند روز پيش در سايت هاي خارجي تئوري جالب و پر طرفدار در مورد هويت شاه شب در سريال خوندم و متوجه شدم كه تو اين فروم اصلا در موردش صحبت نشده بنابراين تصميم گرفتم اين تاپيك را براش ايجاد كنم.

بر اساس اين تئوري شاه شب و برن استارك يجوري به هم مرتبطن يا حتي ميشه گفت يه نفرن! جريان از اين قرار كه زماني كه انسان ها دارن از شاه شب و ارتشش شكست ميخورن برن به گذشته سفر ميكنه تا با جلوگيري از بوجود آمدن وايت واكر ها توسط فرزندان با تغيير در گذشته سرنوشت آينده عوض كنه! برن به جسم شخصي كه قراره فرزندان تو قلبش دراگون گلس فرو كنن وارگ ميكنه و سعي ميكنه از اتفاق افتادن اين عمل جلوگيري كنه ولي در اينكار ناموفق و زماني كه دراگون گلس در قلب بدني كه درونش وارگ شده فرو ميره تا ابد ذهنش اونجا زنداني ميشه!

دلايل زيادي براي اثبات اين تئوري هست اولين دليل در اپيزود هاردهوم شاه شب جوري به جان نگاه ميكنه انگار كه سال هاست اونو ميشناسه! و اكثر دلايلش ميشه تو اپيزود the door متوجه شد زماني كه فرزندان دارن دراگون گلس تو قلب اون مرد فرو ميكنن حالت بدن برن تو غار دقيقا مثل اون مرد! دليل بعديش اينكه شاه شب متوجه حضور برن در ميان ارتشش شد و دستش را گرفت به نوعي كه ميدونست اون اونجايت يا اينكه حتي قراره بياد! دليل ديگش زماني كه شاه شب ميخواست كلاغ سه چشم را بكشه، كلاغ سه چشم به برن نگاه كرد و گفت "رهايم كن" دليل ديگش هم تو اپيزود ايست واچ ميتونين ببينين كه شاه شب خيلي راحت متوجه حضور كلاغ هايي كه برن توشون وارگ شده ميشه! و اما دليل پاياني و اصلي ترين دليل! كه اين يه مورد مربوط به سريال نيست و مربوط به كتابه! ننه پير به برن ميگه شاه شب هم نام برن و برادر شاه شمال بوده! درسته كه تاييد شده شاه شب سريال شاه شب كتاب نيست ولي خب دي ان دي اين شخصيت بر اساس همون شخصيت كتاب خلق كردن!

Na

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B4%D8%A7%D9%87_%D8%B4%D8%A8

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ایده جالبیه یه چیزی تو مایه پارادوکس پدر بزرگ .ولی خیلی دلایلی برای تاییدش وجود نداره، صحبت هایی هم که شد دلایل قابل اعتنایی نیستند بجز آخری

مثلا اون که شاه شب طوری به جان نگاه کرد که انگار اونو می شناسه این بیشتر برداشت شخصیه مثلا من که اون تیکه رو این دیدم از نوع نگاه شاه شب این برداشتو کردم که فهمید دشمن اصلی اش جانه (ممکنه یه نفر دیگه یه برداشت دیگه داشته باشه و ...) ولی اینکه سالها اونو بشناسه رو نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اره منم خونده بودم ، فارغ از این تئوری من منتظرم برن یه تغییری در گذشته یا اینده ایجاد کنه ، اونجایی که فصل قبل تو گذشته برن پدرش رو صدا میکنه و ادارد برای یک لحظه به نظر میرسه صدا رو احساس میکنه و پشتش رو نگاه میکنه هم میتونه یک سرنخ برای این باشه.

البته این نظر شخصیم و تئوری و از این حرفا نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shah994 » دوشنبه مرداد 23, 96 5:51 pm[/url]"]چند روز پيش در سايت هاي خارجي تئوري جالب و پر طرفدار در مورد هويت شاه شب در سريال خوندم و متوجه شدم كه تو اين فروم اصلا در موردش صحبت نشده بنابراين تصميم گرفتم اين تاپيك را براش ايجاد كنم.

دلايل زيادي براي اثبات اين تئوري هست اولين دليل در اپيزود هاردهوم شاه شب جوري به جان نگاه ميكنه انگار كه سال هاست اونو ميشناسه! و اكثر دلايلش ميشه تو اپيزود the door متوجه شد زماني كه فرزندان دارن دراگون گلس تو قلب اون مرد فرو ميكنن حالت بدن برن تو غار دقيقا مثل اون مرد! دليل بعديش اينكه شاه شب متوجه حضور برن در ميان ارتشش شد و دستش را گرفت به نوعي كه ميدونست اون اونجاست يا اينكه حتي قراره بياد! دليل ديگش زماني كه شاه شب ميخواست كلاغ سه چشم را بكشه، كلاغ سه چشم به برن نگاه كرد و گفت "رهايم كن" دليل ديگش هم تو اپيزود ايست واچ ميتونين ببينين كه شاه شب خيلي راحت متوجه حضور كلاغ هايي كه برن توشون وارگ شده ميشه! و اما دليل پاياني و اصلي ترين دليل! كه اين يه مورد مربوط به سريال نيست و مربوط به كتابه! ننه پير به برن ميگه شاه شب هم نام برن و برادر شاه شمال بوده! درسته كه تاييد شده شاه شب سريال شاه شب كتاب نيست ولي خب دي ان دي اين شخصيت بر اساس همون شخصيت كتاب خلق كردن!

ممنون از تاپیکی که ایجاد کردی،جالب بود بحثش و باتوجه به تداخلات زمانی مثل قضیه هودور میشه درکش کرد ولی محکم ترین دلیل این تئوری یعنی لستارک بودن نایت کینگ و ارتباطش با بران یه جاش ایراد داره،اون استارک سالها یه نایت وایچ بوده و سیزدهمین لرد فرمانده،برن که نایت واچ نبوده هیچوقت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sr Baristan » دوشنبه مرداد 23, 96 11:44 pm[/url]"]

ممنون از تاپیکی که ایجاد کردی،جالب بود بحثش و باتوجه به تداخلات زمانی مثل قضیه هودور میشه درکش کرد ولی محکم ترین دلیل این تئوری یعنی لستارک بودن نایت کینگ و ارتباطش با بران یه جاش ایراد داره،اون استارک سالها یه نایت وایچ بوده و سیزدهمین لرد فرمانده،برن که نایت واچ نبوده هیچوقت

شاه شب كتاب با شاه شب سريال فرق داره و اين موضوع به نوعي توسط مارتين تاييد شده، همچنين تاييد شده كه اون شخصي كه فرزندان تو قلبش دراگون گلاس فرو كردن همون شاه شب سريال!(بازيگر جفتشون يكي) و اين عمل مطمئنا زماني انجام شده كه اصلا ديواري وجود نداشته و در ابتداي ورود انسان هاي نخستين به وستروس بوده(پس يكي بودن شاه شب سريال با كتاب كلا رد ميشه)

دي ان دي اين شخصيت را احتمالا بر اساس همون شخصيت كتاب خلق كردن و ممكنه فقط از يه سري ويژگي هاي نام بردش در كتاب استفاده كرده باشن پس لزوما برن نبايد نايت واچ باشه، رهبر آدر ها در كتاب مطمئنا يه شخص ديگست كه دي ان دي اومدن و اون كاركتر را با شاه شب(ورژن سريال) جايگزين كردن

توضيحات مارتين درباره تفاوت شاه شب سريال با كتاب

http://www.westeros.org/Citadel/SSM/Entry/12392

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوستان

ممنون از تاپیک جالب

یک سوال درباره شاه شب در کتاب

مگر نگفتن شاه شب یک استارک بوده و 13 امین فرمانده نگهبانان ، بعد عاشق یک آدر شد و آورد توی نایت فورت و ...

چطوری اون آدر از دیوار که جادویی داره برای حفاظت عبور کرد و اومد جنوب دیوار ؟

تا حالا به این مورد فکر نکرده بودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid.dnd » سه شنبه مرداد 24, 96 1:48 pm[/url]"]سلام دوستان

ممنون از تاپیک جالب

یک سوال درباره شاه شب در کتاب

مگر نگفتن شاه شب یک استارک بوده و 13 امین فرمانده نگهبانان ، بعد عاشق یک آدر شد و آورد توی نایت فورت و ...

چطوری اون آدر از دیوار که جادویی داره برای حفاظت عبور کرد و اومد جنوب دیوار ؟

تا حالا به این مورد فکر نکرده بودم

بعید میدونم که اون زن هرگز یه آدر بوده باشه،کلد هند نتونست از دروازه نایت فورت رد بشه،قطعا اوت زن اگه یه آدر بوده پس چطور وارد قلعه شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sr Baristan » سه شنبه مرداد 24, 96 2:46 pm[/url]"]

...تا حالا به این مورد فکر نکرده بودم

بعید میدونم که اون زن هرگز یه آدر بوده باشه،کلد هند نتونست از دروازه نایت فورت رد بشه،قطعا اوت زن اگه یه آدر بوده پس چطور وارد قلعه شده

شاید ، این چند وقت اینقدر درگیر سریال و بازی تاج و تحت شدم که سوالات اصلی و ابهاماتی که توی داستان هست رو کمتر توجه کردم

یک موردش همین

مورد بعدی چرا بعد از همکاری جورامون و Brandon the Breaker در مقابل شاه شب ، استارک ها مردم آزاد رو باز هم فرستادن شمال دیوار

یا سوال دیگه وقتی دیوار داشت ساخته میشد همه به هم کمک کردن ، فرزندان جنگل ، ماموت ها ، جاینت ها ، مردمان آزاد و استارک ها .. چرا بعد یک عده طرف خطرناک یعنی شمال دیوار موندن و دشمن شناخته شدن

اطلاعات بیشتر درباره استارک ها و ریشه اونها

شیپور جورامون

سرداب وینترفل

کلی از این دست نقاط مبهم که فکر نکنم مارتین خیال برملا کردنشون رو داشته باشه

مارتین جون هرکی دوست داری تموم کن داستان رو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid.dnd » سه شنبه مرداد 24, 96 3:10 pm[/url]"]
Sr Baristan » سه شنبه مرداد 24, 96 2:46 pm[/url]"]

...تا حالا به این مورد فکر نکرده بودم

شاید ، این چند وقت اینقدر درگیر سریال و بازی تاج و تحت شدم که سوالات اصلی و ابهاماتی که توی داستان هست رو کمتر توجه کردم

یک موردش همین

مورد بعدی چرا بعد از همکاری جورامون و Brandon the Breaker در مقابل شاه شب ، استارک ها مردم آزاد رو باز هم فرستادن شمال دیوار

یا سوال دیگه وقتی دیوار داشت ساخته میشد همه به هم کمک کردن ، فرزندان جنگل ، ماموت ها ، جاینت ها ، مردمان آزاد و استارک ها .. چرا بعد یک عده طرف خطرناک یعنی شمال دیوار موندن و دشمن شناخته شدن

اطلاعات بیشتر درباره استارک ها و ریشه اونها

شیپور جورامون

سرداب وینترفل

يه نكته اي كه اصلا بهش توجه نميشه اينكه اينا چند هزار سال پيش اتفاق افتادن و الان به صورت قصه هاي افسانه اي دارن نقل ميشن! شايد خيلي از اين ها فقط يه قصه افسانه اي باشن و اصلا وجود نداشته باشن! شايد اصلا شيپور جورامون وجود خارجي نداشته باشه! اينا برا خود مردم وستروس قصه و افسانه محسوب ميشن چرا بايد برا ما واقعيت به حساب بيان!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه عرض کنم

فقط امیدوارم داستان به انتها برسه و مارتین تموم کنه کتاب ها رو هر چه سریعتر و مثل تالکین نشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاه شب قبل دیوار بوجود اومده یا بعد دیوار؟ اصولا اگه شاه شب نباشه پس آدری هم نیست در نتیجه دلیلی برا دیوار کشیدن وجود نداشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان شاه شب اصلا خودش لرد فرمانده دیوار بوده،از خاندان استارک ها هم بوده

ادر ها قبل اونم بودن

تو ویکی عبارت شاه شب رو سرچ کنید متوجه خواهید شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اطلاعات بیشتر درباره استارک ها

شیپور جورامون

سرداب وینترفل

حمید جان تا جایی که من میدونم برندون فقط از جاینت ها کمک گرفت برای ساخت دیوار البته اونم در حد یه حدسه و منبع موثقی براش نیست

شیپور جورامون هم فکر کنم وجود خارجی نداشته و در حد همون افسانست،اون ادعایی هم که منس داشت معلوم شد پوچه.

در مورد استارک ها هم فقط بگم ادامه نسلشون از شخصی به نام بائل آوازه خوان بوده که خودش فرمانروای آنسوی دیوار،یعنی اونجوری که من فهمیدم اینا نسلشون از یه جایی به بعد از قبایل مردم آزاد شمال دیواره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته شاید قبلا هم تو تاپیک های قبل گفته شده باشه

اما بدونید شاه شب یک استارک بوده

چیزی که در حال حاضر در حال جولون دادن داخل سریالی در واقع ادر بزرگ هستش

که خاطر همون صنایع ادبی گفته شده هراس بیشتر

داخل سریال آدر بزرگ سردسته تمامیت وات واکرها به شاه شب تبدیل شده

خب از کلمه ادر بزرگ کمتر هراس به دل میاد تاشاه شب

اصلأ خیلی که کتاب رو نخوندن نمیدونن ادر بزرگ کی هست چی هست

دیوار بعدا از قتل عام وستروس توسط ادر بزرگ ساخته میشه

وقتی که ادر شکست میخوره به شمال فرار میکنه

برندون معمار دیوار رو به کمک فرزندان جنگل میسازه و تو شالوده دیوار طلسمی بنا میکنه که هیچ مرده ی زنده ای اجازه عبور نداره

که حالا چطور قرار مرده ها از دیوار عبور کنن و دیوار با عبور بنجم استارک نابود میشه و یا باشیپور مخصوص خودش قبلا بحثم مفصل شده بوده تو تاپیک های دیگه

شاه شب سیزدهمین فرمانده دیوار بود ه که گویا عاشق یه ادر مونث میشه و اونور دیوار یه چند سکانس +۱۸و بعد به عنوان پادشاهی دیوار و پشته اون تاج گذاری میکنه که درنهايت با قشون کشی استارک ها بشمال نابود میشه

تقریبا ربطی به ادر بزرگ نداره

غیره اینه ادر بزرگ بعد از تبعید اجباری و رفتن شمال ادر مونثی برای فریب مردم (ریختن خون اول) درآمد مبارزه ۸۰۰۰ساله میفرسته

ادر بزرگ کتاب

همون شاه شب سریاله

تمام

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان ما داريم اينجا در مورد شاه شب سريال (night king) حرف ميزنيم نه شاه شب كتاب (night's king) كه صفحش تو ويكي موجوده! همان طور كه دوستان و همچنين خودم هم گفتم اين دوتا با هم فرق دارن، دوستان سوالاتشون كه مربوط به كتاب تو بخش خودش خواهشا بپرسن و اگه قصد دارن اينجا ريپلاي بدن در مورد تاپيك اصلي باشه، با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستانی که درمورد شیپور جورامون حرف میزدن من تو کتاب طوفان شمشیرها یه جاییش استانیس مشاوراش میگن که به جزیره چنگال حمله کنیم ک۶ لردش جلوی جوفری زانو زده بعد استلنیس باخودش فکر میکنه اونجا یه جزیرش با قصر و فلان و فلان تا میرسه به اینکه و یه شیپور که غول هارو بیدار میکنه اصلا نمیدونم یا مترجم اشتباه کرده یا مارتین اینو یه جایی گذاشته که اصلا کسی متوجهش نشه. اگه شما اون بخشو خوندین جواب بدین خیلی وقته تو زهنم معماس واگه درست باشه یکی از بزرگترین کشف های این کتاب میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان من کتاب رو نخوندم و فقط سریال رو دیدم

یه کم گیج شدم در مورد هویت شاه شب

اگر استارک بوده و نایتز واچ و عاشق زنی ادر شده و اینجوری تبدیل شده

پس اونی که تو سریال نشون داد فرزندان جنگل تبدیلش کردن کی بوده؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ghost_thewolfe » پنج شنبه مرداد 26, 96 3:33 pm[/url]"]دوستان من کتاب رو نخوندم و فقط سریال رو دیدم

یه کم گیج شدم در مورد هویت شاه شب

اگر استارک بوده و نایتز واچ و عاشق زنی ادر شده و اینجوری تبدیل شده

پس اونی که تو سریال نشون داد فرزندان جنگل تبدیلش کردن کی بوده؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

دوستان عزيز شاه شب سريال با شاه شب كتاب فرق داره، اونكه استارك بود و نايتز واچ و عاشق زني شده با مشخصات آدر ها مربوط به كتاب ميشه در سريال شاه شب يه انسان معمولي بوده كه مثل بقيه انسان هاي نخستين به وستروس مهاجرت كرده اما توسط فرزندان جنگل تبديل شده به اولين وايت واكر و الان رهبري وايت واكر ها و وايت ها را بعهده داره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم این تئوری رو خونده بودم. خیلی دیوانه کننده بود. باورش برام سخته. اگه برن تو ذهن شاه شب هست باید بتونه کنترلش کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تئوری جالبیه

گرچه در کل ایراداتی که دوستان گفتن بهش وارده

- پارادوکس پدربزرگ

- اینکه چرا فرزندان جنگل برن رو نمی کشن که جلوی برگشتنش رو بگیرن.

دو سه تا چیز دیگه:

- اگه برن می خواست جلوی آدر شدن اون نخستین انسان رو بگیره چرا باید وارد ذهن اون میشد؟ یعنی چه جوری با وارد شدن به ذهن یه آدم دست بسته می خواسته چه چیزی رو تغییر بده؟

- گیریم که این تئوری درست باشه. اگه برن وارد ذهن اون نخستین انسان نمیشد به نظرتون چه چیزی در مورد اولین آدر فرق می کرد؟

- نقش کلاغ سه چشم تو این تئوری چیه؟

نکته دیگه:

- همون طور که دوستان گفتن شاه شب سریال با شاه شب کتاب که استارک بوده و عضو نگهبانان شب هیچ ربطی نداره و صرفا سوء تفاهمی هست که به خاطر اسم مشابه به وجود اومده.

از این ها که بگذریم، امیدوارم سازندگان سریال یا مارتین در نهایت مشخص کنن که آدرها به چی فکر می کنن و هدف نهایی نایت کینگ چی هست. اینکه صرفا از زندگی متنفرن یه جوریه! گیرم که همه زنده هارو نابود کردن، بعدش می خوان چه کار کنن؟!

و همین طور در مورد هویت و پیشینه کلاغ سه چشم که البته این مورد به نظرم قطعا در نهایت جواب داده خواهد شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در تاریخ به روایت تصویر ها هم درباره آدر کبیر حرف زده میشه هم درباره ی شاه شب. میخواستم بدونم موضوعات تاریخ به روایت تصویر مربوط به سریاله یا کتاب؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد هویت کلاغ سه چشم که مشخصه کیه!

بریندن ریورز از تارگرین ها

با دلیل و مدرک مسخصه اونه

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اسپويل هاي فصل هشت اومده هر چند معلوم نيست درست باشه به هر حال در مورد تاپيك نتيجه را داخل اسپويل ميزارم

برن هيچ ارتباطي با شاه شب نداره ولي در طول نبرد توسط وايت واكر ها به نوعي اسير ميشه و پس از كشته شدن شاه شب و شكست ارتش مردگان، وايت واكر ها عقب نشيني ميكنن و سپس برن را به وايت واكر و شاه شب بعدي تبديل ميكنن و داستان تموم ميشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری