رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

با توجه به بازخوردهاي گرفته شده از كاربران فروم وستروس و بحث ها و همفكري هاي خوبي كه در چند روز اخير در رابطه با محاسن و معایب تاپیک گفتگوی عمومی صورت گرفته، تصميم بر بازگشايي مجدد اين تاپيك گرفته شد تا كاربران فروم بتوانند در چهارچوب قوانین سایت به گفتگو و ارائه نظر بپردازند.

هدف از از این تاپیک فراهم کردن بستری مناسب برای ارائه ایده های نو و بحث هایی است که سایر تاپیک های سایت به طور اختصاصی به آنها نپرداخته اند. از این رو این تاپیک هر موضوعی را شامل میشود جز مواردی که در تاپیک های دیگر به صورت اختصاصی بحث شده یا قابلیت ایجاد بحث تخصصی جدید را دارد و مغایر با قوانین نیست.

دو نمونه از قوانین سایت که در این تاپیک نیز باید رعایت شود:

- از زدن پست های تک خطی و بی محتوا ( اسپم )، سلام عليك و احوال پرسي جداً خودداری فرمایید.

- بحث در مورد دین، سیاست، ورزش، مذهب، مقدسات و امثالهم تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.

توجه: براي جلوگيري از مشكلات پيش بيني نشده، در صورتي كه اين تاپيك به صفحه صدم برسد، تاپيك بسته شده و ادامه صحبتها در تاپيك جديدي ادامه خواهد يافت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر که این صفحه رو باز کردین.

من از دوستان یه سوال داشتم:من خودم تهران زندگی نمیکنم.

میخواستم بپرسم آیا نسخه ی چاپی زبان اصلی کتاب های نغمه ای از یخ وآتش تو تهران موجوده؟من کتابای 3 و 4 و5 رو به زبان اصلی می خوام بخونم.با نسخه ی الکترونیکی راحت نیستم.اگه آره قیمتش چقدره؟؟؟

خواهشا جواب بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady of the houses » چهارشنبه مرداد 15, 93 9:39 pm[/url]"]با تشکر که این صفحه رو باز کردین.

میخواستم بپرسم آیا نسخه ی چاپی زبان اصلی کتاب های نغمه ای از یخ وآتش تو تهران موجوده؟من کتابای 3 و 4 و5 رو به زبان اصلی می خوام بخونم.با نسخه ی الکترونیکی راحت نیستم.اگه آره قیمتش چقدره؟؟؟

خواهشا جواب بدین.

دوستان تو یه تاپیک دیگه گفته بودن که از شهر کتاب مرکزی تو خیابون شریعتی می تونید تهیه کنید کتابای زبون اصلی رو.. قیمت کل کتاب ها 350 هزار تومنه اگر می خوایید قیمت هر جلد رو جدا بدونید فکر کنم با فروشگاهشون تماس بگیرید بهتون بگن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » چهارشنبه مرداد 15, 93 8:49 pm[/url]"]
Lady of the houses » چهارشنبه مرداد 15, 93 9:39 pm[/url]"]با تشکر که این صفحه رو باز کردین.

خواهشا جواب بدین.

دوستان تو یه تاپیک دیگه گفته بودن که از شهر کتاب مرکزی تو خیابون شریعتی می تونید تهیه کنید کتابای زبون اصلی رو.. قیمت کل کتاب ها 350 هزار تومنه اگر می خوایید قیمت هر جلد رو جدا بدونید فکر کنم با فروشگاهشون تماس بگیرید بهتون بگن

کدوم تاپیک اگه میشه بگین؟

فک کردم این 350 تومنه مال کتابای ترجمه شده اس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady of the houses » چهارشنبه مرداد 15, 93 10:05 pm[/url]"]
negar27 » چهارشنبه مرداد 15, 93 8:49 pm[/url]"]

خواهشا جواب بدین.

کدوم تاپیک اگه میشه بگین؟

فک کردم این 350 تومنه مال کتابای ترجمه شده اس.

این لینک

http://westeros.ir/forum/viewtopic.php?f=20&t=303&start=15

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی کتاب زبان اصلی جلدی 60 تا 70 هزار تومن تو ایران درمیاد. من الان داشتم قیمتاشو از سایت امازون میدیدم سه تا قیمت داشت بسته به نوع جلد و کیفیت کاغذ که از 6 دلار شروع میشد تا 17 دلار.بعد میگن چرا فرهنگ کتاب خونی بین مردم ما کمه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد این نسخه ی چاپی زبان اصلیشو که دیگه سانسور نکردن؟؟؟انتشاراتیش ممکنه ایرانی باشه؟؟؟؟!!!!

یا همون خارجی باشه فک کنم

آخه چندتا انتشاراتی زبان ایرانی داریم.مثه انتشارات جنگل و...

نه یعنی ممکنه یه تیکه های انگلیسی داستانم بریده باشن؟؟؟؟!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » چهارشنبه مرداد 15, 93 10:33 pm[/url]"]یعنی کتاب زبان اصلی جلدی 60 تا 70 هزار تومن تو ایران درمیاد. من الان داشتم قیمتاشو از سایت امازون میدیدم سه تا قیمت داشت بسته به نوع جلد و کیفیت کاغذ که از 6 دلار شروع میشد تا 17 دلار.بعد میگن چرا فرهنگ کتاب خونی بین مردم ما کمه!!!

اگه فرض کنیم هاردبک باشه و 17 بگیریم اصلاً قیمت بدی نیستا.

امیدوارم The World OF Ice and Fire‌رو هم بیارن هر چند که امیدم خیلی نیست.

من خودم به هیچ وجه تو خط کتاب چاپی داشتن و تو کتابخونه گذاشتن و ... نیستم ولی The World of Ice and Fire رو می شه یه استثنا حساب کرد. حسابی از Art Work هاش تعریف کردن و وعده دادن جرج و الیو و لیندا.

استاد من امیدم بیشتر از شهر کتاب به توئه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حالا که تاپیک باز شده منم یه خبر بدم برم اگه صاعقه ای نزنه بلایی سرم نیاد و عمری باقی باشه کتاب شاهزاده ی سرکش رو دارم ترجمه می کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی حاضر باشه از آمازون خرید بکنه راهش هست، فقط قیمت نقل و انتقال یه مقدار گرون در میاد چند وقتی هست تو فکر این هستم برم "Board Game"ـش رو بخرم ولی خیلی گرون در میاد بعد کسی هم نیست باهاش بازی کنم.فرضا اگر پیدا بشه تو ایران همچین جیزی رو تولید کنه بدوجور پایه اش هستم.حس بازی ژنرال داره نقشه اش هم خیلی بزرگ هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » چهارشنبه مرداد 15, 93 9:33 pm[/url]"]یعنی کتاب زبان اصلی جلدی 60 تا 70 هزار تومن تو ایران درمیاد. من الان داشتم قیمتاشو از سایت امازون میدیدم سه تا قیمت داشت بسته به نوع جلد و کیفیت کاغذ که از 6 دلار شروع میشد تا 17 دلار.بعد میگن چرا فرهنگ کتاب خونی بین مردم ما کمه!!!

قیمت های آمازون رو کلا موقع خرید ازش در نظر نگیر!!!!!

من یه دفعه سیلماریلیون رو سفارش دادم با قیمت بیست دلار یا یه کمی بیشتر، موقع تحویل دیدم تو فیش صورت حساب زده صد و خورده ای!!!! برق از سرم پرید!!!!

خود کتاب هم که دیگه هیچی!!!

سایت های معتبر ایرانی زیادی برای خرید کتاب خارجی هست. به روز تر از شهر کتاب ها هم هستن.

واقعا world رو نمیشه از رو صفحه مانیتور خوند! اصلا لذتش میپره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول یه تبریک بگم به مناسبت باز شدن این تاپیک! امیدوارم قوانین رو کاربر ها رعایت کنن و با کسانی هم که رعایت نمی کنن درست و سفت و سخت برخورد بشه!

به Queen Nymeria

نمی دونم اون چیزی که شما تو سایت آمازون دیدی مال چه انتشاراتی بوده ولی من خودم جلد اول رو از خارج از کشور تهیه کردم با قیمت ۹ پوند که با توجه به قیمت پوند (دقیق نمی دونم فکر کنم حدود ۵ هزار تومان باشه ) میشه ۴۵ هزار تومان مال انتشارات Harper Voyager هستش. مجموعه ای در شهر کتاب موجوده شامل هفت جلد کتاب هستش چون کتاب سوم و پنجم دو جلدی چاپ شدن. اگه میانگین هر جلد رو همون ۴۵ هزار تومان حساب کنیم کل مجموعه ۳۱۵ هزار تومان ارزش داره که با ۳۵۰ هزار تومان اختلاف کمی داره پس به نظرم قیمت عادلانه ای هستش.

یه نکته رو هم بگم که علت پایین بودن سطح مطالعه در کشور قیمت کتاب نیست. حاضرم شرط ببندم اگه کتاب مجانی هم پخش کنن بین مردم باز هم وضع همینه!

به Lady of the houses

این کتاب ها کاملا اورجینال و چاپ خارج هستن و سانسور ندارن!

به negar27

خبر خیلی خوبی دادی! امیدوارم هرچه زودتر تموم شه و بتونیم استفاده کنیم چون حجمش هم کمه.

به kei1

من یه بار از مسوول شهر کتاب پرسیدم کتاب سفارشی میارن که گفت نه! پرسیدم کتاب تازه چاپ شده چی گفت سعی می کنن تا اون جایی که میشه بیارن. با توجه به این که زنان خطرناک رو هم آوردن فکر کنم این دائرة المعارف رو هم بیارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به negar27

خبر خیلی خوبی دادی! امیدوارم هرچه زودتر تموم شه و بتونیم استفاده کنیم چون حجمش هم کمه.

ممنون اگه خیلی پشتش بذارم که سه چهار روز دیگه تموم میشه البته حتما ویرایش لازم خواهد بود.. تا موقعی که تموم بشه باید یه نفر رو پیدا کنم ویرایششو انجام بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به kei1

من یه بار از مسوول شهر کتاب پرسیدم کتاب سفارشی میارن که گفت نه! پرسیدم کتاب تازه چاپ شده چی گفت سعی می کنن تا اون جایی که میشه بیارن. با توجه به این که زنان خطرناک رو هم آوردن فکر کنم این دائرة المعارف رو هم بیارن.

همینجوریش صبر تا Oct سخت بود با این امیدی که دادی دیگه بدتر.

من چند وقتیه دارم از خودم می پرسم جذابیت این کتاب برام بیشتره یا سری اصلی (قطعاً اواخر کتاب 3 رو نمی گم، فصول معمولی)

The World اطلاعات مهم، بدیع، تاریخی و ... در مقیاس بزرگ رو قراره بده ولی سری اصلی از اونور پرداخت شخصیت ها، روابط انسان ها، جزئیات و ... رو داره.

علیرغم این نقل معروف جرج از فالکنر که همه جا هم می گه و ول نمی کنه:

"The Human heart in conflict with itself" is the only thing worth writing about

من خودم فعلاً بعد خوندن اون Excerpt روینار ها به سمت TWOIAF متمایل ام. سعی می کنم با این توجیه که از خوندن سری اصلی خیلی گذشته خودم رو وفادار بدونم بهش.

نظرتون چیه؟ کدوم جذاب تره؟ اصن تو هر کدومشون چه بخش هایی رو بیشتر می پسندین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظرتون چیه؟ کدوم جذاب تره؟ اصن تو هر کدومشون چه بخش هایی رو بیشتر می پسندین؟

خیلی سخته جواب سوالت.. هرکدوم جذابیت خاص خودشون رو دارن! از یک طرف احساس دورنی اون شخصیت و توصیف و ذهنیتش از اطرافیانش خیلی جذابه.. این که از دیدگاه اون یه موضوع رو بررسی کنی و بهش نگاه کنی..

از یه طرفم تاریخ این خاندان ها این که ریشه و اصل و نصبشون به کجا میرسه و چی بودن چی شدن خیلی خیلی برای من جذابه..

من خودم خیلی دوست دارم در مورد گیسکار، روینار، نخستین انسان ها، فرزندان جنگل و .. که الان اثر زیادی ازشون نمونده بدونم. یا مثلا در مورد اون دیوار سیاه و پل طولانی.. اینکه والریایی ها چطوری شیشه اژدها می ساختن، شمشیرهاشونو چطوری می ساختن! اون شمع های عجیب غریبی که تو سیتادل هستن و خاموش نمیشن!

فقط امیدوارم در مورد اینا یه چیزی تو کتاب دنیای یخ و آتش باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کیوان فرض کن یه درصد بشه world رو با اون نقشه های رنگیش و عکس هاش از روی صفحه ی مانیتور خوند!!!!

فرض کن داری درباره ی نبرد کوهستان سرخ، جنگ فتح، رقص و شورش های بلک فایر میخونی، واقعا دلت میاد نقشه های قشنگش رو تو دستت نگیری؟ اصلا دلت میاد فقط محدود به نگاه کردن بهشون باشی؟ تازه فرض کن مارتین گفته نقشه های ریز هم هستن و فقط محدود به نقشه های اصلی نیست! یعنی یه نقشه ی جدا برای نبرد دشت آتش، یه نقشه جدا برای فتح دورن، یه نقشه جدا برای نبرد تامبل استون، یه نقشه جدا برای نبرد لنیسپورت،... و تازه نقشه های اصلی و کلی هم هستن! بعلاوه ی عکس ها!!

من یکی که نمیتونم نخرمش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پولدارا!

چون جزو کتابای "فاخر" هم هست فکر کنم خیلی گرون بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برو بچ آقا من میخوام کتاب فرزندان هورین رو شروع کنم سئوال اساسی برام پیش اومد اینکه، این داستان همون داستان منظومه تورین هست که تو سیلماریلیون خلاصه اش اومد یا اینکه کلا یه چیز دیگه است ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » پنج شنبه مرداد 16, 93 7:10 pm[/url]"]برو بچ آقا من میخوام کتاب فرزندان هورین رو شروع کنم سئوال اساسی برام پیش اومد اینکه، این داستان همون داستان منظومه تورین هست که تو سیلماریلیون خلاصه اش اومد یا اینکه کلا یه چیز دیگه است ؟

آره همونه که اینجا کامل و با جزییات تعریف شده. تو چاپ روزنه (ترجمه علیزاده) یه ضمیمه هم داره از قسمت اول کتاب داستان های ناتمام که داستان تور از به دنیا اومدنش تا رسیدنش به گوندولین رو نقل میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
renly baratheon » پنج شنبه مرداد 16, 93 10:56 pm[/url]"]
S.i.S » پنج شنبه مرداد 16, 93 7:10 pm[/url]"]برو بچ آقا من میخوام کتاب فرزندان هورین رو شروع کنم سئوال اساسی برام پیش اومد اینکه، این داستان همون داستان منظومه تورین هست که تو سیلماریلیون خلاصه اش اومد یا اینکه کلا یه چیز دیگه است ؟

آره همونه که اینجا کامل و با جزییات تعریف شده. تو چاپ روزنه (ترجمه علیزاده) یه ضمیمه هم داره از قسمت اول کتاب داستان های ناتمام که داستان تور از به دنیا اومدنش تا رسیدنش به گوندولین رو نقل میکنه.

تو سیلماریلیون تور و پسرش یه فصل کامل دارن هر کدومشون !! تو کتاب هورین دقیقا اتفاقات گوندولین رو شرح میده ؟ چون تو سیلماریلیون فقط میگه در آوازه ها امده است، و هیچ شرحی از اتفاقات گوندولین نمیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تو سیلماریلیون تور و پسرش یه فصل کامل دارن هر کدومشون !! تو کتاب هورین دقیقا اتفاقات گوندولین رو شرح میده ؟ چون تو سیلماریلیون فقط میگه در آوازه ها امده است، و هیچ شرحی از اتفاقات گوندولین نمیده.

نه این ضمیمه درست زمانی که تور به گوندولین میرسه تموم میشه و اتفاقات گوندولین توش نیست. شامل دوران کودکی تور و بزرگ شدنش و بعد رفتنش به وین یامار و ملاقات با اولمو و همراه شدن با ورونوه و سفرشون به گوندولین میشه با جزییات کامل. در واقع تالکین میخواسته داستان تور رو هم مثل داستان فرزندان هورین کامل بنویسه و کتابش کنه اما فرصت نمیکنه و با مرگش داستان ناتمام میمونه.

البته داستان سقوط گوندولین با جزییات بیشتر تو چپتر سوم کتاب داستان های فراموش شده - بخش دوم (جلد دوم سری تاریخ سرزمین میانه) اومده، من متاسفانه هنوز نخوندمش اما گویا با جزییات تقریبا کاملی همراه هست. برای اطلاعات بیشتر میتونید اینجا رو ببینید:

http://tolkiengateway.net/wiki/The_Fall_of_Gondolin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ساخت "تخت آهنین" برای موبایلتون ...

1c98bb.jpg

وسایل مورد نیاز

2de24a.jpg

حالا طبق مراحل زیر باید جلو برین

3c1306.jpg

.

4a573c.jpg

.

59a47b.jpg

.

69d19b.jpg

و در پایان رنگ آمیزی کنین

785295.jpg

هرکی تونست از پسش بر بیاد و درست کنه عکس بگیره به ماهم نشون بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان يه خبر رو اَپ بازی تاج و تخت گوشيم اومد:

جى.جى مورفى که بازيگر نقش دنيس ماليستر تو فصل پنج سریال بود درگذشت. تازه چندتا صحنه ازش فيلم گرفته بودن که يه دفعه از حال ميره و فوت مى کنه. تو اخبار فصل پنج نگفتم که بعدا اخبار کاملش رو بذاريد.

http://www.theguardian.com/tv-and-radio/2014/aug/11/game-of-thrones-actor-jj-murphy-dies-four-days-into-filming

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه چیزی تو فروم خوندم استرس گرفتم که جان می میره

این فاصله های بین داستان واسه سلامت روحی آدم خوب نیس!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی » پنج شنبه مرداد 23, 93 9:16 pm[/url]"]

یه چیزی تو فروم خوندم استرس گرفتم که جان می میره

این فاصله های بین داستان واسه سلامت روحی آدم خوب نیس!

از من به تو نصیحت

اینقدر تو تاپیک ها و موضوعات ویکی نپلک

من خیلی کنجکاوی میکردم و کلی داستان واسم اسپویل شد

خیلی خیلی زیاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری