رفتن به مطلب
جورامون

نظرسنجی 27: پیشبینی میکنید چه کسی در کتاب ششم تخت آهنین را به دست آورد؟

پیشبینی میکنید چه کسی در کتاب ششم تخت آهنین را به دست آورد؟  

58 رای

1. 1. پیشبینی میکنید چه کسی در کتاب ششم تخت آهنین را به دست آورد؟

• یورون گریجوی
    • سرسی
    • آریانه
    • اگان (گریف جوان)
    • دنریس
    • استنیس
    • سانسا
    • بیلیش
      0
    • شیرین
      0
    • تیریون
    • میرسلا
    • ویکتاریون
      0

Recommended Posts

لطفا علاوه بر شرکت در نظرسنجی دلایل خودتون رو هم شرح بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اولا بسیار خوب که فروم برگشته :)

من براساس منابعی که مارتین در نوشتن نغمه ازش استفاده کرده (نبرد رزها) فکر می کنم که احتمال این که استنیس به تاج و تخت برسه هست اما خیلی نمی تونه نگهش داره. مارتین قطعا برای استنیس برنامه داره که زنده نگهش داشته تا این جا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب از اول شروع کنیم:

یورون: گزینه خوبی ه. فقط یه ذره زیادی دیوانه است و اصولاً دیوانه ها صاحب تخت نمی شن. ولی بنظرم اخر کتاب 6 دیگه تخت اهنین خیلی اهمیتی نداره و همه متوجه آدرها و جنگ اصلی شدن. هر کی هم آدرها رو شکست بده شانس اول تصاحب تخت اهنین می شه. پس احتمالش هست که بقیه مشغول ادرها بشن و یورون تو این موقعیت تخت رو بگیره ولی این در صورتی ه که دینریس پیشنهادش رو رد کنه.

سرسی: گزینه بسیار محتملی ه، چون حتی قبل سریال هم می شد تا حدودی سناریو سریال رو از کتاب حدث زد. تو فصل اخرِ کِوَن سرسی خیلی منطقی شده و تنها هدفشم پادشاهی ه الان.

آریانه: اصلاً محتمل نمی دونم، هم خودش نابخرد ه و هم دورَن به دولت در سایه معتقد ه.

اگان: شاید تو مراحلی نزدیک بشه ولی اخر کتاب تخت دستش نمی مونه به هیچ عنوان. بازیچه دست واریس و والریو (اشتباه که نمی گم؟) ه بیشتر و کانینگتون هم اینکاره نیست. دینریس هم رقیب تحمل نمی کنه واسه تخت.

دینریس: فقط ارزو می کنم به درک واصل شه تو کتاب 6 و حال حرف زدن راجع بهش رو ندارم :classic_biggrin:

استنیس: گزینه خوبی ه. موقعیتش اخر کتاب 5 که خیلی خوبه، ولی متوجه خطر اصلی هست و یحتمل وایمیسه با ادرها بجنگه.

سانسا: I am not gonna even comment

بیلیش: من که علاقه دارم ولی احتمالاً همون توسط سانسا ملعون کشته می شه.

شیرین: مثل سانسا (تنبلیِ طراح نظرسنجی)

تیرین: بسیار far fetched ه و کلاً نقش سایه بیشتر مناسبشه و خودشم می دونه.

میرسلا: مثل سانسا (تنبلیِ طراح نظرسنجی)

ویکتاریون: He is gonna die soon

نتیجه گیری:  سرسی محتمل ترین ه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 56 دقیقه قبل، Stannis Baratheon گفته است :

اولا بسیار خوب که فروم برگشته :)

من براساس منابعی که مارتین در نوشتن نغمه ازش استفاده کرده (نبرد رزها) فکر می کنم که احتمال این که استنیس به تاج و تخت برسه هست اما خیلی نمی تونه نگهش داره. مارتین قطعا برای استنیس برنامه داره که زنده نگهش داشته تا این جا.

به نظر من استنیس شاید اصلا به تاج و تخت نرسه. اگه شیرین توسط ملیساندره و وحشی ها(به سرکردگی وال) به خاطر گری اسکیلش کشته بشه خبر به استنیس که برسه نابود میشه. اونوقت عذاب وجدان کاری که با مذهب رلور با رنلی، شیرین و تا حدودی ادریک استورم کرده گریبانشو بگیره و آخر سر ادریک استورمو با حکم یه براتیون قانونیش کنه. در واقع استنیس پلی میشه که راهو برای براتیون های باقی مونده هموار می کنه. 
تو کتاب ششم احتمالا سرسی یه مدت تاج و تخت رو حفظ می کنه خصوصا که بعد از اتفاقای آخر کتاب پنجم خیلی راحت می تونه جولان بده ولی با رسیدن خبر اگان و از اونطرف هم میرسلا که هنوز دست دورنی هاست مجبور بشه کنار بکشه.

یه مطلب جالبی تو گفتگوهای تیریون و جورا تو کتاب پنجم بهش اشاره میشه درمورد حکومت ولانتیس 

”They're for freeborn Volantenes with enough property to vote. Precious few voters west of the river."

”And this goes on for ten days?" Tyrion laughed. "I might enjoy that, though three kings is two too many. I am trying to imagine ruling the Seven Kingdoms with my sweet sister and brave brother beside me. One of us would kill the other two inside a year. I am surprised these triarchs don't do the same."

A few have tried. Might be the Volantenes are the clever ones and us Westerosi the fools. Volantis has known her share of follies, but she's never suffered a boy triarch. Whenever a madman's been elected, his colleagues restrain him until his year has run its course. Think of the dead who might still live if Mad Aerys only had two fellow kings to share the rule.

در کنار این تئوری سه سر اژدها رو هم داریم دنریس خیلی راجع به این فکر می کنه و تصور میکنه خودش اگان بعدیه با دو تا اژدهاسوار دیگه در کنارش. ولی شاید به جای سه اژدهاسوار منظور سه پادشاه برای سه پادشاهی باشه؟ پادشاهی تو کتابا و پروفسی ها خیلی بهش اشاره شده. دنریس، جان و تیریون هم بیشتر در مرکز این پیشگویی ها بودن البته اگر دنریس این ذهنیت این که وستروس میراث و حقشه رو کنار بذاره. 

در کل به نظرم تو کتاب ششم سرسی و بعدش اگان شانس حکومت بالایی دارن.

@kei1ایلیریو?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 26 دقیقه قبل، negar27 گفته است :

به نظر من استنیس شاید اصلا به تاج و تخت نرسه. اگه شیرین توسط ملیساندره و وحشی ها(به سرکردگی وال) به خاطر گری اسکیلش کشته بشه خبر به استنیس که برسه نابود میشه. اونوقت عذاب وجدان کاری که با مذهب رلور با رنلی، شیرین و تا حدودی ادریک استورم کرده گریبانشو بگیره و آخر سر ادریک استورمو با حکم یه براتیون قانونیش کنه. در واقع استنیس پلی میشه که راهو برای براتیون های باقی مونده هموار می کنه. 
تو کتاب ششم احتمالا سرسی یه مدت تاج و تخت رو حفظ می کنه خصوصا که بعد از اتفاقای آخر کتاب پنجم خیلی راحت می تونه جولان بده ولی با رسیدن خبر اگان و از اونطرف هم میرسلا که هنوز دست دورنی هاست مجبور بشه کنار بکشه.

@kei1?

ممکنه که استنیس اگه خبر مرگ شیرین رو بشنوه ادریک رو مشروع کنه ولی فکر نمی کنم این چیزی باشه که جلوی راهش رو بگیره. ممکنه به خاطر انتقام از ملیساندره برگرده به دیوار یا به خاطر خطر آدرها بی خیال جنوب بشه ولی از عذاب وجدان به خاطر رنلی!؟ محتمل نیست.

فکر نکنم چیزی بتونه سرسی رو مجبور کنه کنار بکشه. اون حاضره کل مردم وستروس بمیرن ولی اون تو قدرت باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم نظرم رو در مورد گزینه ها بدم

1. یورون گریجوی: احتمالش کمه که بتونه تو کتاب 6 حرکتی بزنه. فعلا قمارش روی دنریس و وفاداری ویکتاریون هست که بعید میدونم نتیجه بده
  2. سرسی: احتمالش هست که بتونه تخت رو نگه داره تا آخر کتاب 6. اما نگه داشتنش بستگی به شمال داره. اگه آدرها حمله نکنن و بقیه رو مشغول نکنن احتمال سقوطش زیاده
  3. آریانه: احتمالش رو کم میدونم. دورن روی اگان سرمایه گذاری کرده. شاید آریانه پلن B باشه براشون
  4. اگان (گریف جوان): من احتمال اینو بیشتر از همه میدونم. به نظر میرسه الان استورمز اند رو داره. حمایت و ارتش دست نخورده دورن رو هم داره. گلدن کمپانی هم که هست. تمام نیروها تازه نفس و آماده و آزموده هستن. موقعیت مکانی خوبی هم داره.
  5. دنریس: بعیده تا آخر کتاب 6 برسه به وستروس
  6. استنیس: احتمال اینم بعیده. اگه بتونه تو نبرد وینترفل پیروز بشه احتمالا مشغول دیوار میشه و نمیتونه بیاد به جنوب
  7. سانسا: در این حد و حدود نیست ?
  8. بیلیش: اونم ارتش دست نخورده ویل رو داره اما احتمالا فعلا دست به کار نمیشه. میذاره بقیه همدیگه رو تکه پاره کنن و خودش توی ویل جاش امنه
  9. شیرین: از اونجایی که احتمالا استنیس نمیتونه بیاد جنوب پس این گزینه هم منتفیه. اما شاید تو کتاب آخر شانس داشته باشه
  10. تیریون: تیریون نمیخواد نفر اول باشه. مشاور و دست بودن براش کافیه
  11. میرسلا: درسته که در ظاهر دوران مارتل میخواد اونو به تخت بنشونه اما به نظرم فقط نقش گروگان رو داره
  12. ویکتاریون: اگه بتونه با دنریس متحد بشه میتونه گزینه مهمی بشه اما تنهایی جلوی یورون و بقیه کاری از پیش نمیبره

بنابراین من نظرم روی اگان هست. شانس بالاتری واسه به دست آوردن تخت آهنین در کتاب 6 داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سرسی شاید چون احتمالا بقیه وقتی دارن با آدر ها میجنگن اون رو تخت لم مژده که همدیگه رو تیکه پاره کنن

ولی برای آخر و پایان ماجرا اصلا امکان نداره سرسی بشینه رو تخت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری