رفتن به مطلب
The Hound

بحث در مورد اسپویل های احتمالی مطرح شده فصل هشتم

Recommended Posts

emj » شنبه شهریور 4, 96 11:07 am[/url]"]یا سوال بعدی اینکه

چرا قسمت ۱۰ فصل دو هم یکی از آدر ها سم رو میبینه که قایم شده ولی خیلی ساده با ارتشش از کنارش رد میشه و کاری باش نداره!؟؟

به همون دلیل که تو قسمت اول فصل اول یکی از نگهبانهای شب رو نکشتن. به نظر میخواستن یه نفر رو باقی بزارن تا از رعب و وحشتشون برای بقیه تعریف کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سوال اینجاست که اگر جان، تارگرین هست (که هست) پس چطور در اثر آتش می میره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مدافع » چهارشنبه شهریور 8, 96 6:02 pm[/url]"]سوال اینجاست که اگر جان، تارگرین هست (که هست) پس چطور در اثر آتش می میره؟

تا اونجای من میدونم تمام خاندان تارگرین نسوز نیستند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مدافع » چهارشنبه شهریور 8, 96 7:02 pm[/url]"]سوال اینجاست که اگر جان، تارگرین هست (که هست) پس چطور در اثر آتش می میره؟

میشه اینطوری هم توجیه اش کرد که در اثر سوختن تدریجی نمیمیره بلکه موج انفجار وایلدفایر اعضای بدنش رو متلاشی میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مدافع » چهارشنبه شهریور 8, 96 6:02 pm[/url]"]سوال اینجاست که اگر جان، تارگرین هست (که هست) پس چطور در اثر آتش می میره؟

خیلی یادم نمیاد و ضمنا همه کتابهارو هم نخوندم، اما ویژگی نسوز بودن به صورت یک اصل کلی تو کتاب فکر نکنم وجود داشته باشه، حتی اگه درست یادم باشه خود مارتین گفته که نسوختن دنریس تو صحنه سوزوندن جنازه کال دروگو یه اتفاق خارق العاده بوده، دلیل نمیشه که همیشه نسوزه (قبول دارم که سریال تو دوش کالین هم این کارو تکرار کرد)

جدای این، ویسریس که یه تارگرینه رو ببینین که طلای مذاب چه بلایی سرش میاره

پس اینکه بگیم جان چون تارگرین هست نمی سوزه نمی تونه به عنوان یک قاعده کلی درست باشه و از طرف دیگه هم اگه جان این ویژگی رو داشت باید در طول سالها متوجه این امر میشد که مثلا چیزهای داغ خیلی اذیتش نمی کنن که ظاهرا خبری از این مورد نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جان نسوز نیس ، تو سریال هم تو صحنه حمله وایت (؟) به فرمانده مورمنت تو کسل بلک دستش بخاطر خودن به چراغ نفتی میسوزه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آتش رو خود اژدها هم اثر داره!؟ با فرض اينكه دنريس تو سريال نسوز و هيچ جور آتش روش اثر نميزاره(مثل اتفاقي كه تو ويس دوتراك افتاد) چرا بايد اتش رو خود اژدها اثر بزاره!؟ اگه وايلدفاير هم منفجر بشه دروگون بايستي زنده ميموند!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نکته عجیب برای من این بود که اشاره ای به چطور کشته شدن نایت کینگ نکرده

فقط گفته نایت کینگ از ویسیرسیون پیاده شده و همراه سایر وایت واکر ها به حمله ادامه میده و ویسیریون توسط گندری کشته میشه

پس نایت کینگ چی میشه؟!!!!!!!!!

اگر فایل پی دی افی که دوستمون معرفی کردن نسخه کامل فیلمنامه لیک شده هست پس این یه سوتیه بزرگه که نشون میده احتمالا این اسکریپت واقعی نیست

خداکنه که واقعی نباشه واقعا پایان دردناکی داره همه اون شخصیت هایی که دوست داریم از بین میرن

چطور ممکنه در حالیکه در سریال مدام به شاهزاده موعود ( که میتونه همون آزور آهای باشه) اشاره میکنن در فصل پایانی این شاهزاده معرفی نشه؟

پس تکلیف ترانه یخ و آتش چی میشه؟ لیانا تارگرین که میشه آتش و آتش... این وسط یخ و آتش میتونه یا خود جان اسنو (ایگان تارگرین ) باشه یا ترکیبی از او و دنریس

واقعا سرانجام ملکه اژدها بعد از 7 فصل پرداختن به اون باید اینطور باشه که در جنگ بزرگ شرکت نکنه و مثل مادرش سر زایمان بمیره؟

دنریس به کنار آیا دو شخصیت بسیار دوست داشتنی یعنی جان و جیمی باید به اون صورت و در اثر انفجار اتفاقی بمیرن؟ حداقل نباید مرگشون حماسی تر باشه؟

اگر فیلمنامه واقعی باشه فکر میکنم همونطور که هکرها گفتن اچ بی او داره به پایان عمرش نزدیک میشه و احتمالا صدای مارتین هم در خواهد اومد.

به هر حال یک موضوع هست که به شخصه من رو امیدوار نگه داشته و اون اینکه ماه گذشته دی اند دی اعلام کردند که درسته تقریبا فیلمنامه تموم شده ولی دارن روی 4 قسمت پایانی که دو سوم فصل 8 رو شامل میشه کار میکنن و هنوز تکمیل نشده

این موضوع نشون میده که هنوز هیچ چیزی قطعی نیست و ممکنه این اسکریپت ها واقعا لیک شده باشن ولی هنوز اعلام نشده که فیلم نامه کاملا به پایان رسیده و دیروز هم نیکولای کاستر والدو (جیمی لنیستر) تایید کرد که هنوز فیلمنامه به دست بازیگران نرسیده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره. نایت کینگ رفت تو تالار بعد یهو غیب شد.

مهمتر اینکه اگه نایت کینگ‌کشته بشه بقیه آدرها نباید زنده بمونن که آخرش دوباره برن استارک رو نایت کینگ کنن. مگه آدرها با جادوی نایت کینگ تبدیل نشدن پس وقتی خودش بمیره جادوشم باید از بین بره.

سرنوشت برن هم خیلی احمقانه هست.‌خب کلاغ سه چشم شد که چی بشه. کلی آدمم مردن که این بشه کلاغ :/

آخرش خیلی دپرس شدم. همه قهرمانان خوب یکجا مردن. سانسا بی خاصیت شد ملکه سه خاندان.

باتوجه به اینکه دنریس نسوز هست نمیدویم خود اژدها هم نسوز میشه یا نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینا استارک » پنج شنبه شهریور 9, 96 12:13 pm[/url]"]آره. نایت کینگ رفت تو تالار بعد یهو غیب شد.

مهمتر اینکه اگه نایت کینگ‌کشته بشه بقیه آدرها نباید زنده بمونن که آخرش دوباره برن استارک رو نایت کینگ کنن. مگه آدرها با جادوی نایت کینگ تبدیل نشدن پس وقتی خودش بمیره جادوشم باید از بین بره.

سرنوشت برن هم خیلی احمقانه هست.‌خب کلاغ سه چشم شد که چی بشه. کلی آدمم مردن که این بشه کلاغ :/

آخرش خیلی دپرس شدم. همه قهرمانان خوب یکجا مردن. سانسا بی خاصیت شد ملکه سه خاندان.

باتوجه به اینکه دنریس نسوز هست نمیدویم خود اژدها هم نسوز میشه یا نه

سابقا در قالب یک نوشتار تقریبا مفصل، اشتباه رایج و تفاوت وایت واکرها با آدرها رو متذکر شدم اما ظاهرا توی این دنیای نغمه، هرکسی دوست داره هرجور میخاد اسم گذاری بکنه و توجهی به مطلبی که گذاشتم نشد.

به هر حال، دوباره یادآوری می کنم:

هرچند عموماً رایج شده که شاه شب و تمام سپاهیانش رو وایت واکر می نامند و این نام، یک اسم عام و رایج است و نهایتا اونهایی که قائل به تمایز هستند از دو واژ] وایت واکر و وایت برای تمایز بین آنها استفاده می کنند اما صحیحتر ماجرا که در ابتدای سریال هم ازش استفاده میشد اینه که بین موجودات حاضر در ارتش شاه شب، تمایز وجود داره و مشخصا از دو نوع موجود متمایز با دو نام مخصوص به خود تشکیل شدند

آدرها:

اونهایی که سرکردگی سپاه رو بر عهده دارند و معمولا هم روی اسب می نشینند؛ موجوداتی که بوسیله جادو، از انسان زنده تبدیل شدند (فرایند تبدیل رو سابقا و زمانی که طفل تازه متولد شده کراستر توسط شاه شب به آدر تبدیل شد دیدیم) و مثل زندگان، دارای حیات و قوه تفکر و اختیار هستند. برخیشون هنوز کوچک هستند (همونطور که توی سکانس ابتدایی فصل یک نشون داد) و برخی دیگه که از زمان تبدیلشون زمان زیادی گذشته و عمر زیادتری دارند فقط پیر شدند اما بواسطه کهولت سن نمی میرند.

اینها توان صحبت کردن دارند هرچند که صداشون شبیه جیغ و صیحه غیر قابل فهم هستش (همونطور که در سکانش انتهایی فصل دوم و زمان لشکرکشیشون به سمت اثر نخستین انسانها دیدیم)

سلاحهای اینها هم شکل جادویی داره و از یخ ساخته شده منتها قدرتش به حدیه که فولاد رو براحتی میشکنه

این عده که قدرتی به مراتب بیشتر از انسانهای قوی دارند و با دستشون میتونند تیغه فولاد رو خرد کنند (قبلا توی سکانس مبارزه سمول با یکیشون، شاهد این اتفاق بودیم)؛ ظاهرا فقط بوسیله آبسیدین یا شمشیر والریایی نابود (کشته) میشن و ازونجایی که ایجادشون بوسیله جادو بوده، پس از کشته شدنشون هم هیچی از جنازشون نمی مونه و مثل یخ خرد شده روی زمین می پاشند.

پس نامگذاری اینها با عباراتی مثل وایت واکر یا حتی وایت صحیح نخواهد بود.

وایت واکرها:

مردگانی هستند که بعد از مرگ، بوسیله جادوی آدرها تبدیل به وایت واکر شدند که این موضوع رو هم توی هاردهوم دیدیم و هم بارها تاییدش رو لابلای سکانسها و صحبتهای شخصیتهای سریال شنیدیم.

در بین اینها، هم انسان مرده وجود داره و هم حیوانات؛ همونطوری که توی سکانس آنسوی دیوار دیدیم حتی خرس قطبی هم تبدیل به وایت شده بود یا مثلا اسبهایی که آدرها ازشون استفاده می کنند هم اسبهای مرده هستند که بعدا تبدیل شدند. هرکدام از این موجودات هم با همان خوی و خصلتی که در زمان حیات داشتند تبدیل شدند و مثلا، خرس قطبی بشدت درنده و قوی هست در حالی که اسبها کماکان نجیب و آرام هستند. پس تبعا سازندگان حق دارند اژدهای مرده رو هم با همون وضعیت آتش پراکنی بسازند هرچند که در این وضعیت، آتشش آبی رنگ شده و ظاهرا از قدرت سوزانندگی بیشتری برخوردار هستش (البته بنظرم این مساله در تضاد با ماهیت موجودات مرده هست و از یه موجود مرده نمیشه انتظار داشت که قدرتی داشته باشه که نماد زندگان و خدای آتش هست و منطقی تر این بود که آتش این اژدها، تبدیل به تیرهای یخی می شد اما در اینصورت، سازندگان راهی برای نابودی دیوار نداشتند و مجبور شدند به این شکل نشونش بدن)

اینها به همون وضعیتی که جسدشون زمان تبدیل داشته بر می خیزند. اگه فقط اسکلتشون مونده باشه شکل اسکلت هستند و اگر بخشهایی از جسد متلاشی یا توسط حیوانات درنده، دریده شده باشه الان هم همون وضعیت رو دارند. با همون سلاح و ابزاری که باهاش سر و کار داشتند و با همون تواناییهای مبارزه در حال حیاتشون مبارزه می کنند. برخیشون شمشیر، برخی تبر، برخی چاقو یا چاقو یا سایر ابزارها رو دارند

اینها مردگان متحرک هستند. برخی چیزها رو متوجه میشوند و بیاد میارند اما مثل انسانها اختیار و تعقل ندارند. روش نابودیشون هم رو جناب شاه جان برای سرسی خانم توصیف کرد و تصور می کنم یک روش دیگه هم اینه که سرشون از بدن جدا بشه اما نکته اینجاست که بعد نابودی، جسدشون کماکان باقی می مونه و مثل آدرها پودر نمیشه

حالا بر گردیم به صحبت شما

همونطوری که توی اپیزود آنسوی دیوار دیدیم، وایت واکرها با نابودی آدری که اونها رو تبدیل کرده از بین میرند اما آدرها چون وجودشون ناشی از جادو هست، حیاتشون هم بستگی به وجود شاه شب نداره و مرگ و نابودی شاه شب تاثیری روی بقای اونها نداره.

بنابراین طبیعیه که بعد مرگ احتمالی شاه شب، تمام مردگانی که توسط او تبدیل شدند هم از بین میرند و ارتش مردگان نابود میشه اما سایر آدرها زنده می مونند و می تونند اثرگذار باشند.

من احتمال میدم که برخی از آدرها وارد معرکه جنگ با انسانها نشدند و در همون محل استقرار اولیشون باقی موندند یو حتی احتمال داره یه تعداد از آدرهایی که توی ارتش همراه شاهشون بودند از مهلکه جنگ، به سلامت گریختند و پس از کشته شدن شاه شب، بدیهیه که یکی دیگه باید جاش رو بگیره. بنابراین زمانی که جسد زاغ سه چشم رو میارند به اون محل، با همون جادو میتونند تبدیلش کنند

اما این مساله یک ایراد اساسی داره

نکتش رو ابتدای توضیحاتم گفتم:

آدرها بعنوان فرماندهان ارتش مردگان، از انسان زنده تبدیل میشن نه مرده و اگر بنا باشه مرده رو تبدیل کنند قطعا تبدیل به وایت واکر میشه نه آدر!!!! پس جنازه برن رو نمیتونند تبدیل به آدر کنند و اگر این تبدیل صورت بگیره هم برن نمیتونه فرماندهی آدرها رو داشته باشه و شاهشون باشه

در واقع، اینجا قضیه تابع و متبوع وجود داره و برن مرده، نمیتونه بر زندگان (آدرها) ریاست کنه و این بخش از داستان منتشره، یک گاف بسیار بزرگ و غیر قابل اغماض خواهد بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@مدافع

وايت واكر با آدر جفتشون يكين! جفتشون به وسيله جادو از انسان زنده بوجود اومدن و هوشمندن، در كتاب مردمان وستروس ميگن آدر مردمان انسوي ديوار ميگن وايت واكر، در سريال جفتشون بهش ميگن وايت واكر و كلا اسم "آدر” وجود نداره

كساني كه توسط وايت واكر/آدر كشته ميشن و بصورت مرده متحرك زنده ميشن اسمشون "وايت" هست هم در داخل سريال و هم در كتاب

وايت(wight)

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Wights

وايت واكر/آدر (white walker/Other)

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Others

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@مدافع

دوست عزیز باور کن بعد از هفت هشت سال فن گات بودن دیگه فرق آدر و واکر رو هر بچه ای میدونه

منظور من این بود که آدرها با جادوی آدر بزرگ که تو سریال نایت کینگ هست بوجود اومدن. وقتی جادوی اصلی از بین بره اصولا اونها هم‌باید از بین برن. پس وقتی نایت کینگ پودر بشه جادوی فرزندان جنگل ازبین میره و همه آدرهایی که اون تبدیل کرده باید ازبین برن

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان چون تاپیک دیگه ای برای تبادل نظر در مورد فصل هشتم وجود نداره گفتم سوالمو اینجا مطرح کنم.

به نظرتون ترتیب حذف شدن دو villain اصلی داستان یعنی نایت کینگ و سرسی به چه صورته؟ کدوم در نیمه ی ابتدایی و کدوم در نیمه ی پایانی فصل نابود میشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nymeria » پنج شنبه شهریور 9, 96 10:18 pm[/url]"]دوستان چون تاپیک دیگه ای برای تبادل نظر در مورد فصل هشتم وجود نداره گفتم سوالمو اینجا مطرح کنم.

به نظرتون ترتیب حذف شدن دو villain اصلی داستان یعنی نایت کینگ و سرسی به چه صورته؟ کدوم در نیمه ی ابتدایی و کدوم در نیمه ی پایانی فصل نابود میشن؟

اگه اين فيلمنامه ها فيك نباشن خب جفتشون تو قسمت ٥ كشته ميشن

ولي اگه اين فيلمنامه ها فيك باشن بنظر من سرسي چوب خيانتش را ميخوره و توسط خود نايت كينگ كشته ميشه، بنظر من نايت كينگ تو قسمت ٥ كينگزلندينگ فتح ميكنه و سرسي ميكشه تو قسمت ٦ هم نتيجه نبرد مشخص ميشه يا زنده ها زنده ميمونن يا اينكه به مردگان مي پيوندن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینا استارک » پنج شنبه شهریور 9, 96 10:04 pm[/url]"]@مدافع

دوست عزیز باور کن بعد از هفت هشت سال فن گات بودن دیگه فرق آدر و واکر رو هر بچه ای میدونه

منظور من این بود که آدرها با جادوی آدر بزرگ که تو سریال نایت کینگ هست بوجود اومدن. وقتی جادوی اصلی از بین بره اصولا اونها هم‌باید از بین برن. پس وقتی نایت کینگ پودر بشه جادوی فرزندان جنگل ازبین میره و همه آدرهایی که اون تبدیل کرده باید ازبین برن

درود

آدرها که اسم دیگشون وایت واکر (White Walker) به معنای مرده سفید هست ( با wight به معنای مخلوق که اشاره به مرده های معمولی داره اشتباه نشن) لزوما توسط نایت کینگ بوجود نیومدن هر چند در سریال بریک دندریون با اشاره به نایت کینگ میگه اونه که همشون رو تبدیل کرده ولی با توجه به نوشته های مارتین این موضوع درست نیست ( شاید جان به همین دلیل به دندریون میگه تو متوجه نیستی)

آدرها یا همون وایت واکر ها قبل از ساخته شدن دیوار به دست برندون معمار وجود داشتن(در فصل 6 دیدیم که اولین آدر در زمان جنگ بچه های جنگل با انسانهای نخستین توسط بچه ها بوجود اومد) ... اونها در شب طولانی بر علیه انسانها جنگیدن تا اینکه انسانها با محوریت آزورآهای موفق به روندن اونها به سرزمین همیشه زمستان شدن. اصلا دیوار به دو دلیل ساخته شد یکی وحشی ها و دیگری آدرها و به همین دلیل جادوهای باستانی در اون نهاده شد.

نگهبانان شب هم از اون زمان به بعد بوجود آمدن.

اما شاه شب کیه؟

شاه شب (نایت کینگ) سیزدهمین لرد کماندر نگبانان شب بود که در عصر قهرمانان میزیست و بعد از عشق بازی با یک آدر مونث در آنسوی دیوار روح خودش رو تسلیم میکنه و تبدیل به موجودی میشه که میبینیم. سالها بر دیوار حمکرانی کرد تا اینکه حاکم شمال با کمک جورامون او رو شکست میدن و نگهبانان شب رو آزاد میکنن . اما او از بین نمیره و در آنسوی دیوار تبدیل به موجودی ماورای آدرها میشه (ترکیبی از برن و یک ادر و یک جنگجوی افسانه ای رو در نظر بگیرید)

برای اطلاعات دقیقتر در مورد تاریخچه شاه شب و دیوار و نگهبانان شب میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_King

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Wall

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_Watch

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پارسا تارلی » جمعه شهریور 10, 96 6:15 am[/url]"]به نظرتون به آدر میتونه انسان دیگه ای رو آدر کنه؟وایت نه ها آدر

آره. همونطور که بچه‌های کرستر آدر میشدن. ولی اونا زنده بودن و با جادو تبدیل میشدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » چهارشنبه شهریور 8, 96 6:39 pm[/url]"]
مدافع » چهارشنبه شهریور 8, 96 7:02 pm[/url]"]سوال اینجاست که اگر جان، تارگرین هست (که هست) پس چطور در اثر آتش می میره؟

میشه اینطوری هم توجیه اش کرد که در اثر سوختن تدریجی نمیمیره بلکه موج انفجار وایلدفایر اعضای بدنش رو متلاشی میکنه

دقیقا درسته. گفته شده در آتش نمیسوزن نگفتن تحمل موج انفجار رو دارن در ضمن من بازم برام سواله جطور میشه یه تارگارین رنگ موهاش سساه باشه ورنگ چشماشم سیاه باشه همه تارگارینا از چشمم بگزرین حتی تو ازدواج خارج از خانواده شون رنگ موهاشون طلایی بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
wishtasp » پنج شنبه شهریور 8, 96 1:11 am[/url]"]نکته عجیب برای من این بود که اشاره ای به چطور کشته شدن نایت کینگ نکرده

فقط گفته نایت کینگ از ویسیرسیون پیاده شده و همراه سایر وایت واکر ها به حمله ادامه میده و ویسیریون توسط گندری کشته میشه

پس نایت کینگ چی میشه؟!!!!!!!!!

اگر فایل پی دی افی که دوستمون معرفی کردن نسخه کامل فیلمنامه لیک شده هست پس این یه سوتیه بزرگه که نشون میده احتمالا این اسکریپت واقعی نیست

خداکنه که واقعی نباشه واقعا پایان دردناکی داره همه اون شخصیت هایی که دوست داریم از بین میرن

چطور ممکنه در حالیکه در سریال مدام به شاهزاده موعود ( که میتونه همون آزور آهای باشه) اشاره میکنن در فصل پایانی این شاهزاده معرفی نشه؟

پس تکلیف ترانه یخ و آتش چی میشه؟ لیانا تارگرین که میشه آتش و آتش... این وسط یخ و آتش میتونه یا خود جان اسنو (ایگان تارگرین ) باشه یا ترکیبی از او و دنریس

واقعا سرانجام ملکه اژدها بعد از 7 فصل پرداختن به اون باید اینطور باشه که در جنگ بزرگ شرکت نکنه و مثل مادرش سر زایمان بمیره؟

دنریس به کنار آیا دو شخصیت بسیار دوست داشتنی یعنی جان و جیمی باید به اون صورت و در اثر انفجار اتفاقی بمیرن؟ حداقل نباید مرگشون حماسی تر باشه؟

اگر فیلمنامه واقعی باشه فکر میکنم همونطور که هکرها گفتن اچ بی او داره به پایان عمرش نزدیک میشه و احتمالا صدای مارتین هم در خواهد اومد.

به هر حال یک موضوع هست که به شخصه من رو امیدوار نگه داشته و اون اینکه ماه گذشته دی اند دی اعلام کردند که درسته تقریبا فیلمنامه تموم شده ولی دارن روی 4 قسمت پایانی که دو سوم فصل 8 رو شامل میشه کار میکنن و هنوز تکمیل نشده

این موضوع نشون میده که هنوز هیچ چیزی قطعی نیست و ممکنه این اسکریپت ها واقعا لیک شده باشن ولی هنوز اعلام نشده که فیلم نامه کاملا به پایان رسیده و دیروز هم نیکولای کاستر والدو (جیمی لنیستر) تایید کرد که هنوز فیلمنامه به دست بازیگران نرسیده

آره منم این تازگیا به نایت کینگ خیلی علاقه مند شدم و نمیخوام حالا حالا و به احتی بمیرم میخوام مرگش باشکوه باشه ویا اصلا نمیره در پایان.یه چیزی مثل این بشه که مثلا جان اسنو ونایت کینگ صلح کنن بالاخره آدر هاهم نوعی از موجوداتن به شرط اینکه انسانهارو تبدیل نکنن و بهشون اجازه تولید مثل داده بشه اونم نه با تبدیل کردن انسانها.و از جان هم بعنوان یه انسان بزرگ که موفق شد آدرها و انسان هارو به صلح برسونه یاد بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
wishtasp » جمعه شهریور 9, 96 1:50 am[/url]"]

درود

آدرها که اسم دیگشون وایت واکر (White Walker) به معنای مرده سفید هست ( با wight به معنای مخلوق که اشاره به مرده های معمولی داره اشتباه نشن) لزوما توسط نایت کینگ بوجود نیومدن هر چند در سریال بریک دندریون با اشاره به نایت کینگ میگه اونه که همشون رو تبدیل کرده ولی با توجه به نوشته های مارتین این موضوع درست نیست ( شاید جان به همین دلیل به دندریون میگه تو متوجه نیستی)

آدرها یا همون وایت واکر ها قبل از ساخته شدن دیوار به دست برندون معمار وجود داشتن(در فصل 6 دیدیم که اولین آدر در زمان جنگ بچه های جنگل با انسانهای نخستین توسط بچه ها بوجود اومد) ... اونها در شب طولانی بر علیه انسانها جنگیدن تا اینکه انسانها با محوریت آزورآهای موفق به روندن اونها به سرزمین همیشه زمستان شدن. اصلا دیوار به دو دلیل ساخته شد یکی وحشی ها و دیگری آدرها و به همین دلیل جادوهای باستانی در اون نهاده شد.

اما شاه شب کیه؟

شاه شب (نایت کینگ) سیزدهمین لرد کماندر نگبانان شب بود که در عصر قهرمانان میزیست و بعد از عشق بازی با یک آدر مونث در آنسوی دیوار روح خودش رو تسلیم میکنه و تبدیل به موجودی میشه که میبینیم. سالها بر دیوار حمکرانی کرد تا اینکه حاکم شمال با کمک جورامون او رو شکست میدن و نگهبانان شب رو آزاد میکنن . اما او از بین نمیره و در آنسوی دیوار تبدیل به موجودی ماورای آدرها میشه (ترکیبی از برن و یک ادر و یک جنگجوی افسانه ای رو در نظر بگیرید)

برای اطلاعات دقیقتر در مورد تاریخچه شاه شب و دیوار و نگهبانان شب میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید:

در مورد Night King و Night's King:

FaN » جمعه مرداد 27, 96 5:03 pm[/url]"]درباره هويت نايت كينگ و قربانى براى ادرها يكى از عزيزان سوالى مطرح كرده بود كه اينجا به طور خلاصه جواب ميدم:

ببينيد عزيزان در داستان مارتين دو تا شخصيت مجزا از يكديگر وجود دارند:

1. يكى را با عنوان Night King ميشناسيم كه همون شاه شب هستش و توسط فرزندان جنگل براى مقابله با هجوم انسانها ايجاد شد، و در سريال در قسمت The Door نحوه ايجادش در ويژن برن نشون داده شد، و سوال و جواب برن با اون بازمونده فرزندان جنگل در ارتباط با ايشون بود.

2. اما يك شخصيت ديگر به اسم Night's King وجود داره كه همونيه كه يكى از دوستان به قربانى دادن‌هاش براى ادرها اشاره كردن، و در يكى از قسمتهاى Histories & Lore كه ييگريت درباره نگهبانان شب صحبت ميكنه، به ايشون و نحوه پيوستنش به افراد شاه شب اشاره خيلى كوتاهى ميكنه. ايشون اگر اشتباه نكنم سيزدهمين لرد فرمانده نگهبانان شب بوده و الان درست يادم نيست كه از استاركها بود يا از بولتونها. اما به هرحال اطلاعات دقيق درباره ايشون را هم ميتونيد از ويكى نغمه به دست بياريد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Shield of the Life » جمعه شهریور 10, 96 11:11 am[/url]"]
wishtasp » جمعه شهریور 9, 96 1:50 am[/url]"]

درود

اما شاه شب کیه؟

در مورد Night King و Night's King:

FaN » جمعه مرداد 27, 96 5:03 pm[/url]"]درباره هويت نايت كينگ و قربانى براى ادرها يكى از عزيزان سوالى مطرح كرده بود كه اينجا به طور خلاصه جواب ميدم:

ببينيد عزيزان در داستان مارتين دو تا شخصيت مجزا از يكديگر وجود دارند:

1. يكى را با عنوان Night King ميشناسيم كه همون شاه شب هستش و توسط فرزندان جنگل براى مقابله با هجوم انسانها ايجاد شد، و در سريال در قسمت The Door نحوه ايجادش در ويژن برن نشون داده شد، و سوال و جواب برن با اون بازمونده فرزندان جنگل در ارتباط با ايشون بود.

2. اما يك شخصيت ديگر به اسم Night's King وجود داره كه همونيه كه يكى از دوستان به قربانى دادن‌هاش براى ادرها اشاره كردن، و در يكى از قسمتهاى Histories & Lore كه ييگريت درباره نگهبانان شب صحبت ميكنه، به ايشون و نحوه پيوستنش به افراد شاه شب اشاره خيلى كوتاهى ميكنه. ايشون اگر اشتباه نكنم سيزدهمين لرد فرمانده نگهبانان شب بوده و الان درست يادم نيست كه از استاركها بود يا از بولتونها. اما به هرحال اطلاعات دقيق درباره ايشون را هم ميتونيد از ويكى نغمه به دست بياريد.

درکااب که بیشتر جاها گفته میشه بولتونه ولی ننه پیر معتقده استارکی به اسم برندون بوده و برارز پادشاه هم بوده.

شما الان میگی دقیقا کدومش اونیه که ویسرویونو زد و تو سریال حظور داره اولی یادومی؟

منظور اینه که نایتز کینگ یا همون دومی از افراد نایت کینگ یا همون اولیه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم چون اصلا متوجه نشدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پارسا تارلی » جمعه شهریور 10, 96 11:23 am[/url]"]

درکااب که بیشتر جاها گفته میشه بولتونه ولی ننه پیر معتقده استارکی به اسم برندون بوده و برارز پادشاه هم بوده.

شما الان میگی دقیقا کدومش اونیه که ویسرویونو زد و تو سریال حظور داره اولی یادومی؟

منظور اینه که نایتز کینگ یا همون دومی از افراد نایت کینگ یا همون اولیه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم چون اصلا متوجه نشدم

اونی که تو سریال حضور داره و آدرها (وایت واکرها) رو رهبری می کنه، Night King هست

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night_King

و اونی که سیزدهمین فرمانده نایتزواچ بوده Night's King هست

البته این مورد (اشتباه گرفتن این دو شخصیت) فقط مربوط به ما نیست و ظاهرا شروعش از قضیه زیر بوده:

The synopsis for "Oathkeeper" on the HBO Viewer's Guide originally listed this specific character as the Night's King, a legendary figure that has been mentioned a few times in the novels, though this was later removed. It is unknown whether this was due to an error in identification or the fact that this would be a major spoiler.

لینک متنی که نقل قول کردم:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Others

اما در مجموع به نظر می رسه که این دوتا شخصیت، متفاوت از همدیگه هستن. چون Night's King سیزدهمین فرمانده نگهبانان شبی بوده که برای مقابله با آدرها تاسیس شده، پس قاعدتا باید Night King مقدم بر Night's King بوده باشه.

(مگر اینکه فرض کنیم آدرها اون سیزدهمین فرمانده نایتزواچ رو به یه آدر تبدیل کردن و اونو به عنوان شاه خودشون انتخاب کردن، که به نظرم بعیده)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Shield of the Life » جمعه شهریور 10, 96 12:03 pm[/url]"]
پارسا تارلی » جمعه شهریور 10, 96 11:23 am[/url]"]

اونی که تو سریال حضور داره و آدرها (وایت واکرها) رو رهبری می کنه، Night King هست

و اونی که سیزدهمین فرمانده نایتزواچ بوده Night's King هست

البته این مورد (اشتباه گرفتن این دو شخصیت) فقط مربوط به ما نیست و ظاهرا شروعش از قضیه زیر بوده:

The synopsis for "Oathkeeper" on the HBO Viewer's Guide originally listed this specific character as the Night's King, a legendary figure that has been mentioned a few times in the novels, though this was later removed. It is unknown whether this was due to an error in identification or the fact that this would be a major spoiler.

لینک متنی که نقل قول کردم:

اما در مجموع به نظر می رسه که این دوتا شخصیت متفاوت از همدیگه هستن. چون Night's King سیزدهمین فرمانده نگهبانان شبی بوده که برای مقابله با آدرها تاسیس شده، پس قاعدتا باید Night King مقدم بر Night's King بوده باشه. (مگر اینکه فرض کنیم آدرها اون سیزدهمین فرمانده نایتزواچ رو به یه آدر تبدیل کردن و اونو به عنوان شاه خودشون انتخاب کردن که به نظرم بعیده)

فهمیدن نایتزکینگ اونیه که به یه آدر مونث عاشق شده و به خاطر اون به آدر تبدیل شده وبر دیوار حکومت میکرده تا چندین سال و برای آدرها قربانی میداده و سیزدهمین فرمانده بودولی نایت کینگ یه انسان ساده بوده که توسط فرزندان با فرو کردن دراگون گلس در قلبش تبدیل شده بود و همون رهبر فعلی آدرهاست. ممنون از این که یکی بزرگترین ابهامات کاب و سریال رو توضیح دادی خب نایت کینگو که میدونیم رهبر فعلی آدرهاست و مشغول حمله به دیوار ولی آیا از نایت کینگز از سرنوشتش خبری در دست نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پارسا تارلی » جمعه شهریور 10, 96 10:51 am[/url]"]
محمدمهدی » چهارشنبه شهریور 8, 96 6:39 pm[/url]"]

دقیقا درسته. گفته شده در آتش نمیسوزن نگفتن تحمل موج انفجار رو دارن در ضمن من بازم برام سواله جطور میشه یه تارگارین رنگ موهاش سساه باشه ورنگ چشماشم سیاه باشه همه تارگارینا از چشمم بگزرین حتی تو ازدواج خارج از خانواده شون رنگ موهاشون طلایی بود

ابدا اینطور نیست و ژن تارگاریان در مقابل برخی ژن ها حالت مغلوب پیدا میکنه و خصوصیات ظاهری بچه به مادرش میره

مارتین تو داستان های دانک و اگ و قیام بلک فایر صراحتا و با تاکید ایگور ریورز (بیتراستیل) حرامزاده ایگان نالایق از یه مادر برکن و همین طور شاهزاده ای که پدر ایگان چهارم بود و الان اسمش خاطرم نیست رو به داشتن موهای سیاه و پوست سبزه توصیف میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پارسا تارلی » جمعه شهریور 10, 96 12:31 pm[/url]"]

فهمیدن نایتزکینگ اونیه که به یه آدر مونث عاشق شده و به خاطر اون به آدر تبدیل شده وبر دیوار حکومت میکرده تا چندین سال و برای آدرها قربانی میداده و سیزدهمین فرمانده بودولی نایت کینگ یه انسان ساده بوده که توسط فرزندان با فرو کردن دراگون گلس در قلبش تبدیل شده بود و همون رهبر فعلی آدرهاست. ممنون از این که یکی بزرگترین ابهامات کاب و سریال رو توضیح دادی خب نایت کینگو که میدونیم رهبر فعلی آدرهاست و مشغول حمله به دیوار ولی آیا از نایت کینگز از سرنوشتش خبری در دست نیست؟

جایی ندیدم که گفته شده باشه که Night's King خودش هم به آدر تبدیل شده باشه. (در واقع با توجه به اینکه در مورد همسرش توصیفاتی مانند پوست سفید و سرد شده اما در مورد خودش نه، میشه نتیجه گرفت که خودش تبدیل به آدر نشده بوده)

حتی در مورد همسرش هم صرفا از روی توصیفاتش حدس می زنن که آدر بوده.

در مورد سرنوشت Night's king هم مارتین گفته (تو همون صفحه ویکی مربوط به نایتز کینگ هست):

... in the books he is a legendary figure, akin to Lann the Clever and Brandon the Builder, and no more likely to have survived to the present day than they have

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری