رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

تورهن استارک » سه شنبه آبان 13, 93 6:25 pm[/url]"]نقل از استاد

ثابت شده که واریس دنبال نابودی تارگرین ها در زمان ایریس نبوده. مشاوره هایی هم که به ایریس میداده باوجود اینکه برضد تصمیمات ریگار بودن اما باعث باقی موندن حکومت ایریس شدن.

اگه قبول کنیم وریس یک بلکفایره و دشمن تارگرین ها پس وجود کسی مثل ایریس بر سر قدرت براش خیلی بهتره از یکی مثل زیگاره وایریس با کارهایی که میکنه راحتتر تارگرین ها رو کله میکنه درصورتی که برای یک پادشاه عاقل تر دشمن تراشی سخت میشه.

اولاً که از نظر من اسپویل می کنین وقتی دارین راجع به این موضوع حرف می زنین. چون اصل رفرنس این تئوری ها تو کتاب 5 ه اگه اشتباه نکنم.

الان شما فرض کن وریس بر علیه تارگرین هاست. می گی چون ایریس از ریگار پادشاه بدتریه وریس سعی می کنه اون رو روی تخت نگه داره.

اگه وریس می خواست تارگرین ها ور بیافتن که خب این عمل داشت صورت می گرفت چرا باید سعی کنه ایریس رو روی تخت نگه داره که حالا بعداً بخواد ساقط اش کنه ؟!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

@کیوان:

دقیقا این کار واریس که سعی میکنه ایریس رو روی تخت نگه داره و نذاره ریگار به قدرت برسه مثل کاریه(اسپویل مرد افکن از کتاب5 )

که با سرسی و کوان کرد.کوان رو کشت تا نتونه خرابکاریهای سرسی رو درست کنه

یعنی خودش مستقیما نمیخواد دست داشته باشه ولی سیاستش هم اینه کمک به یه فرد بی لیاقت برای موندن در قدرت تا خودش برای خودش دشمن تراشی کنه و دچار ضعف بشه و از هرج ومرج ایجاد شده برای پیش برد منافعش و بستر سازی برای اتفاقات آینده استفاده کنه.اینم که میگه من طرفدار ثبات و آرامش مملکتم حرف ... بیش نیست.

باید تا انتهای کتاب هفت صبر کنیم تا بفهمیم واریس و لیتل فینگر چه موجوداتین و از اون اول چه توطئه هایی کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » سه شنبه آبان 13, 93 6:58 pm[/url]"]@کیوان:

دقیقا این کار واریس که سعی میکنه ایریس رو روی تخت نگه داره و نذاره ریگار به قدرت برسه مثل کاریه(اسپویل مرد افکن از کتاب5 )

که با سرسی و کوان کرد.کوان رو کشت تا نتونه خرابکاریهای سرسی رو درست کنه

یعنی خودش مستقیما نمیخواد دست داشته باشه ولی سیاستش هم اینه کمک به یه فرد بی لیاقت برای موندن در قدرت تا خودش برای خودش دشمن تراشی کنه و دچار ضعف بشه و از هرج ومرج ایجاد شده برای پیش برد منافعش و بستر سازی برای اتفاقات آینده استفاده کنه.اینم که میگه من طرفدار ثبات و آرامش مملکتم حرف ... بیش نیست.

باید تا انتهای کتاب هفت صبر کنیم تا بفهمیم واریس و لیتل فینگر چه موجوداتین و از اون اول چه توطئه هایی کردن.

یه بار دیگه پست من رو بخون.

می گم اگه وریس بخواد تارگرین ها سرنگون شن خب دروازه ها باز شه تایوین بیاد این امر محقق می شه. (چنان که شد و 2 تا تارگرین موندن فقط) چرا باید خلافش توصیه کنه ؟!!!!!

حالا اینکه هدفش واقعاً چیه رو درسته، باید بشینیم و ببینیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واریس ضد تارگرین ها نبوده و نیست. اگه بود چرا به ایریس التماس کرد که دروازه رو برای تایوین باز نکنه؟

چرا اگان رو (با فرض تارگرین بودن) از اون معرکه نجات میده و کانینگتون رو پیشش میفرسه؟ چرا اینقدر به دنریس کمک میکنه؟ چرا به کوان میگه تو باید بمیری تا راه برای اومدن اگان تارگرین ششم باز بشه؟ حتی اگه اگان بلکفایر باشه چرا از نام تارگرین ها استفاده میکنه؟

واریس کوان رو بخاطر اگان میکشه نه دلایل دیگه.

کلا اعضای شورای ایریس از مری ودر گرفته تا ولاریون و واریس همه برضد ریگار بودن و میخواستن ویسریس جانشین بشه چون میدونستن با پادشاهی ریگار کار همشون )بخوصوص واریس سره ماجرای معرفی رینیس) ساختس و ربطی به ضعیف کردن تارگرین ها نداره.

پ.ن: الان چک کردم دیدم همه ی حرفام رو کیوان گفته! چیزه جدیدی نیست هموناست. فقط یه کمی آب و تابش بیشتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد امون دیوار همون استاد امون برادر اگ بوده؟من فکر نمیکردم دیگه انقدر کهن باشه .من کتاب رو با عجله خوندم دقیقا نفهمیدم برای چی رفت سیتادل.هر کدوم از پسرای میکار یه مشکلی داشتن ولی امون رو نفهمیدم.جنگاور نبود؟بیلور برک اسپیر خیلی حیف بود. من فکر نمیکنم دانک ارزش کاری که بیلور کرد و بهایی که پرداخت رو داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » پنج شنبه آبان 15, 93 12:34 pm[/url]"]استاد امون دیوار همون استاد امون برادر اگ بوده؟من فکر نمیکردم دیگه انقدر کهن باشه .من کتاب رو با عجله خوندم دقیقا نفهمیدم برای چی رفت سیتادل.هر کدوم از پسرای میکار یه مشکلی داشتن ولی امون رو نفهمیدم.جنگاور نبود؟بیلور برک اسپیر خیلی حیف بود. من فکر نمیکنم دانک ارزش کاری که بیلور کرد و بهایی که پرداخت رو داشت.

امضای مانوئل رو ببین.

کاری که بیلور کرد ربطی به شخص دانکن نداشت که ارزشش رو داشته باشه یا نه. اون بخاطر ارزش ها و عقایدش اون کار رو کرد.

اون پست تاپیک "آخرین فصل جان" رو هم همینجا جواب می دم:

دقیقاً همون نگرانی و ناامیدی احتمالی رو یادم نیست کی و کجا ولی منم ابراز کرده بودم.

اصن اینکه در تقدیر یکی بوده که فلان شه و بیاد فلان کار رو بکنه رو بر نمی تابم. احساس فریب خوردگی بهم دست خواهد داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tywin Lannister » یکشنبه شهریور 9, 93 4:56 pm[/url]"]

چرا من از هر کی خوشم میاد دقیقا میره با همونی که بدم میاد؟ برین از تارت و تایوین کی با هم دیت میزارن کالکشنم کامل شه؟ flat.gif

حالا من یه چی گفتم، باید خودتونو بدبخت کنین از لجِ من؟ 2mo5pow.gif اینا اصن مشکل دارن با من

10177479_928587400487198_8005376277221751607_n.thumb.jpg.035c503c3e638e78a63b04012b71733e.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tywin Lannister » پنج شنبه آبان 15, 93 2:56 pm[/url]"]
Tywin Lannister » یکشنبه شهریور 9, 93 4:56 pm[/url]"]

چرا من از هر کی خوشم میاد دقیقا میره با همونی که بدم میاد؟ برین از تارت و تایوین کی با هم دیت میزارن کالکشنم کامل شه؟ flat.gif

حالا من یه چی گفتم، باید خودتونو بدبخت کنین از لجِ من؟ 2mo5pow.gif اینا اصن مشکل دارن با من

این عکسه واقعیه یا برای فیلمه؟؟

اگه واقعیه که

6775a0635c302542da2c32aa19d86be0.jpg.c789d4002ec71f1789291cbeb228fec3.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی تئوری tyrek lannister رو شنیده؟

میگن ممکنه وریس دزدیده باشدش.اگر واقعا کار اونه باید دید هدفش چیه!

خود مارتین گفته توی کتاب ششم مشخص میشه چه اتفاقی برای تایرک افتاده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان درباره ی اژدهایان تو آشایی چه نظری دارین؟

دوبار من تو کتاب خوندم اژدهایان در آشایی اونم در زمان فعلی!

کسی تا به حال به این موضوع دقت کرده؟

نایمریا:

مارتین ماشالا اونقدر برامون cliffhanger گذاشته که.....

جریون لنیستر،بنجن و....اینا همه گمن!

+سوال:دوستان این کتاب زنان خطرناک و اشرار همه تو دنیای نغمه اتفاق میفتن؟اگه نه که دانلودشون نکنم.بعد داستان دانک و اگ تو کدوم کتابه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مربوط به کتاب چهاره ، ولی تو اسپویل میزارم.

همونطور که تو ویکی واریس گفته تایرک از اخرین فعالیت های رابرت خبر داشته ، که مثلا سرسی دستور داده شراب قوی بهش بدن.

واریس هزاران نقشه داره. شاید یکیش این باشه که ، وقتی دنریس اومد وستروس بخواد شورای بزرگ تشکیل بده. می تونه از تایرک به عنوان شاهد برای رسوایی خاندان لنیستر استفاده کنه.(البته دقیق نمی دونم این شورا چه اختیاراتی داره)

چرا می خواست جندری زنده بمونه؟

به نظرم ، چون یه وارث و لرد وفادار برای استورم لندز می خواست.

همین کارو با ادارد هم می خواست بکنه. می خواست زنده نگهش داره (که به نظر من زنده اس) تا وفاداری شمال رو به دست بیاره. اگه ادارد رو ازاد می کرد ، مطمعنا قبول نمی کرد که صلح کنه. راب هر کاری می کرد ، چه جنگو می باخت چه می برد ، چه پادشاه شمال می شد چه می مرد ، لرد های شمالی دست اخر از ادارد اطاعت می کردند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شواهدی برای اژدهایان در آشایی:

که کتاب جهان نغمه هم تاییدشون کرد

"The whole world was spread out below him, a tapestry of white and brown and green. ... saw clear across the narrow sea, to the Free Cities and the green Dothraki sea and beyond, to Vaes Dothrak under its mountain, to the fabled lands of the Jade Sea, to Asshai by the Shadow, where dragons stirred beneath the sunrise."

برن در کتاب دوم

“The tales are not the same,” insisted Armen. “Dragons in Asshai, dragons in Qarth, dragons in Meereen, Dothraki dragons, dragons freeing slaves... each telling differs from the last.”

سرآغاز کتاب چهارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » پنج شنبه آبان 15, 93 8:11 pm[/url]"]کسی تئوری tyrek lannister رو شنیده؟

خود مارتین گفته توی کتاب ششم مشخص میشه چه اتفاقی برای تایرک افتاده.

واریس داره شرایط ورود دنریس

یا اگان

رو فراهم میکنه طبیعتا باید لرد هایی وفادار به اونها رو گلچین کنه ممکنه تایرک رو به عنوان وارث کسترلی راک نگه داشته باشه که کمکی کرده باشه به تارگرین ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای وراثت که تایرک بعد از فرزندان تاوین و کوان قرار میگیره.اگر واقعا دنبال اینه که تایرک رو وارث کنه پس باید از شر بقیه خلاص بشه.یا شاید گفته یه لنیستر بهتر از هیچیه.

یه احتمال ساده تر هم هست که خیلی مطرح شده ممکنه مردمی که شورش کردن گرسنه بودن و خوردنش کی میدونه.

@lady of houses اون دو خط آخری که گفته میشه به برن فکر کنم درباره ی اژدهاهای دنریسه.فکر نمیکنم به اژدها توی آشایی ربطی داشته باشه.دقیقا یادم نیست هر کس دیگه که مطمئنه بگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری@

این ایده زنده بودن ادارد رو بر چه اساسی میگی نظر خودته یا جای دیگه ای هم مطرحه

تو گوگل سرچ کنی کلی تاپیک در این مورد هست. تو خود تئوری های رسمی تو ویکی انگلیسی هم هست.

دلایلی که تو تاپیک های فروم وستروس بود ، خیلی بیشتر از دلایل ویکی بود ، هر کدوم هم یه چیز گفته بودن.

تو ویکی به این اشاره کرده بود که هیچ کدوم از POV ها درست متوجه نشدن (یا یه همچین چیزی). اریا که نتونست نزدیک بشه ، سانسا درست حواسش نبود ، کتلین وقتی استخوان ها رو دید گفت این استخوان ها برای مردی مثل ادارد کوچیکه ، سرسی هم یادم نیست چی گفته بود.

یه بار هم مانوئل مطرح کرده بود ، که جاکین برای کاری تو سلول های سیاه بوده ؛ که احتمالا به ادارد ربط داشته (ولی گفت حال ندارم برم ببینم برای چی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر زنده س پس چرا تا حالا هیچ حرکتی ازش ندیدیم؟من فکر نمیکنم زنده باشه بیشتر مردم دوست دارن اینجوری باشه.یه سری تئوری هم بود که گری ویند نمرده و راب داره مثل یه وارگ تو بدن گری ویند زندگی میکنه!مردم بخاطر علاقه ای که به استارکها دارن با وجود اینکه خیلی واضح میدونن چی شده باز هم قبول نمیکنن و میخوان شخصیتهای مورد علاقشون رو یه جوری به زندگی برگردونن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اگر زنده س پس چرا تا حالا هیچ حرکتی ازش ندیدیم؟من فکر نمیکنم زنده باشه بیشتر مردم دوست دارن اینجوری باشه.یه سری تئوری هم بود که گری ویند نمرده و راب داره مثل یه وارگ تو بدن گری ویند زندگی میکنه!مردم بخاطر علاقه ای که به استارکها دارن با وجود اینکه خیلی واضح میدونن چی شده باز هم قبول نمیکنن و میخوان شخصیتهای مورد علاقشون رو یه جوری به زندگی برگردونن.

این تئوری های زنده بودن شخصیت ها که برای همه هستش.

درست میگید. بیشتر مثل یه ارزوی بچگانه اس.

زنده اس ، ازاد که نیست. واریس یه نفر دیگه رو به جای ادارد اعدام کرده. و الان ادارد یه جایی زندانیه ؛ یا شاید مثل باریستان ، می خواد تو زمان مناسب بفرستتش پیش دنریس.

تو گوگل crazy theory رو سرچ کنید ، ببینید چه چیز هایی که نمیاره.

راب با سر گری ویند بر می گرده. سانسا وارگ شده تو سندرو. سیریو وارگ شده تو اریا. ریگار همون دارک استار ، منس ، هالف هند ، استنیس ـه . پت فیس پسر واقعیه ریگاره ـه. کلد هندز دیمون تارگرین دوم ـه. جان فرمانده ادر ها میشه. و هزار تا چرت و پرت دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو تالار راجب grand northern conspiracy بحث شده یا نه؟؟؟

این تئوری میگه که راب قبل از اینکه بمیره و جان حلال زاده کرده و لرد های شمال دارن استنیس و بولتون هارو به جون هم میندازن که هر دو ضعیف بشن تا جان رو پادشاه شمال کنن

به نظر من یکی از مزخرف ترین تئوری هاست که تنها دلیل به وجود اومدنش علاقه ی بیش از حد یسری مردم به جان و استارک ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمالش هست چون قبل از اینکه راب بمیره با کتلین راجع به مشروع کردن جان حرف زده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کتلین مخالف مشروع کردن جان بود.من درست یادم نیست ولی فک کنم راب مشروعیت جان رو تو نامه ای ک قبل رد ودینگ نوشته بود مکتوب کرد.اگه اینطوری باشه با نامه میشه جان رو مشروع کرد یا باید مراسمی چیزی اجرا بشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » جمعه آبان 16, 93 4:37 pm[/url]"]احتمالش هست چون قبل از اینکه راب بمیره با کتلین راجع به مشروع کردن جان حرف زده بود.

کتلین به شدت با راب مخالفت کردن و گفت این کار باعث آسیب شدیدی به استارک ها میشه مثل بلک فایر ها که از تارگریان ها جدا شدن و گفت که اگان بی لیاقت با مشروع کردن فرزنداش چه آسیبی که به مملکت زده

راب باید واقعا احمق باشه این حرف ها تو کتش نره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری