رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

S.i.S » سه شنبه شهریور 25, 93 9:48 pm[/url]"]پارسال که خیلی خب بود من نت درست حسابی نداشتم ولی نزدیک به 40 تا مقاله ترجمه کردم (با GPRS میومدم نت) کلی بچه ها فعال بودن ولی الان بچه ها خیلی ساکت شدن نه تنها اینجا بلکه تو تمام فروم های که هستم همینطوری هست هم ساکت و بی تحرک شدن.

راستی کسی از دوستان میدونه چندتا از کتاب های استفن کینگ ترجمه شده ؟

فقط اینا ترجمه شده

هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد - داستان کوتاه

در قتلگاه - داستان کوتاه

مرگ جک همیلتون - داستان کوتاه

احساسی که فقط به زبان فرانسه قابل بیان است - داستان کوتاه

هر چهار داستان در یک کتاب تحت عنوان "هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد" ترجمه ماندانا قهرمانلو

خواهران کوچک ایلوریا - داستان کوتاه و مقدمه ای بر سری برج تاریک

مرد کت شلوار مشکی - داستان کوتاه

هر دو داستان در یک کتاب تحت عنوان "خواهران کوچک ایلوریا و مرد کت شلوار مشکی" ترجمه ماندانا قهرمانلو

مسیر سبز - رمان

ترجمه ماندانا قهرمانلو

رمان تلفن همراه، برگردان به فارسی از انتشارات نگارینه

قبرستان حیوانات خانگی

آتش افروز -رمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من یه کتاب توی خدمت سربازیم خوندم خیلی عالی بود

اصلا مسیر زندگیمو عوض کرد

بهتون پیشنهاد میدم حتما بخونین

البته وقتی من کتاب رو خوندم بعدا فهمیدم دو و سه هم داشته

الان هرچی میگردم پیدا نمیکنم

کتاب یک : جنگجوی صلحجو

کتاب دو : سفر مقدس

کتاب سه : قوانین روحانی

نویسنده دن میلمن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به North Wolf

این همون کتابی نیست که پسره بعد از این که تو یه حادثه پاهاش داغون میشه ولی دوباره با تلاش زیاد تو رشته ی ورزشیش موفق میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سینا@

آره اولش تقریبا همینه

اما بحث داستان اصلا این نیست

خیلی پیچیده تر از این حرف هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خداروشکر کنکورو دادیم ورفت. شغل من در آینده یه جورایی شبیه maester aemon میشه.(پزشک )

حالا یکی از تستای زیست سنجشو میبینم .متوجه شدم طراح سنجش به گیم آو ترونز وخاندان لنیستر علاقه ی زیادی داشته .فقط برا رد گم کنی گفته خونواده دوتا دختر داره ویه پسر(به جای دوتا پسر ودختر)

وبچه های ازدواج خواهر وبرادره(!) دوتا دختره ویه پسر (به جا دوتا پسر ودختر)

دست مریزاد سنجش.طراح گیم آو ترونز بین!

دوستانی که زیست نخوندن هرجای عکسو متوجه نشدن تا توضیح بدم.

61085721752370121258.jpg

توضیحات:نماد دایره یعنی زن

مربع=مرد

خط افقی یعنی ازدواج.

خط عمودی رو هم که نسل بعد رونشون میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امروز ویکی رو دور میزدم دیدم هودور هم صفحه اش ترجمه شده توسط "Maethor" عزیز

تو قسمت نقل قول ها با این مواجه شدم

نیم ساعت میخندیدم فقط

Capture38a73.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان من تازه فرصت کردم کتاب شاهزاده شرو رو بخونم ، تو کدوم تاپیک در موردش به مناظره نشستین تو این چند وقت که من هنوز نتونستم پیداش کنم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ریگار » جمعه شهریور 27, 93 12:48 am[/url]"]دوستان من تازه فرصت کردم کتاب شاهزاده شرو رو بخونم ، تو کدوم تاپیک در موردش به مناظره نشستین تو این چند وقت که من هنوز نتونستم پیداش کنم ؟

اینجا

http://westeros.ir/forum/viewtopic.php?f=30&t=334

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خدایش فیلم از روی یک رمان میسازن میشه مثلا ارباب حلقه ها یا مسیر سبز خیلی خب در میان.بعد از یه طرف دیگه یه فیلم مثل Edge of Tomorrow رو میسازن که فحش نفرین هر چی خواننده رمان پشتش در بیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » جمعه شهریور 28, 93 7:31 pm[/url]"]خدایش فیلم از روی یک رمان میسازن میشه مثلا ارباب حلقه ها یا مسیر سبز خیلی خب در میان.بعد از یه طرف دیگه یه فیلم مثل Edge of Tomorrow رو میسازن که فحش نفرین هر چی خواننده رمان پشتش در بیاد.

تا این حد وضع خراب بوده یعنی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » جمعه شهریور 28, 93 6:31 pm[/url]"]خدایش فیلم از روی یک رمان میسازن میشه مثلا ارباب حلقه ها یا مسیر سبز خیلی خب در میان.بعد از یه طرف دیگه یه فیلم مثل Edge of Tomorrow رو میسازن که فحش نفرین هر چی خواننده رمان پشتش در بیاد.

اه من دانلودش کردم.اگه خیلی داغونه نبینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » جمعه شهریور 28, 93 6:31 pm[/url]"]خدایش فیلم از روی یک رمان میسازن میشه مثلا ارباب حلقه ها یا مسیر سبز خیلی خب در میان.بعد از یه طرف دیگه یه فیلم مثل Edge of Tomorrow رو میسازن که فحش نفرین هر چی خواننده رمان پشتش در بیاد.

اه من دانلودش کردم.اگه خیلی داغونه نبینم.

هم متاش خوبه هم IMDbـش بالاس. ببینی بهتر از اینه که نبینیش. BluRayـش هم سه چهار روزه اومده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فیلم خوبی هست از نگاه فیلم ولی کسی مثل من که وقتی این رمان خوند ضد زیرگریه بخاطر پایان زیباش وقتی این فیلم دید با اون پایانش اساسا حالش که گرفته شد که هیچ عصابش بهم ریخت !! کلا این فیلم دوتا چیزش شبیه به رمان هست اول از هم اسم " ریتا " فقط اسمش بعد از اون هم طرح تکرار زمان هست که تازه اونم دستکاری کردن.

در کل فیلم خوبی هست برای وقت پر کردن ولی کسی که رمان میخونه این فیلم میبینه براش توهین کامل هست.زیبایی فیلم از بین میبرن برای مثال کسایی که تکرار زمان رو با مردن حس میکنن مغزشون بعد چندین چندین بار اب پز میشه چون دیگه مغز دیگه نمیکشه بیشتر از این یه چرخه رو ادامه بده.فرض کنید بیشتر از 450 بار مرگ رفیق هات و همرزم هات دیده باشی هر بار هم مجبور میشی از اول دوباره این فرایند رو ببینی شوک روحی که این قضیه به ادم وارد میکنه کار به جنون میکشه بعد تو فیلم این قضیه که حذف شده کل شوک روحی هم شوک عاطفی و عشق به ریتا هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

edge of tomorrow رو دیدم فیلم قشنگیه.کتابش به فارسی ترجمه شده؟

برام خیلی جالب بود که همچین اتفاقاتی برای آدم ترسویی مثل کیج افتاد.با اینکه من کتاب رو نخوندم به نظر من کیج باید اخر سر از نظر روحی داغون میبود چون گذشته از حرفهایی که sis زد خود کیج هم حاظر نبود بخاطر ترسش جنگ بره حالا به زور فرستادنش این اتفاقات هم افتاد باید دیوونه میشد.ولی مثل اینکه ترجیح دادن پایانش قهرمانانه باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » شنبه شهریور 29, 93 9:06 pm[/url]"]edge of tomorrow رو دیدم فیلم قشنگیه.کتابش به فارسی ترجمه شده؟

برام خیلی جالب بود که همچین اتفاقاتی برای آدم ترسویی مثل کیج افتاد.با اینکه من کتاب رو نخوندم به نظر من کیج باید اخر سر از نظر روحی داغون میبود چون گذشته از حرفهایی که sis زد خود کیج هم حاظر نبود بخاطر ترسش جنگ بره حالا به زور فرستادنش این اتفاقات هم افتاد باید دیوونه میشد.ولی مثل اینکه ترجیح دادن پایانش قهرمانانه باشه!

منم امروز دیدم!

قشنگ بود واقعا...کلا از فیلمای apocalyptic خوشم میاد!

منم همش داشتم به این فکر می کردم آدمی که از هیچ نظر جسمی و روحی آمادگی وارد جنگ شدن رو نداره چطوری می تونه چندصد بار مرگ اطرافیانش و هم رزماشو ببینه بعد از لحاظ روانی سالم بمونه!؟ اون سربازایی که با آمادگی کامل میرن جنگ یه بار مرگ دوستاشون رو می بینن به چه وضعی میوفتن! بعد کیج انقدر راحت بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

All You Need Is Kill اسم رمانش هست، نکته اصلی این هست که کیج شخصیت اصلی رمان نیست تنها شخصیت اصلی رمان همون ریتا هست تازه اینجا واقعا طرف ریتا هست در صورتی که تو رمان ریتا یه شخصیت تقلبی هست.این روند تکرار خیلی عصاب خرد کن بود بیشتر یه حالت ماورطبیعی بود تا یک حرکت ذهنی !! اوج ناراحتی کیج چه زمانی بود زمانی بود که هر بار تلاش میکرد ریتا میمرد !! اوج ناراحتی شخصیت اصلی داستان رمان کجا بود هر چقدر تلاش میکرد که زنده بمونه یک روز کامل باز میمرد !! تازه اینقدر شدت روانی این مشکل براش زیاد بود باعث شده بود به جنون کشیده بشه، فکر کنید بیشتر صدبار یه چیز براش تکرار شده بود بیشتر هزاران میمک کشته بود صدبار مرگ دوستاش رو دیده بود، اخر نتونست از اون روز در بره باز مرده باز از اول باز مرده باز از اول !! تازه تو رمان به نکته ریزی مثل غذا خوردن هم اشاره کرده بود اینقدر یه غذا رو خورده بود که دیگه حالش داشت بهم میخورد سر همین قضیه یه دعوای درست حسابی هم کرده بود.

کلا فیلم با رمان خیلی فرق میکرد.

رمانش هم حدود 230 فکر کنم بیشتر صفحه نداره از بچه های اینجا کسی پایه بود ترجمه اش کنه فکر کنم خب استقبال بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید

میدونم بی ربطه

اما نتونستم خودم تنها لذتشو ببرم

گفتم شمام بهره مند شین

فیلم کوتاه "اتاق 8" با زیرنوبس فارسی

حتما حتما دانلود کنید

15 مگ بیشتر نیس

8 دقیقه

شاهکارِ

http://uplod.ir/pxavx9ih1hxa/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85_%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87_%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82_%DB%B8_%D8%A8%D8%A7_%D8%B2%DB%8C%D8%B1_%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C.webm.htm

Sent from my xperia z2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
North Wolf » یکشنبه شهریور 30, 93 8:40 am[/url]"]ببخشید

میدونم بی ربطه

اما نتونستم خودم تنها لذتشو ببرم

گفتم شمام بهره مند شین

فیلم کوتاه "اتاق 8" با زیرنوبس فارسی

حتما حتما دانلود کنید

15 مگ بیشتر نیس

8 دقیقه

شاهکارِ

http://uplod.ir/pxavx9ih1hxa/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85_%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87_%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82_%DB%B8_%D8%A8%D8%A7_%D8%B2%DB%8C%D8%B1_%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C.webm.htm

Sent from my xperia z2

قشنگ بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توجه کردید چند روزه هر ساعتی از شبانه روز بیاید سایت ، نگار انلاینه.

چند روز پیش ساعت پنج صبح تو سایت بود. پس شما کِی می خوابید؟

تالیسا » شنبه شهریور 15, 93 8:55 pm[/url]"] بسیار ناامید شدم. خب یه صحبتی عکسی چیزی!

ببخشید دیر جواب میدم. تازگی ها حس و حال پست دادن ندارم.

حدودا 10-11 روز پیش سایت اردا ، گزارشی از مراسم قرار داد. با خلاصه مراسم ، ویدئو های پرسش و پاسخ و کلی عکس.

Stannis Baratheon » شنبه شهریور 14, 93 12:52 am[/url]"]

خط رضا علیزاده که شاهکاره در نوع خودش! موقعی که داشت تو کتاب من می نوشت به خط خودم امیدوار شدم!

عکس یکی از کتاب هایی که اقای علیزاده امضا کرده بودن رو دیدم. خیلی خوش خطه ، ولی برای من همچنان خط میخیه.

کیوان

چند وقت پیش تو یکی از تاپیک ها در مورد اینکه مارتین گفته فن فیکشن نویسی اشتباه است و ..... اشاره کرده بودی.

فکر کنم قرار بود یه بحثی در این مورد بکنید. خیلی مشتاق شنیدن نظراتتون هستم.

North Wolf

ببخشید شما چطور از صفحه ی ویکی عکس انداختید؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توجه کردید چند روزه هر ساعتی از شبانه روز بیاید سایت ، نگار انلاینه.

چند روز پیش ساعت پنج صبح تو سایت بود. پس شما کِی می خوابید؟

تا چند وقت پیش لایکام سوژه بود حالا آنلاین بودنم!

برای اینکه من اکثر اوقات با گوشی میام سایت..

آخه توقع داری تو تابستون ساعت 9 شب برم بخوابم؟ من معمولا تا 4-5 صبح بیدارم چون با برادرم فیلم می بینیم هر شب ، بعدشم که فیلم تموم میشه میام یه سر میزنم به سایت میرم (یه وقتایی هم تا صبح مشغول بازیم )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برو بچ شما که همه کتاب های تازه منتشر شده رو ترجمه کردید این دانک و اگ رو هم ترجمه کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » یکشنبه شهریور 30, 93 11:03 pm[/url]"]برو بچ شما که همه کتاب های تازه منتشر شده رو ترجمه کردید این دانک و اگ رو هم ترجمه کنید

تا اونجا که اطلاع دارم کتاب اولش توسط سایت وینترفل ترجمه شده.

اگه واقعا قصد این کارو دارید ، با مدیرای سایت وینترفل هماهنگ کنید که دوباره کاری نشه.

* این سه تا کتاب ( خون اژدها ، مسیر اژدها ، بازوان کراکن) رو کسی خونده؟

تا حالا ندیدم کسی تو فروم در مورد اینا صحبت کنه. اصلا چی هستن؟

Winterfell » یکشنبه شهریور 30, 93 11:03 pm[/url]"]کجا می خواین در مورد فن فیکشن صحبت کنید؟

منظورم این پست کیوان بود:

kei1 » دوشنبه شهریور 9, 93 1:00 am[/url]"]
تا وقتی زنده‌ست خودش به همون شیوه‌ی سادیسمی-مازوخیسمیش ادامه بده، وقتی سرشو گذاشت مرد، بذاره ملت از اون تراوشات ذهنی ناقصش استفاده کنن. به هر حال این چیزی از خودخواهیش کم نمی‌کنه. این بشر حتی با فن‌فیکشن هم مخالفه!

نقل‌قول از ویکی:

مارتین به شدت با فن فیکشن (داستان پردازی طرفداران) (Fan Fiction) مخالفت می کند، و معتقد است این تخطی از کپی رایت و تمرینی غلط برای نویسندگان مشتاق است.

الان دوباره بحث انحراف تاپیک و ... پیش می یاد ولی بازم قابل دفاعه از نظر من نظرش.

اون The fault in our stars‌ رو ببین (هم فیلمش ارزش داره، هم به این قضیه یه مقدار پرداخته شده_ پایانش هم راضی کننده است ) بعد بیا بحث کنیم اینا بره تو یه تاپیک دیگه و من هم دفاع کنم از این طرز فکر.

اگه بحثی بخواد شکل بگیره ، فکر کنم همینجا باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Capturecd835.jpg

جلد پنج " نغمه ی آتش و یخ " در راه است

جلد پنج " نغمه ی آتش و یخ " در راه است

خبر نشر ویدا

این روزها پنجمین کتاب از مجموعه ی پرفروش جرج آر . آر .مارتین به دست رویا خادم الرضا ترجمه شده است و به زودی آخرین مراحل انتشار را طی می کند. "نغمه ی آتش و یخ" که امسال پرفروش ترین اثر انتشارات ویدا در نمایشگاه کتاب تهران بوده است روایت زندگی استارک هاست . آنها که قرن ها پیش زندگی می کردند راه صداقت و درستکاری را در پیش گرفته بودند و این کتاب ها روایت جوانمردی این مردمان است. از آنجا که آنها در زمان پادشاهان و اژدها ها زندگی می کنند هربار ماجرایی جدید رخ می دهد که این مجموعه روایتگر آنهاست. مجموعه ی " نغمه ی آتش و یخ" یکی از پرتیراژ ترین کتاب های این سالها بوده است که پیش از این چهار جلد از آن توسط انتشارات ویدا منتشر شده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این افسانه های دانگ و اگ رو من شروع کردم. خیلی قشنگه، در ضمن راجع به تارگرین ها اطلاعات زیادی میده. در واقع این داستان 100 سال قبل از بازی تاج و تخت اتفاق میفته.

با نبود اسپویلر و عجله من از خوندن کتاب اولش (شوالیه ی آواره) خیلی لذت بردم. کاش نغمه هم اینجوری میشد بخونی، ولی هر جا میرفتیم اسپویل بود ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری