رفتن به مطلب
جورامون

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

شما به قسمت ششم چه امتیازی میدید؟  

83 رای

1. 1. شما به قسمت ششم چه امتیازی میدید؟

• 1
      3
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      2
    • 8
      11
    • 9
      16
    • 10
      46

Recommended Posts

batlimoos » شنبه مرداد 28, 96 9:05 pm[/url]"]در مورد شمشیر جان

تو قسمت 2 فصل 6 که جان مرده هست تو یه سکانس سر داووس شمشیر جان رو که میخواد برداره چشم گرگ روی شمشیر جان بسته هست. آخر اون قسمت جان با یه نفس خیلی عمیق به زندگی برمیگرده. تو قسمت 6 فصل 7 (با دقت دوستان) تو سکانسی که جان داره با مورمونت حرف میزنه چشم شمشیره باز و جان هم زنده هست. جان میافته تو دریاچه یخی. قبل از بیرون اومدنش از دریاچه دوربین رو شمشیرش بی هیچ علت خاصی (!!!) زوم میکنه و چشم گرگ بسته هست. جان از آب میاد بیرون و یه نفس عمیق به عمیقی نفس زنده شدنش میکشه و چشم گرگ باز میشه. ممکنه همه این ها اتفاقی ، خطای دید و یا پاشیدن آب روی شمشیر باشه. ممکن هم هست که کارگردان منظوری داشته.

من فکر میکنم ایندفعه هم جان تو دریاچه مرد (چشم گرگ بسته شد) و دوباره توسط خدای نور تو لحظه بیرون اومدن از آب به زندگی برگشت(چشم گرگ باز شد)

دقت نکرده بودم

باید برم دوباره ببینم

اما ماشالا به حواس جمعت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
وایت ولف » شنبه مرداد 28, 96 7:19 pm[/url]"]به R-FAARAZON:

برا دوستانی که میخاستن فرستادم ولی پیام خصوصی شما فعال نیست ظاهرا

میشه لطفا برای من هم بفرستین؟مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا این اپیزود از لحاظ درام و هیجان بی نظیر بود ولی خوب باز هم میشه ایراداتی وارد کرد ولی به هدف اصلی که ادم از دیدنش لذت ببره واقعا رسیده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مه سا استارک » شنبه مرداد 28, 96 6:56 pm[/url]"]نمی خواستم برای این فصل نظری بذارم ولی این قسمت انقدر داغون بود که نتونستم جلوی خودم رو بگیرم.

دقت کردید که دنریس دوباره مثل همیشه داره چاکر و مخلص پیدا می کنه؟؟

جان برای چی باید جلوی دنریس زانو بزنه؟ این روند حال به هم زن سریال برای بالا کشیدن دنریس تمومی نداره.

اگر قرار بود جان و دنریس فیلم هندی راه بندازند, چرا از اولین قسمت بین اریا و جان اون باند قشنگ رو ایجاد کرده بودند؟

سم قرار بود موفق بشه و خودش رو به پدر و برادری که پسش زدند ثابت کنه. پدر و برادرش که مردند؟!! پس اون خط داستانی رو چرا انقدر بهش پرداختند!!!

همه چیز بی منطق و بی معنیه. من خودم نویسنده ام و اگر دو نفر همچین بلایی سر اثر محبوبم می اوردند, خودکشی می کردم!!

مسیله ى نا هم خوانی زمان ها رو که دیگه واردش نمیشم.

تو فصل اول یه وایت داخل قلعه ایجاد شد و سراغ مورمونت رفت! پس چطور نمی تونند از دیوار رد بشن؟ اصلا برای به دست اوردن یه وایت چرا یه مرده رو نبردند تو قلعه تا وایت بشه و برش دارند بیارند؟ حتما باید می رفتند تو لونه زنبور که محتاج دنریس بشند؟!! چرا جان دقیقا لحظه ای که باید سوار اژدها می شد, مثل دیوانه ها شروع کرد به جنگیدن؟ چرا تو این دو فصل همه اش می بازه و بقیه باید بیان نجاتش بدند!

تنها خصوصیت تیریون عقلش بود که اون هم مدام داره اشتباه می کنه... چرا سریال فقط داره همه ى شخصیت ها رو به گند می کشه؟

در ضمن سرسی چه هیزم تری فروخته به ملت... تایرل ها که تشنه ى قدرت بودند و پرنس دورن هم تو مبارزه مرد. سرسی بدبخت به اجبار با رابرت ازدواج کرد و مدام از طرف پدرش کنار زده شد... بچه هاش یکی یکی مردند,حالا دنبال انتقامه کجاش ایراد داره؟

خلاصه اینکه خیلی شاکی ام.

پوزش اگر سرتون رو درد اوردم.

چنین تحلیلی از شما که نویسنده ای بعیده دوست عزیز

اینطور ایرادات رو از تمام فیلمها و سریالهای مطرح میشه گرفت... و برای همشون هم n جواب میشه تصورکرد که قانع کننده باشن

مثلا چرا جان سوار اژدها نشد؟ میشه تصور کرد که اون نمیخواست اولین نفر باشه و با دیدن اون مرده های که نزدیک بودن خودشو درگیر کرد تا بقیه سوار بشن ! فکر میکنم کاملا مشخص بود که قصدش چیه...یا اون سرسی بدبخت که شما میگی داشت به شوهرش خیانت میکرد و کلا این شرافته که باعث مححبوبیت ند استارک و جان اسنو شده ..چیزی که سرسی از اون کاملا بی بهرست

کاری به بازی امیلیا کلارک ندارم ولی شما شخصیت دنریس رو با سرسی مقایسه میکنید که در یک طرف یک انسان با قلب مهربان و مخالف برده داری و ... و همچنین دارای قدرت ماورایی و صاحب سه اژدها قرار داره و طرف دیگه یک زنی که بجز خیانت و توطئه چینی و خباثت توانایی دیگه ای نداره! مشخصه که دنریس هر جا بره میتونه تعداد زیادی چاکر و مخلص پیدا کنه .

در حالی که سازندگان از یکسال پیش دارن دلیل میارن که چرا در 13 قسمت میخوان تموم کنن و سیر تحولات به شدت سریعتر خواهند شد ، فکر نمیکنم لزومی داشته باشه که ایرادات بنی اسرائیلی بگیریم

به هر حال هر چند در هر اثری و از جمله بازی تاج و تخت میشه ایراداتی دید ولی من دارم ازش لذت میبرم و فکر میکنم تنها من نیستم ! معیار سنجش موفقیت یک اثر تلویزیونی در درجه اول رضایت بیننده هاست و اگر نگاهی به آمارها بندازیم میبینیم که رضایت مردم اون هم نه فقط از یک کشور و فرهنگ بلکه از سرتاسر دنیا از این سریال و همین فصل 7 به قدری بالاست که در تاریخ سریالهای تلویزیونی بی سابقست و همین دلیل برای گفتن اینکه بازی تاج و تخت برترین سریال تاریخه کفایت میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اونجایی که جان یه دفعه سوار نشد من اینطور برداشت کردم که چون دید اکثر وایت واکر های اون دروور موردن و چندتاهم نزدیک اینان خواست اونارو بکشه تا خودش به شا شب برسه حتی دیدین کلی از اژدها دور شده بود به طوریکه شاه شب که نیزه دومو ور داشت نتونست سوار بشه و دیدن نیزه اولو که زد جان طوری نگاهش کرد که انگار میخواد بکشتش ولی اصلا شاه شب به جان اهمیت نمیده فک کنم خیلی قوی تر از این حرفاست و دراگون گلس هم فقط برا کشتن اطرافیانش به کار میره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
olenna_tyrell » شنبه مرداد 28, 96 2:58 pm[/url]"]شکر میون کلامتون

دیدین فیلمنامه فصل بعد هم کامل لیک شد؟

حالا نمیگم چی بوده و چی شده. صرفا گفتم اطلاع بدم

سلام امکانش هست برای من ارسال کنید لینکش رو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فیلمنامه که بیرون نیومده. خلاصه اتفاقات در طول فصل 8 هست

احتمالا هم بعضی موارد تغییر خواهد کرد

بعضی موارد هم کلا در موردش صحبت نشده مثل

نحوه نابودی نایت کینگ

اما قطعا مسیر کتاب با این خلاصه لیک شده تفاوت خواهد داشت

مثلا در کتاب طبق پیش گویی سرسی توسط برادر کوچکتر کشته خواهد شد. بنابراین اگر آریا این کار انجام دهد قائدتا باید در پوست جیمی باشد نه کایبرن

دوستانی که می خوان بخونن این خلاصه رو جملات زیر را جستجو کنند راحت پیدا میشه

Game of Thrones Season 8 Episode 1 Leak (Script)

Game of Thrones Season 8 Episode 2 Leak (Script)

Game of Thrones Season 8 Episode 3 Leak (Script)

Game of Thrones Season 8 Episode 4 Leak (Script)

Game of Thrones Season 8 Episode 5 Leak (Script)

Game of Thrones Season 8 Episode 6 Leak (Script)

ولی سکانس آخر واقعا لایک داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مه سا استارک » شنبه مرداد 28, 96 6:56 pm[/url]"]نمی خواستم برای این فصل نظری بذارم ولی این قسمت انقدر داغون بود که نتونستم جلوی خودم رو بگیرم.

دقت کردید که دنریس دوباره مثل همیشه داره چاکر و مخلص پیدا می کنه؟؟

جان برای چی باید جلوی دنریس زانو بزنه؟ این روند حال به هم زن سریال برای بالا کشیدن دنریس تمومی نداره.

اگر قرار بود جان و دنریس فیلم هندی راه بندازند, چرا از اولین قسمت بین اریا و جان اون باند قشنگ رو ایجاد کرده بودند؟

سم قرار بود موفق بشه و خودش رو به پدر و برادری که پسش زدند ثابت کنه. پدر و برادرش که مردند؟!! پس اون خط داستانی رو چرا انقدر بهش پرداختند!!!

همه چیز بی منطق و بی معنیه. من خودم نویسنده ام و اگر دو نفر همچین بلایی سر اثر محبوبم می اوردند, خودکشی می کردم!!

مسیله ى نا هم خوانی زمان ها رو که دیگه واردش نمیشم.

تو فصل اول یه وایت داخل قلعه ایجاد شد و سراغ مورمونت رفت! پس چطور نمی تونند از دیوار رد بشن؟ اصلا برای به دست اوردن یه وایت چرا یه مرده رو نبردند تو قلعه تا وایت بشه و برش دارند بیارند؟ حتما باید می رفتند تو لونه زنبور که محتاج دنریس بشند؟!! چرا جان دقیقا لحظه ای که باید سوار اژدها می شد, مثل دیوانه ها شروع کرد به جنگیدن؟ چرا تو این دو فصل همه اش می بازه و بقیه باید بیان نجاتش بدند!

تنها خصوصیت تیریون عقلش بود که اون هم مدام داره اشتباه می کنه... چرا سریال فقط داره همه ى شخصیت ها رو به گند می کشه؟

در ضمن سرسی چه هیزم تری فروخته به ملت... تایرل ها که تشنه ى قدرت بودند و پرنس دورن هم تو مبارزه مرد. سرسی بدبخت به اجبار با رابرت ازدواج کرد و مدام از طرف پدرش کنار زده شد... بچه هاش یکی یکی مردند,حالا دنبال انتقامه کجاش ایراد داره؟

خلاصه اینکه خیلی شاکی ام.

پوزش اگر سرتون رو درد اوردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خلاصه داستان های لیک از فصل 8 با احتمال بالای 90% ساختگیه و لیک شده نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Hound » یکشنبه مرداد 29, 96 9:55 am[/url]"]خلاصه داستان های لیک از فصل 8 با احتمال بالای 90% ساختگیه و لیک شده نیست.

منم همین فکرو میکنم چون مارتین میگفت داستان تو وینترفل شروع شده وتو وینترفل هم تموم میشه ولی تو لیکا این طور نبود

البته باید توجه کرد که امکانش هست درست بوده باشه چون متن لیکا و داستانش خیلی واقعی در اومده که بعیده کسی جز فیلمنامه نویسا بتونن به اون خوبی درش بیارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
shahriaran » یکشنبه مرداد 29, 96 10:08 am[/url]"]
The Hound » یکشنبه مرداد 29, 96 9:55 am[/url]"]خلاصه داستان های لیک از فصل 8 با احتمال بالای 90% ساختگیه و لیک شده نیست.

منم همین فکرو میکنم چون مارتین میگفت داستان تو وینترفل شروع شده وتو وینترفل هم تموم میشه ولی تو لیکا این طور نبود

البته باید توجه کرد که امکانش هست درست بوده باشه چون متن لیکا و داستانش خیلی واقعی در اومده که بعیده کسی جز فیلمنامه نویسا بتونن به اون خوبی درش بیارن

سريال از فصل ٥ شروع كرد راهش را از كتاب جدا كردن، اينكه مارتين گفته داستان تو وينترفل تموم ميشه مربوط به كتاب ميشه، من فكر نميكنن با توجه به تغييراتي كه دي ان دي تو داستان دادن و خيلي از شخصيت هاي اصلي حذف كردن امكانش باشه دقيقا همون پايان كتاب را درست كنن! بنظر من در بهترين حالت پايان كتاب شيبه به پايان سريال ميشه! (دقيقا همون نميشه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعی یا فیک بودن مطالب دو سال دیگه فقط با پخش خود سریال قابل تشخیص خواهد بود منم مثل شما امیدوارم فیک باشه

دقیقا همین واقعی بودن آدمو به شک میندازه مشخصه ی حرفه ای نوشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان کسی میتونه فیمنامه فصل هشت که لو رفته رو برام بفرسته>؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاش واقعا ساختگی باشه. خیلی بد بود و اصلا دلم نمیخواد واقعیت داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر منم این فیلمنامه خیلی حرفه ای نوشته شده و احتمالش زیاده که واقعی باشه، یه جورایی به نظرم با این فصل جور درمیاد

اینکه ما دوست داریم فیک باشه دلیل نمیشه که فیک باشه، گرچه باید اعتراف کنم بسیار داستان پرتنش و پر زد و خوردی هست و همه چی کن فیکون میشه

و البته تو فیلمنامه لیک شده یه سری اشکالات و مواردی که خیلی با منطق جور درنمیان قابل تشخیصه

بد نیست مدیرای تالار یه انجمن با عنوان فصل هشتم با اخطار اسپویل درست کنن که بشه داخلش با خیال راحت در مورد فیلمنامه لیک شده فصل 8 بحث کرد

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
barndon the builder » یکشنبه مرداد 29, 96 9:26 am[/url]"]فیلمنامه که بیرون نیومده. خلاصه اتفاقات در طول فصل 8 هست

نحوه نابودی نایت کینگ

مثلا در کتاب طبق پیش گویی سرسی توسط برادر کوچکتر کشته خواهد شد. بنابراین اگر آریا این کار انجام دهد قائدتا باید در پوست جیمی باشد نه کایبرن

اسپویل شدید در مورد فیلمنامه لیک شده فصل هشتم سریال، اگه نمی خواید بخونید لطفا باز نکنید:

مگه اولین آدر نایت کینگ نبوده و اون نبوده که همه آدرهارو تبدیل کرده؟

مگه طبق نتیجه ای که تو این فصل بهش رسیدن و فکر کنم بریک بهش اشاره کرد چون این نایت کینگ بوده که همه آدرهارو تبدیل کرده، نباید با از بین رفتنش همه آدرهای دیگه از بین برن؟

پس اون آدری که برن رو تبدیل کرد چه جوری با نابودی نایت کینگ از بین نرفته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Shield of the Life » یکشنبه مرداد 29, 96 11:34 am[/url]"]
barndon the builder » یکشنبه مرداد 29, 96 9:26 am[/url]"]فیلمنامه که بیرون نیومده. خلاصه اتفاقات در طول فصل 8 هست

نحوه نابودی نایت کینگ

اسپویل شدید در مورد فیلمنامه لیک شده فصل هشتم سریال، اگه نمی خواید بخونید لطفا باز نکنید:

مگه اولین آدر نایت کینگ نبوده و اون نبوده که همه آدرهارو تبدیل کرده؟

مگه طبق نتیجه ای که تو این فصل بهش رسیدن و فکر کنم بریک بهش اشاره کرد نایت کینگ همه آدرهارو تبدیل نکرده و نباید با از بین رفتنش همه آدرهای دیگه از بین برن؟

پس اون آدری که برن رو تبدیل کرد از چه جوری با نابودی نایت کینگ از بین نرفته؟

در اسكريپت جايي به مرگ نايت كينگ اشاره نميشه! از طرفي شايد تمام وايت واكر ها توسط جادوي نايت كينگ ساخته نشده باشن و حداقل اون ١٣ تا وايت واكر كه در سكانس پاياني قسمت ٤ فصل ٤ ديده باشيم به وسيله ي دراگون گلس بوجود آمده باشن! از طرفي اشاره بريك بنظرم مربوط ميشد به وايت ها نه وايت واكر ها! در هر صورت اسكريپت منتشر شده نواقص زيادي داره همون طور كه داستان اين فصل داشت ولي بنظر من ليك شدست و فيك نيست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@جورامون

اگر امکانش هست ، یه تاپیک به اسم "اسپویل ازاد" ایجاد کن که بچه ها تو تاپیک قسمت سریال در مورد لیک های مختلف صحبت نکنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در اسكريپت جايي به مرگ نايت كينگ اشاره نميشه! از طرفي شايد تمام وايت واكر ها توسط جادوي نايت كينگ ساخته نشده باشن و حداقل اون ١٣ تا وايت واكر كه در سكانس پاياني قسمت ٤ فصل ٤ ديده باشيم به وسيله ي دراگون گلس بوجود آمده باشن! از طرفي اشاره بريك بنظرم مربوط ميشد به وايت ها نه وايت واكر ها! در هر صورت اسكريپت منتشر شده نواقص زيادي داره همون طور كه داستان اين فصل داشت ولي بنظر من ليك شدست و فيك نيست!

چرا دیگه به مرگ نایت کینگ اشاره شده.اپیزود 5 آخرش تو قسمتی که به تمام مرگ های اپیزود اشاره می کنه اسم نایت کینگ هم هست.به نظر من هم فیکه...خیلی مسخرس...خیلی لوسه رابطه ی دنی و جان و بعدم به دنیا اومدن لیانا...اگه قراره اینجوری بشه من همون صبر می کنم کتابا بیاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
HEART OF WINTER » یکشنبه مرداد 29, 96 12:10 pm[/url]"]

چرا دیگه به مرگ نایت کینگ اشاره شده.اپیزود 5 آخرش تو قسمتی که به تمام مرگ های اپیزود اشاره می کنه اسم نایت کینگ هم هست.به نظر من هم فیکه...خیلی مسخرس...خیلی لوسه رابطه ی دنی و جان و بعدم به دنیا اومدن لیانا...اگه قراره اینجوری بشه من همون صبر می کنم کتابا بیاد

در حقيقت بايد ميگفتم به نحوه مرگ نايت كينگ اشاره نشده، رابطه دني و جان كه داره شكل ميگره و اون واقعي! در مورد ليانا سوالي كه پيش مياد اينكه مگه دني نگفت نميتونه بچه دار بشه و اژدهايانش تنها بچه هايي كه او خواهد داشت!؟ پس چجوري از جان حامله ميشه، البته تو همين تاپيك (صفحه ها اول) دوستان تئوري هايي مطرح كردن و پيش گويي ميري مازدو را موشكافي كردن ولي بنظرم اگه ميخواستن دني را حامله كنن مطرح كردن اين موضوع بي مورد بود البته شايد سازندگان ميخواستن رو خاص بودن و جادويي بودن رابطه جان و دني تاكيد كنن!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در حقيقت بايد ميگفتم به نحوه مرگ نايت كينگ اشاره نشده، رابطه دني و جان كه داره شكل ميگره و اون واقعي! در مورد ليانا سوالي كه پيش مياد اينكه مگه دني نگفت نميتونه بچه دار بشه و اژدهايانش تنها بچه هايي كه او خواهد داشت!؟ پس چجوري از جان حامله ميشه، البته تو همين تاپيك (صفحه ها اول) دوستان تئوري هايي مطرح كردن و پيش گويي ميري مازدو را موشكافي كردن ولي بنظرم اگه ميخواستن دني را حامله كنن مطرح كردن اين موضوع بي مورد بود البته شايد سازندگان ميخواستن رو خاص بودن و جادويي بودن رابطه جان و دني تاكيد كنن!؟

موافقم .اگه دنی بچه ای هم داشته باشه بیشتر برای همون تاکید تارگرین بودن جان خواهد بود.ولی خدایی خیلی مسخرس! رابطه ی جان و دنی خیلی زود شکل گرفت و با سرعت سرسام اوری داره پیش میره...فکر کنم عشق در یک نگاه بوده. واقعا منطقیه دنریس در جنگ شرکت نکنه آخرش هم بگه من بمیرم اشکالی نداره بچمو نجات بدید...فیلم هندی که نیست... بعد یهو دنریس اینقدر متواضع شده هرچی جان بهش بده گوش بده؟؟!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از پارسال و بعد از تمام شدن فصل ششم بر خلاف بقیه‌ی فصل‌ها منتظر فصل جدید نبودم .

اما با شروع فصل 7 و دیدن قسمت اول به نظرم رسید که این بهترین فصل سریال تا به حال باشد که تا اینجا هم همینطوری بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری