رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

دوستان من الان داشتم تئوری هایی که توسط خواننده های کتاب مطرح شده رو می خوندم که به تئوری Southron Ambitions برخوردم. طولانی هست متنش ولی به همه دوستان اگه نخوندن توصیه می کنم بخوننش. خیلی جالب بود برای من.( آدم می مونه تو دقت و فرضیه سازی بعضیا )

بعضی جاهاش رو فهمیدم ، ولی بیشترش رو متوجه نشدم.

4-5 تا سایت رفتم ، هر کدوم یه چیز نوشته بود.

این تئوری حرف حسابش چیه؟

می خواد بگه ریکارد استارک به کمک استاد والیس نقشه کشیدن ، تا اتحادی بین چهار خاندان (استارک-براتیون-ارین-تالی) بزرگ وستروس برقرار کنن ، تا تارگرین ها رو نابود کنن؟

یه چیز هایی هم در مورد پدر استاد والیس نوشته بود. که ممکنه همون استاده باشه که پیت کلید رو ازش دزدید. و اشاره کرده بود به دشمنی بین اساتید و خاندان تارگرین.

انگار یه چیزی هم در مورد انسوی دیوار گفته بود؟!!!!!

اشاره ای هم کرده بود که هاستر تالی می خواست ، با ازدواج جیمی و لایسا ، لنیستر ها رو هم بیاره طرفِ خودشون.

چیزی رو از قلم انداختم؟ یا موضوع کلا چیز ِ دیگه ای بود؟

ملکه:

انتقام کی؟چی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اون زنی که برن از چشم درخت میبینه هویتش معلوم نیست ولی یا یک استارک هست یا همسر یه استارک یا از ساکنین دیگه ی وینترفله و دقیقا هم گفته نمیشه که برای چی دنبال انتقام هست و یا از کی.حالا فنها تئوری دادن که ممکنه مادر ریکارد بوده باشه و کینه ای از تارگرینها داشته و بعدها ریکارد با این اتحادها و... شاید میخواسته انتقامی که مادرش میخواسته رو بگیره که البته من بعید میدونم این تئوری درست باشه.

یک تئوری دیگه هم که درباره ی استادان سیتادله که بخاطر اینکه از تارگرینها خوششون نمیومده(گویا حتی از استاد امون هم خوششون نمیده) با تحریک کردن لردها تارگرینها رو از بین ببرن.

یکی از فنها یه نظریه جالبی گذاشته بود که گفته بود پس ممکنه موقعه فرار لیانا نامه ای به پدرش نوشته باشه و شاید جایی که میرفتن رو هم گفته باشه ولی استاد والیس نامه رو از بین برده تا باعث تحریک بیشتر استارکها بشه البته همه ی اینها فقط در حد حدس و گمانه.

اگر یکی که اطلاعاتش کاملتره یه تاپیک بزنه که در این باره بحث شه خیلی خوبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » شنبه فروردین 29, 94 7:56 pm[/url]"]دوستان من الان داشتم تئوری هایی که توسط خواننده های کتاب مطرح شده رو می خوندم که به تئوری Southron Ambitions برخوردم. طولانی هست متنش ولی به همه دوستان اگه نخوندن توصیه می کنم بخوننش. خیلی جالب بود برای من.( آدم می مونه تو دقت و فرضیه سازی بعضیا )

اینم لینکش

http://asongoftheories.tumblr.com/post/91180275210/southron-ambitions

اگه حوصله تایپ کردن داشتی میشه یکم توضیح بدی در موردش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جوری@

حرف حسابش اینه که قضیه شورش رابرت خیلی بزرگتر از این حرفا بوده از قبل توسط ریکارد و جان ارن داشته برنامه ریزی میشده! اما مرگ نابهنگام و شوکه کننده ریکارد و برندون همه ی برنامه هایی که طی سال های قبل کشیده شده بوده بهم میریزه! و در ادامه توضیح میده که این ازدواج هایی که قرار بوده شکل بگیره خیلی عجیب بوده چون ازدواج خارج از قلمرو فقط تو وستروس به دو دلیل انجا میشده: 1- پیمان صلح 2- اتحاد. و بیشتر لردها با خاندان های زیردست خودشون یا تو خاندان خودشون ازدواج می کردن.

برای نابودی تارگرین ها نبوده نقشه برای برداشتن اریس از حکومت بوده حتی آخر توضیحاتش میگه که کورسوی امیدی که جان ارن بعد مرگ ریگار و لیانا داشته با حمله ی تایوین به بارانداز و از بین رفتن همه ی کسایی که می تونستن جانشین اریس بشن از بین میره! پس قصد تغییر خاندان حکومتی رو نداشتن می خواستن پادشاه رو عوض کنن!

ملکه@ راجع به اسپویلر به نظر منم خیلی بعیده این نظریه!

استادای سیاتدلو که همه می دونن از جادو جمبل خوششون نمیاد تارگرین ها هم که منبع جادوی اون زمان بودن دیگه!

اون فنه دیگه خیلی خفن فکر می کرده من تو کل قضیه یه بارم فکرم طرف این استاد والیس نرفت اصلا!

تورهن@ تو اسپویلر بالا توضیح دادم. جوری هم تو اسپویلر پستش توضیح داده یکم. اگه جایی ابهام داشت بگو بیشتر توضیح میدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من موندم بعضی از طرفدارها چند دور کتاب ها رو خوندن و هر بار چه دقتی به خرج دادن که تئوری هایی به این ظریفی میسازن! من یه مدت هرچی تلاش میکردم اسم یه سری از افراد خصوصا تاریخی ها رو اصلا یادم نمیومد! بعد اینا ذهشون رسیده به والیس ( من حتی یادم نمیومد یه همچین شخصیتی وجود داره!!!!! ) بعد با چه دقتی ربطش دادن به قیام رابرت و بعد از ازدواج های خارج از قلمرو نتیجه های خاصی گرفتن....

واقعا برای این همه دقت بهشون تبریک میگم! من تنها تئوری ای که بدون خوندن از روی جایی و کمک کسی ساختم، تئوری r+l=j بود!!! که اگه اشتباه نکنم بقیه هم مثل من به این تئوری مشکوک شده بودن.

این تئوری که میگید خیلی شبیه اون تئوری ایه که برای فرار ظاهری ریگار و لیانا ساختن.

پ.ن: من در همین حد میدونم که زن ریکارد درواقع دختر عموش بوده و موقع به دنیا آوردن آخرین بچش با یه کمی بعد از اون مرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از نظر من احتمالش خیلی بعیده اگه جان ارن این قدر ادم خفنی بوده که این جور نقشه های بزرگ بکشه لیتل فینگر این قدر راحت سرشو زیر اب نمی کرد

یه سوال داشتم

این واریس رو من چند جا دیدم که می گفتن بلک فایره فقط به خاطر ظاهر خواهرش می گن یا دلیل دیگه ای هم داره؟

و یه چیز دیگه

از زمانی که نامه مارتین افشاشده این حس به من دست داده که داستان اصلی نغمه داستان استارک ها تارگرین ها لنیسترها و صد البته ادر هاست بقیه خاندان هاتایرل تالی مارتل گریجوی مردان بی چهره و.. بیشتر داستان فرعی هستن علی الخصوص با توجه به این جمله که این پنج نفر شخصیت های اصلی ان بر طبق اون نامه(جان و تیریون و اریا ودنریس وبرن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد@ اینا یا خیلی بیکارن یا خیلی حوصله دارن که زیر و بم کتابو اینجوری درمیارن! من خیلی هنر کنم تا انتشار کتاب ششم یادم بمونه کی به کیه و چی به چیه

خوب زن ریکارد دلیلی برای انتقام گرفتن نداشته که! اون موقع مگه اتفاق خاصی افتاده بوده که زنش همچین درخواستی از خدایان قدیم بخواد بکنه؟

تام هنکس@

اشتباه شما اینه که لیتل فینگر رو داری به شدت دست کم میگیری! کسی که یه تنه وستروس رو تو این مدت رو انگشت کوچیکه ش چرخونده هنوزم سرش رو تنه ش باقی مونده! اگه دقت کنی پیتر از این که کسی اصلا خطرناک حسابش نمی کنه داره نهایت استفاده رو می بره و در خفا نقشه میریزه! فقط وریس خطرناکی پیترو درک کرده تا به حال به جز اون بقیه کلا به پیتر فکرم نمی کنن! واقعا کی فکرشو می کرد پیتر پشت نقشه ی مرگ جان ارن باشه؟

وریس رو به خاطر کمک هایی که داره به تارگرین ها می کنه و ارتباطش با ایلیریو این فرضیه رو ایجاد کرده تو کتاب پنجم بیشتر قوت می گیره این فرضیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@نگار

منظورم دست کم گرفتن لیتل فینگر نبود اما از نظر من اگه اون تئوری درست باشه جان ارن باید خیلی ادم سیاست مدار و خاصی بوده باشه و به این راحتی نباید حذف می شد حالا یا به دست لیتل فینگر یا یکی دیگه

در رابطه با این که لیتل فینگر جان ارن رو حذف کرد هم درسته که شوکه کننده بود اما اگه دقیق تر بررسی کنیم در کتاب دوم از نظر من یه سرنخ ظریفی بود در این مورد وقتی تیریون نقشه داشت که بفهمه از بین واریس و پایسل و لیتل فینگر کی جاسوس سرسی هستش

در مکالمه اش با پتایر گفت برنامه دارم که میرسلا با پسر لایسا ازدواج کنه بعد پتایر گفت

چه طوری می خوای راضی اش کنی تیریون گفت با تحویل دادن قاتل واقعی شوهرش بعد لیتل فینگر با یه لحن تمسخر امیز گفت قاتل واقعی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون زنی که میگید برن بصورت نامشخص میبینه که فکر میکنم مال کتاب پنجم هست (من کتاب پنجم رو نخوندم)ممکنه لیانا استارک باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تورهن استارک » سه شنبه اردیبهشت 1, 94 11:46 pm[/url]"]

اون زنی که میگید برن بصورت نامشخص میبینه که فکر میکنم مال کتاب پنجم هست (من کتاب پنجم رو نخوندم)ممکنه لیانا استارک باشه

لیانا که تو وینترفل حامله نبوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کس دیگه ای نمیخواد از تخفیف 20% نشر ویدا یا ارسال رایگان به شهرستان استفاده کنه؟ امشب باید لیست رو بهشون بدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه تئوری جالب سریالی در خصوص جان اسنو خوندم، که با چیزی که من از سابقه اینطور تئوری ها تو دنیا سریال میدم، احتمال بسیار زیاد واقعی باشه این قضیه و آخر فصل یه اتفاقی بیفته :

Exhibit A: Selyse Baratheon sniffs that Jon is nothing more than some tavern wench’s bastard; Stannis thoughtfully replies, “But that wasn’t Ned Stark’s way.” Exhibit B: Littlefinger tells Sansa about the Tourney at Harrenhal, a vital piece of backstory that the show hasn’t thought necessary to dispense until this precise moment. Sansa repeats the conventional wisdom that Rhaegar kidnapped and raped her aunt; Littlefinger thoughtfully says nothing. Exhibit C: Ser Barristan thoughtfully tells Dany how her brother loved to sing for the people of King’s Landing, painting him as a kind, sensitive monarch; he sure doesn’t sound like the kind of guy who’d kidnap and rape anybody.All of which is to say: The show pretty much just came out and told us that Lyanna and Rhaegar’s affair was consensual, and that Jon is their illegitimate son.

خلاصه اش میشه این، ند استارک که ادم شریفی بوده پس نمیتونه پدر جان باشه.بعد ریگار هم نمیتونه آدم مفسد و دیوانه باشه و به لیانا تجاوز کرده باشه چرا که عاشق شعر خواندن اینطور چیزها بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » سه شنبه اردیبهشت 15, 94 6:23 pm[/url]"]یه تئوری جالب سریالی در خصوص جان اسنو خوندم، که با چیزی که من از سابقه اینطور تئوری ها تو دنیا سریال میدم، احتمال بسیار زیاد واقعی باشه این قضیه و آخر فصل یه اتفاقی بیفته :

Exhibit A: Selyse Baratheon sniffs that Jon is nothing more than some tavern wench’s bastard; Stannis thoughtfully replies, “But that wasn’t Ned Stark’s way.” Exhibit B: Littlefinger tells Sansa about the Tourney at Harrenhal, a vital piece of backstory that the show hasn’t thought necessary to dispense until this precise moment. Sansa repeats the conventional wisdom that Rhaegar kidnapped and raped her aunt; Littlefinger thoughtfully says nothing. Exhibit C: Ser Barristan thoughtfully tells Dany how her brother loved to sing for the people of King’s Landing, painting him as a kind, sensitive monarch; he sure doesn’t sound like the kind of guy who’d kidnap and rape anybody.All of which is to say: The show pretty much just came out and told us that Lyanna and Rhaegar’s affair was consensual, and that Jon is their illegitimate son.

خلاصه اش میشه این، ند استارک که ادم شریفی بوده پس نمیتونه پدر جان باشه.بعد ریگار هم نمیتونه آدم مفسد و دیوانه باشه و به لیانا تجاوز کرده باشه چرا که عاشق شعر خواندن اینطور چیزها بوده.

اخه دوتا مساله این وسط هست اول اینکه شباهت زیاد جان به استارکا که همه میدونن پس باید خون یکی از اونها رو داشته باشه. ودوم اینکه با وجود شخصیتی که جورج از لیانا توی بخش تورنمنت هارنهال توصیف میکنه بعید بنظر میرسه لیانا ابرو وشرافت پدر وبرادرها وخانوادش رو درنظر نگیره وبامیل خودش و بیخبر با ریگار بره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Azor Ahai » یکشنبه اردیبهشت 20, 94 10:28 pm[/url]"]سلام. قسمت جدید حدودای چه ساعتی میاد رو سایت ها؟

شش صبح خود سریال میاد، طرفای 8 زیرنویس انگلیسی میاد. 10-11 هم زیرنویس ما .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخ آخ آخ! الفی الن(بازیگر نقش تیان) برادر خواننده فقید! لی لی آلنِ!

دوستمون لی لی یه اهنگ هم در وصف برادر کوچیکشون خوندن کلیپشم موجوده! من نگم دیگه. خودتون ببینید!

این طفلک تقدیرشه کلن. تو خانواده واقعیشم کسی تحویلش نمیگیره انگار

دیگه بی زحمت به روتونم نیارین اگه شما میدونستین و من نمیدونستم

Alfie-Allen-Lily-Allen-Lied-About-Incest-Role-In-Game-of-Thrones-2.jpg.55b362a5185468bfb898817dcff65006.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گویا عوامل سریال گیر دادن به kit harington گفتن حق نداری اصلا موهات رو بزنی :دی برای همین تو کل فیلم های که جدیدا بازی میکنه همین تیپ مو رو داره که تو سریال داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » چهارشنبه اردیبهشت 30, 94 10:45 am[/url]"]گویا عوامل سریال گیر دادن به kit harington گفتن حق نداری اصلا موهات رو بزنی :دی برای همین تو کل فیلم های که جدیدا بازی میکنه همین تیپ مو رو داره که تو سریال داره

از نظر من کلا این مدل مو بیشتر بهش میاد. ولی ظاهرا خودش کلی باهاش درگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lily snow » چهارشنبه اردیبهشت 30, 94 3:01 pm[/url]"]
S.i.S » چهارشنبه اردیبهشت 30, 94 10:45 am[/url]"]گویا عوامل سریال گیر دادن به kit harington گفتن حق نداری اصلا موهات رو بزنی :دی برای همین تو کل فیلم های که جدیدا بازی میکنه همین تیپ مو رو داره که تو سریال داره

از نظر من کلا این مدل مو بیشتر بهش میاد. ولی ظاهرا خودش کلی باهاش درگیره.

این مدل مو عذاب برای دارنده اش، خودم موهام دو سال به این شکل بود میدونم اون بدبخت چه عذابی میکشه، فر میشه، موقع کار و خواب دست پا گیر هست از همه بدتر چرب شدن پشت سرهم موها یعنی دهن طرف سرویس :دی این تیپ مو رو هم نمیشه بست شبیه گوجه میشه آدم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این کتاب a feast of ice and fire که در مورد غذا ها وجشن های وستروس و ایسوس هست رو نمی تونید در بخش دانلود های سایت قرار بدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great tom hanks » پنج شنبه اردیبهشت 31, 94 2:40 pm[/url]"]این کتاب a feast of ice and fire که در مورد غذا ها وجشن های وستروس و ایسوس هست رو نمی تونید در بخش دانلود های سایت قرار بدید؟

نسخه epub این کتاب رو از اینجا دانلود کنید:

http://libgen.org/get.php?md5=328fd4847826528abd1b2d9c8fb87914

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون ویدیئو ای که پیج GOT توی اینستا گذاشته که کل بازیگرا دارن آهنگ میخونن و دیدین؟؟؟؟ اگه دیدین میدونین آهنگش چیه؟؟ورژن جدیده red wedding ؟

اگرم ندیدید که ببینین خیلی خوبه.

یه سری ویدیئو ی دیگه هم قبلشه خیلی باحالن!صدای امیلیا خیلی خوبه. مخصوصا اونی که کیت برای رز میخونه! فک کنم دچار فوران احساسات شدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نسخه خاورميانه بازي تاج و تخت، اين عنواني است که واشنگتن پست براي مطلب جديدش انتخاب کرده است :

اين مطلب واشنگتن پست مقايسه اي بين خاندان هاي مختلف در سريال بازي تاج و تخت و کشورهاي منطقه خاورميانه داره که بسيار خواندني و جالب است تشابهات به کار رفته در آن بدين قرار است .

خاندان لنيستر = عربستان سعودي

خاندان استارک= ليبرال دمکرات هاي نابود شده منطقه

خاندان باراتئون=عرب هاي مستبد منطقه

خاندان گيجئوي=ترکيه

خاندان مارتل ها = ايران

خاندان تارگرين : آمريکا

خاندان تايرل=اسرائيل

وايلدواکرها و وحشي هاي شمال=گروه داعش

نگهبانان شب و ديوار شمال = کردها

ريورلند= يمن، سوريه، عراق

و چرا ايراني ها مارتل ها هستن ؟ خاندان مارتل در جنوبي ترين بخش وستروس يعني درون زندگي ميکنن و تنها ترين کشوري که در تاريخ افسانه خود زير شمشير تارگرين سر خم فرود نياورده اند، منطقه اي با قوميت هاي مختلف و فرهنگ بسيار باستاني، داري نفرت عميق نسبت به لنيستر ها به دليل کشتن اعضاي اصلي خاندانش، و داري اختلافات شديد با خاندان تايرل ها !! فقط يک اختلاف بين مارتل ها و ايراني هاست اونم اين هست که مارتل ها روابط حسنه و پناهن زيادي با تارگرين ها دارن ولي ايراني ها زيادي با تارگرين هاي منطقه خاورميانه ابش تو يه جوب نميره !!

این مطلب رو توی پست یکی از کاربرای سایت تاینی دیدم با نام کاربری (amir.khosh49) گفتم شاید برای بقیه هم جالب باشه هرچند احتمالا اکثرا قبلا دیدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان داشتم قسمت نظرات پیش نمایش قسمت هشتم رو می خوندم به یه نکته ی جالبی برخوردم. اینکه یه تعداد از کسایی که نظر داده بودن عملی که رمزی روی سانسا انجام داد رو به دلیل اینکه ازدواج کردن این دو نفر از ت.جاوز بری می دونن!

یعنی واقعا برام اعجاب انگیز بود چنین نظراتی! اصلا بهتر بگم باور نکردنی بود.

نمی دونم این دوستان تعریف درستی از این عمل ندارن یا فکر می کنن وقتی دو نفر ازدواج کنن هر بلایی یکی از طرفین سر اون یکی بیاره به دلیل اینکه ازدواج کردن هیچ ایرادی نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره واقعا عجیبه. گویا تصوری از marital ra.pe ندارن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری