رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

من نمیفهمم چرا زمانی که به یه شخصیتی مثل رُز اختصاص دادن، نمیشد بدنش به چهارتا شخصیت درست حسابی که حالا هم حذفش کردن ؟

دو تا شخصیت خیلی حیف شدن ...

راستی؛ کتاب خونا، باید اسم کتاب های Outlander رو شنیده باشن. سریالشم اومده بیرون حتما ببینین. من خیلی خیلی سعی کردم Outlander رو شروع کنم به خوندن، ولی 8 جلدی که ازش اومده بیرون میانگین 1000 صفحه س و قسمت ِ فانتزیش کمتر از درامشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب از این مراسم امضای کتاب و یادبود تالکین عکسی چیزی نگرفتین؟ کیا رفتن؟ بیاید گزارش بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خب از این مراسم امضای کتاب و یادبود تالکین عکسی چیزی نگرفتین؟ کیا رفتن؟ بیاید گزارش بدید

من رفتم. همین الان رسیدم خونه.

متاسفانه دوربین موبایل من ، شباهت زیادی به شلغم داره.

حدود سه ساعت تو راه بودم ، با کلی پرس و جو تونستم پیدا کنم ؛ ولی همه اینا می ارزه به این که اقای علیزاده رو از نزدیک ببینی.

در کل بد نبود. انتظار یه سخنرانی قوی تر رو داشتم ولی خیلی جَسته گریخته صحبت کردند.

یه کلیپ لگو طنز از ارباب حلقه ها هم پخش شد ، که خیلی خنده دار بود.(اگه امکانش هست برای دانلود بزارید)

اولش که خبرو تو سایت دیدم ، با خودم گفتم حداقل دو هزار نفر میان. ولی امروز نهایتش سی نفر بودن.

مراسم امضا کردن هم خلوت بود. ولی فکر کنم اقای علیزاده به خط میخی نوشتن.

سه تا از مدیرای سایت هم دیدم البته از دور.

یه سوالی برام پیش اومده ، می خواستم تو سایت اردا بپرسم ، ولی اونجا کسیو نمی شناسم.

مگه کتاب ارباب حلقه ها ، هر کتابش دو جلد نیست؟ اینی که من خریدم تک جلدیه. خیلی هم کوچیه.

لطفا یکی جواب بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به جوری

خط رضا علیزاده که شاهکاره در نوع خودش! موقعی که داشت تو کتاب من می نوشت به خط خودم امیدوار شدم!

خوب می رفتی با مدیر ها یه سلام علیکی می کردی دیگه! سی نفر هم بیشتر نیومده بودن خوب خلوت بوده!

من که هیچ وقت یادم نمیاد کتاب های ارباب حلقه ها دو جلدی باشه. مال خودم که چاپ سوم سال ۱۳۸۴ هستش هر کدوم یه جلده. انتشارات روزنه حدود یکی دو ساله نازک کرده کتاب ها رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@جوري

ارباب حلقه ها در ابتدا 6 کتاب بوده ولي بعد هر دو جلد {دو کتاب} تبديل شده به يک جلد{يک کتاب}. ترجمه هم از اول يک جلدي بوده.

ما اونجا چشم انتظار بچه ها بوديم ولي کسي نيومد خودش رو معرفي کنه به چند نفر هم مشکوک شديم که خب نميشد موشکافي کرد!:دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من میگم یه تاپیک بزنیم "عکس بکس تالار"

یوخت یجا دیدیم همدیگرو بشناسیم

Sent from my xperia z2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خوب می رفتی با مدیر ها یه سلام علیکی می کردی دیگه!

اخه اونجا ، نه جای مناسبی بود و نه وقت خوبی. به امید خدا در یه زمان و مکان بهتر.

انتشارات روزنه حدود یکی دو ساله نازک کرده کتاب ها رو.

چیزی هم از محتویاتش کم کرده؟؟؟

ارباب حلقه ها در ابتدا 6 کتاب بوده ولي بعد هر دو جلد {دو کتاب} تبديل شده به يک جلد{يک کتاب}. ترجمه هم از اول يک جلدي بوده.

ممنون.

تو یه وبلاگی خوندم ، ارباب حلقه ها به زبان انگلیسی در شش جلد چاپ شده ، فکر کردم به فارسی هم شش جلدیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
North Wolf » شنبه شهریور 15, 93 8:51 pm[/url]"]من میگم یه تاپیک بزنیم "عکس بکس تالار"

یوخت یجا دیدیم همدیگرو بشناسیم

Sent from my xperia z2

این تاپیک با عنوان «گردهم‌آیی اعضای سایت» وجود داره:

http://westeros.ir/forum/viewtopic.php?f=33&t=295

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به جوری

نه از محتویاتش چیزی کم نشده!!!

امشب ساعت ۲۳ شبکه ی نمایش یه فیلم میده که آیدن گیلن بازیگر لرد بیلیش توش بازی کرده. بازیگر اصلی فیلم هم کلایو اون هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان کسی میدونه کتاب سقوط امپراطوری malazanرو توی تهران از کدوم کتاب فروشی میشه تهیه کرد؟

راستی توی سایت آردا یکی داشته ترجمه میکرده نیمه کاره رهاش کرده یا داره ادامه میده؟

کتاب outlander رو کسی اطلاع داره که قرار ترجمه بشه یا نه؟یا کسی خونده این کتابو ؟ارزش دنبال کردن داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امروز داشتم بازی The Last of Us رو بازی می کردم این رو دیدم چسبیده به دیوار. به نظرتون ربطی به کتاب مارتین داره؟

bu2yja6y.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@استنیس

نه این کتاب مارتین نیست. اون کتاب اسمش Fevre dream ه نه Fever dream. این عکس ممکنه مربوط به کتاب fever dream باشه که اگه اشتباه نکنم اثر داگلاس ه. شایدم مربوط به آهنگ fever dream باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راستي توي سايت آردا يکي داشته ترجمه ميکرده نيمه کاره رهاش کرده يا داره ادامه ميده؟

فقط يه فصلش رو ترجمه کرده. بعدش فکر کنم بخاطر مشکلات سربازي ول کرده ، ولي چند وقت پيش گفت دوباره مي خواد شروع کنه. ترجمه اش هم خوب بود.

به نظرم منتظر ترجمه اين اقا نباش ، وگرنه کتابو وقتي تموم مي کني که بچه هات دارن فارغ التحصيل ميشن.

سايت دوران اژدها هم ، همون موقع که اين شخص شروع کرد ، اعلام کرد مي خواد ترجمه کنه ، ولي بعدش گفتن چون سايت اردا (!!!) داره ترجمه مي کنه ، ما از حق (!؟!) خودمون مي گذريم و ديگه کاري نداريم.(البته انگار ناراحت که نشدن هيچ ، خوشحالم شدن)

چند وقت پيش هم گفتن داريم برنامه ريزي مي کنيم ، ولي ما به هيچ کس تعهدي نداريم و هر وقت خواستيم دست از ترجمه مي کشيم.

راستش من تاحالا ترجمه هاي اين سايت رو نخوندم و نمي دونم کيفيتش چه جوريه.

سايت وينترفل هم ، همون موقع که اعلام کرد کتاب چهار پوليه ، گفتن اگه استقبال خوب باشه کتاباي ديگه هم ترجمه مي کنيم.

S.I.S خودمون هم فکر کنم يه زماني دنبال چاپ کتاب بوده.

کلا همه مي خوان اين کتابو ترجمه کنن و هيچ کس نمي خواد ترجمه کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری کسل » دوشنبه شهریور 17, 93 9:48 pm[/url]"]
راستي توي سايت آردا يکي داشته ترجمه ميکرده نيمه کاره رهاش کرده يا داره ادامه ميده؟

فقط يه فصلش رو ترجمه کرده. بعدش فکر کنم بخاطر مشکلات سربازي ول کرده ، ولي چند وقت پيش گفت دوباره مي خواد شروع کنه. ترجمه اش هم خوب بود.

به نظرم منتظر ترجمه اين اقا نباش ، وگرنه کتابو وقتي تموم مي کني که بچه هات دارن فارغ التحصيل ميشن.

سايت دوران اژدها هم ، همون موقع که اين شخص شروع کرد ، اعلام کرد مي خواد ترجمه کنه ، ولي بعدش گفتن چون سايت اردا (!!!) داره ترجمه مي کنه ، ما از حق (!؟!) خودمون مي گذريم و ديگه کاري نداريم.(البته انگار ناراحت که نشدن هيچ ، خوشحالم شدن)

چند وقت پيش هم گفتن داريم برنامه ريزي مي کنيم ، ولي ما به هيچ کس تعهدي نداريم و هر وقت خواستيم دست از ترجمه مي کشيم.

راستش من تاحالا ترجمه هاي اين سايت رو نخوندم و نمي دونم کيفيتش چه جوريه.

سايت وينترفل هم ، همون موقع که اعلام کرد کتاب چهار پوليه ، گفتن اگه استقبال خوب باشه کتاباي ديگه هم ترجمه مي کنيم.

S.I.S خودمون هم فکر کنم يه زماني دنبال چاپ کتاب بوده.

کلا همه مي خوان اين کتابو ترجمه کنن و هيچ کس نمي خواد ترجمه کنه.

خوب جوری جان ترجمه ی این کتاب ده جلدی با یازده هزار صفحه و اون نثر وحشتناک!! ـِش کاری نیست که کسی بخواد مفت!! انجامش بده!

خودت برو کتاب اولش رو بگیر ببین چه نثر سنگین و ثقیلی داره! منی که کتاب نغمه رو شاید هر 7-8 صفحه یه بار روی یه کلمه اش گیر می کردم هر صفحه این کتابو کمه کم سه چهار بار میرم سراغ دیکشنری!

بعدم کتابش مثل نغمه یا کتابای دیگه طوری نیست که از همون اول میخکوبت کنه پاش! یعنی همون خط اولو که می خونی میگی: هان؟ چی شد؟ این یعنی چی اصلا؟

بعد میری سه صفحه بعد: دوباره پشت سرهم سوالای بی جواب!

یعنی کسی که صرفا جهت سرگرمی کتاب می خونه اصلا نمی تونه پای مالازان بشینه ( من هنوز خودم کامل نخوندم ولی مطمئنم اگه به سبک فانتزی حماسی علاقه نداشتم امکان نداشت وقتمو روی همچین کتابی بذارم )

پس مالازان مخاطبای خاص و فانتزی خون ـه خودشو می طلبه که تو ایرانم زیاد نیستن متاسفانه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب جوری جان ترجمه ی این کتاب ده جلدی با یازده هزار صفحه و اون نثر وحشتناک!! ـِش کاری نیست که کسی بخواد مفت!! انجامش بده!

خوب منظور منم این نبود که مجانی ترجمه کنن.

اگه قیمتش مناسب باشه (البته مناسب برای هر شخصی متفاوته) و سرعتش بالا باشه (سالی دو جلد) من حاضرم بخرم.

بعدم کتابش مثل نغمه یا کتابای دیگه طوری نیست که از همون اول میخکوبت کنه پاش!

من ادم کتاب خونی نیستم که بخوام بین کتابا مقایسه کنم ، ولی فکر نکنم کتابی مثل نغمه جذاب باشه. و بیشتر جذابیت نغمه برای من ، داشتن POV هاشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری کسل » سه شنبه شهریور 17, 93 12:38 am[/url]"]

خوب منظور منم این نبود که مجانی ترجمه کنن.

اگه قیمتش مناسب باشه (البته مناسب برای هر شخصی متفاوته) و سرعتش بالا باشه (سالی دو جلد) من حاضرم بخرم.

بعدم کتابش مثل نغمه یا کتابای دیگه طوری نیست که از همون اول میخکوبت کنه پاش!

من ادم کتاب خونی نیستم که بخوام بین کتابا مقایسه کنم ، ولی فکر نکنم کتابی مثل نغمه جذاب باشه. و بیشتر جذابیت نغمه برای من ، داشتن POV هاشه.

سالی دو جلدد؟؟ هر کدوم از کتابا حدود هزار صفحه ست 5 تا مترجم و 5 تا ویراستارم روش کار کنن نهایتش سالی یه جلد بتونن ترجمه کنن

کسی نمی تونه منکر جذابیت نغمه بشه ولی مقایسه ی این دوتا کتاب یکم غیرمنطقیه خصوصا اینکه مالازان یک دهم نغمه خواننده نداره و به اندازه ی نغمه هم شناخته شده نیست! شاید اگر از روی مالازانم فیلم بسازن چه بسا طرفداراش از نغمه هم بیشتر بشه چون حداقل دیگه خواننده ها و بیننده ها مجبور نیستن منتظر نویسنده ای که با سیستم داس داره کتابشو می نویسه باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سالی دو جلدد؟؟ هر کدوم از کتابا حدود هزار صفحه ست 5 تا مترجم و 5 تا ویراستارم روش کار کنن نهایتش سالی یه جلد بتونن ترجمه کنن

شاید اگر از روی مالازانم فیلم بسازن چه بسا طرفداراش از نغمه هم بیشتر بشه چون حداقل دیگه خواننده ها و بیننده ها مجبور نیستن منتظر نویسنده ای که با سیستم داس داره کتابشو می نویسه باشن

معلومه دستت تو کار ترجمه و ویراست ه ها.

بیننده ها که منتظر نمی مونن قطعاً.

من از الان دوباره عزای اسپویل شدن گرفتم. سریال جلو بیافته و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » سه شنبه شهریور 17, 93 1:27 am[/url]"]

شاید اگر از روی مالازانم فیلم بسازن چه بسا طرفداراش از نغمه هم بیشتر بشه چون حداقل دیگه خواننده ها و بیننده ها مجبور نیستن منتظر نویسنده ای که با سیستم داس داره کتابشو می نویسه باشن

معلومه دستت تو کار ترجمه و ویراست ه ها.

بیننده ها که منتظر نمی مونن قطعاً.

من از الان دوباره عزای اسپویل شدن گرفتم. سریال جلو بیافته و ...

دست جنابعالی بیشتر به ویراستاری آلوده شده

آره ولی ببینده هایی مثل بنده و خیلی های دیگه که بعد سریال خواننده کتاب شدن الان فقط خاک کاهو به کارشون میاد از دست این جناب مارتین!

اینا خودشون با حذف و اضافه کردن شخصیت ها دارن به شکل خیلی ظریفی اسپویل به خورد ملت میدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مالازان بخوان فیلم بکنن هم غیر ممکن فقط سقوط پیل اندازه سه بار ساخت فیلم دوم ارباب حلقه خرج برمیداره.مگر اینکه مالازان رو بسپرن به دنیای CG کل فیلم رو به صورت CG و انیمیشنی بسازن مطمئن اونطوری میشه ساخت هزینه اش هم زیاد نمیشه وگرنه تو یه جنگی که در کمترین حالت شش تا رشته کوه از شدت و اثرات نبرد نیم خدایان باهام به وجود میاد و صدها هزار نفری که در هر جنگ کشته میشن رو بخوان سریال یا تو فیلم به نمایش بذارن یه رقمی در میاد که هر کمپانی حاضر نیست اینکار بکنه مگر اینکه بخواد گور خودش بکنه.

ترجمه مالازان تو ایران غیر ممکن هست ده جلد سقوط مالازان اندازه ترجمه صد ها جلد نغمه ها و ارباب حلقه ها وقت میبره اینقدر اسم خداوندگاری و ضد توحیدی تو کتاب هست که ترجمه زیر ممیزی له میشه.همه اینا به کنار حتی اگر ترجمه بشه بازار فروشش زیر ده در صد هست.چند نفر حاضرن پول پای یه کتابی بدن که حتی اسمش رو یه بار نشنیدن ؟ همین نغمه ها و ارباب حلقه ها (تا حدودی) هم به صدقه سری فیلم و سریال هست که تو ایران مطرح هستن وگرنه غیر از این کسی اصلا طرفشون نمیرفت.ترجمه اینکار شاید اینترنتی و برای پر کردن اوقات فراغت یه مترجم خوب باشه وگرنه من یا مترجمی که جنبه اقتصادی کار هم در نظر میگیریم شکست محض هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حالا که بحث مالازان داغه

من یه مشکلی دارم.. من ده جلدو پی دی اف دانلود کردم (با مصیبت ) بعد تعداد صفحه هاش به نظرم کمتر از اونیه که باید باشه تو ویکی تعداد صفحه ها رو دیدم بعضی از جلدایی که دانلود کردم حدود 200 صفحه کمتره :/ همش حس می کنم فایلش کامل نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » سه شنبه شهریور 18, 93 6:48 pm[/url]"]حالا که بحث مالازان داغه

من یه مشکلی دارم.. من ده جلدو پی دی اف دانلود کردم (با مصیبت ) بعد تعداد صفحه هاش به نظرم کمتر از اونیه که باید باشه تو ویکی تعداد صفحه ها رو دیدم بعضی از جلدایی که دانلود کردم حدود 200 صفحه کمتره :/ همش حس می کنم فایلش کامل نیست

نسخه PDF نداشتم من، کتاب نسخه اصلی رو دارم ولی یکی از دوستان من نسخه کتاب رو از تورنت گرفته بود میگفت کامل حالا بذار ازش بپرسم ببینم چی هست.من هم کتاب های تکمیلی مالازان رو از تورنت گرفتم کامل بودن.اگر اونا رو میخوای لینک بدم بهت.ولی فرمتشون Mobi هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » سه شنبه شهریور 18, 93 8:12 pm[/url]"]
negar27 » سه شنبه شهریور 18, 93 6:48 pm[/url]"]حالا که بحث مالازان داغه

نسخه PDF نداشتم من، کتاب نسخه اصلی رو دارم ولی یکی از دوستان من نسخه کتاب رو از تورنت گرفته بود میگفت کامل حالا بذار ازش بپرسم ببینم چی هست.من هم کتاب های تکمیلی مالازان رو از تورنت گرفتم کامل بودن.اگر اونا رو میخوای لینک بدم بهت.ولی فرمتشون Mobi هست.

ممنون

مشکل اینجاست که من ته فایلو نگاه می کنم بازم مطمئن نیستم این آخره کتابه بعد کتاب اولو از دوجا گرفتم انتهاشو چک کردم دیدم مثل همه یکم خیالم راحت شد ولی بقیه کتاباش پی دی افاش خیلی سخت پیدا میشه یا لینکش حذف شده یا فایلش مشکل داره و .. خصوصا کتاب هفتم که اصلا واویلا بود دو هفته طول کشید تا تونستم تورنتشو پیدا کنم دانلود کنم اونم تعداد صفحاتش کمتره به هزار نمیرسه البته می دونم فونت و اینا تاثیر داره ولی دیگه صد دویست صفحه یکم زیادی ـه

پ.ن: البته بعضیاش آخرش نوشته این پایان کتاب مثلا n ام بود! حالا نمی دونم تو نسخه چاپیش همچین چیزی هست یا نه!

اتفاقا اون کتابارو هم دیدم؟ اینا قضیه شون چیه؟ داستانش تو بازه ی زمانی همین ده جلده یا مثل مارتین برای گذشته و تاریخ امپراطوری مالازانه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پیدا کردن کتاب هاش واقعا سخته قبول دارم.خصوصا نسخه PDF بقیه نسخه ها رو میشه گیر اورد ولی این نسخه خیلی رو هواست.

امپراطوری مالازان رو نخون در کل خیلی سطح پایین داستان اون چیزی نیست که توقع داشته باشی ازش نوشته خود اریکسون هم نیست ولی سایر کتاب هاش مثل خداشناسی که اریکسون برای مالازان نوشته رو بخون خیلی به درد میخوره که تو طول کتاب مقداری از گنگ بودن در میارتت بعد هم خود کتابهای اریکسون چینش خیلی پیچیده است مثلا کتاب 5ـم اصلا هیچ ربطی به خط داستان کتاب اول تا چهارم نداره یه دفعه از ناکجا اباد داستان شروع میشه به داستان شش وصل میشه یعنی همون قضیه قاره و اینا :دی در کل کتاب فقط مخصوص کسایی هست که خیلی خیلی با فانتزی و ارتباط برقرار کرده باشن و خیلی اهل بازی های نقش افرینی مثل دارک سولز و اسکاریم و اینا باشن قشنگ ارتباط برقرار میکنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » سه شنبه شهریور 18, 93 9:41 pm[/url]"]پیدا کردن کتاب هاش واقعا سخته قبول دارم.خصوصا نسخه PDF بقیه نسخه ها رو میشه گیر اورد ولی این نسخه خیلی رو هواست.

امپراطوری مالازان رو نخون در کل خیلی سطح پایین داستان اون چیزی نیست که توقع داشته باشی ازش نوشته خود اریکسون هم نیست ولی سایر کتاب هاش مثل خداشناسی که اریکسون برای مالازان نوشته رو بخون خیلی به درد میخوره که تو طول کتاب مقداری از گنگ بودن در میارتت بعد هم خود کتابهای اریکسون چینش خیلی پیچیده است مثلا کتاب 5ـم اصلا هیچ ربطی به خط داستان کتاب اول تا چهارم نداره یه دفعه از ناکجا اباد داستان شروع میشه به داستان شش وصل میشه یعنی همون قضیه قاره و اینا :دی در کل کتاب فقط مخصوص کسایی هست که خیلی خیلی با فانتزی و ارتباط برقرار کرده باشن و خیلی اهل بازی های نقش افرینی مثل دارک سولز و اسکاریم و اینا باشن قشنگ ارتباط برقرار میکنن.

آره.

باشه این The Encyclopedia Malaz چی؟ انگار بعد کتاب هفتم نوشته شده!

بعد اونوقت خواننده جواب سوالاشو تو همین 4 کتاب میگیره؟ منظورم همون سوالایی که از کتاب اول پیش میاد! یا همینجور تا کتابای آخر باید تو خماری جواباش بمونی؟

من زیاد اهل بازی نقش آفرینی نیستم ولی دارک سولز 2 رو دانلود کردم برای کامپیوتر بلانسبت مث چی پشیمون شدم :/ حالا قصد دارم اسکایریم و دراگون ایج رو بگیرم شاید نظرم در موردشون عوض شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری