رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

@نگار:

اون تیکه اول پستم مخاطب تو نبودی.

فقط یه تیکه از پستت رو که موافق بودم و می خواستم استفاده کنم رو نقل کردم.

منظورم قربانی کردن 2000 نفر برای اجرای یه نقشه بود. اینجا مصلحت اندیشی می کنه، جایی که دلش نمی خواد هم شرافت به خرج می ده. بالاخره کدوم؟ تناقضات به چشم دوستان نمی یاد.

اوکی، پس یا باید جمله رو پس بگیرم یا تو رو هم مثال نقض.

عه سوتی دادم؟ با تشکر از خودم! وقتی همزمان چندتا کار با هم انجام بدی نتیجه ش میشه همین دیگه

حقیقتش تا حالا به این که گفتی دقت نکرده بودم نکته ی ظریفی بود!

خوب فکر کنم شرافتمندی تو یه سری مسائل خاص بیشتر تعریف شده براشون. مثل رابطه راب و جین یا دلسوزی ادارد برای بچه های سرسی... نمیدونم شایدم من اشتباه می کنم.. بقیه نظری ندارن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
عه سوتی دادم؟ با تشکر از خودم! وقتی همزمان چندتا کار با هم انجام بدی نتیجه ش میشه همین دیگه

خوب فکر کنم شرافتمندی تو یه سری مسائل خاص بیشتر تعریف شده براشون. مثل رابطه راب و جین یا دلسوزی ادارد برای بچه های سرسی... نمیدونم شایدم من اشتباه می کنم.. بقیه نظری ندارن؟

این نشون می ده که Multitasking افسانه ای بیش نیست.

خیلی ساده تر از ایناست جواب به نظر من.

اونجا دلش می خواست راب.

ادارد هم نیاز به ساهچال داشت تا یه ذره سطح تحلیلش رو بیاره بالا.

زیاد پیچیده نکن قضیه رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در جواب کیوان ونگار

من الان فکر میکنم که ما در موردعبارت های شرافتمند منطقی یا مصلحت اندیش (اون عبارت خشک مغزی رودر مورد ویکتاریون میشه استفاده کرد ولی در مورد ادارد اشتباهه ) بودن افراد برداشت مشابهی داریم اختلاف اینجاست که کدوم ارزش بالاتری دارند توی دنیای واقعی هم عقاید درمورد این صفات متفاوته .

درمورداینکه میگید رفتار شرافتمندانه اونها باعث بوجود اومدن درد ورنج برای اطرافیانشون شده خوب خیلی از رفتارهای منطقی و مصلحتی افراد هم باعث همین اتفاق شده ودر اینده میشه مهم اشتباه نکردنه اگه ادارد وینترفل رو ترک نمیکرد خوب اتفاقات جور دیگه ای رقم میخورد یا همین تریون (که من معتقدم اونم یک ادم شرافتمنده همراه با اینده نگری )با اون همه اینده نگریش اگه جیمی نبود معلوم نیست چه بلایی سرش میومد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » یکشنبه آبان 3, 93 12:33 am[/url]"]

این نشون می ده که Multitasking افسانه ای بیش نیست.

خیلی ساده تر از ایناست جواب به نظر من.

اونجا دلش می خواست راب.

ادارد هم نیاز به ساهچال داشت تا یه ذره سطح تحلیلش رو بیاره بالا.

زیاد پیچیده نکن قضیه رو.

افسانه نیست. من اشتباه گرفتم کلا.. فکر کردم نقل قول و جوابی که زیرش نوشتی خطاب به منه که همچین سوتی دادم

اون موقعی که داشتم حساب کتاب می کردم چی جواب بدم 99 درصد ذهنم درگیر کتابی بود که داشتم می خوندم بهت گفته بودم که به یه چیزی گیر بدم ول کن نیستم و متاسفانه/ خوشبختانه دوباره به یه کتاب گیر دادم و مثل چسب چوب چسبیدم بهش!!

خوب این " دلشون خواستن " سرشون رو به باد داد که

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینجا ظاهر قضیه فرق داره. ادارد یه دلیل آشکار برای قیام داشت. همه هم قبول دارن. جیمی هم داشت ولی هیچوقت علنیش نکرد برای همین اینقدر سرزنش میشه. حالا ند نه به یکی دیگه میگفت.

همون ماجرای کشتن بچه های برده داران سابق که به عنوان پیاله دار ولی در حقیقت گروگان پیش دنریس بودن و همونی که اسمش سخت بود خیلی برای کشتنشون اصرار میکرد تا نشون بدن تو کارشون جدی ان ولی دنی مخالفت کرد.

بد بودن فرضی بقبه تاثیری تو بحث ما نداره اما باعث خنک شدن دل من میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » یکشنبه آبان 3, 93 1:01 am[/url]"]اینجا ظاهر قضیه فرق داره. ادارد یه دلیل آشکار برای قیام داشت. همه هم قبول دارن. جیمی هم داشت ولی هیچوقت علنیش نکرد برای همین اینقدر سرزنش میشه. حالا ند نه به یکی دیگه میگفت.

همون ماجرای کشتن بچه های برده داران سابق که به عنوان پیاله دار ولی در حقیقت گروگان پیش دنریس بودن و همونی که اسمش سخت بود خیلی برای کشتنشون اصرار میکرد تا نشون بدن تو کارشون جدی ان ولی دنی مخالفت کرد.

بد بودن فرضی بقبه تاثیری تو بحث ما نداره اما باعث خنک شدن دل من میشه

من اینجا باید خودم رو بکشم که جیمی کار اشتباهی نکرده. بعد تو می گی جیمی تو وستروس بره واسه کسی توضیح بده ؟!!!!

اصن فرض کن به کسی می گفت اونم درک می کرد. واقعاً تاثیری داشت؟ همین اتفاقات می افتاد ذهنیت نسبت بهش همین می بود.

واقعاً به نظرت تو این سناریویی که می چینی یکی مثل بلک فیش نظرش راجع به جیمی عوض می شه؟

اتفاقاً این رویه جیمی خیلی هم cool و mature ه.

خودت بگو از بین سران خاندان های اصلی و فرعی وستروس کدوماشون مثل دینریس عمل خواهند کرد. یه درصد در بیاریم ببینیم باید تحسین کنیم دینریس رو یا نه.

پس اگه فرضش درست بود تا الان صد باره شروع کرده بودی نقد رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکل من اینه که تنهایی با یه شمشیر (سریال) دارم با یه گردان زرهی (کتاب) می جنگم.

سخته برام که با اطلاعات اندکم ، با کل فروم بحث کنم.

کیوان:

به شدت!!! مگه تو حرفام چی گفتم.

من تو زندگی دفاعی عمل می کنم. اگر تند باشه (که نیست) حمله ی متقابل به حرف رنلی بود.

فکر کنم همه بدونن سطح انگلیسی من ، به اندازه ی مهارت مار تو دوچرخه سواریه.

اخرای جملتو معنی کن ، درست متوجه نشدم.

کدوم مسئله رو؟؟؟

به جز این که معنی کلمه ی خشک مغزی رو نمی دونم ، این سوال رو پرسیدم ، که بدونم چرا استاد امون ادارد رو با استنیس و ..... تو یه رده قرار داده.

راستی متضاد "خشک مغز" چی میشه؟ "خیس مغز" ، " مرطوب مغز" "watery mind"؟

کیا به نظرت تو وستروس "خیس مغز" هستن؟ جیمی و سرسی؟ ابراین؟ هرکی غیر از شمالی ها؟

نگار:

بله میدونم که همه میدونین. رنلی اون لغات رو طوری به کار برد که انگار جیمی هیچ کدومش نیست.

من بودم چیکار میکردم؟ یه ذره جوابش سخته.

وقتی اولین بار سریال رو دیدم ، موقع جنگ بلک واتر ، نمی تونستم تصمیم بگیرم که دوست دارم کدوم طرف برنده بشه. از ملیساندرا به شدت متنفر بودم ، برای همین اصلا دلم نمی خواست استنیس شهر رو بگیره (ببین سریال بین ها چقدر سطحی نگرند) وقتی یاد اونجا افتادم که چطوری با سنگ زدن تو سر ادارد ، فقط عاشق این بودم سربازای استنیس بریزن تو شهر ، کل طول شب تجا:وز و کشتار کنن.

با اطلاعاتی که الان دارم: می گفتم گور بابای شاه و مردم.

بدون هیچ اطلاعاتی: می رفتم ایریس رو بیهوش (زندانی حالا هر چی) می کردم ، بعدش اتش کارا رو می کشتم بعد هم از بچه های ریگار محافظت می کردم.

دوباره کیوان:

این دو مورد از بیشمار کارای اینجوریه ادارد بود. فکر میکنی وقتی اینارو تو کتاب می خوندم ، حرص نمی خوردم؟

والا ما هم نخواستیم کسی در مدح ادارد ها بنویسه ، فقط اگه حرفی میزنید دلیل بیارید که ما ببینیم ، حرفتون منطقیه یا نه. مثل دو موردی که ذکر کردی و منطقی هم بود.

سه باره کیوان:

میدونی چرا میتونید به استارک ها گیر بدید؟؟؟ چون از اول pov داشتن. همه ی افکارشون رو از اول کتاب خوندید.

اصلا چند دقیقه بیخیال استارک ها بشید. خوب!

بقیه ی خاندان ها چیکار کردن؟

لنیستر ها که تایون رو میذارن رو سرشون حلوا حلوا میکنن ، مثلا چه شت القمری کرده؟

فقط به این خاطر که خاندان رین و تاربک رو نابود کرد؟

اگه داداش کوچیکمو بتونم از پای فیس بوک بلند کنم ، کل ارتش یه سرزمین رو بهش بدم ، خیلی بهتر از تایون یه شهرو نابود می کنه. تازه سرویس بهداشتی هم می سازه برای استفاده خلق الله.

یا می گین با سیاسته؟ نمی خواستم الان مطرح کنم ، ولی حالا که صحبتش شد ، میشه یکی به طور کامل توضیح بده ، "سیاست" یعنی چی؟

حتی به نظرم از والدر فری هم پست تره. هر دو تاشون تا اخر جنگ بی طرف بودن ، بعد تایون خودشون اونجوری چسبوند به شورشی ها.

میگید بیست سال مملکت رو اداره کرد ، خوب جان ارن هم 17 سال اداره کرد.

از نظر حقارت هم که مسلما حرف اول رو میزنه. فقط جنوبی ها بودن که اینو اینقدر گنده کردن.

نمی دونم تو ویکی خوندم یا تو یکی از فصل ها. می گفت: همه ی خاندان ها حاضرن فرزندشون رو به ازدواج خاندان لنیستر در بیارن ، ولی هیچ کس حاضر نشد شمشیر والریایی شو بفروسه. اخرش هم شمشیر لرد عزیز ما رو ذوب کردن. موجود اینقدر حقیر. والدر فری رو گذاشته تو جیب کوچیگش.

دیگه چی کار کرده؟؟؟

میگید یه استارک بوده کل ناوگان رو سوزنده ، یه استارک بود فلان و بیسار و .....

لنیستر ها که اصلا تاریخ ندارن بخوایم در مورد گذشتشون حرف بزنیم.

وقتی کتاب چهار ترجمه شد بیشتر در مورد مارتل ها حرف میزنم.

وقتی فصلای مربوط به دوران رو خوندید ، یه دفعه همه شروع کردن، که ای مردم ، تایون جلو دوران هیچه ، دوران خدای سیاسته.

شما به ادارد می گید خشک مغز ، ما به دوران چی بگیم؟ یه ادم ضعیف و ترسو؟ بی جربزه؟

مثلا خیلی با سیاست بود وقتی اون بلا سر خواهر و خواهرزاده هاش اومد ، سکوت کرد. حتما الان می خواید بگید: "نه برندون باهوش بود ، اونم شد وظعش."

ابراین اون مسخره بازی چی بود بالای سر کوه دراورد؟ بنده خدا کم جدول حل کرده بود ، الزایمر گرفته بود ، بخاطر همین داشت از کوه اسم خواهرش رو می پرسید.

به نقل از کینگ رابرت اریانه و مارهای شن احمق ترین افراد وستروس اند.

تارگرین ها هم که جای بحث نداره.

تایرل ها هم سگایی بودن که دست صاحبشون رو گاز گرفتن.

در مورد براثیون ها فعلا حرفی نمیزنم.

فکر کنم تحلیل اون میشه ازاد کردن ریورران و دستگیر کردم جیمی.

استاد امون:

پاراگراف اول استاد = جواب کامل رنلی

دوباره نگار:

مطمئنید که به استارک ها علاقه دارید؟ من که یادم نمیاد تاحالا از استارک ها دفاع کرده باشید.

چهار باره کیوان:

اینو خیلی وقت پیش می خواستم ازت بپرسم. منظورت از تک بعدی چیه؟

میشه لیستی از اشخاص تک بعدیه کتاب بدی؟

خط سومت در پاسخ به چه چیزی و کسی بود؟ (جمله هات دارن گنگ میشن یا من عصبانی شدم مغزم خوب تحلیل نمی کنه؟)

کی کیو ناز و نوازش کنه؟ کدوم سوگند شکسته بشه؟

خط دوم تا پنجمت اگه به اعتراض اینه که چرا ادارد قیام کرد ، کلا بیخیال. باشه.

کاش یکی از همرزم های قدیمیم اینجا بود.

زیادی مغزم داغ کرده ، فعلا من از بحث کناره گیری میکنم.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره خب آدمایی مثل بلک فیش بکشیشونم بازم همونین که هستن ولی بازم جیمی با توضیحاتش میتونست یه چندنفر مثل برین رو روشن کنه. در نوع خودش پیشرفتی به حساب میاد.

سران خاندان های اصلی وضعشون از همون بچگی با دنریس فرق میکرده. دنی یه بچه تو سری خور بوده که بزرگترین هنرش شبیه ویسریس نشدنه دیگه تو اون شرایط مجالی برای رشد هوش سیاسیش نبوده. یه کم بهش وقت بدید به حق رلور بهتر میشه.

فرضش که درست هست ولی بنا به یکسری شرایط پیش آمده و شایعات مطرح شده مصلحت اینه که فعلا سکوت اختیار کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوباره نگار:

مطمئنید که به استارک ها علاقه دارید؟ من که یادم نمیاد تاحالا از استارک ها دفاع کرده باشید.

برای اینکه از وقتی من عضو شدم بیشتر بحثا حول و حوش تارگرین ها یا سریال و کتابای متفرقه نغمه بوده تا جایی که حافظه م یاری می کنه!

بله به استارک ها علاقه دارم ولی اصولا آدمی نیستم که به خاطر طرفداری و علاقه به چیزی یا کسی چشمم رو روی معایب و نقص هاش ببندم!

هیچ خاندانی و هیچ فردی تو وستروس بی نقص نیست همه شون نقاط ضعف و قوت خودشون رو دارن!

منم اگه جایی لازم ببینم از خاندان استارک دفاع کنم حتما این کارو می کنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنین آخرش استنیس رو تخته آهنین بشینه چه حسی بهتون دست میده؟؟؟ من که خودم خیلی خوشحال میشم اصلا فکر اینکه

دنریس

یا اگان

رو تخت بشینه باعث داغون شدنه مغز و خراب شدنه حالم میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کاش یکی از همرزم های قدیمیم اینجا بود.

زیادی مغزم داغ کرده ، فعلا من از بحث کناره گیری میکنم.

جنگ نیست بخدا.

پستت رو داشتم از بالا جواب می دادم، وقتی کامل خوندم بیخیالش شدم پاک کردم همه رو.

من خودم اولین نفر می گم که اگه کسی POV شه مشکلاتش معلوم می شه.

بیخیال.

آره خب آدمایی مثل بلک فیش بکشیشونم بازم همونین که هستن ولی بازم جیمی با توضیحاتش میتونست یه چندنفر مثل برین رو روشن کنه. در نوع خودش پیشرفتی به حساب میاد.

سران خاندان های اصلی وضعشون از همون بچگی با دنریس فرق میکرده. دنی یه بچه تو سری خور بوده که بزرگترین هنرش شبیه ویسریس نشدنه دیگه تو اون شرایط مجالی برای رشد هوش سیاسیش نبوده. یه کم بهش وقت بدید به حق رلور بهتر میشه.

فرضش که درست هست ولی بنا به یکسری شرایط پیش آمده و شایعات مطرح شده مصلحت اینه که فعلا سکوت اختیار کنیم.

چندین نفر مثل برین ؟!!!!!

بره به امثال برین بگه که دو ثانیه بعد "شاهکش" خطابش کنن.

از نظر من برین از وقتی اون کلمه رو اونجا گفت، داره اکسیژن حروم می کنه تو وستروس.

در هر صورت یه چند نفر رو انتخاب کن بگو کدوماشون می کشتن اون بچه ها رو کدوماشون نه.

بدبختی کشیدن هم می تونه آدم رو عقده ای کنه، هم می تونه باعث شه آدم نسبت به درد و رنج بقیه بی تفاوت نباشه.

چرا تو تاریخ راس همه سلسله ها اصولاً اوکی بودن ولی هر چی می ریم جلو داغون می شن؟ چون بزرگ شدن تو ناز و نعمت باعث میشه تبدیل به یه مشت حاکم داغون بشن ورثه اون بنیان گذار بدبخت.

بحث اصن سر هوش سیاسی نبود. سر خوش قلب بودن بود.

امان از انتخاب های نادرست که آدم رو به چنین روزی بندازن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خشک مغزی اینه که کشتن دینریس و بچه اش رو قبیح و غیر شرافتمندانه بدونی و کشته شدن تعداد کثیری از افراد برای مقابله با حمله احتمالی دینریس رو عین شرافت.

خودتون دارید میگید حمله ی احتمالی!یعنی قصاص قبل از جنایت؟!!

جمله "باید با عذرخواهی شروع می کرد" با توقع عذرخواهی خیلی فرقشه. نخوت می چکه از این جمله.

دینریس نباید نگاهش به جورا اینجوری باشه به هیچ وجه. جورا حق داره که باهاش اونجوری حرف بزنه. نداره ؟!!

ولی دینریس واسه بقیه حقی قائل نیست. به تریج قباش بر می خوره که جورا به جا عذرخواهی صرف می یاد دو کلام حرف می زنه.

من نمیدونم چرا این جمله انقدر برای شما بار منفی داشته!!من هرچقدر میخونمش نمیفهمم چرا از خوندنش انقدر اذیت شدی؟!واقعا حق نداشت؟جورا بجای اینکه بهونه تراشی ریز و درشت و انکار کنه یه کلمه همون اول عذرخواهی میکرد بخاطر کاری که کرده بهتر نبود؟هر کس دیگه هم شاید جای دنی بود همین کار رو میکرد!طرف بجای یه عذرخواهی وایساده بهونه تراشی و توجیه میکنه خودشو!

اگر جورا تو عشق و عاشقی انقدر جو گیر نبود که الان دنریس سینه قبرستون خوابیده بود!

منم با نظر استاد ایمون درباره ی خوش قلبی دنریس موافقم.کلا دنریس به نظرم شخصیتیه که اگر چهارتا آدم درست حسابی دورو برشو بگیرن خیلی پیشرفت میکنه چون زمینه ش رو داره.ولی خب هیچ کس نیست.یه باریستانه که چهار کلام حرف میخواد بزنه جون آدم رو میگیره و خودش هم زیاد نمیتونه مشاوره بده مگه اینکه بگه اگر فلان پادشاه الان بود الان اینکارو میکرد یا نه.

یکی هم جورا که اگر میتونست خودشو جمع کنه الان وضعیتش این نبود که توی تبعید باشه.نتونسته مال و اموال خودشو نگه داره حالا میخواد تو پس گرفتن یه پادشاهی کمک کنه.اصلا بدرد مشاوره نمیخوره فقط برای جنگیدن خوبه.

یه چند نفر آدم چاپلوس هم که توی میرین دورشو گرفتن.

درباره ی غیر انعطاف پذیر بودن ند هم باید بگم نه تنها خودش غیر انعطاف پذیر.حتی این موضوع رو به بچه هاش هم آموزش داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@کیوان

یه حسی به من میگه بحث درباره ی جیمی به هیچ جایی نمیرسه چون هیچکدوممون کوتاه نمیایم از نظرامون اما

در هر حالت نظر برین نسبت به جیمی خیلی تغییر کرد.

اونقدری که در برابر تحویل دادنش به کتلین مقاومت کرد.

خب بقیه رو هم میشد با توضیح دادن تغییر داد.

یه کم واضح تر منظورت رو میگی؟

در هرصورت هرجوری حساب کنیم دنی جزو خوش قلب ها به حساب میاد. کلی دلیل برخلافش بیار، قضیه جورا رو بگو ولی باز هم خوش قلب و تاحد زیادی خامه. همینا به این روزگار دچارش کرده و یه جورایی سر دوراهی قرارش داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وای چقدر بحث شده این جا... موندم به چی جواب بدم!

در مورد ادارد و جیمی که تقریبا با درصد بالایی نظرم با کیوان یکسانه و نیازی به دوباره گویی نیست! تنها مورد اختلاف نظرم باهاش در مورد برینه که به نظرم وقتی اونجا تو حموم هارن هال جیمی رو شاهکش خطاب کرد صرفا از سر عادت بود، و رفتارهای بعدیش و تفکراتش تو کتاب چهارم کاملا گویای تغییر نظر اساسیش نسبت به جیمی هست.

در مورد دنریس هم اگه دوباره بگم نمیدونم بار چندم میشه که حرفامو تکرار می کنم، اما به هر حال برداشت من از اون جملات کاملا متفاوته، وقتی جورا میگه You have to forgive me و دنریس فکر میکنه It was too late. He should have begun by begging forgiveness. She could not pardon

him as she’d intended. من برداشتم اینه که کسی که این وسط نخوت داره جوراست! بار معنایی have to خیلی منفیه! یعنی واقعا دنریس حق نداره انتظار داشته باشه که جورا حداقل فقط برای دروغ گفتن بهش ازش معذرت خواهی کنه؟ تو جمله بعدی کاملا مشخصه که از اول قصد داشته مثل باریستان جورا رو هم ببخشه، اما جورا خودش کار رو خراب میکنه!

پ.ن: خیلی دلم میخواد یه روزی مارتین نظر صریحشو نسبت به خیلی از کاراکترها و اتفاقات بیان کنه! میدونم که این کار رو نمی کنه، اما خیلی خوب میشد اگه می دونستیم منظور مارتین تو اینجا ها چی بوده و با چه تفکری این ها رو نوشته! نمی دونم در اون صورت اگه مثلا می گفت به نظرم دنریس خوش قلبه [یا نه نیست!] باز هم ما این جا در موردش بحث می کردیم یا نه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وقتی جورا میگه You have to forgive me و دنریس فکر میکنه It was too late. He should have begun by begging forgiveness. She could not pardon

him as she’d intended. من برداشتم اینه که کسی که این وسط نخوت داره جوراست! بار معنایی have to خیلی منفیه!

معمولا وقتی که میخوان بگن یک چیزی براشون خیلی مهمه و اهمیت زیاد داره از فعل امر استفاده میکنن مثلا یک جا میگی

"من رو ببخش" یک جا میگی "باید منو ببخشی" جمله ی دومی نشون میده بخشیده شدن براش خیلی مهم بوده که امر کرده

نظر من اینه که have to در اینجا نشان میده که ببخشیده شدن برای جورا بسیار مهم و حیاتیه اینقدر مهم که به ملکه (هر چند خجالت میکشم بگم ملکه کالیسی سزاوار تره)

امر میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@Queen

یه قانون خیلی ساده ای هست که می یاد احتمال یه چیز رو در ضرر یا عایدی اش ضرب می کنه بعد با بقیه گزینه ها مقایسه می کنه.

ضرر حمله دینریس انقدر زیاد هست که حتی اگه احتمالش رو خیلی خیلی اندک در نظر بگیری باز بین گزینه های موجود سر باشه.

مد نظر داشتن این، یک توقع بیسیک ه که از افراد مسئول انتظار می ره.

در مورد جورا و دینریس جواب هر سه رو یه جا می کم دیگه.

از نظر من جورا حق داره از دینریس توقع داشته باشه که رفتارش باهاش مثل رفتار یک حکمران با زیردستش نباشه.

اگه have to بار معنایی منفی داره. Should have چجوری ه؟

آخه یعنی چی دیر شده واسه عذر خواهی؟ از اولش باید اینو می گفتی؟ یعنی حق نداری حرف بزنی دیگه. اون قصد بخشش که قراره با عدم عذرخواهی تو اولین جمله و سر سپردگی صرف از بین بره می خوام نباشه اصن.

مشکل من همین تناقض هاست. می گه قصد بخشش داره ولی بعد می گه باید از اول ... . کلاً تو اکثر کاراش این رو می بینم.

حالا هر کسی رو یه چیزی تاکید داره، به یه سری خصائص حساسه و ... .

@استاد

مگه نمیگی دینریس به خاطر نکشتن اون بچه ها خوش قلبه؟

20 تا لرد رو انتخاب کن رندوم. به من بگو به نظرت کدوماشون جای دینریس بودن اونا رو می کشتن و کدوماشون نه.

بعد با توجه به تعداد این دو گروه من ادامه می دم بحث رو

من نظرم راجع به برین اونقدری که گفتم شدیده واقعاً بعد اون حرفش. عادت و ... هم به هیچ وجه من یکی رو توجیه نمی کنن.

اوکی، تغییر کرد نظر برین ولی به نظرت اگه حوادثی که با هم تجربه کردن نبود هم این اتفاق می افتاد؟ چند نفر رو می شه اینجوری نظرشون رو عوض کرد؟ اصن به نظرت خیلی برای جیمی خوشایند ه این فرآیند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه بحث های خوبی مطرح شد! کاش وقت داشتم همه رو می خوندم و تو بحث شرکت می کردم!

بچه ها همین طور که خبر دارین قرار بود کتاب The World of Ica and Fire ۲۸ اکتبر بیاد که گویا چند روز زودتر اومده. لطفا اگه کسی فایلش رو گیر آورد یا احیانا به نسخه ی فیزیکیش دسترسی داشت ما رو بی خبر نذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سر این کتاب The World of Ica and Fire به فنا رفتیم تمام !! کل درختچه خاندان تارگرین، استارک، لنیستر رو کامل کرده داده بیرون، به اضافه اینکه فقط نزدیک به صد صفحه برای عصرهای قهرمانان و .. زده و یه سری تاریخچه دیگه که حوصله ام نکشید بخونم

این لینکش دانلود کنید :

http://uploadboy.com/lcuxr8hv7ph2.html

حجمش کم هست چون هیچ عکسی از کتاب توش نیست.نسخه همراه با عکس اومد میذارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دستت درد نکنه واقعا... خبری از تصویریش نیست ؟ دارم سکته میکنم از انتظار!

نمیخوامم بدون عکس بخونم کتابو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دستت درد نکنه. حتی خوندن فهرستش هم اونقدر هیجان زده ام کرده که نمی تونم بشینم رو صندلی. نمی دونم چقدر مطلب جدید داره و چیزایی به دانسته های قبلی اضافه می کنه اما خیلی ذوق زده شدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@کیوان

20 تا که خیلیه ولی برای نمونه مثلا تایوین شده یکی دوتاشون رو حداقل برای ثابت کردن قدرتش میکشت اما مثلا کسی مثل ند هیچوقت این کارو نمیکرد. دوران و استنیس هم شاید یک نفر رو میکشتن.

امکان داشت این اتفاق بیوفت. نمیشه گفت اصلا تاثیری نداشت. درواقع ازونجا بود که برین فهمید شاید جیمی اونقدرا هم بد نباشه.

پ.ن: از این لینک http://ketabgard.com/advanced_search_result.php?keywords=the+world+of+ice+and+fire&x=0&y=0 میتونید کتاب world رو سفارش بدید. قیمت پست هم حساب میشه و حداکثر تا 12 هفته بعد از سفارش (به صورت کاملا خوشبینانه!) بهتون تحویل میدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@کیوان

اگه have to بار معنایی منفی داره. Should have چجوری ه؟

خب این دوتا بستگی داره که داره از دهن کی درمیاد.اینجا جورا متهمه بعد با حق بجانبی میگه you have to... ولی دنی کسیه که بهش خیانت شده پس اگر بگه should have اصلا نمیشه سرزنشش کرد.فکر هم نمیکنم دنی انتظار سر سپردگیه صرف داشته فقط اینو میخواست جورا همون اول اشتباهشو قبول میکرد و بجای توجیه کردن معذرت خواهی میکرد.فکر نمیکنم به این بگن انتظار سرسپردگیه صرف.حق دنی هم بود و انتظار زیادی نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کتاب تازه فردا به صورت رسمی منتشر میشه، این نسخه که اومده تازه یه پیش فروش هست نسخه ای هم که من گذاشتم تازه 21 ساعت اومده تنها نسخه هم هست باید صبر کرد تا حداقل یک هفته دیگه میادش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری