رفتن به مطلب
alex targerin

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

به اپیزود آخر فصل هفتم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ?  

83 رای

1. 1. به اپیزود آخر فصل هفتم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ?

• 1
      5
    • 2
      0
    • 3
      2
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      5
    • 7
      13
    • 8
      12
    • 9
      12
    • 10
      31

Recommended Posts

Winter King » جمعه شهریور 10, 96 6:29 pm[/url]"]ser duncan به نظر من براي بيشتره ايراد هاي گرفته شده به اين فصل جواب منطقي داده شده و در مورد بيليش هم به نظرم نقشش خيلي خوب بود وتنها دليل شكستش قدرت هاي ماورايي برن و اريا بود.ولي نظر شما و دوستان هم محترمه

دوست عزیز من طبق درخواست خودتون این فکر به سرم زد و برای قانع کردن شما و امثال شما.

اون جوواب هایی که به این انتقاد ها اومده هم کاملا عذر بد تر از گناه بودند. ولی هر طور مایلید...

راجب قدرت های برن و اریا هم در متنم اشاره کردم ... دوباره مطالعه کنیدِ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
Ser Duncan The Tall » جمعه شهریور 10, 96 5:40 pm[/url]"]
Winter King » جمعه شهریور 10, 96 6:29 pm[/url]"]ser duncan به نظر من براي بيشتره ايراد هاي گرفته شده به اين فصل جواب منطقي داده شده و در مورد بيليش هم به نظرم نقشش خيلي خوب بود وتنها دليل شكستش قدرت هاي ماورايي برن و اريا بود.ولي نظر شما و دوستان هم محترمه

دوست عزیز من طبق درخواست خودتون این فکر به سرم زد و برای قانع کردن شما و امثال شما.

اون جوواب هایی که به این انتقاد ها اومده هم کاملا عذر بد تر از گناه بودند. ولی هر طور مایلید...

من خوشحال ميشم كه دلايل و مشكلاتتون رو با مدرك اثبات كنيد ولي اصلا موافق نيستم كه دلايل اورده شده.عذر بدتر از گناه بودن شايد لازم باشه شما هم متن هاي قبلي رو دوباره مطالعه كنيد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON » جمعه شهریور 10, 96 6:06 pm[/url]"]محمدمهدی:

نیازی به مذاکره نبود دنریس چه در ابتدای فصل و چه قسمت هفتم خیلی سریع می تونست جنگ رو تموم کنه. احتمالا همون جنگ اولیه تلفاتش خیلی کمتر از این جنگ و گریزی بود که بین قوای دنریس و سرسی پیش اومد . جدای از این دنریس دست بالاتر رو داشت حتی بعد از اینکه سرسی ضربات بیشتری بهش زد و نیازی به مذاکره و جلب نظر سرسی نداشت.

حالا شما جواب این سوال رو بفرمایید.

اگه دنریس همون اول به بارانداز پادشاه حمله می کرد بهتر نبود و در نیرو و زمان صرفه جویی نمیشد؟

اگه همین باقیمانده قوای دنریس به بارانداز حمله می کردند چه کار بیشتری از دست سرسی بر میومد؟ در فصل هفتم که فعلا خبری از گروه طلایی نیست.

ظاهرا شما فراموش کردین هدف اصلی دنریس از همون خلیج برده داران و زمانی که سر باریستان براش تفهیم کرد پدرش چه جور شاهی بوده و ملت برا سرنگون کردنش کاملا حق داشتن این شده بود که به همه دنیا ثابت کنه با پدرش فرق داره و حاکم عاقل و عادل و مهربان و دادگستری هست که برای نجات بردگان و ظلم دیدگان قیام کرده نه خراب کردن شهرها و زنده سوزوندن هزاران نفر از مردم بینوا بابت ارضای شهوت قدرت طلبی اش.

اون موقع هم که طبق نقشه تیریون پیش رفت برآورد دقیقی از قدرت و سیاست و مهارت دیپلماسی و لابی گری و هنر فرماندهی دشمنش نداشت.

نه از اینکه ناوگان آهنین یورون در اختیار سرسی قرار گرفته خبر داشت، نه از اینکه دانشمند مرموزی به اسم کایبورن دستش شده و داره بهش مشاوره میده، نه از اینکه شاخص ترین فرماندهان ریچ میخوان متحدش رو رها کنن و به سمت سرسی برن و نه از اینکه قدرت مالی و ارتباطات جهانی بانک آهنین میخواد به کمکش بیاد.

دنریس و تیریون فکر میکردن سرسی ملکه منفور و منزوی تو کینگزلندینگ زندانی شده ای هست که ارتش های ریچ و دورن به راحتی محاصره اش میکنن و مردم شهر که همین چند وقت قبل تف بارشون کردن اگه دو روز گرسنه بمونن خودشون کت بسته تحویلش میدن و تخت آهنین بدون جنگ و خونریزی آنچنانی تسلیم دنریس میشه.

اتفاقا این نقشه براساس تصورات و ذهنیات اون موقع شون خیلی عالی و کارآمد و نتیجه بخش جلوه میکرد. پس دنریس براساس اطلاعاتی که بهش دادن تصمیم کاملا درستی گرفته.

Ser Duncan The Tall@

محمدمهدی جان:

قصد توهین ندارم.... اما شما لازم میدونی همه چی رو توضیح بدی. دوستان به هر حال وقت میزارن و حوصله میکنن و با استدلال و ذکر منبع حقیقت رو اشکار میکن، اما شما بدون اینکه نظر اشتباهتونو قبول کنید لازم میدونید موضوع جدیدی رو توضیح بدید و باور هم دارید که نظرتون کاملا درسته. اگر اعتراف و قبول کردن نظر اشتباه براتون سخته، حداقل در جواب زحمات و توضیحات دوستان یک درصد امکان این رو بدین که شاید شما اشتباه میکنید.

سر دانکن جان من هم قصد توهین ندارم...اما متاسفانه سطح معلومات شما نسبت به این داستان و منطق حاکم بر اون خیلی کمتر از اونی هست که بحث کردن باهاتون واجد فایده و ارزشی باشه.

صرفا برای خودنمایی با جو غالب فروم که کوبیدن سریال و دفاع از کتاب هست همراه شدین بدون اینکه احتمالا حتی یه خط از کتاب رو خونده باشین

چون اگر خونده بودین نقل قولی از بیلیش رو که دقیقا مال خود کتاب و مارتین هست به عنوان مثال ضعف شخصیت پردازی اش تو سریال نمی آوردین

پس فقط میتونم براتون آرزوی موفقیت و شادکامی کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

90درصد شخصیت آریارو خشم و نفرت و حسادت به سنسا تشکیل داده؟حتما ما سریال و کتاب متفاوتی خوندیم. آریا قطعا اونموقع که بچه هم بود چنین شخصیتی نداشت چه برسه به الان که قطعا باید پخته تر شده باشه. اون نامه هیچ ارزشی نداره کاملا مشخصه این که سریال انقد ابلهانه اونو تا حدی مهم نشون میده که 2تا خواهر میخوان بخاطرش همدیگه رو بکشن اونم 2تا استارک که بعد ز مدتها که فکر میکردن هیچ خانواده ای براشون نمونده عجیبه. اصلا اینکه بیلیش تا قسمت آخر زنده ست از عجایبه جان ازش متنفره،سنسا ازش متنفره،رویس ازش متنفره تو سریال خیلی بچه گانه میگه چون ه نیروهاش احتیاج داریم الان کشتنش چی شد؟نیروها رفتن تحت اختیار رویس از اول هم میتونستن همین کارو بکنن. کی میخواست به خونخواهی بیلیش پا شه؟بعد بله سوال دوستمون جالبه اگه دنریس همون اول به ردکیپ که کاملا هم فاصله داره تا شهر حمله میکرد جنگ تموم بود ولی به دلایل عجیب غریبی اینکارو نمیکنه. بله منم از صحنه مرگ بیلیش لذت بردم بازیش عالی بود ولی اینکه خود کارگردان و عوامل فیلم اینجوری از خودشون و کادرشون تعریف کنن نوبره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قبل از رسیدن آریا و برن هم من که ندیدم بیلیش نقشه ای برای جدایی سنسا و جان بکشه. دوباره بنا به دلایل نامعلومی جان و سنسا به جای اینکه اول تو خلوت باهم حرف بزنن و به نتیجه برسن جلو همه میپریدن به هم. بعدا هم به خاطر رفتن جان لردها علیهش شدن اثری از نقشه های هوشمندانه بیلیش نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد اینکه هزاران نفر میمیرن اصلا اینطور نیست دنریس اژدها داره میتونه بیاد بالاسر ردکیپ و اونجارو آتیش بزنه مردم شهرم از تجربه سرسی معلومه که خیلی با این مسئله کول برخورد میکنن. الان ببخشید یه شهرو محاصره کنی تعداد کشته ها کمتر میشه؟اونم با توجه به کاراکتر سرسی که قطعا تیریون ازش باخبره نا نفر آخرمردم شهرم از گرسنگی بمیرن سرسی تسلیم نمیشه آخرم با وایلدفایر همه رو میفرسته هوا هوشمندانه ترین و کم تلفات ترین کار اینه که هرچه سریع تر جنگو تموم کنم. یه مورد دیگه از خطوط داستانی شاهکار سریال دورنه یه عده سند میان پرنس دورن و پسرشو میکشن بعد هیچ شورشی چیزی تو دورن نمیبینیم مردم خیلی اکی هستن گریه داره واقعا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON » جمعه شهریور 10, 96 5:06 pm[/url]"]محمدمهدی:

نیازی به مذاکره نبود دنریس چه در ابتدای فصل و چه قسمت هفتم خیلی سریع می تونست جنگ رو تموم کنه. احتمالا همون جنگ اولیه تلفاتش خیلی کمتر از این جنگ و گریزی بود که بین قوای دنریس و سرسی پیش اومد . جدای از این دنریس دست بالاتر رو داشت حتی بعد از اینکه سرسی ضربات بیشتری بهش زد و نیازی به مذاکره و جلب نظر سرسی نداشت.

اگه دنریس همون اول به بارانداز پادشاه حمله می کرد بهتر نبود و در نیرو و زمان صرفه جویی نمیشد؟

اگه همین باقیمانده قوای دنریس به بارانداز حمله می کردند چه کار بیشتری از دست سرسی بر میومد؟ در فصل هفتم که فعلا خبری از گروه طلایی نیست.

خیلی خیلی معذرت میخوام

علی رغم اینکه فعالیت شما در انجمن خیلی بیشتر از بنده هست باید بگم

چرا اینقدر از سریال ایراد میگیرید ، مگر نمیدانید که ما با بهترین سریال تاریخ با بهترین نویسندگان تاریخ و بهترین و منطقی ترین طرفداران دو آتشه سریال تاریخ سر و کار داریم

هرچیزی که بعنوان باگ ازش یاد میکنید یا یاد میکنن تماما ساخته ذهن تماشاگران ناعادل هست (با عرض پوزش ، قصد جسارت ندارم ، اولا خودم رو میگم) ، حتی شمشیر پلاستیکی جان توی فصل پیش هم شایعه است ، میخوان کارگردان و نویسنده رو خراب کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

محمدمهدی: دو بحث پیش میاد یکی این تزیه که مثلا دنریس و تیریون در پیش گرفتن، مسئله بعدی مواجهه اش با سرسی. اولا قضایای دنریس قبل از ورود به وستروس رو با قضایای وستروس جدا از ظاهر متفاوت باطنی یکسان دارند اگه دنریس قبل از ورود به وستروس با دولت شهر هایی مواجه بود که مبتنی بر روابط ارباب و برده و برده داری بود در وستروس هم خاندان ها و حکومت های محلی مبتنی بر روابط ارباب و رعیته. حالا این وسط تنها فرقش تاکید بر برده داری و برده است وگرنه در باطن همون دولت شهرها و سیستم ملوک الطوایفی چه در وستروس و چه در خارج از وستروس برقراره.

جدا از اون دنریس واقعا با اثبات خودش که شاه دیوانه نیست چه چیزی رو بدست آورد؟

جدا از افراد خردمند و مشاورین دنریس ولی یه دور نیروهای دنریس رو چک کنیم.

آنسالیدها رو دنریس وقتی به دست آورد که صاحبشونو آتیش زد( اونم برخلاف توافق خرید) یعنی به نوعی دزدی بود.

در مورد نیروی عظیم دوتراکی هم دنریس وقتی اونارو صاحب شد که تمامی ارباب های دوتراکی رو آتیش زد.

و حتی اون کشتی هارو وقتی تصاحب کرد که یکی شونو برای عبرت بقیه به آتیش کشید پس آتش و اژدها چاره کار دنریس بودند.

در مورد یارا و تئون هم مسئله پیوستن بخاطر فرار از دست یورون بود. بدیهیه که اگه یورون زودتر به دنریس می پیوست ممکن بود یارا و تئون همراه با بهترین کشتی ها به سرسی بپیوندند تا گرفتار عموشون نشن.

در وستروس هم ملتی در کار نیست مهم خاندان ها هستند که وقتی حس کنن یه طرف برنده جنگ و کشمکشه به طرف اون میرن.

حالا سرسی رو در نظر بگیریم. چطور میشه سرسی رو شکست داد بدون اینکه آسیبی به کسی نرسه. سرسی ای که تا حدودی رفتارش شبیه شاه دیوانه است.

وقتی دنریس عازم وستروس شد و وقتی به دراگون استون رفت هنوز رندیل تارلی و قوای ریچ به سرسی نپیوسته بودند. بهرحال خونریزی اجتناب ناپذیر بود. اگه قراره سرسی نابود شه مسلما این کار به معنی نابودی سرسی، تمام قوای لنیسترها، جیمی، گرگور کلگین و... است. محاصره بارانداز پادشاه میتونه دقیقا همون وضعیتی رو داشته باشه که قوای متحد سرسی به سر ملکه خارها و هایگاردن آوردن.

در مورد بانک آهنین هم در زمان ورود دنریس به وستروس ، هنوز سرسی مقدار زیادی بدهکاری به بانک آهنین داشت پس کفه ی شرایط به نفع دنریس بود.

مسلما اگه دنریس به بارانداز پادشاه حمله می کرد هم دنریس متحمل تلفات میشد ولی وقتی سرسی شکست خورد دنریس که در نهایت از تزش دست کشید پس بجای اینکه رندیل تارلی و پسرش رو با آتش اژدها بسوزونه سرسی رو در پیشگاه همگان می سوزوند و همین کار باعث پیوست نیروهای ریچ و باقیمانده قوای سرسی به ایشون میشد. در این صورت ایشون نگرانی خاصی در جنوب نداشت و نیازی نبود با یک چشم نگران عازم شمال شه

( تا بعدا قوای سرسی دست نخورده بمونه و گروه طلایی هم سر برسن و باقی ماجرا)

.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Winter King » جمعه شهریور 10, 96 6:49 pm[/url]"]
Ser Duncan The Tall » جمعه شهریور 10, 96 5:40 pm[/url]"]

من خوشحال ميشم كه دلايل و مشكلاتتون رو با مدرك اثبات كنيد ولي اصلا موافق نيستم كه دلايل اورده شده.عذر بدتر از گناه بودن شايد لازم باشه شما هم متن هاي قبلي رو دوباره مطالعه كنيد

اون دلایلی که شما بهش اشاره کردید اکثرا به این خاطر که برای نقد ها دلایل مستحکمی ارائه نشده و نویسندگان بیشتر به این دلیل که فکر میکردند همه اون سوتی هارو به راحتی میبینن دلیلی نیاوردن. که متاسفانه سازمان حراستی hbo و سریال رو در نظر نگرفته بودن. البته من نمیگم همه اون نقدها صحیح یا همه اون رد کردن نقدها غلط هستن چون اساسا به 100درصد باور ندارم.

دلیل اینکه گفتم در زمان مناسبت همین پیدا کردن دلیل و مدرک قانع کننده بود

محمدمهدی:

توهینی به من نکردید ... شما در اون بحثتون راجب نبرد بلکواتر هم با وجود اینکه دوستمون بیش از 10 دلیل با منبع با ذکر نام کتاب و شخصیت منبع(بر خلاف خودتون که فقط تفکرات خودتون رو منبع عمومی در نظر دارین و در بهترین حالت منبع اوردنتون اینه که "من در کتاب خوندم" و "در فصل های کتلین" رو بنویسید) جوابتون رو دادن..ِ. اما شما ایشون رو هم فاقد ارزش بحث دونستید و حالا هم من رو و احتمالا هر کس دیگه ای رو ....

سوال اینه پس چرا وارد بحث میشید؟

شما ازادین هر طور که میخواید راجب من فکر کنین. حالا چه راجب خوندن یا نخوندن کتاب چه راجب هدف من از ورود به بحث. ولی سعی نکیند اطلاعات غلطتون رو به عنوان فکت و با منبع "خودم" منتشر کنید.

من تک تک دیالوگ های سریال و کتاب رو حفظ نکردم که کنار هم بزارم و در مواقع لزوم استفاده کنم. ولی میدونم که بیلیش 4 فصل اول سریال همون بیلیش کتابه. در ضمن من فقط یک مثال نیاوردم که با غلط بودنش کل دیدگاهم غلط باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid.dnd » جمعه شهریور 10, 96 6:31 pm[/url]"]
R-FAARAZON » جمعه شهریور 10, 96 5:06 pm[/url]"]محمدمهدی:

خیلی خیلی معذرت میخوام

علی رغم اینکه فعالیت شما در انجمن خیلی بیشتر از بنده هست باید بگم

چرا اینقدر از سریال ایراد میگیرید ، مگر نمیدانید که ما با بهترین سریال تاریخ با بهترین نویسندگان تاریخ و بهترین و منطقی ترین طرفداران دو آتشه سریال تاریخ سر و کار داریم

هرچیزی که بعنوان باگ ازش یاد میکنید یا یاد میکنن تماما ساخته ذهن تماشاگران ناعادل هست (با عرض پوزش ، قصد جسارت ندارم ، اولا خودم رو میگم) ، حتی شمشیر پلاستیکی جان توی فصل پیش هم شایعه است ، میخوان کارگردان و نویسنده رو خراب کنن

پتک گندری رو دیدین این سیزن خداوکیلی نمیتونستن یه چیز طبیعی تر بسازن. امیدوارم یه عده هم بتونن مثل شما جنبه فان قضیه رو ببینن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب باید به همه دوستانی که یارا گریجوی و الاریا ساند به نظرشون عاقل تر و استراتژیست تر از تیریون لنیستر و وریس میان این وعده بدم که به احتمال زیاد تو سیزن آخر در نهایت شاهد حمله به کینگزلندینگ و ردکیپ با آتش اژدها خواهیم بود و اونوقت همگی میبینیم که این کار چقدر عاقلانه است و چه عوابقی برای شهر و مردم شهر و اژدها و اژدها سوار خواهد داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » جمعه شهریور 10, 96 6:43 pm[/url]"]خب باید به همه دوستانی که یارا گریجوی و الاریا ساند به نظرشون عاقل تر و استراتژیست تر از تیریون لنیستر و وریس میان این وعده بدم که به احتمال زیاد تو سیزن آخر در نهایت شاهد حمله به کینگزلندینگ و ردکیپ با آتش اژدها خواهیم بود و اونوقت همگی میبینیم که این کار چقدر عاقلانه است و چه عوابقی برای شهر و مردم شهر و اژدها و اژدها سوار خواهد داشت

به نظرتون محاصره شهر اونم با حاکمی مثل سرسی چه عواقبی برای مردم شهر داره؟حلوا خیرات میکنن. در بدترین حالت با تلفات زیاد هم باشه یک شهر تلفات میبینه و جنگ تموم میشه الان جنگ هایگاردن و جنگ با یورون و کلا کش دادن جنگ باعث میشه تلفات کمتر شه؟ یه امر واضحه که هرچی جنگ زودتر وم بشه و صلح برقرار شه تلفات کمتر خواهد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ادبیات صحبت قانع کننده تیریون و واریس رو نادیده بگیریم بجز اون مگه این استراتژی تیریون و واریس هم نتیجه ای داد؟ بجز اینکه قوای یارا به باد فنا رفت و الاریا سند و شاهزادگان دورن کشته شدند. تیریون خیلی بهتر بود اون نقشه ای که برای کسترلی راک داشت رو در بارانداز پادشاه پیاده می کرد.

عملا از نبوغ تیریون در این فصل بجز پیشنهاد هدیه شیشه اژدها که بدون هزینه ای جان و دنریس رو به همدیگه نزدیک کرد خبری نبود. دنریس یه بار در جنگ به حرف تیریون گوش نکرد و اتفاقا در نبرد کاملا پیروز بود و موازنه رو برقرار کرد اگه بار اول به صحبت ها ملکه خارها گوش می داد خیلی زودتر قال قضیه کنده میشد.

اگه با آتش اژدها شروع شد و با آتش اژدها ادامه پیدا کرد

و به بنا به صحبت شما با آتش اژدها ختم شد

دیگه این تز کاریزمای شخصی و دوری از منش شاه دیوانه و ژست مردمسالاری چی بود؟ بجز لقمه رو دور سر چرخاندن و سرسی رو برای دو فصل زنده نگه داشتن بود؟

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه بار دیگه هم تکرار میکنم

برنامه ها و صحبت های تیریون و وریس علیرغم منطقی و عاقلانه بودنش غلط از آب در اومدن چون مبتنی بر پیش فرض های غلطی بودن

در واقع به روز نبودن و از تحولاتی که طی حدودا دو سال غیبت شون تو وستروس و دربار سرسی اتفاق افتاده بود بی خبر بودن

ضمنا هیچ تضمینی هم وجود نداشت که حمله مستقیم با اژدها و دوتراکی ها و آنسالیدها به کینگزلندینگ نتیجه بخش باشه و منجر به شکست نشه !

ناوگان هزار فروندی مجهز به آتش افکن های عجیب و غریب یورون اولین مانع بود که اصلا معلوم نبود ناوگان کوچیک تر و بی کیفیت تر دنریس حتی با پشتیبانی اژدها بتونه ازش عبور کنه و به ساحل برسه

کمان کایبورن هم موقع شلیک از ارتفاع مناسبی مثل برج و باروهای ردکیپ و دیواره های قلعه کینگزلندینگ قطعا خطرناک تر و برای اژدها مرگ آورتر میشد و نهایتا وایلدفایر که سرسی با کمک دانش کایبورن میتونست به هزار و یک شیوه ابتکاری ازش علیه سپاه دنریس و حتی اژدها استفاده کنه

ارتش لنیستر و سایر لردهای وطن پرستی مثل رندیل تارلی هم که حمله وحشی های بیگانه به پایتخت کشور رگ غیرت شون رو به جوش میاورد قطعا مثل مور و ملخ برا دفاع از پایتخت به کینگزلندینگ هجوم میاوردن (دقت بشه که دنریس تو حمله قسمت چهارم با ارتش های لنیستر و تارلی درگیر نشد و فقط محافظین پیاده کاروان غنایم و محصولات ریچ جلوش بودن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ساختن تیرکمون کایبرن و متحد شدن یورون با سرسی همه حاصل دست دست کردن دنریس بود. اگه زودتر حمله میکرد سرسی فرصت نمیکرد. اتفاقا پیشنهاد تیریون خیلی عجیبه چون خواهرشو میشناسه و میدونه اگر محاصره کنن چه رفتاری میکنه. بعد تاپیک در مورد پیش بینی های فصل 8 میذارید؟ اگر وقت کردین فصل 2 اپیزود 10 ویژن های دنی در خانه نامیرایان رو ببینین به نظرم سرنوشت دنریس قشنگ مشخصه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کلا تیریون عجیب شده در این فصل

در قسمت سوم تیریون میگه: سرسی باور داره تنها هدف من در زندگی از بین بردن خاندان لنیستره

در قسمت هفتم میگه من کسی ام که جلوی این اتفاق رو می گیرم.

قبلا وعده ای جالب میده که اگه سرسی گیرش بیفته چه بلایی سرش بیاره

ولی در قسمت هفتم ساقی سرسی میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON » جمعه شهریور 10, 96 6:34 pm[/url]"]

جدا از اون دنریس واقعا با اثبات خودش که شاه دیوانه نیست چه چیزی رو بدست آورد؟

( تا بعدا قوای سرسی دست نخورده بمونه و گروه طلایی هم سر برسن و باقی ماجرا)

.

شوهر

جدی تنها چیزی که بدست آورد جان اسنو بود.

سازندگان در این فصل فقط دو هدف داشتن. یه اژدها بدن نایت کینگ- یه رابطه عاشقانه بین جان و دنی بوجود بیارن.

تمام این مسیر غیر منطقی داستان هم به همین دلیل بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همین الان یه مصاحبه از مارتین خوندم تو کانال تلگرامی وستروس که گفته دیوید بنیوف و دی بی وایس طبق نقشه راهی که خودم طی جلسات توجیهی طولانی بهشون داده بودم و با اندکی تغییر مسیر دقیقا به همون مقصدی که من تو کتاب خواهم رسید رسیدن و کارشون از اون چیزی که فکر میکردم خیلی بهتر شده و خودم هم دارم از دیدن اثر فوق العاده ای که خلق کردن لذت میبرم.

حالا دیگه واقعا برام قابل درک نیست دوستان جوگیر و تابع هر مد نامعقولی که ما متاسفانه تو جامعه مون زیاد داریم برای نشون دادن چی و ثابت کردن چه چیزی به کی کاسه داغ تر از آش شدن و دارن این همه بالا پایین میپرن و زجه مویه میکنن که واویلا اثر مارتین خراب شدن !! پایانش تحریف شد !!! و اوقات خودشون و دیگران رو بیخود تلخ میکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احیانا سال مصاحبه رو نگاه کردین؟ چون اخیرا هربار ازش پرسیدن گفته وقت نمیکنه سیزن 7 رو ببینه و دائم داره از سریال kingdom تعریف میکنه ، که به نوعی طعنه زدن به سریاله. اینکه انتهای کلی داستان و سرنوشت نهایی کاراکترها در سریال و کتاب یکسان خواهد بود به احتمال قوی همینطوره اما مسیری که طی میشه احتمالا خیلی متفاوت خواهد بود.از همین الانم معلومه خط داستانی دورن، حذف ماجرای young griff حذف lady stoneheart که البته چه بهتر. خود مارتین گفته وقتی این تغییراتو میدن حالت اثر پروانه ای پیدا میکنه و به مرور کتاب و سریال از هم دورتر میشن. شما از plotهای فعلی سریال لذت میبرین چه خوب چه اصراریه که اوقاتتونو تلخ کنید و حتما بقیه رو قانع کنید بذارید هرکس نظر خودشو داشته باشه. ایشالا اگه یه روز ما و مارتین زنده موندیم و کتاب 6 اومد میتونیم بررسیش کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

محمدمهدی:

همونطور که قبلا هم گفتم مشکل اتفاق افتادن یکسری حوادث نیست چطور اتفاق افتادنشونه.

انتقادها هم مختص به جامعه ی ما نیست. کافیه سری به فروم های خارجی بزنید و نظرهارو بخونید.

در ضمن فکر می کنید اگر مارتین انتقادی به سریال داشته باشه علنی مطرح می کنه؟ اون یه مخاطب عادی نیست که بخواد بدون قید و بند و با خیال راحت نظر واقعیشو بگه. دوست و همکار دیوید و دن و یکی از تهیه کنندگانه سریاله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Lady of winterfell@

احیانا سال مصاحبه رو نگاه کردین؟ چون اخیرا هربار ازش پرسیدن گفته وقت نمیکنه سیزن 7 رو ببینه و دائم داره از سریال kingdom تعریف میکنه ، که به نوعی طعنه زدن به سریاله. اینکه انتهای کلی داستان و سرنوشت نهایی کاراکترها در سریال و کتاب یکسان خواهد بود به احتمال قوی همینطوره اما مسیری که طی میشه احتمالا خیلی متفاوت خواهد بود.از همین الانم معلومه خط داستانی دورن، حذف ماجرای young griff حذف lady stoneheart که البته چه بهتر. خود مارتین گفته وقتی این تغییراتو میدن حالت اثر پروانه ای پیدا میکنه و به مرور کتاب و سریال از هم دورتر میشن. شما از plotهای فعلی سریال لذت میبرین چه خوب چه اصراریه که اوقاتتونو تلخ کنید و حتما بقیه رو قانع کنید بذارید هرکس نظر خودشو داشته باشه. ایشالا اگه یه روز ما و مارتین زنده موندیم و کتاب 6 اومد میتونیم بررسیش کنیم.

والا منبع اصلی مصاحبه سایت meduza هست و کانال وستروس که بزرگترین و به روزترین کانال فارسی نغمه ای هست همین دیروز یعنی 10 شهریور منتشرش کرده ضمنا تو بخشی از مصاحبه مارتین کاراکترهای جان و ثیون رو با هم مقایسه کرده و گفته دو روی یه سکه هستن، که چون جان و ثیون بعد 6 سال تو این سیزن مجددا رودررو شدن احتمالا باید مصاحبه کاملا جدید و مال همین روزهای اخیر باشه.

در مورد اوقات تلخی هم اوقات خودم و دیگران رو تلخ نمیکنم بلکه دقیقا برعکس سعی دارم جلوی تلخی ایجاد شده توسط جوگیرهای بی منطق رو بگیرم

ضمنا این استدلال تون هم که فقط مخالفین سریال حق دارن نظر خودشون رو داشته باشن و کسی حق نداره نظر مخالفی بده واقعا جالب بود

nymeria@

محمدمهدی:

همونطور که قبلا هم گفتم مشکل اتفاق افتادن یکسری حوادث نیست چطور اتفاق افتادنشونه.

انتقادها هم مختص به جامعه ی ما نیست. میتونید سری به فروم های خارجی بزنید و نظرهارو بخونید.

در ضمن فکر می کنید اگر مارتین انتقادی به سریال داشته باشه علنی مطرح می کنه؟ اون یه مخاطب عادی نیست که بخواد بدون قید و بند و با خیال راحت نظر واقعیشو بگه. دوست و همکار دیوید و دن و یکی از تهیه کنندگانه سریاله.

به نظر شما اگه مخالفت با روند و سیر داستانی سریال در سطح جهان فراگیر و همگانی شده چرا تهیه کنندگان و کارگردانان یه شبکه خصوصی که چون بودجه نفتی هم نداره نمیتونه نسبت به نظر و خواست و تمایل بینندگانش بی تفاوت باشه و بگه همینه که هست هر کی خوشش نمیاد نگا نکنه بلکه رضایت مشتری اولویت اول و آخرش هست به ادامه این روند اصرار دارن و عملا هم نتیجه میگیرن طوری که مخاطب سریال سیزن به سیزن و اپیزود به اپیزود در سراسر دنیا بیشتر و بیشتر میشه ؟ در حالیکه طبق بدیهیات منطق بازار اگه سریالی افت کرده باشه مخاطبش هم ریزش خواهد کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاری نداره تو گوگل سرچ کنید g r r martin interview on season 7 همچین چیزیو نمیاره. من چندجا ازش خوندم که در مورد سیزن 7 گفته وقت نمیکنه ببینه. من کی گفتم کسی نظر خودشو نگه من که هربار تو کامنتام گفتم سلیقه ایه،هرکس نظر خودشو داره و... . در مورد تعداد مخاطبین هم طبیعیه بعد از 6 فصل موفق تعداد ها بیننده ها زیاد میشه در مورد فصل 7 قبلا هم گفتم خوبیاشم داره بازم میگم به نظر من از قبلیا ضعیف تره بازم گفتم سیزن ضعیفشم از اکثر سریال ها بهتره و در مورد شخص من هرچقد هم سریال افت کنه به دیدنش ادامه میدم چون 5 6 سال وقت گذاشتم میخوام ببینم تهش چی میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady of winterfell » شنبه شهریور 10, 96 1:40 am[/url]"]کاری نداره تو گوگل سرچ کنید g r r martin interview on season 7 همچین چیزیو نمیاره. من چندجا ازش خوندم که در مورد سیزن 7 گفته وقت نمیکنه ببینه. من کی گفتم کسی نظر خودشو نگه من که هربار تو کامنتام گفتم سلیقه ایه،هرکس نظر خودشو داره و... . در مورد تعداد مخاطبین هم طبیعیه بعد از 6 فصل موفق تعداد ها بیننده ها زیاد میشه در مورد فصل 7 قبلا هم گفتم خوبیاشم داره بازم میگم به نظر من از قبلیا ضعیف تره بازم گفتم سیزن ضعیفشم از اکثر سریال ها بهتره و در مورد شخص من هرچقد هم سریال افت کنه به دیدنش ادامه میدم چون 5 6 سال وقت گذاشتم میخوام ببینم تهش چی میشه.

عجب منطق جالبی چون یه موتور جستجو برا یه عبارت خاص چیزی نمیاره پس مارتین اصلا این سیزن رو نگاه نمیکنه

ما طی سال های گذشته سریال های زیادی داشتیم که به خاطر افت خط داستانی و کیفیت کار تو سیزن های نهایی شون با ریزش مخاطب مواجه شدن، چه طور ته اون سریال ها دیگه برا مخاطبین شون مهم نبود ولی این یه مورد استثنا شده و علیرغم افت کیفیت و نارضایتی مردم بازم مخاطبش افزایش پیدا میکنه ؟

اتفاقا حالا که بحث به اینجا رسید باید بگم به نظر من تقریبا تمامی تغییراتی که تو سریال نسبت به کتاب داده شده مبتنی بر اصول بازاریایی رسانه ای و در راستای جلب رضایت مخاطب از طریق مظلوم و سفیدتر کردن کاراکترهای محبوب و ظالم و سیاه تر کردن کاراکترهای نامحبوب صورت گرفته که تیتروار به موارد شاخصش اشاره میکنم:

1- قتل شیرین که به احتمال زیاد تو کتاب هزینه ریبورن شدن جان هست تو سریال گردن استنیس بدبخت انداخته میشه تا قهرمان محبوب مردم مسبب قتل دختربچه های بی گناه جلوه نکنه.

2- به جای کاراکتر فرعی و خنثی جین پول کاراکتر محبوب و سلبریتی سانسا مورد تجاوز و آزار جنسی رمزی قرار میگیره تا رمزی منفورتر بشه.

3- جوجن رید که تو کتاب برا برن نکتار شده تو سریال به دست موجودات عجیب و غریبی که عین لوبیای سحر آمیز از زیر خاک در میان و قبل و بعد اون سکانس تو هیچ جای دیگه داستان دیده نمیشن کشته میشه تا هزینه کلاغ سه چشم شدن برن برا مخاطب نفرت انگیز نباشه.

4- پایسل و کوان لنیستر که تو کتاب به دست وریس کشته میشن تو سریال به دست کایبورن و سرسی به قتل میرسن تا دست وریس صلح طلب به خون آلوده نشده باشه.

5- روس بولتن که به احتمال قوی تو کتاب طی جنگ با استنیس کشته خواهد شد تو سریال به دست رمزی کشته میشه تا پدرکشی هم به لیست جنایات حرامزاده نفرت انگیز اضافه بشه و منفورترش کنه.

5- کاراکتر ایلین پین که نمیتونه توجه مخاطبین رو جلب کنه حذف و وظایف بعدی اون به سر بران که موفق شده بین بینندگان محبوبیت کسب کنه واگذار میشه.

6- جایگاه کاراکتر محبوب تیریون تو جنگ خلیج برده داران از یه سرباز مزدور به دست ملکه و حاکم میرین تو غیبت دنریس ارتقا پیدا میکنه تا حضور پررنگ تری تو سریال داشته باشه.

7- واقعه نسوز بودن دنریس که تو کتاب فقط یه بار اتفاق افتاده به خاطر استقبال بینندگان تو سریال برا بار دوم هم تکرار میشه.

8- عامل مرگ بیلون گریجوی که تو کتاب مجهول گذاشته شده تو سریال به وضوح کار یورون نشون داده میشه تا بیننده از همون سکانس معرفی و آشنایی یورون رو یه قاتل بیرحم و بی احساس ببینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

محمدمهدی :

من نگفتم مخالفت با روند و سیر داستانی سریال در سطح جهان فراگیر و همگانی شده. این عبارت رو شما به کار بردید. من گفتم انتقادها مختص به جامعه ی ما نیست. یعنی فقط ایرانی ها نیستن که از سریال انتقاد می کنن.

و اما در مورد بیننده ها...

بخش اعظم مخاطبان سریالو بیننده های عادی تشکیل می دن. این بخش از بیننده ها معمولا دقت و موشکافی زیادی در مورد داستان به خرج نمیدن. دو ماه هر هفته سریال رو میبینن و با تموم شدن فصل، پرونده ی سریال تا سال بعد براشون بسته میشه.

بعضی ازین بیننده ها حتی اسم کاراکترها و مکان هارو درست بلد نیستن و در عمق داستان نمیرن. به عنوان مثال یکسری بعد از پخش قسمت پایانی فصل پیش با وجود زمینه چینی قبلی فکر کردن جان در واقع پسر رابرت و لیانا هستش. گروهی دیگه فکر کردن جان و دنریس خواهر و برادر هستن.

جنگ های باشکوه، حوادث و مرگ های شوکه کننده، جلوه های ویژه ی عالی و کیفیت بالای فیلمبرداری، طراحی صحنه و غیره برای راضی نگه داشتن این دسته از بیننده ها کافیه.

ولی گروهی از بیننده ها سالهاست که درگیر کتاب و سریالن، تاریخچه ی وستروسو مطالعه کردن، با دیگر طرفدارها تبادل نظر و تئوری های زیادیو بررسی کردن و به درک عمیق تری از داستان رسیدن و یکسری اتفاقاتی که برای بیننده های عادی غیرمنتظره و شوکه کننده هستو از چندین سال قبل پیش بینی کرده و منتظر به وقوع پیوستنشون هستن. ما هم جزو این دسته هستیم.

پس برای من تعداد بالای بیننده ها مدرک قانع کننده ای برای اثبات افت نکردن سریال در فصول اخیر نیست.

و لازمه یادآوری کنم منظورم افت پلات هستش وگرنه که با بالارفتن بودجه در هر فصل، سریال در تمامی بخش ها به غیر از این بخش پیشرفت قابل توجهی داشته و همین برای جلب رضایت بیشتر بیننده ها کافیه.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لطفا این بحث های سیر داستان کتاب و سریال رو بیخیال شید ... فعلا بگید این فیلمنامه منتشر شده از فصل 8 واقعیه یا نه ؟ اگر واقعی باشه خدایان رحم کنند, چه خسارت هایی که به سریال و مخاطب نمیزنه .... آدر ها هکر ها رو بگیرند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری